No. 10224 54"c Jaargang. Woensdag 25 April 1900 Tusschen twee liefdes. Kennis gevi n g. Openbare Aanbesteding. STADS-ZIEKENHUIS. BUITENLAND. Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraai 68. Prijs der Advertentiën: Van 1—6 regels fl. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per legel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Taneven hier \an zijn gratis aan het Bureau te hekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Meino advertentiën. opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon 9fo. 123. Twce-jaarlijUschc heryit. Burgemeester en w etiiouders van Schiedam, Gelet op het besluit van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie vnn tl December 1899, no. 100/t (Prov blad 110. 66) alsmede op de missive van den IJker, chef van dienst te Rotterdam, van 20 April j.l110. 40. Brengen ter kennis van de ingezetenen dezer gemeente lo. dat het goedkeunngsmei k gedurende de jai en 1900 en 190! bij den ijk en herijk van maten en gewichten te bezigen, zal zijn de letter Tc, in den gewonen schrijfvorm 2o. dat de in 1900 aan te vangen twee-jaarlijksche HBBIJIC van de inhoudsmaten voor droge en natte waren, strykeh, lengtematen en gevuixMen, voor deze gemeente zal plaats hebb >n in het daarvoor aange wezen lokaal aan de Lange-Nieuwstraat achter het Gymnasium alhier, no. 121, (gymnastiekschool) van 14 Mei tot 29 Juni a. s., op eiken werkdag uitgezondeid 24 Mei en 4 Juni van des voor middags 10 tot des namiddags 4 uur 3o. dat voor de oiiderverdeelmg der werkzaam heden, tot bevordering van de orde cn Jen geregelden gang van den dienst, aan de huizen der ijkplichtigen brieljes zullen bezorgd worden, houdende opgaaf van den dog en bet uur, waarop zij hunne maten en gewichten tot den herijk zullen kunnen aanbieden terwijl zij, die zoodanig biiefje met mochten ont vangen zich tot het bekomen daarvan op de boven aangewezen dagen en uren aan het gezegde lokaal kunnen aanmelden 4o. dat de belanghebbenden worden herinnerd zich bij de terugontvangst der voorwerpen te over tuigen dat deze duidelijk met het goedkeunngsmeik of het afkeuringsmeik zijn gestempeld, daar later een beroep op verzuimen, die bij den herijk mochten zijn begaan, niet zal ontslaan van rechtsvenrelgisg Voorts wordt in herinnering gebracht: dat de herijk der maten en gewichten dan alleen kan geschieden als deze schoon cn droog worden aangeboden en zich in behoorlijken toestand be vinden, zoodat verificatie en stempeling mogelijk is; dat Iengtemat"n met. mei k teek enen of aanwijzingen van onwettige of afgeschafte maten moeten worden afgekeuid en ten allen tijde kunnen worden in beslag genomen; dat liet gebruiken of voorhanden hebben van niet met het vcieischte goedkeuringsmerk voorziene maten of gewichten verboden en stiafbaar is. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 2isten April 1900. Burgemeester cn Wethouders voornoemd VERSTEEG. De Secrclaris, 7. LUIK, L. S. Op Donderdag 3 Biel a.s., 's namiddags te 2 uur, zal door Burgemeester en Wet houders van Schiedam onder ingezetenen dei- gemeente worden aanbesteed, volgens be stek no. 03 Hot uitvoeren van verf- cn leerwer ken aan gehouwen, bruggen, bescliool- ingen enz., der gemeente Schiedam. Het bestek is tegen betaling van f 0.25 ter Gemeente-Secretarie verkrijgbaar. De a a n w ij z i n g geschiedt op 1 Mei a.s. 