Woensdag 4 April 1900. i Tusschen twee liefdes. 54s<e Jaargang. No. 10208. i<»4 1^0 Transvaal en Oranje-Vrijstaat. "fi II r^mÊMê BUITENLAND. BINNENLAND. Mi -4i f '45 SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt d age lijk s,'met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaal: Voor Schiedam en Vlaardingen fi. 1.25. franco per post fl. 1.G5. Prijs per weekVoor Schiedam en Viaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 68. 1 3 L i-Uw/S, Pi-ijs der Advertentiën: Van 10 regels 11. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te benomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde ftfeia» ndv<ertentiën opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan liet Bureau te voldoen. Intcrc. Telefoon No. 123. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 3 April 1900. De „Daily Chronicle" heeft twee bijzonde re berichten die vrij m andere bladen, mis sen: de Engelschen zouden hun kanonnen heroverd en. do Boeren zouden de waterlei ding van Bloemfontein afgesneden hebben. Geen van beide berichten is tegengespro ken nooh bevestigd. Dat de Engelschen hun kanonnen zouden heroverd hebben, kan ech ter veilig onjuist worden geheeten. Lord Ro berto zou het zeker wel gemeld hebben. Een andere vraag is of de Boeren niet in derdaad do waterleiding van Bloemfontein hebben vernield. Mogelijk is het zeker; ge beurd behoeft het echter niet te zijn. Alles hangt dunkt ons af van de plannen der Boe ren er zijn er die zelfs van een beginnende insluiting van Bloemfontein spreken, m. a. w. de Boeren het voornemen toedichten, lord Roberts en zijn leger in de Vrijstaatsdhe hoofdstad op te sluiten. Het is wel wat gevaarlijk zich aldus fan tastisch© voorstellingen te vormen om'trent de toekomstige gebeurtenissen. Maar dat de gevechten der laatste dagen een vingerwij zing zijn voor de Engelschen, kan niot geloo chend worden. En met name Broadwood's échec bij Boscihmanskop heeft niet nagelaten te Landen een zeer onbehagelijke stemming te veroorzaken. De Loudensch© bladen hopeni dat de Boe ren geen gelegenheid hebben gehad om. met hun. buit te verdwijnen. Zij betreuren dat er onvoorzichtigheden begaan zijnen zeggen dat het van. belang zal zijn te weten wien de ver antwoordelijkheid voor het gebeurde treft. De bladen zijn verbaasd te vernemen dat de Boeren nog (of weerRed.) in de buurt van Bloemfontein zijn in zóó belangrijken getale dat zij een sterke Engelsche kolonno dwingen haastig terug te trekken. Vanwaar 'komen die Boeren? vraagt men, daarbij de hoop uitsprekend dat-, als het Olivier's man nen zijn, lord Roberts hen te pakken zal krij gen. Maar ernstiger bladen gaan verder. Zij lee- ren uit liet gebeurde dat de Engelschen niet. (kunnen, beweren reeds meester van den Vrij staat te zijn; het is duidelijk dat. wanneer lord Roberts vooruitrukt, hij zich gedwongen zal zien een sterke troepenmacht achter zich te laten om de Vrijdalers m het oog te hou den. Intusschen werd reeds aan de „Observer'* uit Pretoria geseind, en wel vóór hot succes der Boeren bij Boscihmanskop, dat de vijan delijkheden om Bloemfontein, op hot punt staan te beginnen. Rooskleurig schijnt Roberts' positie daar bij niet te zijn. Indien hij mot in staat is spoedig een beslissenden slag te slaan, vreest men in militaire kringen zelfs dat zijn toe stand kritiek zal worden. Wat to voorzien aas, gebeurt nu. Een groot leger als dat van Roberts is op zoogroo- ten afstand van zijn operatie-basis bijna niet te approviandeeren. Voor het leger is eiken dag noodig 1000 ton proviand, en do spoor wegen liobben gc-en materiaal genoeg onn zoo groote voorraden over te brengen. Het ge volg is dan. ook dat te Kiuvberley nog hon gersnood