Jmetselzaak Metselaarszaak DIENSTBODE VERKOOPING. VERKOOPING. POST Coiiip. tf FORNUIZEN Snijboonmolens, ULII8SII8AP, Café JE WIS", UiiariIiipC f it let openbaar wbopet Bouwartikelen. IJfflfAffl, LOOffl BUIZEN. Asphaltpapier. IIS. P.lv.d.SMAN. STOOM-MEUBELFABRIEK J. C. W. STEVENS, overgedaan. J. J. QABEL, overgenomen D. GABEL. DIENSTBODE Openbare Vrijwillige Openbare Vrijwillige Huishoudelijke Artikelen 9-191 611 oiittM nniunu munt Laatste Nieuws. Officieel. Op een tocht door bet landschap Matang Koelie onzerzijds gesneuveld een militair beneden den rang van officier. Gewond een officier en drie militairen beneden dien rang. Vijand heeft achtentwintig dooden achtergelaten, Toekoe TjillüË Matang Koelie sneuvelde. In Matang Albi weinig en in Pen- toe geen verzet ondervonden. Onzer zijds twee gewonden en één ver dronken Vijand liet achttien dooden achter. Telegrammen. F i na 11 tiee 1. Heden Beursvacantiedag. V i s s c h e r Ij. Scheepvaart. Handel. ADVERTE lN TIEN. /r— 50-jarige ECHTVEREENIGING 12lf2-jarigc ECHT VEREENIG ING aan. zijn volgenden Zoon, 1)1 KK, PRIMA NIEUWE gelegen aai de rivier in de on middellijke nalijlieid van tooien en spoor. en spoor. 11! MER, en WMEL-BETHMEMSEN en KANTQOR-IEIMLEEM&. zijn 10,000 francs premiën beschikbaar ge steld. Gedurende de tentoonstelling zullen twee groote internationale tentoonstellingen plaats hebbende Internationale Tentoon stelling van het rijwiel en den automobile, in de maand Augustus; een congres van voeding, met internationale tentoonstelling van voedingsproducten, in de maand Sep tember. Voegen wij hier nog bij verschil lende tentoonstellingen van Sckoone Kun sten, van Landbouw, van de bondsfeesten van turners, van korpsen der sapeurs-pom- piers en verscheidene congressen, wedstrij den en feestelijkheden die te Gent geduren de de Tentoonstelling zullen plaats hebben. De stad Gent bezit merkwaardige kunst schatten en vele bouw- en oudheidskundige schoonheden, die aan de bezoekers der ten toonstelling het grootste belang zullen in boezemen. Men kan al de noodige inlichtingen be komen bij de consuls en de consulaire agen ten van België, alsook bij het bestuur der- Provinciale Tentoonstelling, Leopoldboule- vard 47, te Gent (België). f er giftig ing en te Londen, Een geheimzinnige vergiftigingszaak houdt te Londen de gemoederen in span ning. In een welbekend hotel in Holborn- square waren 25 gasten ernstig ongesteld geworden. Eén stierf reeds eenige dagen ge leden. De belanghebbenden, trachtten wel de zaak zoo stil mogelijk te houden, doch de „Daily Mail" kwam er achter en gaf ruchtbaarheid aan het gebeurde. Men meent, dat de vergiftigingsverschijnselen het gevolg zijn van heb eten van conserven uit blik. Een tweede zieke is inmiddels ook gestorven. Gevaar van telephoneeren. Een telefoonjuffrouw is Maandagochtend te Berlijn aan het hoofdbureau door een electrischen schok getroffen toen zij de ver binding met Hamburg had tot stand ge bracht en die met een abonné te Berlijn wilde aansluiten. Men vermoedt dat juist een onweer te Hamburg heeft gewoedal thans een doffe slag werd gehoord en de jonge dame viel bewusteloos neer. Er heersclite natuurlijk groote opschudding en ijlings werd een arts gehaald, die een ernsti ge zenuwverlamming aanwezig vond, zoodab de getroffene in