maassluïs. Geref. Kerken. Uit de Staatscourant,. STABSNimÜWS; YLAARDDsGEN. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. te en. eindigde met den -wensch dat do sam-en- weriang mocht strekken, ter ontwikkeling van de more-ede, intellectueel© on materieel© be langen van dit gewest, Üe beer Have! aar, daarna namens de le den aan de rechterzijde gezeten, den heer Pa rijn welkom boetende, begroette in hem een Cammiss&rLs der Koningin met veel geest- fcraeht, waaraan hij een zeldzame inate van werkkracht paart, een voorzitter op wien vol komen onpartijdigheid men ikan staat maken. BGj verzekerde dat dezerzijds do pogingen van dien Commissaris en Godep. Staten tot bevordering van den bloed dier provincie met kracht zullen worden gesteund. De h-eer De Bic verklaarde hierop namens de gansche vergadering, geheel te onderschrij ven de woorden door den heer Havelaar ge sproken. Bij de mededeeling van hot ingekomen verslag over 1899 van den hoofdingenieur van den -Prov. Waterstaat, sprak die voorzitter, naar aanleiding van het in dat verslag ver melde feit, dat de hoofdingenieur op 1 Ja nuari 11. 25 jaar die functie- had vervuld, een woord van dankbetuiging voor de vel© en ge wichtige diensten door dien ambtenaar aan de provincie bewezen, en uitte den wensch dat de hoofdingenieur nog vele jaren zijjn goedh diensten zou blijven bewijzenmet w-elk een -en ander de vergadering haar in stemming betuigde. Met betrekking tot het advies van Gedep. Staiten betreffende de aanvrage van de Hol- üamdsche Etoctrischo Spoorwegmaatschappij te Amsterdam om subsidie voor tramverbin- dingen Am sterdam-Alfen en Leiden-Haax- lemmermeer, werd- met 44 tegem 30 stemmen aangenomen een voorstel van den heer Van Kempen, om d» zaak van de agenda af to voeren en te renvoieeren naar de najaarsver gadering. Zich vertvondbren.de over heb ongunstig ad vies van Gedep. Staten en dit toeschrijvend© aan ontevredenheid over het feit dab belang hebbende gemeenten niet genoog bijdragen hadden, toegezegd, deelde de heer Van Kem pen mede dat dit advies reeds in zoover ge holpen heeft dat verscheiden gemeenten van plan zijn hun toegezegde subsidie aanzienlijk -te vermeerderen. In handen van een commissie werd gesteld het verzoek van Ge-dep. Staten tot diligent- vexklaring ter zake der onderhandelingen met krankrinn igengestichten. Afwijzend werd beschikt op de wederom in handen van Gedep. Staten gestelde adressen om subsidie voor de spoorlijnen van Scheve- ningen. naar den Hoek van Holland en voor een. viseohershaven aan den. Hoek van Hal- land, met -spoorwegverbinding naar Scheve- ningem en 's-Gravenhage. Commisoriaal zijn gemaakt de wijziging van de reglementen van Delfland en Schie- land t-er bevordering van een. betere water- doorstrooming naar de Noordzee-, met de adressen en de hier daartegen ingekomen be zwaarschriften van Dijkgraven en hoogheem raden van -Delfland en Schieland; de wijzi ging van het justitie-reglement -op de Gouwe en van de verordening op de boezemwateren, alsmede alle voorstellen tob vaststelling of wijziging van polderreglementen; het voor stel tob het nemen van een proef tot vast stelling van den weg tunschen Bergschenhoek en. Hilligersberghet adres van Maassluis om 'tegemoetkoming in de koeten van onder houd der haven. Om praeadvies werden naasr Gedep. Sta ten verzonden de aanvrage voor subsidie-ver hooging voor de Haagsche Teekenacademie het adres om de vaste bruggen over den Vliet -bij Voorburg dbor beweegbare te vervangen en ©en heden ontvangen adres van de afd. Alfen en Oudshoorn van -het jsu-b om sub sidie voor een teekenschool. Van de boeren Gevers