9 Uit de Staatscourant. Ingezonden Mededeelingen. DE ONTDEKTE VIJAND. Het «ADRESBOEK VAN SCHIEDAM", dat onlangs verscheen en ten Bureele van de «Schiedam- sche Courant" tegen den prijs van f 1.25 is te ver krijgen bevat in 40 hoofd stukken alles wat men in het dagelijkseh leven, in kantoor en huis, omtrent staat en stad, onmiddellijk moet kunnen naslaan. De Alphabetische lijst van ingezetenen van Schiedam met hun ambt of beroep daarbij vermeld is tot op dit oogenblik bijgehouden. Kunst en Wetenschap. Ierk en Schooi. Gemengd Nieuws. F i n a n t i ee 1. V i s s c h e r ij. S c h e e p t a a rt. Handel. 27 Gbdbvkx «b DstnoEXBur v, d. SooBDAiacna Comu**< Hij werd een der officieren van het bere den gedeelte, on een zijner manschappen schreef naar huis, in een brief dezer dagen ontvangen, dat Coster hun troepje verwon derlijk vlug had weten te oefenen. Hij deed alles goed wat hij aanpakte. En nu is hij gevallen met wie weet nog wie meer van de onzen vechtend voor de onafhankelijkheid van zijn nieuw vaderland. En hij was nog maar even de dertig te boven, en had zoo schoone toe komst nog voor zich. Wat zijn vrouw en kinderen, zijn bloedverwanten m hem ver liezen, kunnen wij hier niet aanroeren, maar wel mogen wij zeggen, dat de Z.-A. Repu bliek een barer beste burgers verloren heeft. In een hoofdartikel der J>Amst. Ct." lezen wij aTVij hielden ons dan ook steeds overtuigd, en kunnen het thans met hei volste ver trouwen hier neerschrijven, onze Regeering heeft in dezen gedaan, wat de Regeering in '81 gedaan heeft, zij heeft tijdens de crisis reeds haar bemiddeling aangeboden." De militaire censuur is te Aden ingesteld voor alle bijzondere telegrarümen, welke langs den kabel van Aden naar Zanzibar worden gewisseld, zoowei voor die in overeengekomen als die in gewone taal. Aan het drietal Transvaalsche studenten te Amsterdam, die heden de reis naar hun and ondernemen, werd gisteravond in de studenten-sociëteit, Rembraudtplein aldaar, een afscheidsdiner aangeboden. Een luitenant der veldartillerie te Breda had Zaterdagmiddag zijne manschappen rond om zich verzameld en hun toen in bevattelijke taal verteld van het schreeuwende onrecht, dat den dapperen Boeren wordt aangedaan. Aan het rinde zijner improvisatie had de luitenant een beroep gedaan op de milddadig heid zijner toehoorders. Hij vroeg hun een kleine gift om den nood, welke nu reeds zou zijn ontstaan, te helpen lenigen. In koor hadden toen allen hunne instem ming betuigd met dit voorstel en het resul taat van een kortstondige onderlinge bespre king was, dat men besloot dat de soldaten 1, de korporaals 2 en de onderofficieren 3 cent per vijf dagen van hunne soldij zullen afstaan. (B. C.) Naar wij vernemen, zijn van verschillende zijden versnaperingen voor de Zaterdag a.s. vertrekkende ambulance van het Roode Kruis verzonden. De Minister van Waterstaat, Handel en Nyverheid verleent de volgende week geen audiëntie. Blijkens een telegram van den gouverneur- generaal van Ned.