een ziekenwagen naar een gasthuis moest worden vervoerd. Een avontuurlijke reu. Een avontuur, waardig om door de vaar dige pen van een Marryat of Clark Itussell beschreven te worden, hebben de passa giers van de Perthshire medegemaakt, een stoomschip dat den 20en April Sydney verliet voor Engeland. Op den 28en April, terwijl de passagiers aan tafel zaten, hoorden zij een geweldigen slag; de schroefas was gebroken. Kort daarop werd liet weder zeer storm achtig en ofschoon alle zeilen werden bijge zet was bet geheel onmogelijk het schip te besturen. Zoo bleven zij ten prooi van we der en wind 47 dagen rondzwalken zonder eemg schip te zien Reeds op den 22en Mei waren de groenten en aardapelen op. Wel dra was ook het laatste gist verbruikt en het brood werd met stout gebakken! Aan beschuit, vleesch en water was gelukkig geen gebrek, maar de laatste thee werd verbruikt op den dag dat zij het schip za gen, dat hen weder naar Sydney terug- sleepte. Dit was de T a 1 u n e en het was hoog tijd, dat zij weggesleept wei-den, want zij dreven naar de rotsige kust van Nor- folkeiland en het stooten op een dier rot sen had met onvermijdelijken ondergang ge lijk gestaan. Een roman-roover. Eenigen tijd geleden werd een Fransch ingenieur, de heer Chevalier, die met zijn vrouw in Turkije reisde, bij Chaleidis door roovers opgelicht. Hij is thans tegen beta ling van een losgeld van 15,000 Turksche ponden, door de Porte verstrekt, vrijgela ten. Bij de oplichting wilde een soldaat, die het echtpaar C. vergezelde, de vreemdelin gen verdedigen; hij werd gedood. Mevr. Chevalier viel in zwijm en is sedert in ver- pleging. Thans heeft de „galante" en „goedharti ge" rooverhoofdman Yorgaki, aan de wedu we van den vermoorden soldaat 500 Turk sche ponden" gezonden en aan mevr. Cheva lier een cheque voor het aankoopen van een kist champagne, om wat op te knappen St. Bernard, Bijna negen honderd jaar na zijn dood zal op den Grooten St. Bernard voor St. Bernard de Menthou een standbeeld wor den opgericht. De commissie die zich daar toe gevormd heeft, is natuurlijk internatio naal, want do monikken van St. Bernard komen van alle deelen van Europa. Daar ongeveer 200,000 menschen jaarlijks heb be kende hospitaal bezoeken, zal het wel geen moeite kosten het benoodigde geld bij el kander te krijgen voor een. gedenkteeken voor den grooten stichter. Het is misschien niet algemeen bekend, dat het hondenras, dat vroeger door de monnikken van St. Bernard gebruikt werd, uitgestorven is, en dat de honden, die men tegenwoordig op den Sb. Bernard kweekt, afstammen van honden, die uit Newfound land zijn ingevoerd. Spreken met Mars. Uit New-York komt een bericht, dat me nigeen ongelooflijk zal voorkomen, nl. dat ook een middel tot telefoneeren zonder draad is ontdekt. Het zou hierin bestaan dat meu aan de eene zijde spreekt int een electrischen straalbundel, die gericht wordt op een gepolijste» metalen reflector in de verte, waar men dan door een gehoorbuis die met dien reflector verbonden is, de woorden zou kunnen verstaan. Door de tril lingen van een gevoelige stof welke op de. ontvangplaats door de lichtstralen getrof fen woidt, ontstaan de geluiden. De uitvin der beweert dat het aldus kan gelukken met de bewoners van Mars te spreken! Duivenpost. De postduivendienst