53"° Jaargang. Tusschen twee liefdes. Woensdag 28 Februari 1900. No. 10178. BUITENLAND. BINNENLAND. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Priis per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat 68. Prijs der Adverten tiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere regel meer 12Vs cents. Reclames 30 cents per regel, Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zjjn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde "kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, by vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ufo. 133. Algemeen overcicfn. SCHIEDAM, 27 Febr. 1900. OOKLOG. Heeft Cronjé gecapituleerd! Cronjé heeft zich met zijn gdieele macht overgegevenhij zelf is gevangen in het kamp der Engolsèlien. Als het waar blijkt, welke bittere speling van liet noodlot. Want heden is de verjaardag van Amaju- ba, vaox den heldenstrijicl dio leidde to-t de onafhankelijkheid van Transvaal. Er wouden officieele bid- en dankdagen gehoudenmaar behalve dat zal rut het bant der Boeren do bede zijn opgeweld om een tweede Amajubi, een, groote zege, waardoor de Boerenre publieken, en nu voorgoed, bevrijd worden van het gevaar der Bnbselio overheersdlung. Maai' nu zal het een zwaarder stiijd neg moeten zijn, dio Engeland dwingt liet op te govern. Het Engelsclie volk zal tol liet uiter ste den oorlog voortzetten, en daarvan zijn wij overtuigd de Boeren •evenzeer. Veel liing er af van de beslissing die aan de Modderrivior zou vallen. De berichten wa- ïen in de laatste dagen uiterst srhaarstih, wat ons voor do Boeren gunstig leek. In de zen oorlog is voortdurend geblekengeen tijding, goede tijding. Maar nu komt deze ongelukstijding Cronjé zou zich hebben overgegeven. Wij, wachten een nadere bevestiging in groote spanning af. Het klinkt zeer serieus it belicht; toch evenals bij de tijding van Jouibert's dood hepen wij nog, mis schien ijdel, dat (het niet zoo moge zijn. 'Dat Oronjc's capitulatie een wonding in den oorlog betcekeiit, spreekt van zelf. Het verlies dezer legermacht met zijn kanonnen en wapens is onherstelbaar. Wij aarzelen om de tijding voor waar aan te nomenwij deinzen terug voor ds gevol gen die deze capitulatie kan hebben. Maar heeft Cronjé zich inderdaad overge geven Wij zullen, spoedig de waarheid ken nen. Aan de Moddcrrivi or. Do Londenscho bladen bevatten nu bij zonderheden over do laatste gevechten, waar van do telegrammen gewaagden. Wij behoe ven er zeker niet aan to herinneren, hoe voorzichtig men moet zijn met die bijzonder heden uit Engolsche bron. En wanneer Cron jé gecapituleerd liceft, vrliczen ze veel van haar waarde. De correspondent der „Times", dio van oordeel is dat Cronjc had kimmen ontkomen wanneer hij zijn trein in den steek had gela ten, zegt dat do Boeren eigenlijk gelegerd zij'n in de bedding der M'oddorrivier, een gracht van 150 voet breedte en 50 voet diep te. klaar daar er tallooze greppels zijn, die elkaar rechthoekig snijden, hebben de Boeron er een goed-bcschutte stelling. Cronjé bezit ook voldoenden levensvoorraad, zcodat hij hot ten spijt van het sinds vier dagen voort durende granaat vuur uithoudt, al acht de correspondent odk ontkomen onmogelijk. De correspondent der „Morning Pust" verzekert dat Cronjé gebrek heeft aan am munitie. Do Boeren schijnen zich daar in de rivier bedding geducht verschanst te (hebben, en honderden hunner scherpschutters ondoiliou- DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME, 50) Langzamerhand ja, hij moest liaar ru'et. door een plotselinge verklaring vernietigen, maai' lraar vertellen wat er gebeurd was, alles, hot ongeluk dat hem overkomen was en