STEKEN IN DE ZIJDE. f/m STADSNIEUWS. MAASSLUIS. Ingezonden Mededeclingen. SPORT, Gr e in e ii g tl ïïf i e u w s. YLAARDINGEN. TCnnst en Wetenschap. R e c h t z a k e n. Landbouw en Yeeteelt. |beiangea van het ou- Daarua kwam het hoofdpunt der agen da Het herhaiiiigsondei'wi|s in liet gewij zigd wetsont wcjffiBjEagfgP leerplicht. He inleider, de »p!r Jvan Ravenhorst, ontwikkelde de volgende stellingen 1. Nu m hel \v. o op den leerplicht geen zevende leerjaar wordt voorgesteld is opne ming van het herhalings- of voortgezet on derwijs een groote verbetering. 2. i)c wettelijke voorschriften voor, en do inrichting van dit onderwijs behooren zóó te zijn, dat het populair kan worden. 3. Het is niet noodig, niet wenschelijk en practisch onuitvoerbaar, jongens eu meisjes beiden te verplichten om aan een zelfden cursus deel te nemen. -1. Daarom wordt het voortgezet onder wijs aan jongens en meisjes afzonderlijk ge geven. 5. Zou het voorloopig ook voldoende zijn, indien jongens en meisjes gedurende 4 of 5 maanden 4 uur per week les ontvingen. k. Elk ouderwijzer krijge hoogstens 25 leerlingen voor zijn rekening. 7. Het voortgezet onderwijs worde koste loos verstrekt en het Rijk waarborge hun, die met het geven van dit onderwijs belast worden een minimum beloomng van f 50 per wekelijksch lesuur. 8. Er worden disciplinaire maatregelen vastgesteld voor leerlingen die zich gedu rende de lessen of bij het komen en gaan ernstig misdragen. Do voorzitter dankte den inleider voor diens helder en zaakrijk betoog, dat warm werd toegejuicht. Na eenig debat werden de stellingen niet afzonderlijk in stemming gebracht, doch over het algemeen vereenigt de vergadering zich cr mede. De voorzitter bedankt den inleider voor diens toelichting en wenscht den heer Kroe- se geluk mot diens benoeming tot honorair lid van het N. O. G. Aan de afd. Rotter dam 1 geeft de voorzitter de verzekering dac liet hoofdbestuur haar voorstel in het oog zal houden. De Minister van Binnenlandsche Zaken hier tegenwoordig in tweeërlei qualiteit, al. als Minister en honorair lid van het N. O. G., vertoefde mot genoegen in doze verga dering. In zijn tegenwoordige betrekking van Minister meer in de gelegenheid om wat voor het onderwijs te doen dan vroe ger de Minister, is hij herwaarts gekomen om do bezwaren te hooren tegen de rege ling van leerplicht en herhalingsonderwijs. Dat het Genootschap voor leerplicht was, het was den Minister bekend en de bezwa ren konden dus slechts in uitvoering gel- dm Met waardeering heeft de Minister kennis genomen van do discussie. Een eer lijs tegenstander van leerplicht had dezer dageu di n Minister gezegd dat hij zich best kou bogiijpen dat de onderwijzers zoo voor lee-plicb'. waren, omdat zij dan geen last meer met cle leerlingen hadden dat zij van school wegbleven. Daarmede leverde hij het beste pleidooi voor leerplicht en voor den ijver van de onderwijzers. Do Minister heeft veel sympathie voor het N. O. G. en voor haar streven om belemmeringen weg te nemen en het gehalte van het onderwij zend personeel te verbetereu. De Minister besloot met do beste wenschen te uiten voor den bloei van het Genootschap en verliet daarna de zaal. Het onderwerp Splitsing en moeilijkhe den bij net examen voor hoofdonderwijzer, door den heer L. C. T. Bigot uit Amster dam, weid van de agenda afgevoerd. Nadat aan den voorzitter, den heer G. Meijer, dank was gebracht voor zijn uitste kende leiding en eenige verdere plichtple gingen, werd de vergadering gesloten. Molasse-sjiirltus. Door de firma H Jansen Co. alhier is aan de Kamer van Koophandel hier ter stede het volgende adres gezonden Geeft met verschuldigde te Schiedam met genoog- aangedrongen Mi), t. N. y. 