OPENING l!1 1 September, YLAARDIXGEN. MAASSLUIS. Ingezonden Mededeelingen. Kunst en Wetenschap. Kerk en School. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Telegrammen. INGEZONDEN. Handel en Beftrij f. JENEVER ...-13% v v AMST.PROEF. -15% s Heden Beursvacantiedag. Burgerlijke Stand. r bg eene ectie ■egen •eed- n 12 "igen aeter in te de rker voor teyn 'Vet, jeel van het bateljon aan en gezamenlijk verd no onder de opwekkende tonen der 'muziek of het mylhriscb geluid der trommen leD het geschal her hoorns naar het exerci tieveld gemarcheerd waar de troep in orde ,%3n porade werd opgesteld.; f Ten i uur ruim weerklinkt het 5geeft lacht" en rijdt de majoor-commandant, de 'heer G. Visser Bzn., het terrein binnen. Op het exercitieveld .had rich, de vereeni- teing „Het Vaderhund Getrouw" afd. Scliie- flam, met haar vaandei opgesteld, terWijS op I jiaal- verzoet voor rekening van, eenige hee- t ien de 85-jarige oudstrijder Koes, in een open 'landauer met twee met driekleurige pluimen versierde paarden eveneens de para dde bijwoonde. De troep werd m open gele deren door iden hataljonskommandant ge ïnspecteerd, waarna in sectio-, pelotons- en compagnieskolonne werd' gedefileerd. Nadat de majoor met de beide officieren van ge- i zondhead waren weggereden, vertrok ook de schutterij' van. het exercitieveld om langs een f omweg naar den Doele te marcheeren., waar do vaandel-compagnie werd .afgescheiden, om hen vaandel weer Weg te brengen, terwijl de f rast werd rijgedaubt. 1 vereemging „Het Vaderland Getrouw" marcheerde langs den koristen weg naar den I Doele om eveneens daar te worden gesdhei- t den .Een tamboer der schutterij ging dezen f troep vooraf. "Een. groote menigte had ach i tdom het exercitieveld .verzameld, waarvan .et groot ste ded de wandeling door de stad1 mede- anaakfce. Volksbadkuis. De vereemgiiig „Schiedamsch Volksbad- huis", die bij Kon. besluit van 7 Februari 11. haai' statuten zag goedgekeurd, opent, mor- ls gen, 1 Sept., haar stichting aan de Broers- vest voor hot publiek- Men had gelioopt reeds 1 Aug. gereed to zijn. Di!t mocht mot zijn Maar morgen is Schiedam nu toch, een ,inrich ting rijker waarnaar smds lang door ve- flen werd verlangd. Wij rijn in de gelegenheid geweest een ikdjikje te nemen in hot badhuis, en over lifet geheel is de indruk dien men .krijgt een aan gename. Wel missen, wij noode een vxouwen- afdeeling; wij houden ons overtuigd dat juist de werilfimansvrouw in de eerste plaats moet.gesteund worden in haar streven naar reinheid. Heb besef der huismoeder draagt in deze den reinheidszin van heel' heb gezin Laat ons hopen d'at de financieels toestand der vereemging; zóó goed' zal worden, dat spoedig een afzonderlijke vrouwenafdeeling dim geheel en dag kan worden, opengesteld Er rijn twee Hansenvoor de ©eiste Masse (f 0.35 kuip-, f 0.20 stortbad) is de ingang aan het naar de korte Singelstraaib' gekeerde front (leuk dat juist boven dezen ingang Volks badhuis staatvoor de tweede klasse (f 0-20 kuip-, f 0.07 regenbad) is de ingang aan de Broersvest (zijde Bubber- man's Sticht). Feitelijk onderscheid bestaat er niet in de eerste- en tweede (klas-badendo inrichting as ongeveer dezelfde. Het gebouw Welks inwendige bouw geheel rulst op ijzeren rnoerbinten en overgelegd^ binten van do cesmev-twolven, zood'at gemak- kolijik reparaties in riolen on liei dihgen, kun nen worden