54"'" laargang. Woensdag 2 Mei 1900. No. 10230. liülraum GOUD £N EER. Kennisgevi r»g. scnoiiw over wegen, voetpaden en kunstwerken. BINNENLAND. 'egjhf*r 1 SCHIEDAMSC URA1T Deze courant verschijnt d a g e 1 ij k s, met uitzondering van Zon- en Feestdagen. Prijs per kwartaalVoor Schiedam en Vlaardingen fl. 4.25. Franco per post fl. 4.65. Piijs per weekVoor Schiedam en Vlaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan 'iet bureau bezorgd zijn. Bureau Boterstraat 69. Advertentiën: Van 4—G regels fl. 0.92iedere regel Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die zij Prijs dei- meer 45 cents, innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen, In de nummersdie Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worden zoogenaamde Icfeiw# adtvsfftentiën opgenomen tot den prjjs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. latere. Velefoon Ho. 133. 'A Burgemeester en wethouders van Schiedam, Voldoende aan bet bepaalde bij art. G van het reglement op de wegen en voetpaden in deze provincie, Brongen het volgende proces--ei haal door aanplakking tor kennis van belanghebbenden Op heden den zes-en-twintR 'en April d000 is door den ondergeteekende JOANNES ZOET MULDER, Directeur der Gemeentewerken van Schiedam, als daartoe gemachtigd door Ueeren Burgemeester en Weti ouders van Schiedam, bij hun besluit van den negentienden Apt il daaiaan- voorgaande, ter voldoening aan het voorschrift vervat in Art. 0 van het Reglement op de Wegen en Voetpaden in de provincie Zuid-Holland, op neming gedaan van de niet onder beheer van eenig Polder- of Waterschapsbestuur staande wegti. voetpaden en kunstwerken, gelegen bin nen het grondgebied van dc Gemeente Schiedam en dienende ie* hoofdverbinding tusschen de verschillende bebouwde Gemeentekomnsen. Daarbij is gebleken, dat aan de na te melden wegen en werken de aangewezen veibeteringen behooren te worden aangebracht om te voldoen aan de bij art. 5 van gezegd Reglement gegeven voorschriften. De Hooge Schielandscbe Zeedijk, volgnummer 5 van den legger, onderhoudsplichtigeDe onder nemer der bestrating. De straatweg is onder behoorlijk profiel te brengende kuilen en verzakkingen zijn te herstellen en de verbrijzelde klinkers zijn door nieuwe te vervangen tusschen de dijkspalen 4 en 4, nabij dijkspaal 8, tusschen de dijkspalen 43 en 14, 45 en 48, en tusschen de telegraafpalen 51 en 50, 49 en 47, 45 en 43, 40 en 38, 35 en 33, 32 en 31, 30 en 27. De Delflandsehe Maasdijk, volgnummer 15 van den legger, onderhoudsplichtigeDe Gemeente Vlaardingen. De kuilen en verzakkingen in de klinkeistraat ziin te herstelion en de verbrij zelde klinkers zijn door nieuwe te vervangen tusschen de dijkspalen 455 en 450, 458 en 462, 471 en 476, 498 en 501, nabij dijkspnal 500 en tusschen de dijkspalen 507 en 509. Wordende tevens bepaald dat de schouw, be doeld in art. 7 van meervermeld Reglement zal worden gehouden op den twee-en-tvvinligsten Juni 1900. Dc directeur der gemeentewerken J. M. A. ZOETMULDER. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten April 1900. Burgemeester en Wethouders voornoemd VERSTEEG. De Secretaris v. LUIK, A. S. Algemeen overzicht. SCHIEDAM, 1 Mei 1900. OB OORLOC. Vóór den verjaardag van Eorimgin Victo ria, 24 Mei, zal de vrede gr teekend zijn. Men zou het bijna gaan geloovsn, wanneer men in Roman uit Transvaal VAN AUGUST NIEMANN. 