'tA. Het hoofdbestuur der Maatschappij lot Nut van 't Algemeen heeft ann de besturen der departementen toegezonden een lijst van sprekers die zich bereid verklaaid hebben, in het seizoen 18991900 iu departementen die dit verlangen, op te treden. Die lyst bevat de volgende namen A. A. Beekman, te Schiedam; G.J. Btele- man, te Vordendr.L. Bleekrode, te 's-Graven- hagedr. H. Blink, te 's-Grnvenhage j C. J. H van den Broek, te MiddelharnisJ. S. Sin- ninghe Damste, te Wirdutn (Fr.); W. F.P. Ënkiaar, te Deventer; dr. ,T. C. Eringaaid, te Delft; dr. S. Baart de la Faille Jr., te Hoogwoud; G. W. Ileesen, te Leeuwarden A. L. van Iloorn, te "Winschoten; mr. L.J. Huber, te Veendam; dr. H. J. Kievviet de Jonge, te DordrechtHermann F. Kernkamp, te Hoorn J. H. Lamping, te Naaldwijk T. S. van der Leij, te RauwerdJ. W. van der Linden, te Hardingenmej. Marg. Meijboom, te 's-Gravenhagedr. H. A. van der Meulen, te Bergen op Zoom dr. M. Niemeijer, te Sneek C. Otter, te Amster dam dr. P. Jz. Froost. te Koog a/d. Zaan dr. M. W. Pijnappel, te Zwolle; J. Bruinwold Riedel, te Amsterdammr. J. van Schevi- chaven, te Amsterdam E. G. van Senden, te Dieren; mr. H. Smeenge, te Hoogeveen; mr. A. Tak, te Haarlem; W. J. van Wagten- do'nk, te Amsterdam. Naar het »Haagsehe Dagblad" verneemt, zal binnenkort de Indische begrooting voor het aanstaand dienstjaar bij de Tweede Ka mer inkomen, waarna de minister van kolo niën voor eenigen tijd naar het buitenland vertrekt. Naar het sDagblad" meldt, wordt de pau selijke internuntius mgr. Tarnassi in begin Augustus in de residentie terugverwacht. Het Kamerlid mr. Kerdijk heeft een be zoek gebracht aan de ontginningen tot werkverschaffing onder het Friesche dorp Jubbega. achting te ken nen de firma H. Jansen A Co., uitoefenende de bedrijven van brander, mouter, mole naar en veehouder te Schiedam. Dat volgens haar bescheiden meening door de branders zaam bij de regeering wordt ojj te nemen maatregelen in verband met de productie van melassespiritus in ons land. Dat reeds meermalen is aangetoond n wel zonder tegenspraak zal worden aaugeao men, dat waar de melasse een product is dat onder de besekei ruig wordt vervaardigd een product dat daardoor beneden de waarde kan worden gefabriceerd de spiritus uit dat product gestookt, eveneens beneden den werkelijken kostprijs kan worden op de markt gobradlit, en daardoor een unfaire, een onmogelijke concurrentie wordt aangedaan aan don al cohol, verkregen uit grondstoffen die niet onder genol van protectie zijn voortge bracht, in casu granen etc. Dat de subsidie welke de suikerfabrikan ten van het rijk ontvangen, wel is gegeven om hen in de mogelijkheid te stellen te con- cui'reeren met liet buitenland, maar geens zins om een van oudsher bestaande nuttige industrie het branders- en gistmakersbe- drijf te vernietigen. Dat het daarom niet meer dan billijk is, dat voor de melasse die tot spiritus wordt verwerkt, de genot-en subsidie aan het rijk worde teruggegeven of wel dat aan de graanstokers voor hun graanspiritus een promie wordt gegeven, gelijkstaande met de premie welke de melassestokers genieten. Dat in het eerste geval de melassespiri tus die in het land wordt verbruikt, zou moeten worden belast met een surtaxe van pl. na. f 2 per Heet. ad 50 of in het twee de geval voor de graanspiritus f 2 minder accijns zou moeten worden betaald. Van de melassespiritus die direct van uit de fabriek voor uitvoer bestemd wordt, zou dezo sur taxe mot behoeven