Vrijdag 8 December 1899. s 53"' Jaargang. No. 10110. IVlaar een mensch! Ken n i s g e t i n g, BUITENLAND. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. ICII1EEMMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. i.25. Franco per post fi. d .(35. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur jan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels 11. 0.90; iedere regel meer 12i'a cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op vcordeclige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine adeertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan liet Bureau te voldoen. Interc. Telefoon No. 133. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. BURGEMEESTER Otl WETHOUDERS wn Sciiiebam, Gezien liet verzoek lo. van de firma F. W. VAN DER ELST Co. om vergunning tot uitbreiding barer slomhoutzagerij aan de Lange Nieuw trait No. 7, kadaster sectie L no. 587, door plaatsing daarin «in een stoomwerktuig van 35 paardenkracht en ketel niet een vei warmingsoppervlak van 40 M', ter vervanging van het bestaande stoom werktuig met ketel; 2o. van de DIRECTIE der GLASFABRIEK jDE SCME" om vergunning tot uitbrei ding dier fabriek staande aan den Buiten havenweg no. 146, kadaster sectie L no. 1096 Gelet op de bepalingen der Hinderwet; Doen te weten dat yjormolde verzoeken met de bijlagen op de secretarie der gemeente zijn ter visie gelegd dat op Donderdag den 21ston December a.s., des middags ten 12 ure, ten raadtmize gelegenheid zat worden gegeven om bezwaren tegen liet toe staan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijdstip hierboven genoemd, op da secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 7den December 1899. Burgemeester cn Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, VER.NÈDE. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 7 Dcc. '99. Oc oorlog. Men begint in Engeland ontevredbn te worden. Reeds acht dagen, verkeert men nu in. onwetendheid over de gebeurtenissen bij de Tugela en aan do ModiJorrivier. Men weet dat bij Modderrivier een. groote slag is gele verd, die groote offers heeft goedacht, en zeer ■waarschijnlijk geen overwinning vcor de En gelséllen heeft opgeleverd. Men vermoedt cl tt reeds een tweede groote slag, bij Spijtfon.tein of elders, geleverd is of spoedig geleverd zal worden tussdren Lord Mothuen's kolonnc en de Boerenmncht. Maar nog altijd blijft hel departement van oorlog in zijn somber stil zwijgen volharden, en belet een strenge oen suur dat do Engelsclie dagbladcorresponden ten in Zuid-Afrika hun berichten overkaibo- len. Daarom is er ontevredenheid, in Eè geland, en met eiken dag dto in spanning wordt door gebracht wordt deze grooter. Bovendien voelt men dat het niet goed gaat; dat er fouten begaan zijn en nog be gaan worden. Meer en meer begint men in te men dint dez» oorlog lichtvaardig ondernomen en slecht voorbereid! is. Na tuur lijk laten blo- BOOR EDA BOY-ED. 58) Mevrouw Doubon ging do k'amer uit om allerlei afspraken' met Gusta te maken, traid vluchtig bij de kinderen binnen om hun een nachtkus te geven en kwam toen met blo zende wangen terug. Al spoedig klonk de melodie der eerste af- deeling van een trio van Haydn door de ka mer. De avond werd nog heel gezellig. Do ge bogens en beangstigde geesten richtten zich weder op, en la,ter, onder het genot van een glaasje grog, deden de opperbaljuw en de organist verhalen uit oude tijden, toen er te MüMau nog geen gas was en geen garnizoen lag. Den volgenden dag was het 't algetneeno praatje in heel Miihl.au, dat Mevrouw Yen Zeuthem aan malaria, ziek lag. Bij Kups in den winkel wend verteld, dat zij "er als een geraamte uitzag