Statcn-Generaal. STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. fi e elites ak e n. Kerk en School. Gem engd Ni e uw s. waren nog eenige adressen ingekomen in liet belang eener stoomtramverbinding tus- scken Gouda en Schoonhoven. De provinciale rekening over 1897 werd goedgekeurd met een voordeelig saldo van f 57,626.87. Voorts zijn aangenomen de eonelusiën der commïssiën tot toekenning van f 3500 subsidie aan de gemeente Alkemade voor den aanleg van een rijweg en f 5900 aan het Grootwaterschap Woerden voor de verbete ring der sluis te Bodegraven. Naar aanleiding van door den heer Vis ser geopperde bezwaren tegen liet in de reglementswijziging voor den Rodenburger- op den grooten waarborg nadruk legden, die in de verplichte motiveering is gelegen. liet artikel werd onveranderd aangenomen. Het tweede onderwerp betrof de revisie van arbitrale vonnissen. De heer de Mattens bestreed de revisie met kracht wegens liet groote gewicht,dat het geschildoor 'taibilrale vonnis definitief beëindigd worde en geen hervatting van 't geding op grond van ver meende nieuwe feiten mogelijk zij, daar het moreele gezag der arbitrale beslissingen daar door zeer zou lijden. De revisie werd daarentegen zeer verde digd door den heer Holls, die verklaarde niet te kunnen instaan, dat de Vereenigde en Cronesteijnschen polder opgenomen be- I gta|on c[e arbitrage-overeenkomst zullen ginsel om polderlasten afkoopbaar te stel- teekenen, indien daarin niet het middel van len, werd dit punt tot de najaarsvergade- j revi<,j0 werd opgenomen ring uitgesteld. Een voorstel van den lieer Van der Laan om de bezoldiging van den secretaris en van den penningmeester van den pokier Kralingen voor ieder van f 150 te vermin deren tot f 100. werd verworpen. Aangenomen werd de conclusie der com missie voor de tramverbindingen Gouda Nadat ook de heer Descamps zich met 't betoog van den heer De Martens had ver- ecnigd, deed de Nederlaiidsche gedelegeer de, de lieer Asser, een bemiddelingsvoor stel, daar de ïneeuingen omtrent dit onder werp zoo scherp tenover elkander staan. Hij stelde voor, te bepalen dat er geen ,i recht op revisie zal bestaan, tenzij partijen Boskoop en Gouda—Schoonhoven, tot goed- jjjj jlet siujten van het compromis waarbij keuring der voorstellen van Gedep. Staten, een Hepaalti geschil aan bet oordeel van ar- hootdzaak strekkende ben diligent te verklaren omtrent de aanvrage voor gelde- lijken steun voor een stoomtramlijn Gouda- Schoonhoven, doch tevens tot uitnoodiging van Ged. Staten om te trachten te verkrij gen dat de spoorwegbrug te Gouda van Re- geeringswege door een hooge beweegbare brug worde vervangen. Met betrekking tot het rijden met mo torrijtuigen en rijwielen werd aangenomen een amendement-Van Kempen om te bepa len dat de lantaarns van motorrijtuigen moeten zijn voorzien van groen glas. Voorts zijn de voorgestelde wijzigingen ten aanzien van dit punt goedgekeurd. De mededeeling van Gedep. Staten dat zij maatregelen overwegen om in den ver vuilden toestand der kanalen tusschen Maas en Scheveuingen verbetering te bren gen, gaf tot discussie aanleiding. De heer Ruijseh had gaarne reeds m de a.s. najaarsvergadering de aangekondigde voorstellen verwacht. Hij betoogde dat het Provinciaal Bestuur, van de Hinderwet ge bruik makende, een zaehten drang op de gemeentebesturen behoorde uit te oefenen krachtens een vast te stellen provincie. verordening. Kwam er een Rijkswet tegen vervuiling tot stand, dan nog blijft °en le- gelmatige doorstrooniing van het water noodig en afvoer naar zee der stoffen, waar voor de doorstrooniing zeer bevorderlijk is. Mochten G. S. geen samenwerking verkrij