Deynoofc, v. d. Lith, Ruysch, Bevers en v. Vollen hoven is een voor stel ontvangen om Gedep. Staten uit te noo- digen een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheid om, behoudens buitengewone ge vallen, de provinciale sluizen en bruggen ge durende dam Zondag te sluiten, in 't belang van de rust van het personeel. De heer Ge vers 'Beynoot lichtte mondeling dit voorstel toe, dat aan Gedep. Staten om advies is ge zonden. De heer Do-der heeft geïnterpelleerd! over hetgeen Gedep. Staten hebuen gedaan in 't belang van de verbetering van den waterweg van Dordrecht naar zee. „Hebben Gedep. Staten zoo luidt de vraag zich laten ge legen liggen aan de verbetering van den wa terweg van Dordrecht naar zee, en zoo ja, met welk gevolg In de volgende vergadering zullen Gedep. Staten de vraag beantwoorden. -Die vergadering is bepaald tegen Dinsdag 17 Julr. Nederland en China. Mevrouw Knobel, echtgenoote van onzen minister-resident te Peking verkeert nog in volkomen onzekerheid omtrent het lot van haar echtgenoot. De laatste van hem ontvangen brief kwam haar den 18n Mei in handen. Daarin was nog geen sprake van eenig^ onrustwekkend verschijnsel. Een later schrijven kan, ook in normale omstandigheden, niet zijn aangekomen. Het Europeesche personeel van het ge zantschap bestaat, behalve den heer Knobel, nog uit zijn secretaris, den heer W. van Duysberg, zoon van den heer Van Duysberg, referendaris aan het Dep. van Buiten). Zaken. Te Shang-haï worden thans ook voor de havens aan de Yang-tse-rivier de Neder- landsche belangen vertegenwoordigd en be hartigd door den consul van Walree. Heden meldt men ons nog: Met 't oog op de gewoonte aan gevaar, dat alleen vreemden in China doorgaans be dreigt, terwijl alles ten siott8 tóch goed af loopt en mevr. K, vrij sceptisch gezind omtrent de verwarde eo onzekere berichten over het lot der gezanten te Peking. Jarlstenve reen iging. Mr. A A de Pinto opende Vrijdag te Middelburg de dertigste -algemeen© vergade ring der „Wed. Juristenv-ereenigmg". Hij her innerde er aan dat bijna een -kwart eeuw ge leden te Middelburg een vergadering plaats bad-, waarop reeds een onderdeel behandeld werd der wetgeving in het belang dei jeugd, nl. de voogdij over in gestichten verpleegde minderjarigen, en dat later volgde een ver gadering in Den Bosch, waar het beheer dhr goederen, van. minderjarigen en het toezicht daarop aan de orde was. Voor de jeugd was de Vere-eniging eveneens werkzaam toen in de vergadering van 1895 in Den -Bosch be handeld Werden de prae-adviezen-Karsten en Rethaan Macharé over berechting van jeug dige misdadigers. Deze zij» niet zonder in vloed gebleven op de thans tot stand' geko men wet, hoewel naar sprekers oordeel deze vorm verre van gelukkig en haar inhoud aan gewichtige bedenkingen onderhevig ie. Toch verwezenlijkt zij een grondgedachte, die ieders instemming moet hebben. Spreker wees -op het belang der beid'e nu aan dé orde zijnde onderwerpen. Ten slotte veiwulde spreker den treurigen plicht een diepgevoeld woord van hulde aan d© nagedachtenis van mr. G. de Vries te brengen, eenmaal zijn ehef, aan. wien hij heel veel te danken heeft. De Vries werd 18 Dec. 1889 -tot eerelid benoemd ter gelegenheid van zijn 50-jarig doctoraat in letteren en rechten en zal geëerd blijven als groot jurist en braaf man, (Applaus.) Het bureau wercf aangevuld met dfe hoeren mrs. A F. de Savomin Lobman, Van Meeu wen, Montijn en De Veer. Aan de orde kwam de discussie over ten uitvoerlegging va» vonnissen in burgerlijke zaken, pra-e-adviseus prof. Molengraaf en mr. W. Tli. C. van Doorn. Aan de discussie namen deel mr._ J. A. Levy, mr. J. Limburg, prof. MolengraaJf en prof Jitta, waarna de beide vraagpunten, na amendoering va» het tweede door den heer De Savomin Lobman, bevestigend werden beantwoord. Na- afloop der vergadering vereenigden- de leden zich aan een diner in. liet badhotel te Domburg. Aan de zeer geanimeerde uitgebreide dis cussie werd deelgenomen door mr. S. J. M. van Geuns, subst.