djjjjfe 53"e Jaargang. Woensdag 7 Maart 1900. No. 10184. Tusschen twee liefdes. Kennisgeving. Kennisgeving. xxxn. BUITENLAND. SCHIEDAMSCHE COUR iKT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post 11. 1.65. Prigs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau IIoterstraat 68. Prijs der Advertentiën: Van 17 regels fl. 0.90; iedere tegel meer 12 Vs cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Hleinc advertentiën opgenomen tot den prigs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon So. 133. De Burgemeester van Sohiedam Brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen Dat het kohier der Peisoneele belasting No. It dezer gemeente, over het dienstjaar 1899, door den' heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 3den Maart 1900 execu toir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering zijn over gemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoenalsmede dat heden de termijn van ses weken ingaat, binnen welke de reclames togen dezen aanslag bohooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den Öden Maart 1900. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG, Invoer van slachtvee, paarden, enz. In Bolglc. De Burgemeester van Schiedam vestigt, op verzoek van den Commissaris der Koningin in deze provincie, de aandacht van belanghebbenden op het navolgende Blijkens bericht van den Minister van Buiten- landscbe Zaken is vanaf 21 Februari jl. in Beigië de invoer van rundvee met reehtstreeksche bestemming naar de slachthuizen te Antwerpen, Brussel, Curegham, Anderlecht, Gent en Luik, alsmede van paarden, schapen en geiten langs het grensstation Hamont (station) des Woensdags bij het doorrijden van don eersten tiein V.M. toegestaan, terwijl die van paarden, schapen, geiten en vleesch ovor Hamont (dorp) des Vrijdags van 89 uren geoorloofd is. Bovendien kunnen eiken werkdag paarden langs beide kantoren en vleesch langs het grenskantoor Loozen ingevoerd worden, mits daarvan 24 uren te voren kennis wordt gegeven aan den veearts te Peer. Schiedam, 0 Maart 1900. De Burgemeester voornoemd VERSTEEG. HET REGEERINGSVOORSTEL TOT WIJZIGING VAN ART. 240 EN 248 DER GEMEENTEWET. L ■De gemeen telbesturen hebben, inderdaad geen reden tob klagen over geringe belang stelling der Regeer in g in de gemeentelijke fi- nancdeele aangelegenheden. Nauiwelijiks kan een oordeel worden geveld over de werking der wet van 24 Mei 1897 („Sbbl." no. 156), regelende de financdeele verhouding tussdhen Rijk en gemeente, waarbij de grondslag van het gemeentelijk belastingwezen een radicale verandering onderging, of bij do Tweede Kal mer wordt een ontwerp van wet ingediend, nu uitsluitend tot wijziging van de artt. 240 en 243 der gemeentewet. Waarin bestaat die wijziging, on welke is de-invloed, dien zij wordt heb voorstel DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 56) „Dus is het een weigering," zeide zij koel. „Wel, wij kennen onze eigen zaken altijd het best. Als jo niet komt, dan moot ik iemand anders uitkiezen, die het gezelschap kan vol tooien." Maar dat was niet te verdragen. Hij kleur de hevig, zóó hinderde diet hem dat zij1 zijn weigering zoo kalm opnam, en dat zij iemand anders in zijn plaats zou uitnoodigen Daar kon hij niet tegen. „Je bent wel wat haastig met je conclu sie," zei hij, ,,ïk hoop naar Trev-lyns Nest te gaan, als je het goedvindt." De plotselinge uitdrukking van geluk en liefde op haar gelaat was voor hem een heer lijke belooning. „Dus heb je mij toch een weinig lief," zei- de zij. „Ik begon ad te gelooven, dat je eigen lijk toch niet veel om mij gaf." „Ik bid God dat je nooit iemand half zoo innig moogl liefhebben," zei hij treurig, daar