Zijne ianltaM W pene urn. Uit de Staatscourant. Ingezonden Mededeelingen. Gemengd Nie u w s. Handel en Bedrij f. Serie gres; 10 leden bedankten, maar 16 nieuwe werden aangenomen. Het „Ned. Werklieden verbond", de gezondheidscommissies te Mid delburg, Klampen en Heden, afdeeling Den Haag der Maatschappij voor Phannade, het bureau voor sociale adviezen en enkele par ticuliere personen traden toe. Op dit congres zijn 20 vereenigingen vertegenwoordigd. Daarna werden de nieuwe leden aangeno men en liet reglement na eenige wijzigingen vastgesteld. Een voorstel van prof. Tel legen om de bijdrage voor het hijwonen van een congres van f 5 op f 2.50 te brengen, ten ein de de kennismaking an belangstellender in de plaats waar een congres gehouden wordt, te bevorderen, werd met algemeene stemmen op drie ha verworpen. De heer Hermans. Amsterdam, stelde voor de contributie voor arbeidersvereenigingen te verminderen op ƒ2 Dit was bij een vorig congres toegezegd en werd nu bij acclamatie aangenomen. In de vacatures, ontstaan door het perio diek aftreden van dr. Blooker en prof. Saltet, (niet terstond' herkiesbaar), worden op voor stel van het bestuur bij acclamatie gekozen de heeren dr. Ringeling, directeur van den gezondheidsdienst te Amsterdam, en mr. Hij mans, te Den Haag. De penningmeester, de heer Pijnappel, bracht het financieel verslag uit. De uitgaven bedroegen ƒ2200.584, de ontvangsten 2788.874, en dus het saldo voordeel tg ƒ588.29. Daarna kwam het praeadvies van het bc stuur over het ontwerp Woningwet in behan deling. Des avonds werden do leden van het con gres ten Stadhuize ontvangen, waar de burge meester van Arnhem, baron Sweerd's de Lan- das Wyborgh, hen met een hartelijke toe spraak verwelkomde. De voorzitter van bet congres nam, nadat de eerewijn was aangeboden, het woord, om den burgemeester te bedanken voor zijn sym pathieke woorden. Arnhem, zeide de heer Conrad, werd mot geestdrift gekozen voor de ze vijfde algemeeno vergadering. Hier krijgt de behandeling der woningwet haar beslag, hier, waar juist Klarendal voorbeeld is wat de gemeenten doen kunnen tot verbetering der woningtoestanden. Ik hoop, aldus eindig de spreker, d'at Amkem's gemeentebestuur nog lang op den ingeslagen weg moge kunnen voortgaan. Vele leden van den Gemeenteraad, van de plaatselijke gezondheidscommissie en den ge neeskundigen kring woonden op uitnoodiging van het gemeentebestuur de receptie bij. Na eenige oogenblikken van gezellig onderhoud begaf men zich van de raadszaal naar de trouwzaal, waar de directeur der gemeente werken. de heer Teilegen, een overzicht gaf van wat te Arnhem tot verbetering der volks huisvesting is gedaan. Nationale Vrouwenraad. In de namiddagzitting der gisteren gehou den vergadering voor den Nationalen Vrou wenraad werd door verschillende spreeksters verslag uitgebracht omtrent doei en werk zaamheid der aangesloten vereenigingen, be- hocrende tot groep II en III, n.i. die voor Toynbeewerk te Groningen die voor Inrich ting voor fabrieksmeisjes te Leiden de Rot terdam"che Buurtvereenigingde Nederl. Kindei bond, te Den Haag; het Volkshuis te Schiedamde Vereenigiog voor Volksbiblio theken te Amsterdam; ^Maatschappelijke Belangen" te DelftVrouwenvereeuigiog ïOndeilinge Hulp" te Rotterdam; Algem. Vrouwenvereeniging ïArbeid Adelt" te Am sterdam Vereenigmg tot verpleging van minvermogenden te 's-GrsvenhageNaam], Venn. »De Veluwe" te Nun«peetNaaml. Venn. sDe Voorpost" te Amsterdam Kwart- gnldensvereeniging voot heideontginning, Den Haag Vereenigiog »tot Hulp in 't huisgezin" te Deventer; Vereeniging ^Kindervoeding" te Amsterdam. Deze verslagen zullen later iu