No. 9990 53"e Jaargang Vrijdag 21 Juli 1899. Tweede Blad r,i\XEXLA>:p. Uit de Staatscourant. Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Kerk en School. Landbouw cn Yeeteelt. li H EDAMSC 4E COUFI ilT De/e courant \erschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen 11. 1.25. Franco per post 11. "1.05. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóó- een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. Prijs der Ad verten t i n Van 1-7 regels 11. 0.90iedere regel meer 121 '3 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeeüge voorwaarden. Tarieven hier van ziin gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Uleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon IV o. 133. Noordzeekanaal. De regeering heeft haar antwoord ingp- zonilen op het verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot vei betering van het Noordzeekanaal. De min. van waterstaat vreest niet voor misrekening in de raming der kosten. De grenzen der voorgestelde verbetering zijn ge steld door de afmetingen van de nieuwe sluis le lJinuiden, waarmede de afmetingen van hel kanaal in overeenstemming zullen worden gebiacht. Daar het Noor dzeekanaa! in de voornaamste plaats voor de zeevaart, d. i. voor den buitenlandschen handel, dient, i hel algemeen belang ten nauwste bij de zaak betiokken, en geldt 't in de eerste plaats eene rijkszorg. Vandaar dat geen bijdrage van Noord-Holland kari geviaagd woiden naar billijkheid. Ook van plaatselijke subsidiën \an Zaandam en Haarlem kan geen sprake zijn. Wanneer de wenschelijkheid daarvan mocht blijken, zal een tweede stoompont aan den kauaalovergang te Velsen in dienst worden gesteld. De kosten bedragen f 125,000; bet jaaiiijk<ch onderhoud f40000. Aan de spoorwegbi ug te Velsen zal eene spoorstaafhoogte van 7 M. plus N. A. P. kunnen woiden gegeven. De min. v. oorlog acht de defensie-belangen daarmede voldoende behartigd; al wordt de verdediging er eeniger- mate door verzwakt, voor den Min. was dit geen voldoende reden om belemmeringen van 't algemeen verkeer te bestendigen. De kosten der verhooging geven een verschil in meer van slechts f414,000. Zoo mogelijk zullen velschillende werken in minder dan 10 jaren woiden voltooid. Vredesconferentie, Officieel. Aan hot verslag van hel verhandelde van de zitting van Maandag 17 Juli, ten opzichte van art. 54 handelende over de revisie, dient te vwiulen toegevoegd, dal het transactie- vooiMi 1 vart mr. Asser niet alleen een re dactiewijziging betrof, maar dat liet bedoelde het stelsel van het ontwerp te wijzigen, zoo danig dat het recht om revisie te vragen van het arbitrage-hof, niet zal geacht worden te bestaan wanneer de partijen daaromtrent in liet compromis reserves hebben gemaakt. Dit voorstel zoowel door voor- als tegen standers der revisie aangenomen, is ook door de commissie goedgekeurd. l)e derde commissie heeft gisteren onder zocht de dei de paragraaf, betrekking heb bende op de eommissiën van enquête. De heeien Beldiman, Veljkovitch en Dely- annis ontwikkelden de gronden waarop hunne regeering de voorgestelde bepaling niet kun nen aannemen. De heeren Rolin en dr. Slaneioff legden verklaringen af gunstig voor het ontwei p van conventie. De heeren Descamps en De Martens beantwoordden den heer Beldiman. Na acte te hebben genomen van de reserves, gemaakt door do heeren Beldiman. Veljko- witch en Delyannis heeft de commissie in eerste lezing de artikelen 9 en volgende aan genomen. [Reeds gisteren in een deel onzer oplage gemeld]. Bleek uit de officieele mededeeling omtrent de gister gehouden algemeene vergadering der derde afdeeüng van de Vredesconferentie van een ernstig verzet van de vertegenwoor digers van Rumenië, Servië