No. 10219. 54s" Jaargang. Donderdag 19 April 1900. Eerste Blad. Karate-MaM le ScHeiat Tusschen twee liefdes. SCHOUW BUITENLAND. SOHSEDAMSCHE COURANT. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.05. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBoierstraat^OS. Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan bet Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Meine advertentiën opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Mo, 123. over do wateringen en lieinslooten in liet Oud- en Kieuw-west-frankeland. WAARICHIIWING. Burgemeester en wethouders van Schiedam, Gezien art. 8 der verordening op het reinigen en op de gevorderde breedte en diepte houden van de wateringen en heinslooten in het Oud en Nieuw-west-frankeland binnen genoemde ge meente, van den 19den Mei 1881 Brengen ter kennis van de eigenaars van de landerijen, huizen en erven in genoemd Franke- land, dat op Maandag den 30sten April 1900, des voormicldags ten negen ure, eene SCHOUW zai gedreven worden over bovenbedoelde wateringen en heinslooten. Wordende bij deze ieder, dien zulks mocht aangaan, gewaarschuwd, te zorgen, dat aan het bij de bovenaangehaalde verordening voorga- schrevene alsdan behoorlijk voldaan zij. En opdat niemand hiervan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekon digd waar het behoort. Schiedam, den 14den April 1900. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Mr W. H. JANSEN W. B. De Secretaris, v. LUIK, L. S. De prijs van de COKES is vanaf 19 April 1900 bepaald op SO ct. per Heet. BE BIREOTEDR. Algemeen «verzicht. SCHIEDAM, 18 April 1900. UB OORLOG. De toestand. vTimes", sDaily Telegraph" en »Standard" vernamen gistereu tegelijk dat de Boeren van Wepener wegtrokken. Wel beweerde de correspondent der sTimes" dat die aftocht geschiedde in zuidelijke richting, terwijl de andere berichtgeveis de Boeren naar het Noorden lieten verdwijnen, maar dat de Boe ren de omsingeling de Engelsehe legerafdee- ling b\j Wepener hadden opgegeven, scheen dan toch zeker. Evenwel, een telegram van gisteren van lord Roberts uit Bloemfontein meldt dat We pener nog wordt ingesloten. De Boeren zijn dus niet weggetrokken. DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 91> „Wanneer jc doet wat ik je raaid, Daisy," zeide zij, „en je keert naar Frankrijk terug, terwijl je voorshands vertrouwend je toe komst in zijn handen 'egt, dan zal hij je in minder dan een week volgen; maar doe je liom verwijten, tart je beun, lioud je hem! in 't oog, dan geloof ik r.iet dat een van ons beiden hem ooit zal weerzien." „Ik aal precies doen wat je zegt," zei Daisy onderworpen. „Als jo stnaiks weer in de andere kamer bij hem komt," ging Lady May voont, „ga dan naar kern toe, sla jo arm om zijn hals on troost hom," Haar stem weifelde en voor het eerst, zag Daisy tranon. in haar oogen. Plotseling kwam het bij de jonge vrouw op dat zij niet de eeni- g© was die leeds. Wat moest die sohoone Lady May niet geladen hebben zij die he<m zoo innig had liefgehad? Zij nam d© blanke, met j u voelen getooide hand in d© ham „Hot doet mij verdriet dat dit alles is ge beurd.," zeidfe zij. „Hij aal veel lijden, Daisy; j© moet geduld met hem hebben," antwoordde Lady May. „Word niet verdrietig wanneer je hem som ber ©n bekommerd ziet." Daisy keek naar haar op. „Stuur je mij naar F;ankrijk terug," vroeg rij, „omdat je hom weer wilt zien Omdat je met hem wilt sproken V' „Als j© dat denkt," zei Lady May haastig, „ga dan nietik hob maar één wetboek van ©or, em dab laat geen leugen toe." „Vergeef mij," zei Daisy, „na al wat ik ge leden heb, geloof ik dat ik