53"e Jaargang. Woensdag 22 November 1899. No. 10096. Maar een mensch! BUITENLAND, BINNENLAND. Sil'HIIIEiAMSCff i[ ilUR INT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor hel eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau: Boterstraat 60. Prijs der Advertentiën: van 1—-7 regels 90 cents; iedere regel meer 12' 2 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordoelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooniitbetaling aan het Bureau te voldoen. Entcrc. Telefoon 1Vo. 123. Algemeen overEtcht. SCHIEDAM, 21 Nov. '99. De oorlog. In Na.tal. He1" departement van oorlog te Honden zwijgt. Noch van White nocli vafi Wolf Mur ray noch van Bulier hooren wij een ïg nieuws. En wat de oorlogscorrespondenten of Reuter zouden kunnen melden, wordt aan strenge censuur onderworpen. Eeu correspondent aan de Oranje-rivier klaagde dat de censuur niets anders doorliet dan berichten over het weer. Zoo weten vrij niet hoe de zaken staan te Ladysmith; maar het moet gunstig zijn voor dc Boeren. Zelfs moet, dunkt ons, nu toch wel eenige rekening gehouden worden met dé- mogelijkheid dat Ladysmith gevallen of Whi te althans ton eenenmale tot machteloosheid' gedoemd is. Hoc zou Joubert zich anders zoo -ver zuidelijk wagen? De omtrekkende bewe ging toch van Esteourt is voortgezet en blijk baar voltooid; in den nacht van Zondag op Maandag is Engelsche infanterie onder ma joor Thorneycroft met de Boeren slaags ge weest te Willowgrange, ongeveer acht mij len ten Zuiden van Esteourt. Yan Chieveley en Frère uit het Noorden, van de Opp..r-Tugela uit liet Westen, van Ween en dat, volgens een telegram van Zon dag uit het Oosten, dooi- de Boeren ■bezet is, wordt Esteourt nu bedreigd. Tege lijk wordt de spoorweg naar het Noorden on bruikbaar gemaaktook de groote spoorbrug over de Tugela te Colenso is nu vernield. Zoodoende maken dte Boeien zich gereed het leger waarover generaal Ciery het opper bevel zal voeren, den opmarsch naar het Noorden te betwisten. De correspondent van de „Daily Mail" te Pietermaribzburg verwacht, dat de communi catie met Ladysmith in het begin dezer week weder hersteld zal zijn, en do Boeren voor het eind van de maand over de grenzen ge dreven zullen zijn. Gelukkig optimisme, al thans voor liet oogenblik. Wij gelooven dat generaal Clery een harden noot zal te kraken hebben. Over Ladysmith bezitten wij thans een verhaal van Transvaalsche zijde van de ge beurtenissen op 9 Nov. Daaruit blijkt dat de Boeren 's nachts dichter naar de stad waren gerukt om 's morgens vroeg de beschieting te beginnen. Het koramando uit Pretoria kreeg het een oogenlblik te kwaad door gebrek aan schietvoorraad, maar werd- bijtijds geholpen. Blijkbaar was de Bóeren-artillerie in uitne mende conditie. Over het gevecht aan den Vrij staats chen kant meldt het telegram niets. De correspondent dei- „Times of Nabal zend) daarover een opgeschroefd verhaal. Vol gens hem trokken de Boeren, in afwijking van hun gewone tactiek, onder bedekking van hun geschutvuur vooruit, dekking zoe kend achter heuvels en kopjes. De Engelsche infanterie ontving hen met een goed-ouder- kouden geweervuur, dat den vijand terug dreef, Maar telkens hernieuwde deze don aan val. Hevig woedde de strijd vooral tussciien de spoorlijnen naar Harry smith en naar New castle. Ten laatste wisten de Engelschen, toen DOOB IDA BOY-BD. 44) Een nameloos verlangen om met hem, dien zij liefhad, alleen te zijn, overviel haar plotseling. Zij zou de waarheid wel hebben willen weten. Nu terstond beslissend over leven en dood. Doordringend zou zij hem in liet oog hebben willen zien, de geheimste roerselen zijns harten met haar blik doorvor- schend. Hob je mij lief heb je mij lief? riep al les in haar. Haar rechterhand