Zekere genezing. Uit de Staatscourant. Kunst en Wetenschap. It e c h t z a k e ii. Kerk en School. SPORT. Ingezonden Medcdeelingen. Laat u niet verzwakken. Gemengd Nieuws. "Handel cn Bedrijr. •*3% Hoogivater te Schiedam. Uit het financieel verslag was ai te leiden, dat is ontvangen f931, uitgegeven i 714, zoo dat een saldo in kas is van t220. Na vaststelling van het huishoudelijk regle ment kwamen een tweetal voorstellen van leden ter sprake. Het eene bepleitte de op richting van cursussen voor onderwijzers, ter opleiding in het geven van handelsonderwijs. Het tweede wen°chte de benoeming eener "commissie tot liet ontwerpen var, een pro gramma van al hetgeen het handelsonderwijs behoort te omvatten. Na eenige discussie werden beide voorstelten in handen van liet bestuur gesteld voor nader onderzoek. Tot bestuursleden werden heikozen de heeren dr. J. H. H. Hulsmann te Amsterdam, G. Salomonson te Arnhem en A. G. Schijt huis Jzn. te Groningen, terwyl in de plaats van den lieer R. Bloembergen Gzn. te Leeu warden, die niet meer in aanmerking wenscht te komen, gekozen werd de heer J.T. Kioon te Deventer. Na deze huishoudelijke werkzaamheden werd een openbare vergadeiing gehouden, waarin als spreker optrad de heer C. Rozen- raad te Londen met onderwerp: Nederland als handelsnatie. Naar wij vernemen zal de interpellatie van Van Kol over het weigeren van het gratie verzoek ten behoeve van Troelstra nog in deze zittingperiode worden gehouden en wel na afloop van de behandeling der kinder wetten. Worden deze wetten niet afgehan deld, wat mogelijk is, dan zal toch, voor de Kamer met zomervakantie uileen gaat, de interpellatie plaats hebben. Einde Juni dus. waarschijnlijk. (sH. V.") De heer Fokker heeft zgn onlangs inge diend amendement op art. VII aldus gewij zigd In artikel VII het voorgestelde art. 366 te lezen »De vader en de moeder gezamenlijk heb ben het vruchtgenot van de goederen der kinderen. >Overlijdt een der ouders, dan komt het vruchtgenot geheet aan den anderen, ook al is of wordt hij ontheven. »Degene die ontzet is van de ouderlijke macht of voogdij verliest het vruchtgenot, dat dau in zijn geheel aan den ander komt, ook al is of wordt hij ontheven; zijn beide ouders ontzet, of is de langstlevende ontzet, dan houdt het vruchtgenot op. nis een van beiden van ouderlijke macht of voogdij ontheven en de ander niet ontzet, dan heeft die andere het vruchtgenot in zgn geheel; zijn zoowel de een als de ander ont heven, dan hebben beide ouders gezamenlijk het vruchtgenot. Volgens een particulier telegram aan de nAllgemeine Zeitung" wordt het denkbeeld van een tolverbond tus°chen Duitschland en Nederland, door Duitschland uit militair- politiek oogpunt niet ais dringend beschouwd. Indien een zeeoorlog uitbrak zouden onder de tegenwoordige omstandigheden de Holland- sche havens neutraal blijven. Na het tot standkomen tan een handelsverdrag evenwel zou het gevaar van een havenblokkade door de tegenpartij voor de hand liggen. Op dezen grond is men op het deckbeeld van een handelsverdrag met Holland niet verder ingegaan. Te Ngmegen is een afd. van de nKath.