en Griekenland, naar wij vernempn moet de beraadslaging zeer levendig zijn geweest. Het was de Ru- meensche gedelegeerde, de heer Beldiman, die vooral de grieven ontwikkeld heeft van de bovengenoemde drie Staten, tegen de commissie van enquête. De hoofdbezwaren waren, dat dit instituut niet op het program van graaf MurawielT voor kwam, dat die commissies strydig zijn met de souvereiniteit der onderscheidene natiën en eigenlijk geen zaak van internationaal recht maar van binnenlanilsche politiek vormen. Wilde men deugdelijke commissies instellen, dan moet daaitoe viijheid van handelen worden gelaten, maar geen verplichting worden opgelegd. Volgens de meentng der bestrijders wer den de kleine staten van slechter conditie tegenover de groote mogendheden, als deze commissies werden ingesteld. Van andere zijde werd ten sterkste opge komen tegen deze beweringen en volgehou den dat de vrijheid der kleine staten volstrekt niet wordt belemmerd door deze commissies, en dat het allerminst de bedoeling is geweest de kleine staten daardoor in nadeeliger con ditie te brengen. Daar de eerste lezing doorging zonder de goedkeuring der drie bovengenoemde Staten werd het noodig geoordeeld dat de commis sie van redactie alsnog trachte vóór de twee de lezing tot overeenstemming te geraken en naar men verzekert, moet haar dit gister middag in zooverre gelukt zijn, dat een nieu we redactie is ontworpen van het eerste der artikelen over de commissies van enquête handelende, waardoor liet aanvragen van dergelijke internationale commissies ingeval van verschil van inzichten over feiten tus- schen de Staten dio de Conventie ondertee kenen iniuder imperatief wordt voorgeschre ven- Indien de regeesingen der drie oppositie- voerende Staten hiermede nu genoegeu ne men, dan zal de tweede lezing van de ge- lieele arbitrage-commissie zonder bezwaar kunnen doorgaan. Omlenvijzerssalarissen. Aan H. M. de Koningin zal een adres worden aangeboden van den volgenden in houd Geven met versehuldigden eerbied te kennen de oiidergetcekendon, burgemees tors en wethouders van gemeenten m Ne derland, domicilie kiezende ten huize van den eersten ondergeteekeude, H. J. Cal- koen, Edam; dat sinds jaren ook buiten den onderwij zcrsstar.d de overtuiging gevestigd is, dat de jaarwedden van de groote meerderheid der openbare onderwijzers en onderwijze ressen, vooral ton plattenlande, onvoldoen de zijn dat vele gemeentebesturen, hoewel gaar ne bereid daarin verbetering te brengen, hiertoe onmachtig zijn, wijl de financieele toestand hunner gemeenten geen meerdere uitgaven voor het onderwijs toelaat. Zoo werd op dien grond in den laatsten tijd o. a. te Dokkum, Sprang, Rlienen, Leeuwarde- radeel, Terschelling, "s-Gravenpolder, Ril land, Schore, Katteudijke, Baarland, Moor drecht en Zuidbroek op een desbetreffend verzoek der onderwijzers afwijzend be schikt dat echter de toestand der gezinnen van onderwijzers met zeer lage traktementen van dien aard is, dat verbetering niet lan ger mag uitblijvendat zij geen andere op lossing zien van deze voor het onderwijs en daardoor voor het gohecle Nederlandsche volk zoo hoogst belangrijke kwestie, dan oen groote bijdrage van heb rijk aan de ge meenten ten bate der onderwijzersjaarwed- den. Zij wijzen daarbij op enkele Zwitsersche kantons, bijv. Zurich, waar heb onderwijs oveneens deels rijkszaak, deels gemeente zaak is en waar de helft of zelfs meer dan de helft der traktementen ten laste komt van het kanton; weshalve zij de vrijheid nemen, zich eer biedig en met bescheiden doch krachtigen aandrang tot Uwe Majesteit tc wenden met het verzoek, dat liet haar moge behagen de artfc. 