Uit de Staatscourant. G e m engd Nieuws. Koloniën. INGEZONDEN.' F i ii a ii t i ec 1. V isscherff. Scheepvaart Handel. niet genoeg rekening gehouden met de belan gen van landbouw en nijverheid. Van ver schillende lijden werd gewezen op het veel vuldig te laat komen der treinen en hel missen van aansluitingen. Andermaal werd gewezen op de onvoldoende exploitatie der verbindingsbaan te 's Gravenhage. Andere klachten betreffen o. a. het slecht sluiten der portieren van spoorwaggons en onvoldoende verlichting der treinen. Gevraagd werd, hoe het staat met de plannen tot ver betering van de stations te Rozendaal, Deven ter, Haarlem en Meppel, terwijl gewezen werd op de gebrekkige inrichting van het station Delftsche poort te Rotterdam en op nieuw werd geklaagd over den overlast dien de scheepvaart tengevolge van de langdurige sluiting der spoorwegbruggen ondervindt Anderzijds werd van verschillende zijden hulde gebracht aan de spoorwegmaatschap pijen. Wat de regeling van den dienstijd van het spoorwegpersoneel betreft, werd o.a. aan gevoerd dat de seinhuis- en wissel wachters en het stations-personeel, met den buiten dienst belast nog steeds een langeren onaf gebroken diensttijd van 10 uren hebben. Teleurstelling werd geuit, dat tot dusver geert voorstel tot reorganisatie der Kamers van Koophandel is ingediend, en zelfs van eenigen voorbereidenden maatregel mets is gebleken. Betreurt werd dat niet weder f5000 was uitgetrokken voor subsidie aan de vereeniging Het Buitenland. Betreurende de ten vorigen jare over den post subsidie Parijsche tentoonstelling genomen beslissing, sprak een lid de hoop uit, dat de minister als nog bereid zou zijn verhooging van sub sidie voor te stellen ten einde den landbouw op waardige wijze op die tentoonstelling te doen vertegenwoordigen. Vele andere leden verklaarden zich tegen elke verhooging van het subsidie. Door sommige leden werd de behandeling van zeelieden aan den wal ter sprake gebracht en gewezen op de afzetterijen waar aan zij van de zijde der kroeg- en slaapbazen blootstaan. De politie behoorde in deze actiever op te treden Jen de zeemanshuizen van Rijkswege gesteundaan deze huizen wenschte men een zeeliedenbeurs verbonden te zien. Ook werd gewezen op de wensehelykheid van verbetering der inrichting van de zeemans huizen. Is de regeering bereid zich deze zaak met of zonder steun van de gemeentebesturen aan te trekken? Andere leden, van oordeel dat dit geen onderwerp van staatszorg is, verwachtten verbetering van het particulier initiatief. Opnieuw werd aangedrongen op verbete ring van de positie van postboden, bestellers, conducteurs en assistenten. Van verschillende zijden werd aangedrongen op bevordering van Zondagsrust voor de be ambten der posterijen en telegrafie. Aange drongen werd op splitsing van groote gemeenten in postdistricten en uniform 3 cents-tarief werd bepleit. Is de openbaarma king van het rapport der Staatscommissie voor de telefonie spoedig tegemoet te zien? vroeg men. Betreurd werd dat een telefoni sche verbinding met Engeland nog steeds ontbreekt. Vermogensbelasting. In de afdeelingen van de Tweede Kamer weid. vrij algemeen met voldoening gecon stateerd dat de minister van. financiën is teruggekomen van zijn optimisme met be trekking tot de verwachtingen omtrent de wijze waarop de ingezetenen hun verplich tingen ten aanzien van de vermogensbelas ting zouden nakomen. Een aantal leden evenwel was van oor deel dat de Minister den toestand nu, bij de wijziging en aanvulling van de wet op ge noemde belasting, wederom te donker in ziet, waar hij wettelijke voorziening noodig acht om fraude tegen te gaan. Aan de „be treurenswaardige afwijkingen" tusschen