-off. v. just, -te Gravenhage, prof. G. A. van Hamel, van Amsterdam, mr. J. A. Levy, te Amsterdam, mr. W. A. van Zijst, te U trecht-, prof. mr. D. Simons, te Utrecht, mr. J. baron van Lamsweerde, te 's Hertogenbosch, mr, L. E. Visser, adj.-com- mies bij Buitenlandsche Zaken te 's-Graven hage, en de praeadviseurs mr. L. M. Rollin Conquerqu© en luit.-Icol. G. J. W. Koolemans Beynen. Een eigenaardig incident leverde mr. J. W. van der Bie-sen, lid van de Eerste Ka mer, die, waar mr. Levy had gesproken over de pressie van buiten geoefend op de krijgs raden in de zaak-Dreyfus, vertelaarde een niet gecasseerd rechterlijk vonnis t© eerbie digen en mr. Levy daarom het recht ontzeg de over de Dreyfus-zaak te spreken zooals hij gedaan had. Hoe zon men. het vinden, vroeg hij, wanneer men in Frankrijk zoo ging spre ken over het arrest van den Hoogon Raad in zake de revisie-Hogerhuizen. De voorzitter verzocht den spreiker niet de zaak-Dreyfus te behandelen noch de zaak- Hogerhiiiuen. Hij zag het verband tusschen beide niet in. Mr. van der Biesen verklaarde dat het zijn voornemen was te protesteeren tegen de door mr. Levy gebruikte woorden en verliet daar op het spreekgestoelte. De voorzitter zeide- dat hij "t protest eer biedigde, hoewel hij het er volmaakt oneens mee was. Na sluiting der discussie werd overge gaan tot de stemming over de vraagpunten 1. Moet er voor tijd van vrede voor de Landmacht een afzonderlijk© militaire rechtspraak zijn, waar het geldt de berech ting van zuiver militaire delicten? Ontkennend beantwoord met 39 tegen 20 stemmen, twee blanco. 2. Moet er een zijn, waar het geldt ge mengde militaire delicten (zoo nauwkeurig mogelijk in de wet omschreven) Ontkennend beantwoord met 51 tegen 10 stemmen. 3. Moet er een zijn, waar het geldt com mune delicten 1 Ontkennend beantwoord met 57 egeu 4 stemmen. 4. Moeten dezelfde beslissingen (ad ïlm, 2m, 3m) gelden voor de Zeemacht? Bij acclamatie bevestigend beantwoord. 5. Moet er, onafhankelijk van het ant woord op vraag 4, voor de Zeemacht een af zonderlijke militaire rechtspraak zijn voor bij de wet aangewezen urgente gevallen? Met algemeen© stemmen bevestigend- be antwoord. 6. Moet, voor zoover afzonderlijke mili taire redhtepraak (voor een of meer der geval len 14) gewenscht wordt, deze worden op gedragen aan gemengde colleges? Dit punt verviel. Na afdoening van huishoudelijke werk zaamheden en bekendmaking dat tot be stuursleden gekozen waren mr. M. J. de Wit Hamer, advocaat te Middelburg, mr. S. M. S. de Ranitz, raadsheer in den Hoogen Raad en mr. W. J. K&rsten, raadsheer in het Ge rechtshof te 'e-Graveaahage, werd bet bestuur gemachtigd voor de plaats van de volgende vergadering te 'kiezen tusschen Leeuwarden en Dordrecht. De vergadering werd daarna met die ge bruikelijke plichtplegingen gesloten en ver eenigden de leden zich aan een diner in heb Grand Hotel te Vlissingen. Den tweeden dag (Zaterdag) kwam in be handeling de vraag„Moet voor tijd' van vre de een afzonderlijke rechtspraak voor mili tairen worden behoudenzoo jay -binnen wel ke grenzen Van de vier praeadviseura acht de -kapt.-luit. ter zee J. P, van Rossum afzon derlijke rechtspraak voor militairen in vredes tijd altijd onnoodig; de luit.