l Prov. HEVIGE PIJNEN. IP ORT. STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Kunst en Wetenschap. MAASSLUIS. Ingezonden Mededeelingen. II e e li t z a k e 11. Kerk en School. Landbouw en Veeteelt. 6eme n.g d N i e uw s. I. 31 Ju!i j.I. geschiedt niet meer naar den inhoud der vaartuigen, maar naar hun laad vermogen en van het gewicht der lading bij verschillende inzinkingen. De instructie be vat een uitvoeiige toelichting van de bepalin gen van genoemd Kon. besluit. Voor de meting en inschrijving der bin nenvaartuigen zijn vooits ingesteld de vol gende directionRotterdam, Amsteraam, Groningen, Zwolle, Arnhem, Middelburg 's llertogenbosch, Maastricht. De directie Rotterdam is verdeeld in de districten Rotterdam, omvattende de inspectiën Rot» terdam (inv. acc.), Gouda, Alphen Schiedam, Vlaardingen en Hellevoetsluis; Dordrecht, omvattende de inspectiën Dord recht, Rotterdam (buiten gein.) *n Gorinchem: 's Graveabage, omvattende de inspectiën 's Gravenhage le, 'Je en 3e afdeeling, Leiden en Delft. De meting geschiedt op de plaats dio als distiict is aangewezen. Meting buiten die plaats wordt slechts bij uitzondering toege laten. In elk district worden weikzantn gesteld een of rneer sciseepsmeteis en eon of meer adsistent-scheepsmeters. Verder worden geregeld de examens voor deze ambtenaren. Hare Majesteit do Koningin schonk ter herinnering aan Haar bezoek op Bronbeek" aan deze stichting eon prachtige zilveren me daille met inscriptie 21 Ju,. 1899. („Arnli. Ct.") "OVERSCHIK, 3 Aug. Wapperden giste ren, op den verjaardag der Koningin-Moeder, reeds vele vlaggen, lieden, den dag waarop onze burgemeester in het huwelijk treedt, is er bijna geen huis te vinden, waar de driekleur ontbreekt. Ter gelegenheid van liet huwelijk van den burgemeester zijn de behoeftigen in onze gemeente onthaald op vleesch, brood, lijst enz. O VERSCHIK, 3 Aug. De heer J. van Mtw- trigt, alhier, is te 's-Gravenlmge geslaagd voor de akte Duitsch L. O. 'KETflEL EN SPALAND, 3 Aug. Kort na het uitbreken van den brand op het ei f van G. de Leede ontstond er een begin van brand in de kom der gemeente en wel in de brood- bakkerij van den heer 13. Pt Sehepp, Gelukkig wist men het vuur spoedig met emmers water te blusschen. De meester en diens echtgenoot die op dat oogenblik niet thuis waren, werden spoedig gewaarschuwd, doch toen zij thuis kwamen was het gevaar reeds afgewend. De brand was veroorzaakt door liet uithalen van de oven, waarbij een vonk in brandbare stoffen was gevallen. 'KETflEL EN SPALAND, 3 Augustus. Bij liet naar huis rijden van de brandspuit, gisterennamiddag te 5 uur brak een der wielen, zoodat het noodig was eerst een smid uit hpt dorp te ontbieden om het wiel te herstellen, alvorens de reis kon worden voort gezet. Burgerlijke Stand van Oversclife. Ondertrouwd: '27. M. Huisman, jm. 24 j. en J. v. Eijk, jd. 25 j. won. te Rotter dam. 20, J. Bos, jm. 30 j. en C. li. A. van Gilse van dei' Pais, jd. 23 j. won. te Rot terdam. Geboren: Wilhelmus Leonardus. z. v. J. P. v. Hossein en M. E. Boer. 19. Johannes Jacobus, z. v. L. Poot en P. Fibers. 23. Ilermïjntje, d. van C. den Wijl en C. Rehoist. Overleden: 21. G. llokke 9 m. 22. C. Bak 72 j. wed. van J. Wensveen. beginnen, en juist in het ..afloopen der bran derijen" door hen. die maar al te goed de adieasea weten, schuilt het groote gevaar. Een nn ander doet ons niet aandrang u verzoekenvoor zoover dat door u nog niet geschied i», op uw branderij de woorden ..verboden toegang" te doen plaatsen en (wat het voornaamste i») dit, op straffe, •drong te doen handhaven. Voorts zoodanige maatregelen to willen nemen, dat de sleutel van "de dranlckast. voor zoover dat hier en daar niet geschiedt, geheel en alleen blijve onder de berusting van den mee-terknedht, al» verantwoordelijk