mede hun gesprek eindigend. Liefde en bloemen. De volgende week vond (het geljeele gezel- wet op de Schiedamsche belastingkohieren zal uitoef-enen Ziedaar twee wagen die een ieder die hier belang stelt in eigen zaken en m die der ge meente, niet onverschillig kunnen laten. Het regeeringsvoorstel luidt aldus: Art. X. In art. 240c der gemeentewet vervallen de woorden: „of naar de vertering." Art. 2. Art. 243 der gcm.wet wordt gelezen als volgt I. De directe belastingen, bedoeld in art. 240c worden met of zonder aaDgifte der belastingschul digen geheven, hetzij naar het geschatte inkomen, hetzij naar een inkomen, afgeleid uit den ader lijken staat, volgens in de belastingverordening vermelde grondslagen. II. Bij schatting van het inkomen worden, be houdens het hierna bepaalde, alle deelen daarvan m rekening gebracht op hun werkelijk zuiver bedrag. Wisselvallige inkomsten kunnen berekend worden naar het gemiddelde over twee of meer jaren. III. Het belastbaar inkomen wordt verkregen door het geschatte of afgeleide inkomen te ver minderen met eene som voor noodzakelijk levens onderhoud, welke som voor allo aanslagen gelijk is, of, in verband met de samenstelling van het gezin, op gelijken voet berekend wordt. IV. Het percentage van heffing is voor alle belastbare inkomens gelijk. Met afwijking van dezen regel is het geoorloofd het tarief der belas ting op zoodanigeu voet in te richten dat een stijgend percentage wordt geheven van toenemin gen van het belastbaar inkomen op dat tarief mits lo. geene toeneming als hierboven bedoeld zwaarder wordt belast dan met tweemaal bet percentage, geheven van een belastbaar inkomon gelijk aan de kleinste som welke voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrokken; 2o. het percentage, hetwelk van toenemingen wordt geheven, bij geen enkele opklimming in het tarief daalt, maar ook niet verder stijgt wan neer het belastbaar inkomen zevenmaal de kleinste som, welke voor noodzakelijk levensonderhoud wordt afgetrokken, bedraagt. V. Indeeling der inkomens in klassen is geoor loofd, mits de vcrdeeling der lasten daarbij slechts weinig verschilt van die welke bjj toepassing van de in dit artikel gestelde regelen zou worden verkregen. Art. 3. De plaatselijke verordeningen, vóór 1 JaBuari 1901 met inachtneming dezer wet vast gesteld en goedgekeurd, vallen niet onder de toe passing van art. 14 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. no. 156). Do voorgestelde wijziging van art 240, het laten vervallen van de woorden „of naar de vei tering", verdient instemming, maar beteckmt overigens weinig. Zooals de memo- lie van toelichting volkomen t-crevl.it zegt. „indien alle gemeentelijke cluccte belastingen „ontleend aan den uitei lijken staat als in- „koinstenbelastingen moeten wor- ,,den beschouwd, gaat het niet aan in 240c „nog te gewagen van belastingen naar de „vertering". Te meer behoeven wij bij deze wijziging niet sti'l te staan, aangezien een belasting naar de vertering m onze ge meente niet meer bestaat. Het belangrijkste deel van het regeerings^ voorstel is de bepaling die een progressief be lasting-tarief mogelijk maakt. Die progressie welke echter niet ge biedend is voorgeschreven is door de wet gelimiteerd, zoodat waarborgen zijn ge steld tegen het gevaar dat gemeen tebestui en al te ruw zidh van dit geenszins onschuldig werktuig zouden bedienen. De beperkingen van het progressieve stel sel bestaan vooreerst in de bepaling dat het ihooger heff ingspercen ta-ge m een hoogere schap vereenigdl op Trevlyns Nest. Sir Clin ton was er ookhij was niet voornemens ge weest te gaan, evenals hij niet voornemens was geweest rijn huwelijk verborgen te hou den. En