1) I. Bij de hofdame. Ottilia Rieneck ontving een sierlijk brief je, en de brenger wekte opïien in het stille huig der Rieneck's; want het was een lakei in de groene livrei van den hertog van Co burg, en dia livrei was in bet burgerlijke hu s een ongewone, zij het cok niet geheel vreem de verschijning. Het briefje bevatte niets dat ontroering kon wekken. Het kwam van een der hofda mes, freule vom Ankenstein. Zij verzocht juf frouw Rieneck haar 's middags het genoegen van een bezoek aan. te doen. Ottilie meende dat het Jen liefdadigheidsbazar betrof, die onder de hooge bescherming der hertogin zou plaats vinden. Freule vcm Ankenstein was lid van het comité en had haar eenigen tijd geleden verzocht zich met den veccikoop van chocolade te willen belasten. Evenwel, Ottilie werd bij elk briefje dat zij ontving, «enigszins zenuwachtig; want zij stond in niet-officieele relatie tot een luite nant der Thüringsche huzaren en zag die rela tie altijd achter elke'gebeurtenis. Inderdaad zou heden bij freule von An kenstein niet de bazar, maar Ottilias liefde ter sprake komen. Toen Ottilie bij d'e hofda- eem brief van 18 Maart uit Kroonstad, dien het „Haagsche Dagblad" opneemt, leest, dat president Steijn bij de aankomst van presi dent Kruger aldaar verklaarde dat, zoo de Boeren na zes maanden gestreden te hebben, nog zes weken wisten vol te houden, de vrede in het land kon zijn wedergekeerd. Steijn zei- de daarvoor goede gronden te hebben. En tot den verjaardag der Koningin moet lord Roberts ook liet garnizoen van Mafe- king aangespoord hebben vol te houden. 'tls wel zonderling die samen treffende meening van Engelschen en Boeren beiden. Toch li een ten wij er niet veel gewicht aan. Al kon een interventie of een toenadering van Engeland zou tot een spoedigen vrede kunnen leiden, en op geen van beide valt te rekenen. Integendeel hooren wij van groote plannen van lord' Roberts. Met drie groote legeis wil hij tegen de Boeren oprukkenMethuen in 't Westen, Bulier in Natal, hij zelf in het cen trum. Lord Roberts wil daarbij eon frontlinie in nemen die van Karree Siding zich uitstrekt tot Lady smith. Intussolien blijken de kommando's van Oli vier en De Wet vedig in het Noorden van den Vrijlstaat te zijn aangekomen. Roberts' eerste doel moet nu zijn, een nieuwe invasie m het zuidoostelijk gedeelte te voorkomen. De Engelsche opperbevelhebbr is er tevens weder op uit de Vrijstates tot afval te be wegen door het voor te stellen alsof de Boe renlegers zóó zijn geslonken dat zij het verzet niet kunnen volhouden. Misschien dient liet alarmeerende bericht over aanrandingen van Boerenvrouwe door Kafferbedienden ook wel om de huisvaders den schrik om bot hart te dben slaan. Ons dunkt dat de Bngelschon moreel verplicht zijn die cnbeseharmcfe vrou wen bij te staan, willen zij aanspraak maken op den naam van bes oh aarde natie. Wat eerstbedoeld argument betreft, ver telt iaën te Bloemfontein dat volgens ofii- cieele opgaven der Boerenregeeringen in De cember 54,800 Boeren in het veld stonden, ongrekend 5000 opstandelingen. Den 13d!en Maart telden de Boeren nog slechts 26,500 man; zij hadden toen 5000 doodeu en ge wonden en 6500 gevangenen verloren. Waar de overige 16,800 man gebleven zijn die aan het Docembercijfer ontbreken, is met duide lijk. Men beweert echter dat zij naar hun haardsteden zijn vertrokken. Misschien zijn ze ook wel van angst gesmolten of iets derge lijks. Als lord Roberts liegt, waarom dan niet nog wat brutaler Dat huis-toe trekken der Boeren speelt een - "-iote rol in de Engelsche berichten. Zoo vernam de correspondent der „DaiLy News" te Lerenjo Marquez van een reiziger uit Transvaal, dat 500 Boeren van Veertien Stroomen waren weggetrokken. Een af deeling van 60 man was hen achterna gegaan; maar de we'gtrekkenden hadden geweigerd terug te keuren en zelfs met hun geweren gedreigd. Het Klerkdorp-kommando is, volgens de «Standard", uit Natal naar