omklemde krampachtig dc plooien van haar japon. Heb was haar, als moest zij liet een of ander aangrijpen, vast, vastoom zich steun te geven, om haar ver langen en haar nood niet uit te schreeuwen. Alles scheen daartoe mee te werkende boog», donkere hemel, dte zoele temperatuur, de sprookjes en de geheimenissen, die door de kleuren der kerk in de halve duisternis werkten, de tonen der muziek. Zij zou dat alles wei aan haar hart hebben willen drukken, aan haar vurig hart, waarin aj alles vond, wat buiten haar was, en nog duizendrvemdige rijkdommen meer. Eén men- scbenhart! En. 2)00 vol, zoo tot barstens toe vol van geluk, kwelling, verlangen! Een zucht kwam er over haar lippen. Hij, wien dit alles gold, hoorde dien zucht en zag de hand, die zich aan de japon vastklampte. En zachtjes zochten zijn ringers de hare. Hij wilde tegen haar zeggenHoud je kalm Of hij verbeeldde zich althans, dat hij dit te lgen haar Wilde zeggen. Want oold zijn hart de Boeren terugtrokken om hun- paarden op te zoeken, een door hen gegraven greppel te bezetten. Deze handige beweging ontging de Boeren die, toen zij te paard terugkeer den, overvallen werden, door een vernietigend geweervuur en- in wanorde weken. Op hun vlucht werden zij daarop vreesolijk geteisterd door de Engelsche granaten. Een tweede afdëeling der Boeren met een kanon werd eveneens uiteengejaagd en het kanon onbruikbaar geschoten. Evenzoo joe gen de Manchesters aan de andere zijde dei- stad de Boeren uiteen, die in het geheel 700 a 800 man verloren. Het gevecht van den 14en, ten- Zuiden dei- stad, doet deze correspondent voorkomen als een eenvoudige verkenning, waarbij de E11- gelsehen één man verloren. De correspondent vertelt dat de Engelsche lyddiet-bommen een zóó vreeselijke uitwer king hadden, dat de officieren der Boeren, met de revolvers in de hand de artilleristen bij hun kanonnen moesten houden. Deze berichten zijn nagezien door den cen sor te Ladysmith, majoor Altham. Misschien worden zij daardoor geloofwaardiger voor Engelsche lezers. Maar wij weten wat we van de Efngelsdho censuur te denken hebben. Ook andere berichten over Ladysmith heb ben een verdacht kleurtje door bijvoegingen als deze: de Boeren krijgen gebrek aan le vensvoorraad; het geschut der Boeren doet weinig kwaad e. d. Volgens deze berichten maakt men het te Ladysmith zeer goed. Daartegenover staat een mededeeling dat te Ladysmith typheuse koortsen heersdien. Dit is zeker niet onmogelijk, zoo min als liet heeuschen van besmettelijke ziekte onder de gevangenen te Pretoria. Als een der grootste gevaren voor de Engelschen is reeds bij het uitbreken van don oorlog door bevoegde per sonen genoemd het klimaat en de waarschijn lijkheid dat de aan het klimaat nict-gewende troepen door dysenterie en typhus zouden worden aangetast. (Een kleine illustratie van de onware voor stellingen dér Engelsche berichten moge hier nog volgen. Naar do. 12 dezer uit Kaapstad aan de „Daily News" wordt gemeld, geeft de „Bloemfontein Express" op als de verliezen der Boerenbij Talana 4 dooden;bij Elands laagte 29 dooden, 60 gewondten; bij Modder spruit 8 dooden, 22 gewonden; bij Nichol son's Nek 3 dooden. Ziedaar de verschrikkelijke verliezen der Boeren in vier gevechten teruggebracht tot 44 dooden en een kleine 100 gewonden. In het Zuiden en Westen. Intusscflien staan de zaken in de Kaapkolo nie voorloopig niet zeer gunstig voor de En gelschen. Ook hier dringen de Boeren krach tig voorwaarts. Wij hebben over hun opera ties in dit gebied berichten, loopende van 11 tot 17 November. Daaruit blijkt dat zij het gclieelc noordelijk deel der Kaapkolonie, tot aan de lijn ColesbergStormiberg bezet héb ben. De Engelsohen staan te Greytownge neraal Gaitacre is daar aangekomen