gen, dan. belmoren zij de Regeering hier van in kennis te stellen opdat deze een noodwet kunne indienen. De heer v. d. Velde klaagde ook over de wijze waarop Gedep. Staten de zaak heb ben behandeld. Hij ziet de hoofdzaak in de afstrooming doör Delft over Den Haag naar zee. Hij hoopte dat de waterschappen in deze de tusschenkomst van de Regeering zullen inroepen. Hij betreurde 't dat Ged. Staten tot- dusver weigeren mede te wer ken tot den bouw van de sluis aan de Doen- kade, vooral waar twee lastige hoogheem raadschappen 't nu eindelijk eens zijn ge worden. De heer van de Velde bleef aandringen op krachtige inmenging van het centraal gezag tot het verleeneu der door Gedepu teerden aan Delfland en Schieland gewei gerde vergunning. De heer van der Lith verdedigde de hou ding van Gedeputeerden binnen de grens hunner bevoegdheid en bepleitte krachtig het ingrijpen der rijksregeering. De heer Kiev verdedigde het optreden van Schieland en Delfland in. zake den sluisbouw. De heer Evers verdedigde eveneens de houding van Gedeputeerden, die niet vóór biters wordt onderworpen, zich uitdrukke lijk dat recht hebben voorbehouden, in welk geval de revisie zou worden beheerseht door de bepalingen in het artikel van het nu te sluiten traetaat vervat. Dit bemid delingsvoorstel van nir. Asser werd met eenparigheid aangenomen. Heden komt de commissie van redactie bijeen tot overweging van verschillende amendementen op andere punten van de arbitrage-overeenkomst ter voorbereiding van de tweede lezing op morgen. Saldo van 's rijks schatkist op J5 Jnli. Bij de betaalmeesters Door de Nederlandsche Bank was, ingevolge art. 11 lis van haar octrooi, aan 's lands kas een voorschot verstrekt van '2,0(31,080.50 099,847.37 Nederlandsche Vegetariërsbond. De 5e algemeenc vergadering had Zon dag in het hotel op de Dartliuizerberg, bij Doorn, plaats. De vergadering werd geopend om 11 uur. Goedgekeurd werd dc benoeming van het bestuur van den heer F. Fclkers tot secre taris. liet verslag van den In secretaris over het afgeloopen jaar en dat van het finan cieel overzicht van den penningmeester werd voorgelezen. Verkiezing van vier bestuursleden we gens periodiek aftreden vanmevr. A. G. ToursHebbenaer, mej. S. Groshans, dc heer F. J. B. van der Beek en om te voor zien in een vacature, ten gevolge van het bedanken door mej. Welmoed Renier. Mej. S. Groshans wenschte niet weder in aan merking te komen. Voorgesteld werden 8 candidatcn, gedeel telijk door de leden opgegeven, gedeeltelijk door het bestuur; herkozen mevr. Tours Hebcuaer, Amsterdam, en de heer P. Pie- ters Jr., idemgekozen werd de heer J. Westendorp, Haarlem. Voorgesteld werd om in het vervolg de alg. vergadering steeds in de maand Juli en buiten te houden. Als plaats voor de volgende vergadering werd het landgoed van Fredenk van Eeden te Bussum gekozen. Hierna kwamen in. behandeling de voor stellen van F. Üomela Nieuwenhuis: a. De Bond stelle onderzoek in naar de oorzaken van den dood van overleden vege tariërs, zoodat daaruit blijke of de leefwijze der vegetariërs tot een korter of tot een langer levensduur dan de normale leidt. b. De Bond neme deel in de beweging tot de volgende zomervergadering practische J bestrijdingjan den vaccine-dwang voorstellen zullen indienen. De begrooting werd goedgekeurd, waarna de vergadering werd gescheiden. Vredesconferentie. Bij de aanvang der zitting van de Eerste commissie betuigde de heer van Karnebeek gisteren in welsprekende woorden de eer biedige deelneming vao de de conferentie bij gelegenheid van het smartelijk verlies dat Z. M. de Keizer, de keizerlgke familie van Rusland en het geheele Russische volk onder