druk ver schenen. Gisteravond te 8 uur werd de vergadering door mevrouw de douair. Klerck-van Ilogen- dorp met een openingswoord heropend, waarna mej. M. G. Kramers van Rotterdam het doel en streven van den Nationalen Raad uiteen zette en daarbij in het licht stelde dat de Raad geen actie maar voorlichting beoogt. Wijzende op het groote aandeel dat lady Aberdeen heeft gehad in de totstandkoming •an de Vrouwenraden, betoogde spreekster dat net solidariteitsgevoel door de instelling van vrouwenverenigingen langzamerhand is aangegroeiddat het wantrouwen er door verdwijnt en dat de onderlinge waardeering er door toeneemt. Alle richtingen moeten dan ook in den nationalen vrouwenraad ver tegenwoordigd zijn, opdat samenwerking mogelijk zij. De heer D. de Clercq uit Nunspeet be groette met sympathie de samenwerking der vi ouwen en schetste in een niet te volgen tempo wat door samenwerking der vrouwen k.m vei kregen wot den. Mejonkviouw \V, van Hogendorp nam haar gehoor mede naar de oude tijden, toen on- gfchuwden veelal hun intrek namen bij de onder", of door familiebetrekkingen geholpen werden. Langzamerhand is evenwel het mdividurhstne rneer op den voorgrord ge treden en is roe a garn begrepen dat ieder, ook de ongehuwde .'rouw, voor zich zelf moet zorgen. Uitvoerig stond «preekster stil by de rechten en plichten van de ouder", speciaal by die van de moeders en wees op de achterstelling van de vrouwen. Zelfs in re< htszaken, waarbij spreekster beweeide dat zij in een geval waarin zij hulp had vei leend aan een winke lierster, die bestolen was, niet gehoord kon worden als getuige, omdat zij een vrouw was. (leekenen van ontkenning). Mevrouw C. G. PekelharingDoyer, uit Groningen, gaf een historisch overzicht van de tentoonstelling voor Vrouwenarbeid, ge houden iu 1898, die zoo uitstekend is ge slaagd en voor menigeen een arbeidsveld heeft geopend, en die onverschilligheid en vooroordeel zooal niet heeft doen verdwijnen, toch belangryk heeft verminderd. Hierna wees spreekster op de gevolgen van die ten toonstelling voor de vrouwenbeweging en het vrouwenvraagstuk. Ds. A. S. Talma gaf een indruk dien de arbeid van den Nationalen Raad op hem heeft gemaakt. Ontegenzeglijk kan van dien Raad groote kracht uitgaan, mits men den arbeid niet beschouwt als eene bezigheid en niet gebouwd worde op zand. Ook spreker wees op bet groote gewicht der solidariteit, mits juist toegepast en dat niet alleen het gevoel maar het leven van solidariteit besla. Wy moeten hebben eene tevensbeschou wing die bij de solidariteit past. Men moest eens zijn. Wanneer wij, aldus besloot spre ker, erkennen dat wy elkander noodig heb ben en elkaar openlyk en flink de waarheid durven zeggen, dan zal de Vrouwenraad eene overwinning hebbeo behaald, die door zal Iringen door geheel de wereld. Met een hartelijke dankzegging aan de personen die het woord voerden sloot de presidente de vergadering. Pillen v an Dr. Williams, ben ik radicaal ge nezen en kan ze een ieder aanbevelen. Ik kan U mijne dankbaarheid r.iet genoeg te kennen geven voor Uw heilzaam middel. Tot vreugde mijner vrouw en kinderen ben ik thans in staat mijn dagelyksch werk te verrichten en in de behoeften van myu huisgezin te voorzien. De Pink Pillen zyn de onovertreffelijke spierversterker, zij hergeven kiachtaan de zwakken en zijo voor niemand nadee- iig, zelfs niet voor de delicaatste personen Gelijk alle goede produkten worden Volgens portret. ook de pink piiIen reeds nagemaakt, een ieder geve dus wel acht dat er in 'tFransch op het omhulsel staatsPilules Pink pour personnes p&les du Dr. Williams", 't Omhulsel en het etiket zijn van