JBÏNNENLAm STADSNIEUWS. VLAAIIDDÏGEN. MAASSLUIS. Staten-Generaal. Rechtzaken,, Landbouw en Yeeteelt, Gemengd Nienws. ten voorbereidingen worden getroffen voor 'hun verpleging gedurende bun verblijf al daar, en dat de stoomschepen, Kaapstad! zul len aandoen. Do consul-generaal te Kaapstad! zal zoo spoedig mogelijk nadere berichten seinen. Da Brussélsche „Petit Bleu" bad „uit po litieke kringen" te 's-Gravenhage vernomen, dat onze regeering naar aanleiding der be dreiging van maarschalk Roberts om de hoe ven der Boeren te vernielen, en! met 't oog op de uitwijzing van 1400 ambtenaren der Z.-Afr. Spoorwegmaatschappij, besloten zou hebben haar neutrale houding m zake den Transvaalschen oorlog te laten varen en hot initiatief te nemen voor oen collectief pro test der Mogendheden tegen Engeland's in breuken op do regelen vrfn hot volkenrecht en op da bepalingen van de conventie nopens de rechten van invallende legers, op de Haageclie conferentie vastgesteld. Op kondschap uitgaande, is hot „Vad." ge bleken, dat hiervan in politieke kringen müets 'bekend is. In elk geval zcudon in. be doelde „bedreigingen" en in het feit der weg zending van de ambtenaren der Z. A. S. M. moeilijk redenen te vinden zijn de tot nog toe aangenomen houding te wijzigen. Wat met laatstbedoelde ambtenaren gebeurd is, is nog niet met zekerheid bekend, maar als zij geweigerd hebben den overwinnaar te die nen, is bet niet in strijd met het volkenrecht ben te verwijderen. Dit laatste schijnt ons nog niet zoo heel zeker toe. Men meldt ons Da Nedierlanjclscbe Vrouwenbond ter Inter nationale Ontwapening, wien men geen vol harding kan ontzeggen, verspreidt thans in da Vereeuigde Staten bij duizendtallen een „Appeal of Women of Holland to tihe Wo men of America", in de overtuiging, zooals de Bond zegt, dat het de plicht is van al de genen, die de gerechtigheid liefhebben, voor de Boeren te werken zoolang er nog een spramk van hoop is, en dappere Bngelsche vrienden er te ondersteunen, die strijd! voe ren tegen dezen oorlog en tegen, de annexatie der Hollandsere Republieken. {„Vad.") Bet Mïddelburgsch comité heeft tot nog toe ten behoeve van de krijgsgevangen Boe ren ontvangen f3259.59. Dr. Leijds is gisterenavond ten lO'/a uur met een der secretarissen der legatie te Brussel, vandaar in de residentie aangekomen. Atjeh. De correspondent der iN. R. Ct." te Ba tavia seinde onder dagteekening van gisteren Benden van den pretendent-sultan plun derden in Gedong. Onze troepen vielen deo vijand aan. Deze liet 51 dooden en 37 gewe ren achter. Aan onze zijde werden gedood 2 manschappen en gewond de luitenants Dijk stra en Lamberts en 11 manschappen. Ongevallenwet. Terstond na het bekend worden van het nieuwe wetsontwerp voor ongevallen vei zeke ring, heeft het Centrnal-Bestuur van den Nederl. R.-K. Volksbond een adres aan de Tweede Kamer gezonden, waarin bet ver klaart, dat het met belangstelling en waar deering heeft kennis genomen van de spoe dige indiening van een gewijzigd wetsontwerp tot wettelyke regeling der ongevallen-verze kering, en der Kamer beleefd doch dringend verzoekt, dat ontwerp in de afdeeliogen te onderzoeken vóór de Kamer hare zomer- vacantie begint. Tentoonstelling te Parijs. In de opperste jury van de Parijsche ten toonstelling hebben, volgens een besluit van 1894 o. a. zitting de algemeene commissaris sen der landen, buiten Frankrijk, met meer dan 500 inzenders. Ofschoon ons'land niet tot deze {17) landen behoort, is thans met vele anderen ook de Nederlandsche algemee- ne commissaris, baion Michiels van Verduy- nen, tot lid der opperste jury benoemd. Tevens hebben in dat college