Uit de Staatscourant. Ingezonden Mededeelingen. GEBREK AAN EETLUST. Kerk en Se hooi. veer 260, op het volgend te Utreeht ongeveer 275 en thans 310. Op dit congres zijn vertegenwoordigd ver schillende maatschappijen en vereeoigingen, de afd. landbouw van het Ministerie van Binnenlandsche Zaken, het Ministerie van Oorlog en eenige gemeentebesturen. Van het bestuur der Historisch Geneesk. Tentoonstelling, waarop de openbare ge zondheidsregeling en sociale hygiëne een belangrijke plaats zullen innemen, kwam een verzoek in om subsidiebetreffende welk verzoek het bestuur straks een voorstel aan de goedkeuring der vergadering zal onder werpen. De aanvraag van het bestuur, om gemach tigd te worden rechtspersoonlijkheid voor het Congres aan te vragen, heeft ten grond slag, dat ook is gebleken dat de vereeniging vrienden heeft, die ook in de verre toekomst ons streven willen blijven steunen. Om de rechtspersoonlijkheid te verkrijgen, is echter eenige wijziging der statuten en het ontwer pen van een huishoudelijk reglement nood zakelijk gebleken, welke punten mede aan 't oordeel van het congres zullen onderwor pen worden, Zijn wij daarbij den grooten bloei onzer vereeniging en de welwillende belangstelling der Regeering indachtig en de vriendelijke ontvangst ons hier bereid, dan mogen wij dankbaar op den afgesloten tijdkring terug zien en met goeden moed den nieuwen tijd kring, die zich heden opent, tegemoet gaan. Tot leden van het bestuur, ter vervanging van de heeren mr. H. L. Drucker en J. W. O. Teilegen, die niet herkiesbaar zijn, zijn ge kozen de heeren Halbertsma en Reiter.j Alsnu komt aan de orde het rapport der commissie in zake vee- en vleesehkeufing, benevens de voorstellen tot wettelijke rege ling der vee- en vleeschkeuring. De discus- siën over dit rapport namen zulk eene uit breiding aan, dat gisteren geen beslissing kon genomen worden. De zaak is tot een volgend congres aangehouden. Een Kronlngsfeest-albnm. De gebeurtenissen van het Kroningsjaar liggen 'nog zoo versch in het geheugen, dat we waarlijk niet in den breede behoeven te herinneren hoe in het vorige jaar maatregelen werden genomen door den Nederlandsehen Journalistenkring om de vertegenwoordigers der buitenlandsche pers een goede ontvangst te bereiden en hunne taak op verschillende wijzen te vergemakkelijken. Door den steun van de regeering, onder het patronaat van mannen van invloed en gezag, die in een eere-comité zitting namen, en door de goede regeling van het door den Kring aangewezen sBuitenlandsch Comité" is dit doel volkomen bereikt. De vakgenooten uit den vreemde zijn over de ontvangst uitermate tevreden geweest. Maar bovendien hebben de buitenlandsche journalisten, zooals meu weet, met groote ingenomenheid de feesten der Inhuldiging beschreven; vol lof voor den hartelijken geest die het volk van Nederland bezielde vol bewondering voor onze geliefde Koningin. En tegelijkertijd heeft de internationale pers bij deze gelegenheid de kennis van Neder- landsche toestanden uitgebreid, vele vooroor- deelen weggenomen en aldus bijgedragen tot meerdere waardeering van land en volk. Al de uitingen van vriendelijke gezindheid zijn verspreid over de heele wereld, in vele talen. Maar couranten zijn nu eenmaal vliegen van éen dag en zelfs de hardnekkigste ver zamelaar zou er thans niet meer in slagen die ephemeren te doen herleven. Toch is zulk een collectie tot stand geko men en wel door het éenige lichaam dat zulks met kans op succes kon beproeven. Op initiatief van den Voorzitter, Dr. A. Kuyper, werd reeds gedurende de feestdagen door het Buitenlandsch Comité een circulaire gericht aan alle bladen, welke officieel waren ver tegenwoordigd, met verzoek om toezending