Jaargang. u 54"' Vrijdag 27 April 1900. No. 10226 Tusschen twee liefdes. 9&Ï? buitenland. UIT DE PERS. SCHIEDAMSCH Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fï. 1.25. Franco per post 11. 1.65. Prijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 10 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. BureauBoterstraat 68. COURANT. Prijs der Advertentiën: Van 1—6 regels 11. 0.92iedere regel meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zqn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Kleine advertentiën opgenomen tot den prgs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. Interc. Telefoon Ho. 133. Het gezantschap. De „Standaard" schrijft Het besluit van het gezantschap, om voors hands niet in onze groot-ere volksverzame lingen. op te treden, behoort geëerbiedigd' te worden. Hun. missie richt zich in de eerste plaats tot de Regeering. Heb zijn niet interessante vreemdelingen die ons land bezoeken, maar diplomaten, die in het karakter van Buitengewone Gezanten tot onze en andere Regeeringen zijn afgevaar digd. Hun zending is geïieel officieel. Ze heb ben hun geloofsbrieven bij onze Regeering in gediend. En zo zijn in hun quahteit d'oor de Koningin ontvangen. Onder die omstandigheden is het niet het volk, dat hun ovatiën moet brengen, maar de Regeering, die hen met al het ceremonieel, door hun rang geëischt, op eervolle wijze, to ontvangen lieeft. De oorlogstoestand kan hierop geen in vloed oefenen. Nederland1 leeft met de heide Republieken in vrede, en beide zijn voor onze Regeering „bevriende mogendheden". Bij hot beoordee- len van het doel van hun missie moet na tuurlijk door onze Regeering in de eerste plaats op de Nederlandselit» belangen gelet worden, maar in de wijze van ontvangst mag onze Regeering in geen ge-val te kort schie ten. Op haar, niet op liet volk, rust voorshands de plicht der gastvrijheid. Of er daarom niet een oogenblik za,l ko men, d'a.t de Gesanten, na hun taak, hier en elders, volbracht te hebben, zich persoon lij k ook met volk in contact zullen kunnen stellen, is een vraag die nu nog niet voor be slissing vatbaar is. In elk geval is het zaak, hen nu rustig aan de volvoering van hun moeilijke taaie te la- ten, en hen daarin niet te storen. Wel is bet natuurlijk, dat het hart andere behoeften gevoelt, maar aan dien drang moet vooralsnog liet- zwijgen worden opgelegd. Heb denkbeeld, dab ze hier slechts hun voet aan wal zetten, om ijlings naar Amerika te trekken, is dan ook onjuist. Wis hun dien raad gaf, kon zelfs op deze nuchtere, ernstige mannen geen anderen in druk maken, dan da,t men liefst zoo spoedig mogelijk van hun tegenwoordigheid' wensehte verlost te zijn en dat ware w reed. Dat ze óók naar Amerika zullen gaan, spreekt vanzelf, maar dit zullen ze doen op hun tijd. Ook zij weten zeer wel, dat in Amerika, dfe toestanden nog pas rijpende zijn, en ook, dat hun komst in Amerika moet worden voor bereid. Algeoieeo overzicht. SCHIEDAM, 26 April 1900. BK OORLOG. De toestand. Dank zij hun verpletterende overmacht hebben de Bsgelschen hun operaties ten Zui den en Oosten van Bloemfontein met succes bekroond gezien. De Boeien hebben, blijk baar bevreesd dat zij van het Noorden zouden DOOR CHARLOTTE M. BRAEHME. 