de aangiften van de vermogensbelasting en de successierechten, die zouden pleiten voor de noodzakelijkheid van den nu voorgestelden maatregel werd weinig gewicht gehecht. Aangenomen echter dat de ware oorzaak in den rege' gezocht moet worden in te lage aangiften voor de vermogensbelasting, dan zou ingrijpen van den wetgever tot bestrij ding van de ontduiking toch slechts dan overweging verdienen wanneer op een eenigszins belangrijk getal aanzien! ij- k e verschillen te wijzen viel. Waar de Minister meent, dat belasting schuldigen die beginnen met eerlijk aan te geven, maar die het ten slotte niet kun nen verdragen dat zij, die onjuist aangeven, rus dg de vruchten hunner afkeurenswaar dige handeling plukken en die zich ten slot te gerechtigd achten om te doen wat ande ren doen tegen hun eigen zwakheid van karakter beschermd moeten worden, oor deelde men, dat een beschermend optreden in dien zin allerminst ligt op den weg van den belastingwetgever, die de noodzakelijk heid van fiscale maatregelen uitsluitend aan de eischen der schatkist te toetsen heeft. Andere leden meenden dat vooraleer het Bestaande middel tot bestrijding van frau de, nl. het instellen eener strafactie wegens het opzettelijk afleggen van een valsche ver klaring omtrent de aangifte, althans eenige malen in practijk is gebruikt, geen nieuwe maatregelen behooren te worden genomen. Al mocht dikwerf, bij gebrek aan bewijs, vrijspraak volgen in een strafvervolging, toch zou meende men de wetenschap dat hem, die een valsche verklaring aflegt, een strafvervolging boven het hoofd hangt, preventief uitstekend werken. Vele leden waren, voorstanders van wet telijke voorziening al erkenden zij dat het treffen eener doelmatige regeling geen ge makkelijke taak is. In het algemeen waren die leden echter gekant tegen zeer ingrij pende maatregelen, die den toch reeds zwa- ren belastingdruk aanmerkelijk zouden doen toenemen, zonder door het belang der schatkist te worden geboden. Ten slotte waren er leden volgens wie in tegendeel zeer strenge maatregelen tot be strijding van fraude dringend noodzakelijk zijn, daar immers alléén reeds de controle uitgeoefend door vergelijking met de aan giften voor het successierecht aan het licht heeft gebracht, dat tusschen de 20 en 30 percent der opgaven voor de vermogensbc lasting vermoedelijk te laag zijn en de per sonen, in wier nalatenschappen meer ver mogen aanwezig blijkt te zijn dan bij hun leven als vermogensbelastingplichtig is aan gegeven, in alle rangen der maatschappij worden aangetroffen. Tegen de voorgedragen regeling bestond bij een zeer groot aantal leden bezwaar Men oordeelde dat in. het recht tot navorde ring van wat een overledene geacht wordt bij zijn leven te weinig aan vermogensbelas ting te hebben betaald, groote hardheid is gelegen, en achtte het onbillijk, de erfgena men te doen boeten voor door den erflater gepleegde fraude. Ernstig griefde men voorts dat de Regeering het recht tot navor dering doet steunen op een bloot vermoeden van ontduiking, terwijl toch vele fortuinen in industrieelc ondernemingen of Ameri- kaausche waarden snel wisselen. De o n- derstellingen waaraan do Regeering het recht tot bijvordering ontleend wenscht te zien, zouden in vele gevallen in strijd zijn met de waarheid, terwijl het stelsel der Regeering te meer bedenkelijk zou wezen omdat de erfgenamen, die in den regel door den erflater niet ingvvijd zullen zijn in zijn vemogertsaangelegeoheden, zeer dikwijls niet in staat zullen zijn. aan te toonen aan welke andere oorzaken dan aan te lage aan gifte het verschil tusschen de laatste opga ve voor de vermogensbelasting en dat der successiememorie te wijten is. Aan de