Tusschen twee liefdes. 53st€ Jaargang. Woensdag 24 Januari 1900. No. 10148. BUITENLAND. SC IIEDAI IS :he courai it. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.G5. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere regel meer 12],'; cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaau die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. - In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde kleine arleeetentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Knterc. Telefoon No. 183. Algemeen overxtcht. SCHIEDAM, 23 Januari 1900. BB OORLOG, Aan deTugela. Er valt niet veel toe te voegen aan de telegrammen over Buller's operaties. De Engelschen maken kleine vorderingen, die ons evenwel van geen invloed schijnen op den grooten slag. Het zijn kleine gevechten, die nochtans de Engelschen op vrij groote verliezen te staan komen. Noch van Zaterdag noch van Zondag weten wij het cijfer der doodenverschillende cor respondenten zeggen wel dat er weinigen sneuvelden in verhouding lot het aantal gewondeD, maar toch gelooven wij dat menige Engelsche soldaat op de heuvels bij Veuters- spruit den dood heeft gevonden. Noch de telegrammen uit Buller's hoofd kwartier noch die der oorlogscorrespondenten zeggen veel. Een nieuwen kijk op Buller's operaties geeft alleen een vermoeden dat wij in een der bladen vinden, nl. dat het de bedoeling is Hildyard's kolonne tusschen de beide Boerenstellingen in te schuivende divisie-Warren werkt dan op de linker-, de divisie-Lyttelton op de rechterflank. Zoodoende hoopt men door te dringen naar den kant van Ladysmith dat, naar men blijkens een telegram uil Pietei maritz- burg aan de sDaily Telegraph" daar alge meen gelooft, Donderdag ontzet zal zijn. De berichten der oorlogscorrespondenten bevatten natuurlijk weer de rcwone praatjes van misbruik der witte vlag üvor de Boeren, van een kanon der Boeren dat van een heuvel af werd geschoten, en dergelijke. Ander oorlogsnieuws. De coiTöspondfefnib der „Daily Mail" zegt dab Zaterdag voor hob eerst bij Colesiberg lydriiet-bomm-em werden gebruikt. De uitwer king was op den harden rotsbodem verschrik kelijk, beweert hij. De carrespomcfcinit der „Daily News" zegt eenige gewonden van het Suffolk-regiment te bdbbem gesproken, dat bij Remsiburg zoo geducht leed. Volgens hen was de mam die „Retaaieeriem'' kommamdeerda niemand anders dam kolanol Watsom zelfonmiddellijk na) dit batvol sneuvelde hij. Mem gelooft dlat een inlamidfeoli ossendrijver do plannen der Engel se] ï.en aan d^-Roeren (had verraden Een telegram uit Mafekmg aami dia „Daily Mail" vam 10 dtazer zogb dak het aamtball Boe ren om do stad kleiner is dan bij heb bogin vam het beleghet wordt, nu op 2000 ge schat. Het garnizoen is goedsmoeds, em er is voedsel voor drie maandem. Mem zegt dat kolonel Plumer da stad needs moer nadert. Hij is mu negentig mijlen vam Alafefcing af, tem Zuidem vam Gabei-omec. Lard Kitchener heeft earn dagorder uitge geven, waarin, hij do officieren verantwoor delijk stelt voor plundering of gewelddladilg- hiediem door die soldaten gepleegd. Alles wait gerequireard wordt, moot betaald wordtin. Silnidls Vrijdag zijn drie transporbsoh epen mot 5000 mam en drie batterijen te Kaap stad aangekomen. De militaiime medewerker der „Westmi. Ga,z." gelooft niet dlaib dfö verliezen dor Boe ren reads G a 7000 bedragen. Er wordt ge rekend op 400 dooden on gewande® bij Mad- DOOK CHARLOTTE M. BRAEHME. 