uitgevoerd, wordlb als het ware lil tweeën gededld door óm corridor die in het midden onderbroken wordt door het ikamtoor ,m.at loketten naar weerszijden. Het kantoor grenst weder aan d'e stookplaats zóó da-t kantoor en de stookplaat® die beide afdee- Imgen scheiden. Xe de eerste afdoeling vind't men, den hoofdingang binnentredend, rechts en links telkunst een kuipbad en eien stortbad, links 'daarenboven een closet. Hot kantoor doorgaand' vindt nuen in de 'tweede afdeeling link® den ingang, vijf stort baden. en een privaat, rechte do waschplaats, twee kuipbaden ert nog een stortbad- Op den zolder bavindb ridhi de aribesfcen verwarmingsketel. Heb water wordt daar door stobmcdrculatie verwarmd en vervolgens afgeleid naar de baden. De watertoevoer te- gdt zich zelf door een vlotter. He badkamers zien er zeer net uit. Boven de kuipbaden hopen wij, later, wanneer de financiën het gedoogen, nog (douches te zien aangebracht. Boven onzen lof rijn de regenbaden, en tnet name de afscheiding door een dikke gla zen plaat, die het vóórgiedleélte der kamertjes beveiligt tegen1 hinderlijke natheid, schijnt ons zeer practiech. De inrichting overtreft verre die van andere inrichtingen van geliji- ken aardt Het degelijke en praotische gaait hier gepaard! aan het emaiakvolle. Alle kamertjes w'orden door stoom ver warmd. Het badhuis is gebouwd onder leiding van den heer K. Snedjdsrs de .Vogel alhier, door den aannemer S. Smit te Rotterdamde stadsarchitect de hoer J. M. A. Zoetmulder verleende zijn medewerking. Het schilderwBrk is verricht door den heer Blijenburg te Hotter dam. De madhine, de baden en de leidingen; rijn getoverd en ge legd door d!e firma Ingelse Co. alhier, do gasleiding m de ornamenten door den heer J. C. ïjideveld alhier. Ala badmeester is, zooals reedis vroeger werd gemeld, aangesteld de heer C. J. Dui- mel. Wij hebben in onze beschrijving hier en daar een. critischa opmerking ingevlochten. Toch rijn wij dankbaar dat onze stad! deze inrichting heeft verworven; rij moge nog tint het volmaakte rijn, rij geeft zeer veiei aan velen. En dat ndkennen wij meb blijd schap. Moge het badhuis in ruime mate ten goe de komen aan onze stad. Orpheus. De uitnoüdigmgen aan de zangerswereld ^an Nederland rijn verzondenOrpheufe zal 111 ot Psnksfcenön van! het volgend jaar (25, •^6, 27 Mei 1901) een grootenj nationalen wedstrijd voor mannenkoren 'houden ter vie- riiw van haar 35-jarig bestaan. „Orpheus" stelt zich blijkens haar uitnoo- -digin.gscircuia.ire voor dezen wedstrijd' zoo feestelijk mogelijk in te richten,',Schiedam biedt daartoe een schoons gelegenheid. (Groote zaal met fraaien tuin en. muziek tempel.)" zegt „Orpheus" bestuur. Al het mogelijke zal wedaan. wordten. om den zan gers een aangename en feestelijke ontvangst te bereiden, terwijl het bestuur aan een spe ciale commissie zal opdragen de vereenigm- gen met betrekking tot reisgelegenheid of lo gies ter rijde te staan. Ziehier het programma voor dezen wed strijd Derde afdeelingvoor vereenigingen, die in deze afdeeling nog geen eersten prijs be haalden. Voorwaarde: een verplicht koor en een koor naar keuze. Ie prys een verguld zilveren medaille en f100, 2e prijs een verguld zilveren medaille en f 50, 3e prijs een zilveren medaille en f'25, 4e prys een zilveren medaille en 5e prijs een bronzen medaille. Tweede afdeelingvoor vereenigingen, die io deze