98) Haar eerste gedachte was een bi*tere haar moeder zou wel voor liet kind zorgen. De meeste vaders zouden, als zij in doodsgevaar verkeerden, verlangen bun eenigen zoon te zien zouden het kleine gezichtje nog eens ■willen kussen. Maar niet aldus liiji niet aldus Sir Clinton Adair. Haar tweede gedachte was innige smart e,n bezorgdheidhij verkeerde iD doodsgevaar, en zij vergat de fout die bij had begaan ver gat dat bij haar nooit nad liefgehad, dat zij zeer ongelukkig met hem was geweest zij' vergat alles, behalve dat bij haar echtgenoot was, en dat hij in doodsgevaar zweefde. Zonder tijd te verliezen, maakte ze de noo- dige schikkingen met haar moeder. „Het schijnt wel dat je telkens weer weg moet," zei de goede vrouw klagend. „Ik ben er zeker van dat Bedina weer den baas zal spelen in huis; dat heeft rij den vorigen keer ook gedaan. Als je man zoo ziek is, hoe kon hij dan schrijven Maar Daisy luisterde naar geen tegen spraak, en rustte niet voordat zij op weg was naar Boulogne. Daar aangekomen, had zij spoedig het Hotel dfu Nord bereikt, waar zij Sir Clinton doodziek vond. Zij haastte zich te informeeren wat hem scheelde en hoorde dat hij koude gevat en rich niet in acht geno men had, met het gevolg dat een hevige worden afgesneden, Dewetsdorp ontruimd dat door Chermside is bezet. Zij hebben zich, ook van Wepener, teruggetrokken en trek ken dan nu terug iangs de grens van Basuto- Jand. Dit alles is u.t Engelsehe bron afkomstig. Waar het echter officieele telegrammen van lord Roberts zgn, kunnen wij niet anders dan ze als waar accepteeren. Dank rij hun verpletterende overmacht, hebben de Engelschen dit succes verkregen. Want niet minder daD 40.000 man met 150 kanonnen namen van Engelsehe zijde deel aan de operaties tot ontzet van Wepener, waartegenover de Boeren zeker niet meer dan 8 a 9000 man met 25 of 30 kanonnen kouden stellen. In en bij Bloemfontein zijn slechts gebleven de zesde en een brigade van de zevende divisie. Afgewacht dient nu of de Boeren er in zullen slagen veilig naar het Noorden te retireeren. Dat is van meer belang dan het opgeven van de omsluiting van Dalgetty bij Jammersbergdrift. Wat er waar is van de gisteren uit Maseru gemelde geruchten dat Olivier voornemens zou zijn Brabant en Hart in den rug te vallen, zal eveneens moeten bljjken. Van belang zijn ook de jongste berichten uil Mafeking. Een derde van het garnizoen blijkt gedurende het beleg omgekomen te zijn. De toestand wordt er met den dag kritieker half Mei zal er geen eten meer zijn. De stad zal het dus wel niet lang meer kunnen hou den. De sDaily Mail" verneemt do. 9 April uit Mafeking dat het totaal verlies gedurende het beleg 368 man bedraagt. Op dien datum at het garnizoen nog slechts brood van haver meel. De ziekte nam toe. De teleurstelling over de nederlagen van Plumer's kolonne was groot. Naar uit Lorenpo Marquez wordt bericht, meldt een telegram zonder datum uit Mafe king dat de Boeren vooitgaan de stad bij lusschenpoozen te bombaideeren, en dat de belegerden nog voedsel hebben tot 45 Mei. Verspreid' nieuws. Zondagmorgen verraste een patrouille ver kenners van het Swazi-land-kommando een troep Engelschen, 300 man sierk, uit Lady- smith. Zij namen twee man gevangen en maakten drie paarden buitde Engelschen vluchtten. Te Londen beweert men dat Lukas Meijer in Natal gevallen is. Particuliere berichten, te Londen ontvan gen, zeggen dat de partij die de Iiandmjjnen wil vernielen, aan invloed wint. In de met de laatste mail medegekomen »Rand Post" wordt de noodzakelijkheid be toogd van vernieling der mijnen willen de Boeren niet gevaar loopen dat de Engehchen zich meester maken van den Rand en den oorlog verder voeren met Tiansvaalsch goud. De Transvaalsehe mijnen hebben in Maart opgebracht 85 834 onsen goud ter waarde vau 813.993 p. st. (f3,767,916). De Volksstem" ontleent aan de »Cape Times" een totaal van 64.900 man Bntsche verliezen vóór het incident-Cronje en vóór de ontzetting van Ladysmith, en schat hel totaal daarna op ver over de 70 000, Deze cijfers zijn bepaald sterk overdreven. Volgens dr. Molengraaf!, hoofd en oprichter koorts hem gesloopt had. Daisy werd! dadelijk bij hem toegelaten, zooals hij geivvenscht had, en zij stond versteld van de verwoesting die verdriet en riekte in Sir Clinton's gelaat had den aangericht. Hij was zoo zwak als een