/l BINNENLAND. Kunst en Wetenschap. STADSNIEUWS. Kerk en School. Gemengd Nieuws. YL AARDINGEN. echt- MAASSLUIS. SPORT. Te Beilegarde is weer een spion in hech tenis genomen. De man zou gewerkt hebben voor een gezantschap te Bein. In Oostenrijk komt meer en meer iiet verzet tegen het Vergelijk tot uiting. Reeds een zestigtal Duitsch-Boheemsche en een groot aantal andere Duitsche steden hebben legen het Vergelijk geprotesteerd. De «Wiener Allg. Zig," verneemt uit Belgrado dat de radicale leiders Pamhitsch en Tauchanowitsch vermoedelijk ter dood zullen veroordeeld worden. Inlusschen velt de krijgsraad dagelijks verschillende vonnissen wegens persoverlre- dingen, verzet enz. Het huwelijk tusschen prins Daailo van Montenegro en prinses Juta (nu Mihtza) vod Mecklemburg-Strelitz is gisteien voltrokken. Giootvorst Kon«tantjjn vertegenwoordigde de» Czaar, De Koning en de notabelen van Kusai, een der Carolinen, hebben gevraagd ingelijfd te worden bij de Vereenigde Staten. Meting van binnenvaartuigen. In Februari van het voiig jaar is te Brus sel een overeenkomst betrellende de meting van binnenvaartuigen gesloten tusschen Ne derland, Duitschiand, België en Frankrijk Deze overeenkomst maakte herziening van de bestaande bepalingen voor de meting dier vaartuigen noodig. De nieuwe bepalin gen zjjn vastgesteld bij Koninklijk besluit van 20 Juli 1899, hetwelk is opgenomen in de „St. C." van heden. De Ned. politie en de Armeniërs. De «Politiegids" zegt: De Juli-maand is, door de bejegening die de beide vertegenwoordigers der Jong-Tur- ken ondergaan hebben van de zyde der politie in de Residentie, een ïecht ongelukkige maand geweest. Ziedaar twee ontwikkelde, beschaafde mannen, die hun vaderland ontvloden, om overal en luide aan te klagen de Turk^che Regeering. die toelaat en blijft toelaten dat de Christen-Armeniërs worden uitgemoord; ooi alom te getuigen van de gruwelen, van de martelingen die mannen, vrouwen en kinderen ondervinden, opdat deze moham medanen zouden wordenom ook in Den Haag, waar de Vredes-Conferentie vergndetd is, aan het oor van Euiopa's veitegenwonr- digers te komen verhalen van de bloedbaden in het Zuiden, waarbij in de drie jaar tyds drie honderd-duizend (300.000) Armemers werden onthoofd, verdronken, levend ver brand, gefolterd, verminkt; om eindelijk al wat mensch is te zeggen: dat die Barlholo- meusnacht nu reeds drie jaren duurt en «een weinig" sympathie te vragen voor een arm en gekruisigd volk. Lezende hoe deze beide mannen door de politie in hun hotel zijn opgezocht en geprest om hun papieren te toonen en te bewijzen met klinkende en zichtbare bewjjzen, dat zij geld bij zich hadden, geld als waren het loopers en vagebonden, hebben we getrild van toorn en van schaamte gebloosd. Doen gezegde eisehen denken aan de toe passing der wet regelende de «toelating en uilzetting van vreemdelingen", een toepas gelijkheid, die door den stand, de moraliteit en het doel der beide vreemdelingen vrijwel was uitgesloten, méér wijzen ze op een streven om, ter wille an welke overwegm gen ook, als politieke jjolitie te fungeeren en het eenvoudig lastig te maken hun, die men niet langer zien en in 't geheel niet hooi en wilde. Het verhoor voor den rechter van instructie is bekend. Afgeschrikt door du alles wilden de pleitbezorgers der Armeniërs afzien van hun voornemen, om de grieven van hun volk te openbaren in een meeting. En waie de openbare meening hiertegen niet in verzet gekomeu iu al hare organen, zij hadden zwij gend maar met een vloek op de lippen