BIURS 7AÏ AMSTERDAM. flft, Gemengd Nieuws. Telegrammen. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. id was, e Pers protes- 1 gege. ludine - 1 ers m ijk af- g van n van en de: sre ge. te der ,eirt zal verbazen. Hij rijdt dan tegen niemand linder dan Henri Meijers en Banker. Dat den Meijers afloop van dezen wedstrijd behoeft niet betoogd. minder men naar nieuwsgierig is, Verder zal een wedstrijd plaats hebben oter 25 KM. tusschen Xavier von Werseh - rt-arigmankt door M. Cordang op motor rijwiel eo Kobus Visscber gepaced door den niet minder beroemden Belgischen kampioen Verder nog het cIubkampïoeo«chap over jö KM.; een internat, nummer over 1 EM. en een multiplex wedstrijd. De staking te Botterdam. "Men meldt ons uit Rotterdam De algemeene indruk is heden dat weder belangrijk meer gewerkt wordt. Ia de Boompjes werkte men op de Sun-pulp, de Grenadier en de Batavier. Ook werkte men op vele schepen op de rivier aan de boeien. Sommigen die eerst over gebrekkige hulp konden beschikken werkten thans met voile ploegen. De kolenwerkers hebben allen het werk hervat, de R i o T i n t o lost kopererts. In de Katendrechtsche haven werkt men op twee ertsbooten van Miiller. Een daarvan komt heden leeg. Daarentegen waren door Drughorn hedenochtend nog geen ertswerkers aange nomen. Van de Holland Amerika Lijn is de Maas jam hedenochtend 6 uur vertrekkende Amsterdam ligt aan de kade en de Potsdam in de Rijnhaven. Het 7e regiment infanterie dat door gre nadiers vervangen zal worden vertrekt waar schijnlijk Maandag. Mocht de werkstaking echter voor dien tijd eindigen, dan zullen zij echter nog een paar dagen blijven en niet door grenadiers vervangen worden Een infanterist van het 7e regiment, zekere Polak uit Amsterdam had in een der plaatse lijke bladen onder den naam van Anonymus klachten geuit over voeding en ligging. Na een door de militaire intendance ingesteld onderzoek waarbij die klachten geheel onge motiveerd bleken is Polak naar Amsterdam teruggezonden en disciplinair gestraft. In de Lombardstraat voor het locaal der federatie verdrongen zich hedenochtend hon derden vrouwen en een aantal mannen die op luidruchtige wijze de toestand bespreken en bons voor brood trachten machtig le wor den. 'De aandrang is echter zoo sterk dat niet aan alle aanvragen voldaan kan worden heigeen de drukte nog bevordert. *Een 14-1 al bootwerkers- en aanverwante vereenigingen hebben heden eene circulaire gericht tot de cargadoors, feeders en direc teuren vao stoomvaaitmaatsehappgen waarin verzocht wordt dat de patioons uit hun midden eene commissie zouden benoemen om met eene commissie uit de bootwer kers te confereeren ter oplossing en be ëindiging der voor beide partijen onhoud- baren toestand, gebaseerd op de bekende circulaire der bootwerkers. Zij verzoeken spoed in het belang van den handel, scheepvaart en burgerij. Hedenmiddag 2 uur vergaderen de carga doors enz. in het Notarishuis ter besprekmg dezer nieuwe circulaire. Men seint ons nader: In d-e hedenmiddag gehouden vergadering van cargadoors, readers en andere werkgevers werd naar aanleiding