zitting de vïce-presidenten der juiys voor de verschil lende groepen. In die gioep II (Kunstwer ken) is o. a. tot vice-president benoemd onze landgenoot dr. Cuypeis. Preventieve hechtenis. Aan de leden der Rechterlijke Macht en der Balie van Nederland is een rondschrij ven verzonden, waarin o. m. wordt gezegd „Reeds meermalen is gewezen op dte leem te in onze wetgeving, dat personen, van wie achteraf bleek dat zij zonder voldoenden grond in preventieve hechtenis waren gesteld, na hun ontslag geenerlei vergoeding voor het hun aangedane leed en de huil berokkende schade wordt toegekend. „De overweging, dat voorziening hierin noodzakelijk: is, heeft ons geleid tob het be sluit, te trachten een vereeniging te stichten die zich tot taak zal stellen de meeding te verspreiden en aan te kweeiken, dat door een wettelijke regeling het kwaad dat in derge lijke gevallen in heb algemeen belang aan be paalde personen wordt berokkend, door den Staat, die het berokkende, behoort te worden veTgoéd, en die inmiddels, zoolang deze wet telijke regaling ontbreekt, aan hrdpwaardige slachtoffera der preventieve hechtenis zal trachten:, hulp te bieden." Verklaringen van instemming worden ge vraagd om bij voldoende blijken van instem ming een algemeen® vergadering te houden tm de vereeniging te constdtueereu. Dit schrijven is geteekemd door de heeren mr. M. W. L. S. Bilderdijfc, te Utrecht; J. p. Lr. Blankenberg, mr. Lod, S. Boas, mr. W. p'. A. Hellegers, mr. T. J. B. Hiltermamn, P. H. Hugenholtz Jr., allen te Amsterdam J. H A. A. KaJff, Bloem en daal; mr. H. P. de Kouter, Haarlem; mr. Frank van Len- nep, Amsterdam; mr. H. O. Pennink, Zut- fen; mr. B. J. Polenaar, Amsterdammr. J. C. Post, Amsterdam; mr. C. Ai Romer, Leeuwarden; mr. H. Schaap, Groningen; mr. J. van -Setton, Zwolle; prof. mr. M. W. F. Treub, Amsterdam mr. J. Verdam, Alk- ma'armr. H. L. A. Visser, Amsterdam mr. J. R. Voüte, id.H. Werbheim, id. H. J. Westerling, id.mr. W. B. Wester- mama, id. Bij voldoende blijken van instemming, zal vermoedelijik in September de vereeniging op gericht worden on een beroep worden ged'aan op de medewerking van heb publiek. Het spreekt vanzelf dat de beoogde vereeniging geen politieke kleair heeft, (Wat ook reeds uit de namen der onderteekenaars blijkt; zijj wil alleen, een practisehe regeling der zaak bevor deren, on intusschen practóscli helpend op treden. Zij die reeds nu in beginsel instemming met het plan willen betuigen1, worden uifc- genoodigd, d'aarvan aan een der onderteeke naars te doen blijken. Reeds betuigde/ri" hun volle instemming de heeren mr. A. F. de Bas, Den Haag; Cli. Boissövain'; mr G. Kirberger, prof. dr. A Kuyper. mr. W. R. op ten Noort-, allen te Amsterdam mr. G. Polak Daniels, Rotter damdr. P. H. Rittor, Amsterdam en mr. A. Savelberg, Maastricht. Zaak-Hogerhuis. Bet comité voi de openlucht-samenkomst voor de Gebr. Hogerhuis, heeft in een cir culaire de aanleiding en het doel der meeting nader ontvouwd. By de openlucht-meeting aan de Waldorp- stiaat te 's Gravenhage zullen Zondag a.s. o. a. als sprekers optreden W. Appel, van Zaandam, J. A. Bergmeijer van Dordt, mr. M Mendels van Amsterdam, F. Mol, van Den Haag, C. Smeijz van Rotterdam en Jan IIoo- gerhuri, broeder van de drie veroordeelden, de man, op wien eerst de verdenking der politie rustte, dat hij met zijn broeders Wie- bren en Marten de inbraak zou gepleegd hebben, maar die zijn alibi kon bewijzen. De zangvereeniging »Aurora" uit Dordt zal op liet terrein liederen zingen en de banieren daar worden ontplooid nu de optocht geweigerd is. Togen «Ie kwakzalverij. Ter jaarvergadering der Vereeniging tegen