No. 9968. Eerste Blad 500 suis ijzeren Laotaarntapls. 53'" Jaargang. Zondag 25 en Maandag 26 Juni 1899. Fortuna's Lieveling. BEKENDMAKING. Kennisgeving. Burger-Avondschool. BUITENLAND. «eiung f 1.20, SCHIEDAMSCHE COURANT. Deze courant \erschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaaltoor Schiedam en Vlaardingen ft. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per week: Voor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau: Uoterstraat 68. Prijs der Advertentiën: van 17 regels 90 cents; iedere regel meer IS1! cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Intcrc. Telefoon No. 123. REGELING van liet voorbereidend Militair Onderricht. De Burgemeester van Schiedam. gelet op het schrijven van den Heer Com missaris der Koningin dezer Provincie, van 6 dezer, A. No. 1465 (2e afd.) brengt onder verwijzing naar den inhoud zijner bekendmaking, van den 3den Juni jl. nogmaals ter openbare keïinis, dat zij, die wen schen deei te nemen aan het voorbereidend mtlilair onderrich', zich ih dit en volgende jaren daartoe ter Gemeente-Secretarie moeten aan melden vóór den 1 sten Juli, en dat zij, die zich na dien datum mochten aanmelden, vet noordelijk niet meer zullen worden toegelaten. Tevens brengt hij in betinnerme, dat ge noemd onderwijs ten doel heeft, zoowel om hen. die de verbintenis wenschen aan te gaan als vrijwilliger voor het reservekader, in de gelegen heid te stellen, zich de voor die verbintenis gevorderde bedrevenheid in de behandeling va het geweer eigep te maken, als de opleidin van toekomstige militieplichtigen, die aanspraak wenschen te verkrijgen op plaatsing bij bet korps en in het garnizoen zijner keuze, ol' die zieb tijdens hun vei blijf onder de wapenen wenschen toe te leggen op hot vei krijgen van eenen graad. SCHIEDAM, 17 Juni 1899. De Burgemeester voornoemd VERSTEEG. Schietoefeningen. De burgemeester van Schiedam, biengt, op verzoek van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, ter kennis van belanghebbenden bij de scheepvaart de volgende berichten aan zeevarenden Schietoefeningen te IJniuiden, Noordzee, 3de District. Volgens mededeeling van don Minister van Oorlog, zullen op 6, 7 en 8 Juli en zoo noodig op Xt, 12, 13,14 en 15 Juli 1898, schietoefeningen gehouden worden van het fort te U m u i d e n. Bij de schietoefeningen op 6, 7 en 8 Juli ligt het onveilige terrein in een driehoek, gevormd door het fort en twee denkbeeldige lijnen in de richting n. 22° W. en Z. 22° W. tot op 4000 M. afstand van het fort. Bij de schietoefeningen op 11, 12, 13, 14 en 15 Juli ligt het onveilige terrein als boven, doch tot op 8000 M. van bet fort. Een stoomboot zal gedurende de oefeningen voor zoover mogelijk schepen, die het onveilige terrein naderen, waarschuwen eo des gewenscht aan kleinere (zeil)vaartuigen bulp verleenen om buiten den onveiligen driehoek te konieD. Een Poolsche geschiedenis DOOR MARGARETS VON LOG A. 2) Hij list zich- door Antak eert lichten stof mantel omgooien en ging, door deizen en den commissionair vergezeld, naar buiten. Voor de deur stond een licht open rijtuig en vuri ge, in kostbaar tuig gespannen vossen sloe- geu ongeduldig den grond met hun hoeven. Kuba, de ferme koetsier met zijn langen neerhangenden snor, lichtte bij wijze van. groet zijn hoed op, terwijl hij rijn meester vragend aanzag. Deze sprong vlug in het rij tuig, nam. van Sehmoel afscheid met een hoofdknik en riep den koetsier toe: „Naar Zerniki." De paarden, trokken aan en het elegante rijtuigje rolde weg. Toen het rijtuig het dorp inreed, kwam hun een mooi meisje te gemoet dat, naar landsgebruik groetend, met haar rechterhand bijna den grond aanraakte. „Mijnheer zal vandaag iets goedls overko men," zei Kuba, rijn lachend