- Democr, Volkspartij" tot stand gekomen. Het Kamerlid mr. Troelstra is van Den Haag naar Haarlem verhuisd. De Staatscommissie belast met het afnemen van het examen bedoeld bij art. 11 der wet op het notarisambt zal haar zittingen houden in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Zwarteweg no. 7, te 's-Gravenhage, op Maan dag 2 Juli e.k. en volgende dagen, des voor- middags te 10 uren. Hun, die wenschen tot het examen te worden toegelaten, wordt herinnerd, dat zij zich ten minste 14 dagen voor den aanvang daarvan schriftelijk moeten aanmelden bij den voorzitter der commissie te 's-Graven- hage, Nassaulaan no. 21, inet opgaaf of zij 2ich aan het geheele examen dan wel slechts aan dén of meer gedeelten wenschen te onder werpen en onder overlegging van hun ge boorte-akte. De verzoekschriften moeten op zege! gesteld zijn. Van de ontvangst zal aan de belangheb benden vóór den aanvang der zittingen wor den kennis gegeven. Naar aanleiding van een noot door de redactie van het weekblad »Op voor Trans vaal", toegevoegd aan een ingezonden artikeltje, opgenomen in no. 20 van genoemd weekblad, d.d. 6 Mei j.lwelke noot het vermoeden heeft gewekt als, zouden verplegers van de Nederlandsche Roode-Kruis-ambulances bun verplegingsdienst verlaten en de wapenen opgevat hebben, verzoekt de voorzitter van het hoofd-comité van het Nederlandsche Roode Kruis, de heer K. J. G. baron van Hardeu- broek van Bergambacht mede te deelen, dat in de berichten of rappoiten van de chefs der ambulances bij voormeld comité tot heden ontvangen, geen enkel woord voor komt dat recht geeft tot een dergelijk ver moeden ten aanzien van het personeel van het Nederlandsch Roode Kruis op de slag velden in Zuid-Afrika. Bij Kon. besluit is aan den heer A. C. "Van der Hoop, vice-consul der Nederlanden te Antwerpen, de persoonlijke titel van consul verleend. Bij Kon. besluit is met 1 Juli aan A. Van de Koppel op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als burgemeester van Almkerk. Na een opwekker.de rede van dr. Kiewiet de Jonge uit Dordrecht is gisteravond te 's-Gravenhage een afdeeflng van het Alge meen Nederlandsch Verbond gesticht. Door Burg. en Weth. van Leeuwarden is tot gemeente-archivaris benoemd mej. R. Visscher te 's-Gravenhage. De begrafenis van Slunkacsy te Pest werd door duizenden en duizenden bijgewoond, o. a. door alle Ministers en autoriteiten, af gevaardigden en kunstenaars van naam. De zeik rustte op een lijkwagen die door acht paarden werd getrokken zes koetsen met kransen beladen volgden. De Minister Wlassies hield een lijkrede. Overal in de stad hingen rouwvlaggen. En op het kerkhof krijgt de overledene een mausoleum uaast dat van Franz Deuk. Hongarije weet zijn kunstenaars te eeren. Het getuigenveihoor isi het geding wegens ingestorte huizen te Amsteidum werd gisteren voor de rechtbank aldaar voortgezet met den lieer J. A. van Voorthuyzcn, insp, van het gemeentelijk bouwtoezicht. Deze vei klaarde na inzage der teekeningen al dadelijk aan merking gemaakt te hebben op bet plan dei twee rechtsche perceelen. Er ontbrak een voldoend steunpunt voor den achtergevel. Hierna weid gehoord de bouwopzichter, die speciaal met het toezicht op den bouw der perceelen was belast. Hg verklaarde van de details weinig gezien, doch meer op den algemeenen bouw gelet te hebben. Op een