waarborgen tegen overijlde of on billijke toepassing van het nieuwe recht werd weinig beteekenis gehecht. Men vreesde dat dit ontwerp algemeen groote ontevredenheid zou wokken. Velen beschouwden het als strijdig met onzen volksaard en ome zéden, terwijl de doeltref fendheid werd betwist. Hiertegonover werd het wetsontwerp door sommige leden zeer verdedigd en. werden de geopperde beden kingen bestreden. Nog werd gevraagd, of her adk-ies is in gewonnen van ambtenaren belast met de roering dei' wet op de vermogensbelas ting en van Raden van beroepof er op ge rekend is dat de taak der inspecteurs bij aanneming van dit ontwerp zeer zal worden uitgebreid. Onder de maatregelen tegen ontduiking werden genoemdzware straffen op onjuis te aangift-enimager percentage voor de verhooging van den aanslag krachtens art. 34 der wet op de Vermogensbelasting; be- eediging van de aangifte van den belasting schuldige. Aangedrongen werd op uitbreiding van de bevoegdheid der Raden van beroep door aan die lichamen, de beschikking over rui mer bewijsmiddelen te geven. Openbaarma king van de aanslagen als het eenig afdoen de middel tegen fraude, werd aanbevolen, maar door anderen bestreden. Mocht met de hier aangegeven of mot andere maatre gelen het doel niet kunnen worden bereikt, dan beval men aan vervanging van de be staande gesplitste inkomstenbelasting vermogens- en bedrijfsbelasting door een algemeene rijksinkomstenbelasting. Kwakzalverij. Naar wij vernemen heeft de minister van justitie, wien door zyn ambtgenoot van bui- tenlandsche zaken was medegedeeld, dat in de geneeskundige raden meermalen geklaagd wordt over gebrekkige handhaving van de artikelen 1 der geneeskundige wet en der wet, regelende de uitoefening der arlseriy- bereidkunet, beide in verband met art, 436 van het .Wetboek van strafrecht (onbevoegde uitoefening van een beroep, waartoe de wet eene toelating vordert), eene aanschrijving dienaangaande gericht tot de procureurs generaal bij de gerechtshoven. De minister deelt mede dat in vele gevallen overtredingen dezer bepalingen onvervolgd gelaten zouden worden, wat natuurlijk allengs ten gevolge heeft, dat ook het constateeren achterwege blijft;. De uitoefening der geneeskunde en der artsenijbereidkurtde door daartoe onbevoegde personen neemt zoodoende meer en meer toe schrijft de minister tot groot nadeel dikwijls voor de gezondheid van degenen, die zich aan de praktijken der onbevoegden toevertrouwen. Het geldt hier een groot volksbelang, en op dien grond noodigt de minister den pro cureur-generaal dan ook dringend uit zooveel mogelijk te willen bevorderen, dat overtre dingen van de bovenvermelde bepalingen in den vervolge behoorlijk geconstateerd en door de ambtenaren van het openbaar ministerie bij de kantongerechten vervolgd zullen worden. OVERSCH1E, 28 October. Tegen 15 Nov. is het zanggezelschap »Azaf" alhier door de Jongelingsvereeniging te Kethel en Spaland uitgenoodigd, om daar dien avond een uitvoe ring te geven, welke uitnoodiging zjj bereid willig aangenomen heeft. Gemeenteraad van Kethel en Spaland, Zitting mn Zaterdag 28 October, des v. m. te 10 uur. Vergadering op Zaterdag 28 Oct. voorn. 