rooskleurig papier met blauwe letters Men hoede zich voor namaaksel". Pry's /1.75 de doos; ƒ9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig hoofddepothouder voor Nedeiland en alle apotheken. Fraoco toe zending tegen postwissel. Zeer weikdadig voor bloedarmoede, rheu- matick, zenuwpyn, neurasthenie, heupjicht, vei lamming, ataxie locomotrice, zenuwziekte, klierziekte, enz. enz. Zij hergeven schoone kleuren en handelen in alle gevallen van ver zwakking bij de vrouw en hebben op den man eene werkdadige wei king tegen alle ziekten veroorzaakt door overdreven arbeid en buiten sporigheden. Bij Kon. besluit is benoemd tot raadsheer in het Gerechtshof te Leeuwarden mr. L. D. D. Losecaat Vermeer, thans vice-president der Rechtbank aldaar. By Kon. besluit is benoemd tot officier van jusvitie by de Rechtbank te Heerenveen mr. J. K. H. Enderlein, thans subst.-olficier van justitie bij de Rechtbank te Rotterdam. By Kon. besluit is benoemd tot officier van justitie bij de Rechtbank te Almeloo jhr. mr. A. Calkoen, thans subst.-officier van justitie by da Rechtbank te Haarlem. Bij Kon. besluit is met 1 Juli benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor te Bussum K. I. Hobbel, thans in gelijke betrekking te Weesp. wachten, sliep hij weer hoopvol m mot de woorden: „maar morgen toch zeker!" Zijn heerschappij op de binnenplaats had oen treurig emde genomen. Eerst hadden de jongens van den schoenlapper zich nog laten overreden, maar hun ge-achten worden steeds langer als zij op hun ademlooze vraag, zoodra zij uit de school kwamen„ls zij er al 1" al tijd weer het steeds droeviger klinkende ant woord. kregen: „Nog mei, misschien mor gen Op den vijfden dag was hun geduld echter uit. Heftig verlangde Karei zijn knikker, weer terug, en woedend riep Lodewij'k: „gij hebt ons maar wat voorgelogen, gij, kleine lamme pad. Wacht maar, dat zullen we je betaald zetten." Slechts een jammerlijk gehuil en de tus- sohenkomst van de moeder redden het arme kind van een duchtig pak slaag. Nu begonnen de plagerijen opnieuw en de arme, kleine kerel waagde zich met meer naar buiten, dan als hij zijn kwelgeesten in school •wist, of wanneer Lena en Paul als bescher mers naast hem stonden. Hij had het geloof aan de goede fee nog niet verloren. „Zij- komt nog, zij komt ze ker/ zei hij telkens, om zichzelf moed in te spreken. Dien avond kwam moeder thuis van me vrouw Von Falke, waar zij volgens afspraak was geweest om de gordijnen te halenFrits- jo lag al in bed, koortsig van verlangen naar het bericht, dat zij mee zou brengen. „Uw goede fee is op reis, mijn jongen," zeide ze, aan het bed komend en hem over de dunne lokken strijkend„vandaag komt ze weer thuis, maar ze zal haar belofte aan jou wel geheel vergeten hebben, anders zou ze wel een boodschap hebben achtergelaten." De kleine werd' doodsbleek. Dab was een slechte boodschap, die hem als een zwaard 30 cent per regel. Wij hebben onder de oogen eene lange correspondentie van den Heer Jacob Twye wo nende te Arnemuiden piovincie Zeeland, en ziehier in korte trekken den inhoud. Sedert langen tijd was ik lijdpnde dagen nacht aan maagpyn, vermoeidheid in de lede maten, slechte spysvei teering en slapeloosheid, wat ik ook aanwende niets mocht baten, doch na 't gebruik van eenige doosjes der Pink door het geloovige hart ging. Vergeten Neen, dat was niet mogelijk. De tranen stroomden langs zijn mager ge zichtje, maar toen de goedhartige Lena, zijn zuster, zich troostend „ver hom heen boog en zei „huil niet, Fritsje, wacht maar, morgen zal ze wel kóm-en,kwam er weer een straal van hoop in zijn vochtige oogen, en zachtjes zei hij, de