persoon en niet onder het bereik van allen die in de branderij werkzaam zijn. Zoo kan er een einde komen aan den toe stand. waarbij het groot aantal herbergen in onze »tad, waaruit toch reed» zooveel onheil voortkomt, nog overschaduwd wordt door het getal branderijen, waar gedronken wordt, zon der dat er gelag wordt betaald, en waar voor de met drankzucht behebten een al te gemak kelijke gelegenheid openstaat, om zedelijk ge heel ten onder te gaan. Aan een solidair optreden van alle bran der» is in deze veel gelegen. Wij verwachten geweiwdhte uitkomsten van uw goeden wil en uw samenwerking. terdamsdie pakschuit in de Schie te vallen. Hij werd daaruit gered door Mietje Kreuger, die hem nog juist kon grijpen en hein daarna naar de ouderlijke woning Achter de Teer- stoof bracht. Gevonden voorwerpen. a. Aanwezig aan het commissariaat van politieeen schoolschrift, een koperen beugel van een kap van een kinderwagen en een bruin kinderschoentje. b. Terug te bekomen aan de volgende adres sen: een vaarboom, bij den wisselwachter van den sloomtram op de Koemarkt; een donkergrijs geitje, bij van Aken, Overschie- sche straat 96; een gouden armband, bij Laarman, Noorderstraat 26; een koperen deksel van een drinkensblik, bij Bieecke, Leliestraat.6; een blauwe vvaschbak, gemerkt J. J. Z., by Rebers, Hoogstraat 146; eene portemonnaie met Gl/s cent, bij Bos, Hoog straat 169, en een kurken zwemgordel, bij v. d. Boek, Koile Achterweg 42. Men Het Door de afd. Schiedam van den Nationale Christen-Geheelonlhouders-Yer. is aan heeren branders alhier een rondschrijven gezonden, dat wij in zijn geheel hier laten volgen De afdeeling Schiedam der Nationale Christen-Geheel onthouders-Vereen, neemt de vrijheid, zich tot u te wenden met een ern stig en dringend verzoek. Het is in oiize »tad een bekende raak en reeds meermalen is hierop de aandacht geves tigd geworden, dat het in vele branderijen gewoonte is, gratis Merken drank te verstrek ken aan wie zulks begeeren .Dat dit geschiedt ten behoeve van het werkend personeel in de branderij zelf, laten wij daar, ofschoon wij ook dit zeer betreuren, ja1 u zelfs in overwe ging geven, het gebruik van sterken drank door jongelieden beneden 20 jaar in de bran derij geheel te verbieden. Doch dat het schen ken1 wordt uitgestrekt mik tot anderen, ja' dat in sommige branderijen zeer mild niet drank wordt oinge»piongen, is een feit, dat wij ons gedwongen gevoelen, nog eens onder uw a an da dit te moeten brengen. Het gaat niet aan, deze zaaik eenvoudig ter zijde te schuiven of haar te verbloemen, met te zeggen„liet is zoo erg niet". Wij souden feiten kunnen noemen, die bewijzen, dat dc gewoonte maar al te treurige gevolgen na zich sleept. Het wil ons zoo voorkomen, dat vele branderijen een gelk-lflcoosde pleister plaats zijn voor vrienden-en kennissen van .meesterknechts en onderknechts, die daar voor in allerlei vorm den dank der getracteer- clen in ontvangst nemen. Wie weet voorts geen voorbeelden te noemen van diensten, in en voor de branderijen bewezen, waarvoor het loon in drank is uitbetaald, geworden De gevolgen hiervan blijven niet uit en het is daarom een betreurenswaardig conser vatisme, indien men met deze gewoonte niet breken wil. Door het gratis verstrekken van drank en het in dienst nemen van personen, op wier drankzucht men speculeert, worden stelselmatig dronkaards gekweekt. De treuri ge gevolgen er van worden in de gezinnen openbaar. Dat daartegenover bet voordeel staat, dat nu de mannen vrij drinken kun nen, mder dat hun gezin er financieel scha de door lijdt, ia een bedenkelijk argument, waar-tegen nog al wat zou zijn in te brengen en dat ook in de schatting van heeren bran ders wel niet overwegend zal zijn. Vele meesterknechts (zoo niet alle) zullen beweren, dat