's morgens te 9'/s uur aan de Stadsiimmencerf. DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 96) „En. tooh is liet waar. Hij was toen reeds getrouwd. Hij las in een ol ander blad het onware bericht dat ik met den hertog van ■Rosecarn zou trouwen en in dien. ontoereken- baren geestestoestand trouwde hij met een meisje dat hem zoo goed had opgepast gedu rende zijn langdurige ziekte. „Ik kan. het niet gelooven, May. Geen man zou zoo laag, zoo'n ellendeling kunnen rijn." „U moet hem geen ellendeling noemen dat is hij niet. Het was immers alles mijn schuld." J „Je zult hem tocli niet nog verontschuldi gen, May?" riep Miss Lockwood uit. „Ik kan verontschuldigingen voor hem aanvoeren. Ik weet hoe waanzinnig hij mij liefhad, en ik weet dat mijn verwenschte co- quetterie hemj krankzinnig lieeft gemaakt. Hij is niet naar Engeland teruggekeerd om, zooals wij dachten, mij op te zoeken. Ik ge loof niet dat het rijn voornemen was mij weer te zien. U weet dat ik hem opzocht," voegde zij er met trillende lippen bij. „Wij moeten nooit vergeten dat ik hem heb opge zocht. Hij was verrukt mij weer te zien, en de oude liefde moet sterker dan ooit, in rijn hart weer zijn opgewekt. Ik gunde hem niet den tijd het mij d'ien avc-nd te zeggen, en later schaamde hij ach er over of durfde hij met, denk ik." De COMMISSIE VAN ADMINISTRATIE voor het STADS-ZIEKENHUIS te SCHIE DAM is voornemens op Vrijdag 2? April eerstk,, nan te besteden de levering van brood, melk, vleesch en vet. De voorwaarden van levering liggen iederen weikdag, des namiddags van 2 tot 5 uren, ter lezing in het Ziekenhuis, terwyl de in- sclirijvingsbiljetten op den dag der aanbe steding uiterlijk 's middags te 12 uren inge leverd moeten zijn. De Comtnissie voornoemd, VAN WESTENDORP, Voorzitter. W. A. VANDOLDER Dz., Secretaris. Algemeen oversicht. SCHIEDAM, 24 April 1900. »E OORLOG, De toestand. Lord Roberts is nu gereed om op ie ruk ken. De Engelsche bladen zeggen dat de aanvullingen aan menschen en dieren, klee- ren en ammunitie, mondkost en wat er meer noodig was, te Bloemfontein z{jn aangekomen. Lord Roberts zou dus kunnen oprukken en de verovering der Republieken voortzetten, indien de Boeren er niet waren. Niet de Boeren in het Nooiden: lord Roberts zal hen, evenals in zijn oprnarsch naar Bloem fontein, in gevecht op gevecht slaan en voor zich uitdrijven, dan Pretoria nemen en be zetten en ten laatste misschien de Boeren tusschen vinger en duim kraken. Dat alles beteekent niets voor een man als lord Roberts, sonze Bobs". Maar de Boe- renmacht in het Zuiden van den Vrijstaat, de hoogstens 4000 man onder De Wet die Dalgetiy bij Jammersbergdrift omsluiten, naar het Noordwesten met succes front maken tegen twee Engelsche divisies en ten Zuiden van Wepener generaal Brabant den weg ver spel ren, die uiterst bewegelijke, goed-geieide eu wèl-uitgeruste kommando's beletten den opmarsch naar het Noorden. Lord Roberts moet eerst met haar hebben afgeiekend, voordat hij het Zuiden vnn den Vrijstaat den rug kan toekeeren. De vraag is of De Wet spoedig met zich zal iaton afrekenen: voorioopig lijkt het er nog niets naar. Bij Jammersbergdrift zetten de Boeren de beschieting hardnekkig voort; zij schijnen vast besloten de 1600 mau met G8 officieren en 17 kanonnen, die Dalgetty volgens de verkenners der Boeren onder zyn bevelen heeft, tot overgave te dwingen. In bet Zuiden nemen zij een uitnemende positie in tegenover Brabant's kolonne, die verstet kt is door de brigade Hart. Want uit een uitvoerig Reuter-telegram in de En gelsche bladen biijkt dat Brabant met zijn kolonne niet o p, maar vóór Boschmanskop staat. De kop zelf is in handen der Boeren, die er sterk verschanst zijn en op zijn minst twee kanonnen hebben. Er werd Zondag den geheelen dag geschoten, maar generaal Bra bant schjjnt niet verder te zijn gekomen. Hij staat nog op de vlakte vóór den berg. Niet gelukkiger is generaal Rundie. Een „May," riep Miss