te worden Dat in de voornaamste spiritus-producee- rencle laden zoowel Duitsckland, Frankrijk, Oostenrijk, België, Rusland enz. de melasse spiritus of extra belast öf op een andere wijze de fabricatie daarvan belemmerd wordt ten bate van de graanspiritus. Deze suitaxe of belemmering berust op de gron den hierboven door requestrante aangewe zen, namelijk wering van do onmogelijke concurrentie welke het product, vervaar digd uit onder bescherming of meerdere be de nMeikkop" bij het Park, waar gespeeld en gestoeid werd en gelegenheid gegeven den inwendigen menseh te versterken. Te 4Vv uur vertrok men vandaar om te 5'/s uur te Schiedam terug te keeren. Zondag a.s. halfeen houdt de afd. Schiedam van den Ned. R.-K. Volksbond in de Officie- ren-Vereeniging haie maandelijksche verga- te 7'A uur ontstond een in liet pand Steenslraat 6, Touw. Door de politie werd digd Gisteravond zijn per Staatsspoor in de residentie gearriveerd de Erf-Grootherlog en de Erf Groothertogin van Baden met gevolg. De vorstelijke peisonen vertrokken onmid dellijk naar Scbeveningen, waar zij hun in trek namen in het Hótel d'Orange. sclicrming verkregen grondstoffen, zou aan doen aan dat hetwelk uit niet of minder beschermd wordende grondstoffen vervfiar- wordt. Dat zelfs in Engeland, het land van den vrijhandel, een exportpremie op spiritus van pl. m. f 2 per Heet. ad 50 wordt ge geven omdat de wot aan de graanspiritus- fabrikanten restricties oplegt, waardoor zij duurder fabriceeren dan zonder deze het geval zou zijn. In Nederland, waar men na Engeland, de voor den fabrikant slechtste wet op de fabricatie van alcohol heeft, waar do fabrikanten ook met zocr veel res tricties te kampen hebbenwaar zij niet vrij zijn in liet gebruik der grondstoffen niet vrij in den tijd en de manier van wer kenallerlei kosten voor toezicht, uitslag etc. moeten betalen, daar heeft men niet alleen geen exportpremie waarop de fabri kanten eigenlijk om bovengenoemde reden rcclit zouden hebben, maar Nederland is, zooals gezegd, het eenige land waar de onbillijkheid bestaat dat cle regeering een groep fabrikanten direct met geld steunt ten nadeele van een andere groep die niet alleen gelijke rechten van bestaan heeft, maar ook oudere rechten kan doen gelden. Dat de gevolgen van dezen onmogelijken toestand dan ook niet zijn uitgebleven; do vroeger voorspoedige fabrieken zijn tot op slooperswaarde gedaald; ieder jaar ziet men er verscheidene verdwijnen en zóó zal bet voortduren totdat alle graanstokerijen zullen zijn ten oncter gegaan, want, aange zien nergens de melassefabrieken een zoo gunstig bestaan hebben als hier, zal het aantal daarvan steeds vermeerderen en de graanstokerijen verdringen, daar deze op den duur onmogelijk kunnen blijven wer ken, tegen fabrieken die op hun produet pl. m. 25 ran de regeering cadeau krijgen. Dat aan dezen onrechtvaardigen toestand ten spoedigste een eind dient gemaakt te worden, en dat volgens de bescheiden mee ning van adressante uw geachte Kamer het aangewezen lichaam is om dezo zaak deug delijk ter harte te nemen. Dat zij daarom de vrijheid neemt aan uw geachte Kamer te verzoeken hij de Regee ring ten sterkste aan te dringen om veran dering te krijgen in dezen onbillijken en voor onze stad uiterst ongunstigen, ja rui- neerenden toestand. dering. Gisterenavond schoorsteenbrand bewoond door J. met den extincleur gespoten, daarbij gehol pen door een paar burgers, terwijl de bewo ners een boeveelheid zout in de kachel wier pen. Het vuur was natuurlek bij een der gelijke bestrijding van onder en boven spoedig gebluscht. De 11-jarige