handen als tot gebed gevouwen „Ja, morgen!" De volgende middag ging weer onder ver- geefsch wachten voorbij. „Als zij gisteravond pas is teruggekomen, kan zij niet dadelijk hier zijn," troostte heel verstandig Lena, „missdhien morgenmiddag." De volgende middag kwhm. Fritsje kon het in het ldeine kamertje tiet langer uithouden, en iiot zich weer naar de deur dragen. De kleine lamme zat heel stil en keek on afgebroken naar het gangetje, waard'oor de blonde dam© moest komen. Het was -een mooie voorjaarsdag. De zon scheen warm en helder. De spreeuwen maakten geraas en zon gen op den eenigen boom, die op het plaatsje stond. Er waren reeds dikke knoppen aan de takken. Men hoorde vroolijk en luid geraas xvan d'e straat. Alles scheen tevreden te zijn slechts in het hart van den armen kreupele werd het steeds somberder en somberder. Toch Hemde hij zich. krampachtig aan do verwachting: „Zij komt heden." Misschien was zij al onderweg. Misschien reeds in zijn straat. Als hij maar eens even kon gaan kijken. Het pleintje was zoo klein, do poort zoo dichtbijals hij eens beproefde er alleen heen te gaan 1 De wensch werd steeds sterker, en hij gaf den zwakken jongen de kracht om op te staan en zich langzaam langs den muur naar de poort te sl-eepen. Daar waren de heen&n op het punt den dienst te weigeren, maar met al zijn wils- kraohfc, ging hij verder door de poort, met Set llaagsche Bosch. De ovei brenging van het beheer van het Haagsehe Bosch van het departement van financiën naar de landbouw afdeeling van het ministerie van binnenl. zaken is zeer voor- deelig geweest aan het onderhoud en de ver fraaiing van di ze wandelplaats der residentie. Sedert wordt veel gedaan om aan de klachten over verwaarloozing van dit oord, meermalen, ook in de Tweede Kamer opge gaan, te gemoet te komen. De beplante gedeelten langs de meest be zochte wandelpaden zyn weer aangevuld en voorzien van afscheidingen van ijzerdraad, een bescherming die ook geplaatst is langs de grasperken en boorden aan het Bezuidenhout tussehen den ingang Bosch en de Heeren gracht en aan den weg waar de stoomtram langs den Koekamp loopt. De grasglooiing is op twee punten versierd met een groep lage planten en aan den kant hangen hier en daar kleine wilgen over het water. De door afbraak van de beker.de verver- schingstentjes vrijgekomen grond langs het Malieveld is effen gemaakt, met graszoden omlijst en aan de afgeronde hoeken tussehen de iooppaden beplant met jonge dennen die, wanneer ze tot wasdom zullen gekomen zyn, de open ruimte tussehen Bosch en Malieveld zuller. vullen. Ook het rijluigverkeer door het Bosch wordt meer en meer vergemakkelykt, thans door verlenging van den straatweg midden door het Bosch tot aan de Laan van Nieuw Oost- Indië. Een legaat. Der diaconie van de Ned. Herv. gemeente te Utrecht wacht, uit de nalatenschap van wijlen den heer de Winter, een bate'van pl. m. 200,000. Een prettige gast. Een bierhuishoudster op den Sumatraweg te Rotterdam, kreeg bezoek van juffrouw C, v. O., een 41-jarige vriendin, wonende op den Westzeedyk, wier man op het oogenblik op zee is. Tijdens die visite, die ongeveer een halve dag duurde, viel het de bierhuis houdster op, dat haar vriendin zoo dikwijls Daar het privaat ging. Toen zij weer der waarts gegaan was, ging de bierhuishoudster kijken en vond juffrouw C. van O. dood. Weidra bleek nu, dat de overledene stil Setjes uit een kelderkast een flesch rum had weggenomen en die op het privaat had leeg gedronken. Zij is in de rum gestikt. Een geneesheer constateerde den dood en het lyk is naar de loods voor drenkelingen overge bracht. (»N. R. Ct.") Het ontzettende ongeluk. Omtrent het vreeselyke ongeluk dat eer gisterenavond op den Rijn, bij Bingen, plaats gehad heeft, kunnen wij nog het volgende melden Een R.