vraag van de verdediger of er aanmerkingen waren te maken op metselwerk en specie enz., vei klaarde hij alles in orde bevonden te hebben. Daaina wordt voorlezing gedaan van het rapport, uitgebracht door de deskundigen, de lteereu C. B, Posthumus Meyjes, W. Ha mer en A. J. de Haan, die hun rapport toe lichtten in voor den bekl. ongunstigen zin. Daarentegen legde een door bekl. opge roepen deskundige, de architect Moller, eeu verklaring in anderen zin af. Evenioo v. Vlaan deren, bioeder van bekl. ar»tam■wewgg—hs—p—ewr iltf .Tm Ned. Herv. Kerk. In tegenstelling met de groote agitatie die verwekt wordt tegen het in werking getreden regiement op de generale kas, wordt ons uit Zwolle gemeld, dat de afdeeling Zwolle van de Evangelische unie zich zal richten tot de Synode der Ned. Herv. Keik met het verzoek, dat, in strijd met andere protesten en bewe gingen, de synode het nieuwe reglement op voornoemde kas handhave. (*N.R.Ct.") R. K. Kerk. De Z. D. H. de aartsbisschop van Utrecht heefd benoemd tot kanunnik van het metro- politaan-kopittel uir. G. W. Van Ileukelom, eerekameiheer van Z. II, Paus Leo XIII en pastoor te Jutfaas. Het aantal pelgrims uit Nedeiland, dat de bedevaart naar Rome, door tusschenkomst van het Ned. comité tot regeling van bedevaar ten, zal ondernemen bedraagt circa 90A100 personen. Hüoqer Onderwijs. Amsterdam. Met gunstig gevolg is het doetoraal-examen in de lechtswetenschap af gelegd door de heeren Joh. P. Jolles en Siegfried Fulauer. Leiden. Geslaagd voor het doctoraal-examen Nederlandsche letteren de heer E, C. Molsber- gen voor het candidaats-examen in de rech ten de heer W. G. de Marez Oyensvoor liet doctoraal-examen in de rechten de heer S. J. R. de Monchy. Bevorderd tot arts de heer A. L. van der Lek. Bevorderd tot doctor in de rechten de heer F. C. Koch, geb. te Rotterdam, op stellingen. Utrecht. Bevordeid tot semi-arts de heer F. J. Noordhoek Hegt. Bevordeid tot arts de heer J. M. Nijland. Groningen. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, na het verdedigen van stel lingen, de lieer C. Ivapteijn, geboren te Hindelopen. Het voorbereidend examen voor de godge leerdheid is met goed gevolg afgelegd door den lieer I. Bruin0, terwyl voor het examen, bedoeld bij art. 86 der wel op het II. 0. slaagde de heer J. Kalma. Hoe zeer in Transvaal het wiel rijden be oefend wordt, blijkt wel uit het feit dat Pretoria met zijn 17000 inwoners ruim 3000 vvieliijders telt. De stad bezit twee kleine rgwielfabrieken en acht depóts, benevens 7 rijwieldersvereenigingen en een widerbaan van vijf tonden op de mijl, waarop dikwijls wedstrijden gehouden worden. De wegen in en om de stad zijn voor hel wieliijden uit stekend geschikt. 30 cent per regel. Mej. Sandrina de Regt te Kolgnsplaat schrijft ons een bnef die ontzaggelijke diensten aan eene menigte personen zal bewgzen. Sedert langen tijd was ik lijdende aan pijn in mgne linkerzyde, zoodat ik miju wetk niet kon doen, altijd veel pijn. Wat ik al niet aangewend heb, maar alles te vergeefs. Toen besloot ik de Pink Pillen eens te gebruiken, en ik moet U openlijk verkla ren dat ik er veel baat by gehad heb en de pijnen zijn zeer verminderd. Men geve acht dat de echte Pink Pillen van Dr. Williams zich in een houten kokertje bevinden, met roos kleurig papier omwikkeld, waarop met blauwe letters Pilules Pink pour Personnes Williams. Verder moet zich op ieder uitwendig omhulsel bevinden een wit strookje papier over de lengte der étui geplakt waarop staat: Prijs1.75 Old. de doos9.