HUISHOUDSTER, VER KOOP IN G. In let openter verknopen Dienstbode Keukenmeid DAGMEISJE Openbare Vrijwillige YL AARDINGEN. Rechtzaken. Kunst en Wetenschap. C.H.") Gem engd Ni e uw s. SPORT. Laatste Nieuws. Telegrammen. Pinantieel. Heden Beursvacantiedag, Handel. ADYERTENTIEN. Tegen Augustus een ZOO SPOEDIG MOGELIJK Lijst van brieven geadresseerd aan onbe< kenden over de 1e helft der maand Juli: Erven J. de Vries, Almeioo, K. Marsman, Amsterdam. Sever Bias, Rotterdam. P. Vitsclier, Zaandam. Briefkaarten. H. Holtus, Delfshaven, L. v. d. Waal, onbekend. Buiten land. W. v. d. Hauwaardt, Blankenberg. BURGERLIJKE STAND. Geboren 13 Juli. Catharina Maria, dochter van H F. Weber en C. Bergman, Proveniershuis. Bastiaan, zoon van B. Guis en P. C. van der Marei, Dwarsstraat. Cornelia "Wil helmina, dochter van A. Meijer en C. W. Busseler, Hendrik Qalelstraat. 14 Juli. Maria Adriana Gerardina dochter van L. Vredebregt en J. M. Gouka, Nieuwe Haven. Neeltje, dochter van G. van der Heijden en C. Stolk, Boterstraat. Adriana, dochter van A. de Goederen en C. van den Tempel, Oroflaan. 15 Juli. Alexander Lodewijk, zoon van F. L, A. Ahrens en T. van Brandwijk, Villa straat. Overleden 13 Juli. Petrus Marius van Eijk, 6 uur, Lange Achterweg. 14 Juli. Cornelis Koorengevel, 1 jaar, Nieuio- straat. 'Naar wij vernemen maken de kleine kolo nisten het m het Liesbosch best. Zij schij nen daar geheel thuis te zijn. Een paar dames van het bestuur der gezondheidskolonie zijn er heen geweest en roemen het verblijf al daar zeer. 'Toegelaten tot de hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Rotterdam de leerling M. P. Ilollestelle van hier. 'Door het hoofd der gemeente-bewaarschool zal in het schoolgebouw zitting gehouden worden tot toelating van leerlingen op Dins dag 25 Juli 1899 van 912 en 2—4 ure. 'Gepasseerden Woensdag maakten eenige dames uit deze gemeente een uitstapje van hier naar Utrecht, om aldaar de schoone omstreken te bekijken. Na zich in Utrecht een rijtuig te hebben verschaft, trok men vergenoegd naar Zeist enz. Gedurende den rijtoer evenwel deed zich een ongeval voor, dat treurige gevolgen had kunnen hebben, daar een der wielen van het rijtuig brak en de dames daardoor op den grond tuimelden. Gelukkig bekwam niemand eenig letsel en zijn zij er met den schrik afgekomen. Na enkel een uur oponthoud kou de reis zonder stoornis worden voortgezet. 'Van een zwaar beladen kar met koolasch, toebehoorende aan P. Bos te Vlaardinger- Ambacht, brak (Donderdagavond om 5 uur op de biug van de Haven alhier, plotseling de as, waardoor het wiel afviel en de kar kantelde. De passage over de brug was daardoor belemmerd, doch stadswerklieden zorgden spoedig dat de kar verwijderd en het verkeer weder opengesteld werd. 'In de stalhouderij van den heer J. Boer alhier ontstond gisterenmiddag om 2Vü uur een gevecht tusschen twee koetsiers, welk gevecht met een hooivork beslecht zou zjjn geworden, zoo niet de broeder van een der vechtenden, op het hulpgeroep van vele omstanders ware toegeschoten en het wapen had weggenomen. 'Door P. Odijk, werkzaam aan de stadsreini ging, is bij de politie alhier aangifte gedaan van de ontvreemding van een portemonnaie met eenig geld uit een zijner kleedingstukken hangende op het terrein aldaar. De politie is den,dader op het spoor. 'Door de politie alhier is gisteren naar Brielle overgebracht een minderjarige jongen, die zwervende en zonder middel van bestaan zich in Schiedam ophield en door de politie aldaar naar hier was overgebracht. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd 15 Juli. Ai ij van der Windt en Cornelia van der Snoek. Johannes Westerhout en Cornelia Theodora Johanna JacobaBall. Geboren* 14 Juli. Jacoba, dochter van P. van Delft en J. van Dijjk, Schoolstraat. Overleden 13 Juli. Pieter ,van der Hoeven, oud 3 maanden, Koningstraat. 14 Juli. Jan Bos, oud 5 jaren, Willem Beuhelsz. straat. i ZaakTroelstra. Heden diende voor de Haagsclie Recht bank de zaak tegen mr. P. J. Troelstra, be- Jdaagd dat hij op 31 Juli 1898 te Leeuwar den in een openbare meeting de eer en goe den naam van den Officier van Justitie al daar, mr. graaf Schimmelpenninck, heeft aangerand, door genoemden ambtenaar ten laste te leggen, dat hij bij het motiveeren van zijn, conclusie in zijn gepubliceerde be schikking van 6 Juni 1898 met betrekking tot de zaak-Hogerhuis, opzettelijk feiten en omstandigheden, die op hot oordeel van het publiek invloed zouden kunnen oefe nen, te verzwijgen of onjuist te vermelden of voor te stellen, ten einde de publieke opinie aan de zijde van hem, Officier van Justitie, te krijgen en de beweging der zaak-Hogerhuis te doen eindigen; subsi diair dat hij genoemden Officier van Justi tie opzettelijk heeft beleedigd. Besloten werd door de rechtbank, op re quisitoir van den subst. Officier van Justi tie mr. Maclainc Pont, dat de getuige a, décharge Marten Hogerhuis buiten eede zal worden gehoord. Als eerste getuige werd gehoord de heer .Janse, destijds inspecteur van politie te Leeuwarden; ueze bevestigt dat beklaagde de in de dagvaarding omschreven woorden heeft gebezigd toen hij m het café Central als spreker optrad. Een politie-agent beves tigde mede een en ander. De heer Schinunelpenninck, Officier van Justitie te Leeuwarden, verklaarde bij de aangevallen beschikking te zijn uitgegaan van de veronderstelling dat een rechterlijke dwaling mogelijk was en dat hij dus niet a priori heett aangenomen dat het vonnis juist was en verdedigd moest worden; dat hij naar zijn beste weten de zaak onder zocht heeft. Verschillende op de zaak-Hogerhuis be trekking hebbende vragen van den verdedi ger, mr. Limburg, wenscht de president lie ver te doen aan de getuigen die verder zul len worden gehoord. De heer Schimmelpenninck meent op verdere vragen van bekl. en den verdediger te mogen verwijzen naar zijn beschikking, waartegen bekl. opkomt, zeggende: „wij zijn hier niet om die beschikking te 1 e- z e n, maar om te critiseeren". Verder kwam bekl. op tegen de verklaring van mr. Schimmelpenninck, dat hij alleen hecht aan het justitieel onderzoek. Als getuige a decharge verscheen nu Klaas Stienstra, kleedermaker te Beetgum. Deze, voor de eetste maal onder eede in de zaak-Hogerhuis gehoord, verklaarde datP. van Dijk hem 's morgens na de inbraak had gezegd dat hij (van Dijk) met Siebold Al berda en Allard Dijkstra de inbraak had gepleegd. Desgevraagd verzekerde getuige dat hem geen beloften, hoe ook zijn gedaan met betrekking tot de door hem af te leg gen verklaringen; dat hij vroeger heeft ge logen, maar thans er alles voor over heeft om de gebroeders Hogerhuis te verlossen, en alles wat hij nu zegt de volle waarheid is. Getuige Eeltje Ringia, ook voor 't eerst onder eede gehoord in de zaak-Hoge-huis, verklaart met bijzonderheden vernomen te hebben van Alberda dat deze met van Dijk inbraak gepleegd heeft. Hij had tot dusver gezwegen omdat Alberda zijn vriend was, en had hem meermalen aangeraden naar het buitenland