den rug toegekeerd aan een land, dat de bakermat der vrijheid heette, maar nochtans gedoogde dat de vrijheid van vreemdelingen als zij verkort werd, als nog in geen land geschied was. Ons Volk van die smet te bevrijden, nam op zich dr. A. Koyper, die Minas Tscheraz, een der ballingen, in eigen huis gastvrijheid verleende, om hem te vrijwaren tegen de politie, en die hem, met de Kamerleden Lieftinck en Vermeulen, in de gelegenheid stelde in de hoofdstad des lands voor een groot en aanzienlijk publiek te getuigen voor de goede zaak der verdrukte Armeniéis. «Zeg zonder vrees en vrijelijk al betgeen gij te zeggen hebt. Aan ons de verantwoordelijk beid", sprak dr. Kuyper. En hoe welsprekend en overtuigend Minas hiervan gebruik heeft gemaakt, hebben ons de dagbladen verhaald. De politie onthield zich. Was door dit ongehinderd optreden en den grooten bijval der rede de goede naam van Nederland als vi ij land gered, voor onze reputatie was 't noodig dat eenzelfde optreden toch ook in de residentie geschiedde. Gast vrijheid werd daar geboden door jhr. mr. T. A. J. van Asch van Wijck, en de redenaar trad, ongehinderd door de politie, op voor een volle zaal, met gedistingeerd publiek, dat veel geestdrift aan den dag legde. En door de pers, eenstemmig wederom, ging een zucht van verlichting, dat Neder land gezuiverd was van de smet, niet lan ger een schuilplaats te zijn von om hun ge loof verdrukten, dat Nederland niets meer voelen zou voor de groote zaak van recht en gerechtigheid. Geeft de latere onthouding der politie een groote tegenstelling te aanschouwen mtet haar gezag en eerste optreden, deze voor haar gezag en reputatie zoo smadelij ke verandering van houding tegenover een zelfde zaak worde voortaan voorkomen, door elk optreden te toetsen niet aan de letter alleen, maar ook aan den geest der wet. s Daarbij zal zij goed doen te bedenken dat op het gebied der politieke politie, hoe aantrekkelijk ook, voor haar geen lauweren t te plukken, omdat bljjkbaar noch de Regee ring, noch de Minister van Justitie bereid zullen worden gevonden haar handelingen te dekken. Bon entendeur Salutl De 39e algemeene vergadering der «Maat schappij tot bevordering der veeartsenijkun de" zal Zaterdag 23 September te Utrecht worden gehouden. OVERSCHIE, 29 Juli. Donderdag a.s. hoopt Maria Spitter, dienstbode bij den heer G. H. Ruhaak alhier, den dag te herdenken waai op zij geduiende een tijdperk van 25 jaren bij deze familie in dienst zal zijn. Gemeenteraad van Overscble. Zitting van Zaterdag 29 Juli, te 10 uur voorm. Voorzitter: de Burgemeester. Tegenwoordig zijn 10 leden. Afwezig do heer Poot De notulen worden gelezen en ongewij zigd goedgekeurd. Ingekomen zijn Van Ged Staten goedkeuring van het laadsbesluit waarbij beschikt wordt over het batig saldo der rekening van het vorig jaar. Idem van de rekening over 1898. Beide worden voor kennisgeving aange nomen. Aan de orde is het voorstel van B. en \V. tot wijziging van de jaarwedde van den se cretaris, en die vast te stellen op f 600 plus vrije woning. De secretaris-wonmg, naast de secretarie, wordt geschat een huur te ver tegenwoordigen van f 300. Deze regeling zal gelden voor den tijd dat de secretaris die woning bewoont. Het voorsteL wordt met algemeene stem men goedgekeurd. Aan de orde is het nazien der geloofsbrie ven der nieuw herkozen raadsleden. De voorzitter deelt mede dat die geloofs brieven zijn onderzocht en gebleken is dat er geen termen bestaan om eenig bezwaar te opperen. Waarom liij adviseert de nieuw