heersaht. DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 80) Op zekeren morgen liet hij haar roepon. „Juffrouw Jordan," zei hij. „He heb niet graag dat de dienstboden op mijn kamer ko men. Wil u zoo goed zijn vandaag mijn stu deerkamer in orde te makenIk kan het tl wel toevertrouwenu zult mijn papieren niet door elkaar gooien. Ale u zo opneemt om stof af te nemen, wees dan zoo goed ze op dezelfde plaats te loggen waar u ze gevonden hebt." Haar hart klopte met luider slagen. Ein delijk zou zij nu het spoor vinden einde lijk zou zij ontdekken, wat heel haar hart en ziel verlangden, te weten. Met de- grootste moeite slaagde zij er in zich te bedwingen. Toon hij haar in bijzon derheden zöide hoe hij-het wensohte, verlang de zij er naar hot al te kunnen doen. „Hebt n mij goed1 begrepen, juffrouw Jor dan V' zei hij ten. laatste. In haar ontroering vergat zij haar stem to veranderen, en antwoordde mot haar natuur lijk stemgeluid «Volkomen, Sir Clinton." Mij keek zoo Haastig naar haar op, dat zij verschrikte- „Ik behoor tot de menschen die van een stem kunnen schrikken," zei hij op den toon van diep© zwaarmoedigheid. hwn het huis verlaten;' en heel Zeker is dat de Boeren van verschillende zijden om de Engelschen zwermen, voorlco- pig de guerilla, op grooten schaal varend. llun tactiek is in vlugge bewegingen voor uit te rukken, de Engelschen op het lijf, om daarna zich weder terug te trekken, zonder zich aan een belangrijk gevecht te wagen. Zoo is ook het gevecht van Vrijdag 1.1. bij Karree Siding of Mafelkop betrekkelijk van geringe beteekenis geweest, daar de Boeren terugtrokken, voordat de strijd ernstiger afme tingen kon aannemen. Een, poging van French om de Boeren der terugtocfit af te snijden, mislukte. Omtrent Oiivier's kolonne wordt uil Mafe- ling op de grens van Basuto-land gemeld, dat Olivier den 20<ten Maart met 200 man, 4 kanonnen en 300 wagens door Jammers- bergsdrift trok. Zijn kolonne, die vrouwen en kinderen meevoerde, was 30 mijlen lang. Sinds dien heeft dit kommando waar schijnlijk een sterke stelling ten Oosten van Lady brand ingenomen. Sterk staan de Boeren nog aan de West grens van den Vrijstaat op den weg naar Mafekmg. Zij houden daar in uitgestrekte stellingen de Vaalrivier bezet. En overal zjjn zij druk in de weer. Te Veertienstroomen leggen zij nog voortdurend nieuwe verschansingen aan, zoodat hun stel ling uitermate sterk is geworden. Zij hebben een aantal kanonnen waarmede zij de plaats geregeld beschieten. Den geheeien dag schie ten de scherpschutters der Boeren, die 400 nieter van de rivier liggen, op een ieder dien zjj in de straten van Warrenton zien. Zoo werd een burger die met zijn wagen voor een der gebouwen der stad stond, doodge schoten. Eeuige bezorgdheid wekt ook een Boeren- kommando, dat zich in de buurt van Paarde- berg heeft vertoond. Men zegt dat de ver schijning van dit kommando tusschen lord Roberts en zijn linkerflank in, den opperbe velhebber bewogen beeft lord Methuen uit Griqualand-West terug te roepen. In het Zuiden van den Vrijstaat trekken de troepen van Gatacre en Clements nog steeds in kleine afdeelingen rond om de in geleverde geweren in ontvangst te nemen. Deze zijn zonder onderscheid van oud mode! of jachtgeweren. Mausers worden met inge leverd. Onmiddellijk na het vernemen van Joubert's dood seinde lord Roberts aan president Kiuger ïlk heb zooeven het bericht ontvangen van geneiaai Joutert's dood en betuig üllEd, en den burgets van de Zuid-Afiikeansche Repubiiek mijn opi echte deelneming in de droevige gebeurtenis. »Ik verzoek u bij de familie van generaal Joubert de tolk te willen zijn van mijn zeer eerbiedige sympathie in haar droevig verlies en