53 "e Jaargang. Zondag 7 en Maandag 8 Januari 1900. No. 10134 Eerste Blad. Tusschen twee liefdes. BUITENLAND. ÜCHIEDAIMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau t Boterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere regel meer 121/2 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde "kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon No. 133. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 6 Januari. Oorlogsnleu Er is zoo goed als geen nieuws van liet oorlogsterrein. Uit de telegrammen kunnen wij alleen opmaken dat te Mafeking de toestand be nard is. Anders zou niet een uitval beproefd zijn, die zoo groot veilies opleveide. Het is waarscliijolijk een wanhopige poging der be zetting geweest om zich door den vijand heen te slaan of althans een gat te breken inden ring die de stad omknelt. Ook generaal French schijnt er niet al te best voor te staan, Dat sbijzonder verzoek"' om troepen geeft te denken. Van Methuen in het Westen en Buller in Natal weten wij heel weinig. Iu Natal schijnen ernstige gebeurtenissen ophanden te zijn. De groote verkenning, waarvan een telegram hierachter spreekt, is blijkbaar weer op een échec uitgeloopen. Men zie overigens onze telegrammen. Engeland, Dultscliland en Portugal. Het opbrengen van de Bundesratli wordt steeds onbegrijpelijker.De>tlomvaart- maatschappij heelt zeer stellig veiklaaid dat de Bundesrath geen contrabande in had, en dr. Leyds, over een en ander ge interviewt), beaamde dit zeer pertinent. L)r. L-yds zeide, dat hij niets begieep van het opbrengen van het Duitscbe schip, aan gezien het, naar hij met beslistheid ver- k laai de, voor Tiansvaal geen kanonnen of contrabande aan booid had. Ue gezant zeide ook niet te kuonen gelooveri dat iemand op speculatie kanonnen of dergelijke naar Afrika zou zenden. Het kan wezen, dat er zadels aan boord zijn, doch 'l is de vraag of dat oorlogscontrabande i«. Of er Duitsche artille risten vooi Transvaal aan b mrd zijn, zeide de gezant niet te weten. De mogelijkheid is niet uitgesloten dat ei aan boord zijn, die op eigen nsieo op reis gingen, Dr. Loyds gaf wel de verzekei mg, dat de Transvaalsclie regeering beschikte over hoog-t bekwame «uurwerkmakers tol het vervaar digen der bommen, waartoe de dynamielfa- briek medewerkt. Op een tot den gezant gerichte viaag ol er Hollamhche artilleristen in bet leger dei Boeren dienden, antwoordde h'u dal er twee Hollandsche luitenants bij zyn, die echter vroeger hier te lande geen boogaren-rang dan onder-oflicier bekleedden. Artilleristen van vreemde natiën dienen er in het Trees- vaalsche leger zeker met meer dan drie. Als een eigenaaidigheid voegde de gezant er nog bij, dat de orkest-directeur van het Tiatis- vaalsche muziekkorps een Engelschman is. Aan den gezant werd ook nog de vraag gesteld of aan het opbrengen van Uuitsehe schepen misschien eenige andere beteekenis DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 6> „Dat vind ik erg onbillijk," zeii Lady Mi) „In veel mij bekende gevallen staat de man vetre beneden de vrouw. Als dat tra liet ge val is, lioo kan zij hem dan gehoorzamen „Ik geloof niet dfatt dit iets aa.11 du zaak verandert," zei de gin-vln vriendelijk „De Voorzienigheid liet het niet van de waarde dos mans afhangen toen Zij deze wet maak te; die heeft met zulke overwegingen niets uit te staan." Met wie zij hierover sprak, steeds hoor de zij hetzelfde. Zij begon te bemeiM 11 dat ir eenige waarheid in stak. De rijd zou kotreu dat zij haar heerlijke, haar volle vrijheid op moest gewen en aan de wenschen v.111 een ander zou moeten, gehoorzamenZij besloot echter één ding: zij zou gehoor.' tmen als z.j getrouwd was; zij zou leeren