-Indië van 24 dezer, wordt de gouvernements-koffie-oogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 109,000 pikols. (sStct.") In verband met de plannen van de Siameesche regeering om verschillende wijzi gingen in haar algemeen bestuur tot stand te brengen, zullen zich uit verschillende Europeesche staten diplomatieke ambtenaren naar genoemd rijk begeven. Uit ons land zal daarheen vertrekken mr. J. A. N. Patyn, attaché by het Siameesche gezantschap te Parijs. (»D".) Bij Kon, besluit zijn benoemd tot burge meesters: va:: Eersel J. Th Van deo Boom; von Maassluis jhr. mr. M. Van den Bran- deler, met gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als burgemeester van Sassenheim van Maaswiel L. H. P. Strens, burgemeester van Swalmen; van Wildervank U. Uges. Bij Kon. besluit is benoemd tot smids- meester of provoost der muntgezellen aan 's Rijks Munt te Utrecht W. A. G. Perks, muatgezel aldaar. Bij Kon. besluit is aan mr. P. J. Van Löben Seis op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te San Francisco en dit onder dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Bij Kon. besluit is te rekenen van 1 Octo ber jl. aan N. J. Van der Ve-ort op zijn verzoek eervol ontslag verleend als klerk bij het Kon. Ned. Meteorol. Instituut. De heer J. B. Henriquez, ingevolge Kon. machtiging benoemd tot vice-consul der Nederlanden te Coro, is door de Venezo- laansehe Regeering in die hoedanigheid erkend en toegelaten. Bij beschikking van den Minister van Binnenl, Zaken zijn in de commissie tot het examineeren van hen, die het diploma van geëxamineerd en beëedigd landmeter v er langen, voor het jaar 1899 benoemd: tot lid en voorz. II. J. Heuvelink, hoogl. aan de Pol. School; tot leden: A. W. E. Kwisthout, ing.-verif. van het kadaster te Roermond dr. P. Zeeman Gz., hoogl. aan de Pol. School M. S. Van Dunné, insp. der registr. en dom. te Delft. Bij Koninklijk besluit zijn tot voorzitters en burgerlijke leden van de onderscheidene militieraden en tot hunne plaatsvervangers, voor de lichting der nationale militie van 1900, benoemd in de provincie Zuidholland in het 1ste militie-district tot voorzitter mr. J. G. S. Bevers, lid der Provinciale Staten tot zqn plaatsvervanger mr. W. Dolk, lid der Provinciale Staten tot lid J. W. F. ridder Huyssen van Kat- tendijke, lid van den gemeenteraad van 's-Gravenhage tot zijn plaatsvervanger J. C. van Hattum van Ellewoutsdijk, lid van den gemeenteraad te 's-Gravenhage; in het 2e militie-district: tot voorzitter mr. P. D. Kley, lid der Provinciale Staten; tot zijn plaatsvervanger mr. S. Muller Hz., lid der Provinciale Staten tot lid A. A. Hoos, lid van den gemeente raad van Rotterdam tot zijn plaatsvervanger C. J. Vaillant, lid van den gemeenteraad van Rotterdam ju het 3de militie-district: tot voorzitter II. C. Juta, lid der Provin ciale Staten tot zijn plaatsvervanger, J. M. Noothoven van Goor, lid der Provinciale Staten tot lid J. A. van Ilamel, lid van den ge meenteraad van Leiden; tot zijn plaatsvervanger P. L. C. Driessen, lid van den gemeenteraad van Leiden in het 4de militie-district: tot voorzitter E. van der Gijp Burendregt, lid der Provinciale Staten tot zijn piaatsvei vanger, N. P. Jongkindt, lid der Provinciale Staten tot hd J. Hoidijk Jz., lid van den gemeente raad van Dordrecht tot zijn plaatsvervanger, II. Veth G.Hz., lid van den gemeenteraad van Dordrecht 30 ets. per regel. Het bloed dat krachtig door de aderen stroomt, dat rood en overvloedig is, is het kenteeken van een stevig lichaamsgestel en van een onwankelbare gezondheid. Degene die deze kostbare gave bezit kan zich geluk kig achten, want, zonder de onvoorziene ongevallen, kan hij op een lang leven en volmaakte gezondheid rekenen. Maar nevens die door de natuur begunstigden, zijn er waarvan het bloed niet diezelfde verschijn selen vertoont. De roode lichaampjes zyn min of meer overvloedig en geven het een min dere of meerdere levenskracht, 't