haar de vei zekering te geven van mijnent wege dat alle rangen in Harer Majesteits leger in Zuid-Afrika in mijn diepe droefenis deelen bij liet plotseling en ontijdig einde van zulk een bekwaam generaal, die zijn leven heelt gevvjjd aan den dienst van zijn land, en wiens persoonlijke dapperheid slechts weid overtroffen door zijn menschlievend en ridder lijk gedrag onder alle omstandigheden." Volgens Reuter's correspondent te Pretoria is het in overeenstemming met Joubert's laatsten wil dat Louis Botha tot zyn opvolger haar ziel begeerde om te zien en te weten; zij haastte zich maar zijn. kamer. Een gevoel van stille schuwheid overviel haar toen zij daar stond. Die kamor was voor haar als een heiligdom. Hoe goed herinnerde zij zich die achto'oosheid. en verwarring opengeslagen boekt,ii. wa. ordelijke stapeltjes papieren, ex cerpten, gedichten,'allerlei geschreven onge drukte stukken door elkaar. Te Leville was zij gewoon geweest alles zorgvuldig voor hem te rangschikken, zijn brieven en papieren te sorteeren, en, ze naar volgorde te leggen. Hier waagde zij dat niet te doen; hij zou d'aar ze ker opgemerkt hebben wat hij „haar orde lijke handen" noemde. Zij slaakte een diepen zuclit van verlich ting, toen zij daar stond; zij had al den tijd om allea na to kijken, al den tijd om de spo ren te zooken die zij zeker was te zullen vin den. Het eerste dat haar trof, was een boek dat, nog opengeslagen, op den grand was geval len. Toen zij het opnam, zag zij de welbeken de versregels de regels die haar zoo dik wijls tot ernstig nadenken hadden gestemd. De bladzijde was omgeslagen; ecu vergissing wats dus onmogelijk. „I ant weary waiting „Waiting for the May." Wat ter wereld kon toch zijn gedachten steeds weer doen terugkearen tot die versre gels? Welke beteekenis lag er voor hem in? Voor haar schenen die vereen noodlottig. In liet boek lag ook. een spoor van de waar heid. Ziji vond' een kleine, witte glacé-hand schoen, elegant en licht geparfumeerd. Wel ke hand had dien gedragen? Zij vond verder een stukje lichtgroen lint, zal worden benoemd of wellicht reeds be noemd is. Sinds eenige dagen gaat het gerucht dat Duitschland voornemens is het geheime ver drag met Engeland over Zuid-Afrika publiek te maken. De correspondent der »Ind. Beige" te Londen is daarop eens aan het visschen gegaan en heeft een en ander over dit ver drag gehooid vau een der best ingelichte peisonen. Duitschland zou dan niet bet initiatief hebben genomen voor deze overeenkomst, maar Engelandde voorstellen die Engeland deed en in overeenstemming schenen met Duitschlands belangen, waren alleen door Duitschland in overweging genomen. Nu zou hut verdrag echccr alleen van kracht worden bij het plaats vinden van be paalde gebeurtenissen m Zuid-Afrika. Dio zijn in den bepaalden 'ïjd niet geschied, en liet- laat zich aanzien dat zij nooit zullen ge schieden. Daarenboven Leeft Diiitsohlaud dit verdrag alleen gestoten omdat het do belan gen van geen andere mogendheid scheen te benadeelen. Nu zou een langere geheimhou ding echter op do Duitsehe politiek een valsch licht werpen. Daarom zal de Duitsehe regcering het verdrag dat nu geen doel meer heeft, publieeeren en öaamoor bewijzen dat Duitscliland geen agressieve gedachte heeft tegen wien ook. Wij kunnen hier sleohts bijvoegen dat de omstandigheid die niet gebeurd1 is en ook niet zal gebeuren, is de onmogelijkheid van Portugal om de schadeloosstelling in zake de Delagoa-baai te betalen. De mogendheid welks belangen Duitschland, zonder het te willen, zou scliaden, is natuurlijk Transvaal. Af te wachten blijft echtei wat van dit al- los waar is. Gisteravond is Koningin Victoria op reis gegaan naar Ierland. Om