10 uur. Tegenwoordig zijn alle leden. De notulen, worden ongewijzigd vastge steld. Ingekomen zijn; Van Ged. Staten goedkeuring der begroo- ting voor de schutterij. Van de H. IJ. S. M. goedkeuring voor d'e plaatsing van een urinoir op bet terrein dier maatschappij voor rekening der ge meente Kethel. Het onderhoud zal zijn voor rekening der maatschappij. Van heb bestuur van den Holyhoekscfaen en Zouteveenschen. polder bericht dat het het voorstel van het gemeentebestuur van Kethel tot inlating van water uit de ge meente in den polder niet kan aannemen. "Worden alle voor kennisgeving aangeno men. Van het bestuur van den Noord-Kethel- polder dat zij op grond, van overwegen-de bezwaren, het verzoek; van den gemeente raad om den duiker in N oord-K et-hel te ver wijden, niet kan inwilligen. Meerdere leden betuigden hun spijt over dit antwoord, daar de koker in hot vorig jaar nu geheel overbodig is geweest. De heer V erspeek stelt voor om het polderbestuur te verzoeken bij wijze van proef een wijderen koker te leggen. Mocht dan blijken dat de bezwaren van het pol derbestuur gegrond zijn, dan kan de oude koker weder geplaatst worden. De heer C. v. d. E ij k zegt vernomen te hebben dat de landbouwer H. Lansbergen het grootste bezwaar heeft geopperd, daar hij verplicht zou worden om bij toestem ming eveneens een wijderen koker in zijn dam te leggen. De heer Poot schat de kosten van het leggen op niet hooger dan f 10; hij stelt daarom voor aan het polderbestuur mede te doelen dat de gemeente bereid is de kosten van den koker bij den heer Lansbergen eveneens voor haar rekening te nemen. Na nog eenige discussie wordt de burge meester uitgenoodigd de noodige stappen te doen bij het polderbestuur om den koker op de geweaschte wijdte te krijgen. Hierna komt aan de orde de gemeente- grooting voor 1900. De commissie met het onderzoek der be grooting belast adviseert tot goedkeuring. De Raad vereenigt zich daarmede met al gemeene stemmen, zoodat de begrooting in ontvangst en uitgaaf blijft f 16,587.16. Nog is ingekomen een schrijven van C. Seliep, houdende verzoek om afschrijving van 3 maanden inkomstenbelasting. Wordt goedgekeurd. Van A. Deikker verzoek om van het ko hier der inkomstenbelasting te worden af gevoerd. Wordt ingewilligd. Van de verlichting-maatschappij „Me teor", gevestigd te Rotterdam, schrijven waarin zij de gemeente voorstelt een pet.ro- leum-gasgloeilamp te plaatsen. De kosten daarvan zullen zijn f 115. Nadat de lichtsterkte geprezen en de kos ten te hoog gevonden waren, wordt dit schrijven voorloopig voor kennisgeving aan- nornen. Van B. en W. voorstel tot wijziging der verordening tot heffing van schoolgeld, daar die overeenkomstig de bepaling der wet met 1 Januari ophoudt van kracht te zijn. De heer B r e g m a n wijst er op dat in de verordening voorkomt de bepaling dat voor de lessen in nuttige handwerken afzon derlijk moet worden betaald. Echter be hoort dit vak onder die welke als verplich te leervakken in de wet op het L. O. onder letteren a tot i zijn genoemd. Hij stelt op grond hiervan voor de heffing van 40 cent per maand voor één kind ter bijwoning van die lessen te schrappen. De Voorzitter wijst er op dat de op brengst van het schoolgeld daardoor aan merkelijk zal verminderen. De heer V erspeek vraagt hoe groot die vermindering zal zijn. De Voorzitter zegt dat hij hier niet dadelijk op kan antwoorden daar de onver- mogenden niets, de minvermogenden 20 ct. en de gegoed-en 40 ets. betalen. De heer Bregman acht de opbrengst van minder belang dan de billijkheid en vraagt stemming over zijn voorstel. Het wordt aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren B. v. d. Eijk, J. de Jong en J. J. Verspeek. Van de gelegenheid om nog zaken ter sprake te brengen wordt gebruik gemaakt door den heer V erspeek die naar de re den vraagt waarom nog geen herstelling van de Kerklaan heeft plaats gehad. De Voorzitter antwoordt dat dit weldra zal geschieden. De lieer V erspeek acht het beter om daartoe liever niet over te gaan, doch in eens een sehoeiing te zetten en den weg te bestraten zooals reeds vroeger door B. en W. werd voorgesteld, doch door den Raad verworpen werd. Thans vereenigt de Raad zich met