geen hem in staat stelt een flinke tegenstand te bieden. Diegenen waarvan het bloed uitgeput is zijn aan alle ongevallen en ziekten blootgesteld. Andere zijn niet ziek, maar kwijnen wegen verliezen hunne opgeruimdheid, hunne krach ten en eetlust verdwijnen, de slapeloosheid doet zich veelvuldig voor en het is eene algemeene neerslachtigheid. Op dat oogen- biik is een flinke versterker en bloedhen ar mer noodig. Er bestaan er vele, doch het is een talent om de beste keuze te doen. Voor 't oogenblik valt deze keuze met recht op de Pink Pillen van Dr. Willams, als de beste hernieuwer van het bloed bekend. Volgens ingezonden portret. Zoo schrijft ons de heer B. J. Kortelirig Gzn. te Aalten, dat ZEds. schoonmoeder, Mej. de Wed. B, Berger, den vijand ook ontdekt had die haar steeds beloerde. sMijn schoon moeder, zoo schrijft hij ons, had voor 't ge bruik der Pink Pillen van Dr. Williams veel last van duizeligheid en pijn in 't hoofd, 't eerste is door Uw heilzaam geneesmiddel geheel geweken, 't tweede komt tegenwoor dig zelden voor, maar dit moet toegeschreven worden aan haren gevorderden ouderdom, daar zij bijna 70 jaar oud is. Ziehier haar portret en uit dankbaarheid machtigen wij U van dit alles naar goedvinden gebruik te maken, daar wij er erg mede ingenomen zijn, dat zij ons heele huishouden waarneemt, om rede mijne vrouw reeds sedert 3 jaren sukkelende is." Zoo men uit het bovenstaande ziet zijn de Pink Pillen werkdadig zelfs op gevorderden leeftijd ea zij zijn het ook bij alle ziekten voortkomende door uitputting van het bloed, zooals bloedarmoede, neurasthenie, rheuma- tiek, bleekzucht, St. Vitusdans, ataxie loco- trice, beenziekte bij de kinderen, enz., enz. Ook zeer werkdadig bij de vorming der jonge meisjes. Verkrijgbaar a 1.75 Old. per doos en 9.— Gld. de 6 doozen, bij J. H. I. Snabili',, 27 Steiger, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland. Franco toezending tegen postwissel. c-nSVASv: De heer Louis Schnitzler alhier heeft, naar aanleiding van de door ons gedane vraag, bericht, dat vroeger van hem verschenen zijn eenige stukken voor plano, een Caprice voor viool met orkest en verschillende stukken voor cello; in manuscript heeft hij een Ouver ture voor orkest (door Symphonia hier uit gevoerd) en een koorwerk (vrouwenkoor en soli). (»N. R. C.") Op verzoek van het Algem. Ned. Verbond wenscht de Vereeniging tot verbetering van den volkszang, die verleden jaar een bundel tje uitgaf met de bedoeling eenheid te bren gen in de bij inhuldigingsfeesten te zingen liederen, thans een poging te doen eenheid in den volkszang te verkiijgen. In een brief, gericht lot alle onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland, door het ^Schoolblad" gepubliceerd, deelt het bestuur mede dat liet zich voorstelt »een zestal he deren aan te wijzen, die op alle scholen in ons vaderland kunnen geleerd worden en die later tot een eenvoudig bundeltje vereenigd kunnen worden, dat gemakkelijk onder ieders beieik te brengen is. Zoo kan orst de school jeugd en daarna het volk in het bezit komen van een bepeikten vooiraad schoone liede ren, die door allen gekend worden en daar door meer blijvende waaide bezitten. Zal de Vereeniging daarin slagen, dan heeft zij den steun van velen noodig. Zij wendt zich dus in de eerste plaats tot alle onderwijzers en onderwijzeressen in Nederland met de vraag, of zij daartoe willen medewerken. Kan de Vereeniging op voldoende medewerking reke nen, dan zal