van alles wat met betrekking op de Inhul diging door hen was gepubliceerd. Van den aanvang af was het de bedoeling daarvan een collectie aan te leggen en deze aan te bieden aan H. M. de Koningin, als een blij vende herinnering aan Hare Troonsbestijging Dit goede denkbeeld is gelukkig geheel verwezenlijkt. Door de goede zorgen van het comité (in het bijzonder van de heeren D. A. van Waalwirjk en Jacques Deen) werden de duizenden knipsels geordend en vereenigd in een vorm welke overeenkomt met de hooge bestemming van het huldeblijk. In het bureel van het Comité, Singel 176 te Amsterdam, waren wij in de gelegenheid de unieke verzameling te bezicbtingen. Zij omvat vjjf zware folianten van deftig en smaakvol betoon. De meester-boekbinder Elias P. van Bommel beeft de docker bruine banden van Russisch leder in renaissance stijl rijk versierd, met gouden rollenborduur- sel de randen daarbinnen arabesken met kunstig handwerk (aux petits firs)ook binnen zijn de banden aldus versierd, de snede geheel verguld. De bladen dezer prachtige deelen zijn alle van zwaar ivoor-carton en eenvormig met een sierlijke omlijsting in oranje gedrukt. Binnen dien rand zijn de knipsels uit bladen en tijdschriften met groote zorg opgeplakt, zoodanig dat zij zonder hinderlijke leemten overal passen in de omlijsting. "Want overal waar het oog het vorderde, hebben de ge broeders Grevenstuk in steeds afwisselende proeven van «penneconst" passende boek versieringen aangebracht, welke de bladzijden openen of afsluiten. Zoo zjjn ook de namen der verschillende landen in fraaie kleuren gecalligrapheerd, telkens vergezeld van het rijkswapen naar de strenge eischen der heraldiek; evenzeer is. elke periodiek met een gekleurden titel aangewezen en overigens zijn nog vele fraaie verluchtingen aangebracht, zonder dat het geheel aan overlading lijdt. Het eerste deel bevat vooreerst een op dracht aan de Koningin, de naamlijsten van het Eere-comité en van het comité voor de ontvangst van de buitenlandsche pers. Voorts zijn in dezen foliant de artikelen, entrefilets en illustraties bijeengebracht^ welke door Frankrijk werden geleverd. En hier als in de volgende deelen zijn ook de namen der schrijvers opgeteekend. Bij het doorbladeren herkent men het werk van bekende journa listen als Emile Berr en wijlen Bataille van den jFigaro", de fraaie artikelen van Thié- bault Sisson in den «Temps", corresponden ties en verslagen uit bladen van zeer ver schillende richtinghet «Journal des Débats", de «Gaulois", «1'Aurora", »!e Soleil" en ook van minder bekende: aan het einde geïllu streerde artikelen uit de groote periodieken als, de «Illustration", de «Revue iilustrée" maar ook van andere welke hier te lande minder zijn verspreid. Het tweede deel is nog grooter van om vang en geeft een goeden dunk van hetgeen Engeland heeft gepresteerd. In de «Daily News" schreef Charles Morlev zijn geestige reisbrieven, de «Times" zond mannen van naam als Vincent en Humphiy Ward. Op hunne bijdragen volgen die van vele andere groote bladen en o. a. de arti kelen van een Engeische beroemdheid, Sir Howard Vincent in de «Sheffield Daily Tele graph". In de geïllustreerde bladen herkent men, onder meer, het werk van onzen land genoot Hoynck van Papendrecht (in de Gra phic") en van den bekenden oorlogscorres pondent Melton Prior («Illustrated London News") die zijn teekenstift thans dienstbaar maakte aan tooneelen van vrede en louter vreugd. Het derde deel bevat voor het grootste gedeelte de artik_ien uit Duitschland; dege lijk en vgediegen". Die van Dr. Wenzel- burger, uit de «Kölnische Ztg." als van den best «Eingebiirgerten" vooropdan volgen andere bladen als de «Frankfurter", het Berliner