53"' Jaargang Zaterdag 30 December 1899. No. 10127 IVSaar een mensch! Bericht. BUITENLAND. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. CHIEDIMSCHE Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.G5. Prijs per weekVoor Sc Is ie dam en Vlaardingen 10cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Boferstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90; iedere regel meer 121^ cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Icleitte advertentiën opgenomen tot den prijs van 4-0 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan bet Bureau te voldoen. Inicrc. Telefoon Sfo. 123. Zooali andere jaren zullen ook dit jaar in «Ie fjeliietlamsclic Courant, die in den ochtend van den !V'leun jaars dag verschijnt, afleuivjaarsgroeten kunnen opgenomen worden tegen den prijs van HJüTIC CfcXTi. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 29 Dec. '99. Ue oorlog. Op Kerstdag' is de rust aan do Tugela niot gestoord. In do beide vijandelijke stellingen beeft men blijkbaar dien dag althans in vre de laten voorbijgaan. Van de Boeren bobben wij geen berichten, maar van de Engelse-hen hooren wij dat de troepen, ondanks de groo te liittc, een opgewekt Kerstfeest hebben, ge vierd. Er wend dien dag gewedstrijd in a.thle- tiek, en de mannen kregen een ex-tra maal Dinsdag evenwel „werd de Godsvrede nu.v verbroken'", zegt de correspondent van „Cen tral News" te Olie-veley. Het zware geschut der Engelsclieu begon de stellingen der Boeren te beschieten. Vol gens den correspondent deed het uitnemend werk. Later in den morgen zag men de Bge ren aan deze zijde der rivier in verspreide formatie in het open veldhun vooruitge schoven posten kwamen zelfs in contact met Engelïche cavalerie, en er worden geweerscho ten gewisseld. Dit duurde neg voort toen de correspondent zijn telegram afzond; hij ver wachtte echter geen algemeen gevecht. De „Liverpool Conner" verwacht spoedig een tweede- poging van Buller. Anders hen- ben do Boeren den tijd de vernielde brag over de Tugela te hei-stellen. 'tls natuurlijk mogelijk dat liet blad ge lijk heeft; maar vooralsnog Ihouden wij het er voor, dat de brug bij toeval is vernield, en dat generaal Buller alleen oim dit fortuin tje niet t-cib den aanval zal overgaan. Die groote versterkingen die Buller's legermacht verdubbeld zouden hebben, klinken boven dien zeer overdreven. Buller's troepen kunnen niet in die mate zijn versterkt. Over generaal Buller zelf loopen vreemde geruchten. Do „Daily News" verneemt it Kaapstad dat de generaal daadheen vertrekt om dan met sir ölmrles Warren naar de Mod- derrivier te gaan. Daartegenover meldt een ander beridht dat Warren te F re re is aange komen. Het laatste ko-m-t ons eerder mogelijk voor dan het eerste; toch is oo'k dit bericht ni-eit boven twijfel verheven. De Boeren zitten intussdien niet stil. De „Times" vernoemt uit Clhieveley dat zij dag en nacht. doorwerken om hun stellingen te DOOR IDA BOY-ED. 75> Na Hein aids bruiloft ging de tijd in on gestoorde kalmte vóorbij. Om de- veertien da gen, des Zondags, k wannen Reinakl en Mar tha hij hun ouders eten. Er werd dan over de zaak, over keuken na ngel egen h cd en en over do mensdhen van Heinsdorf gespreken. Sa bine nam natuurlijk aan deze gesprekken •geen deel. Ik ben een vreomde gaist aan d'e tafel mij ner ouders, daclht zij. Somtijds kwaim er een gevoel bij haar op, d'a.t haar wilde vragen-: Ligt heb ooik aan je zelf Wat niet in de din gen is, dat kan men er niet inleggen. En geef je oen beter gehalte aan- je omgeving met dien fijnen tact, die aan een verstandige vrouw eigen moet zijn? Doe je dat? Ik wil niet, antwoordde haar fier een in wendige stem. Neem, zij wilde niets. Geen loven, geen vreugde, geen vergetelheid. Zij