J. Rijkuiter, wonende aan de Hoogstraat, had gisteravond ongeveer 61 uur het ongeluk om met den voet onder het wiel van een snoepwagen van v. d. Heu vel uit Rotterdam te geraken, waardoor de voet eenigszins geblesseerd werd Door een paar vrouwen is hij naar huis gebracht. De zakkendrager Van Gogh, wonende achter de Teer toof, sprong gisteravond in de Schie, maai had deze aardigheid bijna duur moeten betalen, daar hij al heel spoedig in zinkenden toestand geraakte. Gelukkig wist de commissaris van het gilde, Kudders, geholpen door een paar mannen, hem te grijpen en op het droge te brengen. Hedenmorgen had de G-jan'ge Autoon Huijser, wonende in de Kreupelstraat, het ongeluk om, terwijl hij langs het sSlootje" liep, te struikelen eu voorover te water te schieten. Door een paar jongens werd hij weder spoedig op het droge geholpen. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd s 27 Juli. A. M. Franken, 24 jaar, en P. M. de Roo, 21 jaar. Geboren 24 Juli. Cornells, zoon van G. U. Iloorman en J. C. van Zijl, Groenelaan. 25 Juli. Uerrninu, dochter van C. van Haatten en A. B. M. van Dijke, Broersveld. 26 Juli. Pietor, zoon van J. Groenendtial en M. Ness e, Lange Kerkstraat. Johannes, zoon van G. Immerzeel en B, van Zanten, Leliestraat, Overleden 26 Juli. Hendrik Oosterman, oud 2 maan den, Singel. Johanna Kerklaan, oud 77 jaar en 4 maanden, weduwe van A. Albers Nieuwe Haven. Bij de door de Marine gehouden aanbe steding was de heer "Van der Lely alhier met f 959.01 laagste inschrijver voor 2010 kilo witte lijnen, lood-, makreel-, slik-, ris- scherslijnen en huizing. 30 cent per regel. Men noemt de sieken in de zijde, eene hevige pijn, welke zich plotseling voor-loet en welke zicii aan de zijde der borstholte bevindt. Dikwijls zijn zij het gevolg van een slechten toestand der borst of eene nabij zijnde bloed- ai moede, In alle geval moeten zij toegeschre ven woiden aan eene groote bloedzwakle, 't welk een slechten loop heeft en aanleiding geeft tot allerlei soort van storingen. Men moet de spierverstei kei* en de hernieuwer van het bloed gebtuiken. De Pink Pillen ban delen in dat geval op wondervolle wijze. De heer W, SprangemeVjer, Nienehuisen nr. 34a, te Breda, schrijft ons 't volgende »De reden dat ik U niet vroeger geschreven heb is, dat ik gaarne zien wilde of de her stelling mijner vrouw na het gebruik Uwer Pink Pillen van Dr. Williams van blijvenden aard is. ïSedei't meer dan zestien jaren was mijne vrouw lijdende aan inwendige pijnen,de pijnen waren somtijds ondragelijk, wij wisten niet wat te doen, wij waren ten einde raad. Zooals zulks meer gebeurt, op toevallige wijze kwam tenaar zou kunneu worden opgedragen het onderzoeken van het vee, dat Woensdag middag met bestemming voor de markt door veehandelaars van buiten in de stallen in de nabijheid is aangevoerd. Tevens zou hij kun nen belast worden met andere diensten. Jaap Eden rijdt 14, 15 en 16 Aug. op de Zt-irem boigbaan voor den Grand Prix van Antwerpen. Cordaug rijdt 3 Sept. op dezelfde baan op een grooten tangen afstandswedstrijd, o. a, tegen Buret en Wolters. herstemming De leerlingen van het Ge leerjaar der eerste kostelooze school hebben gisteren een schoolwandeüng gemaakt naar de Diergaarde te Rotterdam. Alvorens dezen tocht te maken had de onderwijzer met de leerlingen ge recapituleerd het voornaamste uit de dieren wereld en enkele onderwerpen uit de planten wereld, ter bezichtiging waarvan in de Dier gaarde natuurljjk een prachtige gelegenheid was. De herkauwende dieren, de roofdieren, zoowel de viervoetige als de roofvogels, reptelen, schildpadden