Tusschen twee liefdes. 54"e Jaargang Dinsdag 3 April 1900. No. 10207. UIT JïE PERS. 79) a ■r* BUITENLAND. nm ook i-oc. SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam eri Vlaardingen fl. 4.25. Franco per post fl. 4.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau t Boterstraat ©8. Prijs der Advertentiën: Ven 16 regels fl. 0.92; iedere regel meer 45 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement up voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Ztleüsse esdtvertentiëi* opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Inicrc. Telefoon Blo. 123. De stemming over Lei rplicüt. Neg even. wij hel oordeel van enkele bla- den „Standaard" Eigenlijk is de beslissing dan ook reeds op Vrijdag 23 Maart gevallen, toen de heer De Savornm Lobman, aan dr. Schaapman, het advies gaf, om zijn amendement op art. 38 in te trekken, en toen, dr. Sehaepman hier aan willig gehoor gaf. Had de heer De Savorain Lobman dat ad vies niet gegeven, en hierdoor dr. Schaapman niet tot intrekking van zijn amendement verleid, d'\n zou dit amendement verworpen zijn, en Ut.a had dr. Sehaepman moeten te gen stemmen, vermoedelijk door den heer Kolkman, gevolgd. fp Aan wiea nu de nrinisterieelo dank offi cie^ toekomt: aan. het te wilde paard, aan dr. Sahaepman, die zich verleiden liet, of aan den. hoer Lobman, die don doctor verleid heeft, zij in het midden gelaten; maar schit terend is de ministerieele triomf in geen go- val. Slechts dit gaven, we toe, dat dr. Schaep- anan gemaakt heeft, djit do socialisten nu, zonder consequentie, konden tegenstemmen, en dat het principe van Leerplicht oen meer derheid van vijf stemmen in de volle Kamer had. Doch zelfs al had do Minister de kunst ver staan, om de vier socialisten en den heer Van Karnebeok, die alle vijf in beginsel vóór waren, ook te winnen voor zijn wet, zelfs met 55 tegen 45 stemmen ware het nog nooit oen nationale wet geworden. Nu liet 50 tegenover 49 staat, zou plakken van hot merknationaal, op deze wet, onder «art. 337 van het Wetboek van Strafrecht vallen, of, zoo het als rijkswerk gordeend werd, onder art. 217. „De Nederlander": Hot doet ons veel genoegen da,t. alle man nen „der rechterzijde", voor zoover zij het einddoel doorzagen, zich hebben veiklaard te gen staatsdiwang en tegen verdringing van de rechten der ouders. Wij rekenen daartoe ook hen die, toon do dwang voor het henhalings- ondeinvijls wegviel, het aandurfden vóór te «temmen, omdat zij zich voor den tweeden stap minder bezorgd, maakten dan hun, par-' tijgen ooten. Hun tegenstand heeft niet alleen de uit breiding van den dwang tot na het 13e le venejaar belet, maar is ook een waarborg, dat op den duur anen zich van die zijde tegen het indringen der overheid in onze gezinnen zal blijven verzetten. „Centrum" Er is reden tot voldoening over het resul taat der eindstemming, dat d'oor de Eerste Kamer ongetwijfeld zal worden bekrachtigd. Principieele bezwaren tegen staatsinmenging tot beteugeling van liet schoolverzuim, be staan bij ons niet. Integendeel. Die inmen ging achten wij gewenscht en, tot zekere hoogte zelfs noodzakelijk. En waar nu de be langen van het bijzonder onderwijs niet wor den bedreigd', zou de verwerping der wet ons een nadeel hebben toegeschenen. Ook om de verwarring, die daarvan in po- 'litiekem zin bet gevolg ware geweest. Dcfini- DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. Met eigen hand bracht zij hom een klein vaasje met helder, koud water; hij zette do witte roos or in. Zij zag dat hij haar tegen woordigheid' geheel hoi vergaten; hij boog zijn hoofd! over do witte rozdknop, en zij zag hoe zijnlippem die aanraakten. Zij vroeg zich af van