dit denkbeeld in zooverre dat de schoeiing zal worden geplaatst, doch de weg zal verhard worden met koolaseh, terwijl de Harrigweg zal bestraat worden voor het wagenverkeer over een lengte van 1000 meter. Deze voorstellen weiden met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren C. Bijl en C. v. d. Eijk. Na nog enikele opmerkingen van de hee ren Poot, Verspeek en De Jong omtrent den toestand van enkele wegen, die door den voorzitter zullen worden onderzocht, wordt de vergadering gesloten. De bij Kon. besluit van 3 October 11. be noemde surnumerairs der directe belastingen, invoerr. en accijns, zijn met ingang van 1 Nov. e, k. ingedeeld als voigt: bij de directie Rotterdam, H. C. de Koek, M. J. de Jong en J, C. F, Boamanby die te Amsterdam, B. van den Berg, A. W. Kamp en D. J. Gautzsch; by die te Groningen, H. J. S. Manschof; bij die te Zwolle, H. C. van Riemsdijkby die te Arnhem, S. Tackbij die te Middelburg, R. van Houten; by die te 's Hertogenbosch, W, Let van de Ven en J. A. Petter; by die te Maastricht, C. A. Klinkenberg en H. A. Ankersmit, Vrijwillige oefeningen in den wapenhandel. Naar men verneemt, bestaat het voorne men, om met de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel niet voort te gaan, omdat de uilkomsten van deze oefeningen in de laatste jaren verkregen, bl|jkens de rappor ten van de autoriteiten, algemeen als onvol doende z|jn beschouwd. Nieuwe tientjes. Het aan 'fc ïU. D." ontleende bericht om trent de aanmunting aan 's rijks munt van 1 ton gouds gouden tientjes, dient (naar het blad nu meldt) in zooverre verbetering, dat daarbjj de 2 miSlioen vergeten is en dus de aanmunting zal worden 2 millioen 1 ton gouds. Legaten. Door w|jlen mevr. v, d. Ende—Hutgens zijn twee legaten vrij van successierecht vermaakt, een van f 5000 voor de algemeene armen te Arnhem en een van f4000 voor het kinderziekenhuis aldaar. Visckafslag te IJmuiden. De particuliere visch afslagers te IJmui den zullen in de volgende week een verga dering beleggen in Den Haag, waarin zij hun .belangen in verband met den rijks- vischafslag zullen bespreken. Aan de haal. Toen gistermorgen de heer K. te Zwolle zyn kas opmaakte, bleek, dat er 25 bank biljetten van f60 en 25 bankbiljetten van f40 uit verdwenen waren, terwijl zijn 47- jarige klerk er hedenmorgen per le trein via Arnhem van door was gegaan. Reeds eenige dagen had hij te kennen gegeven gaarne iu Transvaal mede te willen vechten. Woeker. In plaats van de stadsleenbank te Bergen op Zoom, is opgericht een huis van koop met recht tot weder inkoop, waar 104 pet. rente wordt gevorderd. Verdronken. Van een Scheveningsche haringbom stortte bij het binnenkomen in den Waterweg Vrij dagmiddag de 14-jarige jongen overboord in zee. Ilij verdronk onder de oogen van de bemanning onder welke de vader van den jongen. Voordeelige jacht. Op de gronden van den heer Van Backen hagen, Ambt-Delden, zqn op een klopjacht 131 hazen en konijnen en een reebok ge schoten. Een moordenaar gearresteerd, Te Roermond, is gisteren gevankelijk bin nengebracht P. H. Schumann, die, zooals reeds gemeld is, te Luik is gearresteerd als de moordenaar van den huzaar Koster, in garnizoen te Roermond. Zijn uitlevering was aan de Belgische regeering gevraagd. Schouwburgbrand. De Sint-Helena Schouwburg, een der groot ste van Lancashire, is tot den grond toe afge brand. De schade moet bijna een mihoen fr. beloopen. Tramongeluk. Te Dublin is een ongeluk met do electri- sche tram gebeurd, dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Men heeft er het trol ley-systeem, waarbij, zooals men weet, de electrieiteit langs draden, boven de tram gespannon, wordt aangevoerd. Onlangs nu verzocht