en zeker niet het minst aantrekkelijk de apen, deze allen werden besproken en bekeken en bewonderd. Voorts werd gewezen op de bijzonderheden waardoor tropische gewassen steeds dadelijk te herkennen zijn, en werden in oogenschouw genomen de palmen, de victoria regia enz. Te 10 uur ongeveer van hier vertrokken was men reeds voor 10 '/s uur in de Dier gaarde, -waar men vertoefde tot 2 uur. Toen wandelden allen in opgewekte stemming naar Men schrijft van hier aan de „Stand." In verschillende berichten wordt melding gemaakt van de verwantschap tussclien Christ.-IIist. en Liberalen. Vlaarding schijnt gelukkig in dit opzicht een uitzon dering te maken. Voor de dezer dagen gehouden verkiezing van 5 leden voor den Raad, zocht en ver kreeg „Nederland en Oranje" samenwer king met Christ.-Hist, Eu er is niet zonder succes gewerkt. De beide vereenigingen stel den samen 5 candidaten en ziet, reeds bij de eerste stemming op 11 Juli werden twee der candidaten gekozende heeren J. Dröppert_Pzn. en H. van Gelderen Jr. De drie andere candidaten kwamen in herstem- met drie liberale heeren en bij de op 25 Juli 11. werden no: twee anti-liberalen gekozen: de heeren D. van der Yalk en J. Zonneveld. Van de libe ralen is alleen herkozen de heer A. Hoo- gendijk Jzn. Niet verkozen is o. a. de lieer K. Moerman, die als wethouder fungeerde. Voorwaar, de liberalen hebben een harde les gehad. De Raad bestaat nu uit 9 anti-liberalen tegen 6 liberalen. Van liberale zijde is sterk gewerkt. Ook de vermaarde „witte das" is dezer dagen weer te voorschijn gekomen, maar de toe leg is niet gelukt. Hier werd sterk naar verandering ver langd. Vlaardingen gaat gebukt onder zwa re lasten. 't Is te hopen, dat een betere toekomst voor Vlaardingen nu is weggelegd. *De heer G. S. alhier, lid der firma G. S. Co,, kooplieden in haring en visch, heeft zijn woning verlaten, zonder orde op zijn zaken te stellen. Voor zoover hekend, laat G. S. een te kort achter in de diaconie-kas hij was diaken der Ned. Herv. Gemeen te, terwijl verschillende kleine luyden, die een onbepaald vertrouwen in. hem stel den, voor grootere en kleinere bedragen de dupe zijn geworden. Het tekort in de diaconie-kas schijnt door vrienden gestopt te zijn, terwijl G. S,! modefirmant, die het geldelijk beheer aan zijn compagnon had overgelaten, de zaken der firma regelt. Volgens portret, ons een ingezondene mededeeling onder de oogen, welke over een dergelijk geval handelde dat door de Pink Pillen genezen was, ook wq wib'en ze eens probeeien en na het gebruik van vier doozen mochten wij ons in eene lolkomene genezing iet-heugen. Wij blijven U duizendmaal dankbaar voor Usv reddend en weldoend geneesmiddel." Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Br. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met rooskleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters gedrukt slaat Pilules Pink pour Personnes Pdles du Pr. Williams. Verder moet zich op ieder uitwen dig omhulsel bevinden eeu wit stiookje papier over de lengte der étui geplakt waarop -taat: Prijs: 1.75 Old. de doos, 9.