te gaan. De Officier van Justitie wees deze beide getuigen op hun vroegere verklaringen die hoegenaamd niet klopten met die van thans. Marlen Hogerhuis werd hierop als getuige in gevangeukleeding gehoord. Het bleek dat het onderzoek naar de polsen vluchtig was geschied. Get. Schimmelpenninck verzekerde dat om trent de lengte der veroordeelde en anderen geen vergissing mogelijk was. Bij het heengaan van Hogerhuis werd er op de publieke tribune geapplaudiseerd. De volgende getuige, de gescheiden vrouw van Tjeerd Stienstra verzekerde dat liet bekende lantaarntje het eigendom was van deze. Ds. van der Heide meende dat Rengia en en Stienstra heden de waarheid hebben ge sproken. Dit schenking-Diederichs. Een buitengewoon kostbaar geschenk werd in Maart 1875 aan de gemeente Am sterdam aangeboden. Door aankoopen zoo hier te lande als in Engeland, Frankrijk, Duitschland en Italië, had de heer P. A. Diederichs een verzameling autographen bijeengebracht, die in ons land wel nauwe lijks haar gelijke zal vinden, en zijn zoon, de heer W. G. A. Diederichs, meende na het overlijden van den verzamelaar, niet beter te kunnen doen, dan haar in haar ge heel aan de stad zijner inwoning te schen ken. Twee voorwaarden werden door hem aan de schenking verbonden. Er moest in de bibliotheek of het archief der gemeente een afzonderlijke plaats tot berging van de col lectie worden ingericht, en er moest zoo spoedig doenlijk een catalogus van ge maakt, en onder den titel „Schenking-Die derichs" gedrukt en verkrijgbaar gesteld worden. In de woorden „zoo spoedig doen lijk" lag reeds een aanduiding, dat een vol tooiing van dezen catalogus niet in zeer kor ten tijd verwacht werd; de voorzitter van den gemeenteraad vond het gewenscht, dit nog duidelijker uit te drukken, en op zijn voorstel besloot de Raad. dat de beide bepa lingen. zouden worden opgevolgd, „mits aan de sub b gestelde voorwaarde niet zoo heel spoedig gevolg behoeft te worden gegeven, daar dit afhankelijk is van de werkzaam heden van den archivaris aan wien het ma ken van den catalogus zal worden opge dragen". De archivaris, de heer dr. P. Seheltema, nam de twintig kisten met brieven en an dere geschriften in ontvangst, en begon met er de Nederlandsche uit te zoeken, en deze in alphabetische orde te leggen. De brieven en andere stukken van Constantijn Huygens en zijn naaste betrekkingen wer den vervolgens afzonderlijk in 5 portefeuil les gerangschikt, daarna de brieven en be scheiden van het huis Oranje-Nassau, de stukken betrekking hebbende op het Staats bestuur en het Stadsbestuur, en de overige brieven, ingedeeld naar de beroepen der schrijvers. In 1879 was de indeeling in 20 rubrieken gereed, en stelde de archivaris aan burgemeester en wethouders voor om tot drukken over te gaan, ia dier voege dat telkens als er genoeg kopie gereed zou zijn, een blad van den catalogus zou worden af gedrukt. Dit plan werd goedgekeurd, maar met de bijvoeging dat ook de korte inhoud der stukken van geschiedkundige waarde in den catalogus zou vermeld worden. Het is echter niet tot uitvoering gekomen; wel werd blijkens de gemeenteverslagen bet werk geregeld voortgezet, de brieven van Belgen werden op dergelijke wijze inge deeld als de Nederlandsche, van de Fran- sclie brieven werd een zeer groot gedeelte gerangschikt, met het uitzoeken der Duit- sche werd een begin gemaakt, en wat de Nederlandsche afdeeling betrof^ kon. in bet verslag over 1885, bet 'sterfjaar van den ar chivaris, worden