de Kwakzalverij, gisteren te Amsterdam ge houden, bleek, dat het ledental 750 bedroeg en het voordeelig kassaldo f 350. Tot bestuurs leden in drie vacatures werden gekozen de heeien mr. Massink, dr. Rutgers van der Loef en Van Riel. Door een wijziging in de uit gifte van het Maandblad zal besparing ver kregen worden. De Vereeniging blijft vooral strijd voeren tegen personen als het Stap horster boertje en anderen, die door doctoren worden bijgestaan. By Kon. besluit is ter zake van zijn moe dig en beleidvol gedrag by het onderdrukken van ren oproerige beweging in de rnaand Maart 1897 in de bovenstreken van de af delingen Asahan de res. Oostkust van Su matra, benoemd tot ridder 4e kl. van de Militare Willemsorde de sergeant Kamar, van het korps gewapende politienaren te Tandjong Balei, in die afdeeling. Blijkens een telegram van den Gouv.-Gen. van Ned.-Indië, van 26 Juni 1900, wordt de gouvernementskoffie-oogst op Java voor dit jaar thans geraamd op 210,000 picols. (BSt.-Ct.") OVERSCHIE, 27 Juni, De gemeenteraad zal eene openbare vergadering houden op Zaterdag 30 Juni te 10 uur voorm. OVERSCHIE, 27 Juni. De dieven schijnen het thans voorzien te hebben op de visch- wateren alhier. Ten nadeele van Hendriks alhier zyn 17 palingfuiken opgehaald en vernield en ten nadeele van P. Voorwinden te Rotterdam zijn uit den polder 16 Hoven 8 palingfuiken ontvreemd. OVERSCHIE, 27 Juni. De man die Zater dagnacht onder deze gemeente op het erf van Meurs is aangehouden en aan de politie overgeleverd, R. K. uit Terschelling, is gis teren naar het ziekenhuis te Rotterdam over gebracht om geneeskundig onderzocht te worden. Verkiezing-Kamer van Koophandel. Bij de heden gehouden herslemming voor een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werden iugpleverd 11 stembriefjes hieivan bekwam-de heer B. A. J. Wittkampf 8 stemmen en de heer J. floek Az. 2 stem men, terwijl er een in blanco was uitgebracht. Gekozen werd dus de heer B A, J. Wittkampf. Met ingang van 1 Juli is eenol ontslagen de klerk der posterijen en telegrafie 2de kl. A. Joppe, alhier. De heer K. Beukers van hier heeft aan de Amsterdamsche Universiteit met goed gevolg het candidaats-examen in de genees kunde afgelegd. Te 's-Gravenhagp is geslaagd voor de akte L. O- mej. S. Voogd, alhier. Op de tentoonstelling te Parijs is den 22sten dezer door de jury, op voorstel van den voor zitter, bij acclamatie de hoogste onderschei ding (médaille d'honneur) toegekend aan de collectieve inzending van boekwerken door de ïVercénigmg ter bevordering van de be langen des boekhandels in Nederland". Onder de 48 in den catalogus vermelde inzenders voor deze tentoonstelling komt voor de firma H, A. M. Roelants. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van sFloralia" werd het reglement vast gesteld en een definitief bestuur gekozen, dat zich vervolgens aldus heeft geconstitueerd Simon A. Maas, voorzitter, A. W. Vaandrager, le secretaris A. van Waart, 2e secretaris; W. J. Ileyügers, penningmeesterE. M. Beu kers, H. Geijsendorpher, mej. E. M. C. Maas. Wij herinneren onze lezers aan de verga dering van sSchiedam Vooruit", die morgen (Donderdap)avond te 8 uur in het Verkoop lokaal aan de Lange Haven zal plaats hebben Hedenmorgen kwam Jan Aalbers, wonende in het Willemshofje, met zijn duim in aan- iaking met den zaag in de stoom houtzagerij der firma J. J. Melchers, tengevolge waarvan die ernstig gekwetst werd. Geneeskundige hulp weid dadelijk inge- loepen, waarna Aalbers naar huis is gegaan. 