Tageblatt" (Wolff), «Das kleine Journal" (Baron van Schimmelpfennig), en vele andere. Aan het einde zijn voorts de bijdragen uit OostenrijkHongarije opge nomen, gedeeltelijk in het Duilsch (o. a. het «Neues Wiener Tageblatt", van W. Singer), voor een ander deel Hongaarsehe bladen «Budapest! Hirlap" en Przeglad"). Het vierde deel is hoofdzakelijk ingenomen door de artikelen uit Belgié, waarbij inzon derheid die van de «Indépendance Beige" (De Marès), «La Réforme" (George Eekhoud), «Le petit Bleu" (G. Hardy) en de «Etoile Beige" (Lemaire) vermelding verdienen. Voorts volgen in dejen band nog andere lan den Luxemburg, Zwitserland (o. a. de «Ga- zette de Lausanne" en de «Revue Suisse", vertegenwoordigd door van Muyden) en Italië met «La Tribuna", de «Corriere delta Sera" en andere. Het vijfde deel ten slotte begint met Dene marken, dan Zweden en Noorwegen, vervol gens Spanje en Portugaldaarna Rusland. Maar vooral wordt veel ruimte ingenomen door de Vereenigde Staten, die zooals men weet zoo groote belangstelling toonden. Ame rika zond een wolke van getuigen en daai bij bekende schrijvers als W. Eliot Griffis «The Nation", J. N. Fjord «New-York Tribune", .1. E. Keenan «Pittsburg Press", en Prof. Gore «Culliers Weekly". Uit deze opsomming reeds valt af te leiden, dat de verzameling niet alleen zeer omvang rijk is maar tevens zoo volledig als men had durven hopen. H. M. de Koningin heeft goedgunstig be schikt de boeken te aanvaarden, zoodat de collectie heden (Zaterdag) reeds naar het Loo is verzonden. Het eigenaardige huldeblijk met bijdragen van journalisten uit vreemde landen, mag tegelijk worden beschouwd als een eerbiedige hulde van de Nederlandsche dagbladpers, door wier bemoeiing het tot stand kwam. Moge Hare Majesteit liet ook om deze reden een plaats verleenen in haar Huis-Archief. PJan-CooIen. Door onderscheidene leden der Eerste Ka mer werd irr de afdeelingen bij het onder zoek van het wetsontwerp tot wijziging der wet betrekkelijk de nationale militie, aan de regeering hulde gebracht wegens den spoed waarmede zij een maatregel voorstelde, waar door voortaan practijken zouden worden voor komen, die zij oordeelen, dat strekten ter ontduiking der wet van 2 Juli 1898, al moch ten zij daarmede dan ook niet bepaaldelijk in strijd zijn. Daarentegen meenden andere leden, dat de regeering beter zoude gedaan hebben, met de gevolgen van het z. g. stelsel-Coolen af te wachten, welk stelsel volgens hen spoedig zoude gebleken zijn geen ver strekkende gevolgen te hebben. Verschillende leden verklaarden zich met het ontwerp niet te kunnen vereenigen. De meerderheid, waaronder leden voor kwamen die tegenstanders waren geweest van de wet van 2 Juli 1898, verklaarde zich echter met het voorstel ingenomen. Onder deze leden waren er echter die wenschten te verklaren dat hunne instemming geenszins wegoam dat zij een regeling, als door den Min. v. Oorlog overwogen wordt, n.l. of niet in het in te dienen wetsontwerp tot regeling van deu verplichten krijgsdienst eene plaats ware te geven aan «vrijwilligers die wel den gewonen miiitiedienst willen vervullen met de herhalingsoefeningen, zooals een ge woon milicien" indien mogelijk raadzaam zouden achten. Afschaffing van tollen. Onderscheidene leden der Eerste Kamer konden zich om verschillende redenen niet met het voorstel der Regeering vereenigen. Een deel hunner oordeelde dat het thans geen oogenblik was om den Staat, wegens te derven inkomsten of, io verband daarmede, uit te keeren gelden, met een bedrag van meer dan zes ton gouds te bezwaren. Andere leden waren tegen, omdat het een voor velen zeer schadelijken toestand in het leven zal roepen. Vooral was dit het geval met de watertolien in de