herkozen leden toe te laten. Hiertoe wordt besloten. De voorzitter deelt vervolgens mede dat met 1 Januari verschillende verordeningen tot heffing van gelden eindigen, waarom die tijdig opnieuw moeten worden vastge steld. Thans worden daarvan 2 verordeningen ter vaststelling aangeboden lo. Legesgelden. In deze verordening wordt de prijs voor den verkoop van druk werk verlaagd. Vroeger was dit 20 centen per vel, thans wordt voorgesteld dit te be palen op 5 ct. per vel van 1 tot 10 vellen en elk vel daarboven 1 cent. Aldus gewijzigd, wordt de verordening goedgekeurd. 2o. Bografenisrecht. In deze verordening wordt voorgesteld om voortaan slechts grond af te staan voor particuliere graf plaatsen voor den tijd van 50 jaren, onder voorwaaide dat de familie het recht be houdt om na dien termijn opnieuw voor 50 jaren het perceel ter beschikking te behou den. Deze beschikking wordt daarom voorge steld, zooals de voorzitter mededeelt, omdat thans op het kerkhof familiegraven zijn waar nog nimmer iemand begraven is en ook waarschijnlijk nooit zal begraven wor den, omdat de familie-eigenares reeds lang de gemeente heeft verlaten. Toen de kerk voor het begraven gesloten-werd, is op het kerkhof een eigen begraafplaats gegeven aan hen die in de kerk zulk een plaats be zaten. maar toen reeds waren er families die reeds lang vertrokken waren. De gemeente mist nu het recht om die stukkeu in gebruik te nemen, ook al heeft zij daaraan behoefte. Om dergelijke misstanden in het vervolg te voorkomen, wordt deze bepaling voorge steld. De heer van Vliet meent dat, waar men den grond eenmaal heeft g e k o c h t, die ook eigendom blijft en niet weer terug kan gaan in. eigendom aan den verkooper. De Voorzitter en de heer D e Kroes beiden wijzen er' op dat in het ver volg niet de g r o n d wordt verkocht, maar het begrafenisrecht. De heer Post vraagt of dat eigendoms recht niet verjaart De Voorzitter antwoordt ontken nend. De heer P. deZceuw vraagt of het ge meentebestuur verplicht is om belangheb benden tijdig te waarschuwen. De Voorzitter antwoordt toestem mend. De heer de Kroes stelt voor, dit in de verordening uitdrukkelijk te vermelden, waartoe wordt overgegaan. Aldus gewijzigd, wordt deze verordening vastgesteld. Aan de orde zou nu zijn het verzoek der vereenigmg „Immobilia" tot toestemming voor den aanleg van ei n stratenplan in deze gemeente. Van den architect 's x'apport hieromtrent ingekomen, bevattende dat de raad niet be voegd is kennis te nemer> van het verzoek "ang adressante niet heeft voldaan aan de voorwaarden in art. 2 der bouwverorde ning vermeld om bij de aanvrage over te leggen een behooiliik stel teekeningen. enz Nog is ter dezei zake ingekomen een ver zoek van „Immobilia" om haar aanvrage voorloopig niet in behandeling te nemen, daar zij zoo spoedig mogelijk teekeningen enz. zal inzenden. Het onderwerp wordt dus van de agenda afgevoerd. De begrooting van 't H. G-eestarrnbestuur wnrdt goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf bedragende f3111.75. Hierbij is f575 als ba tig saldo van vorige rekening en gemeente lijke subsidie ad f2000. Tevens wordt besloten aan dat armbe stuur weder toe te kennen een subsidie van 2000. Ten slotte deelt de voorzitter mede dat Iiij met verlof de gemeente gaat verlaten van 3 Augustus tot 1 September en dat de •oudste wethouder als loco-burgemeester zal optreden. Bij de gewone rondvraag wijst de heer P.de2eeuw erop dat bij den kerkbrand de brandladders zijn verbrand, en vraagt of reeds nieuwe zijn aangeschaft. De