aan boord der trans atlantische schepen van Havre naar New- York werkt geregeld. De duiven zijn nu zoo geoefend, dat met inbegrip van de photo graphische reproductie van de berichten en van de verzending, de families der passa giers bericht van boord kunnen hebben één dag na hun vertrek en één dag vóór bun aankomst. Aljeh. Vredesconferentie. Blijkens de officieele mededeeling van gisteren zijn door den lieer Asser als voor zitter van heb comité van redactie de ver schillende voorstellen medegedeeld die ten aanzien der toetreding van niet ter Con ferentie vertegenwoordigde mogendheden tot het tractaat van arbitrage in den boe zem van het Comité zijn gedaan. Die voorstellen waren: lo. Vrijheid van toetreding zonder eeni ge beperking; 2o Recht van toetreding indien geen der andere Staten zich binnen zekeren termijn daartegen verzet had; 3o. Recht van toetreding alleen indien alle andere Staten daarin uitdrukkelijk toe stemmen 4o. Bepaling dat indien een Staat zich binnen zekeren termijn tegen de toetreding van een anderen. Staat verzet, de te 's-Gra- venhage te vestigen permanente raad, sa mengesteld uit de aldaar geaccrediteerde di plomatieke vertegenwoordigers der verschil lende Staten, bij meerderheid van stemmen over de toelating zoude beslissen 5o. Bepaling dat ïn geval een der con- tracteerende Staten zich tegen de toelating van een anderen Staat zou verzetten, die toelating zou geschieden, maar tegenover den opponeerenden Staat geen gevolg zou hebhen. Geen dezer voorstellen heeft, ondanks de voortdurende wisseling van telegrammen met onderscheidene hoofdsteden, de alge- meene instemming kunnen erlangen. Ook waren onderscheiden delegaties ge heel zonder instructies omtrent het punt. Er bleef dus niets anders over dan of van de toetreding van andere mogendheden geheel te zwijgen of het nemen van een be sluit daaromtrent tot later uit te stellen": De Conferentie heeft tot dit laatste be sloten, nadat de voorzitter van het comité, dé heer Asser, daarbij wel had doen uitko men, dat, naar het eenparig oordeel der le den van het comité de regeling der toetre ding tot dit tractaat op vrijgevige wijze zal behooren te geschieden. De sluilingszitting der conferentie werd hedenmiddag bijgewoond door alle nog aan wezige gedelegeerden, den secretaris-generaal en den secretaris van liet Bureau, terwijl de groothertog van Baden naast den Duitschen gedelegeerde, giaaf Münster, als toehooider tegenwoordig was. De pers had wederom toe ging tot den koepel. De eere-voorzitter, minister de Beaufort, hield de sluitingsrede. Hg sptak namens de Nederlandsche Regeering zjjn vreugde uit dat de arbeid vruchten heeft gedragen. Ver wezenlijkte zij niet de droomen van utopis ten, zij logenstrafte anderzijds de sombere voorspellingen van zwartgalligen en recht vaardigde liet door den Czaar genomen ini tiatief. Is het beginsel der ontwapening niet ge formuleerd. de zedelijke uitwerking van de beraadslagingen der conferentie zal niet na laten op tastbare wijze op de openbare meening in te werken cn de regeeringen krachtig te steunen en de oplossing van liet vraagstuk der beperking der bewapeningen. Moge de czaar in hernieuwde geestkracht tot voortzetting van het groote werk door hem ondernomen de krachtigste troost vin den in de zware beproeving