en in oen ziekenwagen) ge transporteerd zou worden, omdat zij' in ce armen barer ouders wide sterven. Men be sprak bij diaee gelegenheid ook nog weer eens den dood vaat Mijnheer Von Zeuthem in het duel en dat Mijnheer Von Körlegg opzette lijk naar Mühlau overgeplaatst was. Op eon damesvisite bij de vrouw van den burgemees ter was er sprake van, dat malaria een ver schrikkelijke, met uitslag verbondene ziekte was, die door gebrek aan zout ontstond. Een (hevige woordenwisseling ontstond' er tus- scken de dames. Mevrouw Meiners zeide, dlat dit een heel andere ziekte was, waarvan zij den als „Westminster Gazette" en „Morning Loader" niet na, daarop met Idem te wijzen Zij zijn ongeveer de «enige Londensche bla den die Chamberlain en het jingoism© nog aandurven. De ontevredenheid evenwel moet wel stij gen, wanneer men ziet- lioe de Boeren in Na- tal steeds verder doorgedrongen zijn en Whi te ingesloten hebbenhoe zij Mafeking en Kimiberley omsloten en het ontz&ttmgsleger hoe optimistisch men ook de slagen bij Belmont, Graspan en Modderrivier moge be zien zware verliezen toegebracht hebben hoe zij het Noorden der Kaapkolonie over meesteren, zich stevig nastelen op belangrijke strategische punten, de communicatie varsto ren en hun stamverwanten met succes op- wokken tot opstand tegen. heb Britsch gezag. .1 O O O Groot misnoegen toonen ook de oorlogscor respondenten ,en wij zien met zekere nieuws gierige belangstelling uit naar brieven over lord Methuen's actie ra Beclnmna-land en het beleid van Gntta-cre en French in de Kaap kolonie. Over hei krijgsbeleid der Engelschon in Natal spreekt Bennet Burleigh, de beleende oorlogscorrespondent van. die „Daily Tele graph" onomwonden zijn misnoegen uit. Hij keurt het af dat Wfkite zich heeft laten van gen iu Laidysmithdat de Engelsclien dach ten dat do Boeren niet zouden vechten ett met in Natal zoudc-a vallenhij gispt hét gebrek aan kennis dat de Engclsdhen toon den. betreffende de Boeren, en db aarzeling van admiraal Harris, die de vloot in de nabij heid van Durban kc-mma ndeert, om toe te staan, dat de kanonnen van de schepen wor den gebracht en dat officieren e' anschap- pon medegingen, zoodat de marineltanonuen bijna een paar uur te laat te Lady smith aan kwamen. En vooral rijn de oorlogscorrespondenten zeer gebelgd dat hun do gelegenheid word't benomen om te doen wat hun plicht is. Het oorlogsnieuws is dan ook zeer beperkt, en wat wij vernemen is hoogst onbetrouw baar. Trouwens, de berichten die ons berei ken, rijn vaak in flagrante tegenspraak met elkaar. Zoo zijn de berichten uit Ladysmith zeer uiteenloopendwij houden het er echter voor, dat cle correspondent der „Times" de zaken wel niet te donker zal kleuren. Hij meldt van den 28en, dat de rantsoenen ver minderd zijn en dat riekte» onder cle troepen tooncumt. Het bombatdement richt meei -rfiado aan, doordat do Boeren de zwakke punten hebben ontdekt cn tvn kanon va» /.waar kaliber hebben opgesteld dat de wes telijke vcrdedignigrwmlken beter beril ijkt. De correspondent voegt or bij dit bot hoog tijd is dat versterkingen komen. Ein ernstiger kijk op den toestand tc La dysmith geeft het telegram aan de „Echo" dat do lozer hierachter vindt. Men zcu er uit kunnen afleiden dat de Boeren geheel gereed zijn met de opstelling van hun geschut en nu een geregeld bombardement rijn begonnen om do sta'd tot oveugave te dlwingen. Het Beutcr-tolegram da.t wij ra onze vori- go editie opnamen, is daarmede geheel ra strijd; het zegt juist dat dt» batterijen der Boeren geringe uitwerking bobbendaarin wordt ook gewaagd' van riekte on oneenigheid onder de Boeren. Hetzelfde fabeltje vinidlen wij in een