zij zoo spoedig mogelijk al het hare doea, om aan de gemaakte plannen uit voering te geven. Bewijzen van instemming in den vorm van kaartje of briefkaart en wenken, die bij de uitvoering der plannen ter harte kunnen worden genomen, worden bij den secretaris der Vereeniging, den heer P. Blokker Nz., Marnixkade 47, Amsterdam, vóór 10 Novem ber ingewacht." Naar verluidt, zou mevr. EngelenSewing, thans verbonden aan de Opera te Hanover, in den loop van de volgende maand eeuige gastvoorstellingen geven bij de Nedeilandsche Opera. De heer Messcliaert heeft voor de uitnoo- diging, om op 1 Februari met zijn. koor in het Gewaudhaus te Leipzig •.-oor den. Ko ning en de Koningin op te treden, moeten bedanken, omdat het bestuur van „Toon kunst" te Rotterdam hem niet van ziju en gagement aldaar op dienzelfden datum, wil de ontslaan. Jammer genoeg is de heer M. door onge steldheid verhinderd de laatste uitvoerin gen van het koor te dirigeeeren, zoo Jat hij concerten in Zwitserland, Engeland en Holland moest afschrijven. Naar aanleiding van de vele tegenstrij dige ware en onware berichten en geruch ten omtrent de ontbinding van het Amst a Capellakoor wordt thans van de meest be voegde zijde medegedeeld, dat iedereen vooruit geweten heeft dat met half October üe rrizen tijdelijk moesten gestaakt worden wegens de concert-engagementen vail den directeur en va.n enkele leden van het koor, en dat om diezelfde reden ook de eventueele buitenlandsche reizen eerst in 't laatst van het seizoen zouden kunnen plaats hebben. Van Marcellus Emanls verscheen een bun- de! sOp zee". Op 12 en 13 November zal te Utrecht de Ncd. Vereeniging voor psychiatrie en neu rologie onder praesidinm van prof. dr. Winkler vergaderen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Den Bommel, J. van den Bergen, te Biezeliugen. Te Anner- veen, J. Schmidt, cand. te Dordrecht. Te Eedigenburg, E. v. d. Broek L.Rz., cand. te Brouwershaven. Aangenomen: Naar Etten an De Hoeven, door J. II. L. Dijkman, cand, te Rotterdam, Naar Tjalleberd, door J. A. Ludwig, te Berkhout. Bedankt: Voor Kage, door G. Heems kerk, cand. Voor Aalsum door H. J. de Groot, te Zoetermeer c. a. R.-K. Kerk. Gisteren-nacht overleed plotseling te Oudorp (N. H.) de weleervv. heer Joanne's üenricus Stoopman, kapelaan aldaar. Z. Eerw. werd Dinsdag-morgen dood gevonden. Kape laan Stoopman werd in 1854 geboren, priester gewijd in'1878 en was o.m. als kapelaan werk zaam te Schiedam, ltotterdan en Zaandam. Niet alleen te Overschie, vanwaar Z.Eerw. afkomstig was, maar in al zijne stand plaatsen, waar de overledene vele vrienden had, zal zijn vroegtijdig afsterven diep be treurd worden. (sMsb.") Hooger Onderwijs. Groningen, Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na het verdedigen van Stellingen, de heer G. Sluis, geboren te Ap- pingedam. Utrecht. Candid, theol. 2, de heer O. J. Queró, Prop. theologie de heer 11. Matzer. Een ontgoocheling. Men schrijft ons De bekende Friesche schrijver Waling Dijkstra schreef voor ongeveer 20 jaar een vertelling over een burgemeester en een dorpspredikant. De laatste hield equipage en toen de burgemeester liem op zekeren dag met zijn mooi span paarden ontmoette, zelde deze dat dominee niet handelde naar 't voorbeeld van Jezus, want die reed op een ezel. Dominee antwoordde daarop dat dit niet meer kon, omdat zoovele ezels tot burge meester benoemd werden. Deze vertelling was spoedig door geheel Friesland verspreid en men noemde bij