wie- hij de bloem kon gekregen heb ben die hij, zooals zij opmerkte, angstvallig bewaakte; niemand mocht er aan raken. Hij hield de bloem zoo lang mogelijk in leven en toen zij verwelkte, verdween zij van. zelf. Daisy 'begreep dat liij ze weggelegd had." t Als hij een vrouw Hof heeft," dacht zij bij zich zelf, „dan is zij bet die hem de bloem heeft gegeven." Maar' hoe zon zij te weten 'komen, wié die vrouw was? Zij verlangde er ook naar, te weten h'oe hij haar brieven uit Frankrijk ontving of zij hem genoegen of smart bezorgdenen zij richtte het zóó in dat zij zich s morgens bij hem aanmeldde op zijn studeerkamer, juist op het oogeniMik dat do jfcst gewoonlijk «wam, E'n toen zij dei deur opende was een der bedienden er juist met éenige brieven op «en zilveren blad. Terstond ontdekte zij! er één van rich zelf bij, uit Frankrijk. „Ik zal de brieven'wel aan Sir Clinton ge- ven," zeide riji, en de man gaf haar het Wadi met de brieven. Zooals gewoonlijk zat Sir Clinton te lezen. lief had men den leerplicht, naar onze vaste overtuiging, niet kunnen weren. Daarvoor was de meerderheid ten gunste van het be ginsel dier hervorming leeds te sterk in ons Parlement. En d'e vraag mocht worden ge steld, of een later in te dienen ontweip het zelfde gematigde en waarlijk vrijzinniige ka rakter zou hebben vertoond, als het hans aanhangige. Daarenboven mocht met reden worden be twijfeld, of eeu Kamer-ontbinding onder do gegeven omstandigheden der rechterzijde tot voordeel zou zijn geweest en het land ten bate. c" „Volksdagblad" Zoo do sociaal-democratische Kamerleden ■geen betere argumenten hebben kunnen aan voeren, om bun houding te verdedigen, had den zij wijzer gehandeld, tegen te stemmen, zonder meer. Thans zullen de arbeiders-zich verbaasd afvragen, hoe overigens verstandi ge niensdhen op zulke gronden kunnen stem men tegen een leerplichtwet, welke, indien op dezen grondslag slechts wordt voortge bouwd, m de toekomst goede vruchten kan afwerpen voor „het kind der armen". „Het Volk" (mr. Troelstra) Wat ons betreft, wij zijn verheugd, te kun nen constateeren, dat onze mannen geen schuïd aan dit „schijnwetje" bobben. Zeer terecht hebben zij in hun verklaring zidh beroepen op de eischen van het Lande lijk Onderwijkromilé, waarvan deze wet mets ie dan een bespotting. Ook hebben zij de overtuiging uitgespro ken, dat door verwerping dezer wet moer kans zou bestaan op een krachtige beweging voor een sociale leerplichtwet, do «enigrecht vaardige en onuitvoerbare, dan wanneer door aanneming de schijn gered, doch in wezen niets van belang verkregen ware. En wanneer deze wet arme ouders, die' door den nood verleid, ter wille der verdien ste hunner kinderen dezen thuis hebben ge houden, in do gevangenis doet terecht ko men, da.n dragon de mannen der arbeiders partij voor deee nieuwe straf op de armoede niot de verantwoordelijkheid. ilgcinern overzlchr. SCHIEDAM, 2 April 1900. Eindelijk weer eens goed nieuws voor de vrienden der Boeren. Hun geduld was lang op dei proef gestald. Maar nu zijn er weer be richten dia het nooit gefnuikte vertrouwen verlevendigen en onze hoop verjongen. Hot is uit strategisch oogpunt geen zeer belangrijk succes dat ae Boeren bij Bcscli- manskop hebben behaald, en op het verder verloop van den krijg zal het geen ernstige» invloed oefenen; maar het bewijst opnieuw ho, de Boeren, vertrouwd met heb terrein, geduchte tegenstanders zijn, ook voor een veel sterker vijand. Wat de Boeren van plan zijn, is onbekend. De Engelseben zouden ons willen doen geloo- veu dat het in do bedoeling van president Kruger ligt Bloemfontein te heroveren. Volgens de „Morning Post" zou Kruger zelfs gezegd hebben, dat