tele- den naam op het oogenblik niet wist te noe men, ofschoon dezo haar op de tong laghet was ook zco'n woord, waarin „al" voorkwam. De vrede kon sleohts door de encyclopaedic van BrociMhaua van den burgemeester her steld worden, waaruit do burgemeestersvrouw overluid' 'het artikel „Malaria" voorlas. De dames, die aan dezo ziekte zulk ccn vreejclij- ken uitslag toegasclireven hadden, keken lee- lijk op haar neus. Men sprak verder over allerlei koortsen, kwam. daardoor op de ze nuwkoortsen, waaraan Mevrouw Yon Muller gestorven was, on verder op het engagement van Juffrouw Von Muller met luitenant Lauenstein en wals juist bij de schulden van Lauenstein aangekomen, toen Mevrouw Mei ners plotseling uitriep„Ik heb bet, ik heb het! Pellagra' Pellagra!" Ook in het casino werd er over gespreken. Het was avond. Drie officieren zaten om pen tafeltje écarté te spelen. In den horik rondom de ronde tafel zaten vewscdioklcna hoeren met elkaar to pralen. De geheele kamer was met een. blauwen walm gevuld. Het was er org warm. Een ordonnans hep af cn aan en bracht bier. ArndM Von^Körlegg was onder de spelers. Hallenldorf kwam eerst tegen tien uur. Hij had in de stad ergens thee gedronken en stond nu aclkter Arnold, met zijn handen in zijn broekzakken. Bij had", als hij zóó stond, do onuitstaanbare gewoonte om, zonder zich van de plek te veiwijideren, regelmatig heen en weer to wiegelen. „Gezellig geweest?" vroeg een dargenen die aan de groote tafel zaten. „Neen. Vervelend," luidde zijn antwoord. Hij keek Arnold in de kaarten. „Wat nieuws?" vroeg weer iemand. „Neen. Meestal werd er over de geschiede- gram aan do „Times" van de Modderrivier omtrent do troepen van Rimberley. Onder ©en zeventigtal door dc Engelschen gevangen genomen Boeren zoudon rich ook gekemman- deerde uitlanders bevinden, en deze vertollen dat de kouimandanten ran Rimberley het on eens zijn. Zij vertollen ook dat de Boeren op hun te rugtocht na den slag bij Modderrivier aan vankelijk hun geschut hadden achtergelaten, maar latei* terugkwamen, om het te halen ccn kanon wierpen zij in de Moddterrivier. Over lord Möthuen's kolonne is men niet gerust. Er zijn. berichten die zeggen dat do Boeren gezien zijn. in een stelling ten Noor den der Modderriviermaar anderzijds wordt gesneld dat de Engelsohen in hot Westen door con Boeren macht onder Prinsloo en in het Zuiden door De la Rey's troepen worden be dreigd. Ook ten Westen van Modderrivier, bij MazeLfontein en Douglas, staan Boeren- kommando's; bij eerstgenoemde plaats heb ben zij de schipbrug vernield. Atelgens de „Daily Mail" heeft lord Me- thuen's kclotrae een volle week rust genomen en zal zij heden haar marsch naar Rimberley voortzetten. Lord Metlhuen zelf zou van zijn wcin.g beteekenende wond reedis zoo goedi als hersteld zijn. Over den slag bij Modderrivier zijn nog geen stellige berichten ontvangen. De corres pondent vau Reuter evenwel spreekt niotvan oen overwinning van do Engelstlheiii; hij zegt alleen dat zij „in zekere mate succes" hebben behaald. Volgens den correspondent der „Daily Chronicle" leden, de Engelsclie soldaten, gedu rende den slag verschrikkelijk door dorst. Gemengde ISedcdecllngcn. Do Duitsclie Rijksdag heeft het voorstel van Bassoimann tot opheffing van het terbod lot coalitie, waarmede de regeering zich ver- eenigd had, in eerste en tweede lezing aan genomen met alle stemmen behalve die der rechterzijde. De commissie uit het congres der Fransche socialisten heeft ontkennend geantwoord op de viaag of de «ocialistische partij kan deel- nemi n aan een bourgeoisregeei'ing. Na de bekendmaking van het besluit der commi-sie nntMomï zulk een tumult, dat