van de van verschil lende "bootwerkersvereenigingen ontvangen circulaire beslot-en om, wijl alle eoncessiën reeds zoover zijp gegaan als maar eenigszins mogelijk was, in geen verdere conferenties te treden, aangezien deze toch nutteloos zijp en mitsdien de ontvangen circulaires voor kennisgeving aan te nemen. Men schrjjft uit Rotterdam aan de .vTel." Immer luider en luider verheften zich de stemmen van hen, die de stakende boot werkers trachten onder het oog te brengen hoezeer zij misleid worden en hoe de tijd meer en meer dringt, dat hun -de oogen open gaan en zij leeren inzien hoezeer zij zich door verkeerde vrees er toe hebben laten leiden niet alleen aan Rotterdam als havenstad, maar in de eerste plaats aan hun zeiven en hunne gezinnen eeu nadeel te be rokkenen, dat niet licht te herstelleu zal zijn, ten minste waarvan zij nog lang de naweeën zullen ondervinden. Begrijpen zij dan niet dat het der federatie onmogelijk is niet alleen te voorzien in de behoeften van allen die thans reeds gebrek lijden en welk aantal met iederen dag schrikbarend toeneemt maar het haar tevens ook onmogelijk zal zijn al de perso nen, die door deze gedwongen staking buiten hun gewonen werkkring zijn gesteld, wedei de plaats terug te geven vroeger door hen bezet. De leiders schreeuwen en tieren wel, dat de staking niet geëeindigd mag worden al vorens dit is geschied, doch die nog een weinig gezond menschenverstand bezit moet erkennen, dat hun dat toch onmogelijk is, Daarom is het te hopen, dat spoedig een middenweg gevonden moge worden om aan den betreurenswaardigen toestand van het oogenbiik zoo spoedig mogelijk een einde te maken. Of neen, een middenweg ware niet eens noodig, laat alle bootwerkers eenvoudig het hoofd in den schoot leggen en de federatie den rug.toekeerende het werk gaan hervat ten, zjj behoeven dan zoo min bevreesd te zijn dat zij door de patroons afgewezen wor den, als dat de federatie zich op hen zou kunnen wreken, daar deze alleen wat vermag zoolang zij van den steun der bootwerkers verzekerd is. Verliest z(j dien steun dan is haar glorie uit. Als de bootwerkers dat slechts mogen leeren innen dan mag men verwachten dat het met de staking spoedig gedaan zal zijn. Naar de t> Maasbode" verneemt, is het conflict tusschen officieren van de d.d. schut terig te Rotterdam en den burgemeester, naar aanleiding van het passeeren der schutterij bij het oproepen vau gewapende macht, nog niet verder gekomen. Zooais men weet, ging de beweging uit van de kapiteins-compagnie-commandants. Dezen hebben eerst de hoofdofficieren er over ;eraadp!eegd. Ook dezen waren, op een enkele uitzondering na, allen voor het viagen van ophelderingen aan het hoofd van het gemeente bestuur. Men verwacht over het gebeurde een in terpellatie in den Raad. liet onweder. Te Kampen zijn binnengekomen de Kamper vischschuiten K P 24 en K E. 44, beide door het ooweder van Maandagavond ter hoogte van Schokland overvallen. Een der schuiten was door den bliksem vas voren uit elkaar geslagen, de andere verloor den top van den mast. Een der schippers, L Botter, werd door het hemelvuur in het aan gezicht gewond. De fortbewaarder van Giesen werd, terwij! hij uit een raampje keek, door den bliksem getroflenin het aangezicht bekwam hij eenige brandwonden, en de man is tot lieden nog van de spraak beroofd. De hitte. Terwijl een vrouw te Witveen (Fr.) in 't land de koe zat te melken, werd zij zoodanig door een zonnesteek getroffen, dat haar toe stand bedenkelijk is. Stoomtramongeluk. 