20) 'Hij liep voort, al begon zijn kracht hom nu bijna te begevende bi jn a-reuzen ultra ol 11, die waanzin en wanhoop schenkenhij groep naar de lage takken ondier het voorbijgaan, maar hield goem oogenblik stil om togan de boomen te lounem. In ziju hersenen was oen vreemd, dof govool; bijna was hij vergoten waarom hij hier was Wat was ca- gebeurd' wat had hem gek gomaaikt? Nu em dam schrikte hij op doordat hij het luid uit schreeuwde, em dan maakte d© kilamk vam zijn «tem hem bang. Aleer dan eens scheen de gloeiende oosteroindea- plotseling weg te zin ken en ook de toppen der hoornen. En plot- Soling scheen nu ook do aarde weg to glijden ondier zijn voetentoen sloag zijn eono voet togen wat hem de afgebroken tronk vam een ouden boom leek, on hij viel', met zijn gelaat in het gras. Hij kon zich bijna oen gevoed van verlichting herinneren, dat hij daar neer lag om te sterven, en daarna, oen oogenblik van hevige pijn, toon hij zich trachtte om te wentelen omi niet te sterven, met zij|n ge laat naar dem grond gekeerd. Toem herinner de hij zich niets meer. Niets meer. Do vogels ontwaolkten em. hie ven hun lied aamdé zom straalde aam den hemel; de wildie rozen, dia kamperfoelie do drukke bijen, alles begon een nieuwen zomior- deraavitA* eln 700 bij ALagerfonteju. Dit kaan niet, zegt hijwamt onizo soldaten zugem do Rooi on im1 lidt geheel niet, em de verliezen der Emgehscheni die zicli in heb open veld moastiaa vortoonen, waren zelf» lager. Lord Methuen's kolonne. Een der oorlogscorrespondenten die den opmarsch van lord Methuen's kolonne en de gevechten van Belmont, Grampan en Modder- rivier heeft bijgewoond, Alfred Kinnear, is ziek te Londen teruggekeerd. De sWestm. Gaz." heeft hem doen interviewen. Kinnear was van oordeel dat Methuen na den slag bij Alodderrivier zich door mensch- lievende gevoelens voor zijn soldaten had laten bewegen om niet verder te rukken. Had hij dit wel gedaan en de correspondent nad dit mogelijk geacht dan zou men 's Zondags te Kimberley hebben gedineerd. ïWaarom trok Alethuen eigenlijk op tot ontzetting van Kimberley Stond het toen slechter met de stad dan nu vroeg de inter viewer. Kinnear oordeelde van nietten minste als Cionjé van zijn succes bij Magerfontein heeft weten gebru'k te maken door Kim berley aan te vallen. De correspondent meende ook dat Methuen Belmont en Graspan had kunnen vermijden; hij had met 20.000 man den Vrijstaat moeten binnenrukken. Daardoor zouden en Kimberley en Lady smith ontzet zijn. Het oorspronkelijk plan was op te rukken langs drie lijnen een westelijke kolonne over Kimberley, een cen trale kolonne over De Aar, en een ooster lij ke over de Natalsche grens. De persoon van Cecil Rhodes heeft nooit eenig gewicht in de schaal gelegd. Maar de rampen in Natal hebben dit eerste veldtochtsplan omver geworpen. Toen werd de vliegende kolonne onder Kimber ley goedgekeurd, met het doel de Boeren te dwingen Nauwpoort en Stormberg te ont ruimen en een afleiding te geven aan de Natalsche grens. De reden waarom lord Methuen den door hem gevolgden weg gekozen had, was dat die langs de spooilijn liep. De nedei lagen waren goeddeels te wijten aan den slechten verkennmgdienst en de onderschatting van de bewegelijkheid en het wèl-ingehcht zijn van de Boeren. Bij Moddei rivier hadden deze prachtige stellingen, terwijl de Engelschen dachten dat ei maar weinige vijanden waren. De stellingen der Boeren wat en zóó dat zij schenen te behoore» tot de natuurlijke bodemgesteldheid. De heer Kinnear geloofde niet aan het ver haal van mpemngsverschil tusschen Wau- cliope, den generaal der Hooglanders die bij Magersfontein sneuvelde, en Methuen. De nederlaag was z. i. te wyien aan het feit dat de Hooglandeisbrigade verdwaalde en geen voeling meer hield met de andere troe pen, terwijl de duisternis het noodzakelijk maakte dat in gesloten formatie werd ge- iriarcheeid. Zoowel bij Modderrivier als bij Magerfontein waren de gebeurtenissen ver rassingen voor de Engelschen. De coi respondent, gevraagd naar zijn oor deel over ford Methuen, zeide hem