afdeeling nog geen eersten prijs be haalden. Voorwaarde: een verplicht koor en een koor naar keuze. Ie prys: een verguld zilveren medaille en f150, 2e prys: verguld zilveren medaille en f 75, 3e prijsverguld zilveren medaille en f40, 4e prijs: zilveren medaille, 5e prijs: zilveren medaille. Eerste afdeelingVoor vereenigingen die in deze afdeeling nog geen eersten prijs be haalden. Voorwaarde: Een verplicht koor en een koor naar keuze. Ie prys een gouden medaille eu £250, 2e prijs een verguld zilveren medaille en f 100, 3e prijs een verg. zilv. medaille en f 50, 4e prijs een verg. zilv. medaille, 5e prijs een zilveren medaille. Eere-Afdeeling: Voor vereenigingen, die in een eerste afdeeling reeds een eersten prijs behaalden. Voorwaarde: Een verplicht koor en een koor naar keuze. ie prijs: Een Gouden Medaille en f350, 2e prrjs: Een Gouden Medaille en f 100, 3e prijs: Een Gouden Medaille. Inlaggeid in elke afdeeling f 0.50 per ingeschreven lid. Tijd van optreden: Derde afdeeling Zater dagavond. Tweede afdeeling Zondagavond (le Pinksterdag.) Eerste afdeeling Maandag middag (2e Pinksterdag.) Eere afdeeling Maandagavond (2e Pinksterdag.) De Feectcommissie bestaat uit de heeren C. C. A. de Vliegh, Georg Rijken, M. L. Honnerlage, J. v. Rhijn Gz., P. C. v. d. Pant Jr., H. B. S. Timmerhaus, L. Krullaar=, J. A. v. Weegen, A. W. Vaandrager, Jacs. Brouwer, Jacs. Mak, A. Limbach, L. Schef- fers, J. N. J. Wouterlood, L. Melchers. In het Eere-comité hebben zitting genomen de heeren: H. J. Versteeg, G. Visser Bzn., Mr. W. H. Jansen, H. J. van Westendorp, P. Loopuyt, W, A. Beukers, M. C. M. de Groot, H. A. M. Roelants, Dr. C. J. Vaillant, J. Vüt t- heim Jr., J. M. v. d. Schalk lr., A. Cj A. Nolet, A. Gouka, T. A. J. Zoetmulder en H B. E. Blaisse. Onze oud-stadgenoot, de weleerw. pater Dr. J. C. H. Kramers Ezn., S. J., den 26n dezer in de kerk der eerw. paters Jezuïeten te Maastricht door den Wijbisschop van Mechelen tot Priester gewijd, heeft 11. Maan dag aldaar Zijne Eerste plechtige H. Mis opgedragen. (»N. Sch. Ct.") Wy vestigen de aandacht van belangheb benden op achteistaande advertentie betref fende de inschrijving van leerlingen voorde muziekschool «Toonkunst". Gisteravond stortte het paard, gesp-annen voor een dogcar, op de Hoogstraat neer. Ten gevolge van den schok, schoten de drie per sonen, die op het voorbankje zaten, de be- shm?'J,'*vr meb vrouw en kind, naar voren en kwaï op straat terecht, gelukkig zonder dat van hen letsel had bekomen. f at hefc paard Vas opgeholpen, en aan de geschrikte personen, te Vlaardingen woon achtig, bij dan. heer Holterman gelegenheid was gegeven van den echrik ta bekomen, kon do tochb worden voortgezet. Hedenmorgen stond de heer J. H. Broek man op een ladder, tegen de achterzyde van zijn woning, te verven, toen plotseling de ladder brak en de oude man met een harden slag tegen den grond viel. Op dit geraas kwamen buren haastig toesnellen die den bewustelooze opnamen en naar binnen brachten waar 'geneeskundige hulp werd ingeroepen. Terwijl het schip Sleutel hedenmorgen door de Schie voer, schoot de haak van den knecht, J. Brouwer, uit, tengevolge waarvan deze in het ruim viel. Door den val een oogenblik bewusteloos, werd hij echter met compressen koud water weer spoedig tot be wustzijn teruggebracht. Heden morgen werden aan devischmarkt aangevoërd 6 partijen schol, tong en bot; de prijzen waren voor schol van f 0.25 tot f 1.00. tong van f 0.30 tot f 3 87Vs, bot van f 0.30 tot f 1.42l/ï, alles per koop. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Geveild31 Augustus, Notarismr. H. M. G. Poortman. Een winkel- en woonhuis met afzonderlyke bovenwoning, erve, open plaats en achter uitgang aan de Kortlandstraat Dr. 11, ter grootte van 72 vierkante ellen, f 1825. NotarisW. A. van Doi.der Dz. en MakelaarD. Kok. Een timmermanswerkplaats met erve en een gedeelte open plaats, aan de Westvest nr. 22, groot ongeveer 67 centiaren f1500. Een woonhuis, erve en open plaatsje, als en nevens perceel I, gend, °4, groot onge veer 63 centiaren, £2000. Een pakhuis, erve en een gedeelte open plaats, als en nevens perceel II, groot onge veer 99 centiaren, f1775. Bij Kon. besl. is de heer G. N.Itz, bouw kundig ingenieur, directeur der gemeente werken alhier met ingang van 1 October 1900, voor den tijd van 1 jaar benoemd tot leeraar in de geniewetenscbappen aan de Koninkl'yke Militairen Academie. 'Hedenmorgen ten 6 uur werd ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, door het kader der dd. schutterij met het muziekkorps een marsch door de stad gemaakt, onder veel bekijks en verge zeld door een leger van medewandelaars. Te ongeveer 7 uur ging de stoet op de Markt uiteen, Twee rijksambtenaren hebben voor het Rijk beslag gelegd op de bom Clara, SCH. Nr. 16 3, van de reederij wed. C. van der Toorn Jzn., te Scheveningen, wegens fiauduleuzeo invoer van suikerwerk en pe permunt. Van Zaterdog tot Donderdag zijn ongeveer 100 bommen hier voor de eerste reis binnen met 7 tot 20 last haring. De loggers zyn alle voor de eerste reis binnen geweest. Een kwart van de logger- vloot ook voor de tweede reis. Aan bet bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: Een jong geel hondje. De rechthebbend© kan rich ter terug- bek cm ïng vervoegen aan gemeld! politiebu- *Bij strooibiljet werd gistermiddag bekond gemaakt dait des avonds in het Van der Le- ïiipatk oen concert sou worden gegeten door het muziekkorps der dd. Schutterij, te Vlaar dingen, dat zich. wear kranig van haar baak kweet. Voor deze gelegenheid was d© toegang tot do tuin wat ruim verleend, hetgeen tenge volge 'had dat d® tuin oneer dan vol was. Reeds spoedig openbaarde rich do gewone zucht tot hossclien, hetwelk de openbare mu ziekuitvoeringen 'alhier steeds kenmerkt, en mot moeite door het 'bestuur -wend! onder drukt. Te 11 uur was hot concert afgelopen *Eet aangevaren loggerschip Admiraal Tromp, dab bij het station' to Hoek van Holland gezonken lag, is door da bergingis- vaartuigen Buffel on Stier gelicht en te gen dentkant gezet, om, na voorloopig water dicht te rijn gemaald;, op do sleephelJii ng te worden gebracht. Van dé sleepboot Elgin ond is niets nar dc-rs vernomen. Heden werden alhier ter kaasmarkt aange voerd 25 stapels kaas, wegende 9104 K.G. Prijs 3035 cant. Handel vlug. ÜO cent per regel, Mevrouw Alida TartaudKlein heeft aan een zoon het leven geschonken. Yoor de betrekking van leeraar in de oude talen aan het gymnasium te Winschoten zyn voorgedragen de heeren dr. K. Hofstee te Finsterwolde, dr. J, J. G. Vtirtheim te Leiden,, dr. C. H. Baale te Amsterdam en dr. C. J. göhngeu te Hilversum. Gisteren vierde de heer F. Bezemer, een oud-Schiedammer, hoofd van de school in de Benedenhaveastraat te Rotterdam, (Oud- Delftshaven), zyn