rijn ziekte. Zij was verstandig genoeg, zijn bekoorlijke Lady May. Zij zou het be grijpen. Hij duwde pen en papier van zich; hij gaf lick denkbeeld op, haar to schrijven. Zoo vroeg mogelijk zou hij naar Cliffe Hou se gaan, on als zij door de lietenlijk-geurende serres wandelden, zooals hij vroeger zoo dik wijls met liaar had gedaan, zou hij haar al lengs de waarheid' zeggen. Toen hij aldus een zekere 'gedragslijn had vastgesteld, voelde hij zich meer verlicht; toch zou hot een verseliriikkolijke taaie'rijn zij iwas zoo fier, zoo gevoelig; waarlijk, ca- kon geen grooter vernedering voor haar zijn dan te weten dab zij haar liefde, haar zoato, schuohtere woordjes, haar zoete, schuchtere liefkoozingen aan een getrouwd man had geschonken. Nu liij dit bij zich zelf zelide, voelde hij dat zdlfs zijn gelaat door een blos van verontwaardiging werd bedekt. En als hij het al zoo voelde, wat zou hot dan niet voor haar zijn rij, die zoo zeker was ge weest van zijn trouw, zoo vast gebouwd had op zijn trouw en rijn liefde Wat baatte heb of hij haar al zedde dat zijn liefde nooit van den een verdelgend vuur op de Eugclschen. Vandaar dat de Shropsliires Donderdagnacht slechte kruipende 200 meters vooruit konden dringen. Zonderling is, dat aan de mededee- ling daarvan onmiddellijk wordt toegevoegd dat do mannen, die van Zondag af aanhou dend gestreden hadden, zóó vermoeid waren, dal zij Donderdagmorgen reeds afgelost wer den door de Gordon Hooglandeis, cLie óók op hun buik voortkropen naar de door de Shrop sliires ingenomen stellingen die toen over de ruggen der anderen terugkropen. Donderdagmorgen brak een vreesclijk on weer los, vergezeld van slagregens clie do Moddemvaei" deden stijgen en de Boeren uit vlikele stellingen verjoegen. Ondanks laet liovige bombardement hand haaft Cronjé zich echter. En zelf» vindt hij het onuoodig vrouwen en kmderen weg te zenden zij zijn „op hun gemak" liet Cronjé lord Roberts weten. Al maken nu dc laatste berichten den toedand niet veel duidelijker, zij versterken onls toch in onze overtuiging dat de Boeren niet bij toeval daar stellingen hebben genomen, maar dat wel degelijk de plaat» vooraf was uitgekozen eu op verdedi ging voorbereid. In dc laatste dagen der vongo weck heb- ben altijd volgens Engolsche berichten de brigades van Knox en French en de Ca- tiadeezen onder Smith-Dorien aanvallen van Boerenfcommando's die uit het Zuiden of Oosten (dit blijkt niot duidelijk) Cronjé ter hulp kwamen, afgeslagen en daarbij een kop je veroverd dak de sleutel heet to zijin. voor de veidediging tegen aanrukkende Boeren legers. Bij dio gevedhren zoudcu een vijftig tal Boeren gevangen en een groote voorraad fourago, proviand en anrmunitie door de En- golsdhen buit gemaakt rijn. In de Kaapkolonie. Bij Arundel lioudt kommandant De Ja Rey met zijn mecrendeols Vrij staatsolie mannen den roem der Boeren hoog. 'Het schijnt daar Donderdag weer warm pjes te zijn toegegaan. De la Rey bezette stollingen ten Westen on ten Ziuidcn van Arundel, waarop de Engelschen hem met in fanterie, cavalerie en artillerie aanvielende laatste beschoot de Boereu van twee rijden, 's Avonds viel bovendien een Engelscho troepenmacht, vermoedelijk van Nauiwpoort, in Iran rag, waardoor de stolling onhoudbaar werd. Een poging der Engelschen om den Boeren (hun kanon tc ontnemen, werd ech ter met groote verliezen afgeslagende Boe ren hadden slechts eenige gewonden. In liet Oosten stiet Gat acre bij een ver kenning naar Stormberg ten Noorden van Molteno op do Boeren, die een steiko stel ling innamen. De Engelschen. loden zware verliezen en moesten terug. Van Montmoren cy's verkenners worden er 14 