om hot bevel te aanvaarden. Van. groot belang is een bericht van 15 November uit Nauwpoort. Het luidt „De Vrijstaatsche kommandan t Grobler, die Colesberg bezette, wil trachten. De Aar af te snijden. De Boerenstrijdmaclib houdt bonsde, en hij was geheel bedwelmd' door de gloeiende schoonheid van dit- avonduur. Zoo zaten zij daar en vonden den moed terug om belangstelling in hun omgeving te toonen, terwijl hun polsen hevig sloegen. Op dozen avond, toen Sabine zich naar haar slaapkamer begeven had, viel Suzanna den ouden heer weenend om den hals. „Ach, oomriep zij uit, „als u eens wist, hoe moeilijk het leven is!" Hij glimlachte ©ven. „Inderdaad zóó moeilijk? Houd je maar kalmDo moeilijkheden, die zich nu aan je voordoen, zal je wel te boven komen, denk ik." „Ach u -weet het- niet!-Als ik maar eens wist, lioe ik het u duidelijk maken kon Hij streelde haar vriendelijk langs de wang. Hij stelde veel belang in datgene, wat hij voor de verliefdheid van een verstandig meisje hield., dat zich eerlang met een net man hoopt te engageeren. „Maak, dat heb je zelf eerst duidelijk is," zeide hij hartelijk, „en wees er d'an van ver zekerd, dat alles duidelijk zal wezen. Vóór dien tijd spreekt men er niet over." Suzanna trachtte haar kalmte te bewaren en maakte zich gereed om na een eenigszins vluchtig „Goedennacht 1" de kamer te verla ten. De oude heer dacht, dat rijn woorden eenigszins ruw geweest waren, en zeide nog: „Niet waar, Suzanna., Mijnheer Von Kör- legg maakt den indruk van iemand met een uitstekend karakter? Mij bevalt hij heel goed. Hoe is zijn voornaam?" „Arnold," bracht Suzanna met moeite uit en snelde weg. In haar kamer aangekomen, bleef zij een geruimen tijd op den rand van haar ledekant zitten en kon maar niet tot kalmte komen. zich goed. Alles wordt onmiddellijk betaald. De bewoners hebben bevel ontvangen de stad te verlaten of zicli bij de Boerenstrijd- maclit te voegen. Stockenstroom is tot land drost, Menael tot zijn adsistent benoemd." De vraag is nu slechts of de Hollanders in de bezette streken zicli bij de Boeren zullen voegen. Hun houding blijft zeer weifelend. Men schijnt daarover echter te Kaapstad lang niet genist to wezen. „Het is vooralsnog niet mogelijk eenige voorspellingen te doen omtrent de waarschijnlijkheid van een op stand," zegt liet telegram hierachter uit Kaapstad. Mogelijk acht men een opstand dus wel Dat meu te Londen verenlwaardigd1 is over de bekendmaking van den Kaapschen eerste-mrn ist-er, dat hij niet voornemens is de burgerwacht te mobiliseeren, geeft blijk van zeer slecht inzicht. Een mobilisatie dei- burgerwacht tegen de Boeien zou zeker vele Hollanders in de armen hunner noordelijke stamverwanten drijven. Ernstig van toon is ook het volgende be richt uit Stormberg van 15 November: „De Eugelschen dringen bij generaal Ga tacre aan, dat hij zoo snel mogelijk hande lend zal optreden. Uitstel zou wellicht de Boeren in de Kaapkolonie tot opstand kun nen brengen." Dat de annexatie van de noordelijkste dis tricten niét maar een platonische daad is, blijkt voorts uit een bericht van het begin d.er vorige week. Het zegt dat de Vrij staters Aliwal North herdoopt hébben in Oliviers- fontein. Kommandant Olivier heeft de bur ger» van dt Noordelijke districten der Kaap kolonie bevel gegeven, om binnen 24 uur te velde te trekken. Te Oüviersfontem hebben de Vrijstaters ean veld kornet benoemd. Middelerwijl is lord Methueu te De Aar aangekomen, waar generaal Bulier eveneens wordt verwacht. De marine-brigade zal deel uitmaken van het korps dat Kimberley gaat ontzetten. Men zal wel niet voor liet eind der maand oprukken. Er zijn 200 koelies ge prest om de spoorlijn te herstellen. De Vrijstaters zitten echter niet stil. Blij kens een