gouden feest als onderwij zer en nam tevens afscheid van zijne school, waaraan hij bijna 40 jaren is verbonden ge weest. De schooljeugd, de ouders en de auto riteiten betoonden den scheidenden paedagoog groote belangstelling. Set drama te Tilburg, Naar de nUtr. Ct." verneemt bestaat het vermoeden, dat de schilder Mutsaers, die te Tilburg is gevangengenomen in verband met den moord o|) Maria Kessels, dezelfde is, die eenigen tijd geleden te Utrecht werk zaam was bij den heer H., en als commen saal bij een weduwe in de Jeruzalemsteeg aldaar inwoonde. In ieder geval, zegt het blad, heeft een schilder, genaamd Mutsaers en afkomstig uit Tilburg, daar een tijdlang gewoond en hij stond ook in een verbazend kwaden reuk bij allen, die hem kenden. te Amsterdam een hevig gevecht plaats tus- schen een vrouw en een man. De vrouw werd een oogenblik later voor dood opgenomen en naar het Binnen-Gast- huis vervoerd, en de man, die in nuchteren toestand verkeerde, werd in hechtenis ge nomen. (sStd,") Doodslag. De justitie te Maastricht henft zich heden naar Wijlré begeven, waar een doodslag heeft plaats gehad onder de navolgende omstan digheden, Een jongen, die tegen den wil van den vader, kennis had met de dochter, kwam in de woning van zyu meisje den boel op scheppen. De vader, hierover in toorn ontstoken, had een schot op hem gelost, waardoor hy doo- delijk werd getroflen en kort daarna is over leden. De dader is gearresteerd. Een treurig echtpaar. Gisterenmiddag tusschen half twee en half drie had hoek Prinsengracht en Looierstraat Per exlra-Slaatsspoortrein van 4.12 uit Den Haag vertrokken hedenmiddag de grool- officieren van Hr. Ms. Huis, de ministers, de voorzitters van de Kamers der Staten- Generaal en verdere genoodigden aan den gala-maaltijd, ten Paleize te Soestdijk ter eeie van Koningin's verjaardag door H. M. de Koningin-Moeder aangeboden. De minister van Buitenlandsclie Zaken bleef in de residentie ter aanbieding van den feest maaltijd aan het diplomaten-corps. De Indische begrooting zal dit jaar later dan gewoonlijk aan de Staten-Generaal inge diend worden, daar voor de voorbereiding en overweging van de daarin uitgewerkte denk beelden plannen en voorstellen van den nieuwen gouverneur-generaal meer tijd wordt vereischt dan in gewone omstandigheden. Voorstellen van den Oppcrland voogd ter zake van de verdediging van Java, moeten reeds hier te lande ontvangen zyn. Het bestuur der Vereeniging van Neder- landsche Werkgevers heeft zich met een tweetal adressen gewend tot de Tweede Kamer, waarin uiteen worden gezet bezwaren tegen de Ongevallenwet ea de Wet op de Arbeids- en de Rusttijden zooals die door do regee ring zijn voorgesteld. Wy zyn tot onze spyt verplicht een over zicht aan den inhoud dier adressen tot mor gen te laten rusten. HELVETIA-HOEVE, 29 Aug. Bulier ver- eenigde zich hier met French en Pole Carevv hun vereenigde macht dreef den vyand uit de heuvels, en de beredeu infanterie vervolgde hem. Botha gaf een rondschrijven uit waarin den burgers bevolen werd de mausergewe ren aan een regeeringseommissie terug te geven tot hij in staat zou zyn ammunutie te verstrekken. De Canadeesche cavalerie heeft Waterval- Onder bereikt. Weinige Boeren trekken noordwaarts; hel grootste deel gaat met de kanonnen naar Barberton. LONDEN, 31 Augustus. Roberts meldt do. gisteren uit Belfast dat de