half tien vei trok do Koningin, verge zeld door de prinsessen, Cliristiaan en Henry vam Battemberg en met een talrij'k gevolg, per trein naar Holyhead. Zij braclit den nacht in den trein door en gaat heden scheep naar Kingstown, waar lief Kanaal-eskader reeds bijeen is. Het jacht komt vanavond te Ki nga town aan. De Koningin blijft den nacht over aan boord en stapt Woensdagmorgen om 11 uur aan land, waarop zij door Dublin naar het paleis van den onderkoning rijdt. Dublin is reeds rijk versierd. To Dublin zal gedurende het bezoek de krijgswet heerschcii. Er zijn Engc-kcth© regi menten aangekomen, en de stad wemelt van politie-spionnen die do bekend1© nationalisten in het oog houden. Door list en bedreiging tracht men het houden van anti-Engelseho meetings te beletten. "Volgens een gerucht wordt aan don andereu kamt op staatskosten «en betooging voorbereid van 3000 loyalisten uit Btlfast. De ware stemming onder de bevolking is echter een geest van verzet, niet zoozeer tegen de Koningin, als we! tegen de poli tieke strekking die men aan dit bezoek wil hechten. Do Franscihe Kamer behandfelt nu het wetsontwerp betreffende het koloniale leger, waaabiji mot name doze vraag beantwoord zij vond gedroogde bloemen, on allerlei kleine herinneringen, afkomstig var, een vrouw, maar niet van haar zelf. Inderdaad', toen zij zorgvuldig a,I dfo papie ren nakeek, griefde het haar dat er niets, geen enkel ding was dat betrekking op haar had, nergens haar naam, niets dat aan Lewille, aan hun huis, aan hun kind herinnerde. Het was alsof zij niet bestond. Tranen van ge kwetste liefde en ge-gnefden trots drongen haar m cle oogen. Het was bitter zich zoo ge heel geïgnoreerd te zien. „Hij kon evengoed geen vrouw hebben," dacht zij. „Ik geloof niet dat hij er aan denkt dat ik besta-, behalve v anneer hij mijn brie ven ontvangt." Toen vond zij onder de papieren op tafel verschillend© fraai-gebonden deeltjes gedich ten. Zij zag er geen bezwaar in zo open te slaan; alle bevatten dezelfde opdracht: „A nwn ami, van M. T." „Wie zou dat zijn, die M. T.", zeide Daisy bij zicih zelf. „Het is iemand die zijn smaak goed kent. Niets dan gedichten, gedichten. O, als hij bij zijn liefde voor poesde zich mij nor ook herinnerde I" Zij vond niets meer. Enkele laatjes van de schrijftafel waren open, maar zij hielden al leen onbelangrijke dingen in. Zij had tot nu toe niets gevonden d.ut baar den sleutel kon verschaffen voor het geheim, of hij een an dere vrouw lief had en wie die vrouw was. Zij durfde zijn papieren niet ordenen zoo als zij dat te Leville had' gedaanmaar toch schikte zij alles zoo handig en prettig dat Sir Clinton zeer in zijn schik was. ,,U bent een rara avis, juffrouw Jordan," zei hij. „U bent er in geslaagd niijin kamer dientof het koloniale leger voortaan zal res- sorteoren onder Marine, zooals tot nu toe, of onder Oorlog, zooals de regoering wal, of on der Kolomen, zooals anderen wcnsdielijk achten. Gisteren sprak minister De Gallife-t over den toestand van havens en kusten. Hij ont kende dat de havens en de kusten niet tegen een buitcnlandsclxen vijand verdedigd zou den kunnen worden, bracht hulde aan do voorzorg van zijn voorgangers on verzekerde dat de havens voor eiken aanval gevrijwaard rijn en voor do kusten van liet moederland, van Algerié en Tunis mets is te vreezen. Do Gal life t vervolgde„De minister van oorlog, op wien alleen de taak rust het go- heelc grondgebied der Republiek te verdedi gen, verklaart u dat gij niets behoeft te vreezen. Na de hoofden van het leger geraad pleegd te hébben, verklaar ik mij bereid de volle verantwoordelijkheid op mij te nemen. De zorg voor verdediging van liet grondge bied moet op hem