vonden heeft door den dood van den groot vorst troonsopvolger. ZExc. de heer De Staal zegt hiervoor diep bewogen, dank en rekent bet zich ten plicht I vergadering. Vervolgens kennismaking der Z. M. den keizer van Rusland met dit betoon leden onderling en gezellig verkeer. Om 4 c. De Bond sproke de wenschelijkheid uit, dat zijn leden hun eigen ervaringen, opgedaan in de toepassing der natuurlijke levenswijze, in het bondsorgaan ter alge- rneene kennis brengen. De prijs voor de propaganda-brochure werd toegekend aan de brochure van jhr. Felix L. Ortli, ing. van de waterstaat. Door een der aanwezigen werd opge merkt, dat 't in het belang van den bond zou zijn zich op een scherp belijnd hygië nisch standpunt te plaatsen en zich geen be paalde partij te stellen in de bestrijding van vaccmedwang. Om 12 uur was er gelegenheid een 2e ont bijt te gebruiken. Daarna hervatting der van deelneming in kennis te stellen waarvoor Z, M, ongetwijfeld hoogst gevoelig zal zijn. De commissie gaat over tot onderzoek van het rapport van den heer Van Karnebeek. Het voorstel om aan de verklaring van Petersburg van 1868 toe te voegen het ver bod van het gebruik van projectielen uit lucht ballons geworpen het gebruik van bommen met verstikkende gassen en van ontplofbare kogels, wordt niet aangenomen. Besloten is daarvan een afzonderlijke be paling te maken. Het overige deel van het rapport wordt goedgekeurd met enkele redactiewijzigingen, van welke de voornaamste strekt om des te beter te doen uitkomen de eenparigheid van de stemming over de conclusies van de tech- uur was er een eenvoudige maaltijd. Uit het voorgelezen jaarverslag bleek het ledental 270 te bedragen. Het 2e ontbijt, dat door te langdurige beraadslaging een uur te laat plaats had, bestond uithavermoutpap, vegetarisch brood met gedroogde abrikozen, daarna vtr- sclie vruchten, als kersen, aalbessen enz. Als drank gebruikte men. water en onge giste, alcoholvrije vruchtensappen. Na den maaltijd groote wandeling naar de graftombe van Nellesteijn, waarvan men een schoon vergezicht over den omtrek heeft. De namiddagmaaltijd had plaats te 6 uur en bestond uit tomatensoep, vegeta risch brood, doperwten en wortelen zonder ue siemumik uver tie conclusies van ue teen- nische commissie, die de Russische voorstellen ^ter' meloen> druivea' P1™11 ec rauwo 'onderzocht welke betrekking hebben op de vaststelling van het tegenwoordige effectief der sterkte van de landmacht, en om de motie van deo heer Bourgeois meer direct aan die stemming te verbinden. Op voorstel van Zijn Excellentie den heer De Staal heeft de commissie dank gebracht aan haren rapporteur. Daar niet tijdig door verscheidene perso nen. aangifte was gedaan, van deelneming aan den maaltijd, was schraalhans op den koop toe keukenmeester. Ned, Post- en Telegraafbond. De Bond hield Zondag te Utrecht zijn - - I jaarvergadering, die goed bezocht was. Ten aanzien van de besluiten gisteren ge- Tofc bestuurslid werd benoemd de heer J. nomen in de derde afdeelmg der vredescon- j Krijger, te Rotterdam ferenlie kan nog worden medegedeeld, dat J De wenschelijkheid werd te kennen gege- twee hoofdpunten tot uitvoerige gedachten- ven. on over te gaan tot oprichting van een wisseling leidden. J eigen orgaan. Ia de eerste plaats vond de verplichte j De contributie voor het volgend jaar doel opgerichte vereeniging zal uitwerken. Do volgende jaarvergadering zal weder te Utrecht worden gehouden. Enkele reglementswijzigingen werden goedgekeurd. Naar aanleiding van het jaarverslag, waaruit bleek dat het bestuur steeds werk zaam is in de richting door den heer Tim mer en anderen gewenscht, trok deze heer zijn