zich aan haar man to onderwerpenmaar voordat diie tijd kwamzou zij zieli verheugen in, die grootst mogelijke vrijheid. Zij wilde in alles, in ieder opzicht en in iedere omstandigheid haar eigen weg gaan. „Het is de gelukkigste tijd mijns levens, en ik hen van plan, dien zoo prettig mogelijk door te brengen," zei Lady May tot zichzelf, en haar begrip van genot wias dat van veie andere dames heb bestond in eieax opeenvol ging van triomfen over haar verloofde. Mbest zij in liet huwelijk gehoorzamen, dan zou zij ten minste vóór dien, tijd 'bevolenen Sir Clinton vond dat hij genoeg te doen had am aan al de wenschen en nukken van rijn lief ste te gehoorzame®. Toch was riji niettegen- is te hechten, of n.l., met het oog op de te ver wachten uitbreiding der Duitsche vloot, En geland misschien een gelegenheid zou zoeken om die zeemogendheid-aspiralies van Duitsch- land een ontijdigen dood te doen sterven. Dr. Leyds meende echter, dat Engeland niet op een dusdanige wijze zou optreden. Het zou zich nog wel tweemaal bedenken eer het zich ook in Europa in een 001 log wikkelde. Intusrehen heeft de Engelsche regeering riog altijd geen bevredigend antwoord ge geven op de Duitsche vertoogen over het inbeslagnemen van Duitsche schepen. In de Duitsche pers begint men dan ook allengs een wat scherper toon aan le slaan. In de eerste plaats geven sommige bladen te kennen dat de Duitsche regeering we! eens de uitlevering van de door Engeland bij Krupp en elder» bestehle schietvoorraad eQ geschut aan de Duitsche grens kon beletten. Andeie bladen zeggen dat men voortaan gebruik moest maken van bet recht van konvooi, en elke mailboot naarChst-Afrikn door een Duitsch oorlogsschip laten vergezellen. De «Harnb. General-Anz." beweert zelfs geboord te hebben dat alle manschappen van de marine die met verlof zijn, naar Kiel en Wilhelmshaven terugge roepen zijn. Dit laatste wordt door Wolfl's bui eau volkomen uil de lucht gegrepen genoemd. Nog meldt men uit Berlijn Pomigal licht een nota tot de groote mo gendheden, waarin het opkomt tegen het aanhouden van onzijdige schepen in de Por- tugeesche wateren door Engelsche schepen. Ook heeft de gezant te Londen op bevel zijner regeering geprotesteerd. Intusschen blijven de autoriteiten te Durban sgelooven" dat de Bundesrath contra bande aan boord had. Waarschijnlijk zal de lading ontscheept en onderzocht worden. De kapitein is Donderdag voor het piijsgerecht geweest. De »Weser-Ztg." ziet in het beslag leggen van den Hamburger steamer door een En- gelsch ooilogsschip voor of in de Delagoa-baai een precedent dat voor Duit»cli!and, en ook voor ons land, van groote strekking is. Ih-t blad betoogt boe in geval van een oorlog tusschen Duittehlaml en Engelatni, wam eer de Duitsche haven- door Knaelseln- scliepeti geblo-keeid worden, de Belgische en Nederiandsche havens in hetzelfde geval koinen ten aanzien van Duitschlaiid als mi Lorenfo-Marquez ten opzichte van Transvaal. Immers de geheele verbinding van West-en Zuid-Duitschland met den wereldhandel, het voorzien in gebrek aan levensmiddelen, het aanvoeren van uitheem.-che giondstoflen vooi de industrie en de verscheping van fabi ikaieo zal dan moeten plaats hebben door Neder iandsche en Belgische havens. Wanneer dus Engeiand's houding tegen over het handelsverkeer over Lorenjo Mar- quez uitdrukkelijk door de neutrale mogend- neden gesanctioneerd of stilzwijgend geduld wordt, dan kunnen in een toekomstige» oorlog van Duitschland diens vijanden hetzij En geland, Frankryk of Rusland liet verkeer over die neutrale havens evenzoo controlee- sfaando dat alles zóó mooi in haar zachte heersdlizueht, dat hij haar mot kon weerstaan. Sommige mannen zouden