Maleking vertrok ken om de kolonne-Cai rington den doortocht te betwisten. Bij Mafeking schieten de Boeren vooral op het vee der belegerden. De «Times"-corres pondent, die dit meldt, spreekt ook ronduit vao een gevecht tusschen inboorlingen op de voor posten en de Boeren. De Engelscher. hebben dus wel degeljjk inboorlingen gewapend tegen «witmenschen". me binnentrad, zag zij op den rooden sofa met verguld hout een oude dame met scher pe trekken en levendige donkere oogen zitten, en freule von Ankenstein zeide: „Neem mij niet kwalijk, juffrouw Rieneck, dat ik niet bij u ben gekomen, maar u ge vraagd heb hierheen te komen. Gravin Hel- fenberg wensolite u te spreken." Ottüiés wangen verbleekten, want do naam Helfenberg vormde de tweede helft van den naam van den officier, die haar hart en haar dentkecn beheersehte. De hofdame bood haar een stoel aan, schonk haar een kopje thee in, presenteerde een sohaal met koekjes en verwijderde zich. „Jai, besta juffrouw," zei de oude dame toen, „ik wenschte u te spreken en, zooals u wel zult begrijpen, betreft het mijn neef Joa chim." Ottilie knikte. „Ik lioudl niet van omwegen en spreek graag ronduit. Dat lijkt mij altijd het beste want dan begrijpt men elkaar." Ottilie knikte weer. „Mïjn neef Joachim is van plan, of koes tert althans den wensch met n te trouwen, juffrouw Rienedk, en als ik hem goed heb ver staan, heeft u geen bezwaren, tegen de vervul ling van zijn wensch." Ottilie knikte nog eens. Haar wangen wa ren nu mot een donkeren blos overtogen „Nu moet ik u evenwel zeggenjuffrouw, dat mijn neef schulden heeft die hij zonder mijn hulp niet kan betalen." „Die schulden zijn niet zijn schuld, me vrouw. Hij heeft ze uit edelmoedigheid jegens zijn neef op zich genomen." - „Goed en wel die edelmoedigheid!; maar Een onbevestigd geiucht zegt dat Olivier den 23sten April voor Wepener is gewond. "Volgens de «Daily Chioniele" is het Nieuw- Zuid-Wales-contingent ontevreden over zijn bezoldiging. (Jemengde ïlïededecllngcn. In bet Lagerhuis is gisteren door Brodriek, onderstaatssecretaris voor buitemlandsche za ken, een crediet-aanvrage ingediend van 1,930,000 pond sterling voor den. Uganda- spoorweg in Mid den-Afrika. Onder voorzitterschap van Loubet heeft de Fransche ministerraad gistermorgen ver gaderd om de ramp van Zondag te bespreken. De tegenstanders der regeering grijpen gre tig de beide ongelukken aan voor hum aan vallen op hot Kabinet. Het spreekt vanzelf dat vooral Millerand er van. langs krijgt. Reinabh heeft in de afgeloopen week aan het banket van den Bond der Rechten van den Mensch te Digno" een redevoering gehou den over de zaak-Dleyfus, waarin hij het voor de historische eer van Frankrijk noodzakelijk noemde dat het vonnis van Retimes, reeds uit zich zelf en door onwaarachtige aanne ming vain verzachtende omstandigheden nie tig en bovendien nog verscheurd, door het gratie-besluit, totaal vernietigd wordt door oen eindvonnis. Reinach motiveerde dit aldus: „Het is noodig ik zal niet ophouden dit te herhalen niet zoozeer voor Dreyfus als wél voor die groote zedelijke persoon, de grootste die er ter wereld is, Frankrijk, dat niet jegens oen mensch, ware hot ook een jood, in gebreke zou blijven om zijn ten ont- rechto ontnomen eer terug te geven. Die schuld is heiligik zweer dat wij haar zullen delgen." Reinach verklaarde da al wordt de am- nedtie teruggewezen, niettemin de uit eigen beweging toegestane wapenstilstand voor den duur der Tentoonstelling zal worden gehou den. Het Duitsche ministerie heeft besloten de vlootwet in de door de begrotingscommissie aangenomen vorm, te aanvaarden. Omtrent 't feest ter eeere van