noordelijke provinciën. Wil vooits de Regeering werkelijk de af schaffing ook van de tollen, geheven door de provinciën, gemeenten en particulieren bevorderen, dan zoude zij hare goedkeuring niet moeten hechten aan het invoeren van nieuwe of verhoogen van bestaande. Men had hierbij o.a. het oog op de tolheffing van vélocipèdes. De vrees werd geuit, dat het particulier initiatief tol het aanleggen van nuttige land en waterverbindingen zoude verminderen, daar het tolheffen steeds minder vrijgevig zoude worden toegestaan of kwalijk kunnen worden gehandhaafd. Onderscheiden leden zouden daarom ge- wenscht hebben, dat gelijktijdig met de thans voorgestelde opheffing ook de andere land- en watertolien door het rjjk, of door zijn krachtige medewerking waren opgeheven. Van andere zijde weid dit ontwerp min oi meer krachtig gesteund, waarbij men zich kortheidshidve refereerde aao de daarvoor door de Regeering aangevoerde gronden. Ook uit dit wetsontwerp bleek zooals velen opmerkten, dat de regeering den toestand der rijk-dondsen gunstig inziet. Zij hoopten dat die verwachting niet zou worden beschaamd. Besmettelijke ziekten. Het voorstel om uit de wet op besmette lijke ziekten de mazelen te doen vervallen en de pest daarin op te nemen, vond in de afdeelingen der Eerste Kamer algemeen instemming. Accijns op den wijn. Het wetsontwerp, houdende nadere tbe- palingen omtrent den accjjns op den wijn, vond in de afdeelingen der Eerste Kamer algemeen instemming, al werd niet voorbij gezien, dat het voorstel eene eenigermate protectionistische kleur had en tot ontduiking kon aanleiding geven. Eenige leden ver klaarden uitdrukkelijk acte te nemen van de. woorden der regeenng in de vergadering der Tweede Kamer, dat de controle dubbel zoo gioot zal gemaakt worden en zij de verplich ting op zich neemt om te zorgen, dat de fraude zoo min .mogelijk zal zijn. Gewezen werd nog op de wenschelijkheid om vrijdom van accijns te verleenen aan de suiker, noodig voor de bewerking van vruchtenjams. Goederenvervoer op Spoorwegen. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een. wetsontwerp tot goedkeuring van de op 16 Juni 1898 te Parijs gesloten additioDeele overeenkomst tot de internationale overeen komst van den 14en Oct. 1890 omtrent het goederenvervoer op spoorwegen. De regee ring heeft geen bedenking tegen de aan vaarding van deze additioneele overeen komst, welke h. i. aan de goedkeuring der Slaten-Generaal behoort te worden onder worpen, omdat zij wijziging brengt in de bepalingen van de overeenkomst van 14 Oct. 1890 en in die van de additioneele schikking van 16 Juli 1895. Woningvraagstuk. De Centrale Commissie van Advies, be treffende het woningvraagstuk, welker op richting in Januari 1899 plaats vond, is tot dusverre nog niet in het openbaar opge treden. De verklaring hiervan ligt in het samenvallen van haar oprichting met die van het Centraal Bureau voor Sociale Ad viezen. Het scheen der commissie ongewenscht, naast en onafhankelijk van het Centraal Bureau, geldelijken steun van belangstel lenden te vragen, ten einde haar werkzaam heden to kunnen aanvangen, terwijl terzelf der tijd financieele hulp voor het Centraal Bureau met zooveel aandrang werd ver zocht. Een eventueele overeenkomst tot sa menwerking tusschen de beide lichamen zou ook eerst ernstig kunnen worden voor bereid, nadat het bestaan althans van één van beide was verzekerd. Vandaar dat be sloten werd, liet Centraal Bureau den weg geheel vrij te laten tot aan het najaar van 1899, wanneer omtrent deze stichting zeker heid verkregen zal zijn. Atjeh. Blijkens van den Gouverneurvan Atjeh ont vangen telegiaphische berichten zijn sedert de jongste mededeelingen bij de krijgsverrich