telegram uit Pretoria ontving pre sident S'teijn telegrafisch bericht van rechter Hertzog, meldende dat hij ingevolge de ont vangen bevelen de plaatsen Barkley West, Douglas en Griquatown bezet heeft en be stuurt. Uit Kimberley zelf word't aan de „Daily Mail" van 11 November gemeld, dat bij Kampersdam en Otto's Kopje een lichte schermutseling heeft plaats gevonden. Omtrent Mafeking zegt een bericht van 6 November, dat het zware kanon der Boe ren en ander gesehut 400 yards dichter bij dé stad is gebradht in een veel beter positie. Den 5en werd gemeld dat bij twee uitval len twee officieren en 17 man gedood en 4 officieren en 29 man gewond werden. Alles heette rustig te zijn. Men liecft er sedert 20 October geen. enkel bericht van de buiten wereld ontvangen. Gemengde KSedcdecUngen. Keizer Wilhelm is met zijn familie gister middag Ie Windsor aangekomen, waar zij ontvangen werden door den prins van Wales, den hertog van Cambridge en den hertog van Hoe schalks had' oom Frits dat gezegd 1 Zoo spottend. Hoe kwarn liij er aan? Wat moest dat beteekenen Toch slechts da t ééne, dat hij aannam, dat zij, Suzanna, op Mijn heer Von Köriegg verliefd was1 Weilc een vermoedenAlsof zoo iets in waarheid in mensehelijikê hersenen kon op komen! Zij, de jonge Suzanna, die niets was, niets bezat, niets praesteorde, zij zou haar oogen naai- „hem" opheffen Als oom Frits eens alles wist 1 Sabino zou haar toch niet de minste, de geheimste ge dachte aan „hem" gunnen 1 Plotseling ontwaakte er iets in Suzanna, dat veel van trots weghad. Neen, Sabino had het recht niet om haar te verbieden, hem lief te hebbenEn als men dan alles overwoog, dan moest men zelf» tot de erkentenis ko men, dat niets ter wereld als hinderpaal tus- schen liaar zelf en „hom" stond, terwijl hij van Sabine tecli door een afgrond gescheiden was. Als er dus in deza zaak van recht sprake mocht zijn, dan had zij meer recht om hem lief te hébben dan Sabine. Als als dacht Suzanna en lachte on willekeurig. Dat zijn immers maar dwaze ge dachten ten gevolge van het misverstand van oom. De uren en de dagen gingen voorbij. Zij hadden een veelvoud!gen inhoud, maar daar zioh aan allen hetzelfde heerlijke tooneel van Vcnetiaunscben zonneschijn voordeed, was er toch een zekere eenheid van stemming in hen allen. En zij gingen zóó snel voorbij, als slechts met uren van genot liet geval kan zijn. Men telt ze niet, en wordt nu en dan gewaar, dait toch reeds zoovele van de toege meten© uren en dagen vervlogen zijn. Arnold leefde met het drietal te zamen, als maakten zij allen één familie uit. Hij ducht York, allen in Dnitselie uniform gekleed waren. Zij vertrokken, te midden der toejui chingen van de menigte, per rijtuig dadelijk naar het kasteel, waar zij door de Koningin werden ontvangen. Kort na liet dejeuner deed de Keizer een wandeling door het park van Windsor in gezelschap van den prins van Wales en den hertog van Connaught, terwijl de Keizerin met haar zonen eveneens uitging. Aan de theetafel was de geheele familie weder bijeen. Aan het familiemaal zat de Keizer rechts, de Keizerin links van de Koningin. De Duilsche Rijksdag behandelde gisteren in tweede lezing de tuchthuis wet" en be reidde de regeering daarbij een verpletterende nederlaag. Een poging van een deel der nationaal-liberalen orn het ontwerp te redden vond alleen steun by de rechterzijde, nadat amendementen van Stunim reeds verworpen waren. Achtereenvolgens weiden toen art.'1 en het geheele ontwerp verworpen. Bij de stemming over het laatste artikel was er zelfs niet één die opstond om er vóór te stemmen. De rijkskanselier verliet voor de eindstem ming de zaal. Onder luid gejuich en handgeklap der sociaal-democraten verklaarde de voorzitter het ontwerp voor