alleen rusten. De regce ring heeft het niet mogelijk geacht de lei ding daarvan aan den minister van marine te moeten geven." Deze verklaring werd luid toegejuicht. &emcngdc IQedcdeclIngcn. Brodrick verklaarde gisteren in het Engel sche Lagerhuis dat de regeering geen reden heelt om aan te nemen dat Portugal te kort is geschoten ju zjjn plichten als neutrale mogendheid, wat betreft de ontscheping van oorlogscontrabande te Lorenpo Marquez De markies van Londonderry is benoemd tot postmeester-generaal van het Vereenigd Koninkrijk in plaats van den hertog van Noifolk die naar Zuid-Afrika is gegaan. De vertegenwoordigers der verschillende groepen van socialisten en der verschillende workhedenvereenigingen in Frankrijk heb ben Zondag te Parijs definitief besloten tot oprichting van een socialistisdlien bond der Seine met distriots-bonden door geheel Frankrijk. Op die wijze hoopt men te komen tot een heid onder socialisten. Bij liet feest van liet vijftigjarig bestaan dor vere-ertigng van onderlmgen steun te Chartres heeft Paul Deschanel, de Kamci'- voorzitter, lof gébracht aan de veroenigingen van ouderlingen tstcun. Volgens den Parijschen correspondent der „Standard" wenscht de Framsch© regeering niets dan handhaving van den status qua in Marokko-, tenzij een ongerechtvaardigde in menging cc-uer andere mogendheid tot ver andering dwingt. Gisteren heeft de Paus audiëntie verleend aan graaf Von Ballestrem, voorzitter van den Duitschen Rijksdag. Do Italiaansche Kamer koos gisteren Co lombo tot voorzitter mot 265 stommen tegen 185 op don afgevaai digde Bianchen. Bianchini was do caudidaat der uiterste linkerzijde, Colombo de afgetreden voorzit ter. In November verwierf Colombo slechts een meerderheid van 11 stemmen als president, nu tienmaal zooveel. De verkiezing is derhalve een groote overwinning voor de regeering. De uitslag der stemming gaf dit waien een prettig aanzien to geven zonder mijfhalf dol te maken door mijn papieren wog te ma ken." „Hot doet, mij genoegen dat alles naar uw zin is, Sir Clinton," zeide zij. ..Het is zóó naar mijn zm,' antwoordde hij lachend liet was voor liet eerst dat zij hem zag lachen, sinds zij in zijn huis was „het is zóó naar mijn zm, dat ik u do zorg voor mijn kamer zal opdragen. U bezit het noo- dige onderscheidingsvermogen u denkt niet dat ied'er beschreven stuk papier scheurpa pier is. He'bt u met iciteikundïg ontwikkel de menschen omgegaan „Ja, Sir Clinton," antwoordde Daisy. „Ik heb gewoond ik heb de huishouding go- daan van een heer die schreet." „En wat schreef hij wel 1" vroeg Sir Clin ton met eenige belangstelling. „Dat weet ik niet, mijnheer. Zij zeiden mcnschen die heim kenden, zeiden het dat hij ongelukkig getrouwd was, en dat hij schreef om zijn geest, af te leiden van zijn huiselijk ongeluk." Zij zag hoe een donkere blos het gelaat van haar echtgenoot overt ooghij maakte plotse ling een eind aan hot gespres. „Dus u zult voor mijn kamer zorgen," zei hij. „U kunt ea- ie deren morgen uw gang gaan, zoodra ik uit ben." „Te> moeten denken," zeide- Daisy bij zich zelf, „dat hij nooit eenig vermoeden heeft d'at hij mij niot herkent I Wat moet hij wei nig om mij geven Br was niets dat zij zoozeer vreesde, als dat hij haar zou herkennen; en toch voelde zij zich gegriefd dab hij het niet deed. Zij haastte rich na dit gesprek naar haar kamer de partijen overeengekomen geen aanlei ding tot eenige manifestatie. Naar de „Daily Mail" uit Kairo verneemt, vertrekt de Khedive in het eind dezer maand naai' Engeland. Zijn bezoek zal zeer waar schijnlijk belangrijke resultaten opleveren. llollaiidsche matrozen aan boord van de Caspian. 