'Gisteravond 9 uur had op den Mauritsweg een ernstig ongeluk plaats met de stoomtram. Toen een stoomtram van Rotterdam naar Schiedam vertrok en met snelle vaart door de bocht van de Van Oldebarneveldtstraat reed, passeerde juist een bestelwagen van de Zwitsersche wasch- en strijkinrichting, directeur de heer Van der Schalk, te Rijswijk. De locomotief reed dwars in den wagen zoodat de groote seinlantaarn geheel naar binnen drong. De koetsier L. v. d. Rijst, 24 jaar, wonende te Voorburg, en diens knecht werden van den bok geslingerd, waarbij de koetsier inwendige kneuzingen bekwam. De beide paarden sloegen op hol doch werden nog op den Mauritsweg door een huur koetsier, zekere S. van Evelingen, gegrepen Een paard was mede gewond. De wagen is zwaar beschadigd terwijl de Stoomtram niet derailleerde. De gekwetste is naar 't ziekenhuis over gebracht. Telejoonstoringen. Naar wij uit goede bron vernemen, wordt de storing io het intercommunaal telefoon- vei keer der laatste dagen, welke vooral in Zuid-Holland voorkwam, voor een niet gering deel veroorzaakt door diefstal van de koperen geleidingen. De Cooperstichting. Gisteren is te Akkrum met veel plechtig heid en feestelijkheid de eerste steen gelegd van de gebouwen van Coopeisburg. De steen- leggiug geschiedde door den vader van den stichter, den 91-jarigen heer W. F. Kuipers Onder de genoodigden bevonden zich vele leden van Ged. Staten, evenals de gemeen telijke en een aantal andere autoriteiten. Na afloop van deze plechtigheden boot! de stich ter aan de genoodigden een gioot diner aan Aan den stichter, den lieer F. H. Kuipers, werd namens de ingezetenen, een gouden herinneiings-medaille, met gecalligrapheetde opdracht, aangeboden. De stichting zal 22 woningen, elk vooi twee oudjes, mannen en vrouwen, bevatten Kloeke redding. Een knaap van tien jaar was Zondag te Scheveningen van een pier in liet water ge gleden en zijn makker, een jongeling van achttien jaar, daarop in zee gesprongen om to trachten den knaap te redden. Geen van beiden konden zwemmenze hadden zich aan elkaar vastgeklemd en nu eens kwam 't hoofd van den een dan dat van den ander boven. Zeker zouden beiden zijn omgekomen als niet zekere Blankensteyn, 21 jaar oud, bankwerker van beroep, wonende le Rotter dam, die met zijn familieleden een uitstapje naar Scheveningen maakte, te water was ge gaan en op den rug zwemmende, spoedig de drenkelingen had. bereikt en gegrepen. Kranig. In het Noord-Willemskanaal te Gronin gen nam A .K. eergisteravond een bad. De jongen verdween in de diepte. Dat werd op gemerkt doerr den 13-jangen Tjerk Bdens, die, hoewel hij maar één arm heeft, in het water sprong en de vreugde mocht smaken <„P. G. Ct.") den drenkeling te redden. Zevenmaal den aardbol om. De postbode van Bolsward op Franeker v. v. heelt den eersten Juli j.l. juist 19 jaren dien bodeloop volbracht. Sedert 47 dagen is hij wegens ongesteldheid niet in dienst ge weest. De man heeft dus 6822 malen den loop naar Franeker gemaakt en even zoo vele malen is bij vandaar teruggekeerd naar Bolsward. Meet men de stukken van den afgelegden weg af om den omtrek der aarde, dan kan men rekenen, dat de man bijna 7 malen onze planeet is rondgeloopen. En nog is hij niet moe, want hij loopt steeds als een haas, onverschillig waar men hem ontmoet, bij Bolsward, bij Wommels, bjj Tzum, of by Franeker, op zijn vice, zoo wel als op zijn versa. Gaat het zoo door, zegt de üFran. Cour.", dan kan onze ijverige postbode omstreeks 1 April des volgenden jaars het feest vieren van zyn volbrachten zevenden omloog om de aarde. Daas boven baas. Men schrijft uit Oostelijk Zeeuwsoh-Ylaan- deren aan de „N. R,. Ct.": Ook een recordIeder jaar komen omtrent dezen tijd, hier tal van Belgische mannen en vrouwen, welke behulpzaam zijn bij bet trek ken van vlas. Het viae wordt met beide ban den uit den grond gerukt. Zes zulke dubbele handgrepen noemt men een schrank en daarvoor wordt een halve cent betaald. Nu rijn vele arbeiders buitengewoon handig in het trekken van vlas en weten daardoor een aardig daggeld te verdienen. Hij, die de meeste schranken per dag kan trekken, wordt „de koning" genoemd. Verleden jaar had de „konmg" 1001 schranken per dag ge trokken, doch dit jaar ie hij geslagen door L. Janssens, te Stekene, die te Axel op één dag ,1024 schranken vlas bijeen wist te brengen. Vive le roi blijven veilig. De Koreaansche regeering is zeer ongerust. Fowler, Amerikaanscb consul te Tschi-fu, seint dat, blijkens een telegram van den gouv-neur van Shang-tung een koerier den Oder di uit Peking vertrok, en dat toen de ;ai. happen zich nog handhaafden. KAAPSTAD, 48 Juli. 4500 door de En- gelsche linie getrokken Vrijstaters hebben zich tusschen Bethlehem en Lindiey genes teld en zullen aangevallen woiden door En- gelsehe cavalerie. PRETORIA, 48 JuliWolmarans is ge vangen genomen. Veel wapens en 6000 sta ven goud zijn gevonden in een huis. LONDEN, 18 Juli. Roberts seint van 47 dezer uit PretoriaDe vijand deed gisteren een beslisten aanval op den linkervleugel van Pole Carew's stelling en op onze geheele Imkerflank onder Hutton. Herhaaldelijk poogde de vijand onze stelling te bestormen. Ilg naderde zeer dicht en verlangde dat de Iersche fuseliers zich zouden overgeven. Dezen veidedigden met de koloniale troepen dapper onze stellingen. De vijand had 15 dooden en 5 gewonden 4 werden gevangengenomen. Aan onze zijde werden 7 gedood, 29 gewond en 23 vermist. Het gelukte 1500 man met 5 kanonnen zich door het cordon, dat de brigades Hunter en Rundie van Bethlehem naar Ficksburg hebben getrokken, heen te slaan. Zij trokken naar Lindiey, op den voet gevolgd door de brigades Paget en Broadwood. PARIJS, 19 Juli. (Pari!.) Het departement van buitenlandsche zaken ontving den 18den uit Shang-haï van den gouverneur