het onmogelijk was tot stemming over te gaan en tl» voorzitten de vergadering moest schorsen. In de Ilaiiaansche Kamer is levendig ge- discusrieeid over het ontslag van den socia- Itstechen afgevaardigde Turati, wiens ver- kie/ing nog niet geldig ia verklaard en die omring nam bij wijze van protest, omdat de politie te Milaan hem Zondag verhinderd lmd een veikiezingsmeeung by te wonen. Aan genomen werd een motie van oide van Süimino, welke door den minister van bin- nanlrtntbche zaken was aanvaard. Do Paus moet eenige dagen zijn knmer houden. Dr. Lapponi zegt dat de ongesteld heid van voorbijgaande» aard is. Door Aldrich, den voorzitter der financieele commissie is bij den Amerikuanschen Senaat een wetsontwerp ingediend opgesteld door de repubhkeinsche leden der commissiën en beoogende de definitieve instelling van den gouden standaard, conversie der openbare schuld en daarmede verband houdende maat regelen. nis met Mevrouw Von Zeulhc-m gepraat," zeide Ilallendorf. „Wat voor 'n geschiedenis riep Bliiscr uit. „Heerejé heb je dat dan vanmiddag niet gehoord vroeg Hallendorf. „Och neen jij en Körlegg waren al weg. Natuurlijk is de helft van do hcclo geschiedbnis woer ge logen. Ik hob Sabaldi gesprokendie weet 'het precies." Arnold gaf de kaarten. Hij hoorde ieder woord. Het was hem, als moesten al zijn kamera den ricn, dat hij doodsbleek werd. En zijn handen werden koud. Bij geluk wilden zijn medespelers ook hoo- ren, wat Sibald dan wel verteld had. De be langstelling in Mevrouw Von Zeutherii Kas in het casino bijna mode geworden. „Zeg toch eens: wat voor 'n geschiedenis was het dan toch?" vroeg Bliiser ongeduldig. „Dal moet iets van heel jongen datum zijn. Eergisteren ben ik neg bij Deuben op Ilcins- uorf geweest, en die heeft er geen woord over gesproken." „Mevrouw Von Zcutihern is onderweg ziek geworden, 'tls malaria. Zij heeft die al da delijk den tweeden of derden dag te Rome gekregen. Daarvan is rij al heelemaal her steld maar rij is ontzettend zenuwachtig ge bleven, bijna melancholisch, zeide Sebaid Haar oude ocwn, met vien rij op reis is, lioefi het zoolang verzwegen. Zeker wel in de vol gende week. En de oud'© heer wil liaar abso luut mee naar Berlijn hebben. Het schijnt, dat d'ie geld' als water heeft. Maar de Deu- bens zullen hun dochter niet aan hem willen afstaan. Heel verstandig! Mevrouw Von Zeu tliern moest van den winter maar eens flink dansen en dan weer trouwen. Dat zou lie1 Ouzc officieren naar Zuid-Afrika. Naar wij vernemen is door onze Regeering zoowel tot de Engelsclie als tot de Transvaal- selio re-geen ti g bet verzoek gericht een Neder- landseh officier tot bijwoning vau de krijgs verrichtingen toe te laten. Do bedoeling ls dus dat de beide uit to zenden officieren elk een verschillende partij zullen waarnemen. Bij de familie Van den Broeko te Delft is hot bericht ontvangen, dat in het hospitaal te Ladysmith aan bekomen wonden op 21- jarigen leeftijd is overleden de heer P. J. G. Van don Broeko. Onze correspondent te Petersburg schreef ons eergisteren; Het Russische Roodc Kruis dat, na eerst Engelaud zijn hulp te hebben aangeboden, welke staat die hulp niet aanvaardde, daarna de Transvaalsche regeering hulp op 't slagveld heeft beloofd, zendt den 28sten November van Peteraburg via Odessa, Port-Said, Lorengo Marquez een ambulance naar 't oorlogsterrein, bestaande uit 5 doctoren, 8 pleegzusters, 4 verplegars en 12 ziekenoppassers, 't Veid- lazareth is ingericht voor 25 bedden en had zooveel benoodigdheden mee, dat zoo noodig 50 rnenschen tegelijk kunnen worden opge nomen. Het bestuur van het Roode Kruis heeft 100,000 Rbl. beschikbaar gesteld voor het