hij binnen een week Bloemfontein zal hebben hernomen. De Boe ren trekken, na versterkt te rijn door de •toen zij binnentrad. Zij zette het blaadje bij hem neer. „Uw brieven, Sir Clinton," „eide rij zacht. Hij nam ze terstond op, en zij za.g dab d'e eerste die zijn aandacht, trok, haar eigen brief was. Maar het was geen. blijde glans die rijn gelaat verhelderde; orro van daar het scheen dat een donkerder schaduw over zijn oogon viel; zijn. hand trilde evon; hij nam den brief op en stak dien in zijtn zak, terwijl hij de andere onverschillig op tafel legde. Er lag óp rijn gelaat en in zijn stem geen geluk, geen blijdschap, geen liefdo maar diepe, bittere smart. En het katete vleugje hoop, hoe Zwak ook, verdween uit haar hart, toen rij die smart op zijn gelaat zag. Hij schoon, niet te hooren wat rij zeide; zij:n hand wees naar de dteur, „Wilt u zoo goed zijn over een half uur beruv te komen?" zei hij. „Ik ben. nu bezig; dan kan ik u beter te woord staan." Blijkbaar was haar brief de oorzaak dat hij haar wegzond daar was rij zeker van haar brief had hem terstond onaangenaam aangedaan. Het dbed haar vreeselijk pijn tot die over tuiging te moeten komenzij had maar wei nig hoop gehad; de zekerheid scheen meer dan zij kon dragen. Zij keerde een half uur later terug en moest tweemaal kloppen, voordat hij hot hoorde. Toon zij binnen trad, zag zij haar eigen, brief open op tafel voor jhcan liggen. Zijn hoofd rustte op zijn handen. Blijkbaar had' hij den brief gelezen en was nu in go- peins verzonken. Vergiste zij zich of waren zijn oogen, teen hij haar aanzag, omfloerst! door tranen? Om rijn lippen lag een diepe troipen van Olivier en Grobler, in greoten getale zuidwaarts. Ook volgens andere Engelsche berichten, geven de Boeren blijk van groote bedrijvig heid ton Noorden voii Glen, ongeveer vijftien mijlen van Bloemfontein. In zijn jongst© pro clamatie zou president Kruger aan vrouwen en kinderen den raad li ebben gegeven Bloem fontein binnen vijf' dagen te verlaten, daar hij voornemens is de plaats te beschieten en to vernielen en de burgers die zich hebben overgegeven te doen fusileeren. Wij zullen dezo praatjes want moer zijn het natuurlijk niet laten voor wat ze zijn. President Kruger cn zijn militaire raadslie den zullen wel wijzer zijn. Maar in één op zicht hebben de Engelsche bcrichtgevxi-s ge lijk: do Boeren zijn inderdaad in do laatste dagen zeer bedrijvig. Hot gebeurde bij Bosch fontein is er een aangenaam bewijs van. Ook het gevecbu bij Karec-Skling, waar generaal Smuts, blijkens het telegram van Boerenrijde, zijn doel, de Engölschen zoo la,ng mogelijk tegen to houden en hun zoo groot mogelijke verliezen toe te brengen, vol komen bereikte. Volgens den correspondent van „Central News" waren het 2000 a 3000 Boeren dio daar tegenover do Bngelsrihen stonden en, ten laatste op Brandfort terug trokken, waar thans 5000 Boeren moeten zijn. Een pover aantel; gelukkig is het echter maar do voorhoede dar Boeren wier hoofd macht bij Kroonstad staat. Toch is hun aan tal o zoo gering, vergeleken bij de legermacht van 70,000 man, waai rver lord Roberts vol gens Engelsche berekeningen spoedig zal kun nen beschikken. De opperbevelhebber erkent evenwel zelf dat zijn opmarseh zeer moeüijk zal zijn. Niet zoozeer door den tegenstand der Boeren, schrijft hij aan een vriend, zal de opmarsch worden vertraagd, maar door de bezwaren dio ecu zoo dor land aanbiedt voor het op rukken dér infanterie. Ons dunkt da.t Karce Siding en Bosch- mans Kop lord Roberts moeten 1 veren hoe gevaarlijk hij doet met den tegenstand dei- Boer on gering te schatten, In werkelijkheid zal hij da.t ook wel niet doen. Eu al zullen de Boeren