door hem door staan,. De voorzitter De Staal betuigde in wel sprekende woorden dankbaarheid voor de gastvrijheid van Nederland en zijn Koningin, de medewerking van verschillende souverei- nen en den krachtigen arbeid der gedele geerden. Hulde bracht de heer De Staal, aan de rapporteurs en aan het secretariaat voor hun moeitevollen, nausvkeurigen arbeid, en gaf daarna een algemeen overzicht der ver richtte werkzaamheden. Hij constateerde de aanneming van den wensch naar beperking der militaire lasten; der humanitaire voorstellen door de tweede commissie onderzocht; de toepassing op zee oorlogen van de beginselen der conventie van Genève en, met voortzetting van den arbeid voor 25 jaar door Keizer Alexander II te Brussel ingewgd, het geven van een vaster vorm aan de wetten en gebruiken van den oorlog te land. Vooral legde hg den nadruk op den arbeid die een nieuwe aera opent op het gebied van het volkenrecht, namelijk voor vrede lievende regeling van internationale geschil len in het belang der algemeene handhaving van den vrede. De Conferentie heeft daaromtrent nieuw recht geschapen, beantwoordende aan nieuwe behoeften, den vooruitgang van internationaal leven, de eisclien van het publiek geweten en de beste neigingen der menschlieid. Baton De Staal eindigde met eene tref fende peroratie waariD hij zich gelukwer.sehie aan liet einde-zijner loopbaan; aan den avond zijns leven een nieuw verschiet te zieu openen voor het welzijn der menscliheid jen een blik te kunnen werpen in een lichlstralende toe komst. Mededteeling werd gedaau omtrent de on derteekening der acte final en der verschil lende overeenkomsten, en verklaringen. Voorgelezen werd een brief der Koningin aan den Paus, waarin zijn zedelijke steun wordt gevraagd voor het werk der Confe rentie. Het zeer uitvoerige antwoord is in zeer minzame bewoordingen gesteld. Niet alleen zegt Z. H. voor het werk door de" Conferentie voor de menscliheid onder nomen, zijn zedelijke steun toe, maar zijn wezenlijke medewerking, daar de vredes stichting bij uitnemendheid hem tot taak is gesteld en deel uitmaakt van zijn hooge in vestituur. Na gewezen te hebben op de ver schillende geschillen waarin de Paus als ar biter optrad, verzekert hij niet te zullen ophouden zijn taak te vervullen in het be lang der Christelijke beschaving. Naar wij vernemen zal het Huis ten Bosch van morgen, Zondag, af wederom door het publiek kunnen worden bezichtigd met de gewone in den handel verkrijgbare entréekaarten. De inrichting der verschillende zalen, welke bij de Vredesconferentie in gebruik zijn geweest, zal waarschijnlijk nog cenige dagen bestendigd blijven. Ons wordt medegedeeld dat voortaan ook de Duitselie autoriteiten in China bescher ming zullen verleenen aan fabrieks- en han delsmerken door Nederlanders in Duitseh- land gedeponeerd. AMSTERDAM, 29 Juli. Koffie g-od ord. Java 2G!