tingen in Atjeh gesneuveld de sergeant F. Bertagnolliverdronken de fuselier M. R. Waser; aan bekomen wonden overleden de korporaal H. M, Broek; levensgevaarlijk ge wond de sergeant J. van Didden en licht gewond de kapitein der infanterie E. W. Ostreig en de le luit. vao dat wapen J. II. E. van der Wal. Notarieel Staatsexamen. Geslaagd 17 Juli, eerste gedeelte: J. Wildschut, te Jisp; J. Schol tens, te 's Her togenbosch; Th. tl. Lucassen, teHarlingen; A. M. Harterink, te Utrechttweede gedeelte: mr. A. Moens, te HaarlemeeW. G.J. Van Heerde, te Amsterdam; P. J: A. Adriani, te Almeloo; F. H. J. J. Suijs, te 's Hertogen bosch; L. Volkers, te Avereest; mr. J. De Bergh, te 's HertogenboschA. B. Dam, te Rotterdam; M. Onderwater, te Leeuwarden W. H. A. M. Roelvink, te Amsterdam. Ylscliafslag te IJmuiden. Neringdoenden te IJmuiden hebben aan den minister van waterstaat het volgende adres gezonden«Geven met verschuldigden eerbied te kennen ondergeteekenden, allen geheel of ten deele indirect hun bestaan vindende in de visscherij te IJmuiden, dat de toestand in den vischhandel te IJmuiden hun van dien aard voorkomt, dat zy vrees koeste ren dat hun bestaan bedreigd wordt, waar van de nadeelige gevolgen reeds merkbaar zijn. Redenen waarom requestranten beleefd verzoeken zoo mogelijk zoodanige maatregelen te willen treffen in overleg met de reederijen en met den handel dat aan dezen toestand een einde komt." „Ons Belang". Maandag jl. werd te Amsterdam de 2e jaarvergadering gehouden, van de vereeni ging van Trein en Con trolepersoneel der H. IJ. S. M. „Ons Belang". Vertegenwoordigd waren de afdeelingen Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utreeht, Amersfoort, Almeloo, Haarlem, Helder en Nijmegen. De voorzitter, de heer A. M. van Soest, herdacht in zijn openingsrede de feiten en voorvallen van het afgeloopen jaar en sprak den wensch uit, dat deze vergadering moge zijn een die getuige van den kameraad schappen) ken geest, opdat de gewichtige besprekingen aan de orde, tot goede uit komsten mogen leiden. Besloten werd lo. dat de uitgetreden le den der S. S. en N. C. S. bekend is, dat deze zich vrijwillig uit de vereeniging heb ben teruggetrokken al de door hen ge storte contributies zullen terug ontvangen 2o. Dat der directie een aanvrage om loonsverliooging zal worden aangeboden waarin o. m. wordt verzocht a. opheffing van premie en daarvoor in de plaats te ge ven een evenredige salarisverhooging; b. Een verhooging van 10 van het onder a verkregen vaste salaris, c. Vergoeding voor woninghuur in groote standplaatsen, d. Verhooging van liet loon voor nachtarbeid. 3o. Een commissie te benoemen die tot taak heeft te onderzoeken en daarbij den rechts- en tevens een wiskundig adviseur te raadplegen of het voorstel tot oprichting van een fonds van uitkeering bij ziekte, overlijden etc. levensvatbaarheid zou heb ben en zoo ja, tot de oprichting er van over te gaan. 4o. Pogingen aan te wenden, om te ver krijgen dat het treinpersoneel worde opge nomen onder sub a van art. 113 der wet op de spoorwegdiensten. Het «Dagblad" verneemt, dat de nieuwe Legerwet gereed ligt om bij den Raad van State te worden ingediend. Burgerlijke Stand van Ylaardinger-Ambaelit. Getrouwd: 46 Juni. Adrianus Hooger- boord en Aaltje Boes. Geboren: 2 Juni. Christina, dochter van J. van Vliet en N. Holster, Viaard. weg. 5. Willempje, dochter van F. Verheij en M. Hoogerboord, Vlaard. weg.18. Jacobus Cornells, zoon van P. N. v. d. Loos en J. Stolk, Zoutev. weg. 19. Reina, dochter van R. Kop en C. v. d. Linden, Vlaard. weg. 27. Wilhelmus Johannes Anthonius, zoon van W. v. Rosmalen en H. H. v. Groot- veld, Schied. dijk. Bij Kon. besluit is, aan de navolgende gepens. opper-, hoofd-en subalterne officiei en de hoogeie rangen verleend, als: de rang van luit.