— Gld. per 6 doozen. Hoofddepothouder voor Nederland Snabilié, Steiger 27, Rotterdam. Voor de gebruikswijze raadplege men de inge- slotene hollandsche Circulaire. Zoo U den prijs der echte Pink Pillen van Dr. Williams niet wilt betalen, houdt dan Uw geld in Uw zak. De namaaksels hebben nog nimmer genezen. Meer dan 26000 gene zingen tot op 1 Januari 1899 met de echte Pink Pillen. Het bloed zijne kracht hernemende, geeft nieuwe sterkte aan het organisme door de spieren te versterken, gaat men deze storin gen tegen die de ooi zaak is van zooveel lijden. Vele ziekten zijn verschuldigd aan de verzwakking der spieren en van het bloed niets is zoo werkdadig als de Pink Pillen Bleekzucht, bloedarmoede, ataxie locomotriee, rheumatiek, verlamming, algemeene zwakte bij de vrouwen en mannen, door lichamelijke en geestelijke overspanning. Prijs 1.75 de doosf 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig hoofddepothouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Men ontvangt gratis en franco eene interessante geïllustreerde ltoiland- sche Brochure, door een eenvoudige briefkaart aan het Hotel de la Módecine Nou velle (16e jaaigi ng) 19 lue de Lisbonne te Parijs te zen den. Deze belangrijke en in teressante publicatie brengt allen die haar lezen op de hoogte omtrent de behandeling en de radi cale en zekere genezing van alle cluonische ziekten door de wondervolle vitalistische methoden. Het svilalisme" maakt liet gebruik van geneesmiddelen overbodig, die de maag bederven en een maand van uitwendige be handeling geneest, rhumatismus, jicht, ver lamming, suikerziekte, kanker, gezwellen, longtuberculose, ziekten van den maag, lever en urinewegen, enz. Gratis consulates in alle talen door de Doctoien PÉRADON en DUMAS, der Geneeskundige Faculteit te Parijs, directeuren der ■sMêdecine Nouvelle' de belangrijkste geneeskundige inlichting van Frankrijk. gedrukt staat: P&les du Dr. Inhoud vaa „De Huisvriend" no. 28: Margaretha. vara. Oostenrijk, door A, J. Ser- vao-s vara Rooyen. (Vervolg.) Een en an der over Rotterdam en zijn havenwerken, door Wouter Cool Jr., civiei-ingcnieur. Met portretten, kaarten en andere illustration. (Vervolg.) Het huwelijk der Prinses van Waldeck. Met portretten. Corresponden tie. AdvertentiebladEen rit om bet le ven. Een Train svaalsche geschiedenis. (Ver volg.) Aidvertentiën. Te groote dienstijver. Ofschoon de invoer van varkens uit Neder land! in België is verboden, wordt toch een vrij levendige handel in die dieren gedreven in de buurt van Koewacht; bedoelde handel is natuurlijk smokkelhandel, welke door de douanen tot nog toe niet streng werd gecon troleerd. Zaterdag evenwel moest een koop man tot zijn groote schatte ondervinden dat hij, dio smokkelt, steeds gevaar loopt gesnapt te worden. J. K. vara Kieldrecht (B.) trok nabij Koewacht met een kar, waarop acht vette varkens lagen, ever de grenstwee gen darmes en drie douanen van Stekene, in hin derlaag