Tusschen twee liefdes. 53*" jaargang. Vrijdag 16 Maart 1900. No. 10192 BUITENLAND. BINNENLAND. SCHIEDAIV SCHE COURANT, Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen 11. 4.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau Koters fraai 68. Prijs der Adverten tiën: Van 17 regels fl. 0.90iedere egel meer 121/2 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummersdie Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde "kleine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, b*y' vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Ik tere. Telefoon Wo. 133. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 15 Maart 1900, BIS OORLOG. De Engelse hen te Bloemfontein. Lord Roberts heeft Bloemfontein, de lioof-J- stad van den Oranje-Vrijstaat, bezet. Te Londen is dit bericht natuurlijk met ontzettende geestdrift ontvangen als een gebeurtenis zonder wedergade. Men ziet daar in de bezetting der Vrijstaatsche hotfdstad een der beslissende momenten in dezen oorlog. Spreekt Roberts in zijn telegram niet van Steyn als den svoormaligen" president van den Oranje-Vrijstaat? Hij, loid Robeits van Kandalmr, heeft immers de hoofdstad ge nomen en daarmede den Vrijstaat vernietigd 't Verbaast ons zelfs dat Roberts Steijn niet noemt den ïvoormaligen" president van den ngewezen" Oranje-Vrijstaat. Dat zou nog wat dieper indruk hebben gemaakt. Wij wezen er gisteren reeds op dat de be zetting van Bloemfontein niet meer is dan een moreel succes dat eenerzijds ontmoedigen en anderzijds met nieuwen moed bezielen kan. Maar meer is die bezetting ook niet. In het Noorden ligt de beslissing. Kroonstad is voortaan de Vrijstaatcche hoofdstad. Om haar concentreert zich de verdediging der Boeren. Het betrekkelijk vlakke land om Bloemfon tein was niet geschikt voor hun geveclitswyze. Dat den Engelschen nog menige bittere verrassing wacht, dunkt ons zeker. Ook lord Roberts zal nog wel eens nader ert beter kennis maken met zijn tegenstander. Of liever daarvan zyn wy overtuigd, de opperbevelhebber zal den toestand heel wat minder rooskleurig inzien dan de berichten die het Engelsche volk worden voorgelegd, zouden doen vermoeden. Het gevecht bij Driefontein heeft weder duidelijk bewezen wat de kleine Bóeren- macht vermag tegen de Engelscbe kolonnes, overstelpend in aantal. Neen, al wappert nu de Union Jack boven Bloemfontein, laat ons niet moedeloos worden Bloemfontein is nog niet de Vrijstaat en nog minder Transvaal. Eén ding benieuwt ons. Wij lezen dat het zuidelijk gedeelte van den Vrijstaat door de bevolking verlaten is. Van de Boerenkom- mando's die uit de Kaapkolonie naar het Noorden zijn teruggetrokken, hooren wij echter niets. Staan die nog aan de Oranje rivier of zijn zij per spoor naar het Noorden vertrokken? Het eerste is het waarschijnlijkst. Zij zullen, zoo dit al de bedoeling was, niet den tjjd hebben gehad om naar Bloemfontein en vandaar naar het Noorden te ret-ireeren. Andler oorlogsnieuws. Overigens is het oorlogsnieuws schaarsch. liet blijft bij enkele feiten die wij hier weer geven zonder voor de waarheid in te staan. Een groote Boerenmacht trekt zich, naar verluidt, te Klipdam aan de Vaalrivier samen. Lord Methimn is met een kolonne naar Boshof gerukt, heeft daar de Engelsche vlag geplant en is daarop naar Kimberiey terug gekeerd. Kolonel Plumer moet er in geslaagd zyn de Boeren vóór MafekiDg in een gevecht te wikkelen en intusschen een wagen met pro viand in de stad te brengen. De voeding der DOOB CHARLOTTE M. BRAEHME. 