-gen. ann Hr. Ms. adj. i. b. d den gepens, gen.-maj. E. J. Van BpI de rang van gen.-maj. aan den gepens. kol, B, J baron Mulert tot de Leemculede rang van kolonel aan den gepens. luit.-kol. G. Clocke- ner Broussonde rang van majoor aan de gepens. fcapts. J. baron Taets van Amerongen jhr. A. W. Van Reigersberg Versluys en jhr. A. L. F. T. Van der Wijck. B(j Kon. besluit is F, J. .1. M. Van der Knaap benoemd tot burgemeester van Gulpen. 80 cent per regel. Dit geval doet zich dikwijls voor zonder het gevolg eener werkelijke ziekte te zijn. Het komt vooi t 't zij ten gevolge eener alge- meene zwakte en een tegenzin in alie zaken, 'tzij door het afbreken der normale werkin gen van het lichaam, zwakte en slechte bloedsomloop. Er kunnen zich ernstige sto ringen voordoen welke de gezondheid voor het geheele ieven benadeelen. Het bloed te hernieuwen, de spieren te versterken, ziedaar het ware middel om aan dit gevaar weer stand te bieden en eene door deze ongevallen geschokte gezondheid te herstellen. Zoo schrijft ons de heer C. J. Schot, een eervol bekend persoon, Rijksbrugwachter te Vianen«Reeds lang was ik lijdende aan eene maagkwaal, mijn eten verzuurde en gedurende drie maanden had ik er zoo'n last van dat ik mijne betrekking niet met zorg kon waarnemen. Doch die drie maanden van rust mochten niets baten, en eindelijk besloot ik toch ook eens die beroemd gewordene Pink Pillen van Dr. Williams te probeeren. En werkelijk Uwe pillen hebben alles doen verdwijnen, zoodat ik nu weer eten kan als vroeger en niet de minste last meer heb van maagzuur. Volgens portret. Ik kan een ieder Uwe Pink Pillen aanbevelen die aan eene maagkwaal lijdende is, want zij hebben mqne gezondheid hersteld. Maakt mijn attest openlijk bekend." Prijs1.75 Qld. de doos, 9.Old. per 6 doozen. Hoofd depothouder voor Nederland Snabii.ié, Steiger 27, Hotterdam, en alle apotheken Franco toezending tegen postwissel. Het is juist door de zwakte te versterken, door het bloed te herstellen en de spieren te versterken dat de Pink Pillen zoo verschil lende ziekten genezen en het is door den wortel der ziekten aan te tasten dat men ze geneest door dezen machtigen hersteller. Door deze pillen kan men eene snelle kwijning doen ophouden welke de bloedarmoede, de algemeene zwakte en de uitputting door over dreven arbeid veroorzaakt hebben. HABOHOOKIOHEID.Een lijkedame welke door dr. Nicholson's kunst-trommel vlies van hardhoorigheid en oorsuizeo is genezen, heeft aan zijn Instituut een ge schenk van 20.000 Mark aangeboden, ten einde daarvoor doove en hardhoorige perso nen, die geen middelen bezitten zich het kunst-trommelvlies aan te schaffen, dit. gratis te verschaffen. Brieven te adresseerenRi chardson Bros. 9, Great Russell Street, London, W. C. Inhoud van den Huisvriend, no. 36. Laai> ste droom, door Melati van Java. (Vervolg.) Het eiland Terschelling, door P. J. Wi ckers. Met illustratiën. (Slot.) Over schijndood, door dr. W. A, Nagel. (Ver volg Uit onzen tijdVan de Vredes conferentie. Met illustratiën. Gravure Het Koninklijk paleis te Amsterdam. Advertentieblad: Van week tot week. Advertentiën. Ned. Hekv. Kerk. Beroepen: Te Sneek, D. Brinkerink, te Bovenkarspel. Aangenomen: Naar Peize, door P. Franke, cand. te Groningen. Bedankt: Voor Well en Ammerzoden, door G. .1. Bleeker, te Mastenbroek. Voor Warns, door W. Magendans, te Oosterzee. Voor Stavenisse, door M. J. G. van de Pol, cand. te Herveld. Geref. Kerken. Beroepen: te Delft ds. v. Haeringen, te Katendrecht. Aan de theologische school te Kampen zijn tot candidalen iu de godgeleerdheid be vorderd de heeren J. L. Schouten, .1. Sy- brandy en C. van Gelderen. R.