-Katholieke Studentenvereniging ïRheingau" had dien morgen in het sBinger Gasthof" een feest gevierd, waaraan ook enkele geestelijken hadden deelgenomen. Des avonds om halfnegen wilden de deel- remers zich naar Rüdesheim laten overzetten om vandaar naar hunne woonplaatsen terug te keerem Voor het overzetten werden enkele booten gebruikt. Een daarvan volgens enkele lezingen met 18, volgens andere met 20 man bezet stootte op een ankerketting en kan telde om. Al de inrittendeo vielen te water en slechts aan vier mocht het gelukken zich te redden, door zich aan de omgeslagen boot, die bij Asmanshau"en landde, vast te klampen. Alle anderen, dus op zijn minst 14 personen, waaronder vier dames, v?rdronken. De geredden zyn één geestelyke, een smids- ieerling uit Geisenheim, de persoon die de boot overbracht en eene dame, wier per soonlijkheid nog niet is vastgesteld. f AMBURG, 20 April. Petroleum loco 7.45, brief, dito Spiritus per April 183/„, Mei Juni <8%. Stem ming kalm. BUDAPEST, Tarwe kalm. 20 April, Dirk Faillissement en. Uit de S/aats-Courant. Uitgesproken. C. Pasma, winkelier te Sneek. R.-comm. mr. Zeeger van Duyl. Cur. mr. C. C. Paehlte, Opgeheven. De firma Mantel en Boele te Amersfoort. De firma Binger en Herschel, makelaar in tabak, te Amsterdam en van hare loden W. M.» Bulger en II. Herschel, beiden te Amsterdam. J Sier, kruidenier gewoond hebbande te 's-Gra- venhage. A. Vergeer te Amsterdam. Citiotlngen. LOTEN VAN DEN CONGO-STAAT A fr. 100 Woningnood. Te Dusseldorf, waar gebrek aan woningen heerscht, heeft hrt gemeentebestuur van de regeering vergunning gekregen een stedelijke hypotheekbank te stichten met een kapitaal van 20 milüoen mark, dat ook mag worden gebruikt om gedurende deD bouw van nieuwe perceeleri, de noodige fondsen daarvoor te verschaffen. Slachtoffers van een onioeer. De bliksem sloeg Maandag onder een troep toeschouwers, die den voetbalwedstrijd volg den te St. Mary Cray in Kent. Een der aanwezigen werd gedood, vyf gevaarlyk ge kwetst en een-en-twintig licht gewond. Uet hospitaaltje van het plaatsje moet er hebben oiigezien als na een veldslag. De pest in Perzië. Aan d'e zijde van Suleïmanië beeft de pest ook in Perzië haar intrede gedaan. De regee ring beeft dadelijk een geneeskundige expedi tie naar het gewest gestuurd. In de provincie Ja ran rood zijn reeds jxz verschillende dorpen gevallen voorgekomen en moet men sedert het begin der -epidemie reeds 195 gevallen tel len. JRooverswerk. Te Milopolie is een ryk Israëlitisch grond bezitter, Dawidowicz geheeten, des nachts in zijn huis overvallen en met zijne vrouw, vyf kinderen, eene gouvernante en een knecht vermoord. De moordenaars plunderden toen het ge- heele huis uit en staken het daarna in brand. De vermoorde had steeds groote sommen aan baar geld in hui«. Tot nu toe is er geen spoor van de moordenaars en roovers gevonden. ontzettend veel inspanning, het koude zweet op zijn voorhoofd, zijn knieën bij iederen stap knikkend. Hij kwam toch aan den in gang van het gangetje, wel doodeiijk ver moeid, maar hij zette zich toch met een ge lukkig trobsch gevoel v;> den grond. Nu kon hij de straat een eind overzien. Zij was vol van menschen. Voetgangers benamen hem ieder oogenblik het vrije uitzicht en de rijtuigen deden hem dikwijle van schrik in een H unpen, als de zweepen knalden en de koetsiers met luide stem de voorbijgangers waarschuwden. Menige wandelaar wieip een medblijden- den blik op het ongelukkige in elkaar gedron gen