opgesteld, namen paard en kar met de vracht m beslag. K. werd aangehouden en naar Dendermonde getransporteerd. Nu blijken echter per saldo de gendarmen Zich leelijk in fo vingers te hebben gesneden. Men schrijft nl. aan de „Mkld. Ct." Naar het schijnt, is het met het in beslag nomen van varkens rabij Koewacht niét best in orde en hebben de daarbij aanwezige gendarmen en douanen wat overhaast gehan deld. Er is nl. van de zijde van den Koop man K, die reeds Zondag op vrije voeten is gesteld, krachtig geprotesteerd tegen de wij ze, waarop hij werd aangehouden en rijn die ren werden genomen. Wel schijnt de toeleg om te smokkelen vast te staan, maar niemand moet nog de grens genaderd rijn toen de slag reeds gesla gen werd, zoodat K. feitelijk op Neder land sch grondgebied zou gesnapt zijn. Aldus zou liet oordeel zijn ■"au velen. Natuurlijk wordt daaromtrent een onderzoek ingesteld en zal in die raak dbor üen rechter uitspraak worden gedaan. De in beslag genomen varkens en het paard werden Donderdag op da weekmarkt te- St. Nikolaas door eenige douanen voor ge ringe prijzen verkocht. Al te gevoelig. Een zeventigjarige juffrouw te Brussel, wier hondje twee maanden geleden wegens gemis van muilkorf was opgepakt en afgemaakt, trok zich dit zoo aan, dat zij sedert een kleine drie weken niet recht bij 't hoofd meer scheen te zgn, en zich eindelijk dezer dagen opgehangen heeft. Maar zij werd bijtijds door haar dienstbode afgesneden. Paus Leo's opvolger. In de „Contemporary Review" heeft dr. Sigmund! Munz onlangs de vraag besproken wie Leo XIII op den Stoel van. Patrus zal opvolgen. Dadelijk na het overlijden van een pans en vóór het Conclave bijeenkomt, nemen de kardinaals met den Camerlengo aan het hoofd, inzage van 's pausen testament. Daar uit volgt nog niet, dat gekozen zal worden wien hij tot opvolger aanwees. Het is dik wijls gebeurd dat 3e nieuwe paus volstrekt niet bevriend was geweest met den overle dene. Zelfs dat hij nog niet wars kardinaal was op het tijdstip der verkiezing. Evenwel, dr. Munz meent dat do opvolger van paus Leo XIII bijna zeker vit de tegenwoordige kardinaals zal gekozen woorden. Leo XIII is 90 jaren oud en groepen van kardinaals hebben ongetwijfeld afspraken gemaakt aan gaande rijn opvolger. Maar wie dat zijn zal, kan. niemand zeggen. Want de leden van het Conclave vertegenwoordigen andere belangen cPan de hunne en dienen soms als orgaan voor geheele standen, ja zelfs Staten. In het Heilige College verneemt men een echo van de staatkundige geschillen in Europa en er zijn Pauselijke candidaten en kiezers, die on derscheidenlijk het Tweevoudig en het Drie voudig Verbond voorstaan. Dr. Munz gelooft met, d'at een dezer uiter ste partijen bij de eerstvolgende verkiezingen zal zegevieren; waarschijnlijk zal een over eenstemming gevonden worden dio aan geen enkele mogendheid onaangenaam kan rijn. Heb verkiezen van een paus kan in een uur geschieden, maar kan ook vijftien dagen duren. In vroeger tijden werd' vlug gekozen. Gre- gorius XHI werd in 1572 in den tijd van een uur benoemd; Gregonus XV in 1621 in ze ven uren. Daarentegen was het Conclave van 1769 toen Ganganelli, later Clemens XXV, gekozen werd, vol van dramatisch belang, en lang van