64) Als Daisy haar lieven kleinen baby in de armen had, dan, moest hij haar wel bewon deren, zij leek een Madonna met heb Kind. Op haar gelaat lag nu een sereene schoon heid; die nieuw voor hem was de schoon heid der jonge moeder die gelukkig is in het bezit van haar eerste kind. Zij was zoo lief, zoo zacht, zoo geduldig, dat hij er steeds meer belang in begon te stellen haar gade te slaan. Hij zag dat zij nooit uit eigen beweging zijn hulp voor een of ander inriep. Ba dikwijls gebeurde het dab rij, als de verpleegster 1 am een of anderen dienst vroeg, dit afweerde met de woorden „Kom, u moet mijlnheer Clifton niet zoo las tig vallen." En dan voelde hij zich verlegen als de ver pleegster met een glimlach antwoordde „Heb is geen last, maar een genoegen voor hem, mevrouw." Zij zelf vroeg hem nooit iets; zij scheen er bang voor te zijn hem eenigen last te ver oorzaken. Zij sloeg dikwijls zijn aanbod om haar te helpen af of, als zij het aannam, maakte zij" verontschuldigingen voor d'e moei te die zij' van hem vergde. „Hoe komt het toch dat je in alles wat ik voor je doe, iets lastigs of moeilijks ziet, Daisy!" vroeg hij haar eens. inboorlingen levert evenwel groote moeilijk heden op Baden-Powell zou de Boeren ge dreigd hebben dat hij de Bechuana's zal wapenen als de Boeren zich van Kaders blijven bedienen. Van den opstand in het Westen der Kaap kolonie geen nieuws. Daarentegen leggen in het Oosten niet alleen de Afrikaanders de wapens neer, maar onderwerpen zich ook vele Vrijstaters. Uit Natal geen berichten. Kolonel Kekewich, de bevelhebber van Kimberiey, gaat naar de zee om zijn ge schokte gezondheid te versterken. Ook White voelt zich onwel, zoodat alle officieele recep ties achterwege zyn gebleven. Vandaag gaat Ctonjé met zyn adjudanten naar St. Helena. Diplomatieke zaken. liet antwoord der Engelsche regeeriog op het telegram van Kruger en Steijn heeft in de Engelsche ministeiieele pers een goed onthaal gevonden. Men vat dit antwoord zóó op dat de regeering geen onafhankelijke Boerenrepublieken meer wil, en men juicht dit toe. Daarentegen meenen liberale bladen, zoo als de ïWestm. Gaz." en de »Morning Lea der" dat Salisbury's antwoord nog ruimte laat voor een gedeeltelijke zelfstandigheid der Republieken. Men stelt zich bv. voor dat de buiten- iandsche en de militaire aangelegenheden onder beheer van Engeiand komen, maar dat het binnenlandsch bestuur in zeker opzicht vrij blijft. Een parodie op vrijheid en onafhankelijk heid dus, waarmede de Boeren onmogelijk tevreden kunnen zijn. Voorloopig zyn de vredesonderhandelingen nu gesloten. Maar men schrijft Kruger het voornemen toe, nogmaals een poging te doen, nu waarschijnlijk om een interventie uit te lokken. Ook deze poging zal echter op niets uit- loopen. De Engelsche bladen zeggen nu al dat een poging tot interventie opgevat zou moeten worden als een beleediging van Enge land. Iuteressant is in dit verband een mede- deeling der sKreuzzeitung", het conservatieve orgaan, die door de bladen overgenomen en in Duitsche politieke kringen gelooid wordt. Het blad zegt dat de Czaar kort vóór het uitbreken van den oorlog in Zuid-Afrika de Engelsche regeering plechtig heeft beloofd dat hij in geen geval van de moeilijkheden waarin Engeland kon geraken, ten eigen bate ptolijt zou trekken. Natuurlijk bleef deze houding vau Rusland geen geheim voor de overige mogendhedenzy stond gelijk met bepaald partijkiezen tegen de Boeren, daar Engeland thans niet met Rusland rekening behoefde te houden. Eigenaardig trefb daarmee samen dit Reu ter-bericht nib Parijs: Naar men uib Sb. Pe tersburg meldb, overheeascht de meening dat de regeering geen oorlogzuchtige actie in. don zin heeft, en, dat de jongste mobilisatie