voorstellen in. Het bestuur werd hulde gebracht voor het doen verschijnen der brochure. Vóór de sluiting bracht men hulde aan den pre sident, die gedurende het 5-jarig bestaan van den Bond deze functie heeft vervuld. II. M. de Koningin heeft volgens be richt in de ,,Staatsct." den lichten Hof rouw voor den tijd van 14 dagen aangeno men, wegens het overlijden van den Russi- sclien troonsopvolger. Deze rouw betreft niet alleen den bui- tenlandschen prins, maar ook den bloed verwant. Immers, Koningin Wilhclmina en prins George hadden denzelfden stamvader, keizer Paul van Rusland. Diens tweede zoon, Nicolaas I, was de overgrootvader van prins George, en zijn jongste dochter Anna (Paulowiia) is gehuwd geweest met den prins _van Oranje, later Koning Willem II, en was dus de grootmoeder van Koningin Wilhclmina. De gewone audiëntie van de Ministers van Justitie, Marine, Financiën, Oorlog en Kolo niën, zullen deze week niet plaats hebben. Een wetsontwerp is bij de Tweede Kamer ingediend tot wijziging van de begrooting van binnenlandsche zaken voor 1898. De uitgaven voor de inrichting van het gebouw, waarin de afdeeling landbouw is gevestigd, hebben de daarvoor toegestane som over schreden met bijna f 3900, terwijl de oprich ting dier aldeeiing mede oorzaak is geweest van bet ontstaan van tekorten op andere onderdeden bedragende pi. m. f2000. Voorts worden nog verhoogingen voorgesteld o. a. voor kosten van verpleging van behoeftige krankzinnigen (t 18,000); kosten van examens bijdiagen aan de gemeenten ten behoeve van het lager onderwijs enz. Op andere posten worden daarentegen verminderingen voorge steld. Naar aan de »Arnh, Ct." van goed inge lichte zijde bericht wordt, is de wet, houden de uitbreiding der gevallen waarin revisie van strafvonnissen toegelaten is, door H. M. Ie Koningin geteekend en zal zij nog in deze week in het «Staatsblad" worden afgekon digd. Een veertigtal leden der Eerste Kamer zijn heden naar Uitgeest vertrokken tot het maken van hel hun door den commissaris der Koningin in Noord-Holland aangeboden uitstapje, tot het bezoeken onder meer van de haven en werken te IJraaiden. motiveering van arbitrale vonnissen groote tegenkanting bij den heer de Martens, terwijl de heeren Zorn, Rahusen en Descamps juist werd bepaald op f 1.50. In zake het pensioen-voorstel-De Breuk besloot men af te wachten wat de tot dat Van bevoegde zijde en tot ons genoegen vernemen wij, dat de toestand van den heer J. Schepel te Winsum, lid der Tweede Ka mer, minder zorgelijk is dan in een bericht, thans nog circuleerend in de pers wordt voorgesteld. De toestand van den heer Schepel, die reeds drie weken ongesteld is, liet zich jl. Donderdag inderdaad ernstig aanzien, man* sedert is er beterschap ingetreden. 0,p. Gr. Ct.") De lezingen, die nbbé Daens te Enschede en te Hengelo zal houden, zullen niet plaats hebben op 21 en 22 Juli, maar op 11 en 12 Aug. a.s. Op last van den aartsbisschop isteAlme- loo. Delden, Enschede, Hengeloo (O.) en Oldpnzaal Zondag in alle kerken de volgende kennisgeving van den kansel voorgelezen »Z. D. H. de nnrtsbis«chop draagt ons op onze parochianen te waarschuwen tegen de lezingen of voordrachten van den heer Daens, die door zijn kerkelijke overheid, den bis schop van Gent, van zijn geestelijke bedie ning is ontzet. De aartsbisschop verbiedt liet bijwonen dezer voordrachten, daar hierdoor niet anders kan ontstaan dan ergernis, ook bij andersdenkenden, en groot gevaar voor de zielen. Het geldt bier niet de sociale be langen van den werkman, maar den eerbied voor en de gehoorzaamheid aan de beslis singen van bet kerkelijk gezag." Naar »De Maasbode" verneemt, worden