Voorzitter antwoordt dat deze zaak in het college zal ter sprake gebracht worden. De heer de Kroes wijst er op dat de woningen, behoorende tot Kethel en tot Overscbie nabij het 's Gravenhuis, aan el kander grenzen en vraagt hoe het moet gaan wanneer in de tot Kethel behoorende panden brand uitbreekt. Bestaat er reeds een schriftelijke overeenkomst dat Over scbie voor rekening van Kethel zal blus- schen De Voorzitter zegt dat er geen •schriftelijke overeenkomst bestaat. De heer Ruhaak meent dat alleen dan moet gespoten worden, wanneer gevaar be staat voor Overschiesche panden. De V oorzitter meent dat bet in het financieel belang kan zijn voor Overscliie, om een brand te blusschen in den aanvang, daar niet te bepalen is welken omvang een btand kan verkrijgen. De noodige stappen zullen gedaan wor den om een schriftelijke overeenkomst met, Kethel tot stand te breng-en. Hierna verlaat de Burgemeester de ver gadering en geeft het voorzitterschap over aan den heer Post, die de openbare verga dering sluit en de leden in comité verga dert. BURGERLIJKE STAND van 20 tot 28 Juli 1899. Gehuwd. J. Starrenburg en O. Spaans. Geboren Johannes Jacob Pieter, zoon van J. Kaste lein en A. Visser. Jacoba, dochter van J. van dei Mark en A. M Romers. Gerrit Martinus, zoon v. BvWeeda en W. Bernardus. Overleden Johannes van Zanten, oud 69 jaar, echtg. van A. Firet. Johanna de Raaf, oud maanden. Anna Isabella Dirkje Luijendyk, oud 12 jaar. Hendrika van Beest, oud maanden. Johan Peter Ditewig, oud maand. Hendrik de Raaf, oud 1 maand. De Tivolisehouwburg aan den Coolsingel te Rotterdam zal een nieuwen hoofdingang rijgen, met koffiekameis, waarvoor de win tel tuin zal uitgebroken woiden. Den len Augustus zal de heer J. C. Sander, hoofd der le Tusschenschool alhier, den dag' herdenken, waarop hij gedurende 40 jaren als hoofd eener school in functie zal zjjn. Na de eerste jaren in de Lier te hebben doorgebracht, werd hij in 1867 hier benoemd, waar hij dus thans ruim 32 jaren werkzaam is. De beide gisteren in bewaring gestelde moui wijndie ven J. J. v. L. enH. V. zijn heden naar het Huis van Bewaring te Roiteidain overgebracht en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Verleden week heeft de hoogeschoo! van Glasgow aan sir Henry living, den tooneel- speler, den graad verleend, van doctor juns. Op den heuvel bij Helsmgër (Denemarken), dien men houdt voor Hamlet's graf, zal een standbeeld \an dezen prins verrijzen, dat ver vaardigd is door de eigenares van de badin richting, waartoe het graf behoort. De kun stenares heeft verschillende studies gemaakt naar tooneejislen, die als Hamlet triomfen vierden: Mounet Sully en Joseph Kainz, orn haar weik beter te doen slagen. De verpleegden uit het Diaconiehuis zijn gisteren uit rijden geweest. In 3 rijtuigen vertrokken zij onder geleide van den bra- nenregent en diens eclitgenoote en togen eerst naar Delft, waar in. „de Prins" werd uitgestapt. Daarna werd de tocht voortge zet naar Den Haag en Schevenmgen, in welke laatste plaats werd vertoefd tot des middags 3 uur. Toen werd de terugreis aan genomen. Eerst werd door den Haag rond gereden, en vervolgens ging het weer naar „de Prins" om ten slotte te 10 uur weer hier terug te keeren, waarbij in de a giorno verlichte rijtuigen een toertje om de Plan tage' werd gemaakt. Zoo'n dag is voor de kinderen een ware heerlijkheid, en er heerschte dan ook gedurende den geheelen tocht een recht opgewekte en prettige geest en luid jubelden allen bij het door de stad rijden. Aan de kleine