niet te willen ophemelen; hij hield de generaal voor een blijmoedig optimist. Ten slotte noemde hij deze fouter was uit Engeland te vee! infanterie en te weinig artillerie en cavalerie gezonden. dagmaar liij lag daar tusschen liet gras en de vaiix-iiis, in den dood gedreven door ie trouwe! oosiheid en den trots een or vrouw. Hoes lang (hij daar lag, wist hij mot. Hij was er zicSh niet van bewust dat hij gevonden werd', dat een schoon gelaat zich vol medelij- dien over hom boog, dat trainen uit lieve oogen vloeaden, dat kleine handjes hem trachtten op te tillen, dat er woorden van liefkltovol' modelijden werden gefluisterd hij was blind on dioof voor alles. Toen liieve®, oenigem tijd later, sterke ar men. hem op en werf hij weggedfagc-n niot dood, neon, hij was niot dood. Zij kon den zijn hart flauw voelen MoppenSiij was niet dood. Zij' brachten lieim naar oen lief landümisjo aam don rand van het bosch, waai- mevrouw Erne, een weduwe, woonde. En aam dte deur van het landhuisje staande, had zij gezegd „Breng hem binnen wij zullen alles voor liean doem wat wij kunnen. De hemel zendt ons allen vrienden en helpens in de uren van dem nood." Hij wist niets van dit alles. Hij weid naar boven, gdbradrl, en lag op het Mei ne witte bed, in eon kleine witte kamier, waai de rozen door het venstier keken en de kam perfoelie zich om het kozijn slingerde eon kteime, vriendelijke, luchtige kamer vol zon neschijn em bloemen en licht. Yricndeittjllce iiamdfcm legden hem op het kleine bed, toen de zomerzon haar kringloop voortzette. Hoe hij! liet eerst tot bewustzijn terug keerde, kon hij niet zfeggem; maar hij herin nerde zich. een eigenaardig gevoed van warm te, rust en belmgekjkheid. Toem opende hij Be Zufd-AfriUaansche Ball. De slag bijColenso. Het eerste bericht van de ovei winning der Boeren dat Pretoria bereikte, was van dr. Engelenburg, den editeur der Volksstem". Hij seinde: De editeur is verheugd de eerste te kunnen wezen om een gunstig bericht naar Pretoria te seinen over het gevecht heden. Tegen 7 uur vanmorgen ontplooide de vijand zijn aanvalslinie in de vlakte tegenover onze stelling. Onze linkervleugel werd door een volle batterij veldgeschut onder handen ge nomen, waarop de onzen met matig geweer vuur antwoordde. Oolenso zelf werd door infanterie in breede linie offensief verkend, terwijl evenzoo onze rechtervleugel beschoten werd. Onze eigen artillerie werd prachtig bediend en dreef den vijand van onzen linkervleugel weg, verscheidene getroffen achterlatende. Daarop ontstond een hevig geweervuur om het dorp Colenso, dat nu het hoofdpunt van den aanval werf, terwijl inmiddels de zware kanonnen steeds op onze posities door bleven schieten. De Engelsche infanterie spreidde zich breed en diep uit en werd tegen half negen aanmerkelijk versteikt, toen het ge vecht zijn karakter van offensieve verkenning verloor en een reguliere aanval op de wagen- brug van Colenso werd. Om half tien had een wonderlijk ding plaats. Een volle Engelsche batterij naderde onze stellingen en kwam onder ons geweer vuur, dat zoo hevig werd dat de Engelschen in haast wegvluchtten met achterlating van iiun geschut. Tot tweemaal toe kwamen de Engelschen terug om kanonnen te hernemen. Dit deden zij kranig doch tevergeefs, want ons geweervuur was te sterk. Toen ik omtrent elf uur gevecht verliet, stonden de kanon nen op een rij tusschen de bommen en verlaten door hun mannen. Na tien uur ving een betrekkelijke stilte aan enkel aigebroken door enkele kanonschoten. De Engelschen retireerden terwijl sommige paarderuiters weer in oostelijke richting met artillerie reden. Vele bommen der Engelschen zijn niet gebarsten. De Fransche kolonel de Villebois, die met Galopaul en mij den veldslag bijwoonde