onderhoud van de ambulance. Van Port Said gaat de ambulance Daar Lorers jo Marquez met een der booten van de Messageries Maritimes. Men begeeft zich dan eerst naar Pretoria, waar men de aanwijzigingen der Transvaal sche regeering zal volgen, waarheen zich op 't slagveld te begeven. Deze ambulance zal dus wel vóór de Ilollandsch-Russische op de plaats barer bestemming aankomen. (»N. R. Cl.") Het concert te Petersburg op 30 Novem ber hoeft voor dta gewonde Boeren opgebracht 2000 roebel netto. Het Bolland'soh comité beschikt nil over 76,000 roebel, zoodat liet nog 24,000 rochel te kort komt. Bet comité hoopt, dat de Nederlamdsch-Ru-sisehe ambu lance den 23en December uit Amsterdam naar Zuid-Afrika kan vertrekken. Staatsbegrootlng 1900. Nationale Schuld. Gevraagd werd irt de aideelingen of de minister het mogelijk acht gedurende 1900 in de behoefte aan kasgeld te voorzien door uitgifte van scliatkistpromessen of schatkist biljetten. Deze mogelijkheid, blijkens de memori- van antwooui, is zeer zeker aanwezig scliat- kistpapier, mits aangeboden in den gewenschl ten vorm en op aannemelijke voorwaarden, is altjjd te plaatsen. D» minister vermoede echter, dat bedoeld werd eenige inlichtingen beste wezen. Dan komen de jonge vrouwen, wel over de melancholische flousjes heen.'"" Een. paar kam waden lachten en vroegen spottend aan Ilallendorf, of hij zich nog al tijd verbeeldde, dat hij de rechte dokter voor do mooie vrouw was. Toen praatte en speelde men verder. Arnold was er zich van bewust, dat hij door niets een bijzondere belangstelling in het gesprek mocht verraden. Hij wist wel, dat er onder rijn kameraden een gerucht liep, dat hij in den afgeloopcn zomer eenige malen met Sabine gezien was. Hij wist ook, en wel van Hallendorf zelf, dat men daaraan d'eze veiblaring had gegeven, dat hij, Körlegg, het zeer zwaar had opgenomen, dat door hem een man gevallen was, die vrouw en kinderen achterliet; hij had. de behoefte geveeld, er zich van te overtuigen, dat men hein niet vloekte. En zóó trouw was nu, weder eens de kameraadschap, dat niemand daaraan roeide. Van de waarheid echter had niemand eenig vermoeden. Zoo speelde Arnold dan écarté, niet veel slechter dan gewoonlijk, en sprak, niet veel meer dan gewoonlijk. Maar toen hij alleen naar huis kon gaan, liaal'do hij weer ruimer adtim. Een kille, droge Novembernacht omgaf hem en koelde zijn gericht af. Malaria! Hij wist, dat dit maar een voor- wc-ndtel was. Hij begreep, dat de oude hen aan Saibines ouders iets liaJd wilton wijsma ken, waaraan zij zich met hun vragen en ge dachten konden vasthouden. Mensoheu, die wonen en reizen en leven zooals de oude heer en dfe beid» daimes, krijgen geen malaria. In de eerste dagen van October, al dadelijk te Rome, had! zij dia riekte gekregenNeen, toon had zij zijn brief gekregen te ontvangen omtrent de wijze, waarop hij zich voorstelt in de kasbehoeften gedurende het jaar 1900 te voorzien, nu uitgifte eener leening voorshands niet gewenscht is. Dienaangaande kan hy het volgende mede- deelen. Er is in het kouinkiijk besluit van 21 Augustus 1870 eene nieuwe wijziging ge bracht, welke toelaat, dat schatkistbiljetten worden uitgegeven voorzien van twee half- jaailijksche coupons en met éen jaar looptijd. Met de uitgiite van zulke biljetten wenscht de minister eene proef te nemen in de eerste dagen van het volgende jaar. Zij zullen eene rente dragen van 4 percent. Het doel van dezen maatregel is de beper king van liet aan promessen loopend bedrag. In antwoord op een andere vraag deelt de minister mede dat, nu door de wet van 14 Juli 1S98 aan de borgtochtplichtige ambte naren de gelegenheid is gegeven, op