Engelschen Wuterval-Boven en Waterval-Onder bezet hebben. Buller gelooft dat Nooit Gedacht verlaten is, uitgezonderd door de Engelsche gevangenen, die naar Waterval-Onder mar- cheeien. Kaffers berichten dat Kruger en alle kom mando's vertrokken zijn naar Pelgrimsrust (ten Noorden van Lijdenburg?) French meldt dat de spoorlijn tot Water val-Onder ongeschonden is, uitgezonderd een kleine brug by het station. MASERU, 30 Aug. Ieder oogenblik wordt een aanval van de Boeren op Ladybrand verwacht. De vuren van het Boerenkamp kan men tus schen de bergen zien. De militaire bevel hebbers hier zijn besloten Ladybrand tegen den aanval der Boeren te verdedigen. LORENQO MARQUES, 30 Aug. De Engel sche gevangenen te Nooit Gedacht zijn door de Boeren vrijgelaten en marcheeren nu naar Walerval-Boven om zich bij de troepen van Lord Roberts te voegen. President Kruger bevindt zich met al zijn ambtenaren te Nelspruit. WASHINGTON, 30 Aug. Instructies zijn aan alle Amerikaansche vertegenwoordigers in het buitenland verzonden, houdende de mededeeling, dat de Vereenigde Staten bereid zyn hun troepen uit Peking terug te trekken en de keizerlijke partij verlof te geven naar de stad terug te keeren. Naar het heet, houdt de Russische not8, die uitgegeven is met het doei den weg te bereiden tot de vredesonderhandelingen, de mededeeling in, dat de Keizerin en de Keizer van China de verzekering geven, dat de Chineesche regeering gereed is het uitbreiden der onlusten en een herhaling der tegenwoor dige volksuitbarstingen tegen te gaan. Md opneming wordt geen instemming der Redactie bedoeld. Copy wordt nimmer teruggegeven en worde slechts aan één zijde geschreven. Bears vaa Schiedam. VRIJDAG 3i AUGUSTUS. Officieëlc notecring van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN: f 9l4 per Hectoliter cont,, zon- ier fust en zonter belasting. ROGGEzonder handel. GERST zonder handel. MAÏSzonder handel. Namens de Comm. voor de naleving. D. F. W. Prins. MOUTWIJNStemming willig. SrOELINGf0.90. SPIRITUS: f 13 a fi4. Schiedam, 31 Aug. 1900. Mijnheer de Hoofdredacteur l Een 64-jarige, ongehuwde vrouw, die hier op zich zelve woont en met het ophalen en verkoopen van aardappelschillen zich in het leven houdt, hield een hondje, dat in hare woning gezeliiglflfid bracht. De fiscus ontdekt dat zy voor dit dier geen belasting betaalt, wat zy niet kon gevolg proces-verbaal en veroordeeling tot een boete van £12.of 2 dagen «zitten". De boete is zeer zwaar, doch de wet liet geen mindere toe. Zy, doodarm als zij is, kan die boete met geen mogelykheïd betalen en dat zij voor haar hondje 2 dagen in de gevangenis zou moeten, dit kan zij niet bcgrijpeD. in haar eenvoud meent zij, dat die alleen is voor moordenaars en dieven. Nu is myne vraag door middel uwer courant aan Schiedam's ingezetenen, wie helpt my om deze oude, fat soenlijke stumper uit de gevangenis te hou den? Zij, die hiertoe genegen zyn, gelieven mij hun visitekaartje te zenden. Zij verbinden zich hierdoor tot een bijdrage van tl. Bij de eigenaars van de 11 eerst ontvangen kaartjes zal ik deze bydrage dan laten ont vangen. Onder aanbieding van myn' beleefden dank voor de plaatsing dezer regelen verblyf ik hoogachtend, Uw dw. L. WOLFFKNSPEBGER. Lange Haven 124. Noteering der Vereeniging d Hond van Distil lateurs", gevestigd te Botterdam. MOUTWIJN f 9i/„ per HL; De Commissie voor de noteering. AMSTERDAM, 31 Augustus. Koffie goed ord. Java 37, Santos 26Va. Suiker kalm; waarde van Aug. levering 13lVi8i Aug. 13ii/ja aangeboden. Tarwe op lev. zonder noteering. Rogge op lev. prijshoudend; Oct. f 131,132; Maart £134. ROTTERDAM. 