duur. Drie-en-negentig dagen gingen voorbij, vóór „Clemente il povero" of de wijsgeer varu Sb. Pieber'a Stoel zooals Fer dinand Gregorovius hem noemde, de candi- daat wiens verheffing niemand gedroomd had, alle stemmen van het conclave verwierf. Twee pausen van de negentiende eeuw werden ook in langdurige en woelige bijeen komsten gekozenPius VIEL na beraadsla gingen van 33 en Gregorius XVI na 50 da gen. Het conclave dat Leo XIII tot paue be noemde, duurde echter nauwelijks 30 uren. Ook liet volgende conclave zal volgens den schrijver eer in uren dan in dagen afloopc-n. Do eerste candidaat dien dr. Munz noemt, is kardiaal Rampolla. Hij is 57 jaren oud en was indertijd nuntius aan het Hof van Ma drid. Toen de paus geroepen werd, tussehen Duitschland en Spanje te bemiddelen in za ke de Carolmen, bewees hij een bekwaam di plomaat te rijn. Hij is iemand die niet van schipperen weten wil en daarom de voor naamste candidaat zal zijn van de partij der Intransigeanten. Daar aezen de meerderheid hebben onder de ltaliaansche kardinaals, heeft hij eenige kans, gekozen te worden. Die kans is des te grooter omd.it ook de meerder heid der Fransche kardinaals te zijnen gun ste zal stemmen. Ram poli a's voornaamste tegenstander is kardinaal Paroochi, een Lombardier, vroeger priester te Mantua. Parocehi is nu twintig jaren lang te Rome kardinaal van de curie geweest eu in dien tijd heeft hij eenige zij ner onverzoenlijke begrippen prijs gegeven. Maar ofschoon gematigder geworden, onder scheidt hij zicli nog geenszvns door plooiboar- heid. Kardinaal Ledoehowski, een Pool, kan ook stellig aanspraken doen gelden, maar dr. Munz oordeelt, dat alleen een Italiaan eenige kans heeft. Veel meer invloed heeft kardinaal Vannutelü, die thans 66 j'iren is en zeer ge zien bij de Oostenrijkscli-Hongaarsche kerk. ■Vannutelü hoeft als diplomaat een nog belangrijker rol te vervullen gehad en heeft vele landen gezien. Daarin verschilt hij van sommige Roomsche prelaten die haast nooit hun geboortegrond verlieten. Van zulke lie den, die zelden iets gezien bobben buiten den gezichtseinder der Romeinsche Campaigns,, zijn er enkelen in bet college van kardinalen. Serafino Vannutelli was eerst nuntius te Brussel en later te Wee mm. Tijdens rijn ambtsvervulling bij heb Belgische Hof begon de kerkelijke strij'd die hierop uitliep, dat de eors te-min is ter Frère-Orban den pauselijken nuntius rijn paspoort zond. In 1880 werd Serafino Vannutelli tot nuntius to Weenen benoemd, waar hij twee onaangename erva ringen hadde vriendschappelijke ontvangst aan het Weeraer hof van koning Humbert en de komst van Frère-Orban, den gezworen vij and der geestelijkheid, in den hofstoet van den koning der Belgen. Kardinaal Capecelatro, de aartsbisschop van Capua is een candidaat, dio wegens rijn hoogen leeftijd 77 jaar vermoedelijk niet gekozen zal worden. Capecelatro is de eenige ïtaliaansohe kardinaal, die zich van dan wereldsdhen strijd heeft onthouden. Over rijn karakter schrijft dl. Munz, dat, indien Franeiseus van Assisi deze aarde nogmaals kon bezoeken, hij in den aartsbisschop vara Capua een voorbeeld van christelijke ne derigheid en algemeene menschenliefde zou vinden, l'n 't Italië van onze dagen zijn zul ke