'Onze vroegere stadgenoot, de heer A. Gioeneveld, predikant bij de Ned. Herv, Gemeente te Schellinkhout, heeft een beroep al&zoodanig naar Hoogwout aangenomen. Aan liet bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd Een damesceintuur, c-eu. kinderzak, een kinderschoen, -een portemonnaie inhoudende f 0.1G. De rechthebbenden kunnen zatóh ter terug1 bokoming vervoegen aan gemeld politiebu- Opgave der brieven verzonden uit en naar Vlaardingen over de le helft der maand Juni 1900, geadresseerd geweest aan onbe kenden, welke brieven op schriftelijke aan vrage doo-r de afzenders -of de geadresseerden aan het postkantoor te Vlaardingen of Rot terdam kunnen gereclameerd worden. Verzonden geweest aanJ. van der Mij, Hoogweg?; J, de Cerijk, Haarlemmermeer; H Winkelaar, N. Pekela; R. van den Hoek, Rotterdam. Naar liet buitenland aan: Wagenaars, Antwerpen. Gemeenteraad. In de gisteravond! gehouden raadszitting waren afwezig do hoeren A. Lruijendijk, A. Zonneveld en L. van der Endb, de beide laateteni met kennisgeving. De notulen van de vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedgekeurd De Voorzitter doet mededealing, dat van den heer A. J, van der Paauw bericht is ontvangen) d'at hij zijn benoeming tot lid der gezondheidscommissie aanneemt. Ter voldoening aan art. 8 van (het regle ment voor genoemde commissie is bericht ontvangen, d'at de heer Van der Endt ia ge kozen tot voorzitter, de heer Van der Paauw tob secretaris dier commissie en de rooster van aftreding is vastgesteld ais volgt: Den len. Jan. 1901 treden af die heeren W. v. d. Starp en K. Ebes; in 1902 de lieeren L. v. d. Eindt en O. J. Stal; in 1903 de hee ren H. Bogtstra en A. J. van der Paauw. Vervolgens wordt afschrijving verleend van hun aanslag in de belasting op het in komen, dienst 1900, wegens vertrek uit de gemeente, aan A. Groenewegen, 7 maanden,; J. van. Baal, 7 mnd. en mej. A. H. öollem- teur, 10 mnd'. Van den heer jhr. R. W. van der Do&s, directeur der gasfabriek alhier, een adres, waarbijj wordt voorgesteld de concessie voor gasverlichting met zes jaren te verlengen, in ruil waarvoor de gasprijs met J cent per uur en pei' vlam zou worden, verminderd' en ge bracht zou worden op f cent. Het onderhoud en plaatseru van nieuwe lantaarns enz. zou komen voor rekening van den adressant. B. eu W. stellen voor, dit adres te stellen in handen van de vroegere raadscommissie, in zake de gasfabriek tar fine van onderzoek en rapport, waartoe wordt besloten. Nog ia ingekomen oen adres van mevr. Rahder geb. van der Lely, te Hoogeveen, eigenares van de panden Haven B 141 en 142, waarin wordt medegedeeld dat de kad'o lang® de Zuidgeer in zoon slechten toestand' verkeert, dat het water onder h'aar huizen spoelt en verzoekt dat een gedeelte der Zuid- geer voor de sluis zal worden gedempt, Waar in voor een gedeelte der kosten' door haar zal worden bijgedragen. B. en W,, de commissie van fabricage ge boord, stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken omdat het niet raadzaam is het sluisje, dat toegang geeft naar de Zuid- geer, te dempen. Conform besloten. Daarna stellen B. en W. voor te besluiten tot verhooging van of toevoeging aan) die be grooting voor 1899 van f 14,272.284 tot het voldoen van f 747.434 uit den post voor on voorziene uitgaven, en tot het doen van of- en overschrijving van verschillende posten tot een bedrag van 1873. Goedgekeurd'. Alsuu is aan de orde het voorstel tot het bouwen van een Ziekenbarak aan den Singel of Spuikade. De Voorzitter licht deze zaak toe en zegt dat B. en W. reedis jiarenj pogingen heb ben aangewend tot hot in eigendom verkrij gen van een.' etmk grond waarop een nieuwe barak zou kunnen worden .gebouwd. Ook d'e raadsleden hebben al eens rondgezien doch tot