gelaat naar Sboinski wendend. „Ik ben niet bijgeloovig, maar dlat is toch zeker: als mem uitrijdt en de eerste dien men tegenkomt, is een jong meisje, dan beteekent dlat geluk. En naar Zerniki rijd, ik graag; iedereen is daar vrien delijk tegen. mij. Ze zullen ons dlaar niet Biecht onthalen." „Dank je, Kuba!" meesmuilde Sboinski. „Ik ben er nog niet zoo zeker van. Maar in ieder gavtal, een slecht onthaal wordt, een vrijer bereid die niet in de smaak valt. En dat zou ik niet willen." De akkers van Straszewo bewezen door hun slechten toestand dat hun bezitter geen goed' rentmeester was; het gewas stond spaar zaam, het graan was dun. Toen hij dit zag, Op de dagen, dat gevuurd wordt, zal van het fort een roede vlag waaien van minstens één uur vóór den aanvang der schietoefeningen tot aan het einde daarvan. (Zie „Ned. krt." no. 222.) Schietoefeningen op de Harsscns, Roede van Texel, 3de District. Folgens mededeeling alvorens zullen op 18,19, 20 en 21 Juli en zoo noodig op 22, 24 en 25 Juli 1899 schietoefeningen plants hebben van het fort op de Harsscns. Do driehoek, waarin met de kanonnen van 30 cM. wordt gevuurd, gevormd door het fort op de Harsscns en 4 voor anker liggende zeilvaartuigen met roode vlag aan den mast, inoet als onveilig worden beschouwd. De verst verwijderde twee zeilvaartuigen liggen ongeveer 9500 51. van het fort en ongeveer 850u M. van elkander verwijderd, terwijl de dichtst bijge legen zeilvaartuigen ongeveer 4500 M. van het fort verwijderd zijn. Ook zal gevuurd worden, doch niet gelijktijdig, met kanonnen van kleiner kaliber, bij welk vuur de roede tot op een afstand van 4000 van bet fort als onveilig moeten worden beschouwd. Bij dit vuur worden geen zeilvaartuigen met roode vlag aan den mast uitgelegd. Op de dagen, waarop gevuurd wordt, zal een roode vlag van het fort gcheschen worden van minstens één uur vóór den aanvang der oefening, alsmede gekleurde vlaggen, aangevende de rich tingen, waarin gevuurd zal worden, terwijl een of twee stoombooten do schepen zullen waar schuwen en zoo noodig hulp verleenen aan kleinere (zeil)vaartuigen om buiten het onveilige gedeelte van het vaarwater te komen. Op die dagen zuHen groote waarschuwings borden aan den ingang der haven en op de batterij Vischmarkt opgesteld zijn, waarop vermeld staat in welke richting dien dag gevuurd zal worden, terwijl nabij het Torpedo-magazijn en aan den ingang der haven borden zullen worden geplaatst, waarop is aangegeven do beteekenis der bovenbedoelde gekleurde vlaggen als volgt: rood en-witte vlag beteekent N., wit en zwarte vlag N.O., zwarte vlag O. fZie „Ncd. krt," no. 201.) Schiedam, den 23sten J'im 1S99. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. Op Woensdag 28 Juni e.k.. 's avonds van 6 tol 8 uur, zal er gelegenheid gege ven worden zich als leerling van bovenge noemde inrichting te doen inschrijven. Vereischten zijn lo. het bereikt hebben van den twaalfjarigen leeftijd. 2o. bet ovei leggen van eene verklaring van het hoofd der school, dat de leerling deze geheel heeft doorloopen, 3o. het overleggen van een vaccincbewijs, afgegeven door den ge neesheer die de inenting heeft verricht. De Directeur der school J. A. IIINGMAN. Voor de GASFABRIEK alhier zijn be- noodigd Gegadigden, inwoners van Schiedam, wor den verzocht hunne piijsopgaven binnen 8 dagen in te leveren bij de Directeur der Gasfabriek. voelde de Pool wel eenig berouw, zooals bij vroeger nooit had gevoeld'; hij wendde rijn blik af van. de akkers en staarde onafgewend voor zich. uit in de verte, naar heit zwarte eikenwoud dat aan de grens van. zijn. bezit ting lag, maar reedis tot de heerlijkheid Zer niki behoorde. Na een kwartier rijdfen. kwam het lichte rijtuig in de koele schaduw