idealisten, wier geest ver is vau staatkun dige eerzucht en wier ziel zweeft in de sferen van hemelsche liefde, zeldzaam genoeg. Maar het is juist omdat Capecelatro geen politiek strijder is, dat hij waarschijnlijk weinigsteiun zal vinden bij de meerderheid der Italiaan- sohe kardinaals, die meest allen staatkundi gen zijn en wel intransigante. Andere candidaten zijn ten slotte, kardi naal Evampa, aartsbisschop van. Bologna die zijn corpulentie en zijn jeugd, tegen zich iheeft kardinaal Gotti en misschien nog zes anderen. Wie de meeste kaïns heeft, zegt dr. Munz niet. Maar ten slotte schrijft hij, d'at deze pauselijke verkiezing wellicht -even als een der laatste preridentsverkierinigen in Frankrijk, zal uitloopen op de benoeming van een man, die in vergelijking met de meeste genoemde candidaten, verreweg de mindere is. De sponsen. Do sponsen maken een klasse uit in de groep der huidzakdieren en zijn do laagste dieren, die organen bezitten, welke uit cellen zijn opgebouwd. Haar lichaam bezit in d'era wand vele kleine openingen, als invoerope- ningen dienende, en één groote uitvoerope- ning. Zij leven als afzonderlijke dieren of vor men diergroepen (stokken). Meestal bezitten rij een vast gedeelte ('t geraamte), dat uit kalk, kiezel of hoorn bestaat. Alle lerven in zee, behalve het geslacht Sppngilla, dat in zoet water leeft. Zij worden verdeeld* in twee ordende kalkspoasen en de draadsponsen, tot welke do sponsen behooren, die in het da- gelijksch loven gebruikt worden. Eerst in het laatst der 18e eeuw werd aan getoond, dat de spons geen plant maar een dier of juister nog een kolonie van dieren is. Wat men in het dagelijksch leven ale spons gebruikt, is slechts het skelet van een spons- dier, waarvan de fijne organen en vertakkin gen rijn weggenomen. De spons is met eon breed grondvlak op gesteenten vastgehecht. Is rij pas uit zee genomen, d'an heeft rij een sterken vischreuk. De inzameling van spon sen geschiedt met harpoenen door middel van sleepnetten of door duiken. De visschers doen de sponsen onmiddellijk na de vangst een. rei niging ondergaan, door eerst 't buitenste hul sel weg te nemen en daarna de weeke deelen door slaan of drukken te verwijderen. De sponsen worden na een tweede reiniging ver- zonden en wel zoo droog mogelijk, daar an ders een bederf intreedt, merkbaar aan een oranje-tint. Het duiken geschiedt vooral in den Griekschen Archipel, 't voornaamste veld voor de sponsen vangst. LOOSDÜINEN, 12 Mei. Op de groentenveihng zijn gisterenavond de volgende pi ij zen besteed: peen de soort f11.25 a 13.2e soort f5.75 a 8.75, radijs f0 45 a 0.60, raapstelen f 0.20 a 0.40, salade 1 e soort f2.20 a 3.30, dito 2e soort f0.95 a 1.50, Engelsche komkommers le sooit f 12.25 a 14.25, dito 2e soort f6 a 7.50, gele dito le soort til.a 12, 2e soort dito 1 6.75 a 8, IIoll. do. 17.a 9 50, rabniber fabloemkool le soort f23 a 25.dito 2e soort f6 a 9 alles per 100 sinks; stoofsla 18 a 25 c., spinazie 4 a 8 c., kervel f 1.10 a 1.30 c., postelein f 0 60 a 0.8O, peleiselie fO.CO a 0.75, zuring 7 a 14 ct., kleine komkommers (stek) 50 a 65 ct. per ben. NEW-YORK, 11 Mei Mel Juui. luh Aug f a i we 70"13/g Mei. Jum lull. Aug Mais 42i/s 431/4 .Sept. 72"A Sept. Dec. Dec