dé meerder jarigheid van den Duitseken kroonprins dee- ïen de Berlijnsche blad-en mede dat keizer Frans Jozef Vrijdagmorgen zal aankomen en, naast keizer Wilhelm gezeten, zijn intocht houden door de Brandenburger Poort eni langs Onder de Linden .naar liet Paleis rij den .Bij de versierde Pcort zullen de beide Keizers ontvangen worden door de stedelijke autoriteit-en. Des avonds is er taptoe. Zater dag zullen de twee Keizers zich naar het eeni- ge mijlen huiten Berlijn gelegen groote sch iet terrein der artillerie bij Jiiterbog bege ven. Zondagmorgen om elf uur wordt een korte godsdienstoefening in -do slotkapel ge houden, waaraan allo vorstelijk© gasten, de ge tuigen enz.zullen deelnemen. Daarna heeft de plechtige mcerderjarigbeidvorklariag van den Kroonprins plaats, die dan den eed op het vaandel zal afleggen. Deze plechtigheid in db slotkapel wordt gevolgd door de gebruikelijke gelukwensci jur in de Witte Zaal. De hertog van Oporto, broeder van den koning van Portugal, zal dezen vertegen woordigen en den Kroonprins de Toren- en Zwaard-orde omhangen. als ik niet betaal, zal Joachim ontslag uit den dienst moeten nemen." „Dan zal hij een ander beroep kiezen." „Dat is zeker al afgesproken En welk be roep zal een graaf Poyritz-Helfenberg dan wel kiezen, na officier te zijn geweest?" „Joachim is tot allen eerlijken arbeid be reid, en hij heeft groote gaven." „Ik moet er om lachen. Alle eerlijke air- beid Nadat hij uit zijn carrière is gestooten en een schi t terende toekomst verspeeld heeft 1 En dat zon dan om uwentwil zijn geschied, juffrouw Rieneckwant als hij mijn zin doet, zal hij geen offer behoeven te brengen, maar integendeel uitstekend vooruit komen. Geloof mij. ik wil zijn heil. En als u Joachim werkelijk liefhebt, dan moet u ook zijn heil willen. Daarom wenschte ik met u eens vriendschappelijk te j.ra ten. De partij zou niet gelijk staanu zoudb Joachim rumoeren en u zelf tevens." „Wilt u daarmede zeggen dat ik liern on waardig ben? Dat mijn familie te gering is? Dat het een mesalliance zou zijn?" Afijn hemel, in onzen tijd bestaan er im mers bijna geen mesalliancen meer. Maar u hebt nog zes jongere broers en zusters, en uw vader heeft immers verklaard dat hij de cau tie piet kan stellen. En zal hij Joachim's schulden betalen?" „Maar, mevrouw, wij zouden u zoo innig dankbaar zijn, als u zoo goed zoudt willen zijn die te betalen." De gravin glimlachte. „Heel vriendelijk van u," zeide zij. „Ik zal die schulden ook be talen; maar alleen als Joachim' trouwt met de jonge dame die ik voor hem hab uitgeko zen." De Koning van Zweden zal vertegenwoor digd worden door prins Karei, 's Konings dei den zoon; koning Carol van Rumenië door den kroonprins Ferdinand. Koning Chiistiaan van Denemaiken wordt vertegenwoordigd door den oudsten zoon van de kroonprins, die de Olifantsorde zal aan bieden. Naar de «Daily Mail" uit Rome verneemt, zal de Kroonprins na de feesten een reis maken naar Rome, Londen, Weenen en andere hoofdsteden. Saurma-Jel tsch, vroeger gezant van Dui tsch- land te 's-Gravenhage, later ambassadeur te Washington, Konstanlinopel en Rome, is overleden. Naar aanleiding van een geruchtmakende moord te Konitz (Pr. Posen), waarvan de dader nog onbekend is gebleven, en die de fabel der joodsche rituaalmoorden weer aan de oppervlakte heeft gebracht, zal in het Piuisische Heerenhuis geïnterpelleerd worden over rituaalmoorden. De hertogin-weduwe van Coburg-Gotha blijkt niet overleden te zijn, maar gaat in tegendeel vooruit. Te Buda-Pest heeft het een zeer goeden indruk gemaakt dat het gemeentebestuur van Berlijn de burgerij heeft verzocht bij het bezoek van Fians