gennist, terwijl Montmorency zelf en overste Hostkicr sneu velden. Montmorency was een dapper officier dio zich onder Kitchener in Soudan heeft onder scheiden. Hodkica* was een Londcnsdh vrij williger, een effecten-makelaar. In Natal. Aan do Tugcla, bij Colenso, is nai tien da gen aanhoudend gestreden, en nog lieWbem de Engelsehen geen groote voordooien be haald, dank zij het voortreffelijk geweer- en geschutvuur der Boeren. Sommige corlogs- correspondemen deelen bijzonderheden mede over deze gevechten, maar die zijn zoo weinig haar was geweken? Daardoor weaxl zijn on trouw nog slechts erger. Hij beproefde te slapen, maar den gohee- len nacht stond haar schoon gelaat voor zijn geest, en dan werd hij, wakker met d'e ge dachte, hoe 'geheel anders alles zou geweest zijn, indien hij nooit mat Daisy was ge trouwd dait was dc groote, noodlottige misslag in zijii leven, de groote ramp waar voor geen remedie bestond. Met den dageraad stond hij op slapen was onmogellijk; hij ging weer naar buiten en wandelde in dc stilte van don tuinhij luisterde naar hot zingen der vogels; hij keek naar den dauw die parelde op de bloemblaadjes; hij sloeg zijn blik op naar den vriendeiijken zomerhemel. Helaas! ner gens was hulp voor liem, waarheen en hoe hij ook staarde nergens redding! Hij voelde zich onrustig en diep rampza lig- „Ik geloof," zei de liij bij zich zelf, „dat nooit iemand een zoo harde taak te vervul len heeft geliach Ik zou liever mij zelf om het leven brengen dan de diepe smart te lezen in Slay's oogen dan den blos van beleedigd© liefde en gekrenktcn 'trots op haai" gelaat te zien. Ik kan het niet verdra gen." Hij voelde zich ©enigermate opgelucht, toen het sombere ontbijtuur was voorbijge gaan en hij naar Cliffe House kon gaan. „Hei zal mijn laatste bezoek daar zijn," dacht bij. „Nooit zal ik Lady May terug durven zien." Zijn laatste bezoekZelfs als zij hem niet met koele, trotsche woorden van zich zond, kon hij er niet weer heengaan. De schaduw belangwekkend dat we er onze lezers niet moe riillon vermoeien. Alleen dit: alle beridhtgovers zijn hot or over eens dat de stelling der Boeren zeer steile, Imui vuur „zeer hinderlijk" is, en dat de Boeren zelf zeer koelbloedig en. hardnek kig strijden. Men. kan er zeker van zijn dat Bulier in, die tien dagen ernstige verliezen heeft gele den. Anders zou hij wel een volledige opgave liebbcn gezonden. Bovendien is diet lijstje van officieren die tusschen den 20sten on den 24sten gesneuveld, gewond of vonnist zijn, welsprekend genoeg. In liet Britachc Parlement. Enge 1 and ter zee. Gisteren werd in het Lagerhuis de marine- bogrooting ingediend. Goshen, de eerste-lord der admiraliteit, zette daarbij uiteen, waar om deze begroot-ing op denzelfden voet is op gemaakt als tot nu toe. De admiraliteit, vervolgde bij,, is rich van den toestand bewust. Zij had geen mobilisa tie noodig geoordeeld anders zou zij' niet ge aarzeld höbben do vloot te mobiliseeren. De tijd daarvoor is editor nog niet gekomen, want Engeland wordt niet door eon zeemo gendheid bedreigd. 77 zijn zeker tijdon dat een demonstratie - aam is, maar op (hot oogoiiblik acht do 'ring dit niet het ge val. Niettemin zullen f pen worden gedaan om de vlootnebervo te v<- telken en de re geering in staat te stellen, zoo noodig een klom deel op te roepen, in plaats van de go heolo reserve. Ook zal het reserve-eskader meer geoefend worden in de tactiek. Goshen kon niet onbesproken laten dat in de zes maanden sedert de Vredesconferentie reusachtiger vlootplannen, loopend over vele jaren, waren uitgewerkt dan ooit de bedoe ling was geweest van de mogendheden die vertegenwoordigers naar do