toch was hij gegaan; en toch had hij nog altijd de med-edeehng van zijn huwe lijk niet gedaan. Hij maakte rich zelf met een soort rade loosheid wijs dat hij met den stroom mede moest zwemmen nu was het te laat om zijn houding te i-edden; hiji (had Lady May terstond moeten zeggen dat hij getrouwd was nu was het te laat. Hij kon niethij moest zich door den stroom laten meevoeren hij moest rijn geheim nog eenigen tijd bewa ren. Hij had. een vaag plan opgemaakt: hij zou een poosje op Trevlyns Nest blijven, daarna naar Daisy terugkeeren en, als hij de ketens zijner slavernij nog wat vaster had geldonken, dan zou hij aan Lady May schrij ven. Maar nu wilde hij genieten van het geluk van haar nabijlheid hiji wilde zijn somiber verdriet afschudden hij' wilde lachen en schertsen als de anderen. Hot leven zou waar lijk lang genoeg zijn voor al het leed dat hij te dragen had. En dan. kreeg hij medelijden met rich zelf er was zeker nooit een mensoh voor zoo ellendig een levenslot gébo ren rijn leven, was geheel vernield door die ééno ongelukkige liefde. Hij haatte zich zelf want met wat voor drogredenen hij ook zijn geweten in slaap trachtte te sussen, hoe sdherpzinnig en logisch rijn redeneering ook scheen, toch wist hij dat hij rijn eer bezoe deld had dat hip den naam van man van eer onwaardig was dat hiji rich zelf ge- klasse van aanslag niet geheven wordt over het ge li ee 1 e belastbaar inkomen, maar uit sluitend over het gedeelte van het inkomen dat tot die hoogere klasse behoort. Het be lastbaar inkomen wordt derhalve als het wa re gesphtst m zooveel gedeelten als er klassen rijn waarover het zich uitstrekt, terwijl dan van elk volgend gedeelte (het wets ontwerp spreekt van toeneming) een hooger percentage wordt geheven, hetwelk echter het dubbele van Qiet percentage dat over het vorige gedeelte wordt geheven, niet mag overtreffen. Het heffingspercentage over een gedeelte van het inkomen wordt dus hooger naarma te het verder is verwijderd van het gedeelte dat bestemd is voor noodzakelijk levensonder houd. Voorts eindigt de progressie wanneer het belastbaar inkomen zevenmaal de kleinste som,, welks voor noodzakelijk levensonder houd wordt afgetrokken, bedraagt. Te Sdiiedam bedraagt de bedoelde som 400, zoodat de progressie in onze gemeente zou moeten eindigen bij een belastbaar inko men van f 2800 (ƒ3200 zuiver). Het regeeringsvoorstel opent dus voor de gemeentebesturen de gelegenheid om nog een stelsel van progressie aan het bestaande toe te voegen. Nog een stelsel van progressie; immers ook het bestaande (Benthamsdhe), waarbij een voor alle klassen gelijke som voor nood zakelijk levensonderhoud wordt afgetrokken, werkt eenigermate progressief. Het verlicht natuurlijk de lagere klassen in veel meerdere mate dan de hoogere, ja de hoogste slechts theoretisch. Aangezien nu door het Benthamsclie stel sel wel de kleine inkomens worden geholpen, maar de midden-inkomens blijven wat zij waren, de kinderen van de rekening, is hft beginsel, m het regeeringsontwerp neerge legd, toe te juichen daar het bestemd is aan dat kwaad een eind te maken. Dat (liet ech ter zonder door de Regeering zelve of door de Tweede Kamer te rijn geamendeerd dien gunstigen invloed zal uitoefenen, meen ik, althans wat onze gemeente betreft, te moe ten betwijfelen; hetgeen ik nader mot cij- feis hoop aan te toonen. Jlir. Mr. T. Humalda aan Eysinga. Algemeen ovenlcht. SCHIEDAM, 6 Maart 1900. 