een reiziger den conducteur te 6toppen, terwijl deze aan zijn recette bezig was. De conducteur verzocht hem zelf even aan de schel te trekken, waarop de man echter het verkeerde koord greep, dat nl. met de trolley verbonden was. Dit koord sneed nu de transversale draden af, die op de reizigers neervielen. Drie hunner kregen zulk een hevigen electriscken schok, dat ze het bewustzijn verloren en men hen naar het hospitaal moest vervoeren. De reiziger, die het onheil had veroor zaakt, werd vervolgd wegens de vernieling der draden, doch vrijgesproken. Ren roofbende. Voor eenigen tijd legde de Berlijnsehe politie de hand op c-en bende jeugdige deug nieten die de omstreken der stad onveilig maakten en vooral bij herbergiers tal van diefstallen met braak hadden gepleegd. Deze week stonden deswege 15 jongelieden van 18 tot 25 jaar terecht en werden allen ver oordeeld, sommigen tot zeer iaoge gevange nisstraf. Ren val. Een treurige strafzaak is deze week te Dresden afgedaan. Een 71-jarig man, hoofd van een groote overoude tapijtzaak, hofle verancier, ïCommerzienrath" en ridder van hooge orden, is tot 4 jaren en 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld, omdat hij de kas van een liefdadigheidsfonds, waarvan hij sedert 4872 penningmeester was, niet ver antwoorden kon. Toen hij failliet werd verklaard, bleek dat de 207,000 mark die b|j van het fonds te beheeren had, waren verdwenen, en hij be halve 470,000 mark, die zijn vrouw had aan gebracht, nog 160,000 mark schuldig was. Zijn medebestuurders hadden hem lang ver trouwd, maar toen zij ten slotte verdenking kregen en verantwoording eischten, was het te laat. De beklaagde beweerde dat hij groote sommen aan anderen had geleend, maar hun namen niet wilde noemen. Daar hij sedert jaren geen balans had opgemaakt, kon de juistheid van zijn beweringen niet worden nagegaan. □nldehetooging aan den aftredenden gouverneur-generaal. Te Batavia heeft zieh spontaan het plan gevormd om den aftredenden landvoogd Z.Exc. jhr. 0. H. A. van der "Wijck een ovatie aan te bieden aan het einde van diens zegenrijk bestuur en die te doen bestaan uit een ge denkpenning plus oorkonde, waartoe door geheel Indië gelden zuilen worden ingezameld. Geachte "Redactie! U zult zeker wel zoo vriendelijk willen zijn mij ©en plaatsje in te ruimen in uw ge acht blad, om de aandacht van uw lezers voor eenige oogenblikiken te bepalen bij onze Jaarlijksche Maatschappelijke Aanvra ge, die gehouden zal worden van 29 Octo ber tot 12 November e.k. In de achterbuurten en duistere plaatsen van onze groote steden, verborgen voor het licht der moderne beschaving, en als het ware rondwroetende onder de schaduw van haar paleizen, is een massa misdaad en on zedelijkheid, verdeeldheid en bedrog te vin den te midden van de nijpends-te armoede van welker omvang niemand zich een idee kan vormen, dan zij die er door hun liefde, arbeid op een of andere wijze geregeld mede in aanraking komen. De komst van den winter verhoogt altijd die ellende en armoede. Het Leger des Heils heeft beslist den oorlog verklaart tegen dit alles. Door de vijf-en-twintig Maatschappelijke Instellingen, die daar zijn, zoowel als door den arbeid, die geschiedt in onze overige posten over het gekeele land, strijden 250 Officieren aanhoudend tegen deze zonde schande en armoede. Ons Maatschappelijk Werk gaat werkelijk goéd vooruit. De fi nanciën worden zoo zuinig mogelijk be heerd, zooals ieder zien kan uit den Jaar- iijkschen Balansstaat, die door ons wordt uitgegeven en die voor onze vrienden gaar ne beschikbaar wordt gesteld. Een d'erde Reddingshuis zal nu binnen een paar weken geopend worden. Ik heb de eer u nu te berichten, dat