Jozef met alleen met de Oostenrijksche, maar ook met de Hongaar- sehe kleuren te vlaggen. De Czaar en de Czarina hebben gisteren te Moskou een groote iroepenrevue gehouden, waai aan 40 bataljons infanterie, 5 eskadrons cavalerie, 3 sotniën kozakken en 36 stukken geschut deelnamen. Volgens berichten uit Baku zijn onlangs op don bazar aldaar Russen en Perzen slaags go- raakt. Er waren verscheiden dooden en ge wonden. In dc Veroenigde Staten roeren de sociaal democraten zich in den laatsten tijd ged'ucht. Zij hebben Zondag tot een algemeene werk staking besloten. Dinsdag hielden zij met de Tra de-U m on s, te zaln en 20,000 man, met ontplooide vaandels, een betooging door do straten van New-York, waarbij heftige rede voeringen togen de legeering wenden uitge sproken en het socialistisch stelsel tegenover het kapitalisme werd gesteld. Ook te Chicago wordt gestaakt. Do burge meester aldaar verklaarde „dat het regime van het schrikbewind nabij was". De Armeniërs in de Vereenigde Stalen hebben meetings georganiseerd met de be doeling de regeering aan te sporen, by de Porte te blijven aandringen op betaling der schadeloosstelling voor de vermoorde Ame- rikaansche missionarissen. Djambi. Ouzo correspondent te Batavia- seint ons onder dag teek ening van lieden: Er zal misschien een expeditie- naar Djam bi gezonden worden. Kolonel Beeger is daar. („N. R. C.") Do Bóeren-deputatie. Over het bezoek van het Boerendrieman- Ottilie's oogen vlamden. „Nu, ik zal ook zonder omwegen spreken, mevrouw. Ik geef Joachim niet op, zooals hij ook mij niet zal opgeven. Ik wil zijn lot met hem deelen, al zou het hem ook nog zoo slecht gaan. Ik blijf hem trouw en mijn bef de za1 hem sterken. En ik vertrouw op God, die ons met zal ver laten." „Blijf nog even zitten," zei de gravin. „Ze ker, dat klinkt heel mooimaar u moet den ken aan den eirnsb des levens. Denk eens goed na. Wat moet er dan gebeuren met Joachim's schulden. Als hij nu den dienst moet verla ten, blijvm zijn schulden onbetaald en hij kan als eerlijk man geen enkel beroep kiezen. Of zal uw vader ze •misschien betalen? Voor zoover mij bekend is, juffrouw Rieneck, is ook uw eigen familie tegen dit huwelijk. Uw ouders zien in wat u niet wilt begrijpen. En als mijn neef door uw vader soms een betrek king mocht krijgen als agent van verzeke ring-maatschappijen of als employé aan een bank, dan zouden zijn schulden toch altijd op hem. drukken. Ik zal zeer zeker niet voor hem in de bres springen. Mijn geld moet voor iets beters dienen. 3k heohb aar den ouden naam Poyritz-Helfenberg. Stel u dus eens do toe komst voor die u wacht. En licbt u dan geen medelijden met den man dien u voorgeeft hef te hebben 2 Denkt u dat daarin zijn ge luk ligt, dat u hem neertrekt Ottilie hoorde de woorden der oude dam© als hard© hamers tegen haar hoofd1 slaan en liet haar blikken ronddwalen alsof zij die sla gen wilde ontwijken. Hoe ontzettend koud, prozaïsch en leelijk klonk dat alles! Zij zag de onderwatsche meubels die diaar zoo voor- naam-stijf stonden; de pasteltekeningen van schap aan Amsterdam kan nog worden go- meld, dab op de rijtoer door de stad op ver schillend© plaatsen bloemen weren aangebo den of toespraken gehouden. Voor liet gere formeerd gymnasium op do Keizersgracht sprak een der leerlingen het driemanschap geestdriftig toe, waarop de heer Wessels ant woordde mob dank to brengen aan do jonge lieden, er tevens op wijzend dat in Transvaal en den Vrijstaat nn vel© jongens heb loeren hadden moeten staken om d© Engelsohen te bevechten. Onverwacht was de tijding di© het drie manschap bij dr. De Visser ontving, nl. dat het ook nog op heb stadhuis