van het woud; hier heersdhte plechtige stilte; alleen een zacht geruisch. van de bladeren, der hooge boomen. Stanislaus Sboinski verzonk in ge peins. Hij hieüdj van het woudwanneer hij 'het te paard doorsnelde, stiet zijn mond dik wijls een juichkreet uit waarvoor hij zelf geen verklaring wist te vinden. Juichte hij mis schien daarom, omdat m de schaduw der groene woudreuzen een gevoel van onbe grensde vrijheid en onnoemelijke levensvreug de rijn kart luider deed kloppen Een ree en 'haar bont-gevlekt kalfje, dte tusscheu de boomstammen, door gluurden, tooverden voor de oogen van den jongen man het tooneel eenar jachtpartij, ELij was een hartstochtelijk jager het schoone Po len, waar men heb geheele jaar mocht jagen, was toch wel een heerlijk land Kuba, die de paarden door scherpe kreten aanzette tob snelleren gang en nu een door tarweakkers begrensden landweg insloeg, stoorde rijn meester met in diens gedroom, De zware, lange aren van de Zemiker tarwe die in den wind op en neer golfden en als goud glansden in het zonnelicht, beloofden een rijken oogst. „Mijn, dat alles is mijn, wanneer ik h'et wil! Mijn dte welverzorgde akkers, het heer lijke woud en de geheole, uitgestrekte bezit ting!" dacht Sboinski en zijn hart begon sneller te kloppen. Daar stoorde Kuba hem in rijn gepeins. Daar rijdt de freule; rij schijnt ons te zien, want rij wendt haar paard! en slaat d'en weg naar het kasteel in," riep hij uit, ridh naar rijn heer omke&rend. Model en nadere voorwaarden zijn op de Gasfabnek ter bezichtiging en inzage aan wezig. De Directeur. De DIRECTIE DER GASFABRIEK alhier vraagt binnen 8 dagen prijsopgave voor liet leveren, op juiste maat snijden en inzetten vim de ruiten voor 500 stuks nieuwe straatlantaarns. Een model der lantaarns staat op de gas fabriek ter bezichtiging, terwijl aldaar ook de nai.ere voorwaarden ter inzage liggen. Alleen Schiedarmche firma's worden ter coricuirentie toegelaten. Schiedam, 22 Juni 1899. De Directeur, Vliicmeen overzicht. SCHIEDAM, 24 Juni '99. „Op liet oogenbLik hcerselit hier do stilte vóór den storm," lazen wij dezer dagen in ecu schrijven van oen handelsman te Parijs, die bovendien met geloofd „quo 9» (de storm) tardera longteinps". Misschien is dit wol wat pessimistisch, ge oordeeld; maar zeker is het dat de toestand op het oogenbhk zoo verward is als maar mo gelijk is-. Duidelijk komt dit uit in hot oor deel der pers over liet nieuwe ministerie; nog sLe-'-'-r getuigt daarvan de houding die de vei somllendo groepen der Kaaner tegen over liet Kabinet zullen aannemen. Van Roehefort's woede tegen generaal Gal- hfeb cn het naast-elkaar-ribten van deze en Millerand gewaagden wij reeds. Drumont spreekt van een ,„triumgcusait" Waldeck GallifetReinach en noemt Gallifet de „fvme damnée" van Reinach. Paul de Cassagnac stelt vertrouwen m gent-raai Do GaJMet, maar hot ministerie as volgens hem geen con centratie; het is wat men noemt „ratjetoe". Ook de organen der Mélinogroep zijn woe dend. De „Dóbats" hoopt dat heb Kabinet zoo spoedig mogelijk zal verdwijnende „Ré- publiquo Franjaise", Méline's eigen orgaan, noemt hot ministerie een samenzwering. Aan de overzijde is het Viviani die in de „Lanterne" opmerkt dat de socialisten repu blikeinen rijn dio vergeven nodh vergeten kunnen. Hij bestrijdt De Gallifet en richt rijn verwijt tot de republikeinen die wel graag praten, maai* niet de noodige maatre gelen kunnen nemen togen do militaire oli- O O garchie, zoadat daar do „generaal van Mei voor moet geroepen worden „Petite République", „Rappel", „Voltiaire-", „Matin" zijn tevreden over het ministerie laatstgenoemd blod prijst het in Waldeck- Roussoau dat deze begrepen heeft dat er bij zondere omstandigheden zijn die alles