het bericht dat de gezanten te Peking nog in leven waren, doch dat het gevaar niet is geweken. BERLIJN, 19 Juli. Amerikaansche dagblad correspondenten melden uit T»chi-fu dat de vreemdelingen op den 9en zich in bomvrije schuilplaatsen bevonden. De Keizer is dood. Prins Tuan is op den trooo. SHANG-HAI, 18 Juli. Officieel wordt me degedeeld dat aan de vrouwen en kindeien van vreemdelingen verzocht is de havens langs de rivier te verlaten. Onlusten zijn voorgekomen aan het Tonga meer. Onderscheidene zendelingen zijn ge wond en kapellen zijn verbrand. PARIJS, 19 Juli. Een telegram uit Bien- Hoa in Cochin-China bericht het overlijden, op gisteren van generaal Borgues Desbordes, bevelhebber der Fransche troepen in Indo China. BERLIJN, 18 Juli. Wolffs bureau ont vangt uit Kanton bet volgend telegram van 17 dezer: In een afscheids-audiëntie aan bet consulair korps verzekerde Li-Hung-Tscbang dat de rust m het Zuiden van China spoedig zou zijn hersteld. Hij verklaarde dat hij de regeering te Peking onomwonden zijn afkeu ring over haar Jbottding bad uitgesproken. Voor het geval de gezantschappen gered wer den, was hem van de zijlde van Engeland, Frankrijk en de Vereenigde Staten reeds te gemoetkoming beloofd, waarop hij ook bij zijn onderhandelingen met de overige mo gendheden rekende. De gouverneurs van elf provinciën had den den troon een gemeenschappelijke me morie doen toekomen, waarin wordt aanbe volendo vreemde handelaren en zendelin gen in het geheele rijk, onverschillig of er ootlog ontstaat of niet, te beschermen, om het aanzien van China als beschaafde Staat te handhavenredding van de nog in leven zijnde gezanten, opdat nog onderhandelin gen mogelijk blijven, waarbij de regeeringen der geredden dan waarschijnlijk voor China zullen opkomenhet richten van een brief van verontschuldiging der regeering aan den Duitschen keizer, 'wegens het vermoorden Van Von Retteler; voorstel tot bemiddeling van andere Mogendheden en schriftelijke verzekering van de goede bedoelingen van China aan Frankrijk en de Vereenigde Sta ten; volledige schadeloosstelling voor alle verliezen aan vreemdelingen toe te kennen voor leven en eigen-lom menopdracht aan de civiele ambtenaren en militaire autoritei ten in de provincie Tsehili om de roovers en plunderaars onder de soldaten te bestraf fen. BERLTJiN, 18 Juli. De „Nordd. Alg. Ztg." meldt dat de staatssecretaris Von Bii- low zich verplicht heeft gezien den Oiiinee- schen gezant mede te deelen dat hij hem tot nader order niet meer mocht toestaan tele grammen in cijferschrift of in afgesproken taal te verzenden, en dat de gewone tele grammen die liij verzenden wil, vóór de ver zending aan den staatssecretaris ter goed keuring zullen moeten worden voorgelegd 'BRUSSEL, 18 Juli. Volgens een heden door den minister van buitenlandsche zaken ontvangen telegram van den Belgischen con sul te Hong-kong heeft Li-Hung-Tsehang he denmorgen op zijn reis naar het Noorden Hong-kong gepasseerd- Hij had een lango conferentie met den gouverneur. Cartier seinde heden uit Shang-hai dat volgens berichten nit Chinoesche bron de