medegedeeld dat de cata logus van deze afdeeling persklaar lag. In het volgende verslag wordt nog van voort zetting der bewerking melding gemaakt, op den duur bleken eenter de werkkrachten aan het Archief ontoereikend, en zoo werd door Burgemeester en Wethouders beslo ten, de verzameling naar de Universiteits- Bibliotheek te doen oveibrengen. De collectie werd daar m 1892 m ont vangst genomen, zij was geborgen in ruim 150 folio portefeuilles, die met eenig over leg een goede plaatsing kregen. Niet lang daarna werd m den heer J. Hellendoorn een persoon gevonden, die bekwaam en be reid was, de bewerking van den catalogus weer op te vatten, en daartoe in 1893 als Conservator werd aangesteld. Het bleek niet wenschelijk, den vroeger gemaakten ca talogus ter perse te leggen; de systemati sche indeeling was reeds als practisch wei nig bruikbaar ter zijde gelegd. De Neder landsche afdeeling was niet meer volgens de rubrieken van den beer Seheltema ge rangschikt, zij bestond uit 25 portefeuilles alphabetisch geordende brieven, en zes waarin de collecties Oranje-Nassau, Huy gens en De Groot bewaard waren. Ook de brieven van Belgen waren alpha betisch geschikt, en daar een afzonderlijke catalogus van deze veel kleinere verzame ling (4 portef.) minder gewenscht scheen, werd besloten, ze door een doorloopende nummering met de Nederlandsche afdee ling te verbinden, en van deze gebeele Noord- en Zuid-Nederlandsche afdeeling één alphabetischen catalogus te maken. Bij de bewerking hiervan deden zich de bezwaren, die het voortwerkeD aan den ar beid van voorgangers die niet in elk op zicht hetzelfde stelsel volgden, steeds mee brengt, in sterke mate gevoelen. De betere hulpmiddelen der Universiteits-Bibliotheek maakten in vele gevallen een juistere iden- tificeering der personen mogelijk, het was zaak in de spelling der persoonsnamen naar consequentie te streven, het was wensche lijk de dateeringen zooveel mogelijk onver anderd van de stukken zelve over te ne men de wensch echter, om het reeds geda ne werk van jaren niet geheel ter zijde te schuiven en alles opnieuw te doen, waar door de catalogus zeker nog veel langer op den druk zou hebben moeten wachten, deed van een al te grootc zucht naar consequen tie afzien. Hoofddoel moest toch zijn, het vinden van het gezochte voor belangstellen den gemakkelijk te maken. Tegelijk mochten ook de overige afdeelin- gen niet onaangeroerd blijven liggen; door een practische rangschikking diende het mogelijk gemaakt te worden, iets waarnaar gevraagd werd, spoedig te vinden. Zoo werd de zeer rijke Fransche afdeeling doorloo pend alphabetisch geschikt en eveneens de Engelsehe, ïtaliaansche en Russische; ook in de Duitsche afdeeling, die bijzonder groot is, en lastig om te bewerken, werd de nog zeer oppervlakkige rangschikking hier en daar verbeterd, bepaaldelijk wat de vor stelijke personen betreft. Dat al dit werk geenszins nutteloos was, bleek door de toenemende belangstelling die de verzameling vond. Reeds waren de brieven van Christiaan Huygens in de groote uitgave zijner werken afgedrukt, ook de correspondenties van Constantyn Huygens en van Huig de Groot werden met het oog op eventueele uitgaven herhaaldelijk geraadpleegd, voor de Oranje- Nassau-tentoonstelling werden verscheiden brieven van leden van ons Vorstenhuis te leen afgestaan, en bij het verzamelen van bronnen voor onze krijgsgeschiedenis werd door de officieren die namens de Regeering met dit werk belast zijn, zorgvuldig