Lockwood verontwaardigd! uit, /verontschuldig hem niet Er is voor hem geen verschooning; er kan voor hem geen vergeving zijn. Ik zeg dat zulk eon mis leiding een misdaad is geen fout, geen dwaling, geen zonde maar een misdaad. Groote hemeldat jij, een van aanleg en ontwikkeling zoo fijngevoelige vrouw, jij een vrouw van trouwe liefde, dat jij nog veront schuldigingen voor hem zoekt het is mon sterachtig! Ik wilde dat hij hier was; dan zou ik hem eens een en ander vertellen, waar over hij verbaasd zou zijn. Je leunt Sir Clin ton noemen zooals je wilt; maar ik zeg dat hij een schurk is, dat hij zoo iets heeft kun nen doen." Zij hleef plotseling sicken, want het meisje was, doodsbleek cn bevend, met een bitteren kreet van smart achteruit gedeinsd on strek te als afwerend de handen naai- haar uit. „Ais u d'at ooit weer zegt, als u ooit weer een hard woord over hem zegt, zullen wij voor altijd scheiden. Hij moge verkeerd heb ben gehandeld, maar hij is mijn eerste liefde geweest en zal ook mijn laatste zijnik zal geen andere liefde ooit kennen. En ik wil geen woord tegen hem hooren geen enkel woord. Elk woord' tegen hem gaat als een zwaard door mijn zielbegrijpt u dat niet'" „Maar, May, wees toch verstandig. Zoo wreed is nooit een mensch misleid; en dat tegenover jou, May, die edelmoedig en lief hebbend bent boven allen. Weet je wel dat ik het kwalijk kan gelooven Als de man ge trouwd was, waarom zei hij het mij dan niet, als hij het jou niet wild© zeggen Er is geen verontschuldiging voor hem te vinden. May, als het een ander go-ld, dan zou je gevoel voor telegram van Zaterdagavond 10 uur uit Wak- kerstroom bij Dewetsdorp meldt, dat Rundle's legermacht geen stap vei der was gekomen. Zijn manschappen namen nog altijd de stel ling in waaruit de Boeren Donderdag waren verdreven. De Boeren hadden een stelling evenwijdig aan de zijne en ten Noorden van hun vroegere positie en ontvingen Vrijdag avond versterking. Vrijdag werden de Bóeren- stellingen verkend, waarbij levendig werd geschoten. Zaterdag werd een artilleriege- veclit geopend. De Yeomamy en de bereden infanterie be proefden den rechterflank terug te drijven, maar trokken hevig geschut- en geweervuur tot zich. De Iersche jagers maakten een Vrijstaatsche vlag buit. Zondag trachtten de Boeren Rundle's rechtei flank om te trekken. De Yeomanry en de bereden infanterie ver hinderden deze beweging. De Britsche kanonnen verdreven de Boeren, van wie een groot aantal zich naar het Zuiden begeven. En dit is nog de voor de Engelschen meest gunstigste voorstelling van de gebeurtenissen der laatste dagen. Uit Boerenbron daaren tegen blijkt dat De Wet en Villiers in deo nacht van Donderdag op Vrijdag te Dewelsdorp zijn aangekomen. Zij vielen Vrij dagmiddag de Britsche troepen onder Ga tacre bedoeld wordt de vroegere divisie- Gatacre ongeveer 3000 man sterk, met een batterij artillerie, aan. De Engelschen hielden tot 4 uur eenige kopjes bij Richters- farm, westelijk van Dewetsdorp bezet, maar hun linkervleugel werd teruggeslagen. Het gevecht hield, vooral met geweren gevoerd, tot 't invallen der duisternis aan. De Boeren hadden éen doode en vijf gewondende verliezen der Engelschen waren onbekend. Daarop zijn dan Zaterdag een artillerie- gevecht en Zondag en Maandag weinig be- teekenende gevechten gevolgd, waarbij de Boeren zich vermoedelyk op hun hoofdstel lingen hebben teruggetrokken. Intusschen zijn Pole-Carew's divisie en twee cavalerie-brigades onder French de divisies- Rundie en Chermside ter hulp gesneld. Gis teren hadden zij hen nog niet bereiktzij waren te Karnefontein aangekomen na een blijkbaar voor de Boeren gunstig