hun geduld (hebben verlorener waren tijden dat Hij diiep ge griefd was en het toch voorkwam dat hij na iedere gril en iedere luim, nog meer van haar hield. Zij wondde met haar eene blanke handje en heelde met het andere. „Gd jo naar liot bal van Lady Browning?" vroeg Sir Clinton op een morgen. Zij roden samen en hij zag hoe iedereen zich met een bewonderende bük omkeerde, om naar het lief gezichtje en haar mooi figuurtje nog eens te zien. „Ik heb er niet voel lust in," antwoordde zij onverschillig. „Lady Browning is geen bij zondere clioraie van me." „lik moet wel gaan," ging liij voort. „Ik ontmoette Lord; Browning gisteren, en hij wilde mij' niet laten gaan tenzij ik hein be loofde tb komen." „Nat, als jij gaat, ga ik ook," zeide rij met een glimlach, dien haar verloofde mooier vond. dan de schoonste zonnestraaleen toestem ming, die hem zóó bekoorde en verrukte, dat het hem moeilijk viel geen uiting aan zijn geluk te geven. „O, May, mijn trotsche, onvergelijkelijke May, als jo wat meer op die marnier tegen mij wilde spreken, dan zou ik de gelukkig ste man ter wereld zijn." Zij gimg naar het ba'l dut was de lief- kooizing; de andere hand wo.no,de. Want weer d'anste zij mot graaf Soldemi en zij scheen daar veel vermaak in. te scheppen. Hij was zeer boos en gobweitsthet kwekte on griefde hom, dat rij zich zoo weirrig naar zijn wen schen voegde. Hij vonid eon gekganhdild' om haar dit demzelfdtm avond te zeggen. Het was een. waatmo avond' en Lady May zocht mot vele anderen do koele serres op, waar de lam pen een zacht, gedempt licht op de zoet-gcu- ren en alles in leslag nemen of afweren wat zij als oorlog«contrabande beschouwen. En dat laatste begrip", zucht het blad, nis in den iaatsten tijd akelig rekbaar geworden. Men is er niet alleen steenkolen onder gaan rekenen, maar ook rijst, graan, meel, en men hoort stemmen die er ook giondstofl'en voor de industrie toe willen rekenen omdat die toevoer daarvan het weerstandsvermogen van den vijand versterkt." Het komt er dus op aan of een oorlog voerende mogendheid het recht zal hebben beslag te leggen, zelfs wanneer lo. het schip onder neutrale vlag vaart, 2o, het schip van een neutrale haven naar een neutrale haven is bestemt), 3o. ..et schip zich in neutrale wateren bevindt zoodat elk vermoeden omtrent een weikelijke bestemming naar een vijandelijke haven in plaats naar de aan gegeven neutrale haven buitengesloten is. Dit alles geldt voor den Bundesrath, en dit alles kan evenzeer gelden, wanneer er spiake is van beslag leggen vóór den Maas- of Scheldemond. Chamberlain, Rhodes en Jameson. De „Ind. Beige", haar belofte getrouw, publiceert in haar blad van gisteravond een serie brieven. Allereerst van Fairfield, den chef der Zuid-Af rik aanscke afdeehng van het departement van koloniën aan Haw- kesley, den advocaat der „Chartered Com pany"' en van Cecil. Rhodes, gedateerd van 11 Febr., 6 cn 7 Mei 18%. Voorts brieven en dépêches van Mawkcsley aan Fairfield, aan den millionair Beit, aan den voorzit ter der Iersche loyalisten in het Lagerhuis Jackson en aan Maguire, dien Rhodes naar Lobeugula liad gezonden cu te wieils behoe ve Rhodes 10,000 pd. st. aan Parnell zond om hem (Maguire) een plaats in het Lager huis te bezorgenvan Maguire aan Haw- kesley; van dezen aan lord Edward Grey, dr. Harris en sir John Willonghby, oen dé pêche van Jameson en een ongctcekend te legram uit Funchal (Madera) aan llawkes- ley, een ongedateerd schrijven van Cham berlain's schoonzuster aan denzelfde; ein delijk een brief van hot Parlementslid Rid ley aan lady Dudley. Al deze brieven loo- pen van Juli 1896 tot April '97. De „Ind. Beige" staat voor de echtheid dezer stukken volkomen