0E OORLOG. Geen interventie. De bladen staan in de laatste dagen weer vol met de woorden „interventie" en „vrede". Theoretisch scheen na Cronjé's capitulatie het oogeniblik gekomen dab Engeland, nu aan de eer voldaan was, een eervollon vrede in leidde. In Engeland en elders is daarop aan gedrongen door kinderlijke optimisten die zich waarlijk verbeelden dat het zóó zou kun nen eindigen. In de laatste dagen is weder meer over interventie gesproken, met name in de New- Yorlcselie bladen. Dr. Leyds zou ui. aan het „Journal" hebben, geseind dat de Boeren wol brandmerkt had als een trouweloos lafaard. Zelfs in zijn schuld was hij deerniswaardig. Op den derden dag na hun aankomst op Trevlyns Nest voegde zich bij het gezelscliap kolonel Grantley, een flink, knap officier, die eenigo moeilijke dienstjaren had doorge bracht in Indië en, in (het vaderland terug gekeerd, wanhopig verliefd was geworden op Lady May. Hij was een neef van Lady Lewis en had zich' zelf op Trevlyns Nest genood, onder voorwendsel van rijn nciht te bezoe ken. De kolonel deed nooit eenige moeite om zijn gevoelens te verbergen openlijk gaf hij blijk van zijn liefde en zijn vereering hij soheen Lady May als de koningin der schepping te beschouwen. Sir Clinton's liefde voor haar was in zijn schuldeloos®, beste da gen een vurige, hartstochtelijke liefde ge weest die van kolonel Grantley was eerlijk, mannelijk en innig, zonder eenig tragisch ele ment, maar toch een liefde waarop een vrourw trotsch kon zijn. Niemand kon lang in dezelfde kamer zijn met kolonel Grantley zonder te bemerken dat hij do schoone Lady May, naar krijgsmanstrant, met heel zijn hart lief had. Het is onnoodig te zeggen hoe hartelijk Sir Clinton, hem verfoeide. Was de kolonel met zijn hooge vereering er niet geweest, waarschijnlijk zou Sir Clinton niet zoo lang op Trevlyns Nest rijn gebleven; maar nu kon hij niet heengaan en hot veld ruimen voor zijn medeminnaar. En toch verweet hij rich zelf die gedachte, hij kon haar immers toch nooit krijgen. Waarom gunde hiji dan een ander geen kans, hoe klein ook. Zijn jaloersoMieid deed Lady May aange- vrede willen sluiten op voorwaarde van be houd hunner onafhankelijkheid, r resident Kruger had altijd een vredelievende oplos sing door een scheidsgerecht gewild; Leyds was overtuigd dat Kruger ook geneigd zou zijn do interventie eener buiteniandscke re- geermg aan te nemen. De „World" vertrouwde de echtheid van dit telegram, blijkbaar niet of vatte hot ver keerd op. Althans het blad is op informatie uit geweest bij het Transvaalsche gezant schap, waar de attaché Van Roeschotsn uit naam van dr. Leyds waarschuwde voor het maken van verkeerde gevolgtrekkingen, uit bovenstaande verklaring. Men moet niet ge looven dat de laatste gebeurtenissen tot vre de nopen. De zaak is alleen dat Kruger den oorlog als uiterste middel heeft beschouwd, maar toen als nu den vrede wilde. Na hun eerste overwinningen zouden de Boeren oven goed hebben geluisterd naar 'Engel and's vre delievende voorstellen. De Boeren zouden dus geneigd! rijn een in terventie om tot den vrede te geraken, te aanvaarden. Dit strookt geheel met hun aard; het beteekent bij hen volstrekt geen vrees voor den goeden uitslag. Nog steeds daarvan zijn wij overtuigd zijn Tramsva- lers als Vrijstaters vol vertrouwen op de zege praal hunner goede 2aak. Dat zij moedeloos liet hoofd in den schoot zouden willen leggen, zullen de Engelschen zelven niet gelooven, al trachten zij het an deren diets te maken, Engeland van zijn kant zal geen interven tie aannemen. Do correspondent dei* „N.