pogingen aangewend om in het volgend jaar een congres te beleggen van R. K. jongelings- vereenigingen. Ue heeren dr. Ariëns te En schede en Van den Biesen te Breda worden als ontwerpers genoemd. De heer J. E. Schmitz Jr., directeur van het post- en telegraafkantoor te Amers foort, heeft tegen medio November ontslag gevraagd uit 's Rijks dienst. Te 's-Graveland is gisteren op zijn bui tenverblijf sJachtlust" overleden jhr. dr. J. P. Six. KETHEL EN SPALAND, 18 Juli. Bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is als predikaut beroepen (toezegging) de heer J. P. de Bie, candidaat te Rotterdam. EERSTE KAMER. Zitting van Maandag 17 Juli, des avonds ie 8ts uur. De heer Reekers verkreeg verlof op nader te bepalen dag een paar vragen te richteu tot den minister van Waterstaat, betreflende het reglement op de Ryksvischhal te IJmui- den. Na het trekken der afdeelingen werd de vergadering verdaagd tot Woensdagmorgen te 11 uur. Voor het examen hoof acte is heden te 's-Gravenhage geslaagd de heer P. H. M. Collignon alhier. Zooals men zich herinneren zal is voor eenigen tijd door de schoolcommissie het be sluit genomen om op de lagere scholen het ïprijzen-uitdeelen" grootendeelsaf te schaffen en het daardoor vrijvallend geld ie besteden aan schoolwandelingen. - Thans is daaraan een begin van uitvoe ring gegeven' De leeilingen der eerste kos- telooze school zullen dezer dagen onder ge Ieide hunner onderwijzers schoolwandelingen maken. De onderwijzers-geleiders maken vooraf zejve die wandelingen en noteeren die onder werpen die hun langs den weg als geschikt ter behandeling met de kinderen zijn opge vallen, terwijl later weder op de school die onderwerpen opnieuw zullen behandeld wor den. Hedenmiddag vertrok de 4e klasse dier school te 1 uur orn een wandeling te maken naar Vlaardingen. Aan de Vijfsiuizen zal eenige oogenblikken worden vertoefd oin aldaar de kinderen te restaureeren door het nuttigen van broodjes en melk, die zeker na zulk een gezonde wandeling een welkome gave zullen blijken. Onnoodig te zeggen dat de kinderen opge togen zijn op weg gegaan. Tegen c.a. 6 uur worden de jeugdige rei zigers terug verwacht. Donderdag a.s. zal de 5e klasse een wan deling maken naar Delfshaven en Rotterdam langs de Maas naar den Heuvel en het Park. Hier zal bij deze wandeling rust en verfris- sching en ontspanning gezocht worden. De Ce klasse is de volgende week aan de beurt maar wij mogen niet vertellen waar de tocht dan heen zul zijn. De laagste 3 klassen vallen nog niet in de termen om aan die wandelingen deel te nemen maar zullen nog verblijd worden met de «prijzen". In de gisteravond door de typografen-ver eeniging »Ade! phis mus" gehouden vergade ring, werd, behalve de gewone huishoudelijke weikzaamheden, aan de leden H. de Vringer, C. Hommel en P. J. Hiile door tien voor zitter C. L. Moerman met een toespraak een zilveren medaille uitgereikt, ter herinnering aan bnn 25-jarig lidmaatschap der vereenigit g Toen de jeugdige Cornell's Markestein, wonende in de Bakkei straat op de balken in de Buitenhaven wilde springen, kwam bij in plaats van er op er naast terecht. Door zijn speelmakkers werd hij weder spoedig op het droge geholpen en naar huis gebracht. BURGERLIJKE STAND. Geboren 15 Juli. Margarelha Hendrika, dochter van Ph. Vavier en J. P. M. van Bijnen, Rotterd. dijk. 16 Juli. Albert, zoon van W. van tier Schalie en J. E. \an der Most, Dirkje Mees- terstraat. 17 Juli. Elisabeth, dochter van Kooren gevel en M. de Pater, Nieuw straat. Tn deze gemeente heeft zich een geval van diphtheritis voorgedaan. 