26 en 45 der wet op liet lager onder wijs zoodanig te doen wijzigen, dat een bil lijke salarisregcling der onderwijzers in alle gemeenten mogelijk worde. Bij de gisteren te Rotterdam gehouden herstemming voor den gemeenteraad verkreeg in District I, de heer P. van der Pols(a.-r.) 898 stemmen en dr. R. C. van Senus Sr. (lib.) 829. District II, de heer P. van der Pols 4487 en de heer W. Rueb (lib.) 4087, zoodat in beide districten de heer Van der Pols geko zen werd en eene nieuwe vrije stemming, vermoedelijk in district I, moet plaats hebben. In district III verkreeg de heer mr. C. C. Dutilh (lib.) 827, mr. J. H. D. Sehenkenberg van Mierop (lib.) 944, F. J. van Rijswijk (R.-K.) 777 stemmen, en Ph. II. van Keulen (R.-K.) 685 stemmen, zoodat de beide liberale candidalnn gekozen zijn. Bij vergelijking der stemmencijfers van deze herstemming met die van de eerste stem ming, blijkt dat iri district II en III door de liberalen belangrijk drukker gestemd is en evenzoo door de anti-revolutionaren in I en II en door de Katholieken in district III. Naar de »Tw. Ct." verneemt, is de lezing, die abbó Daens te Enschedé zou houden, uitgesteld. Te Haarlem zal op 4 en 2 Augustus in het Brongebouw een bijeenkomst gehouden worden door directeuren van waterleidingen in Nederland. By Kon. besluit is benoemd tot rechter in de Arrond. Rechtbank te Groningen mr. N, Van Hasselt, thans rechter in de Arr. Recht bank te Heerenveen. Bij Kon. besluit is met ingang van 46 Juli 1899 aan K. Wiersma opzijn verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Mid delburg. Bij Kon. besluit zijn benoemd tot inspecteur der dir. belast., invoert-, en acc.te Hoogezand F. P. YVethmar, waarn. insp. derzelfde mid delen te Amerstoortte Aardenburg O. Valk- hoir, waarn. in«p. derzelfde middelen aldaar te Sittard C. YV. Bodenhausen, waarn. insp. derzelfde middelen aldaar. Bij Kon. besluit is de Kleijn, met ingang van 4 Aug. 4899, hersteld in de betrekking van surnumerair der registratie en domeinen. Bij Kon. besluit zijn benoemd bij het wapen der cavalerie bij het 4e regt. huz., tot kol., de luit.-kol. I. R. A. 11. Higly, komm, van het korpstot maj., de ritm. L. G, baron Van Boetzelaer, van liet 3e regt. huz.bij het 2e regt. huz., lot ritm., de 4e luit. E. W. baron Van der Capellen, van het 3e regt. huz.; tot 4e luit., de 2e luit. jhr. M, C. F. J. De Rotte, mede van laatstgenoemd korps; bij liet 3e regt. huz., tot luit.-kol. de maj. A. A. graaf Van Limburg Stirum, van het 4e regt. huz. Bij Kon. besluit is benoemd tot adj. van het regt. gren. en jagers, de kapt. R. Froger, van het korps. Door den Min. van Kol. is de heer S. Ritsema van Eek gesteld ter bescli. van den Gouv.-Gen. van Ned.-Indiü, om te worden benoemd tot technisch ambtenaar bij bet bosch wezen daar te lande. Maandag werd te Utrecht de tiende jaarl. algem. vergadering gehouden der Nederl. Organisien-vereeniging. Uit de verslagen bleek, dat de staat der geldmiddelen zeer gunstig genoemd mocht woiden. Besloten werd o. a. naast het ondersteuningsfonds eene onderlinge pensioenverzekering te vormen met het oog hierop werd aan het bestuur toegevoegd eene commissie, bestaande uit de heerenPetri, Irnmig en Hasselaar. Nog enkele belangrijke besluiten, ten opzichte der leden, werden genomen. De aftredende be- stuurs- en eorrespondeerende leden werden herkozen. De volgende algem. vergadering zal te Amsterdam worden gehouden. Het bestuur is thans als volgt samenge steld Jos. A. Verheijen, voorz., Amsterdam M. II. van "t Kruijs, 2e id., GroningenW. de Vries, 1e secretaris, Nijmegen; Joh, M. Diedrich, 2e id., 's Bosch A. Pomper, 1ste penningm., Amsterdam; J. C. Braspenning, 2e id., sd.J. A. Scholle, muziek-comtn. id. Voor eenige maanden hebben we reeds medegedeeld, dat de heer A. Van Sprink- huysen, de