zelfs eon engel zou wantrouwen." Hoe komt het dan dat drie correspondenten eensluidend waren, althans wat het enkele feit van den aftocht der Boeren betreft Ons dunkt dat wij hier te doen hebben met de zelfde vergissing als herhaaldelijk is begaan ten opzichte van Mafeking en ook van Kim- berley en Ladysmith. Een deel van Olivier's mannen zal van Wepener zijn weggetrokken om de oprukkende Engelsehe ontzeltings- troepen tegen te houden. Want ten Zuiden van Bloemfontein staan Engelsehe troepen gereed om de Boeren te dwipgen Daigetty te Wepener los te laten, terwijl zjj tegelijk den spoorweg beschprmen. Zondag zijn door Montmorency's verkenners op grooten afstand schoten gewisseld met de Boeren bij Reddersburg. Daags te voien wa-> de divisie-Pole Carew van Reddersburg naar Marshoutfontein gerukt, dat 15 K. M. ten Zuidoosten schijnt te liggen de kaarten ver melden het niet. Generaal Rundie ligt met de achtste di visie te Reddersburg; te Belhanië heeft geoe- raal Knox die by Paardeberg gewond is, bet bevel op zich genomen. Van Boerenzjjde is het laatste bericht van 14 dezer. Daaruit vernemen wy dat de Boe ren bij Wepener 500 stuks slachtvee en paarden en muildieren hebben buit gemaakt. Voorts dat generaal Froneman een Britsche troepen-afdeelmg die blijkbaar uit het Zui den aanrukte, heeft teruggeslagen en in de richtiDg van Wolverpooit over de Oranje rivier heeft teruggeworpen. Ten Noorden van Bloemfontein heeft een schermutseling plaats gevonden tusschen de Boeren en de vooruitgeschoven Engelschen troepen. Het doel der Boeren heet te zijn geweest, de aftocht van een belangrijk kon vooi te dekken, zoodat het den schijn heeft dat de Boeren evenals Joubert indertijd in Natal heeft gedaan, overal proviand ver zamelen en naar achteren, naar hun hoofd macht voeren. Overal om Bloemfontein heen, hooren wij verder, zwermen kleine troepen Boeren. Tusschen Hoopstad en de Vaal staan Boe- renkommando's onder generaal de la Rey om de divisie van lord Methuen tegen te houden en aldus een aanval op de rechterflank der Roeren-hoofdmacht te beletten. Aan de Vaal ten Noorden van Kimberley blijft db toestand stationair, zeer ten nadeel© van Mafeking, waar d-en 5don dezer maand reeds, blijkens een telegram van Sarah Wil son aan de „Daily Mail", de honger begon te nijpen, terwijl op ontzet minder dan ooit viel te hopen sedert Plumer's nederlaag op 31 Maart. Dezelfde correspondente gewaagt voorts van de voortreffelijke artillerie dei- Boeren. Volgens militaire autoriteiten, zegt zij, „heeft de Engelsehe artillerie niets dut daarmee to vergelijken is," wat volkomen klopt met de berichten van Renter's ccn-res- pondent van den Gdea uit Gaberones, Bij iSnijman's kommando's vóór Mafeking moet zich ook de jonge Cronjé bevmd'eri die van verlangen heet te branden om zijn vader te wreken. Uit Natal geen berichten van aanbelang. Alleen seinde dc correspondent der „Daily „Jo zult miji niet olijven wantrouwen," zei Lady May niet een zwakken, treurigen glim lach. „Ik wilde je juist zeggen dat ik je een briefje wil medegeven aan je man een kort vaarwel, en. dlat ik hem daarna nooit weer aal rien." Daisy zag liaai- ongeloovig aan, „Hom nooit weerzien Ik dacht dat je ge zegd hadi dat je onze vriendin zoudt zijn F' „Nu niet. Als ik eerder geweten had van dit huwelijk, dan zou net geval anders zijn geweestnu bestaat /r voor ons maar ééne mogelijkheid, en dat is te scheiden voor eeuwig." „Maar waarom?" vroeg Daisy. „Ik begrijp dat niet." Lady May glimlachte wedbr. „Ik zial jc zeggen waarom, Daisy. Wij zijn vriendinnen ik kan je vertrouwen je zult mij niet venraden. Ik zeg