geen aanval doen op Bloemfontein, misschien zullen zij den Engelschen wel het verblijf aldaar onmoge lijk maketh Zij zouden het bijv. wel eens in hun hoofd kunnen krijgen bij Ba-dimanskop do waterwerken der stad te vernielen. Wie de Boeren zal aanvoeren in hun onb- zetten.de> worsteling togen den overmachtigen vijand, staat nog niet vast. Volgens Engel sche berichten uit Bloemfontein heeft presi dent Kruger bij Joubert'e begrafenis Louis Botha, den 36-jarigen held van Colenso, aan gewezen als den nieuwen kommandant-gene- raal. En aan do New-York Herald", wordt uit Lorenjo- M.arquez eveneens geseind dat Louis Botha, „de grootste krijgskundige der Boeren'", Joubert zal opvolgen. Daarentegen vorneamt de „Magdeburgiscbe Zeitung" bij ■wijze van gerucht uit Brussel dat Kruger do verdere leiding van den oorlog heeft opgedra gen aan een oppersten raad van oorlog met Louis Bntlia als voorzitter en Schalk Bur ger, Erasmus en De Villebois-Mareuil als le den. Het denkbeeld, lijkt ons nog zoo kwaad niot. Terwijl lord Mcthueu mot zijn bereden troepen uit Baxkley West is teruggeroepen, trek van smart. Voordat hij tegen haar sprak, nam hij den, brief op van zijn schrijf tafel en scheurde dien in .kleine snippers, en zelfs die snippers verbrandde hij zorgvuldig. Toen wijdd'e hij zijn aandacht aan haar, maar zij zag dat hot slechts werktuigelijk ging. Hij Luisterde; hij zeide? ja of neeu, maar zij voel de het, zij wist dat hij er geen woord van verstaan had. „Noemt u mij niet kwalijk, Sir Clinton," zeide zij eerbiedig, steeds met verand'erdo stem. „I'khoop dat u geen slecht .nieuws.hebt ontvangen." „Neen," antwoordde hij lusteloos. „Dat- heb ik niet." „U ziet er vanmorgen niet best uit, mijn beer. Is er ook iets dat ik voor u doen kan V' Haar hartelijke belangstelling scheen hem aangenaam to rijn." „Niets," antwoordde hij. .„Niets, dank u, juffrouw Jord'an." Zij had zoo gaarne meer willen zeggen, maar rij durfde niet. Zij' ging maar gauw weg en sloot de deur achter zich, „Ik begrijp de zaak wel," dacht zij veront waardigd, „jo licht oen brief gekregen van do vrouw aan wie ja het land hebt, en d'e ge dachte aan. haar is ju onaangenaam geweest." Zij bemerkte dat Sir Clinton dien geheelen morgen op zijn kamer bleef. Zij ontmoette Adolf, die met een, driekantig briefje in zijn hand uitging. „Blijft Sir Clinton thuis ontbijten 1" vroeg Zl3- „Ja. Hiji liad naar Cliffe House willen gaan, maar ik g& er juist een, briefje heen brengen om hot af te zeggen." -Hot was de tweede maal dat rij den naam zonder dat de opstand daar onderdrukt kan heden, beweert lord Kitchener, die met 3000 man Nervals Pont heet gepasseerd te zijn op den terugtocht naar Bloemfontein, dit de opstand in de Kaapkolonie volkomen, is on derdrukt:. Hoe het in Natal is gesteld, weten wij niet. Evenmin ho© het te Mafeking gaat. Do ont zet! ingskolonne staat nog altijd machteloos aan de Vaal en kan blijkbaar niet verder. Misschien is Methuen met zijr bereden troe pen uit liei Westen teruggeroepen om te hel pen bij Veertien Strcomen den doortocht naar het Noorden te farceeren. De Boeren zijn Dinsdag 1.1. weder begon nen Mafeking te bombardeeren. Intuescnen schijnt Engeland het oog te hebben laten vallen op de Portugcesche lia- ven-Beira om vandaar troepen en voorraden naar Khodesië te brengen. Volgens db „Daily Graphic" zullen 5000 man die onder bevel van generaal Carring- ton bestemd zijn om Rhodesië te verdedigen wanneer de Boeren een inval mochten doen, over Beira worden vervoerd. Volgens een overeenkomst met Portugal heeft Engeland, naar het schijnt, het iccht troepen en oor logsmateriaal voor de verdediging van zijn 'koloniën in hot achterland