draaibrug nabij de Schut sluis in de Buitenhaven is weder een groo te verbetering aangebracht. Tot nu toe was in het hek waardoor men van de Oosthavenkade het brugje betrad, geen afsluiting, zoodat daar een groot ge vaar bestond wanneer dat brugje geopend was en de duisternis was ingevallen. Thans is daar aangebracht een zelfwerkende af sluiting. Het is een ijzeren legger die op een spil omhoog draait en waaraan een tegenwicht is bevestigd dat rust tegen het hekwerk van het brugje, zoodat wanneer de brug ge sloten is de ijzeren legger omhoog is ge richt. Wordt nu het brugje geopend, can verliest het tegenwicht zijn steun en zakt naar omlaag, daarmede tevens de opstaan de legger in horizontale richting brengend, waardoor de opening is afgesloten Bij het sluiten wordt het tegenwicht weer omhoog geheven en brengt daarmede den legger weder in verticalen stand. De samenstelling is zeer eenvoudig, werkt uitstekend en voorziet bepaald -n een ernstige behoefte. BURGERLIJKE STAND. Geboren 27 Juli. Wilhelmina Calharina Jacoba, dochter van W. H. Doe en C. A. J. Febrier, Rorllandslraal. Overleden 27 Juli. Cornells Verboom, oud 71 jaar en 1 maand, Lange Achterweg, Gerrit Putters, oud 12 weken, Otlerhuurt. 28 Juli. Maria Sidonia Verver, oud 7 maanden, Nieuwe Haven. Antonie Wil helm van der Leeden, oud 1 maand, Nieuw- sticht (Midden). 29 Juli. Gerardus Tjjssen, oud 11 maanden, Qroenelaan. Ned. Herv. Kerk. Algemeene Synode. Donderdag werd de behandeling der finan- cieele aangelegenheden \oortgezet. Omtrent de studiebeurs werden de voordiachten dei syn. commissie aangenomen en aan 12 jonge lieden een subsidie toegekend lot een ge zamenlijk bedrag van f675. Aan 5 jonge lieden werd een subsidie gegeven van ieder f 755 gymnasiasten ieder f 50 en i f 25. Daarna werd de begrooting voor 1900 vast gesteld tot een bedrag in ontvangst en uit gaaf van f 1204.25; evenzoo de staat van het fonds. Aan de orde van behandeling kwam het fonds van het gebouw voor de Aig. Synode, waarvan de rekening in ontvangst en uitgaaf sloot met een bedrag van f 899.99 Uitgeloot zijn 20 aandeeleu. De rekening tan het Fonds tot onder steuning der Waldenzen sloot in ontvangst en uitgaaf met een bedtag van f337,50- van het Fonds tot ondersteuning van de Hervormde gemeente te Assweiler met een bedrag van f115 en van het Fonds tot onder steuning der Henoimde keiken in Littliauen 1407.50, Deze rekeuingen werden voor ken nisgeving aangenomen. Daarna kwam aan de rde de vraag of de Synode het beheer over sommige lieftlefomisen aan de Synodale com missie zal overdragen. Beriofen werd aan deze op te dragen het beheer over die fondsen. Dienaangaande werd hetzelfde besluit geno men als ten vorigeri jaie, zoodat het beheer over de Alg. Weduwenbeuis, lmt Fonds van de Bijbet vei taling, het hooger onderwijs, het htilppeitsioenfonds voor ern. predikanten en de bijzondere fondsen ann de Syn. commissie blijft opgedragen. Hiermede waren de financieele aangelegen heden afgehandeld en werd den Quaestor- Generaal een wooid van dank en afscheid toegebracht door den president. Daarna kwam in behandeling het verslag der hoogleeiaren vanwege de Ned. Herv\ keik te Leiden, Utiechl en Groningen, over den staat van het hooger onderwijs in de godgeleerdheid vanwege de Ned. Herv. Kerk, 1898/99, en de lijsten der lessen voor den cursus 1899/1900. Uit deze verslagen bleek, dat in den afgeloopen cursus in Leieen 78 studenten, en van dezen 15 voor de eerste maal, werden ingeschreven; in Utrecht207, waarvan 42 voor het eerst; in