dat ik voor eeuwig afscbedld' zai nemen van je mam, en dat ik hom na dozen dag nooit weer zai zien. Je vraagt mij waarom, Daisy, en ik antwoord je openhartigotnudat ik je man mijn geheele loven lieib liefgehad dat wil zeggen, sedert ik oud genoeg was om lief te hebben. Ik heb hem mijn geheele leven gegeven, en nu ik van hem gescheiden zal worden nu ik hean zal verliezen, nu iou ik hem voor mijn eigen zielsrust liever niet weerzien. Ik zal hom door jou een kort oriefje doen toekomen, Düdsy en diaama zullen wij als vreemden lo ven." „Dan komt al het leed op jou neer," zei Daisy onder bittere tram-en. „Niet al het leed, Daisy; je man zal lijden en jij ook; maar de tijd zal die smart weg nemen je land zai jullie helpen elkaar l'icf te hebban, en mettertijd) zal het geluk ko men. Daisy," vervolgde zij ernstig, „tracht je man op te beuren laat hem niet neer- zmken in, ontzenuwing tn wanhoopspoor hem aam out te werken spoor hem aan voortaan voor anderen te leven. Je moet Telegraph" te Ladysmith Maandag 1.1. dat de Boeren te Dewdrop, (en Westen van Lady smith, zijn gezien. Roberts' opmarscli. Louis Botha, de nieuwe kommandantge- neraul, is te Pretoria om met Kruger en de K'gec-rmg overleg te plegen. Daarbij zal zeker de mogelijkheid dat lord Roberts naar het Noorden optrekt, niet bui ten bespreking blijven. De „Times"-corees pon dent te Bloemfontein stelt de omstandig heden als zeer gunstig voor den opmarsch van het Engelsehe leger voor. Sinds den inval in den Vrijstaat, toen Roberts over 34,000 man en 98 kanonnen beschikte, is zijn leger ver sterkt d'oor de garde-brigade, de brigade-Cle ments, Yeomanry en koloniale troepen, zoo dat de maarschalk nu 40,000 man heeft om op te rukken, welk aantal zeer gemakkelijk op 50,000 zou te brengen zijn. Nu zijn wel veel paarden verloren gegaan, maar die worden ruim aangevoerd, en de cor respondent verwacht dat de Zuid-Amerikaan- sdlie paarden, waarover nu nog zeer geklaagd wordt, wel mee zullen vallen. Met hulp van Buiier in Natal en Carrjng- ton m Rhodesië (moet die dan ook aanval lend1 opereeren zal Roberts eiken tegen stand overwinnen. Geheel anders, nuchterder en meer over eenkomstig de werkelijkheid oordeelt Win ston Churchill, de bekende correspondent der „Morning Post". Hij wijst er op dat de Vrij- staatsdhe Boeren die rich aanvankelijk onder worpen hadden, weer de wapens opvatten, zoodat de oorlog zeer zeker lang zal duren. Daarom acht hij 250,000 man noodig voor de onderwerping der Republieken; een voortdu rende stroom soldaten moet naar Zuid-Afri- 'ka worden geleid. Hij ziet m heb gebrek aan paai-den een groot bezwaar voor Roberts' opmarsch. De be reden wapens zijn er geheel door gedesorgani seerd, en al zijn er reeds veel paaiden aange voerd, die moeten eeist op hun verhaal ko men zij rijn in slechte conditie en de 6terfte is groot. Daarom "beveelt Winston Clrarchill de oprichting van emonte-depóts in Zuid- Afnka aandan zal in „vier, vijf maanden" d'e cavalerie weer in orde zijn. Vier, vijf maanden. Welk nadeel kunnen de Boeren door den „kleinen oorlog" den Engelschen in dien tijd niet toevoegen. Wm- •3-ton Churchill's rapport over den toestand van Roberts' leger is wel geschikt de hoop van de vrienden der Boeren te verlevendigen. Volgens een statistiek zijn in db laatste zes weken 44G7 door de Engelsehe regeering in Hongarije aangekochte- paarden te Fiunve ingescheept voor Zuid-Afrika. Twee trans portschepen hebben hun bestemming reeds bereikt. In de eerste da<jen dezer week zou den weer twee scheepsladingen paarden naar Zuid-Afrika gaan. Gemengde Medcdccïlnccn. Koningin Victoria blijft