kind. Plotseling werden zijn oogen onnatuurlijk groot. Daarginder, aan den overkant van de straat, krwam een jongen vroolijk aanloopen, die den door den armen kreupele zoo vurig begeerden wagen voor zich uitduwde. Ademloos zag Fritsje het aan. Daar stond het ideaal van zijn droomen, bruin met roode sitreepen, zelfs de spaken, van het wiel waren helrood. Met tooverachtig geweld trok het hem van de steenen op en de paar passen het trottoir over tot bij de lantaarnpaal, die vlak aan dten weg stond. Hier klemde hij zich aan vast, want de knikkende knieën wilden bean be slist niet verder dragenoch, hij zou zoo graag dat wonderwerk van nabij hebben be keken en alles vergetend, liet hij den lan taarnpaal los en maakte een waggelende be weging naar voren. Maar hij bad heden reeds te veel van de arme, lamme beenen gevergd, zij konden niet verder. Als uit de verte hoorde 'hij een gillend geroep, een kreet van den anderen kant, een ontzettende pijn en alles werd hem daarna, onduidelijk. Luid vloekend klom de koetsier, die hem overreden had, van. den sLagerswagen en spce- LEEUWARDEN, 20 April. Boter. Ie soort f38.Aanvter 42 43 i/s en 13 l/jj vaten. Fabrieksboler f38.a f39.—. Aanvoer 55 '/j en 49 vaten, Landb. Ie keur f38.tot f 38 50, - i/i genomen. 2e -37.— - 37.50, - 3e - 36.50 - s 4e - 36.s- V* v i/8 vat: Ie keur f37.tot (37 50, 2e keur f36.50 tot 3e keur f 34.50 tot f—.—, 4e keur f 34. Aanvoer 20 1/4, 27 !/s en 11 Vit vaten. Fabrieksboter f - 37 'Is en 21 vaten. k f Aanvoer NEW-YORK, 20 April April Mei. Juni Jult. Tarwe.72%72-)/, April. Mei. Juni Juli. Ma is. 44 44% Sept. Der. 73 Sept. Dec 44% dig vormde zich een. breed e kring om het klei ne bewustelooze knaapje, totdat de jamme rende moeder den kring doorbrak. Zij bad naar den jongen willen kijken, hem niet op den drempel gevonden en was d'oodelijk ver schrikt naar de straat geloopen, waar juist het ongeluk was gebeurd. Snikkend boog zij zich over hem. „Fritsje, Fritsje, hoe heb je je op straat gewaagd Toen nam zij hem voorzichtig op. De hef- tige pijn had het bewustzijn weer terugge roepen, want een klacht ontsnapte de lippen, waarop een bloeddroppel stond en d'e do-nkere oogen openden zich even. Zijn halfgebroken oog viel op den jongen, die met zijn wagen dicht bij hem stond en nieuwsgierig en ver schrikt toekeek. Fritsje probeerde iets met zijn hand te wijzen. „Daar," zei hij met moeite, en de vrouw, die dien blik en de beweging had gevolgd, raadde met het fijn instinkt van het moeder hart alles. Met een onuitgesproken uitroep van woede, gaf zij het bontgewerfde voertuig een trap, dat het een eind wegvloog en droeg het kind toen naar huis en op bed. Een uur later kwam mevrouw Von Falke, gezond, mooi en elegant als altijd', de straat af. Naast haar liep haar oudste zoontje, hij- lachte en praatte, terwijl Itudi op het bankje van oen gemakkelijken, nieuwen sportwagen zat, die door een kindermeisje werd geduwd. „"Wat zal die arme, zieke jongen blij zijn, Hans en Itudi, als ge hem den wagen brengt, neemt hem d'adelijk mee naar binnen 1" Tegelijk ging zij over de plaats en door de smalle gang en opende de deur. Getroffen bleef zij staan, want onderdrukt geiween dronp- tot haar door. Naast een groote hoop waschgoed, de tob be achteloos op zij geschoven, zat cfe wasch- vrouw aan het hoofdeinde van heb bed, bet van 1888. Trekking 20 April, Betaaib. 