kind; zijn handen waren vermagerd; rijn gelaat bleek en teer, bijna doorschijnend van tint. Hij zag haar aan toen zij met trillende lippen naar hem toe kwam. „Het is heel lief van je dat ie komt.Daisy," fluisterde hij. „Je stapelt vurige kolen op mijn hoofd." „Je zult toch niet gedacli - hebben dat ik geweigerd zon hebben te komen, Carodaar voor ken je mij te goed. Ik zou van het -eene eind van de wereld naar het andere bij je zijn gekomen. Je bent heel ziek geweest. Bon je nu wat beter V' „Ja-," antwoordde hij ernstig. „Ik zal dit maal niet sterven, Daisy. Toen ik de dokters het hoofd zag schud-den, dacht ik dat liet mis was. Ik beu erg ziek geweest, en ik was bang dat de riekte een ernstigen keer zou nemen; daarom oordeelde ik het beter je te vragen hier te komen." Daisy had zich van mantel en hoed ont daan. Zij ging naar Sir Clinton toe en kniel de neer voor het bed. „Bet is zooafc vroeger," zeide zij. „Je ligt daar riek en ik verpleeg je' „Daisy," zei Sir Clinton, „ziekte is het bes te middel om een man tot nadenken te bren gen. Sinds ik hier zoo lig, heb ik nagedacht ernstig nagedacht en ik zie nu mijn fouten in het ware licht, in al hun verschrik kelijkheid. Ik ben heel slecht geweestik heb slecht gehandeld' jegens Lady May, maar boven alles heb ik gezondigd jegens jou. Haar van het informatie-bureau der Republieken, bedroegen tot aau het ontzet van Kimberley en het ontzet van Ladysmith (de laatste ge vechten dus niet medegerekend) de verliezen der Boeren in totaal 4351 man. De »Novosti" verneemt dat te Libau dui zend paarden worden verscheept, bestemd voor de Engelsehe kolenmijnen. Het blad vraagt of de eigenlijke bestemming niet zal z(jn Zuid-Afrika. Dr. Holub, de bekende Afrika-reiziger, schrijft in de nReichswehr" lord Roberts' aanvankelijk succes toe aan strategische fouten van Cronjé. Roberts' proclamatie aan de Vrijstaters daarentegen was een onverstan dige daad. Het ïVaterland", Roberts' critiek over Spionkop besprekend, betoogt dat de opper bevelhebber behalve Gionjé's capitnlatie zelf nog geen enkel succes kan aanwijzen. Webster Davis, de afgetreden Amerikaansche onderstaatssecretaris van binnenlandsche zaken die de bestorming van Spionkop bijwoonde, vertelt »Een Boer van reusachtige gestalte snelt zijn makkers vooruit met de Boerenvlag. Een kogel werpt hein ter aarde, Een andere Boer met grijzen baard grijpt de vlag, maar valt eveneens doodeljjk getroffen. Toen grijpt een jongen van 13 jaar, blootsvoets en in zijn hemdsmouwen, kleinzoon van den grijsaard, op zjjn beurt de vlag en snelt naar de Engelsehe schansen, gevolgd door het ge- heele kommando." De Zuid-Afrlkaanscbe Kal!. Pogingen tot Ci onjó's ontzet. Een Heidelbergsch burger, d© heer J. C. Kriegler, schrijft aan de „Volksstem." o. m. het volgende over de pogingc-n om Cronjé te ontzetten door de vereenigde kommando's van Sprayt en De Wet en een patrouille van vechtgeneraal Botha, samen slechts 500 man sterk Op Zond'ag 18 Febr. kregen wij Paardebei'g in 't gericht en namen positie ongeveer 4000 schreden van generaal Cronjé met zijn men- schen. Onze menschen werden in. tweeën ver deeld, een gedeelte onder vechtgeneraal Bo tha bestormde de plaats genaamd Stinkfon- tein, waar een aantal Engelschen zich ver scholen hadden Het andere gedteelte onder hoofdkomman- dant De Wet bestormd© de positie recht te genover generaal Cronjé Wij beschoten den vijand met klein ge weer op zulk een wijze, dat zij dienzelfden nacht de vlucht namen, zoodat het Maandag morgen. 