-Y. Herald" te Washington meldt- Aan beidé oorlogvoerende partijen in Zuid-Afnka is te verstaan gegeven, dat Mc Kinley, wanneer het gewen sell t wordt, bereid is bemiddelend op te treden. Het staatsdepartement heeft geen reden om aan te nemen, dat Engeland bemiddeling wenscht, al wil Transvaal die ook." Het komt ons ook voor, dat de strijd nu uitgestreden dient ten einde toe. De oorlog is er; dat nu ook voor goed een oplossing worde verkregen. Do „Manch. Guardian" pu bliceert een interview met den Zuid-Afnka- geschiedschri jver Theal, en deze verklaarde: „Engelschein en Boeren zullen het nooit eens worden. De Boeren stellen niet het minste vertrouwen meer (TerechtR e d in hetEn- gelscbe volk. Indien de Engelschen al ooitm Transvaal doordringen, zullen rij er een woes tenij en een tweede Moscou vinden. Het volk zal en masse het land verlaten, en Zmd- Afiika zal verloren zijn voor de beschaving." Yan een Jlol'andsche samenzwering in Zuid-Afrika gelooft Theal geen woord. Aan den anderen kant denkt men in En geland niet aan een vrede, waarbij de onaf hankelijkheid der Boeren-republieken wordt gewaarborgd. Met „in Engeland" bedoelen wij natuurlijk de meerderheid. Er is een klei ne minderheid die den Boeren recht wil d'oen wedervaren. Een aantal conservatieve loden van het Lagerhuis daarentegen achten een duurzame regeling onmogelijk „indien de re- -eering niet zorgt- voor volkomen ontwape ning der beide republieken en hun inlijving bij liet rrk onder de souveremiteit der Ko ningin." Met een dergelijke regeling, waardoor Transvaal en de Vrijstaat zouden komen in dezelfde positie als Na tal en de Kaapkolonie, zij'n Chamberlain's aanhangers niet eens te vreden. Zij trillen de Boeren-republieken maken naam aan. Nog altijd giste rij naar de reden van de groote verandering in hem, en daar om was haar ook het kleinste bewijs van liefde voor liaar hartelijk welkomal was zijn manier van doen veranderd, rijn liefde had dan toch geen verandering ondergaan. Zij vond het zelfs wel aardig twee zulke vu rige aanbidders te hebben. Kolonel Grant- ley's bewondering was een bron van genot voor haar er lag iets onweerstaanbaars aangenaams in. „Ik moet eigenlijk naar Londen terug gaan," zei Sir Clinton op zekeren morgen tot haar, „maar ik kan niet." ,jKaoi je niet? Waarom niet?" vroeg zij. „Omdat ik niet de gedachte kan verdra gen je "'met kolonel Grantley hier te laten," antwoordde hij. „Kolonel Grantley is mij niets waard, zeide zij vriendelijk, „en jij alles." Toen dadbt zij bij zichzelf „Als hij zoo zeker van mij verlangt te rijn, waarom vraagt hij mij dan niet te trouwen?" En haar oogen spraken die gedachte zóó duidelijk uit, dat hij zich in groote venvar- ring afwendde. Lady May was intussohen tot deze slotsom gekomen zij dacht dat Sir Clinton haar nog even innig liefhad als vroeger, maar dat hij zich voorgenomen had haar op do proef te stellen, haar te beproeven voordat hij met haar trouwde. Een andere verklaring van rijn gedrag kon rij niet vinden. „Ik heb dat volkomen verdiend," bekende rij zich zelf eerlijk, „en ik zal er heel gedul dig onder rijn. Hij heeft mij' vroeger op de proef gesteld, en toen héb ik die proef slecht 1 T— a—min tot kroonkoloniën, totdat de tijd is gekomen om hun koloniale grondwetten te geven. Van het oorlogsterrein. Er is bijna geen nieuws. Wij vernemen dat generaal Joubert een legermacht samen trekt bij Abrahamskiaa), meer oostelijk aan de Modderrivier, dicht bij de samenvloeiing van de Kaalspruit met de Modderrivier. Het terrein moet daar zeer geschikt zijn voor de verdedigmgstactiek der Boeren. De Engelsche jstuurlieden aan wal" zien nu al dat Joubert verloren is. Het zal niet moeilijk vallen de Boeren om te trekken en in te sluiten, en men voorspelt reeds een tweede capitulatie van een Boeren macht. Maar er zijn ook minder gunstige berichten. Lord Roberts' telegrafische gemeenschap woidt lastig, heet het. De Boeren omzwermen het Engelsche leger, zegt een ander berïc.ht. Kortom, alles wijst er op dat de Boeren op dit oogenblik, in afwachting van een krachtige