in, en wij twijfelen daaraan ook niet. Maar het doel der publi catie glashelder aan te toonen dat Cham berlain medeplichtig is geweest aan den in val van Jameson is zeker niet bereikt. Het reeds bestaande vermoeden dat Cham berlain geweten hoeft van den raid is wel versterkt, maar met omgezet in positief we ten. Wel blijkt er uit dat geen moeite ge spaard is om de schuldigen aan hun straf te onttrekken. Zoo schrijft Hawkesley jp 22 Juli aan Fairfield „Is het gerucht waar dat de regeering besloten heeft een commissie te benoemen uit het Lagerhuis om een ci.quêtc in te stellen naar dr. Jameson's daad van Decem ber 1!.? Als dat zoo is. dan zal het toch .vel mogelijk zijn, in liet belang der directie, groote voorzichtigheid in acht te nemen, wat aangaat dc keuze der leden? Zoo dat rende bloemen wierpendaar vo-nd Sir Clin ton haar. Zij wa» geheel alleen en hij stond eenige oogenblikkeu m bewondering verzon ken voor liet liefste tooneeltje dat hij ooit gezien had. Do achtergrond word gevormd door bloemen en groene bladeren. Lady May was aanbiddelijk mcit tiaar goudblond haar, mcit de schitterende juwoelen oan haar blanke hals en ronde armen, niet haar kostbaar wit kanten kleed'; haar mooi gelaat droeg ooti uitdrukking van ougowoncn ernst. „May," zei Sir Clinton, „vindt je niet dat jc mij zeor onaardig behandelt? Lk vraag je als een bijzondere, 'n persoonlijke gunst om een zeker iets niet te d-oen, e.n het schijnt dat je er een bijzonder genoegen in schept het toch te doen." Zij lachte met dat lieve, zachte tachjc, dat hem hot blood sneller door do aderen joeg en zijn Ihart deed kloppen. ,,I!k mooi. bekennen," zeide ze met openhar tige onbeschaamdheid, ..dat cr een zeker ge noegen in steekt om iets te doen, .wat een ander liever wemscht dat ik niet zal doen." „Ik geloof, liefste," zeide hij zacht, „dat als jc moer van mij hieldt, je meer acht zoudt slaan op mijn wenschen en ten minste zoudt trachten ze tc vervullen." Er lag een smartelijke Jdank in zijn stem, die haar deed opzien. Zij zag zulk een diep. stam verwijt in zijn oogen, dat liaar hart er door gutroffen werdde mooie, witte bloe men violen haar uit do hand. Zij stond vlug op on naar lican toegaande, l'egde zij haar blanke, zacht© hand in de zijne, „Ik ben hier gekomen omdat jij er zoudt zijn, Clinton slechts om het genoegen van met jou te samen tc zijn; laat ons dus niet kibbelen nu ik hier ben." De woorden waren eenvoudig, maar de glimlach, iio ze vergezelde was zóó zoet, do zachte aanraking van do blanke vangers door- kan, dan kau ik jc opgeven dc namen van do heeren Carson en Cripps, leden van den Geheimen Raad der Koningin, cn Geo Wyndham. „Zou er ook mogelijkheid zijn met je te spreken over de bewoordingen van het rap port aan de commissieV' Eu wat was hel gevolg? Dat Cripps en Wyndham inderdaad benoemd werden, en Carson, dien men voor te onafhankelijk aanzag, niet. Welk een reclitskomcdie Een aanwijzing van Chamberlain s mede plichtigheid aan den inval van Jameson le vert deze passage uit Hawkesley s schrijven van 20 Feb. '97 aan lord Grey over de zit ting der enquête-commissie „Rhodes was zeer goed, en ik denk wel dat hij er zich uit zal draaien. Den eersten dag was hij zenuwachtig maar toch was zijn verklaring goed. Gisteren was hij eenvoudig prachtig. Ik denk niet dat wij uu al gered zijn, maar er is kans dat men het „in het algemeen belang" zal achten de kabeltele grammen niet te openen die gedurende de laatste helft van 1S95 zijn gewisseld, en lie de bijzonderheden der destijds gevoerde on derhandelingen inhouden. „Ik ben echter gedwongen te bekennen dat ik vrees dat men ze wel publiceert /En in dat geval sal Chamberlain het alleen aan zich