naam den dominee en den burgemeester tus- schen wie zulks voorgevallen was. Die dominee werd en is nog lid der Twee de Kamer en in de politieke photografieën door Lavater Junior werd het geval bij de beschrijving van dat Kamerlid medege deeld. Noch het Kamerlid, noch de burge meester, noch Waling Dijkstra weersprak dit, men had pleizier in de zaak. Nu echter schrijft W. D. dat hij de vertelling inder tijd ontleende aan „Die Spinstv.bc een Duitsch werkje van Von Horn. Zoo kan men er in loopen, zelfs al heet men Lavater Junior. Het verdwenen knaapje, De ondeizoekingen in de zaak van Albert van Wezel worden steeds voortgezet, 't Ont breekt niet aan allerlei verhalen, welke aan de politie worden medegedeeld, maar den toets van een nauwkeurig onderzoek niet kunnen doorstaan, Zoo werd veihaald dat de vader van den knaap op 13 Mei aan den Harlsenhoekschen weg zand zou hebben gegraven en later gezegd hebben aan enkele personen dat hij in verband met de vermissing van zijn zoontje aan 't graven was geweest en uit dien hoofde naar den commissaris van politie ging om te worden verhoord. Uit het ingediend onderzoek is gebleken dat de vader met een ander koetsier op last van hun baas inderdaad een vracht zaad was gaan scheppen aan het begin van den meer genoemden weg, dat zjj deswege waren be- keuid en te dier zake dooi den commissaris van politie waren verhoord. (®9.") Zal het helpen Eene poging is door de Tilburgsclie fabri kanten en weikgevers gedaan om een einde te maken aan de veelzijdige snijpartijen die vooral in den laatsten tijd verbazend in aantal toenemen, en vaak zeer ernstige gevolgen hebben. Zij hebben nl. besloten, nan niemand van wien bewezen is dat hij zich aan ver wonding met een mes heeft schuldig gemaakt, voortaan meer werk te verschaffen. Bloedvergiftiging. Een in de Jacob \an Campenstraat te Amsterdam wonend werkman had dezer dagen nieuwe roodgekleurde sokken aangetrokken. Des avonds van den dag voelde hij steken in het been, dat gedeeltelijk opzwol. Vrijdagmorgen was het heele been onder de knie opgezwollen en constateerde een terstond te hulp geroepen arts bloedvergifti ging door de gekleurde sajet. Ofschoon de patiënt aanvankelijk niet bui ten gevaar verkeerde, is thans de toestand bevredigend en behoeft het been niet afgezet te worden. 1Ten boschkat. Te Delden is door den heer Bloemen een boschkat geschoten. Het dier was een meter lang; het wordt in ons land zeer zeldzaam aangetroffen. Valsch geld. Volgens liet jHandelsblad van Antwerpen" is te Antwerpen een koopman in bloem aan gehouden, die bij een wisselagent een Neder- landsch bankbiljet van 140 in betaling had gegeven, dat bleek valsch te zijn. Later vond men in een brandkast van een vriend van hem nog 28 bankbiljetten van f25 en'1 van f 40. Men achtte het echter niet waarschijnlijk, dat de geanesteerde zelf de maker van de valsche biljetten zou zijn. Frankrijk. Bij de viering van het 50-ja.rig bestaan van een onder! .nge hulpvereemging te Diep pe, heeft voor eenige dagen de bekende se nator Siegfried een overzicht gegeven van de arbeiderstoestanden een halve eeuw ge leden en thans. Ilij toonde aan, dat in Frankrijk buiten Parijs de loonen bij do nijverheid zijn gestegen van gemiddeld 2 tot 4 francs daags voor de mannen, en van i fr. tot 2.20 voor de vrouwen. De dag- loonen dér boerenarbeiders zijn echter slechts met 50 toegenomen, wat de ver huizing van zoovelen naar de steden ver klaart. De werktijd is van 12 tot 