-kol. G. J. W. Koolemans Beynen wil de grens trekken tus schen de gemengde en de commune misdrijh ven, dus de militaire en de gemengde wèl, de commune niét door dien militairen rechter laten beoordeelen, maar dezen voor zijn taak beter doen opleiden mr. L. M. Rollin Cou- querque wil den militairen rechter behouden voor elk misdrijf door een militair gepleegd, tot belastingoverfcredingen toe, maar h-em ook beter geschikt maken voor zijn taak dan hij- thans is, terwijl eindelijk mr. P. Ver Lore© van Thema&t, het op enkele kleinighe den als de belastingovertredingen na, geheel met den vorigen praeadviseur -eens is. Gislemamiddag kwam de commissie van rapporteurs voor de drankwet reeds bijeen tot vaststelling der punten voor het voorloo- pig verslag van het afileelingsonderzoek. Tot gelijk doel vergadert heden de com missie voor de herziening der kieswet. Naar wjj vernemen, is de regeering voor nemens een rechtsgeleerd raadsman te ver binden aan de directie der grootboeken te Amsterdam. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's rijks schatkist op 30 Juni 1.1. bedroeg: by de Nederl. Bank. f 0,143,559.75'/, bij de betaalmeesters. - 2,011,264.81 Tezamen., f 8,754,824 56'/t Blijkens bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Friesland, onder bevel van den kapitein ter zee W. Romer, 1 dezer van Lorenyo- Marquez naar Kaapstad vertrokken, om aldaar te dokken.(sSt.-Crt.") Mr. Troelstra heeft zich gisterochtend by den officier van justitie te Haarlem aange meld en is daarna geheel alleen naar het Huis van Bewaring gegaan om zijn straf te onder gaan. De afdeeling Haarlem van den Nederland- schen bakkersgezellenbond heeft besloten een deputatie te zenden naar het huis van be waring om daar aan Troelstra een adres te overhandigen, waarin hem dank zai worden betuigd voor den yver, in de Hogerhuiszaak betoond. De datum zal later worden bepaald. Te Roermond is mr. F. J. Bolsius door de R. K. Kiesvereeniging met algemeene stemmen candidaat gesteld voor de Tweede Kamer. Ondanks de bevestiging door het bureau Herald gelooft het >Vad." niet dat de Czaar ons land zal bezoeken. De prinses van Schaumburg-Lippe zal 1 Augustus in het Oranje-hotel te Scheven ingen aankomen. Voorts wordt daar dezen zomer verwacht de Erfgroothertogelyke familie van Baden. De groothertog van Saksen en zijne dochter, de hertogin van Mecklenburg, zullen 8 Augustus in het Kurhaus hun intrek nemen. Zondag was het 40 jaar geleden dat de generaal-majoor jhr. H. Laman Trip, com mandant van de le divisie infanterie te 's-Gravenhage, werd benoemd tot officier. Het zelfde feit herdachten ook de gene raal-majoor G. L. Langgulh, comm. der 2e div. te Arnhem en M. Panthaleon baron van Eek, inspecteur der genie te 's-Graven hage. Bij Ken. besluit is benoemd, tot subsfc-grif- fier bij de rechtbank' te Amsterdam mr. C. J. J. de Joncheere, adv. en proc. te Amster dam, tevens beëedigd Hork tor griffie van de rechtbank en -waara, griffier bij bet 4e kan tongerecht aldaar. Bij Kon. besluit zijn benoemd met 1 Juli tot subst.-off. van jusfc. bij -de rechtbank te Rotterdam mr. R. B. Ledeboer, thans amb- teriaa» van het 0. M. bij de kantongerechten in het arrend. 's-Gravenhage voor de kan tons Leiden en Alfen, 'ter standplaats Lei den; tot subsb.-griffier bij de rechtbank te Rotterdam mr. H. W. B. Thomas, adv. en, proc. te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit is 'benoemd- tot kantonr.- plaatsv. in het kanton Eindhoven mr. H. J. Passtoors, adv. te Eindhoven. Bij Kon. besluit is aan dien adjunct-com missaris der loodsen te Rotterdam C. G. van Mullem verleend: de personeele titel van com missaris der loodsen. Bij Kom. besluit is de met verlof in, Euro pa aanwezige le luit. der artillerie van het leger in Ned.