nog tot den 27en te Dublin. Een uitnoodigmg om ook Belfast te bezoeken, is afgeslagen, als zijnde te ver moeiend voor de Koningin. vriendelijk en edelmoedig, geduldig en ver draagzaam jegens boni zijn." „O wat is het jammer," zei Daisy met een voud en ernst, ,,d!a.t hij niet met jou is ge trouwd. Je zoudt een veel betere vrouw voor hom zijn geweest dan ik." „Noen, je hebt hem lief, Daisy. En liefde is een voortreffelijke leermeesteres." Toen nam, Lady May een velletje pa.pietr en schreef „Boete Sir Clinton, „Ik heb een lang onderhoud gehad met Daisy, uw vrouw, en wij hebben met alkan der menig punt opgehelderd dat voor ons bei den een raadsel was. Beste Sir Clinton, dit is niijsi afscheidsgroet aan u. Voor al wat is ge beurd, neem ik de schuld geheel op mij. Gij 'hcibt een fout begaan dat gij uw huwelijk geheim hield tik heb menige andere fout begaan. Wij zullon het verleden begraven oil het vergoten. Als iemand <lic zoo menig jaar uw trouwe oprechte iriendin is geweestu een rand mag aanbieden, dan. is liet deze ITerstel wat geschied kschenk uw vrouw ver goeding voor haar lijden hob haar en uw kind liefzoek uw troost in het bewustzijn, dat gij uw plicht doet. Het is beter d'at wij elkander nie;t meer ontmoeten. Ik vraag u ton laatste nog een gunst voor mij maak uiw huwelijk bekend; gij kunt het in de dag bladen aankondigen zonder varmelding van datum maar- houd het niet langer geheim gij behoeft dat niet, to doen uw vrouw is een sohoone, bekoorlijke vrouw op wie je met re den trotsch kunt zijn. Zorg goed voor haar. Ik zat u nooit weerzien, maai- niemand zal hartelijker voor uw welzijn bidden dan uw vriendin „May Trevlvn." Zij schreef geen woord over haai- smart, over lust plotseling leed dat haar had neerge worpen. en haar leven als een wrak achter- De Parijseiie Tentoonstelling, schoon lang niet gereed, is de beide Paaschdagen druk bezocht Zondag weid het aantal bezoekers op 225.000 ii 250.000 geschat. Gistermorgen heeft president Loubet een bezoek gebracht aan de Russische afdeeliug in het Trocadero, Deloassé en Millerand, de ministers van buitenlandsche zaken en han del. vergezelden hem. Loubet werd ontvan gen. door den Russischen gezant en bijna de geheele Russische kolonie te Parijs. Bij deze gelegenheid werd het geschenk van den Czaar, de prachtige, in kostbare ge steenten en edelsteenen uitgevoc-rde kaart van Frankrijk, aan liet Fransdhc volk aange boden. Een Russisch diplomaat die tot de best ingelichten heet te behooren, moet verzekerd hebben dat de Czaar half Augustus naar Parijs gaat om de tentoonstelling te bezoeken. De vereeniging van kooplieden en indus- trieelen te Berlijn en het Gen tr aal-bes tuur der vereenigingen van kooplieden, fabrikan ten en industrieelen, mede aldaar, hebben de Kamer van Koophandel en d'e kooplieden en industrieelen van Parijs een hartelijk tele gram gezonden met de opening der Tentoon stelling, waarop in hartelijke bewoordingen werd geantwoord. Het kan niet zoo gek loopen of, als er iets onaangenaams in Frankrijk gebeurt, wijten de nationalisten het aan het ministerie-Val- deck-Eous&eau. Dat het verbod voor geestelijke orden om zich met de politiek te bemoeien, Rodhefort doet opmerken dat de Paus onder invloed van Duitsche kardinaals staat en ondfer één deken ligr met Waldeek-Rousseau, is al erg. Maar veel erger is de insinuatie der „Soleil", die een brandstichting door dieven, waardoor de kerk te Aubervllliers is vernield1, wijt aan de leden der regcering „die die haat tegen liet katholieke geloof aanblazen". Naar dn aanleiding voor dien brand, waai bij twee mannen door de neerstoi