zelf te wijten hebben". Merkwaardig is ook de ongedateerde brief van Chamberlain's schoonzuster aan Hawkesley, waarin zij o. m. zegt: „Ik ben volkomen met u eens, dat et- voor het oogenblik althans niets of weinig gedaan kan worden met J. C. (Chamber lain). Hij weet wat hem te wachten staat en zal tijd genoeg hebben om or over l denken totdat C. J. R. (Rhodes) komt. Zoo lang gij het voor C. J. R. o n n. c a e 1 ij k maakt Jameson op te geven, zal hij hem trouw blijven, maar ik ben er zeker van, dat Rhodes er op zeker oogenblik aan ge dacht heeft den doctor op te offeren. De dr. moet dit nooit weten en als iemand Rhodes op den rechten weg kan houden, kunt gij het. Ik moet eens met u praten over de toekomst van den dr. -0111 te hoo- ren wat gij denkt van mijn plan, dat hij al heeft goedgekeurd. „Gij weet niet hoe dankbaar ik u ben voor alles wat gij voor hem gedaan hebt. maar ik geloof."dat gij maar gedeeltelijk zult kunnen begrijpen wat liet voor mij zegt, dat hij een vriend heeft gekregen als gij." Mevrouw Chamberlain scheen zeer veel belang te stellen in Jameson, en Rhodes blijkt hoe langer hoe m -er een niets en nie mand ontziende cynicu te zijn. De „Ind. Beige" trekt uit de briefwis seling deze conclusie „Na de plannen van Cecil Rhodes en Ir. Jameson in zake den inval in Transvaal en de omwenteling te Johannesburg gekend en aangemoedigd te hebben, heeft Cham berlain alles in liet werk gesteld om, door bemiddeling zijner ambtenaren aan het mi nisterie van koloniën cu van zijn vrienden, de samenzweerders te redden en aan de ju stitie van hun land te onttrekken." Niet zonder reden vergelijkt het blad de kuiperijen van Chamberlain c. s. met de trilde hom mot zulk oen geluk, als hij nog nooit te voren had ondervonden. Hoe kon hij icte anders doen, dan haar aanbidden, haar die zoo zacht en innemend was, zelfs terwijl zij nukkig ©u IlLeersdizuchtig was Zoo ging do tijd voorbij, Uisschoii zonne schijn en schaduw, tusschen koortsachtige liefde en brandende jaloezie, Lot de groote gobeurtenis van het seizoen aanbrakde tooncclvoorstellingen in besloten kring van gravin Swanid-own. Ieder heeft zijn stokpaardjeLady Swandown dweepte met Liefhebberij-kome die. Ieder aardig meisje, iedere kuapjie man, die slechts een greintje verstand -e- zat, werd geprest in haar dienst. Lady Swaudown's charades, tablcaux-vivauts en amateur-tooneelvoorstellingcn waren een van de gebeurtenissen van do „season". Tot groote ergernis der gravin was dit jaar een mededingster verschenen op dit ge bied van amusement, waarop zij bijzondere rechten meende te bobben. 111 den persoon van mevrouw Dumbar, de vrouw van een wijd en zijd beroemd miilionnair, een aar dige brunette, die er vermaak in schepte haar lief, pikant gezichtje en mooi figuur tje in verschillende kostunica te laten uit komen. Lady Swaudown's verontwaardiging was groot, dat iemand er aan kou denken met haar te wedijveren. Zij besloot liet uiterste op 't spel te zetten en zulk een partij te ge ven, dat het liaar tegenstandster geheel zou verpletteren. Om dit resultaat te bereiken, moest rij natuurlijk vóór alles zeker zijn van de medewerking der mooie, jonge La dy May Trevlyn.' Zonder liaar, dat wist zij wel, zou alles mislukken. De mensclien gin gen naar partijen, even dikwijls uit verlan gen om de mooi© Lady May te zien, als wel om een andere reden. HenryGribclinDu Paty-manoeuvres in de zaak-Dreyfus, en liet besluit „Dc Engelsche bladen zullen er goed aan doen de verontwaardigde artikels terug te nemen die zij over de zaak-Dreyfus gepubli ceerd hebben. Al wat zij toen gezegd heb ben van de samenzweerders tegen. Recht en Gerechtigheid is punt voor punt toepasse lijk op de