wilde slechts lijden 'Alle diagen stond zij vóór haar wa.malta!en- der en keek naar dte plaats, waai- de eerste Maart opigotec-kend stond. Dat t was de dag der verlossing. Dan zou zij zoo was liet reeds bij haar terugkomst uit Italië bepaald naar Berlijn gaan. Zij was te zeer in haar grievend leed ver diept om brieven te schrijven. Een blos kwam haar op de Wangen, als zij er aan dadht, dab zij den oudien heer todi wel eens mocht sok rij ven. Maar hij, die alles begreep, zon ook haar- stilzwijgen wel begrijpen. A'a,n Suzanna zond zij somtijds een brief kaart. Gewoonlijk stond daarop slechte: ik heb ja brief ontvangen. Schrijf spoedig weer eens! 'En Suzanna schreef dikwijls. Gretig keek Sa-bine in die brieven naar dien éénen naam. 'Hij kwam er echter nooit in- voor. Suzanna had haar stellig beloofd, dat zij haar iets om trent heon zou meeddelén, zoodra zij iets van hemt hooide of ham misschien in de ver-te zag, betgeen in de komedie of in de concert zaal best mogelijk kon zijn. Tocli zag zij1 hem verbeteren. Ook leggen zij eui bomvrije gang aan van de kopjes ten Noorden van Colen-o, waar de meewte kanonnen staan, naar den weg naar Lady-miitih, die veilig is voor het Engclsilbe gu-elnnvumHierdoor verkrijgen zij een weg cm tcrag te trekken van af hun eerste vuurlinie. Ook hebben de Boeren neg kanonnen opgesteld op den Hangwane-fhtu- vei. De correspondent van de „Standard" meldt no-g clat lord Dund'onald met cavalerie een sterk det-a-cilioment Boeren, dat vijf mijlen ten Westen van het Engelsche kamp de Tu gela tra-efhtte over te steken, ged,wougen heeft over de rivier terug te gaan. Hij zou vee-I vee en paarden buitgemaakt hebben een afvallige Nata-lsdie Hollander werd ge» v-angen genomen. De Boeren zouden zich in ■hot Westen verzamelen om voorbereid te zijn op een aanval uit de richting van Springfield. Omtrent de verdwenen Eugelsthe ritmees ters Kirkwood en Grenfell me-ldt do cm-res pondent der „Manchester Guardian" dat een piket teruggegaan was op de nadering van een troep Boeren. De twee officieren wisten dit niet. en zagen de Boeren voor Engel-clien aan. Zoo werden zij gevan-gen gemaakt. Over den sïa-g bij Colenso komen nog tel kens bijzon dei Ihedën tot ons. Belangrijk voo1- al zijn berichten uit Transvaal over Lorenco Marquez. Volgens deze Boerenberichten is er in den grilleden oorlog nog niet zoo verwoed gevoch ten als aan de Tugela. Vooral o-m de Engel- s/che kanonnen die aan den rivieroever in het nauw geraakten. Geen van beide partijen was in staat de verlaten Engelsche kanonnen te bereiken door den verschrikkelijke!! kogel en bommenregen. In den namiddag deden de Boeren echter een vastberaden aanval, zoodia.t do vijandelijke partijen bij-na llia>ndgv- me-en raakten. Onder luid gejuich gelukte het ten laatste aan de Boeren de tien ArnMrong- 'ka nonnen en. de twaalf a-mmutri'tiewngens door de rivier heen te trekken. De verliezen der Boeren waren betrekkelijk gering; 7 man werden volgens hun opga,"en gedood, 1 verdronk, 20_ werden gewond. De verliezen der Engelschen daarentegen waren buitengemeen groot. 160 man werden gevangen genomen. Een eskadron lidbte rui terij we-rd geheel in de pan gehokt; slechts 13 man bleven in het loven. Op -het lijk van een der officieren werd liet plan va-n aanval, d'oor generaal Clerv ont worpen, gevonden. Het totaal der Engelsohe verliezen in do zen slag wordt in de Transvaalscihe bladen op 5000 man gesdha.t. Van lmn zijde geven de EngeJschc bericht e-evers hoogo verliescijfers der Boeren op. Zr-o heeft do correspondent der „Stan-dird" cn van d!e Boeren „wegens de van hen ondervon den wreedheid" weggeloopcn Kaffer verno- nooit. Berlijn was imimers zoo groot. Aldaar kon men jaren lan-g leven, zonder c-en