der Portugoescihe bezittingan over Portugcesch gebied te ver voeren. Een bericht uit Lissabon schijnt dit te be vestigen. Vandaar wordt nl. gemeld dat over den Beira-Umtali-spoorweg niet volle to - stemming van de Portugetsch-e regeei'nj voorraden voor de Biitsche troepen in Rho desië zijn vervoerd, waaronder een groote hoeveelheid oorlogscontraba.nde. Ook zouden er troepen langs dezen weg worden overge bracht. Deze spoorlijn eindigt te Fort Sa li-bury. Vandaar naar Boeloewayo ontbreekt ten spoorwegverbindingmaar daar begint we der de lijn' die naar Mafeking loopt. Een nadere bevestiging dezer berichten blijft nochtans af te wachten. Ongeloofwaar dig schijnt ons toe wat de „National Zei tung" meldt, nt. dat ©en bezetting van Beira door Engeland mogelijk is; het blad meent dat de stilstand in de operaties daarmede in verband staat. Maar wol schijnt Duitechland Engcland's plannen te kennen en goed te keuren. Men lette er op dat Engcland's recht alleen geld de verdediging van Rhodesië; een inval van daar met over Beira vervoerd© troepen in Transvaal zal dus een schending der trncta- ten zijn. Joubert's begrafenis was volgens Laffnn's agentschap een indrukwekkende nationale plechtigheid, die door tienduizenden werden bijgewoond. De stoet was schitterender waren honderden kransen, waaronder prach tige van Kruger, Steyn, de krijgsgevangen Engelsche officieren, de Engelsche en Ameri- kaansche ooilogscorrespondenten enz. Na een plechtigea lyisdieust in de kerk, werd bet lijk overgebracht naar het station om per rouwtrein naar Joubert's hoeve Rust- fontein te worden vervoerd. In het station hield president Kruger eeu lijk rede, waarin hij ook den oorlog niet vergat. Hy legde sterken nadruk op het vast be sluit der Boeren om den stiijd voor de vryheid van hun Republieken voort te zetten tot het einde. Hij herinnerde aan de hulp die God steeds had verleend m de ure der duisternis en verklaaide zeker te zijn dat het ongeluk der Republieken spoedig een einde zou nemen. Gemengde Mededeel Ingea. Gelukkig voor Engeland blijkt het nogal goed te zija gesteld met de financiën. De inkomsten over het afgeloopen kwar taal bedragen 7,462,801 pond sterling meer dan dio van hetzelfde kwartaal van 1899, en dio vau het afgeloopen jaar zijn 11,899,377 pond sterling hooger da.n het vorige boekjaar. Heden is het honderd jaar geleden dat m liet lersohe Parlement de Fmal-Union-web word ingediend, die beoogde het onafhanke lijke Ici-adhe parlement op te heffen. Door omkooping op groote schaal van de meerder heid der lensche afgevaardigden, werd dit doel bereiktIerland zou worden gere- gecid door het Britsche Parlement, waar het voortaan door 28 gekozen peers en 4 bis schoppen in hst Hoogerhuis en 100 afgevaar digden der graafschappen, steden en vlekken in het Lagerhuis zou vertegenwoordigd wor den. Do Iersahe partij zal heden te Dublin ver gaderen om moties aan te nemen waarin ver klaard wordt dat die Final-Union-artikelen .nugenomen zijn dank zij omkooping, en dat zij 'aren togen den wil der mlerderheid der natie; dat liet Ierscli© volk dan ook niet te vreden zal zijn, voordat het zijn nationaal paikmiejit heeft herkregen. De b Volksslem" bevestigt, na onderzoek, dat de firma Kynoch, waarvan Arthur Cham berlain directeur is, en ongeveer alle leden der familie aandeelhouders zijn, wel degelijk wapens geleverd heelt aan Transvaal, welk (eit Jozei Chamberlain niet onbekend kan zijn geweest. Er gingen in de laatste dagen weer onrust barende geruchten door de Belgische bladen over koning Leopolds ooglijden. Beweerd werd dat 's Konings blindheid steeds toenam. Daarentegen verzekert, men in hofkringen dat er juist een voortdurende