vreemdelingen te Peking een toevlucht heb ben gezocht in het paleis van prins Teching. BRUSSEL, 18 Juli. -Volgens een door den minister van buitenlandsche zaken ont vangen telegram van do legatie to Parijs ontving de Chin-eosche gezant aldaar een of ficieel bericht, meldende dat de vreemde ge zanten den 13den veilig waren. WASHINGTON, 18 Juli. De Amerikaan sche gezant te Seoul seint Een groote macht Boksers en Chin-eezen staat op weinige mijlen van de Koreaansche grenzen. De inboorlingen te Pjing-jang zijn zeer angstig en vluchten. De vreemdelingen Bear» van Schiedam. DONDERDAG 19 JULI. Officicëlc noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN f 9% per Hectoliter cont., zon der fust en zonder belasting. ROGGEzonder handel. GERST zonder handel, MAISzonder handel. Namens de Comm. voor de nolcenng, D. F. W. Prins. MOUTWIJNStemming flauw. SPOELINGfO.GO. SPIRITUS: f lli;4 a f12. Noteering der Vcrecniging Bond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 9Va per HL; JENEVER - 43V4 s AMST. PROEF. - IÖ1/4 1 De Commissie voor de nolecring AMSTERDAM, 19 Juli. Koffie goed ord. Java 37, Santos 28. Suiker vast; Juli 44s/)6 geboden, najaar 11V4 gedaan. Tarwe op lev. flauw; Nov. f180. Rogge op lev. flauw; Oct. f120. ROTTERDAM, 19 Juli. Rogge op termijn per Oct. f Koffie. Java 37 ets., Santos 28'/4 ets. Suiker onveranderd. DELFT, 49 Juli, Jarige Zeeuwsche en Overm. tarwe f 6.75 a 7.75, Nieuwe dito f6.75 a 7.75, Westl. roode ris dito f6.75 a 7.50, Zeeuwsche en Overm. rogge f5.75 a 6.Nieuwe dito f5.50 a C, Nieuwe Wintergerst f 4.50 a 5.25, Zomergerst f4.25 a 5.25, Chevaliergeist f5.73 a 6.25, Zware haver f 4.25 a 5 25, Lichte dito f 2.75 a 3.25, Groene erwten f7 50 a 8.50, Mesting f6.a 6.50. Paardoboonen 15.50 a 6.25, Duiveboonen f 6 25 a f 7.75, nieuwe Bruine boonen f9.a 10.75. Witte dito f9.75 a 11.25, nieuw Koolzaad f 10 50 a 11.50. Buitenl. hennepzaad f 6.75 a 7.25, Kanariezaad f 7.50 n 8.75. Aan stadswaag gewogen: 649 achtsten en 64 zestienden vaten boter, wegende te zamen 13620 kilogram. Prijs f 54, f 46, f 40, Aangevoerd waren 258 runderen, 18 paarden, 80 vette en 148 magere kalveren, 704 schapen of lammeren, 99 varkens, 1 424 biggen, 2 schapen buiten de hokken. Vette koeien 4e qual. f480230, 2e qua!, f 130—170, kalfkoeien 1e qual. f170220,2e qual, f 120160, vaarkoeien le qual. f 145200 2e qual. f100130, vette kalveren le qual. f5570, 2e qual. f3045, vette schapen le qual. f2e qual.welschapen le qual. f2e qual.Vette lammeren fmagere varkens f 2028, nuchtere kalveren t 646, weilammeren fbiggen '611, paarden f50200, stieren f Rundvleesch per kilo fO.66 a 0.60 a 0.54 Vet kalfsvlcesch -0 85 a 0.75 a 0.65 HAMBURG, 19 Juli. Koffie. Sept. 47, Dec. 473Maart 48% Mei 49. HAVRE, 49 Juli. Koffie. Juli 56%, Sept. 56%, December 57 Maart 58 W. Ontvangsten 18 Juli te Rio 8000 b. en te Santos 18,000 b. - HAMBURG, 19 Juli Suiker. Biet- prijsh.Aug. 41.80, Oct. 9.87 i/s, Dec. 9.65, Maart 9.82 BERLIJN, 19 Juli. Spiritus per loco fr. 50.40. PARIJS, 49 Juli. Spiritus. Juli frs. 35.Aug. frs. 35. vier laatste maanden fr. 34.vier eerste maan den fr. 34. KRAL1NGSCHE VEER, 19 Juli. Hedon werden ter maikt alhier aangevoerd 2 groote zalmen, f 4.70 a 117 kleine zalmen f 1.10 a f 1 30, 70 St. Jacobszalmen f 1.a 1.10 per KG. benevens 3 steuren. SCHIEDAM, 18 Juli. Vertrokken: s.s. Drott, kapt. J. Torsshng, naar Leiths.s, Louis Krohn, kapt. R, Ohlerieh, naar Gent. 9TOOJ1VAAKT1LIJKEN. Admiral (thuis.) arriv. 