opge- teekend wat de collectie belangrijks op dit gebied bevat. Vreemde bezoekers vonden tot hun verrassing tal van interessante stukken over de letterkunde of de geschie denis van hun landin een Italiaansch tijdschrift wijdde de heer F. Novati een paar kolommen aan de ïtaliaansche afdee ling der verzameling, de heer Henri Stein uit Parijs plaatste onlangs eveneens een kort opstel over de Fransche afdeeling in het door hem geredigeerde tijdschrift „Le Bibliographe Moderne Van de Russische brieven werd met groote belangstelling kennis genomen door den beer Staatsraad A. de Polovtzoff, op wiens verzoek vervol gens een deel dezer brieven naar de Keizerl. Bibl. te St. Petersburg werd gezonden ter copieering. Na voltooiing van den catalogus der Ne derlandsche afdeeling moeten ook deze brie ven van vreemdelingen overeenkomstig de voorwaarden der schenking, gecatalogiseerd worden, naarmate de werkkrachten dit toe laten. De Fransche afdeeling die het eerst aan de beurt is, is reeds voor een deel be werkt, met name de collectie brieven van vorstelijke personen, door den heer Stein als bijzonder kostbaar vermeld, en sedert nog door een nieuwe schenking van den heer Diederichs belangrijk verrijkt. De voorbereiding van dit tweede deel van den catalogus zal echter mog wel enkele jaren vorderen. Het bovenstaande is ontleend aan het voorwoord van den bibliothecaris, den heer C. P. Burger. De catalogus is versierd met het portret van den heer P. A. Diederichs. Sanatorium Are ntsburgh. In de dagen toen Hadrianus den scepter voerde over het Westerse h-Romeinsche We reldrijk, is ook aan de kusten van onze Noordzee een dier Romeinsche burchten verrezen, die het aanzijn schonken aan me nige stad. Maar het I'arum Hadrianum heeft geen stad voortgebracht. Op de plaats waar eens Mars heerschte, voert nu Escu laap zijn weldoende scejpter. Op de vermaarde, plaats „Arentsburgh" te Voorburg is hedeaano rgen op eenvoudige wijze een physiatrisch sanatorium geopend, dat door zijn aangename ligging dicht bij de Geestbrug en dus niet meer dan een half uur van Den Haag en toch geheel buiten, zeker wel pati^intten en pensionaires zal trekken. De uitgestrekte „plaats", 50,000 vierk. M. groot, biedt een ruim ter- rem tot herstelling en rust voor wie ze be hoeven. Wij hebben heden, gehoor gevende aan de uitnoodiging der directie, de hoeren Schumacher, directeur en S. Oudschans, ge- neesheer-directeur, een bezoek aan het fraaie landgoed, thans heischapen m oen sanatorium, waar dc natuurgeneeswijze in al haar vormen wordt toegepast, gebracht. Behalve koude baden en begietmgcn vol gens het Kneijipsche systeem is liet sana torium ingericht op warme, gelieelc of ge deeltelijke dampbaden, Russische, lersche, Romeinsche baden, electnsehe spiegelhcht- baden, electnsehe Lothtannme baden, mod der-, zout-, zand-, licht, zonnebaden, terwijl massage, suggestie, diëet, plantenkuren, mechanotherapy, gymnastiek, vibratrietke- rapie enz hier mede toepassing vinden. Voorloopig kau de inrichting 22 patiën ten ontvangen, terwijl, wanneer er plaats is, ook gewone pensionaires worden ontvan gen. De beide gebouwen, het woonhuis en het badhuis, zijn geheel electrisch verlicht. Het woonhuis bevat de gebruikelijke lees-, speel- en conversatiezaicn, terwijl zeker voor spelen in de buitenlucht door de direc tie wel warm zal geijverd worden. De „plaats" biedt daarvoor uitnemende, scha duwrijke gelegenheid. Het badhuis, wel het voornaamste deel van het sanatorium, is niet