-ïndië A. M. Kerkkamp ter za ke van, lichaamsgebreken met 1 Juli eervol uit den militairen dienst ontslagen, met toe kenning van pensioen. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal een vergadering hou den op Dinsdag den lOen Juli 1900, des nam. te twee uren. Agenda 1. Beëediging van den heer D. Ris Jzn. 2. Vaststell'-ng der notulen van de ver gadering gehouden den 26 Juni j.l. 3. Mededeeling der ingekomen stukken. 4. Eervol ontslag aan den heer D. Ooms als onderwijzer aan de 1e openbare Tusschen- school. 5. Stemming over het voorstel van den heer M. C. M. de Groot, betreffende uitstel behandeling verordeningen schoolgeld. 6. Voorstel tot vaststelling der verordeningen op de hefling en invordering van schoolgeld op de openbare scholen o. voor gewoon lager onderwijs. b. met uitgebreid leerplan. 7. Voorstel tot verbouwing der Hoogere Burgerschool. 9. Praeadvies van B. en W. op het verzoek van Directeuren der Departementale Bewaarscholen om vergunning tot het ge bruik maken van een lokaal der openbare meisjesschool. 9. Voorstel tot intrekking der in 1881 nan de heeren v. d. Made en Bouwman te Dordrecht verleende concessie tot den aanleg van een tram. 10. Voorstel tot vaslstelliog der heffings- percentage van de plaatselijke directe belasting naar het inkomen voorden dienst1900—1901. 11. Vaststelling voljaarskohier no. 1 der plaatselijke directe belasting naar het inkomen dienst 19001901. 12. Concept-besluit tot beschikking uit den post voor onvoorziene uitgaven op de gemeente-begrooting voor 1900. De kermis. Een mieserige regen, nu eD dan eens wat krachtiger aanzettend, en eeu kledderige bodem bedierven gisteren wel een'beetje het kinderfeest in den Tuin. Maar toch was de stemming opgewektvooral de kinderen gaven niet zoo heel veel om de tegenwerking vao Moeder Natuur, maar haakten, toen het naar vijven liep, naar het oogenblik, waarop de spelen en de voorstellingen der ispeciali- teiten" zouden aanvangen. Het was weder een aardig gezicht, die meisjes in hunne witte jurkjes met lintjes en strikjes, de jongens in hunne frissche zomer- kostuumpjes, doch allen keurigjes en vroolrjk, een bont en prettig gewoel dat den meest aangenamen indruk op den toeschouwer maakte. Eindelyk ving het feest aan de muzikan ten hieven een marsch aan 'en toen besteeg de goochelaar zijn platvorm links van den ingang van den tuin, ditmaal in de open lucht. Hij verbaasde weder de schare door zjjn handig verrichte stukjes en oogstte dan ook daverenden bijval in. Dan vingen de wedstrijden aanmet lust werd gestreden en met volharding dikwijls gekampt. Het koektrekken natuur lijk voorop, en als altijd togen de jeugdige winnertjes met van gloriestralend gezicht naar moeder om hun prjjs te toonen. De uitslag van de andere wedstrijden was als volgt: Blokjes rapen van meisjes van 610 jaren. le prijs. Agathe Rammers, Hermance Tjjl, Adr. Smits, Betje Borrani, Joh. Veth, Corn. Kreijns, Suze Zoetmulder, Anna Schoon, Jeanne Ris, Betsy Meyer, Lina v. Waas, Jos. de Groot, A. Houtman, M. v. d. Vlies, Joh. Cool, Joh. v, Mervennée en Helena de Groot. 2e prijs. Joh. Bubberman, Christ. Derrix, Jaantje Kooijrnan, Cato Nolet, Clara Kramers, Agnes Linnebrink, Anna Stooker, N. van Deventer, Marie v. d. Burg, Jetje Borrani, Truusje Kreuger, Cor. van Waart, Cor. Reterink, Cath. Bubberman, B, v. Westen dorp, Ma. Dirkzwager, Martha Cool, J. van Bal, Alida van Reede Dortland. Blokjesrapen voor jongens van 6 tot 8 jaar. 4ste pryzen Nol Jansen, A. Pluym, J. Ritman, L. Borrani, A. Kooijman, W. Wendt, B. Landheer, H. Gunneweg. 