beterschap te constateeren valt. De ai cl-mi) lister van koloniën L« bon heeft dezer dagen in de „Revue des Deux Mondes" oen artikel geschreven over de onder zij.n mi nisterschap georganiseerde expeditie-Mar- eliand die oun zoo jammerlijk eind© nam. to Fadioda. Lobom noemde daarin de expeditie de spil waarom oen groot er plan zou draaien. De correspondent der „Ind. Beige" te Lon den zegt nn dat dit plan was de samentref- fing van oen internationale krijgsmacht aan den Boven-Nijl om Engeland te dwingen tot regeling der Nijlquaestie in overleg met d© mogendheden en in internationalen zin. "Daartoe zouden Meneiikfs soldaten door So lvitde Italiannscho troepen door Somali-land en de Duitseho door Dar-es-Salaam aan lille ken. Zaterdagavond lieeft het veelbesproken di plomatieke diner plaats gevonden, bij Del- enssé, Frankrijk's minister van buitenland1- sclie zaken. Dg apostolische nuntius was we gens aiekte verhinderd. Dr. Leyds woonde heb diner bij. De Fransche Kamer heeft eindelyk defini- van Cliffo House hoorde, en onder al liaor smart voelde zij een onbewuste nieuwsgierig heid om te weten wie daar woonde, en waar om hij er zoo dikwijls heen ging. Moer dan eens dien dag licord'o zij de dienstboden met elkaar van gedachten wisselen, dat Sir Clin ton zoo neerslachtig was, dat hij er zoo som her, zoo verdrietig en zoo slecht uitzag. „Waarom trouwt hij ook niet!" riep de goedhartige Margerie uit. „Als hij een vrouw had, zou hij niet zoo den gansohen dag alleen ritten." Maar een ander schudde ernstig heb hoofd. „Ik 'houd het er voor," zeide zij, „dat er wel een reden voor zal wezen, waarom hij niet trouwt, en die zelfde reden maakt hem ook telkens zoo treurig." Daisy luisterde er naar en hoorde dat alles en de woorden brandden in haar hart. XLY. Daisy doet een ontdekking. Daisy was nn drie weken in Lifdale House en rij was nog niet dichter bij het geheim van haar echtgenoot gekomen d,.n zij a.an- va.nlkelijk was. Zij had niets gehoord, niets ■geaieii, niets ontdekt. Haar echtgenoot was, zoo.als hij haar ook gezegd had', niet veel thuis; en wanneer hij er wa«, dan had hij ge woonlijk een of tweo vrienden bij zich. Zij mcricte niets ongewoons op in zijn wijze van doem, behalve rijn voortdurende treurigheid en neerslachtigheid. „Heeft jo meester een groot verdriet ge had?" vroeg rij op zekeren morgen aan Adolf. De bediende keek haar met rijn strakke oogen aan. „Dat heb ik nooit gevraagd, juffrouw Jor dan," antwoordde hij. Zij meende uit dit antwoord een verwijt te hooren. Het bloed joeg haar naar heb hoofd en trotsch zeide zij „Jo moet niet denken dat ik nieuwsgierig hen. Maar hij is zoo vriendelijk: tegen eon ieder, en het komt mij zoo vreemd voor dat Jiij zoo treurig en somber is." „Engelschen rijn eigenaardige niensdhen," merkte Adolf philosotiseh op. „Ik houd het er stellig voor, dat zij van verdriet houden." „Maar wat zou Sir Clinton dan zoo ver drietig maken?" vroeg zij, en weer antwoord de d'e knecht alleen door een blik vol diepe beteckcflis. .Adolf," vroeg zij plotseling, „waar is Clif fe House?" Geen spier van zijn gelaat vertrok. „Ik kan het u niet precies zeggen," ant woordde hij. „Heb is dicht hij Hyde Park." „En wie woont daar?" was haar vólgende vraag. Blijkbaar was hij daarop reeds bedacht. „Hot is een groot huis," zei hij, „blijkbaar alleen bewoond gedurende do Lonsdensche „season.". Als ik er loom, zie ik alleen een be jaarde dame, een heel' aardige dame, maar bepaald' passé, weet u." Daisy slaakte een zucht van verlichting. Het was duidelijk d'at Sir Clinton er niet heen ging mot een bijzondere bedoeling. Wordi vervolgd,)

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1