afgedaan. De »Kbln. Ztg." ziet in deze besliste afwij zing van het ontwerp een overwinning der sociaal-democraten, die nu nog stoutmoediger zullen worden. Lady Salisbury, de echtgenoote van den Engelschen eeiste-minister, is ghteren vrij plotseling op Uatfield overleden. Toen de radicaal Gillot gisteren verbete ring verzocht van het Kamerverslag om te doen uitkomen dat hij Donderdag Méline had toegevoegd«Wij hebben u door een votum der Kamer gebrandmerkt," merkte Paul de Cassagnac op dat ook Loubet door de Kamer was gebrandmerkt. »Dat kostje drie maanden gevangenis," spotte de Lazies. De voorzitter echter riep Cassagnac ondanks diens protest tot de orde. Alicot, een aanhanger van Méline verzocht daarop te mogen interpelleeren over het ontplooien van de roode vlag op de Place de ia Nation" Zondag 1.1. Ondanks liet ver zet der radicalen besloot de Kamer de inter pellatie onmiddellijk in behandeling te nemen. Alicot ontwikkelde onder het gehuil der uiterste linkerzijde zijne interpellatie, Elij vroeg den minister-president of deze de ont plooiing der roode vlag goedkeurde en wat hij denkt van de vereenigingen, die met oproerige emblemata rondtrokken. Waldeck-Rousseau antwoordde, dat de re geering geen machtiging had gegeven om de roode vlag te ontplooiende oi de werd echter niet verstoord. Verder zeide hij«Maak de openbare meening niet zonder noodzaak bang. De Republiek en de President werden met toejuichingen ontvangen". De eenvoudige orde van den dag, door Wa]deck-Rou«seau gevraagd, werd met 329 tegen 230 stemmen aangenomen. De beklaagden in het hoogverraadsproces te Parijs blijven lastig en lawaaierig. Giste er in de verste verte niet aan, ach ook maar den schijn te willen geven, als zocht hij voor zijn verlofdagen een anderen en afwisselen der inhoud. Hij scheen zich met veel tact evenzeer aan Suzanna en den ouden heer toe te wijden als aan Sabine. Alllians veibeeld- de deze zich, dat het tact was. Arnold had echter inderdaad een hartelijke genegenheid vooi den ouden heer opgevat. Hem, den man, die reeds den strijd des levens had gekend en zich zelf bijna als door ervaring gerijpt mocht beschouwen, hem gaf liet een weldadig gevoel van jongelingsaoh- tige ondergeschiktheid, zich bij con beschaaf den ouden man te mogen aansluiten. En met Suzanna kon hij be»t opschieten. Zoo duidde hij bij zich zelf de verhouding aan, die er al spoedig tussciien hem en het meisje ontstaan was. Ilij geveelde zelf, dat deze banale aanduiding hun eigenaardige ver houding tot elkander in 't geheel niet juist weergaf. Maar er was z.oo iets vreemds, zoo iets onverklaarbaars tussciien hen. Ais hij niet een man van dertig en zij niet een meisje van twintig jaren geweest was, zou men bijna hebben kunnen zeggen, dat hij zich als geborgen gevoelde in haar moeder lijke bezorgdheid. Maar 'b zou immers klink klare onzin geweest zijn, zoo iets te zeggen. Werkelijk onzin? Hem kwam het acht jarige dochtertje van zijn majoor voor den geest. De majoor lag eens met een hevige verkoudheid! op zijn chaise-longue; Arnold bracht hom een ziekenbezoek en werd er ge tuige van, lioe de kleine Irma liaar papa moederlijk bezorgd toedekte, net als zij liaar poppen placht toe te dékken, en hem niet minder moederlijk de sigaar uit den mond nam. Treedt niet bij iedere vrouw terstond het moederlijke op den voorgrond!, zoodra. zij in een inensch belang stelt? En moest hij ren heeft Deroulède de royalisten losgelaten, Ilij wilde alleen de Republiek redden, be weerde hij. Guérin vertelde dat hij anti semiet wai, omdat de joden hem geruïneerd hadden. De debatten zijn voortdurend zeer weinig belangwekkend. Het onder wijs-ontwerp is, ondanks liet verzet der radicaten die onderzoek door een bijzondere commissie