in hun branderij nimmer „te veel" wordt verstrekt, dooh, waar de oen op houdt, staat een ander weder gereed om te meldt ons: was een lieete dag, die het school reisje voor de kinderen der 3de Openb. Kos- telooze school belichtte. liet doel was Delft en hei middel de trein. Om kwart vóór éón trokken de oudste leer lingen, zes en zeventig in getal, de school uit en bij half twee het station in. Daartusschen een lieete weg, maar opge ruimde stemming van blijde verwachting velen zouden voor het eerst van het toch niet meest moderne vervoei middel gebruik maken. Na een korte opkwikking aan den publieken verfrisschmgsioesiel op het perron, een bron van lafenis voordorstige kelen, werd de schaar opgeslokt door de geopende portieren, in stijve onverschilligheid hun levende prooi naar binnen welkend. Ruimte genoeg, daat- voor was uitstekend gezorgd. Gedurende de rit allerlei uitroepen, die getuigden, dat de nieuwe indrukken sterk reagoeiden en tot verhoogde geesteswerking prikkelden. Jammer, dat een veelvuldige herhaling van dei gelijk reisje wel tot de vrome wenselien zal blijven belmoren. En toch zou die noodig zijn, om de indrukken te bevestigen, om heldere voorstellingen en begrippen aan te brengen, om verband te leereu vinden tusschen het opgedane, kort om, om het waaigenomene te maken tot geestelijk eigendom der kinderen. In Delft ging het langs bet Bogijuhof het plantsoen in. Een oogenblik werd halt houden op een beschaduwd plekje, waar een fri.»ch koeltje als een levende verkwikking door de gelederen woei. Verder toen, naai den Prinsenhof. liet daar geziene lag blijkbaar boven de bevatting der kinderen, wat onmiddellijk aan hun houding was te bemerken. Zoo ging het ook in de Nieuwe Kerk, die daarna weid bezocht. Nu volgde een lange wandeling naar het Agnelapark. Daar stonden tafeltjes en stoelen grootememchaeluig gegroepeerd tot ont vangst der kleinen. Van een oogenblik rust werd gretig gebruik gemaakt, zooals van een glas melk. Maar draaimolen, wipplanken, lokten zoo dringend, dat vermoeidheid voor steiker prikkel week. Bij afwisseling etend, drinkend, spelend werden een paar aange name uurtjes doorgebracht. Te zes uur werd opgezaald om bijtijds den trein te halen. Na een laatsten moeilijken doortocht tusschen Scbiedamsche concertgangers werd de Tuin- laars bereikt, waar een elk zijns weegs ging. Of de kinderen pleizier hebben gehad? Veel. Maar indien deze schoolicisjes levens bedoeld zijn als scboolwandeiirigen, vallen zij in den geregehlen gang van het onderwijs als een bom in een vredige veigadering. Wanneer zij zoo bedoeld zijn, waarvan de on dei wijzers niets weten, dan zou, na dege lijke vombereiding en studie van den kant Ier ondet wijzers, het leerplan in dien zin ge wijzigd dienen te worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren 31 Juli. Antonius Johannes, zoon van G. J. Leenders en II. van Jeveren, Broersvest. 2 Aug. Diik, zoon van B. Versteeg en IJ. de Koome, Zalmstraat. 3 Aug. Elizabeth Johauna, dochter van II. van Vliet en M. C. den Outer, Hendrik- OalelstraatCornelia, dochter van .1. Brink man en C. Buijtelaar, Sè.-Janssleeg. Catha- rina, dochter van L. Vervoort en J. M Kersten, Nieuwe Ilaven. Overleden 1 Aug. Leendert Berrevoels, oud 11 dagen, Hoofdstraat. De herkozen en nieivwgekozen raadsleden 'hebben allen hun benoeming aangenomen. De luitenant ter zee 2de klasse J. Voogd, geplaatst m de red van ITr. Ms. wachtschip te Ilellevootsluis, wordt op non-activiteit ge steld. De dezer dagen gehouden Oranjeoollecte voor de Christelijke School heeft opgebracht f 271. Ruim 200 onzer katholieke stadgenooten, benevens velen uit Vlaardinger-Ambacht en Kelhel en Spal.rnd deden per stoomboot O n d e Maas I Dinsdag een processie naar liet graf van de H. Martelaren van Gorkum te Brielle. Opgave der brieven verzonden uit Vlaar dingen over de '2e helft der maand JuLi 1S99, geadresseerd geweest aan onbekenden, welke brieven op schriftelijke aanvrage door de af zenders of de geadresseerden aan het post kantoor te Vlaardingen kunnen gereclameerd worden. Verzonden geweest aande Jong Bonne, Mijdrecht; A. v. d. Brandt, Rotter dam; Piet Bronz, Rotterdam; H. Hoorweg, Rotterdam. BU RGERL IJK E STAND. Geboren t 2 Aug. Elizabeth, dochter van J. van Prij en E. Dorsman, Spoorstraat. 