18 Juli te Suez. L a w o e veit, 18 Juli v. Batavia n. Rotterdam. Oongnran, van Rotterdam naar Java, vertrok 18 Juli van Southampton. Oranje Nassau, van Amsterdam naar Paramaribo, passeerde 17 Juli Ouessant. Reichstag (uitreis) pass. 17 Juli Aden. Dean, (Kon. W.-I. Maildienst) van Para- maiamaribo naar Amsterdam, arriveerde 18 Juli te St. Michaels. Tantalus arriveerde 18 Juli van Java le Amsterdam, Gedé, van Rotterdam naar Batavia, vertrok 18 Juli van Suez. Kronprinz (uitr arriv. 18 Juli te Napels Maasdam vertrok 19 Juli van Rotterdam n. Newyork en was des voorru. 8 u. 30 tn. in zee. Prins Alexander, arriveerde 19 Juli van Java te Amsterdam. 8CHIKDA91. Geboren: 18 Juli. Adrianus, zoon van A, van Woerkom en D. J. Liihring, Willemshofje. Overleden: 48 Juli. Anoa Vrjjenhoek, oud 57 jaar en 8 maanden, echtgenoote van M. C. van der Dusse, Dwarsstraat. VLAARDINOEK. Geboren: 48 Juli. Maria, dochter van J. G. Gh. Smit en M. v. d. Engel, Emmastraal. 19 Juli. Maria, dochter van P. Stad en D. F. v. d. Hoek, Kwakelsteeg, Adrianus, zoon van J. van Groezen en A. He ij 11 dijk, Vossenstraat. DONDERDAG 19 JUl 1. Staaf slceningen. pCt. 18 Juli. 19 Juli. mMtkn k. hoogate k Nederl. N. W. Sch. Cert. 2i/s 78% 783/8 htu Obl3 003/16 90% d.to Cert. 3 90 90% Hongarije.-pw.-l.'891. zilv. 4% 83 Vi6 83 Vis Italië. Inschrijving 1862-81 5 873/a Oostenrijk. Ob! 1.7 Jan./.llï. 5 80% 8011% bto w Goud 1870/93. 4 96"% Porti'g, C '53/84 m. t. X1100 3 23 2215/)G dito fr. 25-5000 met ticket 4'% 32% Tabakscnon. dito Leaning. 4% 941/4 933/; Rusland.Obl.Ihnnt. leen. '94 4 G2i/16 62% dito '80 gee. G It. 625 4 94 dito Hope Co. '89/90 G.R. 625 4 9413% 94% dito '94/Ge Lm. R. 025 4 96 94% Obiig. Leeo. '07/69 (£20) 4 97 97 dito Transc. L '89G.lt.125 3 76 dito in Gond '84 5 99 '/g Spanje Oblig. Buit. (Perp.) 4 687% 677% Turkije. Gepuv. oblig. 4 90s/16 907/15 Oblig, Geconv. Schuld ser. D 22% Egypte. Oblig, Leemng '76 4 103% 102% China Goudl. 1895 6 951% 94% Zilverleemng 18947 94 92% Mexico. ZilverL Bnml, sch. afl. Obiig. (C100/1000). 5 381% 38% Brazil. Fund. L. '98 jp 20/100 5 Sö'/g 861/4 CoLüMB.Gec.Bt.S.X'100/500 l'/s 13% 13 Venezuela Obl. 1881 100 4 261% 26% Stedelijke ï,eenlngcn. Amsterdam 1895 3 88% Rotterdam 1894/973 88 Schiedam 1895 3 Industr. en Fin. Onderncm. 189% 98% 53 148% 587 378 361 242 1531/4 110% I07/1S 107 1781/4 Nederl. en Kol. Amst. Bnk a. 198 Ned. Bank-Aand. 188 's-Grav. Hyp.-bnk. I'anlbr. 4 99% Ned. iiypb. Veendam Pnab. 4 99% dito Pandbrieven3% 94% N.-W. Pac. Hyp bnk aand. (f100 of 50) 3% 102 Westl. Hyp.-bank Pandbr. 4 99% Cult.-My. Vorstl. aand.55 Ned. lland.-Mij.a. op d.resc, 5 147% A mst. Deli-Mij. aand, 590 Deh-Maatschappij aand. 384 Senembah tabak.-mij aand. 305 Kon Paketv.maatschij. aand. 148 Ned, Amersk. Stoomv. aand. 99% Stoomv.