verlangden, omdat dit et-n ontwerp van republikeimche verdediging is, met 298 tegen 265 stemmen verwezen naar de commissie onder presidium uan Ribot die, naar men vreest, het ontwerp zal ver werpen. De regeering had de beslissing aan de Kamer gelaten. Dr. Leyds protesteert in de «Figaro" tegen een interview met Stanley, waarin deze, groot vereerder der Rhodes-politiek, op Trans vaal en den peisoon van president Kruger smaalt. Offieieele berichten zeggen dat de belasting weigeraar» te Barcelona eindelijk beginnen toe te geven. Volgens een officieel bericht zal het eerst- lolgonde consistorie kardinaal Parocchi be noemen tot aartskamerheer der Heilige Roormche Kerk. Kardinaal Jacobini volgt hem op als vïcarius. Kardinaal Serafino Van- nutelli werd benoemd tot groot-poeniten- tiarius. Christ. Hist, Kiezcrsbond. In de jaar!, algem. vergadering van den Christ.-Elist. Kiezer.sbond, onder leiding van prof. dr. E. H. van Leeuwen gisteren in het gebouw sirene" te Utrecht gehouden, hield prof. dr. P. J. Muller, lid van het hoofdbe stuur, een toespraak, waaraan wij het vol gende ontleenen De Bond, eerst als een «doodgeboren kindeke" wei a beschouwd, heeft in drie jaren zulke harde aanvallen te verduren gehad, dat men gerust zeggen kan, dat onze tegen standers het «wichtje" toch zooveel levens vatbaarheid en taaiheid toekenden, dat zy al hunne krachten hebben ingespannen om het dood te drukken. Naar het wapendevies van het Waldecksche vorstenhuis groeit de palmboom onder den druk welnu, ook onze Bond is onder den druk gegroeid en door goed en kwaad gerucht heen staat hij thans als een boom, die reeds vruchten afwierp en voor de toekomst nog meer belooft 1 Wat is er sedert de oprichting van den Bond veranderd Is Rome veranderd Maar dan zou Rome Ilome niet meer moeten zijn. Wij rekenen enkel met de feiten der historie en dan zien wij, ten spijt van allen, die Rome's liulp imoepen tegen de gevaren der revolutie, dat, waar Rome lieerscht, de revolutie gekweekt wordt. Rome beschouwt de volkeren voort durend als onmondig, niet verstaande dat een volk, evenmin als het individu, altijd aan den leiband des priesters loopen kan. Frankrijk, Italië, Spanje, Poitugal roomsche landen bij uitnemendheid, zijn de landen der opeenvolgende revoluties. iMWaMMW—BW———— niet bij zich zelf erkennen, dat Suzanna, waarschijnlijk de vertrouwelinge van Sabine, belang in hem en zijn strijd stelde? Maar m don grond van zijn hart dacht hij daarover met al te veel na., doch gaf zicli aan het gevoel van veiligheid over, dat in liaar nabijheid zijn zenuwen tot kalmte bracht. Want op andere tijden verkeerde hij in een pijnlijken toestand. Iedere blik van Sa bine, ieder fluisterend woord, lus»clien hen gewisseld, herinnerde er lican aan, dat een droevig noodlot nog onopgelost naast hein stond, dat hij voor zicli zelf en een andere de kracht moest hebben om uit deu doolhof van dien hartstocht rein en vrij te voorschijn te komen. Ook hij begreep de noodzakelijkheid van een beslissend© uitspraak, van een, gelegen heid om elkaar onder vier oogen te zien. En reeds brak de achtste dag aan. Op den 11101- gen van den negenden moest hij vertrekken Toen hij op dezen dag, zooals het de ge woonte geworden was, 's morgens om tien uur zijn „vrienden" in het Hotel Royal Da me li kwam afhalen, vond hij de dames reeds in dc gioote, van boven af verlichte zaal, die zich in liet midden van het huis, een vroeger paleis, bevond. Zij waren in een druk gesprek gewikkeld over het feit, dat dc oude heer er zoo slecht uitzag. Sabine meende, dat zijn stem mat klonk en dat zijn gelaatstrekken de sporen van verborgen lijden droegenmen moest hem bewegen, zicli wat. meer te ontzien. (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1