3 Aug. Simon, zoon van P. van Duflelen en J. Broek, Hij les teeg. Ver. t. lev. v. d. bel. des Boekhandels. Uit het verslag dezer vereenigiog over 4898/99 deelt het sNbl. v. d. B." o. a. mede dat het aantal leden nu tot 508 is gestegen. Commissarissen van het Bestelhuis deelen mede dat het getal committenten, 995 in 4897, in 1898 is geklommen tot 4031. De exploitatie-rekening geeft als winstcijfer aan f 8201.447». De winst- en verliesreke ning sluit met een winstsaldo van f 9747.501/2. De vergadering zal gehouden worden op 9 Augustus e.k. Perosi. Uit Rome wordt bericht, dat don Loren zo Perosi de laatste hand legt aau een nieuw oratorium, de geboorte van Jezus Christus geheeten, dat twee deelen zal be vatten, ten eerste een Annuniacitio, ten tweede de geboorte. De Latijnsclie tekst zal ten deele aan het evangelie naar Mattheus ontleend zijn, ten deele schrijft Perosi hem zelf, In het portaal van den «Stadsschouwburg" te Amsterdam, is, bij den toegang naar de bovenloges een in olieverf geschilderd portret opgehangen van wijlen mevr. KleineGart- man, voor dit doel door den schilder, den heer II. M. Sangster, ten geschenke aangeboden. Te Parijs zal tydens de wereldtentoonstel ling een congres voor muziekgeschiedenis worden gehouden, het eerste van dien aard. Het comité bestaat uitSaint-Saëns, eere voorzitterBourgault-Ducoudiay, voorzitter Julius Tiersot, vice-voorzitterRomein Rol land, secretaris. Carmen Sylva heeft een opera geschre ven, die te Weenen zal worden opgevoerd. Meyerbeer had in zijn testament bepaald, dat 30 jaren na zijn dood zijn nagelaten werken (o. a. een complete opera) en zijn briefwisseling (o. a. met Heine) zouden wor den uitgegeven. Maar hjj is nu al 35 jaar dood en de eifgenamen kunnen het niet eens worden. Een '',r dochters van den over ledene, de weduwe van den schilder Richter, verzet zich tegen de publicatie. Volgens de «Bookman" heeft Kipling een roman van 60.000 woorden voltooid (bij dezen auteur gaat liet per woord liet boek was grootendeels af voor dat hij ziek werd. Te Toulouse zal op 15 Augustus een voor stelling worden gegeven, die aan originaliteit niets le wenschen overlaat. Kunstenaars uit Parijs geven een opvoering van de sCarmen", waarbij in het vierde bedrijf een werkelijk stierengevecht wordt gehouden, met v'jjf stieren, die ook zullen worden geveld. Gisteravond gaf de muziekvereeniging „Concordia" een volksconcert in de muziek tent op de Markt alhier. Doorgaans mag „Conoordia" wel gehoord worden en genieWmen wanneer zij een uit voering geeft in heb „Van dor Lelyparlk". Dooh gisteravond was van genieten ga sprake door het verschrikkelijke lawaai van gillende en hossende jongelui van 14 tot 22 jaar, dat .aanhield tot ruim. 10 uur, toen do pret sloot met een opstootje, waaraan de po litie, die bij dergelijke gelegerJieden anders veel door de vingers ziet, spoedig een eiude maakte. klasse der le Tusschenschool een reisje naar Den Haag en De hoogste maakt heden Schevcningen. In antwoord op den geiukwensch welke aan pastoor Verbraak op Atjeh was toege zonden ter gelegenheid van zijn 25-jarig ver blijf aldaar, ontving de voorzitter en secre taris der Ned.