schrijver van y>Dreyfus" en mKaat Mossel", een nieuw stuk voor den Tivoli- schouwburg te Rotterdam voltooid had, spe lende ten tijde der Fransehe overheersching, waarin Napoleon, de oude Rozeveldt, enz., zouden voorkomen en liedjes uit die dagen gezongen worden, als»0, groote koopman in tabak"' enz. Nader blijkt, dat werkelijk de Rolterdamsche tooneelspeler, de oude Rozeveldt, de grootvader van Louis eu Frits Bouwmeester en mevrouw MannBouw meester, de hoofdpeisoon zal zijn en dat bet stuk getiteld is»Een Oranjeklant". Frits Bouwmeester zal waarschijnlyk zijn eigen grootvader afbeelden. Om het plaatselijke, om het vaderlandsche, om Oranje tegenover Napoleon, om de streeling van het Rolter damsche gevoel, kan men het stuk bij eenig geluk veel succes voorspellen. De eerste vertooning heeft plaats in de volgende maand met den aanvang der kermis. (iN. v. d. D.") De heer Matie Ternooy Apèl heeft op nieuw een roman voltooidhet tooneelleven vormt er den achtergrond van. Volgens de Temps" is Henri Albers geën gageerd aan de nOpéia-Comique" te Parijs. Te Antwerpen beeft zich een comité ge vormd om Peter Benoit's vijf-en-zestigsten verjaardag op 47 Augustus a. s. luisterrijk te vieren. Kipling werd te Londen door een hond ge beten aan den rechterduim. Hij lette er eerst niet op, maar nu schijnt er een ontsteking te zijn bijgekomen, zoodat de beroemde auteur met de hand in een verband moet loepen. In het klooster van Einsiedlen, de bekende bedevaartplaats in Zwitseiland, dat een zeer rijke boekerij met tal van kostbare hand schriften bezit, zal dezen zomer, volgens den wensch van pans Leo XIII, een bijeenkomst worden gehouden van deskundigen (biblio thecarissen en scheikundigen), om de midde len te bespreken die dienstig kunnen zijn tot het behoud van oude handschriften. In 't vorig jaar is reeds te St. Gallen een der gelijke conferentie gehouden, welke vooral van belang is voor de Vatikaansche boekery, waar tal van handschriften binnen kort zul len zijn vergaan als geen redmiddel wordt ontdekt. Geuns, griffier bij het kantongerecht te Eist mr. W. M. van Ilaaften, griffier bij liet kan tongerecht te Öliedreclit, en mr. Tti. Tiiooft, kantoniechter te Harderwijk. Naar wij vernemen, ziju tot dusver bij het gerechtelijk lóorondeizoek tegen den Armeniër P. Anmégliian, wegens beleediging van den Sultan van Turkge, nog gehoord het lid der Tweede Kamer, de heer Van Kolen de inspecteur der recherche, de heer Aaltz, die tijdens de lezing eenige aanteekeningen maakte. Nog werd Dinsdag door de Rotterdamsche rechtbank veroordeeld C. S., 48 jaar, glas blazer te Schiedam, wegens mishandeling, lot f 40 boete subs. 5 dagen hechtenis. Door de rechtbank te Dordrecht is ter ver vulling der vacature van kantonrechter te Gorinehem opgemaakt de volgende alphabeti- sclie lijst van aanbeveling: mr. 11. Th. van Een glasblazer uit Vuren liet onlangs zijn jongsten spruit doopen. In hoogst eigen per soon woonde hij die plechtigheid bij, maar. meer of min siu de olie". Hij maakte althans allerlei grimassen, knipoogoe tegen den do minee en lachte luid. Eindelijk zette hij een hoogen hoed op eri verliet het kerkgebouw, wat zoo'n stoornis verwekte dat de dominéé met preeken moest ophouden. Wegens liet verstoren dier godsdienstoefening eischte het O. M. bij de Arr.