-K. Kerk. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot pastoor te Meije-Zegvelü den heer N. A. de Groot en tot pastoor te llansweerd den heer G. M. A. van L°euwen, kapelaan te Rotterdam. De bisschop van Roermond heeft benoemd tot pastoor te Ulestraten den heer J. Chi, üalmans thans pastoor te Iltervoorttot pastoor te Iltervoort den heer W. H.Theu- nissen, thans kapelaan te Vlodorptot rector te Vaals (Blumenthal) den heer L. J. 11. Kleynen, thans kapelaan te Schaesberg; tot kapelaan te Schaesberg den heer II. J. Hou- ben, thans kapelaan te Slenaken. Hooger Ondeuwus. Amsterdam. De heeien .1. F. Burger en Richard R, W. Janssen, tot doctor in de rechtswetenschap bevorderd, kregen daarbij het praedicaat cumlaude. Met gunstig gevolg is het eerste natuur kundig examen afgelegd door de heet en F. de Bo°r en D. Woivius en het candidaats- examen in de rechten door H. P. L. Wiessing. Met gunstig gevolg is afgplegd het doctoraal examen in de rechten door de heeren Ch. Thors en D. Cordes; het cand.-examen in de Nederlandsche letteren door den heer J. M. van der Hoogt; het propaedculisch exa men in de geneeskunde door de heeren J. II. H. J. Lubberman, A. Staverrnan ec, A. W, van Kleeft Bevorderd tot doctor in de rechten en staatswetenschappen op stellingen de heer R. S. Bakels, geb. te Den Hoorn op Tessel. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap de heer B. B. Everts, geb. te Arnhem, op proefschrift «Buurwegen", en de heer 11. Th. A. Verhoeff, geb. te Beusi- chem, op Stellingen, Tot doctor in de god geleerdheid de heer A. H. Haentjen«, geb te Arnhem, op proefschrift: «Simon Episco- pius als Apologeet van het Remonstrantisme in zijn leven en werken geschetst". Geslaagd voor het propaedeutisch examen in de godgeleerdheid de heer J. Beijerman voor het candidaats-examen rechten de heer C. van Everdingen; voor het doctoraal exa men rechten de heeren P. H. Court eu L. C. B. van den Steenhoven; voor het candi daats-examen godgeleerdheid eerste ged. de heer B. J. Audier en voor godgeleerdheid tweede ged. de heer J. van Duyvenbooden voor het eerste natuurkundig examen de heer E. C. van den Spiegel; voor het propaedeu tisch examen geneeskunde de heer H. J. K. Ilinloopen. Bevorderd tot doctor in de rechtsweten schap, de heeren T. A, ten Cate, geb. te Stad- Almeloo, H Polvliet, geb. te Utrecht, en G. Gouda Quint, geb. te Dodewaard, allen op «Stellingen". Utrecht. Bevorderd tot doctor iu de rechts wetenschap op stellingen, de heer II. v. Groe- nendael, geb. te Nunnem. Bevorderd tot doctor in de Rechtsweten schap op stellingen, de beer J. [G. B. Gadiot, geb. te Maastricht; tot id. op proefschrift: «Van herziening van arresten en vonnissen", de heer W. H. Borgman, geb. te Rotterdam, en tot idem in de klassieke letteren op proefschrift: «Annotationes ad Apuleii Meta- morphoseon Librum XI", de heer H. J. Boe ken, geb. te Amsterdam. Cand. plant- en dierk. ex. de heer F. Mul ler, (met lof)cand. wis- en natuurk. ex. de heer J. F. van Oss; theor. apoth. ex.de heeren J. Hopmans en D. C. Geluk; doet. rechtsw. de heer Th. M. G. Treussart van Rappard. Groningen. Bevorderd, na het verdedigen van stellingen, tot doctor in de rechtsweten schap de heer H. Kuipers, geb. te Buitenpost. Het doctoraal-examen in de rechtsweten schap werd met goed gevolg afgelegd door de heeren J. J. Boerma en J. C. Adriaans het candidaats-examen in de wis- en natuur kunde door de heeren J. Iluisinga en J. Reiding, en het candidaats in de geneeskunde cum lande door den heer W. Noordenbos. Het arts-examen 1ste ged. is afgelegd door den heer L. F. Wenniger, docts., geb. te Loppersum.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6