beheer- scheo. Maar meer dan alle anderen slaat Olémen- ceau in*de „Aurora' den spijker op den. kop. Ook hij wijst op de heterogene samenstel ling, maar hij merkt zeer teredlit op dat het er minder 051 aan komt vanwaar do mi nisters kamen, als wel waarheen zij gaan, Sboinski's blikken vlogen naar do door Kuba met zijn hand aangewezen plaats. In de Ihidenlaan die naar het huis voerde, dat met zijn beide hooge torens een kasteel geleek, galoppeerde een amazone,, gevolgd door een kleinen groom op een schimmel. Luchtig en gracieus zat de dame op liaar ede len goudvoshet was een oogvermaak te zien hoe zij over den weg vloog. Toen zij voor de groote stoep van het kasteel aankwam, spronig de groom van zijn paard en hielp zijn meesteres afstijgen. Kort daarop kwam ook Sboinski's rijtuig voor het huis aan, juist op het oogenbhk dlat de goudvos werd wegge bracht, die de aankomende vossen met ge hinnik begroette. Freule Rvlska was de stoep opgegaanbo ven bleef zij staan en wenkte haar gast met haar sierlijke rijzweep een groet toe. Neen, mooi was Vera Rylska niet te noemenhaar mond was te groothaar neius stak wel wat erg omhoog; maar in haar bruine oogen latg een verstandige, energieke uitdrukking; haar hooge, slanke figuur was onberispelijk van vormen. Toen Sboinski de stoep opkwam, lacht© rij hem vriendelijk tegen, en met een sclialksch. gedreig haar wijsvinger opheffend, vroeg zij „Geldt heb bezoek werkelijk m ij Ik heb sinds lang mijn buurman alleen uit de verte gezien, wanneer liij over Zemiki reed." „Mag ik op vergeving hopen Ach, onaan gename zaken hidden mij maar al te lang terug, al was mijn hart ook altijd op Zerni ki," antwoordde dei jonge mam, terwijl hij de opgeheven hand der dame vatte, er een war men kus op drukte en rijn solidtterende oogen tegelijk met een bewonderanden blik de har© troffen. „Berouwvolle zondaars vinden altijd1 ver- gering. Wees welkom," antwoordde rij met een glimlach. „Wil u in de huiskamer gaan, u weet hier immers den weg, dan verkleed ik mij erven. U moet helaas! vandaag mijn gezelschap alleen' voor lief nemenmijn goe- cL w. z. naai* handhaving dier orde en zege praal der gerechtigheid. En Clémenceau eindigt met deze waardige woorden „Ik, die vroeger wclliehb andere droomen droomde, ik heb nu maar één gevoel, den wil om m het heetst van den strijd heil to volgen die zich opofferen. Zij hebben rich aangemeld toen de Republiek tevergeefs om hulp riep. Ik zal hun brave soldaat rijn." 't Blijft niet bij kramtengesdhrijf. Wan neer de rogeermg Maandag voor de Kamer treedt, dan. zal zij tegenover rich zien een partij, even heterogeen van samenstelling als zij zelve, maar verbonden door één wensch: het ministerie te doen vallen. Over de royalisten, do rallies, do nationa listen 011 anti-semieten kunnen wij zwijgen. Die zijn natuurlijk tegen dit ministerie ge kant. En bij hen zullen rich voegen de ge matigde republikeinen (groep-Méhne), een deel der radicalen eu een deel der socialisten. De Mélinisteu hebben gisteren ten getale van 109 vergadterd onder voorzitterschap van Méline. Een beshut is er niet genomen, maar uit de besprekingen blijkt voldoende dat deze groep de rogeeriug haar steun zal ontzeggen omdat oen socialist zitting heeft m liet Kabinet. De radico-socialisteu zullen het minis terie steunen. Maar niet allen. Pelletan, de voorzitter dezer groep, wekte in een Hef tig- betoog zijn partijgenooten op tot een sy stematische bestrijding der regeerimg die vol gens hein niet is samengesteld in den geest der radieo-socialisten, de bewerkers van Du- puy's val. Tegen den zin van hun leider namen de ra- dico's evenwel een motie aan om de regeering te steunen wanneer deze de maatregelen neemt, die noodig zijn ter verdediging