'Na de onverkwikkelijke onthullingen over Folmina van de reederij Jos. De Poorter te Rotterdam, komen nu weder berichten over Hollandsche matrozen, w 'ke zich vrij willig te Antwerpen zouden hebben aange monsterd op het Engelsche stoomschip Cas pian, met bestemming om oorlogsbehoeften voor het gouvernement over te brengen naar de Kaap. Vrijdag kwam dit geval ter sprake in het Engelsche Parlement en werd de regeering er op gewezen, dat dit wel eens handlangers van dr. Leyds konden zijn en daardoor ge vaar voor de veilige ovei tocht zou bestaan. Uit Den Haag wordt ons gemeld, dat, of schoon sedert bet uitbreken van den oorlog in Zuid-Afrika, wel enkele geschriften of prenten zijn uitgegeven, waarbij de regelen van welvoeglijkheid tegenover met, Neder land bevriende Staten of regeermgen niet al toos voldoende in het oog zijn gehouden, ten stelligste liet bericht van d-e „Memorial Di plomatique" ban worden tegengesproken', als zou Engeland, ter zake van do verspreiding m ons land van beleedigende geschriften en •onbehoorlijke spotprenten, vertoogen tob da Nederlandsoli© regeering hebben gericht. Van zoodanige vertoogen is te 's-Gravenhage niets hoegenaamd bekend. Voor het ondersteuningsfonds voor vrou wen en kinderen hier te lando van strijders m Z rad-Af rik», is tot nu toe totaal ingeko men aan giften en toezeggingen f 17,886.09, 200 francs en 2 Reiehmark. Onder de gesneuvelden in een gevecht by Colesberg op 12 Februari jl. behoort ook de- heer A. van Leersum, liollandsch onder-" wijzer, 28 jaar oud, als adsistent werkzaam geweest aan de school te Fordsburg bij Johannesburg. Mevrouw Anny Coster, geboren De Roo, echtgenoote van den bij Elandslaagte gesneu velden landgenoot, is den 21 Febr. van een dochter bevallen. Muntwezen. Een wetsontwerp is bij de Tweede Emmer ingediend tot nadere regeling van bot Ne- derlaaideche muntwezen. De toestand is van zoodanigen aard, zegt de minister van finan ciën, dat voorziening niet langer mag worden uitgesteld. Krachtige maatregelen zijn noo dig. Het geldt hier niet alleen een oeeono- misch belang, ofschoon dit in geenen deele is gering te schatten. Om te doen zien' hoever het kwaad, is voort gewoekerd, geeft de minister eenige bijzon derheden omtrent den toestand! in het Zui- zij sloot de deur, zette de grijze pruik en dten blauwen bril af en ontdeed zich van haar ver dere vermomming. Zij schudde haar hoofd totdat haar mooie blonde lokken in liefelijke golving over haar schouders vielen; toen be keek zij zichzelf aandachtig in den spiegel. .De hemel zij gedankt," zeide zij met- stille dankbaarheid, „dat ik er tan. minste even dragelijk uitzie als vroeger. Ik zou bijna niet anders aan mij zelf meer denken dan als een oude vrouw, etn vergoten, dat men mij -in mijn lief oud tehuis de mooie Daisy Erne placht te noemen. De hemel gave dat-ik nog maar Daisy Erne was! nady Adair is geen gelukkige vrouw." Zij rekte haar ronde, blanke armen boven haar hoofd; het was een weelde weer eens zidh-zelve to zijn, haar mooie armen en han den te zien, haar glanzend haar los neer te voelen hangen en de kleur van haar schoon© blauwe oogen te aanschouwen. „Ik ben het bijna moede juffrouw Jordan te zijn," dacht Daisy. „Als ik niet spoedig eenig spoor ontdek, ga ik terug naar Frank rijk, en schrijf vandaar aan mijn man, dat ik naar Engeland wil te-rugkeerendat hij tc-r wille van don jongen ons huwelijk heleend moet maken mijn heven jongen die, eens al deze schatten zal bezitten.''' Zij kleedde zich. weer in haar kuishoud- sterskostuum. De tijd naderde waarop zij zou ontdekken, wat zij wensohte to weten. Wordt vervolgd,) iSk -X"2, 'M -is» *r&jpfl? V- ir'ï- i 'f» f ih*K Cv? W- f W Vï-Te ii'Aeaw

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1