geen bedreiging in zich sluit, maar den wensch om zich rekensclhap te geven van de werking van den transport-dienst in geval van woelingen in Afghanistan of een vijandelijke houding der Indische regeering. Van Duitschland is evenmin interventie te wachten, en men zou er niet van gediend zijn ook. Gisteren is het blauwboek over de „Is het dan niet zoo, Carol" „Neen, heelemaal niet. Ik zorg immers gaarne voor jou en voor onzen jongen erfge naam." Die woorden ontglipten hem zonder dat hij er bij dacht. Daisy zag hem met een glim lach aan. „Waarvan is hij erfgenaam 1" vroeg zij, „Van dit huis tusschen de olijfboomen en de wijnstokken? Het is ons huis niet, Cairo, dat wij hem zouden kunnen nalaten." Toen vroeg hij zich af of hij Daisy zijn wa ren naam en rang zou vertellen of hij haar zou zeggen dat de baiby die in haar armen lag, de erfgenaam van Eaebwold was de opvolger der Adair's d!at hij de gelijke zou zijn van den hoogsten edel in Engeland? Zou hij zija lieve, mooie, jonge vrouw d'at ver tellen Hij" besloot van niet. Hij' zou met niemand over zijn omstandigheden spreken voordat hij Lady May daarover eerst volledig had inge licht; zijn huwelijk moest geheim blijven- totdat zij het wist. Wanneer Daisy geheel hersteld was zóó dat hij haar kom verla ten dan wild'e hij naar Engeland terug- keeren en dan, door den nood gedrongen, zou hij Lady May de waarheid bekennen. Hij wist nu reeds hoe zij die bekentenis zou op nemen hij zag nu reeds de sombere scha duw over haar schoon gelaat trékken. Zij zou hem voor eeuwig vaarwel zeggen; zij konden geen vrienden zijn; hij had haar lief, zijhem, te lief voor vriendschap alleen. Zij zouden als vreemdelingen voortlevenmaar hoe lang rij ook leefde, altijd! zou riji hem trouw blijven diaifc wist hij. quaestie der aangehouden Duitsche postbooten verschenen, en de jingo's zyn bezig zich nog bouwer te maken op Duitschland dan ze reeds zijn. Blijft over Amerika. En nu beweren som migen dat Mc. Kioley, met het oog op de presidentsverkiezing, rekening wil houden met de publieke opinie en iets vuor den vrede zal doen. Wij betwijfelen dit vooralsnog. Maar al doet Mc Kinley wel slappen ten gunste van den vrede, Engeland zal er in geen geval op ingaan. Men wil den vrede niet. CSemengde Mcdedecltngen. Het welkom-adres aan koningin Victoria is ondanks de hevige oppositie van nationa listische zijde door den gemeentelaad van Dublin met 8 stemmen meerdei heid aange nomen. Het was zeer woelig op de publieke tribune. Het bezoek der Koningin is vastgesteld op 4 April. De Iersehe natie a list eii zijn niet gesticht over de vergunning voor Iersehe soldaten en matrozen om zich mot het nationale klaver blad. te tooien. Anna Parneli, de zuster van den welbeken den lerschen leider, hoopt 111 „Freeman's Journal" dat alle Ieren die zich niet gelijk willen stellen met „dc rooverbenden in Zuid- Afrika" de beleediging, hun arm plantje aan gedaan, zullen begrijpen en stelt voor dat zij die niet kunnen nalaten, het klaverblad te dragen,, dit eerst in inkt doopen als toeken van rouw tot den dag, waerop de beleediging zal zijn uitgeiwischt door dc eindoverwinning der Boeren of op andere wijze. Kapitein graaf von Herbenstein is volgens de rFigaro", aangewezen voor militair attaché by het Oostenryksch-Hoogaarsche gezant schap te Parys. De officier is evenwel op het oogenblik nog met verlof en maakt een reis in Afrika zoodat hij eerst over een poosje zijn ambt zal aanvaarden. De sKöln. Ztg," teekent hierbij aan dat graaf von Herbenstein nog slechts aange wezen, niet benoemd is. Blijkbaar wordt dus de Fransche regeering alleen gepolst of