en zich kalm onder het kanonvuur bewoog, prijst den moed en niet minder het kiygS' beleid van onze officieren. uZij doen altijd het juiste ding op het juiste oogenblik", zegt de kolonel sen hebben een uitstekenden blik over de situatie." Nogmaals dit eerste treffen met generaal Buller is een succes voor de Transvaalsche wapenen geworden. Generaal Botha, seinde achtereenvolgens aan den staatssecretaris te Pretoria: 12.40 nam. Gevecht gaat nog steeds voort. Wij zijn hun kanonnen van morgen zoo na gekomen, dat wij twee batterijen paarden en bediening hebben wegge-clioten, en zij vech ten nu hard om ze weer te veroveren. De kanonnen staan bij trcinbiug en al hun ge schut is zoo gesteld, dat wij de kanonnen nog niet kunnen gaan halen, daar zij met hun geschut de brug bestrijkeu. Zoover heeft da Heer ons bewaard, als men let op de vele kanonschoten op onze schansmuurtjes gewor pen, is het een wonder dat er nog een menscli zijn oogen en. zag het aangename, witte bed en dc prettige witte kamer. Hij had willen spraken, maar hij scheen met stomheid, ge slagen. Het volgende dat hij opmerkte, was het open venster met zijn weelde van rozen en kamperfoelie, en toon, bij liot venster, het gelaat van een jong meisje. Zulk een gelaat zoo schoon, zoo zacht, zoo liemeteoh dat had hij gezien op de schilderijen van heiligen rem, week, door schijnend. Hij zag mooi-gianzend en zaclit- gdvond kaar; blauwe oogon, ru»tig als eon meer in zomerzonneschijneen gelaat reiu- blank, Dchalve waar de tecre rozen blos do lippen en do wangen dokte Het kon liet ge laat van oen engel zijn geweest zoo schil derdien de oud» moestens die. 'b Lieve kopje was gebogen; hij kon niet zien wat rij dood; toen kwam or oen nevel voor zijn oogen, on zaig Blij niets meer. Hij herinnerde zic'h niets meer, totdat hij de zachte stneo- liing van tecre, liefderijke harnfan voelde mi hij do flauwe gewaarwording kreeg dab het jonge meisje naast hom knielde en over hem «prak met iemand andeais. „Hij kan mij met verstaan," zeide zij, „ik walde dab hij het kon. O, moeder, wat is hij veusdliiliend van allo anderen van allo mannen die wij bier zien." „Maar Daisylïef, wij zien ook alleen bosühwaicliteirs en winkeliers. Ik heb vroeger ondier den landadel geloefd, on deze arme, gewande vreemdeling is oen odoLmau." „Een edelman f" heilhaaldo 'het jonge meis je, dat Daisy genoemd werd. „Ik heb dik wijls gedacht dat ik wel eeois een housoli n tdc-liman zou willen riem" over is. De vijand heeft wederom ambulance- wagens voor kanonnen en troepen gesteld om hen te beschermen. 1.15 nam. De vijand tracht met alle macht van zijn kanonnen om de wageribrug aan stuk te schieten om alzoo te beletten de kanonnen door te brengen, maar wij staan vast, want God vecht naast ons. Eindelijk te 7.45 nam. De God onzer voorvaderen heeft ons heden een schitterende overwinning gegeven. Wij hebben den vijand op alle zijden, drie ver schillende punten, teruggeslagen. Wij hebben hen toegelaten onder een hevig bombardement, van hun kant 12 kanon nen vlak bij de rivier te brengen, en zoodra hun paarden afgehaakt waren, openden wij het vuren met Mausers en doodden hun be diening en schoten hen zoo uit positie, dat zy alleen slaagden twee kanonnen terug te krijgen. Wy hebben de andere tien prachtige groote kanonnen genomen, met dertien ge vulde ammunitiewagens. De kanonnen zijn reeds door de rivier gebracht. Wij hebben ongeveer 150 hunner beste mannen, die zoo dapper keer op keer stormden, krijgsgevan gen genomenonder hen zijn verscheidene officieren. Het verlies van den vijand moet verschrik kelijk geweest zijn. Zij liggen aan elkander en ik denk zeker 2000 man. Van onzen kant ongeveer 30 gewond en gedood. Juiste be richten sein ik u daaromtrent nader. Ik