beken de aan to treffen. Wat Saibino echter niet begreep, dat was de vroolij'ke toon, die er in de brieven van haar vriendin heersehte. Suzanna, schreef met voldoening over haar studiën-; tegen Paschen /had' zij zelfs al een betrekking, waarover oom Frits wel een beetje boos wat», en de Donder dagavonden bij oom Frits waren altijd ver nikkel ijlk. Zij hoeft niet zoo lief als ik, dacht Saibine dan. Dikwijls echter verwonderde zij er zien nog o-ver, cL-it- Suzanna Arnolds huwelijk s- aanzoclk had afgewezen. Eerst lang daarna, toen Suzanna al weer to Berlijn wals, kwam Sa,bine plotseling tot liet inzicht-, da-l dliteen vreesdijke verzoeking geweest was: Suzanna, had bem lief en. zeide toch Neen 1 Zeker, hij had slechts oni uiterlijke rede nen aanzoek om haar hand gedaan, niet uit don inwendigen. drang zijns harten. Maar kon Suzanna, niet hopen, da,t zij zich als zijn vrouw zijn hart nog zou veroveren Sidderend vroeg Sabine zich af, hoe zij in zu'l'k een. toe stand zou gehandeld hebben, en waagde liet niet, zich die vraag te beamtivoorden Hoe langzaam do dagen, ook voort-kropen, eindelijk kwamen zij toch aan. den eersten Maart. Eigenlijk lieten de opperbaljuw en zijn vrouw Sa-bine ook nu ongaarne naar Berlijn gaan. Zij beviel hun altijd' nog maar niot. De staalpillen, die Sebald liaar voorgeschreven had en die anders zoo uitnemend werkten. Waren bij haar zonder succes gebleven. Zeker, Berlijn zou haar kwaaddoen Over de kale, door de ontdooide sneeuw natte en zwarte velden bruiste een hevige storm. Sa-bine zag uit het raampje van haar coupé, h-oo de toppen van alleenstaande- kale hoornen zidh heen en weer bewogen. Alle--, wat boven, don grond uitstak, scheen een ridh- ting naar liet Oosten gekregen te hebben.- Aan de ludlit dreven donkere regenwolken mot een verbazende snelheid wort. Even vóór vier uur kwam Sabin-e te Ber lijn aan. Terstond zag zij den ouden heer staan. Yan blijdschap wei-den haar ile- oogen vochtig. Zij snelde naar ham too en nam dankbaar de- mooie raze-n, die hij- haar aan bood, van ham aan.. men, dat de Boeien 800 dooden en gewonden luidden van de laatsieu stierven er nog velen. Te Ladysinith Ihecft men eveueen-- den Ker.-tdag ru-trg kumu-n cloorbrengen. White* lieeft holografische seinen gewis-eld nie-t het, kamp te Uiiieveley. Hot heet d-at tie generaal en de geheele bezetting liet goed maken. Volgens een brief aan de „Standard and Digger News" heeraclite er echter den lOen November reeds typhus in het Engel-clie kamp te Ladvsmith. Vier gedeserteerde on derofficieren Uiebbon onder eede verklaard dat toen reads het grootste deel der Engel- sclie troepen en vele o-fficierea wilden eapit-u- leeren, maar generaal White, dr. Ja-meson, kolonel Rhode-, en sir John WiHonghby had den er zich tegen vei-zet. Het blad zegt dat de gezondheidstoestand der Boeren goed is, al hebben zij ook gebrek aan sommige dingen. Ock van Kimberley zijn do Engelsc-he be richten no-g altijd; bemoedigend. Den 20en werd no-g gemekt da-t er overvloed van voed sel was. Daags te voren was een verkenning gedaan door een flink detachement onder ko lonel Spe-alfcman die de Boeren in een zeer steilke stellir vond bij Spijtfontein, waar zij ook over drie w-a-terbronuen beschikken. Aan de Mod'd'errivier wordt blijkens lord Metlnien's melding nu en dan ge-se,lieriuut- -eld. Overigens spreekt ook uit dit tele-gra-m greot, waarschijnlijk te groot optimisme. De »Sinii(!ard and Diggers News" vei telt dat dr. Cosier onder de aclit mannen was, die zich bij Elandsiaagte aan liet vuur der Engelschen bloot stelden om den terugtocht van tweehonderd makkers te dekken. Terwijl dezen trachtten door de vlucht aan een on vermijdelijke vernietiging te ontkomen, bleven dr. Cosier en zijn gezellen