-Ind. Oudstrjjders Vereeniging sliet Vaderland Getrouw", Schiedam Zuid- Holland (zooals het adres luidde) het vol gende antwoord Panteh-Perak. Atjeh den 29n Juni '99. Mijne Heeren, recht hartelijken dank be tuig ik U voor de gewaardeerde waardeerende bewoordingen in Uw brief van den Hen Mei j.l. bij mijn 25-j. verblijf in Atjeh op lieden. Mogen Uwe wenschen vervuld worden. Na hartelijke groeien, ook aan de overige kameraden, hoogachtend, Uw JDw. Dienaar, (jet.) H. C. VERBRAAK, pastoor. Ter gelegenheid van den verjaardag van II. M. de Koningin-Moeder had mej. N, van der Velde gisteravond boven den ingang barer woning op den hoek der Emmasfraal een gas-illuminatie ontstoken. Men begrijpt dat deze heel wat bekijks trok. Mej. M L. Lorentz, te Nijmegen, benoemd tot onderwijzeres aan de openb. school met uitg. leerpl, voor meisjes alhier, is te's-Gra- venhage geslaagd voor de akte Duitsch L. O. Hedenmiddag ontstor i brand in het droge gras langs den berm van don spoordijk na bij den Oudendijk Het vuur is waarschijn lijk ontstaan door een vonk van een voorbij rijdende machine. Spoedig was de brand ge doofd. 6 De 9-jarige Bernard Schaap had heden morgen te 8. uur het ongeluk om van de Rot- 80 cent per regel. Als voortzetting der tallooze genezingen die iederen dag zich voordoen, 't zij van maagkwalen, iendepijn, ruggep'ijn, pijnen in de ledematen, enz., komt ons thans weder een wondervol geval ter oore. De heer A. van Mil, borstelmaker, Ham straat te Grave: «Sedeit langen tijd was ik lijdende aan kortademigheid en was na de minste krachtsinspanning terstond vermoeid, als ik vijf minuten liep was ik om zoo le zeggen doodmoede, en daar ik slechts den leeftijd van 47 jaar bereikt heb, wenschte ik gaarne daaraan iets te veranderen. Door het lezen der vele genezingen door de be roemde Pink Pillen van Dr. Williams, besloot ik tot deze behandeling' over te gaan, ik kon mij op dat oogenblik niet meer bewegen. Na eenigen tijd van behandeling kon ik met een stok wandelen en de behandeling voort zettende kan ik thans zonder stok gaau. Overal waar ik kom beveel ik. Uwe Pink Pillen aan, want zij helpen flink en U kunt van mjjn schrijven gebruik maken." Prijs f 4.75 per doosf 9,per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snaciué, Steiger 27, Rotterdam, eenig depothouder voor Neder land en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Daar het doel dezer geneeswijze is de her nieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hare werking zich op vele ziekten uit: bloedarmoede, rheumatiek, heup- jicht, zenuwpijn, verlamming, ruggemergs- ziekte. St. Vitus dans, hoofdpijn, zenuwach tigheid, klieren, enz. De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de bleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten veroorzaakt door lichamelyke en geestelijke overspanning en door buitenspo righeden. Visohafslag te IJmuiden. Voor liet kantongerecht le Haarlem is een zaak aanhangig gemaakt tegen den par ticulieren vischafslager te IJmuiden, den heer Groen, die op 1 Juli, tegen het Kon. besluit in, viscli loste in de visschershaven en die buiten die haven liet veikoopen. De zaak zal op een dag buiten de gewone zittingdagen om worden behandeld. (»N. R. Ct.") Ned. Herv. Kerk. Algemeens Synode. In den aanvang der zitting der Algemeene Synode van gisteren bracht de president in herinnering het gewicht van dien dag en sprak den wensch uit voor het heil van H. M. de Koningin-Moeder. Op zijn voorstel werd een telegram van gelukwensching aan Hare Majesteit verzonden. Door prof. Cannegieter werd gerapporteerd, namens de commissie voor de stukken ter behandeling over een verzoek van dr. J. R. Slotemaker de Bruine, pred. te Beilen, om voorlichting omtrent de ambtsplichten van predikanten. Door den heer Breunesse, namens de com missie voor nieuwe wetsvoorstellen, over een voorste! van de classicale vergadering van Alkmaar, tot