tende klokken deerlijk gewond werden, wordt een ijverig onderzoek ingesteld. Het veizet der Katholieken tegen de plan nen tot uitbreiding der Duitsche vloot be treft in hoofdzaak de wijze, waarop de nooeli- ge middelen moeten gevonden worden. Maar O O nu schijnt het Centrum het met de regetring op een ace oord je te hebben gegooid, zoodat een meerderheid in den Rijksdag gevonden zal worden voor de volgende belastingen Connossementsaegel, ;.oget voor sdheepspassa- giorsbiljetten, verdubbeling van het loterij- zegel, saccharinebelasting, verhooging van 't recht op buitenlandsche champagne en bui tenlandsche (dus ook NederlandSche) likeu ren, benovens verhooging van het recht op geïmporteerde sigaren en sigaretten en een accijns op inlaudschen mousseerenden wijn. Over een rijkssuocessi©belasting is men het nog niet geheel eens. De „Germania" en do „Köln. Volkszei- tung", welke katholieke bladen de alleszins betrouwbare bron zijn voor dit bericht, zijn van oordeel dab nu alles in orde is. zoodat reeds in de eerste helft van Mei het vlootont- werp in don Rijksdag aan de orde zal komen. liet; over den slag die opeens al haar hoop, haar liefde, liaar geloof, heel den langen dk-oom van vele jaren had vernietigd, dien slag die haar ideaal omvergeworpen, had en. haar getoond had dat de afgod dien zij zoo lang ïjad vereerd, ten slotte si edits eon leemen 'beeld was; niet één woord schreef rij daar van niets dan edelmoedige gelatenheid, niets dan nobele zelfverloochening die hem mot verbijstering sloeg toen hij het las. Zij gaf Lady Adair hot briefje. „Lees hot, Daisy," zeide rij, „en als je naar je man gaat, geef het hem dan." Daisy las heb langzaam en nauwkeurig; toen zag zij haar medeminnares aan, op wier dpodsbicek gelaat te lazen lag dat haar kracht en haar moed deze proef niet lang meer zouden doorstaan. „Je bent oen edele vrouw, May," zeide zij. „De wereld heeft je niet te hoog geadht. Geen wonder dat mijn man je liefheeft." Lady May legde haar blanke hand] op de trillend!© lippen. „Geen woord meer," zeide zij, „over de lief de van je echtgenoot voor mij. Voortaan zal hij jou en niemand anders liefhebben. Ga nu naar hom toe, lieve; geef hem dit briefje met mijin beste wenschen en groeten." Zij zweeg even. Toen nam zij Daisy's hand in dc hare. Een hemelsdhe glans verlichtte haar gelaat terwijl zij sprak „Vaarwel, Daisy, moge God je zege/en Het grootste geluk dat het leven mij nu nog kan schenken, zal zijn te mogen hooren d'at het je welgaat, en dat jc- gelukkig 1 >ent. Vaarwel." LH. „Ziji bezit je geheele liefde." Daisy zag de slanke, aristocratisdhe gesbal- te verdwijnen, en de tranen verduisterden' haar blikken. Zij gevoelde bijna berouw over Singer en zijn partijgenooten hebben in den Beriijnschen gemeenteraad een motie voor gesteld, wnarbij den Pruisischen Landdag wordt verzocht bij de aanstaande herziening der wet op de verkiezing voor de gemeente raden het bij de Rijksdag-verkiezingen geldende algemeene, gelijke, geheime kiesrecht ook voor de gemeenteraden in te voeren. Prins Ruprecht van Beieren, de oudste kleinzoon van den Prins-Regent, is verloofd met hei login Maria-Gabriela, jongste dochter van hertog Karl Theodor van Beieren. Volgens de „Montag Zeitung" te Weenen is aan Rusland, Engeland' en Italië officieel kennis gegeven van Frans Jozefs bezoek te Berlijn, een bewijs dat de betrekkingen van Oostenrijk ook met Rusland voortdurend zeer goed rijn. Volgens de bladen te Rome moet fce An co- na een wijd-vertakte anarchistische samen zwering zijn ontdekt, die beoogde onlusten uit te lokken. Volgens een bericht aan de „Éclair" uit