geëindigd gevechtonder de Engelsche verliezen toch worden ook vermeld 11 vermisten (gevange nen). Ook hebben de Boeren een detachement van 25 man dat naar een voorpost werd gezonden, onderschept. Intusschen vinden te Noorden van Bloem fontein bij Karee Siding voortdurend voor postengevechten plaats. De Boeren zijn vier mijlen ten Zuiden van Brandlort achter boschjes gelegerd. Behalve een weinig be- teekenend vuren tusschen de voorposten, kruipeu enkele Boeren tot de Engelsche linie en schieten vandaar in het kamp. Een bereden Britsche patrouille werd bij Glen beschoten uit een hoeve vijf mijlen van het station. Om Kroonstad zijn niet minder dan 69 kannonnen in stelling gebracht om dec op marsch van lord Roberts' leger tegen te houden. Daaronder zjjn zeveu Creusot-kanon- nen die uit Pretoria zijn gezonden. Wat de Transvaalsche verdedigingsplannen betreft, worden, volgens Engelsche berichten, behalve Pretoria ook Klerksdorp en Potchef- stroom in staat van tegenweer gebracht. Daarentegen zouden de forten van Johannes burg ontmanteld, maar 25 mijnen met dynamiet door de staatsingenieurs gelegd zijn. De grootste zorg wordt natuurlijk aan Pretoria besteed. Uitgebreide verdedigings werken zijn om de stad aangelegd; op een afstand van acht mijlen zijn om de stad loopgraven gemaakt, terwijl alle punten die den omtrek beheerschen, geducht versterkt zijn. Verspreid' nieuws. <"oed en kwaad wol beter spreken? Wat kan je ten zijnen gunste aanvoeren?" „Niets," antwoordde Lady May. „Maar al kan ik noch een verontschuldiging, noch een rechtvaardiging voor hem aanvoeren, toch kan ik zeggen dat mijn liefde hem zal be schermen tegen verwijten en beschuldigingen en hem trouw zal blijven m tegenspoed zoo goed als in voorspoed." „May!" riep Miss Lockwood op een toon van afschuw uit. ,Je kunt tegen een ge trouwd man met van liefde spreken." „Neen, dat kan ik niet; daar hebt u vol komen gelijk in. Na **andaag zal zijn naam nooit meer over mijn lippen komen. Ik zal niet tegen hem spreken ik kan met tegen hem sproken. Wij zijn vandaag gescheiden voor eeuwig." „En dat is maar goed ook," zei Miss Lock wood, nog altijd verontwaardigd. „Hij had nooit terug moeten komen. Hij had zijn vrouw mede moeten brengen of ons althans 'behooren te zeggen dat hij getrouwd was. Zijn vrouwDo hemel beware ons. Ut begrijp met dat je zoo lankmoedig bent. Ik hoop, May, ik hoop dat je hem je meening flink hebt gezegd." „Als u bedoelt, dat :k hem verwijten heb gedaan o neen, geen woord." „Nu, dan wilde ik dat ik er bij was ge weest; anders kan ik met zeggen. Dan zou hij de waarheid in ronde woorden te hooien hebben gekregen. Ik hob geen geduld voor sophisterij. Ik noem de dingen bij hun naam. Ik zou aa.n een misdadig bedrog als dit geen mooien naam kunnen geven. Het is een mis daad geweest, May, je zoo te misleiden een wreede, moedwillige, vervloekte misdaad. Eh Generaal White ooet verklaard hebben, 'dat de oorlog over dne maanden geëindigd zal zijn. Terwijl Moneypenny, do ,Times"-eotres- ponden t to Lorengo Marquez, de Boeren te velde op 105,000 schat, zeer zeker een veel te hoog cijfer, is de correspondent der „Daily News" waarschijnlijk dichter bij de waarheid. Hij meent d'at de Boeren op het oogenblik 30,000 man in het veld hebben en wel 6000 man in Natal, 13,000 te Kroonstad, 1000 to Pretoria, 6000 to Veertienstroomen, 700 to Mafeking, 200 m Zoutpaneberg en 4000 in het Zuiden van den Vrijstaat onder generaal De Wet. Naar uit L oren go Marquez aan de „Daily News" wordt geseind, zouden de Boeren uit Veertienstroom-entegenover Warrenton aan de Vaalrivier, zijn verdreven cn zou generaal De Wet gedood zijn. Deze berichten zijn niet bevestigd. In don Vrijstaat heeft de bereden infante rie op een verkenningstocht 170 paarden buitgemaakt. Verder eerwacht lord Roberts 2000 paarden uit Basocto-land. Vroeger werd medegedeeld dat alle be schikbare paarden in Basueto-land door de Boeren waren opgekocht. Te Petersburg zijn Engelsche agenten aan gekomen voor den aankoop van paarden voor Zuid-Afrik*. De „Köln. Ztg.