— Old. per 6 doozen. Hoof ddepolhotidev voor 2Xcderland SnabiliÉ, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de inge- slotene hollandsche Circulaire. Fianco toezending tegen postwissel. Zoo U den prijs der echte Bink Pillen van Dr. Williams niet wilt betalen, houdt dan Uw geld in Uw zak. De namaaksels hebben nog nimmer genezen. Meer dan 26000 ge nezingen tot op 1 Januari 4S99 met de echte Pink Pillen. Het bloed zijne kracht hernemende, geeft nieuwe steikte aan het organisme, door de spieren te versleiken, gaat men deze storin gen tegen die de oorzaak zijn van zooveel lijden. Vele ziekter: zijn verschuldigd aan de verzwakking der spieren en van hel bloed en worden genezen door een spierverslerker zoo werkdadig als de Pink Pillen Bleekzucht, bloedarmoede, ataxie locomotrice, rheuina- tiek, verlamming, algemeene zwakte bij de vrouwen en mannen door lichamelijke en gees'elijke overspanning. Naar de »N, R. Ct.1' verneemt gaat de vereeniging van ter Amsterdamsche beurze vertegenwoordigde brandassuradeuren als orgaan der vereeniging een maandblad uit geven. De redactie is toevertrouwd aan den heer C. M. J. Muller Massis aldaar. Bloemenfeesten te Zutfen. De feesten werden gisteren voortgezet met de hippische afdeeliug, waarvan de uitslag was I. Schoonste en best gaande span paarden voor een vierwielig rijtuig, toebelioorende aan handelaars of stalhouders een Iste prijs gebr. Riemer, te Arnhem een 2de J. Sonnebem, te Deventereen bestuurspiijs de firma Tbien, te Zutfen. II. Als boven, doch toebelioorende aan particulieren '1ste prijs mr. J. G. Wurfbain Rheden 2e M. L. Snabilié, Yelpbestuurs- prijzen J. B. v. d. Bossche, Velp, en H. Beker, Brummen. III. Schoonste en best gaande rytuigpaard, toebelioorende aan handelaren of stalhouders 2 eerste prijzen gebr. Riemer, Arnhem; 2e prijs II. v. d. Zee, Utrecht3e J. Sonne- berg, Deventer; bestuursprijzen II. J. Beek man en de firma Thien, beiden te Zuifen. Melasse Spiritusfabriek. Ofschoon de vele bezwaren, die eerst dooi de visscherij en het ministerie van oorlog vooral tegen de oprichting der Zuid-Ned. Melasse-Spintusfabriek te Bergen-op-Zoorn werden ingebracht, deden vermoeden, dat het Dagelijkse!) Bestuur aldaar niet spoedig con- ce-rie verlëenen zou, heeft de directie van genoemde fabriek daarvan de ongegrondheid zóó duidelijk weten aan te toonen, dat thans reeds met algemeene goedkeuring die toe stemming gegeven en bereids met de werk zaamheden tot inrichting dier fabriek een aanvang gemaakt is. Een stichting Door mejuffrouw II. Maas, dezer dagen te Leiden ovei leden, is een deel barer nalaten schap bestemd voor de oplichtingen instand- welke genaamd zal zijn Maasstichting" en gevestigd zal worden daar ter stede. (»Leidsclie Dagbl.") Aangevaren. Te Leith is het stoomschip Quentin, aangekomen van Rotterdam met schade aan de veischansingen, davits en bootsklampen, alsmede met deuken in 2 platen aan bak boordzijde, zijnde op 22 dezer nabij Schiedam in aanvaring geweest met een lichter die de rivier op werd gesleept gedurende mist. De lichter brak den boegspriet. Levend verbrand. Gisteren heeft ten huize eener familie R. wonende ann het einde der Vondelstraat te Amsterdam, een droevig ongeluk plaats ge was en het huis 30-jarig in open door de stond de had. Terwijl de familie uitsterfi^ slechts de drie dienstboden zich in bevonden, was de keukenmeid, een tneisje, bezig met was te smelten pari. De vlam sloeg in de was en hooge vlam, die plotseling uitsloeg, dienstbode in een oogwenk in brand. De beide andere boden Waren op zolder bezig, doch hoewei zij op het gillen van haar karne- aad beneden kwamen toesnellen, waren zij niet bij machte hulp te veileenen. Op haar hulpgeroep kwam echter de kruier, die daar vlak tegenover in het Vondelpark woont, ter hulp en wist met water de vlammen te dooven. Inmiddels was ook de brandweer ter plaatse gekomen en wist een begin van brand in de keuken en aan de keukentrap te blusschen. Zij vond echter de keukenmeid in deerniswaardigen toestand. Twee genees- heeren uit de buurt verbonden het mei«je, waarop zij door de politie per raderkaar naar het Wilhelminagasthuis werd vervoerd. In zeer ernstigen toestand werd zij daar opge nomen. Naar men ons heden seint, is het dienst meisje vanmorgen aan de bekomen brand wonden overleden. Het grootste stoomschip dat in onze haven ter lossing is binnengeloopen is de N o r a h, thans hier lossende, en dat meet 879 registerton. De afd. Vlaardingen van den Ned. R.