voor hen minder bezwarende wijze dan tot dusverre zekerheid te stellen ten behoeve van den staat, de overgroote meerderheid van die ge legenheid wenscht gebruik te maken. Niettemin kon de bevoegdheid tot vervan ging van de gestelde zakelijke zekerheid door zeheiheid overeenkomstig de bepalingen der genoemde wet niet onvooi waardelijk worden verleend. Belangrijke bedragen aan groot- .boekinsclii ij vingen, ten behoeve van den Staat verbonden, zouden vrijgekomen en hoogstwaarschijnlijk grootendeels dadelyk aan de markt gebracht zijn. Daling van den koers der Nationale Schuld zou het onvermijdelijk gevolg geweest zijn. Om dit te voorkomen en toch den over gang van de oude tot de nieuwe regeling zooveel mogelijk te bespoedigen, zijn verschil lende maatregelen genomen. Onder meer heeft de minister aan de betrokken ambte naren zijne bemiddeling aangeboden om de bedoelde kapitalen door tusschenkomst van eene door hem uitgekozen firma ter beurze te doen verkoopen. Tevens werd evenwel die firma belast met den inkoop vau nationale schuld voor de amorti-atie, ten einde te zorgen, dat met het aanbod van Nationale Schuld een niet onbelangrijke vraag, zij het ook maar een ander type, zou samenvallen. Zoodoende zijn belangrijke schommelingen in den koers voor komen. Deze operatie, die door de daartoe aangewezen fiima met veel tact is tot stand gebracht, heelt grootcndecls plaats gehad omstreeks de derde week van Maart en aan leiding gegeven tot do vraag waarop deze mededeeling doelt. Do Koninginnen, en liaar gasten mllen 'n> dteaaivond liet „Ceeilia"-coocert bijwonen. Men meldt ons uit 's-Gravenkage Aan H. M. do Koningin, die dit jaar als Bedoheran/vrouwo der Kon. zangvereeniging „Cecilia" is opgetreden, is door die Vereeui- ging een leeurig geealligrafecrd diploma aan geboden, in den vorm van een ooriconde. Dit fijn bewerkte diplom» is vervat in een por tefeuille. De barud, van Russisch, leer ge- maaikt, is een proeve van degelijk en sierlijk bindwerk. Op do voorrijde prijkt do naaan der vereenigrag, op do achterzijde liet Kon. wapen. Hedenochtend is graaf Zu Erbach, vorloof- Zou dë oude heer nu van alles weten? Zou hij met zijn voorzorg Sabine beschermen? Toen hij rijn kamer binnentrad, stak hij licht op en haalde, na een gontimen tijd voor do eerste maal weder, Sabinca portret te voor schijn. Hij bekeek hot lang met diepen weemoed in het hart, maar toch met kalmte. Wat was zij mooi Zo-u zij hem nog liefhebben? Of zou zij hem haten? Bij zaïlke 'hartstochtdlijiko vrou wen is er lussehen die beide slechts één schrede. Hij mccht en hij wilde daarover niet na denken. Het was alles afgedaan tusschemhaar t*n hem vcor altijd. Zelfs het medelijden en de bezorgdheid mochten het hartstochtelijk verlangen naar de mooie vrouw niet meer opweikiken. Maar de vurige wensch rees bij hem op, dat zij zich spoedig over alles heen. inocht zet ten en met nieuwe vreugde aan hot leven, deelnemen. Eu dat zij dau zijner in stilte godachtig mocht rijn. Die kïeine, verborgene plaats in haar gedachten wilde hij niet op geven Want, ook hij, hij zou nimmer die vorige datgen vol verlangen en. vroolijkheid vergeten, die dagen te Venetë doorgebracht. Het was liem, als kon het portret hem be grijpen, „Niet waar, Sabine," zeiden zijn ge dachten, „je zult eenmaal op zekeren dag zonder wmtschen en met verschooning mijner gedenken Zijn oogen werden vochtig. En liij sloot het portret weg. Toen hij' den steutel uit de kast haalde, waarin hij het weggesloten had, was het ham, als had hij een begrafenis bij gewoond in do stille eenzaamheid van den. nacht. (Wordt vervolgd.I

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1