*' betoogt juht, op grond van do hij het Duiteche leger opge dane ervaring, dab Zuid-Amerikaanscbe paar den zeer onderhevig rijn aan invloed-en van het klimaat. Beter zijn kozakkenpaarden, schoon die niet geschikt zijn voor trekdieren en een ander tuig noodig hebben. óf-de Russische regeering verscheping van paarden naar Zuid-Afnka zal toelaten, is zeer de vraag. Naar „Central News" uit Lorc-ngo Marquez verneemt, hebben leden van de ambulance- koipscn van alle nationaliteiten, maar vooral Ieren, de wapens opgenomen om met de Boe ren te strijden. Sir Charles Warren is wel niet teruggeroe pen, maar hem is toch zijn kommando ont namen. Hij is Zaterdag te Durban aangeko men en lieeft passage genomen naar East- London. Men verwacht dat hij een adminis tratief ambt zal krijgen m den Vrijstaat. Ge noemd wordt het gouverneurschap van den Vrijstaat, maar dat heeft Prettyman reeds. Op Sint Helena is men ongerust geweest over een Fransch oorlogsschip m de nabijheid van het eiland. Het schip werd Donderdag middag voor Prosperous-baai gezien,hleef daar tot laat op don dag, waarop Tiet wegstoomde in de richting van Jamestown. Daarna werd liet schip niet meer gezien. De Transvaalsche „Staatscourant" zal de volgende week een proclamatie bevatten, waarbij het werken in do mijnen op Zondag, behalve voor uitpompen, wordt verboden; alle miju-directiën, die aan de inboorlingen moer dan een pond sterling per maand beta len, worden voor de nakoming van dit ver bod aansprakelijk gesteld en bij overtreding met straf bedreigd. demengde Mcdcdecllngen. Te Exeter, de woonplaats van generaal Bulier, is men verontwaardigd over lord Roberts' rapport. Men zal generaal Bulier een album als blyk van hulde en vertrou wen aanbieden. Verschillende Duitsche bladen mopperen over de vriendschappelijke gezindheid van den Keizer jegens Engeland, blijkende uit de onverwachte begroeting van den prins van Wales te Altona en 's Keizers voornemen om de zeilwedstrijden te Cowcs bij te wonen, ter wijl daartegenover het Boerengezantschap niet te Berlijn zou ontvangen worden. Een onaangenamen indruk maakt ook een inschrijving voor do noodlijdenden in Bntsch- Indië, waartoe de Keizer het initiatief liect genomen te hebben. Keizer Wilhelm is gisteren den Koning van Saksen gaan gelukvvenscben met diens verjaardag. Koning Albert is nu 72 jaar. Mot groote stelligheid verzekert men dat de Kan aal wet eerst :n den herfst hij het Pruisische Huis van Afgevaardigden in be handeling zal komen, dat daartoe in bijzon dere zitting zal worden bijeengeroepen, ten zij de Koning de loopendo ritting mot ©enige maanden verlengt. Zonder incident zijn gisteren de zittingen der Fransche algemeene raden geopend. In verschillende raden werd gewezen op het succes der Tentoonstelling en werden geluk- svenschen gericht tot president Loubet en Waldeck-Rousseau. De Fransche, de Portugeesche en de Deen- sche aldeehng der Parijsche Tentoonstelling zijn gereed. liet cnmiié-generaal der Finnsche socialis ten wenscht op het intei nationale socialistische congres, dit jaar te Parijs te houden, deze vraag aan de orde te stellen sMaakt de toenemende beweging van de concentratie van kapitaal, de oeconomische wanorde, niet te bestrjjden door politieke middelen, vooi