19 Februari, schoon was tussdien. ge neraal Cronjc en ons. Wij namen ook al do assen door den vijand van generaal Cronjé buitgemaakt, weder terug. Generaal Frone- man met 60 man en een kommandant met 50 man, die in het laager bij generaal Cronjé waren, kwamen tot ons uit zonder ©enig ver lies. Ook kwamen groote klompen Kaffers uit bot laager van generaal Cronjé tot ons over zonder dat zelfs op hun geschoten werd. Ik zelf met den heer Piet Uys reed af tot dicht bij het laager va-n generaal Cronjé. Het is mij ton eenenmale onverklaarbaar, waarom generaal Cronjé toen niet ©enige poging maakte om tob ons te komen. Dien middag bestormde do vijand onze posities herhaalde malen, doch werd met groot verlies terugge slagen. Toen het donker was, werden de posi ties van V. C. Meyer en V. C. R. Sprayt zoo kan ik het niet vergoeden; er is niets dat haar vergoeding kan geven voor de jaren ge durende welke rij mij heeft liefgehad. Ma-ar het grootste kwaad dat ik heb gedaan, kan ik vergoeden; en ik zal mijn best doen je vergoeding te geven voor mijn gebrek aan liefde en mijn ko-ellieid. Je bent een trouw, liefderijk, teeder vrouwtje voor mij geweest, Daisy, en als God mij het leven spaart, wil ik een geheel nieuw leven beginnen." Daisy boog haar zacht, lehe-blank gelaat, dat glansde van geluk, over de magere, witte handen van haar echtgenoot „Je vervult mijn hart met blijdschap, Ca ro," zeide zij. „Kan j© mij nog liefhebben, Daisy, alsof ik de beste echtgenoot ter wereld was geweest?" vroeg hij. „O, mijn lieve vrouw, ziekte toont ons alles in het ware 'icht. Nu ik terugzie op mijn leven met oogen die reeds door de scha duwen des doods verduisterd waren, nu zie ik zooveel dat afkeuring verdient nu rio ik mijn zonde in al haar verschrikking, en ik verbaas er mij alleen over dat ik dwaas of blind genoeg ben geweest om niet beter in to zien wat ik deed. Daisy, ik voel mij als een man wiens verstand door waanzin of koorts is verduisterd'ik kan niet in het bezit zijn ge weest van mijn volle, gezonde denkvermogen. Vrouwtje, als ik dat alles van een ander liad gehoord als ik gehoord had dat een ander gehandeld had zooals ik, dan zou ik voor zijn gedrag een slechte qualificatie hebben gehad. Do ziekte schijnt mijn veratand en mijn be grip verhelderd te hebben. Ik kan mij niet voorstellen wat mij eigenlijk bezielde of waar om ik mijn huwelijk voor Lady May geheim hield." hevig bestormd, d'oor zulk een groote over macht, dat zij verplicht waren te retiree ren Den volgenden morgen waren die posities weer door den vijand verlaten met achterla ting van verschillende hunner dooden in on ze schansen, en werden de posities d'adelijk weer door ons bezet. Daar het kanon dien dag uit orde raakte en de ammunitie van de Maxim zeer beperkt was, waren wij feitelijk zonder grof geschut, en nu kan men best be grijpen, dat onze toestand met slechts 500 man, tegen ongeveer 70,000 van den vijand1 met 120 kanonnen, niet een begeerlijke posi tie was. Wij waren echter vast besloten die positie, die de eenigste sleutel was tot ontzet van de belegerd-en, niet op te geven. Op Woensdagmorgen bij het- aanbreken van den dag, hoorden wij een vroeselijk geweervuur bij het laager van generaal Cronjé, waar hij waarschijnlijk door den vijand werd be stormd. Toen het licht werd, konden wij de troepen zien, retireeren naar onze posites in zeer groote menigte, geschat op tussdien 15000 en 20,000. Zij kwamen direct op onze posites af, en bevel werd gegeven om niet te vuren voordat zij op ongeveer 400 schreden waren. Toen zij op 1200 schreden waren ge naderd', konden onze menschen zich niet m-eer in loom houden, en brandden wij los. De vij and draaide toen links dwarsweg en. moest gevolgelijk al onzo posities voorbijtrekken. Wij openden een vreaselijk geweervuur op hen, hetwelk voor bijna een uur aanhield. kunt begrijpen welk een slachting wij onder hen aanrichtten, daar de menigte zoo dicht op elkaar gedrongen was, dat -bijna geen schot miste. Toen zij voorbij waren, kon men de dooden en gewonden wet de verrekijkers bij hoopeu zien liggen. Gedurende