heilloozc mannen die Engeland gevoerd hebben tot de rampen van Modder- rivier, SLormberg en Colenso." Dc „Tel." heeft dr. Leijds doen intervie wen, ook over deze publicatie. De gezant had de stukken nog niet gelezen en kon er zich geen voorstelling van maken. Hij ver klaard dat cr wel altijd is vermoed dat tus schen Chamberlain en Jameson eenige be trekking heeft bestaan, docli tot nu toe is 't bewijs niet geleverdmogelijk dat de „Ind. Beige" than» gelukkiger is, zeide hij. Wij hebben reeds als onze meaning te kennen gegeven dat ook thans het bewijs niet is geleverd. Gemengde ftledcdecllngen. In bankkringen te Parijs meent men ze ker te weten dat een der eerste Londensche banken te Petersburg heeft gevraagd of de Engelsclie bank geen voorscdiot van 5 mil- lioen pd. st. uit de Russisch goudreserve zou kunnen krijgen. De Russische regeering weigerde beslist, zelfs met een beroep op de Vredesconfe rentie. Vooral die motiveering heeft te Londen zeer ontstemmend gewerkt. Dr. Leijds hecht niet de minste waarde aan de geruchten over een vervanging van sir A. Milner. Een curiosum. De ..Standard and Diggers News" zegt dat reizigers, die onlangs van Sint Helena te Pretoria zijn aangekomen, vertellen dat de Engelsehen Napoleons' villa Longwood reeds klaarmaken voor Kruger, tegen len tijd dat de president Engeiand's krijgsge vangene i» De Boeren zouden daarover zeer verontwaaidigd zijn. In den Fransehen ministerraad deed Wa!deck-Rousseau gisteren voorlezing van een telegram van den prefect van liet de partement Loire, meldende dat de onlusten ie St. Etienne niet aan de stakende arbei ders te wijten zijn. Men kau zich gemakkelijk voorstellen hoe het zachte vonnis van het Hoogge- reclitrimf te Parijs in de bladen besproken wordt. De regeeriugsgezinde bladen zien er een bewijs van onpartijdigheid en verzoenings gezindheid in; dc nationalistische en anti semitische pers houdt het er voor dat de regeering met durfde te treffen. Te Granillers in de Spaansche provincie Catalonië staken de arbeiders en nemen een dreigende houding aan. De troepen zijn geconsigneerd. De Chineesche ambtenaren in het district waar de Engelsche missionaris Brooks ver moord is, zijn ontslagen. Lady Swandown was ccn beetje onge rust zij had vage geruchten gehoord, dat Sir Clinton niet van zulke te-koop-stellin gen hield, dat liij zich hierover scherp had. uitgelaten. Wat moest zij doen, als hij tus- sehenbeidc kwam, als hij invloed trachtte uit te oefenen op Lady May en haar be lette te komen Zij moest er niet aan den- keil. Yol angst reed de gravin naar Cliff e House cu vond de jonge erfgename alleen thuis. „Dat tref ik bijzonder, Lady Mayu is steeds zóó door bezoekers omringd, dat het bepaald een gebeurtenis is u alleen te vin den. lk heb u iets zeer belangrijks te vra gen. Wal kleedt die witte japon u koud; maar nu ik er goed over nadenk ziet u er altijd koel uit." „Ik veronderstel dat ik er net uitzie als ieder ander," zei Lady May. De gravin ging zitten met het air van iemand die veel heeft te zeggen, en ook van plan is dit tc doen. Zij vertelde Lady May precies hoe de zaken stonden. „U zult toch niet weigeren zeide zij, nadat zij had uitgesproken. „U weet, dat het geen vleierij is, wanneer ik zeg, dat mijn feest een waar succes zal zijn, als u slechts mee wilt spelen." Lady May aarzelde. „Ik weet niet zeker of ik het kan loen,"' antwoordde zij. „Ik heb nooit komedie gespeeld." „Mijn lieve Lady May, alle vrouwen rijn geboren actrices," zei de gravin, „wanneer u liet slechts wilt probeeren. Ik had dit koer gedacht over „Romeo en Julia" of „De Vrouw van Lyon"welk stuk zoudt u verkiezen V' (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1