-K. Volksbond houdt Zondagavood a.s. om 8 uur eene algemeene vergadering. Aan de orde zijn Verslag Centralen Raad, Ziekenfonds, Bespre king Kamers van Arbeid. De Christelijke Werklieden-Zang vereeni ging, directeur de heer W. van Wijk te Schiedam, zal Zondagavond een uitvoering geven. "^Gistermiddag werd het 2-jarig kind van. P. Stad, in de Achterstraat door een hand wagen beladen met steenkolen van den steenkolenkandelaar J. Boerdaan, overre den. Het kind werd zoodanig gekwetst, dat het in heb Ziekenhuis alhier moest worden opgenomen. BURGERLIJKE STAND. Overleden 27 Juli. Maria Odijk, oud 3 maanden, Ged. Mersloot. Mart na van den Boogert, oud 5 weken, Spoorstraat. Vonnissen van het Kantongerecht to Schiedam. Zitting van 27 Juli 1899. Wegens openbare dronkenschap: J. F. S. tot f 2 boete subs. 2 dagen hech tenis, J. v. N. en A. W. ieder tot f3 boete subs. 3 dagen hechtenis. Wegens openbare dronkenschap (Ie herh.) C, G. tot drie dagen hechtenis. Wegens politieovertreding S. J. v. E. en J. M. Th. K., ieder tot f 1 boete subs. 1 dag hechtenis. J. S., tot f3 boete subs. 2 dagen hechtenis. Wegens straatschrobben A. J. L., C. V., K. L. D. en G. O. ieder tot f3 boete subs. 2 dagen hechtenis. Allen beklaagden te Schiedam, De rechtbank te Amsterdam veroordeel de heden de heide mannen die op de Prins Hendrikkade aldaar een. voorbijganger geld afdreigden, tot 3 jaar gevangenisstraf. Markt te Pelft. De toenemende aanvoer op de veemarkt en de daaraan gepaard gaande groote moei lijkheid om te zorgen, dat nimmer ziek vee op de markt wordt toegelaten, hebben Burg. en Weth. van Delft er toe geleid, na beko men advies vau de Commissie van toezicht op genoemde markt, aan den Raad voor te stellen een Gemeente-veearts te benoemen op een jaarwedde van f 400, Aan dien amb- 2Bijtijds gered. Een Engelschman, die gisterochtend kwart voor acht met zijn gezelschap te Scheve- veriingen in zee baadde, waagde zich te ver. Het badpeisocee! waarschuwde hem, doch het bleek dat hij niet meer tegen den stroom op kon Spoedig waren de badmannen in zee om hem te heipen en weidia was hij weer behouden aan land. De twee badknechts C. Van der Toom en Gjjs De Lange, die liet eerst hulp hadden verleend, kregen een flinke belooning. Vechtersbazen. Onder den invloed van sterken drank is te Zuidwolde (Zuid-ürente een bloedig drama afgespeeld. Dinsdagavond, terwijl al dehuis- genooten te bed lagen, werd met veel geweld tegen de voordeur van de woning van Buns- - koek getrapt met de uitnoodiging »Om bui- I ten te komen als ze kerels waren Bunskoek en zijn zoon voldeden hieraan, omdat men anders erger vreesde. Buiten gekomen wer den zij aangevalen door een 19-jarigen jongen, G. D., inwonende bij zijne ouders onder genoemde gemeente. De zoon van Bunskoek, Koop, ontving eon levensgevaarlijke wonde beneden het rechteroor, waardoor veel bloed verlies ontstond. Ook de aanvaller geraakte verwond. De vermoedelijke dader G. D. is gearresteerd. ValscAe tramkaartjes. Er schijnen valsche tramkaartjes te Am sterdam iu omloop te zijn. Althans het poli tierapport meldt dat een conducteur van de tram LeidschepleïnPlantage Maandag aan

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2