Groningen 58 studenten, waarvan 16 voor den eersten keer. De verslagen werden voor kennisgeving aangenomen en de lijsten der lessen goed gekeurd. Beroepen: te Sprang en Ankeveen, J, P. de Bie, cand. te Rotterdam; te Birdaurd, J. van Rijs, te Tjerkwerd c. a. Aangenomen: voor Veendam, door W. Scherphuis, te Blankenham. Bedankt: voor Zevenhuizen door M, Pol, cand. Tijdwaarnemers 2e kl.J. D. Fervverda, Amsterdam. Handicappers A. L. Couvee, Wageningen, M. Kingma, Amsterdam, B. Spanjaard, Am sterdam, C. Witteveen, Haarlem. Automobielen. Wegens de veelvuldige ongelukken, voor komende door het snelle rijden van auto mobielen op.wedstrijden, heeft minister De Bruijn in de Belgische Kamer een Konink lijk besluit aangekondigd waarbij wedstrij den van automobielen op den openbaren weg worden verboden. Waarlijk een zeer navolgenswaardig voor beeld. Door het hoofdbestuur der Wielren-Unie is bepaald, dat de Nationale Kampioenschap pen zullen verreden worden op de Aimter- damsche Wielei baan op Zondag 6 Augus tus a.s. Uit een artikel in een onzer wielerbla den, over „Wielerkoningen" „De wielervorst, wiens diadeem nog den felsten gloed uitstraalt, enz." „En wel moeten de trillende draden zich verwonderd hebben, toen zij belast werden deze boodschap over te brengen." „Het laat zich in het begin van dit jaar wel aanzien, dat Bourillon's vlag haar meest trotsehe golven heeft gewaaid." „De pen, waarmede deze overwinning ge boekt is heeft, als zij een kijkje heeft ge nomen in Broca's boekhoofd, daar nog heel wat andere victories kunnen zien vermeld staan. Maar het ware onbillijk voor ande ren hem den keizer te noemen, waar hij de koning is. Intusscken, van dezen koning valt het purper op in de zaal der gekroonde hoofden en zijn scepter berust in sterke hand." Ter gelegenheid van het vierjarig bestaan van de Amhernsche kegelclub «Vrienden kring", zal men eeo kegelconcours houden, beslaande uit wedstrijden op de viije baan en een korpswedstrijd. Voor den wedstrijd op de vrije baan zullen op elke 100 pai tijen ad 50 ets. per partij 4 prijzen worden uitgereikt, terwijl tot deelne mers aan den korpswedstrijd, waarvoor 3 medailles zijn uitgeloofd, alle clubs worden uit^enoodigd, van welke een of meer leden aan den wedsti ijd op de vrije baan hebben deelgenomen. De wedstrijd vrije baan zal plaats hebben op 29 en 30 Juli, 5 en 6 Aug. en de korps wedstrijd op 12 en 13 Aug. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben goedgekeurd hel raadsbesluit tot helling van schoolgeld op de openbare lagere scholen te Vlaardingen. Mej. I. H. Heyser, rijkstelegrafiste al hier, wordt .met 1 Augustus overgeplaatst naav Leiden. Voor de akte Engelsch L. O., slaagde te 's-Gravenhage mej. H. v. Kampen, alhier. TAND. BU RGERLIJKl Overleden.-. 26 Juli. Jan Roobol, oud 60 jaren, genoot van K. 'tHart, aan boord. "Was de lust tot deelneming aan het voor bereidend militair onderricht ten vorigen jare alhier z<5ó gering dat zich daarvoor slechts 5 liefhebbers hebben aangemeld, thans zal dezen winter een cursus worden gehouden waarvoor zich 28 jongelingen heb ben opgegeven. Ned. fVielren-Unie. Verschenen is het eerste nummer van den «Wielrenner" officieel wekelijksche bulletin der Neileri. Wielren-Unie. Het centraal-bestuur der Unie is thans als volgt geconstitueerd Hoofdbestuur: Mr. L Zegers Veeckens, le voorz. Amsterdam, J. E. Erdman Jr. 2e voorz. Den Haag, Jac. Somer, penimigm., Mr, Corn. "Vis, secr., B Spanjaard, allen le Amsterdam, Mr. J. Addink, Den Haag, W. van den Berg, Amsterdam, J. J. Diemont, Den