kan met een dankbaar hart u en het Afrikaan- sehe volk gelukwenschen met deze schitte rende overwinning. Ik ben verplicht aan te dringen, de Britsche regeering te doen verstaan, dat onder den dekmantel van het Roode Kruis kanonnen te plaatsen of beschutting te zoeken, gelijk zij overal en op een plek driemaal gedaan hebben, ten eenenmaie ongeoorloofd is. Kanon nen reeds door de rivier gebracht, en beleefd verzoek ik de regeering, om proclamatie een algemeenen biddag te proclarneeren, om Hem te danken, die ons deze overwinning gaf. De Transvaalsche correspondent van het uNieuws van den Dag" vertelt hoe president Kruger het bericht van de overwinning bij Colenso ontving sAls gewoonlijk zat Oom Paul op zijn stoep onder de veranda van zijn hui.-, zijn namiddag-koffie te drinken, toen hem het goede nieuws uit Colenso gewerd. Onmid dellijk moest hij dat aan zijn bezoekers mede- deelen. Twee dikke tranen rolden over zijn wangen en veidwenen in de stekels van zijn korten baard, dien hij in de laatste dagen niet geschoren heeft, 't Waren tranen van blijdschap, die zich lucht gaf in deze ken schetsende woorden: »Dis was nie men-e zen werk nie." Over het aandeel dat jonge dames zouden gehad hebben in de ontvluchting van Winston Churchill uit Pietoria, zegt deze eoi respon dent »De twee jonge dames, die gisteren (15 December) geariesteerd zijn, omdat men in haar bezit billets doux van de Engelsche krijgsgevangen officieren had gevonden en zelfs die episteltjes beantwoordden en bezorg den, zullen wel meer van de ontvluchting weten. »De zaak is nu in onderzoek, en vindt men de medeplichtigen want die moeten „Nu zie je ar oau," zei hi.tr moeder. Toen was het eenigo n. -n stil. Hij voelde rijn hand gevat tus^ twee zacht» Menie handje», dio liaan- vooi/,,t uiig stned.de. „Wat blanke hand, moeder!" zeide dezelf de lieve stem weer. „Kijk eens, do mijinc s bepaald bruin daarbij vergeleken. Die hand heeft nooit gewerkt, ze is nooit door arbeid vereelt. KijSc eens, wat mooiIk dacht dat- dttiincts alleen zulke fiianden konden hebben Toen was er weer een kort zwijgen, als dacht dc moedor na, voordat zij antwoord de. Zij zeide „Je moet je wachten zulke dingen te zog gen, ais iemand je kan hooren, Daisy." „Dat spreekt vanzelf, moeder." Toen duwde rij do donk-ere, diicflite haar lokken weg die over rijn oogen hingen. „Wat een mooi haar, moeder. Het is zio zacht on zoo fijn ails van eon vrouw. Kijk eens, hoe het golft. O, ik beu ca- zeker van dat een moeder of zuster zich angstig af- vnuigb, waar liij nu is," „AIisscMen is hij wel getrouwd, Daisy." Da is}- koek naar hem met een peinzend galaat. „Dak denk ik niet, moeder. Hij riet cr nict uit alsof liij getrouwd was." „Hoe kan je dat nu weten, kind?" „Ik weet niet waarom ik het zog, maar toch ben ik er zeker van. Ik heb nooit be grepen hoe hot komt maar ik weot som mige dingen hij ingeving. Zou hij beter «or den, moeder Arme jongen Arme jongen Wat zou het haard vcor hom rijn te moeten stel venhij is zoo mooi on zoo goed." „Do dokter zal wel spoedig komen Ro er zijn dan zullen die zeker streng gestraft worden. Nauwelijks was Churchill ontsnapt, of de gevangenen in de renbaan wisten het. Die heeren waren dien dag vrij rumoerig, zelfs luidruchtig in den namiddag gedurende de ter aarde bestelling van de heeren, van wie ik boven sprak. Er scheen zelfs vrees voor ontsnapping, althans een geest van rebellie te bestaan, waarna de bevelvoerende luitenant van politie het raadzaam achtte, de wacht dien nacht te versterken en bovendien posten van zeven gewapende mannen uit Ie zetten aan de einden der straten, die van de renbaan naar de stad leiden. De nacht ging evenwel kalm voorbij en den volgenden dag begon men de gevangenen in troepeu te vervoeren