'Aan het Westerhoufd nabij de aanlegplaats tier stoombooten viel gistermorgen het 8 jarig zoontje van T. Don uit de Kuiperstraat alhier, iu de Maas; hij weid bijtijds door J. van Zeventer met behulp van een haak op het droge gebracht en naar huis geleid. 'Gisterenmorgen omstieeks 11 uur zou 11. van der Knoop, van den Maassluisschen dijk alhier, een wagen beladen met hooi vervoeren van het land naar huis en had tfaartoe een 13-jarigen knaap ineêgenomen. De paarden geraakten echter op hol en renden tegen den dijk op, waardoor de wagen omsloeg en v. d. Knoop onder het hooi terecht kwam. De jongen was bijjijds van den wagen gesprongenv. d. Knoop kon slechts met groote moeite zijn huis bereikenhij bleek inwendig ern«tig bezeerd te zijn, 'Bij het uitgaan der school aan de Hoflaan viel hedenmorgen om 11 lk uur het 8-jarig zoontje van P. Maal, Watersteeg alhier, nabij de brug in de Haven. J. Beerdam alhier en H, Stigter van Maas sluis, die het ongeluk zagen, sprongen beide gekleed te water en hadden het geluk het kind, dat reeds zinkende was, te redden, 'Gisterenmiddag had een jongen, T. van Vliet, werkzaam in de tabaks- en sigaren fabriek van den heer W. J. van Dusseldorp alhier, het ongeluk met de vingers tusschen de kamraderen te komen, hetgeen ten ge volge had dat twee toppen der vingers aan de linkerhand werden plat gedrukt, zoo dat deze vermoedelyk geamputeerd moeten worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren t 17 Juli. Johannes Wilhelmus, zoon van W. Kuch Ier en P. Romein, JSmmastraat. 18 Juli. Cornells, zoon van K. v. d. Lugt en T. de Bruin, Achterstraat. De gemeenteraad zal vergaderen op Vrij dag den 21 Juli a. s., des namiddags ten 7lk are. Aan de orde van behandeling is dan 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Aanbieding van de rekeningen der gemeente, der schutterij en van het burger lijk armbestuur, dienst 1898. 4. Benoemen van een tijdelijk wethouder. 5. Benoemen van een ambtenaar van den burgerlijken stand. 6. Opmaken eener voordracht tot benoe ming van een lid in het college van zetters. De verkiezing voor 4 leden van den ge meenteraad is nu definitief bepaald op Zater dag 22 Juli. Inbraak in de Ned. Bank te Schiedam. De Rolterdamsche rechtbank veroordeelde heden W. May smidsknecht, die in den nacht van 25 op 26 April met een onbekend mede dader inbrak in het correspondentschap der Ned. Bank te Schiedam en bij de ontdekking op heeterdaad revolverschoten loste op twee nachtwakers tot 10 jaar gevangenisstraf. De eisch was 45 jaar. De rechtbank te Rotterdam veroordeelde heden K. J. H. vieeschhouwersknecht, wegens dierenmishandeling te Overschie, tot f 5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde heden 8 maanden tegen een meisje, dat, vroeger reeds herhaaldelijk veroordeeld wegens diefstal of oplichting,' zich op sluwe wijze goederen of geld wist te doen afgeven door winkeliers, die zij vertrouwen inboe zemde door gebruikmaking van een of andere goedklinkende naam. Voorts werd 3 weken gevangenisstraf ge- eischt tegen een persoon die de lafheid had onlangs een weerloozen vreemdeling (Abilul feit kamerdienaar van den Turkschen gezant) terwijl hij rustig in het Bosch wandelde lastig te vallen en zelfs te mishandelen (in vereeniging met een paar zijner kornuiten). Middelbaar onderwijs. Te Brielie is na korte ongesteldheid op zestigjarigen leeftijd overleden dr. R. Sima, directeur det' H. B. aldaar en door tal van artikelen in tijdschriften over onderwerpen van dier- en plantkunde bekend. Een gift der Koningin. Te Wezepe woonde A. Visser, een arme gebrekkige wees van 14 jaar, bij zijn twee den vader en tweede moeder in huis, die liet ook al niet te breed handen. Wegens zijn kreupelheid voor vele vak ken ongeschikt, zon