15 April 1901. Serie No. fr. No. fr. 4476 5 150000 27446 18 250 20864 14 1500 27446 22 250 819 15 500 39006 2 250 27446 7 500 39006 18 250 39006 13 500 39000 25 250 819 22 25D 43022 3 250 4476 6 250 43022 5 250 4476 10 250 43022 14 250 10071 9 250 44980 14 250 10071 17 250 44980 21 250 20864 16 250 47335 3 250 20804 19 250 51582 25 250 27446 11 250 De volgende nummers vervat in bovenstaande serieèn met fr. 160 819 10565 26054 43022 49014 52898 4476 16129 27446 44980 51582 56337 10071 20864 30006 47335 Hoogwater te Schiedam. April 22: v.m. 8.44 nam. 916 s 23: 9 51 10.30 1 24: 11.11 1159 Hoogte van liet water op de Rivieren. Berichten van 20 April. LOB1TH, 2 uur 's midd. 11 65 Gcw. 0.06 M. MAINZ, 12 uur 'smidd. 1.65 Gew. 0.02 M. KOBLENZ, 9 uur 's morg. 2.74 Gev. 0.06 M. IRIER, 12 uur's midd. 0 96 Gev. 0 04 M. KEULEN, 11 uur 's morg. 2.88 Gev. 0 10 M. RUHRORT, 8 uur's morg. 2 50 Gev. 0.13 M. Zon en SSaan. Zonsopg. April 22 4.49 v.m. onderg. 7.09 n.m. 234.47 7.11 244.45 s t 7.13 Laalstekwartier 22 April. NieuweMaan 29 April» Fa in lliebcrlchteR. (Uit eenige couranten.) Gehuwd: J. M. Stoop en E. A. M. Luijk, Breda; H. B. Kips en J. A. Tegelaar, Den Haag; L. Bosch Jr., en A. Nieuwer- kerk, id.J. P. Semé en N. Luyt, id.J. G. Tijhoff en D. J. Knottenbelt, KampenA. C, van Meetoren, en G. B. Alberts, Stavoren P. van der Molen en G. Mossel, Groningen J. C. Withers en G. G. J. Christjani, Lobit; J. K. Lo-man en M. H. Dingemans, Zaltbom- mel. Bevallen: J. C. HoogewerffElink Schuurman, d„ Amersfoort; J. J. van' Dap peren-Boomkamp, d., Baarn; G. L. Co chinsvan Lodkeren Campagne, d., Modjo- sarie. Overleden: G. J. Timmers, v„ 71 j„ Rotterdam; E. C. A A. van Polanen Petal- Keuchenins, Batavia; E. Sugier, m,, Uzes; H, Cos, m„ 71 j„ Med-emblikD. N. van Nes, m., 76 j., Groningen; wed1. J. van dei- MeerHissink, 83 j„ Deventer. A fi K li U i, 22 April. Groote Schouwb., Rotterdam, De roode Toga, 8 uur. 22 en 23 April. Tivoli, Rotterdam, De wapens neer, 8 uur. 24 April. Tivoli, Rotterdam, 't Slachtoffer, 8 uur. 24 j> Harmonie, Rotterd., Gemengd Koor Uitvoering, 8 uur. 28 Zaal Nut, Rotterdam, Joachim- quartet, 8 uur. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur; Casino Variété, Cool- singel, 8 uur; Pschorr Dameskapel, Korte Hoogstr., 8 uur. gelaat met haar boezelaar bedekt, om haar heen stonden een paar klagende en troosten de buurvrouwen, die verlegen plaats maak ten, toen de voorname dame naar voren trad. Daar lag Fritsje op zijn bed, doodsbleek, gesloten oogennu en dan toonde een flauw gekreun uit de gewonde borst, dat hij nog leefde. „Om Godswil, vrouw Beaker, wat is er ge beurd T* vroeg mevrouw Von Falke ver schrikt. De vrouw zag op, een bittere trek lag om haar mond. „Dus houdt mevrouw toch woord VZij wierp zich op het kind'. „Fritsje Fritsje! daar is eindelijk je wagen! O! wat heeft hij er naar verlangd, en nu is het te laat," snikte zij. „Hij ia overreden! De dok ter zegt, dat hij het niet lang meer zal ma ken." Do blauwachtige oogleden openden zich nog even, d© kinderoogen zagen nog eenmaal rond, eerst naar d'e jonge blonde vrouw, die zich over hem heenboog en daarna naar Hans met de kar. „Mijn fee," prevelde hij, nauwelijks ver staanbaar. Een zalige vreugde verhelderde 't -kleine gezichtje, dat reeds door den doodsen gel was gekust. „De wagen 1" kwam het als een zucht van de bloedlooze lippen daarna een trilling, en het arme, gewonde lichaampje strekte zich stal uit. Fritsje was aan alle leed ontvloden Sprakeloos drukte mevrouw Von Falke d'e grove hand van de waschvrouw, legde verle gen haar beurs op den schoot van- de vrouw en ging stil weg. buurvrouwen zagen haar goedkeurend na en mompelden aangedaan„Wat een mil de, goede mevrouw." De sportkar stond! zonder dat ioman'd er ■naar omkeek naast het lijkje. ',v;V Jiv to to - "totelt--i' ,.»V.ïs-.ytoteto-V.V to-tsfmLt5

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 6