wijziging van art 2o. en 7d 3o. van het reglement op de kerkvisitatie, als mede van een gelijk voorstel der classicale vergadering van 's-Hertogenbosch, strekkende om de vraag naar de belijdenis van kerke- raadsleden uit het reglement te verwijderen door denzelfden namens dezelfde commissie over een voorstel van de classicale vergade ring van Alkmaar en van 20 leden der classi cale vergadering van 'Deventer tot wijziging van art. 3 alg. regl., strekkende om het stemrecht aan vrouwelijke lidmaten toe te kennendoor den heer Rens namens dezelfde commissie over ingekomen adressen betref fende regeling van het beheer, waarbij aller eerst behoort genoemd te worden een adres en voorstel van den ring van Enschede, be doelende, in art. 65 Alg. Regl. achter het woord «ontworpen" te voegen de woorden -en vastgesteld", alsmede de toevoeging van eenige artikelen aan genoemd reglement. Aan dit adres is door onderscheiden classicale vergaderingen adhaesie betuigd. Ai deze rapporten werden ter visie ge legd, om later behandeld te worden. Aan de orde vao behandeling kwam het rapport over een schrijven van den minister van oorlog over het kerkgaan van militairen. Door de Synode des vorigen jaars was aan den Mi nister verzocht, dat aan de ouders of ver zorgers van minderjarige militairen by hun in dienst treden worde gevraagd, zooals dit ten opzichte van de cadets aan de Militaire Academie geschiedt, of zij verlangen dat hun zonen of pupillen al of niet gebruik zullen maken van de openbare godsdienstoefeningen en zo o ja, dat zy dan onder geleide zich naar de kerk begeven. De minister heeft daarop geantwoord, dat Z. E. omtrent dezen gevraagder» maatregel het oordeel heeft vernomen van alle corps commandanten van het leger en van de boven dezen gestelde opperofficieren en dat de antwoorden daarop hebben doen zien, dat slechts een derde deel dier autoriteiten zich voor dien maatregel verklaart, zooJat Z. heeft besloten, tot het invoeren van den door de Synode gewenschten maatregel zijn mede- werking niet te verleenen. De rapporteerende Commissie adviseerde om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Dienovereenkomstig werd besloten Aan de orde kwam het rapport over de tabeh larische verslagen van de examina ter toi. lating tot de evangeliebediening, waarvan reeds een en ander is meegedeeld. Het rapport gaf aanleiding tot eenige discussie 'en werd ten slotte voor kennisgeving aangenomen, Beroepen: te Makkum c.a., C.Baine- veld, te Aalten. Te Jutfaas, dr. P. A.Klao" te Velzen. Te Groot-Ammers, J. J. Vtt|j Ingen, te Hedel. Te Poortugaal, E. C.Jun- gius C.Lz., te Leeuwarden. Te Den Bommel H. Hazelager, te Ruigahuizeo. Aangenomen: naar Wolvega^ doorA W. Voors, te Heiuoo. Naar Hoogezand door J. Bruining, te Warga. Bedankt: voor Oud-Beierland, door de Lindt van Wijngaarden, te Utrecht. Geref. Kerken. Beroepenrte Meliskerke. J. C. C. Voigt te Raamsdonk c. a. Te Julrüp-Hominert A. Roorda, te Burum. Bedankt: voor Oud-Vosmeer c. a,, door J. P. Tazelaar, te Weesp. De tegen ds. A. de Koe te Helder door officieren der zeemacht ingediende klacht wegens opzettelijke beleediging van het ma- rine-personeel, is door het klassikaal bestuur te Alkmaar ongegrond bevonden. Hooger Onderwijs. Te Maastricht zal op het gymnasium en de hoogere burgerschool het godsdienstonderwijs voor R. K. leeilingen als leervak worden in»e- voerd. De Protestautsche en Israëlietische geestelijken, wie men had uitgenoodigd hunne lessen in den godsdienst onder de schooluren te doen opnemen, hebben daarvoor bedankt. Eene nationale tentoonstelling van bloeiende en niet bloeiende plamen, bouquetten en afgesneden bloemen zal van 23 tot 25 Sept. a. s. te Amsterdam in »Artis" worden ge houden. Aangiften van inzendingen zijn vóór of op 15 Sept. a. s. te