concentratie, een zelfde tactiek volgen als zij ten Zuiden van Natal hebben gedaan ten opzichte van Clery en Buller. Ook ten Noorden van Ktmberley schijnt zich een steike Boeren macht op te houden, die voornemens zou zijn de Engelschen bij Veei tien Stroomen tegen te houden. Uit de Kaapkolonie blijkt alleen dat het bericht van Reuter als zou Brabant Zondag de stelling der Boeren bij Labuschagne Nek hebben genomen, onjuist is. De correspondent der »Times" seint wei dat 1400 man onder majoor Maxwell een hoogen berg namen die de stelling der Boeren beheerscht maar de aainal op die stelling zelf werd afgeslagen. Uit Lndysmith wordt gemeld dat lord Duiidonald's cavalerie de aftrekkende Boeren achterna is gegaan, terwjjl tegelijk 4000 man van het garnizoen met zooveel kanonnen ais nog bespannen konden worden, naar Elands laagte trokken. De Boeten trokken voor hen terug, heet heter werden wat schoten gewisseld ein delijk lieten de Boereu hun verderen voonaad bij het station Modderspruit in den steek en pakten zich weg, terwijl zij een paar bogen van de spoot brug achter zich in de lucht lieten vliegen. De Boeren moeten in de week tusschen 18 en 25 Febr. 3i doodeu en 130 gewonden hebben verloren. Engelsche financiën. In de begrooting, die de kanselier der schatkist gisteren in het Parlement indiende, worden voorgesteld verhooging der inkom stenbelasting met 4 pence per pond, en verhooging der rechten op bier, tabak, vreem de sigaren, thee eo spiritualiën, de laatste met 6 pence per gallon nog verhooging van het zegelrecht. Eindeljjk zal de aflossing van bepaalde schulden worden gestaakt en een leening van 420 millioeo gulden worden ge sloten, af te lossen in 10 jaar. Sir Michael Hicks-Beach verklaarde dat, ware de oorlog niet uitgebroken, de begroo ting met slechts vijf en een half miilioen zou zijn verhoogd, doch thans door den oorlog en de verdedigingsmiddelen in het land zelf, die door den oorlog noodzakelijk zyn geworden, begroot wordt op 60 miilioen. Verder stippen wjj uit de toelichting aan, dat de minister geen bijzondere maatregelen voor wilde stellen voor de terugbetaling der leening. Deze maatregelen zouden voorbarig zijn, zoolang niet het totaal der verplichtingen, bestaan. Nu zal hij over mij tevreden rijn." Zij had Miss Lockwood haar vermoed-en medegedeeld, en deze deelde haar meening geheelook zij had dikwijls moeite gedaan om do reden van Sir Clinton's eigenaardig gedrag te begrijpen. Dit denkbeeld scheen aannemelijk. Zij lachte er hartelijk om. „Je hebt je niet gestoord aan zijn ver driet, May. Wat wonder dat hij je nu op de proef wil stellen. Heb valt hem misschien moeilijk te gelooven aan je wedergeboorte." Zoodoende had Lady May haar heerlijke opgeruimdheid teruggekregen. Alles was in orde; haar verloofde stolde alleen haar goe de trouw op de proef hij zou zien dat rij het oprecht meende. Een kleine gebeurtenis maakte een diepen indruk op Sir Clinton's gemoed. Kolonel Grantley had Lady May's japon door do boomen zien schemeren en haastte zich, zooals gewoonlijk, naar buiten, naar haar toe. Lady Lewis voegde zich bij hen, en. zij wandelden voort, totdat rij het houten hek bereikten dat toegang gaf tot het boseh. Toen kon Sir Clinton het niet langer uithou den hij zag den krauigen, knappen officier vroolijk babbelen hij zag hem, rijn gekee- le hart in rijn vriendelijke oogen leggend, Lady May aanzien. Hij ging hen achterna- „Heb is nu uog maar een paar stappen naar het bosch," zeide Lady Lewis, „en ik ken niets heerlijkers op een zomerdag dan de koele schaduw van het bosch. Toe, laat ons naar het bosch gaan, Lady May." (Wordt vervolgd).

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1