lot het laatste oogenblik stand houden om den vijand zoo lang mogelijk den doortocht te betwisten. Zij hebben bun doel bereikt, maar hebben er met bun leven voor betaald. Dit bericht zegt de «Express" wordt bevestigd door de «Cape Times", liet plan bestaat i in als de oorlog over is, voor deze belden een monument op te richten op de zelfde plek waar zij bun heroïeken dood vonden. tieuicngdc ficdeiieellngcn. Uisieien is voor het Hooggerechtshof te Parijs met de pleidooien begonnen. Déioulède's advocaat vei klaarde op verlan gen van zijn cliënt niet te zullen pleiten, buffet verdedigde zich zelf. Guérin stelde conclusion, dat aan zijn nieuwen advocaat zijn dossier zou worden overgelegd. Diecon- clusiën werden door bet Hooggerechtshof „Waar is Suzanna vroeg zij. „Diu heeft bezigheden. Zij komt-later bij mij, om haar geliefde Sabine te begroeten." Hij bood haar dcu arm aan en geleidde haar naar een rijtuig. Hot was haar aangenaam, dat hij eerst nog allerlei met haar bagage te doen had. Zij ge voelde zich toch eert weinig beklemd. Waar over zouden zij met elkaar sprakenj Wat vermijden, wat aanroeren iEr was te veel gebeurd', dan dat zij o-ver het verledene heit stilzwijgen zouden kunnen bewaren Maar de oude lieer scheen geen verlegen© gedachten, te kennen. Hij was zoo levendig, ja zelfs zoo vroolijfc, als Sabine hem nog nooit had gctzien. Terwijl huil rijtuig van het Anlhalter sta tion door de Kaniggriilster en Pols dammer straten reed, drukte hij haar herhaalde- ma- Ion -hartelijk de hand. -Maar toen zij de stillere Königin-Augusta- straat insloegen en het kanaal langsreden, zeidc hij terstond „Gedurende den langen tijd, beste Sa bi-na, dat ik u heb moeten missen, is het m.ij toch duidelijk geworden, dat uw ouders ai mo gen zij 't- willen of niet u en uw knneren jaarlijks eeni-go maanden aan mij moeten af staan. Ten slotte zijt ge to-dh uw eigon heer cn meester. En ik derik er ook zoo overliet zal aan uw ouders goeddoen. Nu hebben ij een dochter, die zich moe fladdert als een vo gel tegen do tralies der kooi van- het leven al daar. Later zullen zij or een hebben die met nieuwe opgewektheid en nieuwe krarihteu al tijd gaarne terugkeert om haar plichten met blijdlschap to vervullen. Wat dunkt u daar van Met een zwaarmoedig glimlachje zeidë zij „O, zoo graag! Als u denkt, da-t Ik weder vroolijfc worden kan dat ik het leven we der met moed vermag te dragen „O ja. Met don fie ren moed van den over winnaar riep zij uit. Zij schudde met het hoofd1. Een bittere tt elk speelde er om haar lippen. Hij keek haar hartelijk aan. Maar hij zweeg. Zij kwamen o-ver de Ilercnlesbrug. „Nu zijn wij er aanstonds. Schik u in mijn woning en in mijn oude huishoudster. Zooals op requisitoir van den procureur-generaal verworpen. Ook Frankrijk zendt nu, in navolging vao Rusland, een attaché naar het hoofdkwartier der Boeren. liet is kapitein Dcmange van den genenden staf. Generaal André, komrnandant der 10de infanterie divisie te Parijs, beeft de natio nalistische en anti-semietische bladen wegens tiun heftige aanvallen op de regeering uit de kazerne gebannen. In een door 2000 personen, meest jonge lieden, bezochte nationalistische meeting hebben gisteren Maurice Banes, Mitlevoye en anderen Déroulède verheerlijkt en de re geering bestreden. Tegenwoordig waren Cop- pée, die presideerde, Thiébaut, generaal Jacquet, Monteil en Baliières. Generaal Mer- cier liet zich excuseeren. Er waren maatregelen genomen om socia listen buiten de zaal te houden. Rusland verzamelt, volgens een bericht aan de «Times" uit «betrouwbai e" bron te Weenen, tioepen aan de Afghaansche grens om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn, en «Engeland te beletten een groot aantal troepen uit Indiö