den nacht echter had dte vijand ook ons omsingeld met zijn kanonnen, en ongeveer negen uur werden wij van drie kanten op een vreeselijke wijze gebombardeerd. Er bestond voor ons toen geen andere kans dan om den aftocht te bla zen en do zoo belangrijke posite to'verlaten. Dat was eerst een, aftocht' Wij moesten met nog geen 500 man een weg doorslaan door die overmacht des vij- ancls. Het ligt buiten mij om daarvan een beschrijving te geven. Ik kan in 't kort zeggen dat wij voor zoowat 11 uur te paard ver aan liet hevigst© kanon-, Maxim- on Lee-Metford- vuur waren blootgesteld, doch gedankt zij de Naam des Heeron, wij werden wonderlijk be schermd. Ons verlies aan dooden, gewonden en gevangenen was nog onder 40. Wij namon toen positie te Poplar Grove, een plaats onge veer 2| uur te paard van Paard-eberg Te Poplar Grove werd besloten het ontzet van Cronjé niet op te geven. Op Vrijdag 23 Febr. trokken wij weer uit tot op ongeveer i uur te paard van generaal Cronjé, doch daar al de posities van belang door den vijand be zet waren en vreeselijk waren verschanst, was het onmogelijk om met onze kleine madlit een w-eg door te slaan raar generaal Cronjé. Hier werd een, afdeeling van het Winburg- sche contingent door den vijand teruggesla gen. Zij waren omtrent 100 in getal en na men toen een an dé re positie in, waar zij door den vijand werden omsingeld on gedood, go- wond of gevangen werden genomen. Onder de gesneuvelden, was ook de dappere komman dant Then nissen met twee zijner veldkornet- ten. Dien avond moesten wij onverrichter za ke terugkeeren. Daar de lucht bewolkt was en wij geen heliografische communicatie met „Hot was de eerste s.ap op den verkeerden weg," zei Daisy, „en het was moeilijk terug to gaan. 33c kan mij de verzoeking voorstellen toen zij, die je zoo innig liefhadt, tot je kwam en je vroeg weer goede vrienden te zijn. Er ligt voor mij een troost in, te d'enken, dat wat je gedaan hebt, aanvankelijk niet jouw fout is geweest. Maar, Caro, denk je dat je mij ooit zult leeren liefhebben?" Hij richtte zich op cn zag neer op het lieve gelaat. „Daisy," zei hij. „Ik wil een goed man worden zoo waar de hemel mij genadig mo-ge zijn. Ik wil je gelukkig makenik zal mijn loven aan jou en mijn kind wijdenik zal alleen aan liet verleden denken om er boe te voor te doen. Wil je mij helpen, lieve vrouw, door vriendelijk en geduldig jegens mij te zijn Een zonnestraal die door het venster sloop, verlichtte haar gelaat, 'liefelijk als een bloem, terwijl Daisy met heel haar hart antwoord de: „Ja., dat wil ik." LVI. „Hij zal haar altijd liefhebben." Aan het besluit, in rijn ziekte genomen, werd uitvoering gegeven. Sir Clinton stond van zijn ziekbed op als een wijzer manhet verleden scheen hem een koortsfantasie toe hij kon zich nauwelijks voorstellen dat het werkelijk gebeurd was. Hoe dicht was hij genaderd tot den afgrond van de misdaadNu hij kalmer was geworden en weer rustig kon denken, was hij vol verbazing, dat hij ooit de generaal Cronjé konden krijgen, werd dus be sloten een mondelingseh rapport naar hem te zenden, en bood zich daarvoor aan de dap pere heer D. Theron, kapitein van 'het rap- portgaugersk«rps. Hij verliet ons lager Zater dagavond en het gelukte hem dien nacht hot lager van generaal Cronjé te bereiken en den daarop volgend cn nacht weer tot ons terug te keeren. Ik kan niet anders dan deze dappere en stoute daad van den heer Theron bewonde ren, zooals zeker elkeen met mij doet. "Wij deelden d'oor hem gen. Cronjé mede, dat wij posities hadden te Poplar Grove en dat wij al het onze doen zouden om hem te verlossen, doch d'at hij van rijn kant ook moest trach ten uit te breken. Wij stelden hem voor om langs een zekeren weg te komen des nachts, dan zouden wdj in twee kommando's uittrek ken en den weg