14 en meer uren gedaald tot 10J uur. Ook een deel der levensmiddelen is gestegen, maai- slechts met 5 a 10 de brandstoffen zijn gelijk in prijs gebleven, de kiceding is veel goctd- kooper geworden. De huren zijn echter veel hooger, zoodat ten slotte het leven 15 a 20 pCt. meer kost, terwijl de loonen zijn ver dubbeld. Tevens zijn echter de behoeften veclzijdiger geworden. Het vereenigingsleven heeft zich intus- schen belangrijk ontwikkeld. Een halve eeuw geleden waren er slechts 2500 onder linge vereenigingen, thans zijn er bijna 11,000 mot 1,700,000 leden. Destijds had men 340 spaarbanken met 340 millioen in- leggelden, thans 545 (waarhij de postspaar bank) met 4 milliarden besparingen. Voorts zijn in Frankrijk 2243 vakvereenigingen van werklieden, 1275 van landbouwers, 1500 wink el vereenigingen, 206 productic- vcreenigïngen, 38 coöperatieve krediet-ver- eenigingen, 41 voor goedlcoope woningen en 120 inrichtingen waar de werklieden in de winsten deelen. Telegrciphie. Met de telegraaf zonder draad zijn proef nemingen gedaan tussclien Chamounix en het bekende observatorium op den Monfc- Blanc. De berichten kwamen goed over, Ifs toen de berg in wolken was gehuld. Do verbinding hield echter op, zoodra de dyna mo voor de electrisclie verlichting van Cha mounix begon te werken. Weer een slachtoffer. De luchtscheepvaart heeft weder een slac'nt- ofler gemaakt. Percy S. Pileher, een bekend aeronaut, had te Stanfort Hale bij Market Harborough r»f>ds verscheidene pogingen aan gewend een vliegmachine in werking te stellen en was er ten slotte in geslaagd met zijn machine op te stijgen tot een 15 a 20 M. hoogte en had ongeveer een afstand van 150 M. afgelegd, toen een sterke windvlaag de ma chine deed kantelen. De luchtreiziger is reeds aan de gevolgen van den val overleden. Bergstorting. Men meldt uit LembergEen bergstorting had plaats in het tot de stad Zabie behoorende dorp Krasny Luh. Verscheidene boerenbehui- singen, alsmede het iirarisehe forsthuis wer den vernield. De berg helt over naar de Czeremozo-rivier, die- reeds door de gedeelte lijke verstopping van haar bedding, drerit zich over de oevers te verspreidon. Een dolle hond. Een dolle hond heeft het politie-bnreau van Joinville-le-Pont te Parijs op stelten »e- zet. Het beest was een agent in het bureau gevolgd eu ha-d, toen hij weggejaagd werd, den agent in het been gebeten; op straat wierp do hond zich op een knaapje en beet het in de hand. De gewonde agent snelde liet dier na, greep'het beet en bracht het in het bureau terug. Doch hier brak de hond weer los, beet nog een der agenten in den arm en kon eindelijk eerst op straat waarheen liet dier ontsnapt was, met een schop worden afgemaakt. De gewonden wer den onmiddellijk naar heb instituut-Pasteur gebracht. Een theater-directeur met een gevoelig hart. Tc Oedenburg was, naar de „Pester Lloyi" bericht, dezer dagen bij een voor stelling het geheele gebouw geïllumineerd. Men wist niet welk jubileum weid gevierd, tot uit authentieke berichten bleek dat di» feestelijkheid georganiseerd was ter eere van de schoonmoeder van den directeur, die na een langdurige ziekte weer voor het eerst in den schouwburg verscheen. Het publiek nam met veel vroolijkheid aan dit familie feest deel. F a 1 Illssemeuten. Vit de Staats-Courant. Uitgesproken: 23 Oct. W. Jansen, handelende in kant, garen en band, to Doesburgh. Rechter-comm. mr, P, C. 