naar Zuid-Afrika te zenden". De Oostenrijksehe delegatie heeft vier twaalfden van het gemeenschappelijk budget aangenomen. De Duitsche gedelegeerde-n verklaarden bereid te zijn onderhandelingen aan te knoo- pen om den vrede tot stand te brengen tns- scben de Tsechan en Duitsebers in Bohemen. Dat de Paus liet coelibaat voor de geeste lijken van Zuid-Afrika zou hebben afge-xlmft, wordt tegengesproken, schoon men toegeeft dat een dergelijke maatregel mogelijk is, aangezien het coelibaat geen dogma der kerk uitmaakt. Uit Calcutta wordt gemeld De onderkoning van Voor-Indië, lord Curzon, dronk Woensdag ann een gastmaal op den Ni ram van Haiderabad. Deze zeide in zijn antwoord dat zijn vermogen, zijn leger en zijn zwaard steeds gereed waien tot venlediging van Barer Majesteits rijk. De Maharadja van Gwalior heeft vergunning gevraagd in Zuid Afrika dienst te doen hij heeft ook aangeboden troepen, paarden en een transportschip te leveren. Men verzoekt ons te melden, dat het Haag- sche Marmencomité bereid is de goederen die door de locale comité's worden afgedragen te verzamelen en in overleg met het Hoofd comité zich rnet de verder» behandeling gc weet, wonen, wij pas sedert- twee jaren te Berlijn, en do goede vrouw heeft nog wat van haar landelijke- manieren belho-uden. Voor mijn mooie, deftige logee part. dat niet Wig." „Maar ik bid u," zeid'e Sa-bine verlegen. „U kont toch de eenvoudige manier, waarop mijn ouders bij voorkeur wentellen te leven." „Ja, ja-. Maar daar wandelt ge altijd zoo wat rond als een vermomde vorstin," zeide hij schertsend. „Doe ik dat?" vroeg- zij getroffen. Achter zijn scherts scheen haar een vermaning te schuilen Het rijtuig hield vóór een klein, elegant lm-is stil, da-t slerihts vier ra-men op de- bo venverdieping had en beneden drie naast een huisdeur. Ook had het huL slechts twee ver diepingen. ..Boven ben ik alleenheerscOier," verklaard» hij. „Beneden woont do eigenares van net huis, ecu oudo Jongejuffrouw, die mij voor een liohitzinnigen jongeling houdt, waaruit ge kunt opmaken hoe oud zij is. En dilar mijn oude Juffrouw Meyerwisoh ook allang haar vijftig jaren met eere draagt,.krijgen wij met u zooveel jeugd in liuis, ate deze mu ren in lang niet gezien hebben." Bo-ven ontving Juffrouw Meyerwisoh reeds, aan de trap de logee mot verheugde klaagto nen. t „Koon! Is die lieve Mevrouw nu eindelijk to-dh -gefanne-n Den koelen winter hebben j wij over niets anders gesproken. Juffrouw,' zekle Mijnheer, als Mevrouw er is, doen wij' dit zóó, als Mevrouw kom-t, dioeu wij dat' zóó 1" „Wil jo wel eens zwijgen? Na. zulke woor den zal Mevrouw meer va.-n ons verwachten, dan wij haar kunnen aanbieden," zei de oude heer. „Eii nu, lieve Sabine, vertrouw u maar aan de leiding van dezo, zooals ge merkt-, «■enigszins grootsipreiionde Juffro-uw Meyer- witdi toe!" „De logeerkamer is boven naast mijn ka mer," zei de Juffrouw. „Als ik u dus verzoe ken mag Zij ging vooruit cn keek daarbij herhaalde analen naar Sa-bine oan, evenals eon wegwijzer er zich telkens van overtuigt, of degene, aan. wien hij den weg wijst, k«nx wel volgt. Juffrouw Meyerwisdi waa groot en allea d'lartan te hek-Men, ten einde op die wijze voor eene regelmatige verdeeling der artikelen te kunnen zorgen. Te Assen worden pogingen in bot werk ge steld om veilige personen, dio daartoe üiun wtnsoh hebben te kennen gegeven, in de g> legenlhrid te stellen, naar Transvaal te ver trekken, om lmn diensten aan de regeering aldaar aan te bieden. („P. D. C.") Een ingezetene van Amsterdam ontving van een zijner te Pretoria wonende vrienden die van daaruit een uitstapjo naar de Boeren- kamipcn om Laiaysiu-itlh maakte, liet volgende .