heden zonder resultaat. De laandachb van het Dagelij ksch Bestuur is gevallen' op den Singel of Spuikade, die hun daartoe geschikt voorkwam, en waarover ook de geneeskundi ge inspecteur en de gemeente-geneesheer dr. van der Stiaxp zich gunstig hebben uitgela ten. De bedoelde plaats is gelegen ten Zuiden van de Israelietische begraafplaats, naast 't bestaande kolenpad en binnen den dijk. De kosten van de barak, waarvan een schetstee- keming wordit overgelegd, zouden bedragen f 6400, te dekken door gddleening. De Voorzitter stelt namens B. enW. voor, te besluiten, tot het bouwen van een zdekênbarak op de aangeduide plaats over te gaan, waarna een uitgewerkt plan met be stek zal worden opgemaakt. De heer Dirkzwager wensaht de ba^- rak ten noorden van de begraafplaats te bou wen, omdaJt die plaats hem meer geschikt voorkomt, doch 3e heer Van der 'Doil vreeeb dlaib dan een beschoeiing aam den! wa terkant onvermijdelijk zal blijken, hetgeen db kosten aanmerkelijk zal verhoogen. De Voorzi t ter zegt nog, dat de barak dan buiten den dijk komt te staan, hetgeen niet gewenschit is met het oog op hooge vloe den, tenzij' men de grond ophoogt, hetgeen een groeten dfruk op de beschoeiing zou ver- oorzaiken). Het voorstel' van B. en W. in stemming gebracht, wordt daarna aangenomen. Het voorstel tot het .aangaan eener geld leen in g ad ƒ10,000 tot dekking der koeten voor het bouwen eener ziekenbarak en f 3125 subsidie aan het Rijk in de kosten van ver betering van het oostelijke havenhoofd, vond! nog al eenjge tegenkanting. De heer Moerman zegt, dat bij. het bou wen van een nieuwe ziekenbarak altijd het plan heeft voorgezeten, dat d'e oudle barak zou worden verkocht en de opbrengst daar van zou strekken in mindering van) d'e kos ten der nieuwe barak. Nu komen B. en W. met het voorstel het volle bedrag voor die nieuwe barak te leenem en hij! kan daarmede niet meegaam. Hij' wil de leening met f 2500 v.ermindérd zien, het bedrag waarop do oude .barak met de daarbij bahoorendo woonhuizen vroeger zijn getaxeerd. De Voorzitter zegt, d!at in Augustus a.s. de uitkeering aan het Rijk moet plaaits hebben en met het oog daarop het nemen, van een besluit «enigen spoed vereischt. De heer Moerman kan, met het oog op den schuldenlast der gemeente, met het voor stal van B. en W. niet meegaan! en stelt voor de oude barak met de woningen te verknopen ■en de opbrengst daarvan te doen strekken in mindering vani de kosten der nieuwe ba rak. Dit voorstel' ondersteund, wordt in stem ming gebracht en met 6 tegen 4 stemmen aangenomen. Vóór stemmen de heeren J. Velten'aar, D. van Dalem, H. v. Rossen, J. U. Sonneveld, A. Moerman en C. Doelman. Tegen stemmen de heeren Van dier Spek, Van der üoll, Dirkzwager on) Overman. Het aangaan van een geldleen! ng komt hierdoor te vervallen. Daarna worden d'e lieeren H. van Rossen, H. Oreranm en D. van Dalen in d)e commis sie benoond tob het nazien der verschillende rekeningen, .dienst 1899. De Voorzitter zegt dat die heer Van der Does heeft verzocht heb rapport van den heer 'Cramer, deskundig adviseur in zake de gaskwestie te mogen inzien. Spreker wenscht dit verzoek aam. dfen' Riaad over te brengen omdat hot rapport, behoort bij' de stukken van d'e Raadscommissie. Met algemeen© stemmen wordt op het verzoek afwijzend' be schikt. Bij de rond vraag zegt de hoer D ir k z w a- gei* d'at da wenschelijfcheadi is gebleken! het bmgetje over die Monstersche sluis af te slui ten, opdat het niet meer kan! voorSomen d'at kinderen daarop spelende er af vallen emi ver drinken, zooals onlangs is gebeurd. DP Voor z iitter zegt dab 'bedoelde sluis en brug eigendom is van