31 Augustus. Rogge op termijnHeden geen noteering. Koffie. Java 37 ets., Santos 25% ct?. Suiker stil. HAMBURG, 31 Augustus. Koffie. Sept. 41, Dee. 42, Maart 42i/., Mei 42%. HAVRE, 31 Augustus. Koffie. Sept. 49%, Decern. 49%, Maart 50%, Mei 51 W. Ontvangsten 30 Augustus te Rio 11000 b, ea te Santos b. HAMBURG, 31 Augustus Suiker. Biet- kalm; Aug. 12.20, Sept. 11.30, Oct. 9.85, Dec. 9.65. BERLIJN, 31 Augustus. Spiritus per loco fr. 51. PARIJS, 31 Augustus. Spiritus. Aug. frs. 34.25; Sept. frs. 34.75; vier laatste maanden fr. 34.25, sier eerste maan den fr. 34. SCHIEDAM, 31 Augustus. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij do loggeis SDM 17 Cathaiina, schipper J. Ros; SCH 120 Noordzee, sch. A. de Ruiter, en de bom SCH 146 Dirk, sch. K. v. Duin. Binnengekomen de bom SCll 16 Dirk, sch. C, don Duik, met 7 last haring. KRALlbGSCHE VEER, 31 Aug. Heden werden ter markt alhier aangevoerd 70 zalmen, f 1.10 a 1 20, kleine zalmen fa 44 St. Jacobszalmen 11.20 a 1,30 per Vs KG. In do maand Augustus werd alhier totaal ter maikt aangevoerd: 3252 zalmen en 3235 St. Jacobszalmen, benevens 11 steuren. SCHIEDAM, 31 Augustus. Aangekomen ss. Dalton, kapt. J. II. Ashton, van Newcastle, geladen met 1.600.000 kilo steenkolen. 8CHIEOA9I. Ondertrouwd: 30 Aug. D. Herlaar, 27 jaar en K. Schil- peroord, 26 jaar. H. J. L. Beuman, 23 jaar en H. Kloos, 22 jaar. Geboren: 29 Aug. Adrianus Johannes, zoon van A. B. Brinkman en E. M. van den Berg, Adri- anastraat. 30 Aug. Gerritje, dochter van A. Broek- meijer en C. Bitter, Rroersveld. Maxi milian Christian Herman, zoon van M, C. Geene en Th, M. Heil, in een vaartuig. Overleden: 29 Aug. Adriana Petronella de Bruin, oud 17 jaar en 2 maanden, Hoofdstraat. Maria Immerzeel, oud 17 jaar en 7 maanden, Le liestraat. 30 Aug. Christina Scheffers, oud 75 jaar en 5 maanden, weduwe van C. van den Berg, Roosbeek. 31 Aug. Elisabeth Johanna Plomp, oud 16 maanden, Villastraat. VLAARSINGElli, Gehuwd: 31 Aug. Mees Erkelens en Cornelia Adriana Vermaal. Aart Ligthart en Annigje Jo hanna Letterman. Geboren: 31 Aug. Cornells, zoon van T. Brouwer en H. van Wieringen, Willemstraat Cornelia, dochter van A. Brederveld en J. Voogt, Ged, Biersloot, Cornelia Geertruida, dochter van H. van Rossen en M. Henneveld, 3e Bie/slootsteeg, Overleden: 30 Aug. Levenloos aangegeven kind van A. Rozen boom en A. Poot, Zandstraat. HAAHSLU1I. Ingeschreven van 24 tot en met 31 Augustus. Ondertrouwd: Hendrik van Berkel, 25 jaar, en Johanna Drop, 27 jaar. Bernard us Bedeker, 25 jaar, en Wilheimina Boudestein, 25 jaar. Jakob Koster, 27 jaar, en Cornelia Strijbos, 25 jaar. G e li u w d Gerrit Patyn, 22 jaar, en Maartje Parre, 23 jaar. Geboren: Johanna, dochter van C. v. d. Stolk en Cath. Prins. Jacob Pieter Willem, zoon van J. F. Besemer en A. M. H. Vermeulen. Abraham, zoon van A. Boudestein en Clasina v. d. Sluijs, Reinier, zoon van H. J. de Bruijn en A. Gaanderse, Overleden: Henrietta Dorothea van Doornen, oud 34 jaar, echtg. van VV, v. Doorn. Aagje Boudestein, oud 3 maanden. Annas Groene- veld, oud 72 jaar, echtg. van Jannetje Touw.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 3