't Hooft, Curator rar. C. G. Schattenkerk. J, Bakker, timmerman en aannemer te Veers. Rechter-comm. mr. S. Gratanm Hz. Curator mr. F. N. van der Bilt te Middelburg, 24 Oct. H. Rademaker, koopman in lompen enz. te 's Gravenhage, Noordwest-Buitensingel a en b. Rechter-comm. jhr. mr. E. 0. vaa Holthetot Echten. Curator mr. J. A. Tb, Duynstee. J. Diederik C. van Dobben, boekhandelaar te Haarlem. Rechter-comm. mr. J. de Clerq van Weel. Cuiator mr. F. Willekes Mc Donald. L. Lagiand VVzkoopman en winkelier in schoenen en galanteiiën, te Monnikendam. Rechter-comm. ais voren. Curator mr. J. N. van der Lely. Opgeheven: T. Wormsbecker, wed. I. Ph, Hommersen, winkelierster te Hoorn. L. van der Veer, koopman te Nieuwenhoorn. SCI1EVENINGEN, 25 October. Heden warden van IJmuiden, Nieuwediep en Hoek van Holland circa 250 manden versche visch aangevoerd. Tongen golden van f0.15 tot f 0.04, kleine taibot en griet van f0.4ü tot 1.25, schelvisch van f0 25 tot 0.45, gullen van f0.15 tot 0.40 per stuk, schol van f 3 tot 7,50, scharren van f2.50 lot 2,75, zeehanen van f 1.50 tot 2, kloino schelvisch van f2 tot 2.50, pietermannen van fl tot 1.50 per mand. SCHEVEN1NGEN, 25 October. Hedennamiddag kwamen alhier in afslag zes partijen steurhaiing; voor het kantje werd f 13.50 tot f15 95 en voor de 1000 stuks f 18.95 gemaakt. Een klein paitijtje steurbaring bi acht f5.50 tot ƒ8.45 per ton op. IJMUIDEN, 25 October. Heden waren aan de markt vijf stoomtrawlers, «Julie",Assumbourg", ïürederode" en «Holland IV en VI" met par tijen schelvisch, tong, taibot, groot- midd. en klein schol, rog, kabeljauw en poontjes. Verder 1 sloep met 400 groote schelvisch en 300 kleine schelvisch. 1 kotier met '100 tongen, enkele tarbot griet, 4 mandjes midd. schol. 25 mandjes kl. schol en 5 mandjes schar. Verder 20 schubjes met enkele tongen, tarbot en 35 mandjes schol en schar. De volgende prijzen werden besteed veor groote tong per stuk f 0 50 a 0.65, middel tong f0.30 a f0,45, kleine tong f0.15 a f0.20, tarbot f5.50 a f7.75, kl. tarbot griet f2.25 a f2 75, groote schol per mand f 15.50 af 18, middel schol f8.50 a f42, kleine schol 12 50 f3.50, schar f2.10 a f2.40, poontjes fl a f 1.35, groote levende schelvisch f103 a f117, kleine levende schelvisch f50 a f55 per groot honderd, groote doode schelvisch per mand 40 stuks f 10 a f 11.50, kleine doode schelvisch per mand 30 stuks f5 a f6.50, Hoogwater te Schiedam, Oct. 27 v.m. 9.52 nam. 10.29 28: 41.10 11.40 Hoogte Tan het water op de Rivieren. Berichten van 24 October. LOBITH, MAINZ, KOBLENZ, TRIER, RUHRORT, Zonsopg. 2 uur's midd. 10.10 Gev. 0.06 M. 12 uur's midd. 0.59 Gev. 0.00 M. 6 uur 's tuorg. 1,70 Gev. 0.05 M. 42 uur'smid, 0.32 Gew. 0.00 M. 8, uur 's raorg. 0.92 Gev. 0,09 M. Zon en Haan. Oct. 27 6.47 v.m. onderg. 4.40 n.m. s 28: 6.48 4.38 Laatste kwartier 26 Oct. Nieuwe Maan 3 Nov. HAMBURG, 25 October. Petroleum loco 7.90 blief, dito g®'™- Spiritus per Oct. 49'A, Nov./Dec. 49%. Stemming vast. BUDAPEST, Tarwe zwakker. 25 October. Mais. Tarwe. NEW-YORK, 25 October. Oct Nov. Dec. Jan. Mrt. 391/g -- Oct. Nov. Dec. Jan. Mrt. 73% 75% Mei. 39 Mei. 791» A. E ST l> A. 26 Oct. Officieren-Ver. Schiedam, Orelio-trio, 8 uur. Zaal Nut, Rotterdam, Mij. Toonkunst, Kamermuziek, 8 uur. Groote Schouwb. Rotterdam, De Ho - slachter, 3 uur. Tivoli, Rotterdam, De Drankduivel; 8 uur. Te Rotterdameiken avond Circus Vanetöi Stationsplein, 8 uur; Casino Variété, Cool* singel, 8 uur; Psehorr Daraeskapel, Korte Hoogstr., 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6