2de prijzenN. Nolet, C. v. Noort, R Kïeijpool, L. Vrijland, G. Verboom, W. van Vlaardingen, H. Jansen. Achterwaartsche wedloop, jongens van 8 tot 10 jaar. A. Bjjloo, J. Bokhorst, C. A, Huldy, A. Reterink, D. Vryland, B. Wendt. Naar wy vernemen is de luchtballon no, 2 te 2V* uur neergedaald op 't land van den landbouwer D. Wijngaarden te Waarder bjj Woerden; no. 3 is te 4 uur gevonden door mej. de wed. J. Wassinkwaal te Otteloo by Ede (Geld.); no. 4 kwam in het bezit van G, J. Hindricks te Loenen op de Veluwe tusschen 4 uur en half 5. Gisteren woonden wjj de soirée amusante bij door ïOrpheus" zyn buitengewone leden aangeboden. Wij twijfelen niet of allen daar tegenwoordig zulleo met ons een recht prettigen avond hebben doorgebracht. Wij willen nu niet in bijzonderheden afdalen maar zeggen dat zulk kermisgenot zijn aantrekkelijks behoudt, ook al wordt het geschonken door amateurs, maar dan zoo opgediend als gisteravond door de werkende leden van sOrpheus". 't Is en blijft amateurs- werk, maar van de bovenste plauk. Zij die vanavond naar nOrpheus" gaan, zullen zich stellig evenzeer amuseeren als die er gisteravond waren. Morgenavond geven de Tivoliërs nDe am bulante tooneeldirecteur", een blijspel in 4 bedrijven van Schönthan. Wij kennen liet stuk niet, maar Schönthan's naam waar borgt een vroolijken avond. In Duitechland heeft het stuk veel succes gehad. Bij Kon. besluit van 21 Juni 1900 zijn de statuten van den Bond van Distillateurs in Nederland goedgekeurd. Zy zullen in de sSlaats-Courant" worden opgenomen. De vergadering der classis Rotterdam van de Ned. Ilerv. Kerk heeft als scriba eo als Quaestor-classis herkozen ds. C. de Wilde Cz. alhier. Gisterenmiddag zyn door de politie aange houden een schippersknecht en een liedjes zanger. De eerste stond gesignaleerd tot het ondergaan van 2 dagen hechtenis of betaling van f2 boete, terwijl de ander voor respec tief 1 en 1 genoteerd stond. Deze was echter bovendien verdacht van verduistering van een schildery dat hem in den Haag was toever trouwd en zyn opsporing was hiervoor ver zocht, Hjj zal zich dus nu meteen daarom trent kunnen verantwoorden. Door de politie alhier is aangehouden een man die zich schuldig maakte aan openbare bedelary. Hedenochtend te 9 uur arriveerde aan den Rotterdamschen dy k aihier een afdeeling mari niers, bestaande uit ongeveer 70 soldaten en kader, onder bevel van een 4e luitenant. Na een oogenblik rust genomen te hebben werd de wandeling voortgezet langs de Hoog straat en Boterstraat om over Overschie weer naar Rotterdam, het uitgangspunt, terug te keeren. Het ligt voor de band dat de trommen en fluitjes in het tijdig morgenuur velen buiten hun deuren of aan de vensters lokten. Onze marine-soldaten zagen er als altyd kranig uit. In do vergadering van de afd. Vlaaxdingcn van -den R. K. Volksbond word in de plaats van dien h-eer G. v. d. Werf, -die bedankte, tot secretarie gekozen de heer E. J. Halkers. 'Gisterenavond is in de haven alhier ge arriveerd het eerste jagerschip van de rèe- dery Warneke, schipper B. Vaart, met een lading van 88 ton visch en ongeveer 400 ton haring. De viich plus 9 ton haring waren eigen vangst. Het voorbereidend Militair onderricht be gint in deze gemeente by de jongelieden in trek te komen. Niet minder dan 41 deelne mers meldden zich aan, terwijl nog enkelen, als zijnde te jong moesten worden afgewezen. Door de schietvereeniging ïPrins Hendrik" alhier zal dezen zomer ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een schietwedstrijd worden gehouden. Daar de geldmiddelen der vereeniging evenwel vao dien