-Mij. Neder!, aand. 144 Dord. Petr. Ind. Mij. aand. 123 Java Petrol.-Maatscb. aand. 40 Kon. M. t E. v. Petrbr.aand. 249% Moeara Emm Petr.-M. aand. 1? Nieuwe Afrik. lf.-V. aand. 110 V. S. v.N.-Ami'.R. Maxw. L. C. Prior Cert. v. Incom.b. 7 Peru. Per. corp. c. v. pref. a. 10% Spoorwegleenlngcn. Nederl. 11. IJ. Sp. Mij. aand. 1097% Mij. t. Ex. v. 3t. Sp. aand. 106!/4 Ned. Ind. Sprw. aand. 216 Ned. Zmd.-Afr. Spw. aand. 6 1797/a Noord.-Br. Box. '75/80 gest. 88/4 Italië. Spw. '87/89 Obl. A-E 3 54% Zuid-ltal. dito. Oblig. A-H 3 56% Polen.Wrs-Ween.(Z.R.100) a. 106 Portuo. Kon. Port. spw. Obi. 3 01% Rusland. Gr. Spw.-Mij. '88 O. 4 94% dito '80 dito Z. li. 025 3 79% Mosk.-Kursk Obligat4 92% M0sk.-W1nd.-Ryb. O.. 4 947/g Rjasan Uralsk G. R 625 O. 4 94g/s Transcausas. Spoorw. Oblig. 3 79% Wiadikawk. Z. R. 625 Oblig. 4 94% Zmd-W.Spw. Z. R. 625 Obl. 4 957/s V. S. v N-Am. Atch.Top. c. v.a. 20yls dito cert. vau pref. aand. 7lisiflg dito Alg. hypotheek Ob 98% Denver Rio Grando C. v. a. 18% Ene spooiwegmij, aand.. 11% Florida cert. v. gew. aand.. i0is/10 St. Louis Southw. Obl. 4 867% Louisv. Nasiiv. C. v. a. 72 St, Louis Fr. C. v. gew. a. 10% dito dito v, 2e pref. aand, 34% dito dito Gee. Hyp. Oblig. 4 79}£ Miss. Kans. Tex. C, v. a.10% idem le hypotheek Oblig. 4 90 idem 2e j 4 67 >/s N.Y.Ont enWest.Sp.Com.bew. 195/8 Noif. en West. Crt. v.gew. a. 347/g idem C. 4 pet Adj. pr. st. 76% Oregon Calif, le II. O. 5 97% South. Pac. Comp. gew aand. 337/16 dito Goud Oblig4 '9%® Union Pac. Railr. Cert. v. a. 58% idem pref. aandeelen 751,% idem Goud Oblig4 104 W. N. Y. Pns. afg. Cert.v. a. 14 idem Gen. Mortg. bonds5 31 Wabash afg. Cert. v. p. a. 19 Canada. Canadian Pac.C.v.a. 89 Tramwcgmaatschappijen. Bat Electr. Trammij, aand. 75 Rotterd. Tramw.mij. aand. Semarang Clier. Stmtr. aand. 129 Freniielecningen. Nederl. Amsterdam f 100 3 106% Rotterdam3 1Ü47/S Gemeente Crediet. 3 102 N.-Hol!. Ver. Witte Kruis 07% Paleis v. Volksvlijt 1867 161% idem idem 1869 f 1.90 België. Antw. 18872% 99 Brussel 18862% 99% Hongarije. Staatsl. 1870. 134 Theiss. Regul. Loten 4 Oostenr. Staatsl. 1854. 4 idem 1800. b Rusl. Staatsl. 1SG4 Z.R. 100 5 dito 1866 Z.R 100. 5 Spanje. Madrid 1808 3 Turkije. Spoorwegleening' 3 Prolongatie*. 31% pCt. Affaires op levering. Kansas City 3 pCt. First. Mortg. B. 00% dito pref. aand37% dito gew. aand12% l'r(J7.cn van Coupons. Amsterdam, 19 Juli. Oost.Pap. p. fi 21 20.77 Diversen i. R.m. 5S.60 Zitv. Jan. 21 20.80 Russen in 6. R. 1.89% Eng. met affid. 11.93 Idem in Z. R. 1-25 Fransche 47.60 Amer, Doll. Goud 2.46 Belgische 47.50 56 106% 94% 7911/is 93% 95% 257/tj 71K 99 18% Us/i6 84 72% 10% 1011% 90% 20% 34% 3211% 57 75 1037/s 31 UG% 139 111% 1001% 1613% 37 27% 130% 103% 68 102 115% 36 26 66% 373% 11% Overzicht van de Beurs van den dag. De beurzen te New-York, Londen en Am sterdam gingen geheel samen daar de uit New-York ontvangen koersen voor de meeste soorten wat lager waren. Nationale Staatsfondsen prijshoudend Bui tenlandsche Staatslondsen flauw. -v.., 6-'*v.G"ë.V.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 3