richten tot den heer Ja. i', R. Galesloot, Van Eeghenstraat, Amsterdam. Cordang zal op het Spoitterrein te's-Gra- venhagt rijden van Zaterdagmiddag 19 Aug. tot Zondagmiddag 20 Aug., dus gedurende 24 uren, en zal trachten het wereldrecord der 24 uur, ruim een jaar geleden op zijn naam gebracht in Crystal Palace te Londen (sinds schitterend verbeteid door Walter), te heroveren. olgens „Le Vélo" zal Cordang aan den driedaaigisühen wedstrijd deelnemen die 13, 14 en 15 Augustus te Parijs gehouden wordt Er wordt 3 uur per dag gereden. Behalve Cordang zijn ingeschreven Hui-et, Champion, Bouhours, Bange en Bor. De »Koln, Zeit." wijst er op, dat mili taire wielrijders in plaats van met heeren-, met damesrijwielen moesten uiigerust woiden omdat door het ontbreken van de bovenhuis, het afspringen van een damesfiets veel ge makkelijker is. Vooral bij het rijden over ongebaande wegen zou dit een groot voordeel opleveren. Het ontbreken van de bovenhuis maakt bovendien het rijwiel er niet minder sterk om. Waarom ook niet heerenfietsen zonder bovenhuis De geëindigde staking. Ruim dertig reeders van Rijnsleepbooten hebben zicji verbonden bet officieele contract te zullen teekenen, bevattende de in de ge combineerde vergaderingen van reeders en met den Bond van machinisten en stokers aangenomen bepalingen, op straffe van f 1000 boete, ten bate der Dordtsche en Rotterdam- sche urmen, voor wie niet teeksnt. De reeders die zich verbonden hebben, mo gen varen. Ook een tentoonstelling. Het echtpaar A. P. G. te Broek (Fr.) werd m het vorig jaar, in de maand Augustus, verrast door de geboorte van drielingen, van wie één genoemd werd naar de Koningin. H.M, verraste het echtpaar toen met eene gift. De kinderen zijn sedert flink opgegroeid en vei heugen zich ook thans "«y in eene goede gezondheid. Daar velen belangstelling toonden om de jonggeborenen te zien heb ben eenige heeren besloten om daartoe de gelegenheid open te stellen. Op den verjaar dag van H.M. de Koning-Moeder zouden de kleinen te Dokkum te zien zijn. Ben krankzinnige brandstichter. In minder dan 44 dagen hebben te Kopen hagen drie groote branden gewoed; de eerste in de voorstad Nörrebro, kostte vijf meuschen het levende tweede legde de werkplaatsen der Staatsspoorwegen in de asch en verleden Zondag is op het schiereiland Amayer een groote houten loods vernield, waarin bijna al de decoration en benoodigdheden van den Kon. schouwburg bewaard werden. Dat hier misdaad in 't spel is valt niet te betwijfelen. In verscheidene at beiderskazer- uen van Nörrebro kregen de bewoners brie- ven, waarin zy met brand bedreigd werden en voor eenige dagen vond men in een dier huizen de trappen met petroleum begoten. Ben moedig meisje. Te Gembloux kwam dezer dagen 's mid dags iemand in een winkel en stapte naar de kamer daarachter, de dochter des winke liers vragende of haar vader thuis was. Op het ontkennend antwoord riep hij«Honderd fres., of uw leven!" Het meisje verzocht hem doodbedaard even te wachten, Zij zou boven het geld gaan halen. Doch zij kwam terug met een revolver: «Scheer je weg, of ik. sc! on ba* bes die en gel kal i ei- voi pei ala dat tev vin kin tuu van zelf I het kee de wer V een' gan niet dit dusi Z <le ré mei) zelv 3 won won deze dors lcgk een af tri Pon Frai Gou Al Ne N. W itito dito t HC Oblig <1 Spw.- tdem Leeni Ito Lnschi Paus. Oo Obl. dito dito dito dito Po Oblig. Pol •Obl. 'do. 'I 'dito Tabak1 Rui Inschr Binner '80 ge '89 Re dito Hope i dito 1 dito '9 dito 1 Donetz Obl. I dito dito K dito Ot dito dito Ti do. Ti a dito L« dito dito dito Go Spa: Obl. Bu dito bil Tnr Gepiivi Goudlci Douane Leeninj Obl. Ge dito Egyi Oblig. i CItlr Goudlee Goudlee Zilverlei N. Mex Zilverl. do. ail. c do. Gec

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 2