aard zijn dat deze geen buitengewone uitgaven gedoogen is dezer dagen den ingezetenen by circulaire verzocht de vereeniging door een bgdrage finantieel te steunen, waaraan reeds door velen is voldaan. Ook het ledental neemt in den laatsten ty'J in ruime mate toe. Gisterenmiddag is het s.s. Holland op de Maasvlakte, niet vlot gekomen. Desleep- booten Noordzee, Rotterdam, Ha vik, Zeeland, Hoek van Holland en Scheveningen trokken vruchteloos. Met het lichten in kleine vaartuigen werd voortgegaan. Hedennacht trokken weder de sleepbooten Noordzee, Rotterdam, Hoek van Holland en Egmond. Door het breken van de sleeptros moesten echter de Noordzee en Rotterdam ophouden met trekken en werd de H 01- 1 a n d hedenmorgen ten halfzes door de Hoek van Holland en Egmond vlotgesleept. Zij stoomde ouder eigen stoom op naar Botterdam. Van de lading werd omstreeks 100 ton gelost. Voor zoover bekend is geen contract gemaakt. Naar wy vernemen is de Leidsche hoog- 1 eeraar Tiele ernstig ongesteld. (»Vad.") Het Zweedsche studentenkoor van Upsala heeft gisteravond te Amsterdam met succes gezongen. Vandaag komt het te Scheveningen. Ned. Hebv. Keek. Beroepen: te Rouveen A. ten Have, te Eemnes-Buiten; te Deinum H. Post, te Stiens; Zyderveld N.Schouwenburg, te's-Gra- venhage; te Alkmaar, H. E. Vinke H.Lz., te Prinsenhagete 's-Ileerenhoek A. F. L. van Hengel, cand. te Putten a/d. Veluwe; te Feerwerd, J. D, Dercksen, cand.;teGou- driaan, C. Bieshaar, cand. te Utrecht; te Meedhuizen, J. D. Derksen, cand. te Utrecht; te Aarlanderveen, D. S. Meerburg, teVrees- wykte Oud-Alblas, M. Buy-kool, te Dord recht; te Waalwijk, W. de Vrie, te Heumen en Moois; te Foudgum en Raard, J. Swait, cand. te Leiden te Zuidhorn c. a., D. Canne- gieter Hz., te Goor. Aangenomen: naar Oterleek, door F. J. Folpmers, cand. te Groningen. Bedankt: voor Andel door 11. Doorn- veld, te Kerkwyk; voor VVageningen, door J. L. Pierson Hzte Hengeloovoor Puif- lyk en Leeuwen, door S. A. Baljon, cand. te Utrecht; voor Op- en Neder-Andel, door H. Doornveld, te Bruchem en Kerkwijk; voor Saaksum, door J. D, Derksen, cand. te Utrecht; voor Sirjansland, door J. 11. Israël, cand, te Utrechtvoor Oude3child, door G. J. Brutel de la Rivière C.Jz., te Gravenmoer; voor Steenwtjk, door J. L. Bleekcr, te Mastenbroek. Ev. Luth. Kerk. Beroepen: te Edam, dr. II. A. van Ba ke!, cand. te Amsterdam. Bedankt: Voor Heusden, door J. L.F. de Meijeie J.Cz., te Bodegraven. Beroepen: Te Zwartsluis, A. Steijling, te Naarden. Bedankt: voor Lioessens, door 3. Sy- brandy, te Mildum. Hooger onderwijs. Amsterdam. Bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap op proefschrift Beperkte aansprakelijkheid bij burgerlijke ondernemin gen", de heer Charles Thors, geboren te Amsterdam. Bevorderd tot arts de heeren J. A. Ver- schuyl geb. te Amsterdam, P. Elias, geb. te Djombang, H. J. Kattenwinkel,geb. te Wije, en toegelaten tot het le gedeelte de heeren M. J. ten Cate en F. H. Laurman. Met gunstig gevolg is afgelegdhet eerste natuurkundig examen door de heeren J. J. H. Pondman en A. den Herderhet doctoraal examen in de geneeskunde door den heer B. Nauta; het candidaats-examen in de rechten door de heeren P. J. Lotsy en C. E. van Stryen. Aan de Vrye Universiteit is het Prop. Examen afgelegd voor de Theol. Faculteit door de heeren A. A. van Schelven, J. G. Geelkerken en H. C. Rutgers. Groningen. Het candidaats-examen in de godgeleerdheid, le gedeelte, met goed gevolg afgelegd door den heer Joh. Bender. Het theoretisch-apothekers examen is met goed gevolg afgelegd door den heer S. Rein- ders.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2