conferentie hadt den gezonden. Die grooto vlootplannen zijn over een aantal jaren verdeeld, zoodat niet op het totaal, maar op do jaarlijiksclie uitga ven moet worden gelet. En dan rijn Etage- land's uitgaven volkomen op de hoogte van de uitgaven volgens deze plannen. Engeland behoeft dan ook niet ongerust te rijn, maar nochtans moet liet land. een oog in het zeil houden om op gelijken voet to blijven met de uitbreiding van de zee macht, niet alleDt^Dzan Europa, maar ook van de Vereonigde Staten en Japan. De Cieer Gibson Boavles hep wel wat ver voonuit in de toekomst. Hij was het met den minister eens dat het program der regeering voldoende was. Toch wees hij op de toene mende kraellt der Duitsdhe partij in Hol land, dio er toe leidde dat velen zich van En geland afwenden en naar nauwer aansluiting bij Duitsdhland streven. Dit plan. nam reeds vaster vorm aan en zou kunnen slagen. Als dit gescliicdde, zou het evenwicht in de mari tieme macht in Europa verstoord zijn. Want in plaats van twee vloten, zooals nu, een Fraiïsdhe en een Engelsdie, zou er een derde, Duitsehe vloot zijn, bemand met Holland- sclie matrozen. Gemengde Kedcdccllngcn. Men zegt dat Keizer Wilhelm, die dan te Kiel is wegens liet doopfeest van prins Heinrich's zoontje, daar het van stapel loopen van den "Russischen gepantserden kruiser r». t rf-IVv* van zijn onbeminde vrouw lag tusschen hem eu zijn ware liefde. Hij was ongeduldig, prikkelbaar 'en moei lijk te voldoen. Adolf vroeg zich in stilte af, wat zijn meester toch scheelde. „Die buitenlandsche reis heeft zijn hu meur niet heter gemaakt," dacht dc brave man. „Hij is nooit zoo'n muggenzifter ge weest." Eindelijk ging hij op weg naar Cliffe House. Hij h'ad dien morgen wol de groot- scbe, eeuwenoude bede mogen stam el en „Leid ons niet in verzoeking" Hij stortte zich midden in de verzoeking. Er lag een glimlach op het gelaat van den ouden knedlit dio de deur voor hem opende. Sir Clinton bleef staan om hem een paar vriendelijke woorden toe te voegen, en toen hij doorliep naar de breede vestibule, zeide d'e -oude man bij zich zelf „Ik hoop dat nu eindelijk 'alles in orde komt." Want Lady May's liefde was voor geen har or huisgenooten een geheim gebleven. Zij begrepen dat zij Sir Clinton lief had', omdat zij zich om niemand anders had be kommerd nadat hij was weggegaan, en om dat zij blijkbaar op rijn terugkomst haid ge wacht, zoodat Sir Clinton Adair niets dan vroolijko gezichten zag, toen hij weder zijn intrede deed op Cliffe Houre. XXIX. Eau eenvoudige vraag. Er was niemand in de kamer die hij bin nentrad. Zijn hart bonsde toen hij die be- JVS- Askold zal bijwonen. Men verwachter ook een der grootvorsten. In het Pruisische lluis van Afgevaardigden is gisteren de beraadslaging begonnen op het wetsontwerp op de belasting van bazars naar hun omzet. Dr. Arons, de sociaal-democratische privaat docent aan de Berlijnsche universiteit, is nu toch door den minister van onderwijs uit dat ambt ontzet. In de vrijzinnige pers wordt dit besluit scherp afgekeurd. In Beieren moeten verscheiden fabrieken stil gezet worden wegens het kolengebrek. De commissie uit den Fianschen Senaat heeft, met slechts één stem tegen, het wets ontwerp tot toelating van vrouwelijke advo caten aangenomen. In de bladen spreekt de Fransche afge vaardigde Lannes de Monlebello, die de discussie over het koloniale leger niet bij woonde, als zijn meening uit, dat niet aan den minister, maar aan het parlement ge weten moet worden dat het koloniale leger nog niet georganiseerd isliet parlement is in 19 jaar nog niet tot die organisatie in staat geweest. Gisteren is het proces in hooger beroep tegen de