dei- Republiek. Tengevolge van dit besluit hebben Pelle tan, Mesureur, Decker-Dairid, Villejean en Klotz zioh uit de groep afgescheiden. Precies zoo is het gegaan bij de socialisten, trouwens een fractie die als los zand m el kaar hing. Een dertiental onder leiding van Vaiilant wij noemen Chaurière, Seonbat, Aliard, Dejeante, Groussier, Rencrnx, Cou- tant, Paulin en Walter willen niets weten van een ministerie waarin de bedwinger der Commune Gallifet zitting 'lieeft. Zij hebben ee:i manifest verspreid waarin rij zich ver klaren voor een politiek van emancipatie der arbeiders, die des to nooebger is nu de zign. republikeinseha bourgeois zioh onmachtig voelen 0111 het caesar ism o te bestrijden. De zitting van Maandag a,s. belooft dus stormachtig te zijn. Er wonden interpellaties verwacht van Donys-Cochin, Mesureur en Goussier, namens de drie hier besproken on tevreden fracties. En Dujardin-Betaumetz be looft ernstige onthullingen te -sullen doen, ook ol over bet ministerie. Gelukkig dat bot zeer vele vrienden telt, zoo m de Kamer als in den Senaat, waar ook verscheiden republikeinen niet over de sa menstelling van bet Kabinet tevreden rijn. sv 'b J&, Ka -riT' -'VS*'ri ->■ A - ?-v ~*»EU - A 'a .1- ba de tante die mijn eenzaamheid dfeelt, is naai de stad om inkoopen te doen." Haar gast vriendelijk toeknikkend, ging zij haastig weg. Sboinski trad de huiskamer binnen, waar een aangename, koele temperatuur heersck- temaar niettemin Mept© zijn hart en werd zijn gelaat rood van opgewondenheid. Wat ziet ze er vandaag goed uit, dacht liijzij zou toeli best mooi kunnen genoemd worden. „Vreemd, dat ik dit vandaag voor 't eerst opmerk." Toen Vera eenigen tijd later in een licht maisgeel zomerkostmnn de kamer binnentrad, vond rij haar gast daar onrustig op en neer loopen. „U loopt rond als een tijger in rijn kooi. Wil u' niet plaats nemen en eons vertellen wat de ware reden is, dat n zoo lang niet op Zerniki is geweest," zead© rij met een glim lach, terwijl rij op de sofa ging ritten. „Niet voordat ik weet of ik werkelijk het groot, het onnoemelijk groote geluk heb dat u mij gemist heeft," sprak Sboinski, terwijl hij vóór Vera op één knie zonk en haar klei ne hand met kussen overdekte. Het meisje trok haar hand weg. „Neem als 't u blieft plaats," verzocht rij nogmaals, tervjij? zij op een stoel wees, die naast haar stond. Sboinski stond op en ging op d'e aan gewezen plaats rittenrijn oogen zochten de hare. In den laatsten tijd is er veel over u ge sproken, en zoodoend© moest ik ook meer dan anders aan u denken," zei Vera Rylska met zachte stem, terwijl rij hem ernstig aanzag. „Als u vandaag niet was gekomen, dan zou morgen een brief van mij u verzocht heb ben hierheen te komen. Ik zou u over iets willen spreken Haar tengere vingers plukten zenuwachtig aan haar kanten das. „U moet een indiscrete vraag die ik tot u richt, niet voor ij dele nieuwsgierigheid1 hou den, maar voor wat het werkelijk isoprech te belangstelling in uw lot. Zeg mij eerlijk en t 't Zal een beete dag zijnmaar voor een nederlaag behoeft nog niet gevreesd te wor den. 0 0 Over hot program, der regeering is nog niet veel bekend. Maar de rogccring rit niet stil, zooals blijkt uit de mededeelingen in den eersten ministerraad die gisteren is gehouden ouder voorzitterschap van president Loubet. De minister-president Waldeek-Rousseau deelde mede dat bij den prefecten zal aan schrijven om in staatkundige en verkierings- aangelegcnheden de grootste onpartijdigheid! in acht te nemen en elk incident te onder drukken dat do rust zou kunnen verstoren. Generaal Do Gallifet verklaard©, dat hij den generaals een rondschrijven zal zenden, wanrm zij worden uitgenoodigd de militai ren, van wolleen graad