-Rechtbank le Dordrecht tegen den bekl. 44 dagen, maar de Recht bank was minder streng: ze gaf den man 3 dagen gevangenisstraf. Ned. Herv. Kerk. Algemeene Synode. De zitting der synode is gisteren geopend. Met gtoote meerderheid van stemmen wer den herkozen de heeren M. A. Perk, als president eu dr. G. J. van der Flier, als vice-president. Tot secundus van den vice- president werd bij tweede vrije stemming be noemd de heer J. van Witzenburg. Het reglement van orde werd vastgesteld geheel in denzclfdeu vorm als dat wat het vorige dienstjaar tot leiddraad bij de werk zaamheden gediend had. Op voorstel van den president wordt bepaald dat geen voor stellen, ingezonden door degenen, die niet tot dc leden der Synode behooren, in be handeling kunnen worden genomen, tenzij ingekomen vóór of op den 2en Augustus. Hierna noodigde de president den vice-pre sident uit de registers van ingekomen en uitgezonden stukken van den secretaris te onderzoeken en daarover rapport uit te brengen, en de leden om de voorstellen die zij weusclien in te dienen, ze bij de volgen de zitting ter tafel te brengen. Op de vraag van den president, of de eommissiën door de vergadering zelve, dan wel door hem zul len worden benoemd, wordt zonder hoofde lijke stemming besloten die benoeming aan den president op te dragen. Bij uitloting worden daarna nog twee synodi contratae samengesteld, ter behandeling van het hoo- ger beroep van de uitspraken van twee pro vinciale kerkbesturen, waarbij de adressan ten uit de evangeliebediening ontzet waren. Aan de orde kwamen nog de inleiding van het verslag der synodale commissie en de Bijlagen bij de Handelingen van 1899. Dit gedeelte wordt voor kennisgeving aan genomen, evenals dat van de Bijlage B, handelende over de uitvaardiging van re glementen of reglementswijzigingen en over de afvaardiging van het moderainen naar Jerusalem tot bijwoning van de inwijding der Verlosserskerk op 31 Oct. 189S. Naar aanleiding van dit punt maakte de lieer Bronsveld zich tot tolk der vergadering, door hulde te brengen aan het moderamen voor de wijze, waarop het zich van de op dracht had gekweten. Ten slotte werd be sloten den quaestor-generaal uit te noodi- gen aanstaanden Vrijdag tegenwoordig te zijn om een aanvang te maken met de be handeling der financieele aangelegenheden. Beroepen: te Cadzand, J. Homburg, te Biervliette Tjelleberd, Tammeris, te Pekelate Kocfcengen, T. Lekkerkerker, te Ilagestein le Vleten, A. J. Vink, cand. Gerkf, Kerken. Beroepen: te Oud-Vosmeer J. P. Taze- laar, te Weesp. R. IC. Kerk. Z. D. II. Mgr. E. S. Luypen, apostolisch vicaris van Batavia, gaat 31 Aug. te Genua scheep op de Koningin Regentes, om zich naar Indië te begeven. De bisschop wordt vergezeld door den wel- eerw. pater D. Schweitz, die, na een jaar toevens hier te lande voor herstel van gezond heid, naar Indië terugkeert. Met dezelfde reisgelegenheid gaan ook drie eerw. zusters van Tilburg naar Indië, om zich daar aan de opvoeding der vrouwelijke jeugd te wijden. (»Tijd".) Roll. Maatsch. van Landbouw. De algemeene vergadering der Holl. Mij. van Landbouw werd gistermiddag in het hotel ,,Opee" te Sonnnelsdijk door dea heer Bauduin, voorzitter van het hoofdbestuur, geopend. Zij werd door velen bezocht, hoe wel van de 91 afdeelingen er slechts 50 aan wezig waren, vertegenwoordigende 426 stemmen. De voorzitter verwelkomde allen. De algemeene toestand der Mij. is niet on gunstig. Over hetgeen de Regeering ver richtte. zijn wij dankbaar zeide de heer Bauduin, maar niet voldaan. Laat ons het beste verwachten van den directeur-ge neraal der afdeeüng Laudbouw, den heer mr. C. J. Sickesz, een man zoo berekend voor zijn taak. Sterk keurde spr. de hou ding af van het lid der Tweede Kamer, den heer Van Kempen, die een voorstel tot sub sidie voor zending van paarden naar de ten toonstelling te Parijs deed verwerpen. Deze fabrikant is blijkbaar niet genoeg bekend met de. belangen van den vaderlandschen landbouw. (Applaus.) De stembureaus; wor den benoemd en het verslag '98/'99 voorge lezen, door den secretaris, den heer S. C. Korteweg, en bij acclamatie aangenomen. De heer