tusschen ons schoonhouden, om hem alzoo te ontmoeten en uit te helpen. Hij liet ons weten dat ons voorstel goed was en dat hij ons op een. zekere plaats op Maan dagnacht zoude ontmoeten. Wij trokken dien nacht uit, doch vernamen van hem niets. Hetzelfde werd de twee volgende nach ten gedaan, met hetzelfde gevolg. Den daaropvolgenden dag kregen wij dé teleuratellende tijding dat generaal Cronjé zich onvoorwaardelijk had overgegeven. "O" kunt begrijpen wat een droevige tijding dit voor ons kommando was. De Deputatie. De i> Volksstern" schrijft De uitzending naar Europa van een depu tatie, vertegenwoordigende den Oranje-Vrij- staat en de Z. A. Republiek, is een bewijs dat de Regeeringen te Kroonstad en Pre toria het oogenblik gekomen achten om niet enkel de wapenen te laten beslissen over de toekomst van Zuid-Afrika. Waarschijnlijk zullen de buitengewone ge zanten der gefedereerde Republieken zich beijveren om bij de groote mogendheden licht te doen vallen op de ware motieven, welke tot den schandelijken rooversoorlog in dit ons werelddeel hebben geleid. En het zou ons ten zeerste verwonderen indien niet de ondubbelzinnige veroordeeling door de recht bank der beschaafde menschheid van Enge- land's zeldzaam harteioore politiek een voor onze Staten tastbaren vorm aannam. Het kan io Europa niet met totale oncer- schilligheid worden gadegeslagen dst de beide Boeren-Staten zullen vernietigd worden. De verzekering van Lord Salisbury, dat het Groot-Britannië enkel te doen is om de Z. A. Republiek en den Oranje-Vrijstaat bg het Britsche jtjjk in te lijven, zal niet enkel het openbaar geweten schokken, doch moet bij verschillende mogendheden zeer ernstigen aanstoot geven wegens zuiver staatkundige gronden. We stellen ons geenszins overdreven resul taten voor van den arbeid der deputatie. De eenige weg voor onze burgers is om met leeuwenmoed voor hun land te blijven vech ten. Doen zij dit, dan kan wellicht de depu tatie rekeDen op een grooter officieele belang stelling der mogendheden dan het geval zal wezen wanneer de Boeren, wier faam thans zoo hoog uitblinkt, in een uur van onrecht vaardige ontmoediging zouden pad geven voor den erfelijken vyand. In elk geval moe ten wij ons taai houden gedurende de weken gewone regels van goed en kwaad zóó kon, vergeten hij wilde leven om er boete voor te doen. Toen hij geheel hersteld was, schreef hij een langen brief aan Lady May, een brief die, naar hij eerlijk overtuigd was, rijn laat ste aan haar zou zijn; Hij smeekte haar hem te vergeven; hij zeid'e haar dat zijn liefde voor haar zóó diep was geweest, dat rij hem letterlijk tot waanzin had gedreven, en dat aan dien waanzin het kwaad moest worden, geweten, dat hij haar had berokkend. „Ik ben geen oogenblik mij zelf geweest," zei hij, „van den avond af, toen ik geloofde dat ik je voor altijd bad verloren, totdat ik óp den rand van het graf lag. Toen en toen. eerst, heb ik mijn verstand herkregen, em heb ik ingezien wat ik had gedaan; toen, en, toen eerst, heb ik begrepen, dat ik op hot punt héb gestaan een vreeselijke misdaad te begaan Maai*, ik heb je grooter kwaad! aan gedaan dan ooit een mouw heeft ondervon den ik zal mijn best doen er voor te boeten. Maar May May, dit is de laatste kreet van een gebroken hart. Ik kan mijn leven beter in het aangericht zien, indien je mij één woord wilt schrijven om mij te zeggen dat je mij vergeven hebt, en dat je gelukkig bent. Als ik die verzekering had, zou ik een geheel ander man zijn ik zou dan mijn leven met een nieuw hairt kunnen beginnen. Wil je mij dat ééne woord schrijvea, May?" Hij gaf den brief aan Daisy te leaen, maar zij weigerde. „Ik vertrouw je," zeide zij, „en ik vertrouw Lady May. Ik wil hem niet lezen." Wordt vervolgd

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1