deze officier eventueel naar haar zin zou zijn. Do „Köln. Ztg." verneemt bovendien, uit Parijs dat men op het Oostenrijksch gezant- schap zelfs van die aanwijzing niets weet. Het wordt boven twijfel verheven geacht dat de mogendheden van den Driebond in deze gemeenschappelijk zulldn blijven handelen. De amnestie-commissie uit den Franschen Senaat heeft gisteren Reinach, Picquart en Zola gehoord, die natuurlijk krachtig opkwa men legen de amnestie, waardoor de waar heid zou gesmoord worden. Ook majoor Cordier, welbekend uit de zaak-Dreyfus, protesteert, in een brief aan de commissie tegen de amnestie. Vandaag zal de Raad van State Esterhazy s verzoekschrift behandelen, vragende ver nietiging van het besluit van den President der Republiek waarbij hij by wyze van disciplinaire straf ontslagen is. Reinach heeft al zijn artikelen in de nSiècie", gewijd aan de bestudeering van Henry's rol in de zaak-Dreyfus, vereenigd in een boek onder den titel: »De geheele mis daad". „Ik heb haar leven vernield even goed als het mijne," zei hij hardop. Hij had Daisy's tegenwoordigheid vergeten. Zij keek naar hem op. „Wiens leven heb je verwoest, Caro? Spreek je over mij vroeg zij rustig. „Neen," was zijp. haastig antwoord. „Ik dacht alleen hardop." „Maar heb je dan iemands leven, ver woest?" vroeg rij met kal men ernst op dé zaak ingaande. „Neen, neen; het is maar een figuurlijke uitdrukking een aanhaling uit een boek, zonder eenige beteekenis. „Die woorden hebben een vreeselijken klank, ook al zijn ze zonder beteekenis. Je hebt mijn leven niet verwoest, Caro; je be doelde mij gelukkig te maken toen je met mij trouwde." „En ben ik daarin niet geslaagd?" vroeg hij vriendelijk. „Bén je niet gdubkig, Dai sy „In één opricht," antwoordde zij. „Mijn kind maakt mij gelukkig; maar je hebt mij niet lief, Caro, dat heb ik bemerkt." „Waarom zeg je dat ik je niet liefheb? Ben ik niet at.ijdJ hartelijk tegem je geweest, Daisy?" Ja, Maar hartelijkheid is nog geen liefdé. Ik hab wel eens van liefde gelezen, die rich zelden, in hartelijkheid openbaarde, en ik heb hartelijkheid gekend die geen liefde was. Ik ben hartelijk tegen Redinai, omdat zij een trouwe helpster is. Jij 'bent ook alleen harte lijk tegen mij." Hij zag haar met verbazing aan. Het was of zijn eenvoudige, stille Daisy een nieuw Iet- Dinsdag a.s. wordt de collectie wapens die in het ïfort Clmbrol" werden gevonden, publiek verkocht. Het is een zeer veelzijdige collectie: van pijl er. boog tot moderne kara bijnen toe. Het einde van Finland nadert steeds meer. Op voorstel van den gouverneur-generaal Bobukof heeft de grootvorst-czaar de bepaling, volgens welke alle gouverneuis in Finland een bijzonderen ambtseed hebben af te leggen, opgeheven voor hen die reeds bij hun intrede in Russischen staatsdienst den eed hebben afgelegd. Zoodoende is de eed der Finsche gouverneurs op de grondwet van het groot- vorstendom afgeschaft. Men kan zich begrijpen welken indruk dit besluit in Finland heeft moeten maken, vooral omdat tegelijk het voornemen uitlekt om de macht der Finsche gouvernpurs en van den Finschen Senaat in te krimpen. Deze nieuwe aanslagen op tie Finsche onafhankelijkheid zijn reeds overwogen. Generaal Procope, sinds lange jaren adjunct van den staatssecretaris voor Finland, heeft gedwongen oritalag genomen. Vermoedelijk zal het ambt niet weer vervuld worden, zoo dat Finland voor het vervolg geen hoogen Finschen ambtenaar meer zal hebben die de belangen by den Czaar zal kunnen behar tigen. De Russische staatsbank heeft nti ook be sloten een filiaal, het eerste in Finland, te Wiborg te openen. Overleden is