/)( Santos I8I/2. Suiker zoi.der noteeiïng. Taiwe op leveling zonder noteering. Rogge op 'evering zonder noteeiing. BERLIJN, 29 Juli. Spintus per loco 42.90. PARIJS, 29 Juli. Spiritus. Juli frs. 46.Aug fis. 45 50; vier laatste maanden fis 38.25vier eerste maanden fr. 37. RIO DE JANEIRO, 29 Juli. Gisteren werd de begrooting ingediend bij het Con gres. De ontvangsten van het volgende jaar worden geschat op 285,498 contos de reis in papier en 19,321 in goud; de speciale inkomsten voor het aflossingsfonds 23920 in papier en die voor bet garantiefonds 9026 in goud; het aflossingsfonds is boven dien voldoende voor de uitgifte van 20,000 contos de reis in nikkelmunt. De totaal uitgaven werden geschat op 267,109 papieren en 34,641 gouden contos met inbegrip der Funding-leening. De be grooting voor het loopende jaar bedroeg in inkomsten 351,114, in uitgaven 328,941 pa pieren contos. De invoerrechten vertoonen een sterke vermindering; van de vijf voornaamste ha vens zijn 8698 contos minder ontvangen in het eerste halve jaar. De vermoedelijke ont vangsten vertoonen een ongunstig cijfer door de malaise in handel en industrie. Si; >2 wSi? V. - VLAARDINGEN, 29 Juli. Binnen van de haringvisscherijiSCH 363 Scheepvaart", W. den Heijer, met 120 ton pekelharing; vSCil 259 De vrouw Klazina", T. Bruin, met 84 ton pekelh.»SClf 339 Robert B. C.ippa", D. Beek huizen, met 168 ton pekelh.»VL 21 Lijdia", \V.- Papeveld, met 126 ton pekelh »VL 183 liet Noorden", Jb. Seen, met 154 ton pekelh vVL 4 Nijveiheid", J. Bos, met 203 ton pekelh.; »VL 23 Morgenster", G. Smits, met 112 ton pekelh.»VL 25 Poolster", J Spanjeberg, met 98 ton pekelh.; ïVL 179 Petronella Neeltju", G. v. d. Wind, met 56 ton pekelh. 28 Juli. Vertrokken ter haringvisscherij jKW 80 De vier Gebroeders'', D. v. d. Plas. Afslag; Nieuwe voile haring f16.idem maatjes f 15.50, zoutevisch f 30.leng f32. keelen en lippen f 60.alles per ton. KRALINGSCI1E VEER, 29 Juli. Heden werden Ier markt alhier aangevoerd 17 groote zalmen, fl.45 a 1.55, 147 zomerzatmen fl.25 a 1.35, 103 St. Jacobziilmen f 1.05 a 1.10, Noor- woegsche zalmen, f a per 1/2 kilo, be nevens 1 steur. NEWCASTLE, 27 Juli. Aangekomen s.s. Holmside, kapt. John. Reed, van Schiedam. LOBITH, 27 Juli. (Na 2 uur.) Gepasseerd en bestemd naar Schiedam Vrede, Janssen. STOOM V AA RTLIJNEN. C I u d e n (HollandAmerika lijn) vertrok 27 Juli van Newyork naar Amsterdam. Prins Willem II airiveerde 28 Juli van West-lndië te Newyork. Spaarndam, van Rotterdam naar Newyork passeerde 28 Juli des avonds 6 u. 20 m. Scilly. Prinses Amalia, van Amsterdam naar Batavia, arriveerde 29 Juli te Padang. Rears van Schiedam. ZATERDAG 29 Juli. Officicèle noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f 8t/4 per Hectoliter cont.,zon der fust en zonder belasting. Namens de Comm. voor de noteering, D. F. VV. Prins. MOUTWIJN Not. van de Makelaars f 8 75 per HL. Ct. Stemmingvast. JENEVER; f12 75 per HL. Amst proef f14 25 v zonder fust en zonder belasting SPIRITUS: f 15'A a f 1G1/0. ROGGE: zonder handel. GERST zondei handel. MAIS zonder handel. SPOELING fl.10. ROTTERDAM, 29 Juli. Rogge op termijnper Juli f pei Oct. f135, f 130, fper Maart 1130, ff Koffie. Java 26s/4 C|S-) Santos 18 cis Suiker prijshoudend. DELFT, 20 Juli. Kaasmarkt Aangevoerd 56 sta| els k 11.1=, we gende te zemen 18968 Kg. Pi ijs; i 10.a f25.per 100 Kg. HAMBURG, 29 Juli. Koffie. Sppt. 277», Dec. 27»/,, Maart 28'/s, Mei 283/4. HAVRE, 29 Juli. Koffiie, Per Juli 31'/,, Sept. 32, Dec. 327». Maart 33'A W. Ontvangsten te Riu 12,000, en to Santos 37,000 bn. HAMBURG, 29 Juli. Suiker. Biet- prijsh.Aug. 10.777e, Oct. 9.727j, Dec 9.57'/s, Maait 9.777=. f Den len Augustus hopen onze ge liefde Ouders, Behuwd- eri