Delfland «mi 'hij het verzoek van dfen heer Dirkzwager aam d'at college zal overbrengen. Niets meer te behandelen) zijnde, sluit de Voorzitter do vergadering. Op de tentoonstelling van het Zeewezen le 's-Gravenhage zullen van hier te zien zijn het bovengedeelte van het schippersbord, dat in de Groote Kerk der Hervormden prijkt en de beide scheepjes op het koorhek. Kerkvoogden hebben het bord waarvan het schilderwerk door de gebarsten en ver vuilde vernislaag, welke er over lag, zeer benadeeld werd, ter restauratie toevertrouwd aan onzen stadgenoot den heerC. VV. Smith, die de vernislaag heeft verwijderd. Nu komen de twee zeestukjes, voorstellin gen uit het visscherybediijf, waarvan het bovenste gfflankeerd wordt, door twee vis- schers, ieder met een groote visch in de hand, uitmuntend tot hun recht. 'Hedennacht werd het loggerschip Suzan na VL 4, schipper H. Nicolai, reeder A. van Daelen te Antwerpen, inden Waterweg door de uitgaande stoomboot Oldham zoodauig aangevaren, dat de logger ter hoogte van Vlaardingen aan den grond moest worden gezet, Be Suzanna had 36 ton visch aan boord. De bemanning heeft zich met eigen boot gered. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 27 Juni. {Per Telegraaf.) Het -debat over het wetsontwerp betrekke lijk progressie van gemeentebelastingen werd voortgezet. De heer RINK vulde zijn. amendement „tob weglating van den eisck dat de progres sie bij een belastbaar inkomen van zevenmaal het minimum voor het levensonderhoud op houdt," aan met het voorstel-Kuyper, om het maximum van heffing der toenemingen te bepalen op 2 maal het percentage van een belastbaar inkomen, gelijk aan! 14 maal de scan (do Reg. stelt voor gelijk aan d!e oom) voor noodzakelijk lovensonderhoud! afgetrok ken. De heer VEDEGENS, nader zijn amende ment strekkende dat tób Regeeringsboe- zidh't zich zal bepalen tot heb tegengaan van buitensporigheden ten aanzien: van progres sie, en dit hooger toezicht dus ndet moet af dalen in details op het gebied van gemeente belasting! verdedigende, betoogt dat in znjn regeling noch een ministerie van con servatieve, noch/ een radicale of zelfs van so cialistische richting de progressie hooger zou kunnen opvoeren dan do gemeenten zeli zou den willen, daarbij voorts aanvoerende d!at db jongste verkiezing te Deventer hem go- rust gesteld! heeft dat 's Ministers ambts voorganger' ete wet van 1897 vooreerst niet zal heretéUen. De heer BASTERT bestrijdt tób z. i'. in- grijpendte amendement-Fokker c. s. Het amendt.-Pijnappel wordt zoodanig ge wijzigd d!at ook degressie wordt 'toegelaten. De heer SMEHNGE steïdte oen amende ment voor om de progressie niet te doen op houden bij heb 7-voud maar eerst bij tót ilo- voud van den aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud. De MINISTER VAN BINNESNL. ZA KEN antwoordde den heer Van Alptóni dat bij verordening kan worden! bepaald dab de inkomsten der kinderen niet geheel in re kening worden gebracht bij d'e berekening van de zuivere, inkomsten van heb gezin. De minister bestreed nader het amendement- Fokker c. s. waarbij door een combdnaitiei van negete eon buitengewoon groote progressie kan worden verkregen. De regeling van dat amendement is volgens spr. ondeugdelijk en ondenkbaar. Tegen het amendt.