Faillissement ca. Uit de Staati-Courant. Uitgesproken: W. A. Teunissen, vroeger winkelier in kruide nierswaren te Halfweg, thans zonder beroep te Heenibtede. Rechter-comm, mr. C. G. v. Reeken, cur. mr. N. J. L. Brantjes, te Haarlem. P. \an Cappelen, zonder beroep, wonende ihans te Haarlem. Rechter-comm. mr. C. G. von Reeken, cur. mr. F. Willekes Mc Donald, te Haarlem. M. Gerstel, tapper te Scheveningen. Rechter- comm. jlir. mr. W. II. de Savomin Lohman, cur. mr. M. Zijnen de Gier, te 's-Gravenhage. J. P. Kiel, laatstelijk inspecteur eener levens verzekeringmaatschappij te Gouda. Rechter- comm. mr. B. J. A. Steick, cm n« W. Tabingh Suermondt, te Rotterdam.' J. Bange, weduwe van 0. A. Dnks, winke lierster in kruidenierswaren, te Amsterdam. Rechter-comm. mr. B. Simons, cur. mr. L. Th. Jorissen, te Amsterdam. J. Seton, koopman te Rotterdam. Rechter- comm. mr. J. H, van Meurs, cur. mr, H. 11. do Hsrtog, te Rotterdam. A. R. Kachelhofer, weduwe van R J, Rohlfs, eenig lid der firma van Uxem en Rohlfs, winkelierster in linnen goederen etc. te Rotter dam. Rechter-comm. mr. J F. van der Lek de Cierctj, cur. mr. VV. Luyken Glashorst, te Rotterdam. H. van de Westelaken, bierbrouwer te Heesch. Rechter-comm. jlir. mr. F Verheijen, cur. mr. L. Sassen, te 's-Bosch. M. Olgeis, winkelier in kruidenierswaten en bloembollenbandeiaar te Egmond aan den Hoef Rechter-comm. jhr. mr. R. de Marees van Swinderen, cur. tor. A. Doibeck, te Alkmaar. Opgeheven: F. A. L. van Loenen, handelaar in rijwielen te BredaH. Komrr.eroa, vioeger kastelein te Visvliet, thans zonder bekende woonplaats; E. Th. Bakker, koffiehuishouder te Overveen. VltlotiBgcn. LOTEN VAN PARIJS 4 pet. h fr 500 van 1876. Trekking 10 Mei. Betaalbaar 25 Mei. No 23360 fr. 100000 175217 219538 210593 34532 t> 49342 16209 s 10000 5000 1000 1000 1000 1000 No. 93341 218980 t 111823 t 84781 252845 s 72280 fr. 1000 I 1000 1000 1000 1000 1000 Mei 13v.m. 3.19 nam. 3.35 14z 3 54 4.12 15: 4.30 4 51 Hoogte Tan liet water op de Rivieren. Berichten van 11 Mei. LOBITIf, 2 uur 's midd. 10.74 Gew. 0.03 M. IIAINZ, 12 uur 's tnidd. 1.55 Gew. 0.08 M. KOBLENZ, 9 uur 's morg. 2 50 Gew. 0.12 M. IRIER, 12 uur's midil. 0.98 Gew. 0.08 M." KEULEN, 11 uur 's morg. 2.42 Gew. 0 08 M. RUHRORT, 8 uur 's merg. 1 83 Gew. 0.05 M. Zon en Baan. Zonsopg. Mei 13 4.11 v.m. onderg. 7.42 n.m. s 14: 4.09 7.44 t 154 07 7.46 Volle Maan 14 Mei. Laatste kwartier 21 Mei. Familieberichten. (Uit eenige couranten.) Gehuwd: A. G. Caron en M. H. R. van Gameren, Tiel. Bevallen: E. A. Schut—ICreiken, z., Lochem. Overleden: wed. P. Warnier, 83 j., Haarlem R. J. Hood, m.Tunbridge Wells; mr. A. A. J. Clant, m. 86 j., Den HaagJ. H. Thomkins, m. 67 jRotterdamD. Kingma, v. 20 j,, Velp; M. M. Boers, v. Stolwijk; A. StarreveldBier, 67 j., UilgeestA. E. Bruin Jansen, Hoorn; L. B. Tjebbes, m. Arnhem. 1 e E S A. 13 Mei. Tivoli, Rott., 8 u. 'n Ouwe Don Juan. Verzoend. 15 5 Groote Schouwb., Rott., 8 u. Madame Sans-Gêne. 15 j> Groote Schouwb., Rott., 8 u. Inkwar tiering. 15 Tivoli, Rott., 8 u., Hamlet. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur; Casino Variété, Cool- singel, 8 uur; Pschorr Dameskapel, Korte Hoogstr., 8 uur.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 6