Paters Assomplionisten begonnen. Er worden stappen gedaan om dit jaar weder een interparlementair congres te doen houden, en wel in Augustus te Parijs. Lucclieni, de moordenaar van Keizerin Elizabeth, heeft in de gevangenis een nieuwen aanslag gepleegd, op den directeur der ge vangenis n.l. Maar deze wist den geweldenaar van het lijf te houden. Russische bankiers en groothandelaars hebben besloten te Parjjs een Russische Kamer van koophandel in het leven te roepen. Daar de Jong-Tsechen zeker hun obstruc tie-politiek zullen voortzetten, wordt de po litieke toestand in Oostenrijk reeds weder zeer ernstig genoemd. Vermoedelijk zal op nieuw zonder Pailement geregeerd worden. Volgens de sFrankf. Ztg." is een lid van het diplomatieke corps te Konstantinope! in een der straten van Pera aangevallen door een Turksch soldaat. De diplomaat wist zijn aanvaller in bedwang te houden. Nu worden er natuurlijk druk nota's ge wisseld tusschen de Porte en de betrokken regeering. De De Beers-Maatschappïj heeft te Kim- berley een algemeene vergadering gehouden, waarin Rhodes het woord voerde. Hij schil derde Transvaal en Oranje-Vrij staat als oli garchies die lang hadden saamgezworen om Zuid-Afrika te bemachtigen. Elk van beide regeeringen was een kleine politieke bende, die de arme Hollanders bedotte. De Afrikaan- ders hadden reeds twintig jaar samengezwo ren voor een onafhankelijk Afrika, Men beweerde dat Leon, de ingenieur der Creusot-fabrieken, die bij Kimberley werd gewond, overleden is. De directie der fabrie ken spreekt dit tegen. kende, hem zoo dierbare kamer terugzag. Hoe dikwijls had hij hier met haar gezeten in deze kamer hadden zij gelachen, ge zongen, getwist ook. En nu, wat zou er nu gebeuren „Do hemel sta mij bij," zeide hij bij zich zelf. „Hoo zal dit alles eindigen?" Maar zelfs in zijn. grilligste droomen kon hij zich geen flauwe voorstolling vormen van het einde dat dit alles in werkelijkheid' zou nemen. Do deur ging plotseling open en miss Lockwood kwam de kamer binnen, hem met uitgestrekte handen en tranen van blijd schap in de oogen innig-gemeend welkom heetend. „Ik kan geen woorden vinden,zeid'e zij, „om u te verwelkomen. De hemel zij ge dankt dat u tot ons rijit weergekeerd! Wij hebben u smartelijk gemist. Zij nam. rijn beide handen in Hei haim „Waarom is u zoolang weggebleven vroeg zij. Dat was zijn kans. Hij had moeten ant woorden: „Omdat ik gebrouwd ben:, rate Lodkwnod." Maar een dwaze vrees weerhield lieim. Bij behoorde toch zeker Lady May vóór andleren van rijn huwelijk in kennis te stellen; dat was hij verplichthij modht er niet met an deren over sproken voordat zij het wist. Met dat excuus stelde hij zich zelf gerust. „"Waarom is u zoo lang weggebleven vroeg rij treurig. „Wat heeft u veel geluk gemist." „Ik had niet veel geluk toen ik wegging," an two'omdde hij met een Hauwen güim'laidh. ,,'Neenmaar rij os veranderd. IJ heeft Koninklijk bezoek. Men schrijft ons uit VGravenhage van gisteravond De eerst sedert eenige weken alhier opge treden diplomatieke vertegenwoordiger van den Duitschen Keizer, Graaf von Pourtalès, genoot hedenavond de hooge onderscheiding der aanwezigheid van Hare Majesteiten de Koninginnen en van den Vorst en Vorstin van Waldeck en Pyrmoat op de avondpartij, welke hij sedert eenigen lijd voornemens was aan te bieden aan de diplomatie en aristo cratie der Hofstad. Voor deze gelegenheid waren de prachtige zelen van de gezantschapswoning aan den L. Vijverberg op schiLterende wijze ingericht tot receptie- en danssalons, terwijl de breede vestibule in een waren bloemenhof was her schapen. Tot danszalen waren ingericht de ineenloopende gele en