Frlir. von Heiningen, ge naamd Huene, bekend lid van den Rijksdag (Centrum) van 1884 tot 1893 en sedert 1878 met korte tussohenpoozen van liet Pruisi sche Huis van Afgevaardigden. Hij bekleed de verschi l lende belangrijke financdeele be trekkingen, laatstelijk dak van voorzitter der Pruisisi'ie Centrale Coöperatieve Ka®. Graaf Thun, de gewezen minister-president, zal optreden als leider der rechterzyde in het Oostenryksche Heerenhuis. Te Rome is gisteren, op 's Konings ver jaardag, een standbeeld onthuld van den grootvader van den souverem, Karei Albert van Savoye. Een dochter van den Sultan is met een dochter van Osman-pacha en den dichter Niedjar gevlucht. De Sultan moet er zeer door getroffen zijn. ..Neilerlundse.li Bijstanilsfonds voor Zuid-Afrika. Op verzoek der Nedeiiamdscb. Zuid-Afri- kaanscih© Vereenigiug werd in Zuid-Afrika een commissie gevormd tot beheer van een Nederlaudscli Bijstandsfonds met het doel, in overleg met de regeeringen der beide re publieken de gelden te beheeren, die bij de bovengenoemde vereemging 111 Nederland en ook in het Buitenland, bij elkander gebracht zijn tot leniging van den nood, ontstaan dooi den oorlog en geleden door de weduwen, wee zen enz. der strijders aan do zijde der Boe renrepublieken. De commissie bestaat uit de lieeren die in de hier volgende statuten van. het fonds ge noemd zijn. De namen der leden door de re geeringen te benoemen, alsmede van de sub commissie te Bloemfontein, zullen zoo spoe dig mogelijk worden openlbaar gemaakt. De voordrachten zijn. reeds geschied en de daar- ven was begonnen. Hij ontdekte gewaarwor dingen en ideeën, bij baar die hij nooit ge dacht had dat zij kende. „Daisy," zei bij nieuwsgierig, „vertél mij eens hoe je voor het eerst tot d'e gedachte bent gekomen dat ik je niet liefhéb V' Zij zag hem treurig aan; het was of zij verwacht had dat hij' het zou tegeu spreken. Toen zeid'e rij: „Ik héb andere memschen gadegeslagen. In het eerst dat wil zeggen, toen wij pas ge trouwd waren dacht ik dat je mij liefhad t, en ik geloofde dat je uit liefdie met mij, waart getrouwd." „En later?" vroeg hij; wamt zij bl'eef ste ken. „later héb ik veel over liefde gelezen, en ik bemerkte dat jouw gevoel in 't geheel niet geleek op wat ik in boeken las. In boeken uit liefdé zich in voortdurends zorg. Toen leer den wij de De Grey's kénnen. Welnu, mijn heer De Grey houdt inderdaad veel van rijn vrouw. Ik lette op hem en op jouik verge leek jullie met elkaar en ik vond een ver schrikkelijk onderscheid." Hij keek op, ©enigszins als iemand die het wed aardig vond haar te hooien spreken over een derde in wien hij maar matig belang steldé. „Wat was het onderscheid vroeg hij. „Dat openbaarde zich op duizenderled wijr zen," antwoordde rij met een blos op haar bleek, zacht gezichtje en trillende lippen. „Hij kuste haar altijd als hij wegging en als hij binnenkwam." Hij kon een glimlach niet onderdrukken bij die naïeve opmerking. l-H— toe aangezochte hooggeplaatste burgers heb ben hun bereidwilligheid reeds verklaard. Statuten van liet Nederlandseh Bij standsfonds voorZui d-Af r 1 k a. lo. Het Fonds heeft ten doel 111 den. ruim- sten zin bijstand te verleenen aan allen, zon der onderscheid van nationaliteit of gods dienstige gezindheid, die, staande aan dc zij de der Republieken, door of ten gevolge van den oorlog tegen Engeland, aangevangen den D'ii October 1899, hulpbehoevend zijn gewor den 2o De bijstand kan worden verleend in lederen vorm, als bijv. giften 111 eens, perio dieke bijdragen, voorschotten, reiskosten, ■klecding, levensbehoeften, huisvesting, stu diebeurzen, enz .enz. 3o. Een