-Veegens voert de Minister aan dat daarbij alle vast heid en zekerheid! tot heb gaan in één lich ting ontbreekt door het leggen van do macht in hamden van afwisselende Ministers. Over de andere amendementen laat hij de beslis sing aam dfe Kamer over. De MINISTER VAN FINANCIËN be streed nader de bij' tót amendbmemit-Kuyper voorgestane splitsing tussctón inkomens uit arbeid en vermogen. Het amendement-Vccgens (algemeene vrij heid voor gemeentebesturen behoudens toe zicht van hooger bestuur) werd verworpen met 49 tegen 27 stemmen. Heb amendement-Fokker c. s. (ruimere progressie) werd met 46 tegen 31 stemmen verworpen. Het le am en domen t-Kuyper (splitsing tus- schen vermogens- en arbeidis-inkomsten) werd aangenomen met 46 tegen 29 stemmen. Het sub-iamendemenkVan Dedem op het aimendt.-Rink (waarborg voor gelleidelij- ke progressie) werd1 verworpen met 47 tegen 30 «temmfen. Het amendt.-Rink (vrijheid van progressie boven tót zevenvoud en berekening naar den maatstaf van IJ maal de som voor aftrek van noodzakelijk levensonderhoud) werdi aangeno men met 68 tegen 9 stemmen. Dientengevolge vervielen de andere amen- dementen-Kuyper, en de heeren! Van Dedem. en Smeenge beschouwen hun amendementen ook als vervallen. Heit amendlb.-Basterb c. s. (mogelijlldheid de bestaande verordeningen die weinig afwijken van dit ontwerp, van kracht te laten) werd aangenomen met 50 tegen 25 stemmen. Addus gewijlzigd is art. 2 goedgekeurd'. Op een vraag van den hoer KOLKMAN antwoordde de MIN. VAN BINNENL V. V KEN dat verordeningen, na 1897 go v kourd, in overeenstemming met die wet-Van Houten, geemi nieuwe goedkeuring voor dit ontwierp behoeven. Een amend't.-Kolkmaa in dien geest woivi„ door den Minister overgenomen. Hét geheéle wetsontwerp wordt d'aarna) aangenomen met 62 tegen 7 stemmen. Aan de lijst van! werkzaam h e dien werdén nog eenjge kleine wetsontwerpen toegevoegd. Goedgekeurd werd het renteloos voorschot voor de uitbreiding van den! "Wostlandhchan stoomtramweg met lijlnen van 's-Gravenza,Ti- deHoek van Holland, NaaldwijkMaas sluis en Maasiiandsohe damDelft. Kantongerecht te Schiedam. Vonnissen uitgesproken 27 Juni 1900. Schiedam. Straatschenderij H. C., tot f3 boete subs, 2 dagen hecht. J, B. K., tot f 0.50 boete subs. 1 d. h, Overtreding van de Boterwet A. v. d. B, vrouw van W. B., tot f6 boete subs. 4 d. h. Openbare dronkenschap P. J. J. tot fl boete subs. 1 d. h. R. II. (7e herh.) tot 7 d. h. Zonder daartoe gerechtigd zijn in de maand Mei loopen op een weiland: W. J. C. v. D., C. M. V., H, G., P. J. v. d. B., J. L., L. L., P. L., T. L. v. d. W., J. L S., W. G. d. B., G. H. V., ieder tot f3 boete subs. 2 d. h. A A. v. d. H., tot f 1 boete subs. 1 d, h. Vlaardingen. Openbare dronkenschap A. V., tot fl boete subs. 1 d, h.; P. K. en C. D., ieder tot f 5 boete subs. 3d. h. J. D. (8e herh.) tot 10 dagen hechtenis en plaatsing in eene rijkswerkinrichting gedu rende zes maanden. Maassluis. Openbare dronkenschap K. d. B., tot f3 boete subs. 3 d. h. Politie-overtreding P. O te Naaldwijk tot fl b. subs. 1 d. h. W. v. d. W., te 's-Gravenzande f 2 b. s. 1 d. h. Zonder daartoe gerechtigd te zyn in de maand Mei loopen op een weiland C. v. d. M. eo P. M., tot fl boete subs. 1 d. h.; P. B., H. D., en J. D., te's-Graven- zatide ieder tot f 3 b. subs. 2 d. h. Spoorwegovertreding J. V,, ontslagen van rechtsvervolging. Gedurende de maand Mei zijn in België uit Nederland ingevoerd 5802 stuks rundvee, wegende te zamen 2,524,651 kilo, tegen 4871 stuks in de maand April. Gedurende de 5 eerste maanden vau dit jaar zijn in Belgie ingevoerd 23,792 stuks, wegende 10,820,691 kilo. Tiet Jcerhconflict te Fetjcnoord. Nu ds. Monsma van de Herv. kerk op Feyenoord door het classicaal bestuur ge schorst is, heeft ds. Be Klerk van Charlois Zondag zyn dienst vervuld. Toen hij, schrijft »De Hollandermet enkele woorden aan het treurige feit herinnerde, stonden een 40 a 80 tal mannen en vrouwen van hunne zit- Sö

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2