Mogador moeten Fransche troepeu te Figuig (Marokko) ernstig daags rijn geweest met Arabieren, van wie cr 100 sneuvelden. De verhezen der Franschen zijn nog onbekend. Het bericht voegt er bij De fanatieke moslemin beginnen in het achterland van Al giers den heiligen oorlog te prediken ue toe stand wordt daar zeer bedenkelijk. Wellicht dient doze waarschuwing echter alleen om Frankrijk's actie in het achterland van Algiers on Marokko te rechtvaardigen, waarbij liet blijkbare doel is de Eransche in vloedssfeer om Marokko uif te breiden. De „Köln. Ztg." vestigt er de aandacht op dat Figuig, waar bovenvermeld gevecht plaats vond, in de laatste verdragen tusschen Frank rijk en Marokko uitdrukkelijk aan laatstge noemd land is toegewezen. De minister van koloniën te Parijs heeft bericht ontvangen d'at Béhaglo, die in Sou dan in gevangenschap re hij Rabeh, nog in leven is. Te Londen heeft groot opzien gebaard een telegram aan de „Times' uit Lahore, waaruit duidelijk blijkt dat Engeland aan de Indisclie grens wel op rijn hoede mag zijn. Volgens dit telegram publiceert nl. de „Ci vil and Military Gazette" een brief van den Emir van Afghanistan aan een vertrouwde, waarin hij er zich over beklaagt dat, terwijl Afghanistan van alle zijden wordt bedreigd, de Britsche regeering geenerlei notitie vani hem schijnt te nemen en zich tór niet mede bemoeit. Zoo dikwijls ae Emir tegenover een aanval van Rusland een tegenzet wilde doen, heeft hij van de Indische regeering geen ant woord gekregen. Alleen is hem gevraagd zijn toestemming te geven voor den aanleg van spoorwegen en telegraaflijnen, maar. dit is onmogelijk, omdat het een middel zou zijn om Afghanistan te ruineeren. De brief eindigt met dit dreigement„On danks al die zorgen, heb ik mij 21 jaar lang een trouw bondgenoot der Britsdie regeering getoond, maar nu moet ik de Indische regee- wat rij had gedaan .naar het moest immers gebeuren, nu of lateranders was het geheel' spaak geïoopen. Toch voelde rij dat het hard was voocr Lady May. Z ij had geen. kwaad ge daan haai- eenige ondeugd, haar coquetterie, was niet zoo groot een zonde vooral niet waar zij haar gansdie leven gevleid en ge vierd was geweest. Zij had aan geen. kwaad gedacht; zij had al haar liefde uitgestort over een man die Jiaar onwaardig, ten ©enenmale onwaardig was. Daisy was niet langer boos op Lady May. Zij was de misleide, niot de mis leid ster. Zij voelde alleen diep medelijden met haar de schooue vrouw wier leven voorgoed, was vernield. Zij keek naai- het briefje dat zij in haar band liield. „Ik weet hoe deze geschiedenis behoorde te eindigen," zeide rij. „Ik moest stervenmijn kind en ik behoorden te sterven dan kon hij «iet Lady May trouwen, en zij konden voort aan samen een gelukkig leven leidenhoe jammer dat levensgeschiedenissen nooit ein digen zooals zij behooren te eindigen," Toen keerde rij, met het briefje in baar hand, terug naar het vriendelijke vertrek, waar zij Sir Clinton alleen hadden gelaten met rijn droevige overpeinzingen. Zij duwde de deur zaoht open en keek naar hem. Hijl zat daar juist zooals zij hem verlaten had den, het gelaat verborgen in zijn handen. En weer voelde Daisy, toen zij hean aldus zag, zich. als door de hand des doods aangegrepen een vreemde, grauwe tint verspreidde zich over liaar gelaateen koude rilling voer haar door db leden een akelige rilling die ons, vol gens de volksoverlevering overvalt, wanneer wij over d'e plaats loopen waar ons graf zal rijn. Zij ging naar hem toe en legde haar hand op zijn schouder. Wordt vervolgd.')

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1