A. Bos, zuiveleonsuient voor Zuid-Holland, geeft een kort overzicht van hetgeen hij gedurende zes jaren deed. De zuivelbereiding gaat thans vooruit; de ver zoeken om advies worden talrijker; spr. zeide, dat de kaashandel zijn streven tegen werkte; 29 cursussen eu 171 voordrachten gaf hij. De heer Keestra, zuiveleonsuient in Noord-Holland, gaf iets nieuws2 cursus sen over kaasmaking te Schagen en. te Beemster, waaraan resp. 17 en 6 personen deelnamen24 a 25 lesuren zijn met be langstelling bijgewoond. Al heeft Noord- Holland tal van coöperatieve zuivelfabrie ken, aan samenwerking ontbreekt veel. Mr. A. Ferf, afgevaardigde van Den Haag, tevens secretaris van het Landbouw- comité, stelde met enkele hartelijke waar- deerende woorden voor, den aftredenden voorzitter, den heer D. F. A. .Bauduin, tot eerelid te benoemen. Het langdurig applaus deze benoeming bij acclamatie vergezellen de, doet den voorzitter zeggenMijne hee ren Ik hen confuus, neem echter de be noeming aan cn hoop nog lang tot nut van deze Maatschappij en den Landbouw werk zaam te kunnen blijven. Na de pauze brachten de verschillende stembureaux verslag uit. Met algemeene stemmen werd benoemd tot voorzitter de lieer G. Vas Visser te Amsterdam, die de benoeming aanneemt; tot lid van het hoofdbestuur voor Noord-Holland jhr. mr. Van Foreest, Heilo, die aanneemt; voor Zuid-Holland de heer Ph. van der Breggen, Waddingsveen, afwezig; als lid der finan cieele commissie de heer Frans Lieftinck, lid der Tweede Kanier, afwezig. Besloten werd f 300 uit te trekken tot het doen drukken van tarieven van de on derlinge brandverzekering der leden, waar voor de directeur, mr. P. H. de Kanter, een gunstig jaarverslag uitbrengt. De reke ning van het vorige jaar en de begrooting voor het volgende werden goedgekeurd. Het voorstel der afdeelmg Nieuwer-Am- stel tot het houden van de algemeene ver gadering niet op den dag der afdeelings- tentoonstelling, omdat de zaken dan niet naar beliooreu kunnen afgedaan worden, acht het hoofdbestuur niet gemotiveerd. Het ontraadt het voorstel. Na de eerste ver gadering waarop eenig voorstel van belang niet kan worden afgehandeld, zal echter een extra-vergadering volgen. Het voorstel wordt ingetrokken. De lieer Vas Visser spreekt hierna over de gevaren van het mesten van varkens met visch en brengt hulde aan den burgemees ter van Purmcrend, den heer Van Citters (applaus) die daartegen waarschuwde om dat het vlcesch daardoor oneetbaar wordt en de export-handel vernietigd zal worden. Wel eten varkens gaarne visch en tieren daarvan welig. Engeland wenscht echter zulk spek niet. Een export-handel ginghier- door te niet. net Min. van Binnenl. Zaken wees de betrokken gemeenten en personen reeds op het gevaar en vroeg over zes maan den nader rapport. Het hoofdbestuur zal een adres van adhaesie aan de Regeering richten. Het anttvoord der Regeering op het adres der Mij. betreffende de meelvervalsching, vermakelijk voorgelezen door den heer Kor teweg, viel niet in den geest. De heer De Boer, burgemeester van As sendelft, herinnert aan het verleden jaar door hem gesprokene en zegt, dat als heb waar is, dat het ingevoerde meel zoo slecht is, men zal moeten komen tot het heffen van invoerrechten. Thans moet het onder zoek der Regeering worden afgewacht. Mr. de Kanter weet niet waarom de quaestie van meelvervalsching steeds wordt gebracht tot een vraag van protectie of vrijhandel. De Staat doet niets tegen ver- valsehing der levensmiddelen. Invoering van controle wordt eindelijk tijd. (Leven dig applaus.) Het verlcenen van beurzen aan leerlin gen der Wintel-landbouwscholen in Noord en Zuid-Holland wordt ingeleid door den.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 5