groot, maar toch groot genoeg om ruimte aan te bie den voor de veie soorten baden, massage en orthqpaedie. Bijzonder verdient vermeld de spiegellichtbaden, waarbij de warmte wordt opgewekt door electrische lampjes; dit systeem maakt het mogelijk den patient zonder hinder bloot te stellen aan een liitte tot 70 graden. Vooral vetznehtigen moeten bij deze kuur veel baat vinden. Merkwaar dig zijn ook de bassin-baden volgens Oos- tenrijksch systeem. In één woord, voor Kneipp's, prof Win- ternitz', Lahmann's en zooveler anderen na tuurgeneeswijze i3 het sanatorium ingericht. Ook buiten, waar men de luchtbaden vindt (de bekende methode, volgens welke het geheel ontbloote lichaam den invloed der lucht ondergaat) als de zonnebaden, waar bij de zonnestralen het genezingswerk be vorderen. Men wil hier de patiënten hardenzwak en overspannen bij hun komst, wil de di rectie hen laten gaan als evenbeelden van Hercules, wiens prachtig antiek beeld een der grasgazons siert. Een voordeel van het sanatorium is dat het geen exorbitante sommen vraagt. De prijzen zijn matig gesteld Wij wensehen de directie, maar vooral de patiënten, veel succes met dit nieuwe sa natorium. Op de hondententoonsteliing te Rotterdam werden uit Schiedam bekroond deheeren Louis Melchers met een 2en en 1 specialen prijs, P. J. van Harderwijk met een len prijs, A. Gouka met een 2en en twee derde prijzen en J. A. S. Engering met een 2en prijs. (Zie ook het Tweede Blad.) Heden had op de begraafplaats Eik en Duinen, de begrafenis plaats van den oud gouverneur van Surename, Jhr. Mr. M. A. de Savornin Lohman. De plechtigheid werd bijgewoond, o.a. door den tegenwoordigen gouverneur van onze West-Indische kolonie, den heer Tonckens, die met verlof hier te lande vertoeft, en voorts door eenige andere West-Indische ambtenaren met verlof. De heer Ruys legde een metalen krans boven de groeve. Er werden geen redevoeringen gehouden. Aan de Haagsche Kook- en Huishoudschool werd door 13 candidaten deel genomeu aan ,het examen ter verkrijging van het Diploma- Huishoudschool. Van dezen slaagden de dames: P. E. W. Greve uit BennekomA. Horsting uit Deven ter; C. van der Harst uit Leiden; A. E. Moll uit Arnhem; J. H. C. Sluiter uit Zwijn- drecht; E. Thooft uit Goor; S. W. Tilanus uit Eindhoven; J. G. Tromp uit 'sGraven- hage; J. C. van der Veen uit Rotterdam; R. Weuringh geb. van Tets, uit 'sGraven- hage; M. C. von Zeppelin uit Apeldoorn. CHERBOURG, 15 Juli. Na een vuur werk zijn door een groot aantal zeesoldaten baldadigheden begaan waarbij zij de poli tie mishandelden. Er werden 60 soldaten in hechtenis genomen, doch de gevangenen maakten oproer en de troepen moesten tus- schenbeiden komen. Te middernacht was de rust nog niet hersteld. De stad is door troe pen bezet. Er zijn verscheiden gewonden. (Per telegraaf.) PREMIETREKKING AMSTERDAMSCHE LOTEN 1874. Serie 1Ö8G0 no. 1 f25.000; serie 16834 no. 10 f1000; serie 544 no. 6 f500. Voorts zeven nummers van f200 en zeven nummers van f150, alle overige nummers van 208 seriën uitmakende 2080 nummers ieder f100. Beurs van Schiedam. ZATERDAG 15 Juli. Officieële noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Betirs. MOUTWIJNf 9 per Hectoliter cont., zon der fust en zonder belastinggisteren f 9. Namens de Comm. voor de noleering, D. F. W. Prins. MOUTWIJNNot. van de Makelaars f 9.25 per HL. Ct. Stemming: flauw. JENEVER: f 13.25 per HL. Amst, proef f 14.75 zonder fust en zonder belasting SPIRITUS: f 16'/4 a f 17- ROGGE: zonder handel. GERST zonder handel. MAÏS zonder handel. SPOELING: f0 80. AMSTERDAM, 15 Juli. Koffie goed ord. Java 20'/,, Saato= 19. Suiltei zonder noteenng. Taiwe op leveling zonder nuteenng. Rogge op levering zondPi noleering. DELFT, 15 Juli. Kansmaikt. Aangevoerd 50 stapels kaas, we gende te zamon 17073 Kg. Prijs: f !S.a f2G.pet 100 Kg. BERLIJN, 15 Juli. Spintus per loco 41.50. PARUS, 15 Juli. Spuitus, Juli frs. Aug fis. vier laatste maanden fis vier eeiste maanden ft. HAMBURG, 15 Juli. Koffie. Sept. 281/4, Dec. 28 A, Maart 29Vi. Mei 29%. HAMBURG, 15 Juli. Suiker, Biet- loom; Aug. 10.35, Oct. O.G'iVi, Dec 9.521/2, Maait 9.721/2- gevraagd, eenigszins bekend met boeren werk, melken geen vereisclite- Brieven onder letter A aan C. J. VAN DOORNE, Boek- en Steendrukker, Delft. In een klein deftig gezin te 's-Gra ven- ha g e. wordt wegens ziekte, v oor Aug. of later gevraagd, een alleszins bekwame 11. K. boven 30 jaren, als noodhulp of voor vast. Hoog loon en verval. Mutsdragen vereischte. Brieven franco letter I*. S. aan MEEUS- SEN's Adveitentiebureel, den Haag. gevraagd, minstens 17 jaar, net en zindelijk, zelfstandig kunnende werken, goede getuigen vereischte. Zondag na 1 uur vrij. Loon f 1.25 a f 1,50. Adres 28 Korte Haven, benedenhuis. GEVRAAG» een niet beneden de 35 jaar, P. G,, tevens gene gen om in het buffet werkzaam te zijn. Adres »Land~ en Schiesichf'Overschie. De Notaris II. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrijdag 28 Juli 1899, des voor middags 11 uur, bij veiling, en op Za terdag 29 Juli 1899, des avonds 8 uur, bij afslag, telkens in sMUSIS SACRUM" aan de Lange Haven te Schiedam, I. Een tot vele doeleinden geschikt GIST- IMKilL'IS met Bovenwoning, Kanto ren, open plaats en gang, staande en gelegen te Schiedam, Westmolensiraat No. 25, kadaster sectie C No. 790, groot 2 are SO centiare. Het paud bevat benedenGistpakhuis (waarin Stoommachine van IV2 P.k. en 1 Gistpakmachine met acht potten welke moet woi den overgenomen) en 2 Kantorenboven 3 kamers, keuken en zolders, en is van gas- en waterleiding en verschillende gemakken voorzien. Grondbelasting f 39.25. II. Een naast Perceel I gelegen <GÏST- PAKIILIS met Kantoor, Westmolen- straat No. 27, kadaster sectie C No. 776, groot B5 centiaie, ook voorzien van gas-en waterleiding. Dit perceel is verhuurd tot 31 Dec. 1901 met 2 optiejaren tegen ƒ100 per jaar. Grondbelasting f 15.64. III. Een geriefelijk ingericht MESIEDE5I- en BOVEfSIlfJIS, met open grond te Schiedam aan de Warande hoek Westerkade, kad. sectie M No. 883 en gedeelte 882, groot ongeveer 1 are ?9 centiare. IV. Een geriefelijk ingericht BENEDEX- en BOVENHUIS, Loods en open grond, naast het vorige perceel aan de Warande, zijnde gedeelte van het kad. perceel sectie M No. 882, groot ongeveer 2 are S9 centiare. De benedenhuizen bevatten 3 kamers en keuken en de bovenhuizen 2 groote en eenige kleinere kamers, keuken en zolder, en zijn van waterleiding, vaste kasten en verdere gemakken voorzien. Grondbelasting van perc. Ill en IV te zamen f 39.85. Aanvaarding der pcrceclen behou dens de huur, 1 Sept. 1S99, of zooveel eerder als kan worden overgenomen. Betaling der kooppenningen 1 Sept. 1899. De perceelen zijn te bezichtigen op Woens dag en Donderdag vóór de veiling van 10 ■lot 3 uur, op vertoon van een toegangsbewijs van genoemden Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven 149, nadere inlichtingen te bekomen zqn. t

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 3