Grootouders LAURENS RIJNTALÜER EN HELENA BAKKES hunne te herdenken. Namens Kinderen, Behuied- en Kleinkindet en. Receptie: Zondag 6 Augustus, Bleekerstraat no. 3. Den 2den Augustus hopen onze geliefde Zwager en Zuster PETRUS JOHANNES DE GROOT EN SOPHIA MARIA VERBRUGGEN hunne te herdenken. M. CLAZING, YeRBRUGGEN, A. J. CLAZING. Schiedam, 29 Juli 1899. Heden is liet 3 jaren gele den dat de ondeigeteekende zijn TIMMERZAAK aan zijn oudsten Zoon over deed met dankbaarheid mag hij daat op terugzien. Met helzeifde vertrouwen heeft hij thans Dankzeggende voor het groote vertrouwen dat hij mocht ondervinden beveelt hij zijn opvolger in dezelfde gunst aan. Achtend, Uw Dw. Taxateur van vaste goederen, Singel 178. De ondergeteekende, de van zy n Vader hebbende, beveelt zich in de guost van zijne stadgenooten minzaam aan voor al wat tot dit vak behoort en wenscht door plichtsbe trachting het alom bekende vertrouwen dat zijn Vader genoot, zich waardig te maken. Achtend, to Dw. Singel 178. Door bijzondere omstandigheden direct gevraagd een Te bevragen aan het bureau van dit blad. (JEVKilACI), zoo spoedig mogelijk, voor dag en nacht. Loon eu \\a=chgeld. Adtes Dam 5. De Notaris YV. J. A. ROLDANUS te Schiedam, is voornemens ten verzoeke van den Makelaar J. F. YV. MEIJER aldaar, in het gebouw «Musts Sacrum" te Schiedam, op Viijdag H Augustus J899, des voor middag!» te U. uren, te veilen en op Zaterdag 5 Augustus 1899, des avonds ten 8 uren, te verkoopen Een WIKKEL- cn WOOKI1C1S met open plaats, tuintje cn EKVB, te Schie dam aan de Hoogstraat bi». 110, kadaster sectie B. nr. 1113, gioot, 8« centiaren, heb bende een uilgang in de daarnaast gelegen stad-gang. Aan t aat ding en betaling 15 September 1899. Te bezichtigen YYToen-rlag en Donderdag •>uór de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en de», namiddags van" 3 tot 4 uren, op vottoon van een toegangsbewijs, vei ki ijg- baar ten kantore van genoemden Notaris of Makelaar, alwaar omtrent de koopvoorwaarden inlichtingen te bekomen zijn. De Notaris H.B, E. BI.AISSE te Schiedam, zal op Vrfjdag II Augustus 1899, dos loormiddags 11 uur, bij veiling, en op Zaterdag 12 Augustus 1899, des avonds 8 uur bij afslag, telkens in »MUSIS SACRUM" aan de Lange Haven te Schiedam, Ee'ue in volle werking zijnde BK1N- D E IC IJ, met meelzolder, horenkak, kolcnplants en erf, staande en gelegen te Schiedam, Mariastraat No. 11, kad. sectie M, No. 131, giool 3 are, 2G centiare. De Brandei ij is voorzien van 2 ruwketels, 1 distilleerketel, 8 bakken, stoommachine, en verdere werktuigen en gereedschappen, tot een goed ingerichte branderij behoorende. Grondbelasting 131.00. Aanvaarding 15 Augustus '1899. Betaling der kooppenningen 15 September 1899 met bijbetaling vau eene maand rente tegen 4Vs °/0 'sjaars. Het pand is te bezichtigen op YYroensdag en Donderdag vóór de veiling van 10 tot 4 uur, op vet toon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoemden Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven 149, nadere inlichtingen te bekomen zijn. In elke grootte. 2, 3, 4, 5, O gaten. ENZ. ENZ. EIGEN EAB3C1KAAT, onvermengd. Goede Consumptie, Klant uitzicht. Klant uitzicht. Solide bewerking. Groote voorraad. Concurreerendc prijzen.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 3