Haag, J. D. Ferwerda, Amsterdam, G. Frohn, Baarn, J. G. Greve, Th. van HaafT, beide te Amsterdam, P. ten Hagen, Den Haag, O. Hisgen, M. Kingma, beiden Amsterdam, Kosters, Baarn, J. Leon. Lang, P. W. Sehelteraa Beduin, B. Schmeink, J. Schrauwen, allen Amsterdam, Des Tombe, Den Haag, C, Witteveen, Haar lem, B. M. Wolft, 2e secr., Govert Flinckstr, 353, Amsterdam. Commissie voor de RijbewijzenB. Span jaard, voorzitter, Amsterdam, C. F. Jibben, Amsterdam, A. Kluyver, Hilversum, W. C. Koster, den Haag. RecordcommissieJ. E. Ërdnnn Jr., voor zitter, den Haag, W. Thysse», Gennep. Tjjdwaarnemers 1e kl.: P. Hart Nibbrig, Hilversum, P. W. Selieltema Beduin, Am sterdam, P. M. Sehreurs, den Haag, A. van Wijk, Amsterdam. Een nieuw station te Botterdam, Aan den spoorbaan nabij <le splitsingen van de ceintuuibaan der H. IJ. S. M. le Rotterdam, ter hoogte van de Delftshavensche Schie, zijn opmetingen gedaan voor een nieuw centraalstation voor Rotterdam. Bedoeld ler- ein is gelegen op grondgebied der gemeente Overschie. l)e machineiood-en der H. IJ. S. M. aan den Beukelsdijk tusschen de beide hoofd sporen zullen binnenkort ontruimd worden. Hotel. Aan het stationsplein te Rotterdam op een open tei rein voor het circusgebouw zal een hotel van den eersten rang ge.bouwd wor den. Brand te Rotterdam. Om tien uur gisteravond brak een felle brand uit in 't pakhuis van onveraccijnsd gedistilleerd van den heer A, G. Florijn, aan heb Haagseheveer 29 te Rotterdam, dat geheel ingebouwd en moeilijk voor de brandweer bereikbaar was. De eerste verdieping, een voorraad likeur inhoudende, is gedeeltelijk en een houtzol der is geheel uitgebrand. Zeven spuiten wa ren met de blussching bezig. Tegen midder nacht was de brand bedwongen. Terecht. Het te 's-Gtavenhnge vermiste 12-jarige meisje is in de oudeiiijke woning terugge- keetd. Het had zich stilletjes naar haar fa milie te Amsterdam begeven. Overreden. Gisteravond werd ter hoogte van „Hotel Royal" aan. den Nieuwen Scheveningschen weg, door een der stoomtrams van de Staatsspoor, komende van Schevcningen, een heer, Duitscher, overreden die tusschen "de rails liep. De tram ging hem over de beenen. Eén zijner voeten werd afgereden, terwijl de an dere verminkt werd. Nadat de ongelukkige per eerstvolgendo uit Den Haag aankomende stoomtram naar Scheveningen werd vervoerd, werd bij van daar later naar liet gemeente-ziekenhuis te 's-Gravenhage overgebracht. 2'entoonstelling te Qent. Men meldt ons: Een groote provinciale tentoonstelling van Belgisch Vlaanderen is den len Juni laatstleden te Gent geopend. Deze tentoon stelling staat onder de hooge bescherming van prins Albert van België en is ingericht met de ondersteuning van den Staat, van de provincie, van de stad Gent en van ver schillende andere steden van Oost-Vlaan deren. Men bewondert in deze tentoonstelling de producten van al de grootste nijverheids- en handelshuizen der provincie, alsook de gene der huizen van het land en van den vreemde die in Oost-Vlaanderen een agent of vertegenwoordiger hebben. Den tentoonstelling heeft meer dan 2000 tentoonstellers en reeds over de 20,000 abonnenten. Zij beslaat een oppervlakte van 25 hectaren tuinen; 3 hectaren zijn met gebouwen bezet. De tentoonstelling zal open zijn tot den len October. Talrijke en schitterende fees telijkheden worden er gegeven. Men heeft er o. a. een groot bestendig festival ingericht voor harmonie-, fanfare- en zangmaatschappijen. Voor Sat festival

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2