de Jaarlijfksche Aanvrage ten behoeve van ons Maatschappelijk Werk begint op Zondag 29 October en eindigen zal op Zaterdag li November. Een geïllustreerd boekje, beschrijvende den toestand van het Maatschappelijk Werk op heden, is nu van de peis geko men en zal over het geheele land verspreid worden en aldus aal aan iedereen gelegen heid worden aangeboden ons te helpen. Gif ten kunnen evenzoo gezonden worden aan onderstaand adres en wij verzoeken u, uw bijdragen te willen zenden onder motto: „Voor het Maatschappelijk Werk". Wij houden ons er van verzekerd, dat de sympathie voor ons Maatschappelijk Werk, ons door de Pers en het publiek tot nu toe geschonken, ook dezen winter niet zal ach terblijven en dat dit goede werk onder de hulpbehoevenden en armen van ons land, hetwelk wij allen zoozeer liefheben, niet zal behoeven te lijden door gebrek aan de noo dige fondsen. ARTHUR S. BOOTH-CLIBBORN, Kommandant, Warmoesstraat 134, Amsterdam, Faillissementen, Vit de Slaats-Courant. Uitgesproken: 26 Oct. J. Wijgman, kolfiehuishouder en stalhouder, te Brummen, Rechter-comm. mr. J. «L. A. Stolk. Curator mr. J. L. Steenlaek, M. S. Noacb, koopman, te Deventer. Rechter-comm. mr. M. Qldenhuis Gratama. Cu rator mr. C. E. van Marle. 27 Oct, P. J. Sleegers, hoodenfabrikant en koopman, te 's-IIertogenbosch. Rediter-coniin, mr. A. Bosch. Curator mr. W. Ummels. Opgeheven: F. Glilek, schilder en verfhandelaar, te Vaals. SCIIEVENïNGEN, 28 October. Uedennamiddag kwamen alhier in afslag eanige partijen steur en pekelharing. Voor de pekelharing werd besteed f 17 tot f 18 kantje en voor de steurharing f 13 tot f 16 per kantje en f 45 tot f20 per 1000 stuks. IJMUIDEN, 28 October. Heden was een stoom trawler met 25 manden schelvisch, wat rog, poontjes en schol aan. Verdor 3 kotters roet 100150 tongen, enkele tarbot griet, 4—7 mandjes midd. schol, 2030 mandjes kl. schol, 37 mandjes schar en poontjes. De volgende prijzen weiden besteed voor: groote tong per stuk f 0.50 a 0.65, middel tong f0.35 a 0.45, kleine tong f015 a 0.25, tarbot f5.50 a 7, ki. tarbot griet f2.25 a 2.75, raiddel schol per mand f4.75 a 5.50, kleine schol (2.75 a 3.40, schar f4.80 a 2.20, poontjes f4,40 a4.75. Hoogwater te Schiedam. Oct. 31v.m. 1.54 nam. 2.17 Nov. 1 2.34 2.57 Hoogte Tan liet water op de Rivieren. Berichten van 28 October. 2 uur 's midd. 9.87 Gev. 0.03 M. 12 uur 's midd. 0,46 Gev. 0.06 M. 6 uur 's morg, 1.58 Gov. 0.04 M. 12 uur 's mid. 0.30 Gev. 0.01 M. 8 uur 's morg. 0.78 Gev. 0.07 M. Zon en Haan. Zonsopg. Oct. 31 6.54 v.m. onderg. 4.31 n.m. Nov. 16.56 4.29 Nieuwe Maan 3 Nov. Eerste kwartier 10 Nov, LOBITH, MAINZ, KOBLENZ, TRIER, RUHRORT, HET W ESTLAND, 29 Oct. Op de veilingen van gisterenavond werden de volgende prijzen besteed: stoofperen f 1.45 a 2.20, stoofappelen fl.40 a 2.55 per kinspruit- kool fl.40 a 1 35, kroten 30 a 37Vs ct„peen 27 a 35 ct. per zakblauwe druiven 30 ci., tomaten 8 a 16 ct. per kilo; tafelperen 1 a 14 ct., tafelappeien 2 a 12 ct., per stuk. HAMBURG, 28 October. Petroleum loco 7.95 brief, dito Ke'('. Spiritus per Oct. 19%, Nov./Dec. 19È/a. Stemming prijsh. BUDAPEST, 28 October. Tarwe flauw. NEW-YORK, 28 October. Oct. Nov. Dec. Jan. Mrt. Mei. Mais. 39% 38s/i Oct. Nov. Dec. Jan. Mrt. Mei. Tarwe,75 781/» A e W 0 A. 30 Oct. Groote Schouwb., Rotterdam, Con cert Scala-orkest, 8 uur. 30 i Tivoli, Rotterdam, De Drankduivel, 8 uur. 4 Nov. Groote Schouwb. Rotterdam, Ned< Opera, Hans Heiling, 8 uur. 2 t Tivoli, Rotterdam, Ned. Tooneel, Schurkenspel, 8 uur. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur; Casino Variété, Cool- singel, 8 uur; Pschorr Dameskapel, Korte Hoogstr., 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 6