naar Waterval, op twee uur afstands van hier aan de Pietersburgspoor gelegen, dat een geschikte verblijfplaats biedt. Ladysmith, In de „Volksstem" van 11 December vin den. wij oen verslag van hot beleg van. Lady- smitik, ontleend aan een caroospandearb van de „Natal Aloroury''. Een. gedeelte vam. het sclirijwaii volgt hier Op zekeren dag krwattn er een stuk vam een. bom dfaor ecu huis en. torzalfdior tijd werd dlit gwaakt door stukken van oeoi (kartets en Alauskn kogels ma. 9. Het huis vam advocaat Canter, waar ook kolonial Rhodes em lord Ava. woonden, werd door vier boanmiiem ge troffen. Ook het klooster, dat bewoond iwarf! door Vader Ford van New-Castle en tus~ sclitonboidb door koioma! Dautnol valn dia Na- talsdhie politie, werd door vier bommen! en stukBoem vam kogels getroffen. Dit was den 9on Nkxneimibar. DienzeLfdon dag, dem geboortedag vam dem Prins van Wales, mankte de vijand oom aiam- vai. Een sterk geweervuur werf) met heb aanbraken vam den dag geopend aami dfen achterkant vam Kloosteirkop. Deze aarnwai was gericht op Gordon-jxisb. Het treffan wond spoedig algemeen en strekte ridh over een cirkel random Ladysmith uit. De Joaian- iicöiburgsche politie maakte vam het Noord westen een charge met de saibel, maar weird door geweer- em goschutsvuur ontvangen,. Een klomp Boaran trachtte een spruit to be reiken. aam den voet vam Caesars kamp m ow/e stalling te nemen. D© vijand werd hiet- ,u echter vedundeird door de karabimers, dio in lime langs dom karnt vam de andere spruit lagöii, onder schuiling vam klippen. De Boeren vuren ui de open vl-akte em do karaibuiioris wachtten tot de Boeren vrij didhtbij wanen, em openden, toon eerst het uur. Bijmia alle bommen barstten. De bommen vam de 6-duims Long Tamkamoiimiem wegoii 94 lbs. on mon berekent, dat zij een tref kracht hebban vam 250 lbs. Cricket, polo on voetbalwedstrijdlem rijm aan do ordb vam dfem dag. Er werf een cric- k-etwedisürijd gehouden tussdiem de Border Alouiiitod Ruflos, de Natel Mounted Rif les em de Natolsohö Karabimiers. Een boom barstte vlak in de naibijhead. Bij een audere gelegenheid barstte een! boen onder de tent van oem Hooglanden, die in die lucht werf geworpen em bediaard en ongedeerd weer naar omlaag kwaon. Do soldaat Schram, vam Eshow, sliep in rijm terut-, toem er oen. stuk vam oen bom doorheen vloog on hem dem hals afsnoecL Het grootste died dor bommen, van. de bin. is hom gaan kalen. Dam zuiilem wij we ten of hij zal leven of sterven. Je moet voor ham bidden, Daisy; ik stel moor vertrou wen in het gebed dan m dokters. Ik ga de thee Maar zetten. De oudere vrouw verliet do kamer, en de lieve, eenvoudige Daisy knielde aan rijn zij de en begon te bidden. Hij horinnerfe zich niot in gdheel rijn leven ooit iemand voor liemi te hebben hoo ren bidden, en liij luisterde naar dio lieve, onopgesmukte woorden mot eeai verbazing die aan ontzag grensde. Bidden voor hem 1 Eu hij vroog zidli af of sinds dem dood zij ner moeder ooit iemand voor hem gebeden, had. Toou was liet Daisy's beurt om verbaasd te kijken, want plotseling zag rij twee don kere oogon ernstig op d» iiare gevestigd. „Wie bon je fluisterde hij. „Ik?" antwoordde rij. „Ik ben Daisy Erne." Hij zeide den naam na em nog oems na: „Daisy Erno." Hij was nog niet in staat rijm gedachten te verzamelen. Plotseling zei hij - „Wie is Daisy Erme?" „Ik ben Daisy," antwoordde rij, „en. dit is mijn huis. U is zdker verbaasd (hoe u hier gekomen, bent?" „Ja,. Hoo ben ik hier gekomen: Ik weet het niet, Daisy Erne. Je liöbb liet gelaat van een engel, maar het is mij toch geheel vreeand. Bern je vam de sternen, gekomen. en heb jo vlugge, Manke vleugels „Neenik ben. Daisy Erne, niets meer."' Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1