-ebrijven, gedateerd uit station Ela-nidfelaag- te Wij Vertrokken op 8 November van Pre toria en kwamen den volgenden dag liier aan. Op den iUe bezochten wij het slagveld va-n Elandlsiaagte, dat een uur gaans van dit sta tion ligt. Tieunge reste-s waren overal te- vin den. Doode paarden bij 'hoopen, slecht begra ven lijken, koffertjes, brieven, Ixxjken, veel mot bekende namen va-n onze Ilollonders m hot veroverde kamp. Een ondragelijke stank. Overal kogels, bommen, ledi-ge ludsen enz. Het rnoet er vreuselijk zijn toegegaan! Den 1 lei beletten ragen en mist ons om naar Ladv-nnitlh te gaan, om een blik op do posities te hebben. Zcmda-g, 12 November, be- zodh-t fk de posities bij Ladysmihh en speciaal „Long Tom", hot groote Fransche kanon, da-t de ingezetenen bestookt. Gedekt met oen. Zasmdekkleed stond hij daar, op een door de Engel- die bonunen verachgeijdoogden bodem. Er werd dien dag niet geschoten, anders had. ik mij niet op dit meest bestookte puntje ge waagd. Toen men ons kwaan waarschuwen dat de En-gelsehen wel eens konden groeten, maakten wij ons uit de voeten. Het was een indrukwekkend gezicht al die Boerenlagens in wijden kring om de in een bergketen gelegen -tad. Van het kanon of kon men de gtiheele bin nenvlakte met. Lady smith in een hoek over zien. De wijdte van den. kring verklaart het feit, dat voorloopig alleen met het kanon ge werkt kan worden, tenzij bij uitvallen, waar bij do Engel sclien steeds worden teruggesla gen ckror de veldartillerie en 'het geiweervuu-r. Dit verklaart ook. dat het nog lang kan du ren, daai', als de Engelschen niet uitvallen en de Boeren niet stormen-, do overgave- af hankelijk is van don duur der levensmidde len. Gedistilleerd. De «St. Ct." No. 305 bevat een Kon. be sluit 'van 13 dezer, waarbij het volgende woidt bepaald omtrent fabrieken,' waarin ge distilleerd noodig is als hulpmiddel bij de werkzaamheden. in haar trekken was grootdo vle-ezige waa- gen, het breede voorhoofd, de ronde oogen. Alleen het stompe neusje paste zoo zonder ling bij haar geziclit. En zoo was liet ook met haar Meeding ge steld. Bij oen deftige, zware, zwart wollen- japon, waarvan de snede van iedere modo onafhankelijk scheen, droeg zij een zwart sa tijnen scltort, dat mot een zwarten vola-nt van krip versierd was, waarop ixrmn en vea-- geet-mij-nietjes in vroolijke kleuren prijlcten. Boven vond Sa-bine een kamer, dio zoo mooi gemeubileerd was, dat de verdenking wel bij haar moest opkomen, dait de oude heer zicli eerst ter wille van haar dio sierlij ke meubelen had aangeschaft. „Over een halfuur noodig ik u aan tafel'," zei de Juffrouw, nadat zij zidh in vriendelijk ijverige vragen liad uitgeput, of alles nu zoo •mar Mevrouws zin was. Voor de eerste maal sedert maanden Hoed de Sa-bine zioli aan met een poging om er zoo bevallig en voordeelig mogelijk uit te zien. Zij wist, dat de oude heer een ooig daarvoor had. Eigenlijk had zij gedacht, dait zij esr nim mer weer belang in zou hunnent stellen, in den spiegel tc kijken, of haar Idee-ren wel goed aan haar lijf zaten. Aan tafel vond zij zidh tegenover den ouden heer alleen; een knecht bediende. „Eet Juffrouw Meyerwisoh niet met ons mee vroeg zij. „Andere wel, als ge het ton minste goed vindt. Maar vandaag stond zij er op, ons al leen te laten." Over de beido groote kamers, waaruit de woning van oom Frits bestond., was Saibino in verrukking. Beido kwamen aan dien straat kant uit, en één daarvan diende voor eetka mer. En beide waren met kunstweaken van allerlei aard versierd. Ofschoon hot nog maar ihalfzes was, heorsdhto er bijna reeds schemering in het vertrek. De- kale toppen der linden in de laan nam en misschien het licht wed weg; ook hingen er donkerkleurige overgiordij'nen vóór de ramen. {Slot volgt

Schiedamsche Courant | 1899 | | pagina 1