commissie zal het Fonds volkomen zelfstandig en onafhankelijk belieeren, onder gehouden heid. van jaarlijkseh verslag aan. de Regeeringen der beide Republieken en ver antwoording aan liet bestuur der Neder land scli Zuid-Afrikannsche Vereemging te Amsterdam, dat het recht lieeft jaarlijks iemand te Pretoria te benoemen om de re kening en verantwoording na te zien. 4. De commissie zal gevestigd worden te Pretoria en bestaan uit z e v e n Nederlanders en oud-Nederlanders, te benoemen door het bestuur der Nederiaindseli Zuid-Afrikaansch-e Vereenigiug en vier burgers uit de beide Re publieken, waarvoor door ieder der beide re geeringen twee dei- burgers zullen woorden aangewezen. Een sub-commissie zal worden gevestigd te Bloemfontein, waarvan behalve de twee lei den van de oommissie van beheer door do regeering van den Oranje Vrijstaat benoemd, drie Nederlanders of oud-Nederlanders zul len worden benoemd door de commissie van. beheer. Voor de eerste maal worden, benoemd: Door de regeering dor Zuid-Afrikaansche Republiek de heeren(Nog niet bekend.) Door de regeering van den Oranje Vrij staat de heereD (Nog niet bekend.) Door de Nederlandsoh Zuid-Afrikaansche Vereeniging de heeren: J. A. van Kretechmar van. Veen, directeur van de Nederl. ZuidAifnk. Spoorweg-Maat- schappiji; prof. dr. N. Mausvelt, superinten dent van Onderwijs; prof. dr. G. A F. Mo lengraaf, staategeoloogF. P. J. van Nik kelen Kuyper,'weesheer; P. W. T. Bell, di recteur der StaatsdrukkerijM. E. de Wildt, hoofd-ingenieur, technisch inspecteur en ad viseur voor spoorwegenH. C. Jorissen, hoofd-agent'der Ned. Bank- en Credietver- eoniging voor Zuid-Afrika. Vacaturen worden aangevuld op voor dracht der commissie. De loden der commissie van beheer genie- ten geen belooning, doch hebben aanspraak cp vergoeding van reis- en verblijfkosten. De commissie is echter bevoegd voor de daigelijk- sche bezigheden een bezoldigd ambtenaar aan te stollen. De commissie kiest een dagelijksdh bestuur uit de door de Ned. Zuid-Afrik. Vereenigng benoemde leden, en wel een voorzitter, een secretaris en een penningmeester. Alle leden der commissie van beheer heb ben gelijke rechten. 5o. De commissie van beheer lieeft de be voegdheid correspondenten aan te stellen in de verschillende deel en des lands. Go De commissie van beheer vergadert zoo dikwijls dit noodig is, docli minstens eens in „Héb ik je dén. nooit gekust, Daisy?" vroeg hij. „Niet dat ik mij herinner. „Ja, ik geloof van wel toen je cp reis gingt, maar het was precies zco'n kus als je baby zoudt geven, niet zooals een man de vrouw geeft die hijt lief heeft." „Ma.tr Daisy, van wien heb je dat alles geleerd?" vroeg hij weer. „Liefde is de ijverigste leermeesteres," ant woordde rij. „Een. andere heb ik niet gehad." Haar gelaat stond zoo gelaten, zoo berus- .tendl-treurig dat hij niet meer kon glim lachen. „Je brengt een verschrikkelijke akte van beschuldiging tegen, mij uit, Daisy," zei hij. „Werkelijk verschrikkelijk. „Het verschiikkelijikste er van is, dat het zoo volkomen waar is," antwoordde rij. „Als ik het mij verbeeld of het overdreven had, zou het niets hinderen. Weet je Caro," ging zij voort, „ik ben zoo menige laaige maand alleen geweest; ik heb den tijd gehad om over al die dingen na to denken. Twee vra gen hébben mij in het bijzonder bezig gehou den." „En welke rijn dat?" vroeg hij haastig. „'De eerste iswaarom ben je met mij ge trouwd? De tweede is: héb je ooit iemand anders liefgehad?" „En tot welke conclusie is mijn lief vrouw tje gekomen?" vroeg hij weer. Wordt vervolgd,')

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1