roode salons, op de meest smaakvolle wijze, door met bloemen doorwerkt klimgroen versierd. Aan een der vensters van de zaal aan de straatzijde was een tijdelijken uitbouw geplaatst, waarin het balorchest achter een plantenhaag was verborgen. Op de zalen der bovenverdieping waren de bulïetten ingericht. Hare Majesteiten en Hare gasten versche nen te ongeveer 10 ure in de salons, na in de vestibule ontvangen te zijn door graaf De Pourtalès, den gezantsehapsraad den heer Von Flotow, en den militairen attaché luite nant Von Goecking. Aan den ingang van de aan de danszalen grenzende ontvangstsalon boden de gravin de Pourtalès, gade van den gezant, en een der dochters van den Biitschen gezant, Sir Howard, ruikers aan de Koninginnen en aan de Vorstin. De ongeveer 150genoodigden uit de kringen der diplomatie, hofhouding, regeering en over heid waren vóór de komst der vorstelijke personen, ten 10 ure, allen in de schitterend verlichte zalen aanwezig. De vorst en de vorstin van Waldeck kwamen even vóór de aankomst van de Koninginnen. De vorst dioeg een Uhlanen-uniform. Toen Hare Majesteiten het gebouw betraden, werden zij door de bovenvermelde heeren, die zilveren luchters met ontstoken bougies droe gen, naar de receptie-salon begeleid. De gezant en de leden van liet gezantschap droegen het voor hoffeesten voorgeschreven hofcostum. De Koninginnen werden bij Hare ver schijning in de salons begroet met het in oude toonzetting uitgevoerde Wilhelmus. Een dichte menigte, door de politie op den noodigen afstand gehouden, had post gevat op den Langen Vijverberg voor het gezant schapsgebouw om van de aankomst der vor stelijke personen getuige te zijn. Nog meldt men ons heden Op de soiree bij deu Duitschen gezant nam de Koningin deel aan de quadrille, wol- kc zij danste met den gezant, graaf de Pour talès. Do Vorst van Waldeck met graivin de Pourtalès waren vis-a-vis. De Koninginnen, hieven tot half twaalf, terwijl de Vorst en do Vorstin van Waldeck deelnamen aan het souper, na afloop waar van een geanimeerde cotillon werd gedanst. nooit iemand zoo rien veranderen, Sir Clin ton. Ik geloof zeker dat dit verdriet goed heeft gewerkt. Aan één feit kan niet ge twijfeld worden zij (heeft u altijd lief ge had; rij had u zoo innig lief." „Ec kan alleen mijzelf verwijten doen," antwoordde hij. „Als u wist hoo bezorgd rij over u is ge weest. Wij hebben al liet mogelijk© beproefd om uw verblijfplaats te weten te komen; maar wij konden liaar niet ontdekken. Toen de aankondiging van uw terugkomst in do bladen stond, dacht He dat mijn lieveling gek van blijdschap zou wordoa. Be zou u dit niet zeggen; aïs ik niet wist Art u haar liefheeft, maar alk weet dat alles iu orde is." Hij heet zijn lipen bijna tot bloeden. Gave de hemel dat riles in orde ware! Hij zou zijn leven hebben gegeven om vrij te zijn, om maar écn uur haar te mogen liefheb ben eu haai' de rijno te mogen noemen. „Ik was oeii/igszins ontsteld," vervolgde miss Lodkhvood', „toen zij ex- op aandrong om met haar naar Londen ie gaan om u te be zoeken. Ik was in het eerst daar weinig too geneigd, maar rij zeide dat een brief verloren kon gaan eu dat bovendien de langst© brief dien rij kcai schrijven, nooit kon zeggen hoo groot haar verdriet was, en hoo innig rij. u liefhad. Toen dadit dc dat het geen kwaad kon; en rijn wij samen naar Londen vertrok ken. Maar wat ben ik een babbelaarster! Waar is u al dien tijd geweest, Sir Clinton?" „Ik heb in Frankrijk gewoond," zeide hij 'kortaf. En het trof miss Lodcwood, zelfs toen reeds, dat hij' blijkbaar geon rin had veel over rijn afwezigheid te-zeggen. Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1