nij het kleermaken loe ren een jaar hiermede bezig zijnde, dacht hij zelf den kost wel te kunnen verdienen en trok de wijde wereld in. Geen geld heb bende, ging liij te voet naar Apeldoorn, welk reisje hij met zijn. kreupele voet in twee dagen deed, 's nachts bij een of ande ren goeden boer overnachtende. Aangekomen te Apeldoorn, bleek al spoe dig, dat hij zijn bekwaamheid had over schat en eigenlijk nog niet veel van de kleermakerij afwist. Zekero Engels, kleer maker op 't Loo, had medelijden met het ongelukkige ventje en hield hem een paar dagen, en wilde hem ook wel verder oplei den, maar kon dit niet kosteloos doen. Wat te doen? Weet je wat, dacht de wakkere jongen, onze lieve Koningin zal mij wel hel pen, en hij strompelde naar 't paleis, maar o weehij kon niet bij de Koningin worden toegelaten. Hij ging daarop naar huis en schreef een brief aan H. M., waarin hij zijn toestand blootlegde. Eenigen tijd daarna ontving de predi kant van Wezepe bericht dat H. M. dc Ko ningin f 50 toezeide voor het kleermaker- tje, waarna ook de diaconitin van Wezepe en Apeldoorn iets bijdroegen en nu was onze dappere jongen geholpen. Niet noodig te zeggen, dat de jongen erg gelukkig en zeker zeer dankbaar is; thans coupeert en tailleert hij er dapper op los en zal zeker spoedig in staat zijn zich zelf te helpen. („U. D.") Postzegels. Als vervolg op du uitgifte der frankeer zegels van een gulden, wordt, met ingang van 1 Augustus a.s., een nieuw type van de frankeerzegels der overige waarden in ge bruik gesteld. Tegelijkertijd worden briefkaarten en briefomslagen met het nieuwe zegel-type in gebruik gesteld. Van die zegels, briefkaarten en briefom slagen zal ambtshalve een eerste toezen ding aan do postkantoren geschieden in den loop dezer maand. De tegenwoordig in gebruik zijnde ze gels, briefkaarten en omslagen, blijven tot nadere aankondiging geldig. De op de postkantoren aanwezige voorraad zal dus eerst worden opgebruikt. De nieuwe zegels enz. mogen, onder geenerlei voorwendsel vroeger dan 1 Augus tus a.s. worden uitgegeven, noch, aan wien ook, ter inzage worden verstrekt. Met na druk is de aandacht van de ambtenaren der posterijen op deze bepaling gevestigd. De postbladen worden voorloopig niet dcor andere vervangen. Veiligheid op de spoorwegen, 'Ook de inspectie der Hoilandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij heeft thans bij afzon derlijke instructie ter kennis van het perso neel gebracht dat er is afgeweken van de be staande voorschriften voor de behaudeling van de doorgaande luchtdrukrem en van de noodrem en dat het bekend is (spoorweg ongeluk te Vlissingen) tot welke noodlottige gevolgen zulks kan leitjen. Een stationchef moet geen sein tot vertrek geven en een hoofdconducteuv moet dat niet overnemen zonder bepaald overtuigd te zijn dat de geleiding doorgaande is, d. w. dat de kraan van de machine en van alle rijtuigen in den juisten stand staan. Niet alleen op het beginstation moet hierop wor den gelet, doch ook op alle stations moet hierop worden gelet en ook op alle stations waar voertuigen z(jn in- of uitgezet of ge rangeerd worden of waar van machine voor den trein wordt verwisseld. Proefnemingen moeten geschieden met medeweten van den machinist. Wanneer er een defect blijkt moet de hoofdconducteur dadelyk den machinist waar schuwen. Indien lucht in de treingeleiding voorhan den js moet de hoofdconducteur den trein dadelijk stoppen door middel van de kraan in den bagagewagen en indien dit onmogelijk is op andere wijze trachten den machinist te waarschuwen. In elk geval moet zoo spoedig mogelyk da

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2