tvloeiende uit de concurrentie en, als gevolg van dien, de toenemende ver ergering vau den toestand der arbeiders, niet een recbtstreeksch conflict tusschen arbeid en kapitaal onvermijdelijk, dat den vorm zal aannemen van een algemeene werkstaking Van elf geraadpleegde landen hebben zes reeds toegestemd dit punt aan de orde te stellen. Gistermorgen is in de kathedraal te Mar seille een lijkdienst gehouden ter nagedach tenis van De Villebois-Mareuil. je bent van hem gescheiden voor eouwig? Daar heb je goed' aan gedaan, May. Het was een noodlottige dag toen je hem voor het eerst zaagt. Het doet mij leed, dat je hem hebt liefgehad in de beste jaren van je le ven; je hebt hem al de lieide van je hart ge geven, en ik zeg je nog eens dat het vreesehjk wreed was. May, hoe ben je het te weten ge komen Heeft liij het je zelf gezegd „Ik geef liever geen antwoord' op die vraag," antwoordde Lady May. „U bent nu al hard genoeg jegens hem als u het voorge vallen» in bijzonderheden hoort, zult u nog harder rijn." Maar later, toen Miss Lockwood een on derzoek had ingesteld naar wat er dien d'ag gebeurd was, vermoedde rij wel hoe alles zich had toegedragen. „Je kunt mij zeggen wat je wilt, lieve, on voor je houden wat je wilt. Als ik je maar kan helpen „U moet mij helpenkreet zij wild. „Dit is de tweede beproeving die ik ondergaik bezit er geen kracht voor. Ik had hem met hart leeren liefhebben ik o waf moet ik doen? O hemel, wat moet ik doen? Haar moed en haar kiaclit begaven haar; woest weenend viel zij op haar knieën. „De hemel helpe mij1 De hemel sta mij bij1 Wat moet ik doen Hij is weggegaan iedereen zal veten dat hij getrouwd is Wat moet ik doen?" „Lieveling, tracht toch kalm te zijn," zei Miss Lockwood. „Je' zult riek word'en tracht toch kalm te zijn." Maar voor Lady May was nu geen kalmte of vrede; rij had zoo 'bitter geleden en d© reactie trad in na dat lang volgehouden, Volgens inlichtingen uit officieuze Marok- kynsche bron hebben FraDkiyk en Spanje een overeenkomst gesloten ten aanzien van hun wederzijdsche actie in Marokko. Graaf en gravin Lonyay (ex-aartshertogin Stefanie) zijn door den Paus ontvangen die, naar het heet, een poging zal doen om de gravin te verzoenen met koning Leopold, haar vader. Een hevige brand lieeft het kasteel van graaf Lonyay te Bodrog-Olaszé (Hongarije) vernield. krachtig zelfbedwang. Zij zwaaide haar blan ke armen boven haar hoofdzij liet haar ge laat op d'en grond vallen, steeds snikkend „Wat moet ik doen De hemel helpo mij Wat moet ik doen? Mijn hart is gebroken. O God, als ik maai- kon sterven 1" Zoo hield Miss Lockwood haar gedurende de lange uren van dien nacht in haar armen, terwijl zij haar wilde, zenuwachtige kreten trachtte tc bedaren maar steeds klonk het weer „Wat moet ik doen? De hemel helpe mij Wat moet ik doen?" Niet voordat de morgen daagde, kwam er een eind aan die vreeslijke crisis; toen vie len de vermoeide oogleden toe en zweeg- de 1 afgematte stomzij kon niet moer weenen noch krijten. Bevaar mijn geheim," fluisterde zij Miss Lockwood toe. „Bewaar mijn geheim; nie mand mag weten dat hij zijn huwelijk voor mij verborgen heeft gehouden. Help mij om mijn gelaat te blanketten on mijn haar mooi op to maken; help mij om te lachen en te schertsen, te dansen en te zingen, twee da gen twee dagen maar en dan zal het tijd zijn om te sterven." „Je zult niet sterven," zei Miss Lockwood, het gelaat kussend, waaiop haar tranen neer- drappeldgn. „Je zult niet sterven om zijnent wil, hoveling. Hij is nooit goed genoeg ge weest voor jou. Je zult leven om een ander gelukkig te maken." (Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1