ook, te herinnoren dar zij volstrekten eerbied voor de krijgs tucht schuldig rijn. De ministerraad besloot eenigo opperoffi- eieren, die zich hadden te buiten gegaan in betoogingen, ouvereenigbaar met de discipli ne, ove'* te plaatsen. Aan president Loubet weid een besluit ter onderteekening voorgelegd', waarbij do oud-prefect van politie Lépine opnieuw tot prefect van politie wordt benoemd, ter ver vanging van Blanc, die tot lid van dan Raad van State wordt benoemd. De officieren die aldus disciplinair worden gestraft, zijn generaal Hartschmidt en de ko lonels De Saxcé, Rigollot en Coubertin. Ook spreekt men van de overplaatsing van generaal Zurlinden en van het ontslag van den procureur-generaal Bertram!1 en den proeureiu* der Republiek Feuilioley wegens hun vreemd optreden in de processen tegen Déroulède, tegen Picquart en tegen Ester- liazy. Bovendien heet de regeering te „loe ren" op Judet van het „Journal" en op Dé roulède. Déroulède te pakken is misschien morgen wel mogelijk. De Patriottenbond bereidt dan namelijk een betooging voor ter eer© van Hoche's geboortedag. Bijzondtera politie maatregelen worden daarvoor editor niet ge nomen, naar 't schijnt. I11 België hangt de lucht oven zwaar als in Frankrijk. Daar dreiigt het van willekeur en partijdigheid getuigende kiesrechten t- werp de druppel te worden die den beker van verbittering en ontevredenheid der anti- clericalen doet overloopen. Dat in do Kamer do regeering en de meer derheid van links de heftigste aanvallen te verduren hebben, is dagelijksche kost. Maar dat de aanvallen tegen den persoon van den monarch steeds meer op den man af gaan, en steeds in heftigheid toenemen is een veront rustend verschijnsel. Zij bewijzen dlat men het moede wordt den Koning steeds den wil te zien doen van Père Boom en zijn collega's. Toen gisteren de minister-president in de Kamer voorstelde de discussie over het nieu we kiesredhtontwerp te doen aanvangen op 5 Juli a.s., ontstond oen vreeselijk tumult. De sodalisten verweten de regeering dat zij openhartigrijn uw financieels omstandig heden inderdaad zoo in de wan als men alge meen gelooft?" Sboinski werd doodsbleek; niet tot ant woorden in staat, boog hij alleen toestem mend het hoofd. „En is er geen, in 't geheel geen redding mogelijk?" vroeg Vera nog zachter en stak hem, om liet bittere van haar vraag te ver zachten, haar hand toe. „Geen. Tenzij dat deze kleine hand, die ik zoo gaarne kus mij geschonken werd," stamelde Sboinski. Zij moest kam lief lieb- ben; daar was hij zeker van; anders zou rijn zorg haar onverschillig laten. Een lichte blos gleed over Vera's gelaat. Haastig trok rij haar hand terug. „Het zou uw ongeluk rijn. U heeft mij niet lief." Hij vouwde rijn handen en zag haar ssmeekead aan. „Neen, spreek het maar niet tegeneen vrouw kan men in dat opricht niet gemakke lijk misleidenrij weet of rij bemind wordt." „Mag ik één woord zeggen?" „Eerst wanneer ik gesproken heb," ant woordde Vera,. Zij nam een groote zwarte waaier die op de tafel lag, sloeg die open en bewoog die heen en weder. „TJ vergist u; wat u voor mij gevoelt, is vriendschap. De nood waarin u op dit oogenblik verkeert, dreef u tot mijhet gevoel van uw hulpe loosheid. En daar deed u goed aam "Wij ken nen elkaar sedert onze kindsheid; ik mag n graag en mijn hart dringt mij u te helpen, zooals een trouwe zuster haar broer zou hel pen. Heb is geen geschenk dat ik u aanbied als er betere tijden voor u komen, kan u mij alles teruggeven. En nu mag u spreken. Neemt u mijn hulp aan?" Sboinski antwoordde niet; rijn zelfver trouwen, zijn zekerheid begaven ham; als versuft staarde hij haar in de oogen. (WordX vervolgd.) cl. P <,st*V

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1