werd verwacht. Daar ontving do burgemeester do deputatie in de burgemeesterskamer. Eindelijk werd daarop naar het Amslel- hotel gereden. Aan tafel voerden het woord! do hoeren Middelberg, prof. Woltjer en dr. De Visser, waarop do beer Fischer antwoord de- Vervolgens werd tegen acht uur naar Mat sou Couturier gereden, waar twee uur lang een uiterst druk bezochte receptie» werd ge houden, waaraaii tallooze vereemgngen eu be langstellenden deelnamen. Tegen negen uur kwam ook de burgemeester mot zijn ochtge- noote, dio d© deputatie zijn best© wonscben bood voor het succes üunner zending en het herstel van den vrede. EindfelijOc werd1 de terugreis aanvaard. Weer reed men onder de geestdriftige hoera's der menigte naar het station, waar het weder zeer vol was op het perron, ca ouder luid. ge juich reed de trein weg. Toen de deputatie gisteren op liaar reis naar Amsterdam Leiden passeerde, werd zij daar aan het station welkom geheeten door de afd. Leiden der Zuid-Afrikaansche Veree- nivini" bij mond'e van den voorzitter diervor- c-eiriging, prof. dr. M. J. de Goeje, die de be langstelling der Leidenaars betuigde in den heiligen strijd, welke door Transvaal en den Oranje-Vrijstaat wordt gestreden. Tevens bood hij de deputatie een sierlijken lauwer krans aan. Dr. Fischer, president- der depu tatie, dankte in hartelijke bewoordingen voor de huldebetuiging. Natuurlijk heerschte ook hier groote geest drift. Hare Majesteiten zullen zich van Arolsan hegeven naar Dresden, en daarna naar Schwarziburg (Thüringen), om aldaar eenigen tijd te verblijven. Het gevolg van Hare Majesteiten op Haar buitenlandsoho reis bestaat uitbarones van Iltersum, dame du palais honoraire van H. M. de Koningin, eerste hofdame van H. M. de Koningin-Moeder; barones Sloet van Marxveld, hofdame van H. M. dé Koningin; luit.-generaal graaf Du Monceau, adjudant- generaal, chef van het Militaire Huis van H. M. de Koningin, majoor baron van Tuyll vaar Serooskerken, adjudant van H. M, de Konin gin graaf van Bylandt, kamerheer van H. M. de Koninginjhr, van Woede, kamerheer van H M. de Koningin, dienstdoende hij H. M. do Koningin-Moeder; eerste-luit. jhr, van Such telen van de Haere, ordonnans-officier van H. M. de Koningin. H. M. de Koningin ral hij de plechtigheid! der meerderjarigheidsvt-rklanng van Z. K. H. den kroonprins van Duibschland', zich doen vertegenwoordigen behalve door den luit.- lang gestorven prinsen en prinsessen, de schilderijen van Italiaanscue meesters en de vreemde bibelots uit don baroktijd; zij zag door dé hooge, breede vensters de boomen van hot park met sneeuw bedekt ...on toch zag zij eigenlijk niets. En dat was nu de tan te Frodenka van wie Joachim altijd1 met zul ke vereering had gesproken. Ottilie stond op. „Ik ga weg," zei de zij. „Zonder mij een antwoord te bobben gege ven „Wat zal ik u antwoorden? U hebt mis schien volkomen gelijk, mevrouw. Ik héb daar geen verstand van. Ik kan alleen zeg gen dat ik niet trouweloos kan worden. Wat zou Joachim wel van mii denken?" „Maar dat is toch zoo onverstandig moge lijk, juffrouw Rieneck." ,,'tKan zijn." „U zult er nog wel over donken." „Ik zal Joachim nooit ontrouw worden." „OnzinMen moet aan het leven denken, dan men vóór zich heeft. Het leven is lang en ernstig." „Ik kan verder niets zeggen. Goeden, dag, mevrouw." Ottilie maakte een buiging zooals zij op dé dansles voor hofbals bad geleerd <m gingnaar buiten. Toen zette zij bet bijna op een loopen om zich zoo gauw mogelijk op haar slaapka mer te kunnen terugtrekken; want zij voel de dat de tranen zouden, komen. Wordt vervolgd ir v,

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 1