BEURS YAH AMSTERDAM. Laatste Nieuws. Koloniën. Telegrammen. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. sa sen pet sependi de dem ireeuvtt 'P kwa. die d«j aan di middel politii vArnb iers bp. schillen, en het r P. vat s weige ons me aken ei jver het en hiet neme», irs ver- e doen, dit niet mede- l lucht- snhage in „Ti! ld wai oogen ngeval- De gezondheidscommissie te Rotterdam heeft aan de geneeskundigen aldaar bericht <]8t in overleg met de commissie, door den waarn. geneesheer-directeur van het Stedelijk Ziekenhuis de noodige maatregelen zijn ge nomen om lijders aan pest en zij, die ver dacht worden aan die ziekte te lijdeD, on middellijk ondei behoorlijk toezicht te kunnen --ervoeren naar de voor hen bestemde lokalen. Aangezien het noodzakelijk is, dat het ver voer geschiedt langs den koristen weg (liefst per boot) en onder inachtneming van ver schillende voorzorgsmaatregelen, en er streng voor moet worden gewaakt, dat de verdachte gevallen niet sn de voor pestlijders aange wezen lokalen worden gebracht, verzoekt de commissie de geneeskundigen zich, wanneer door hen een geval van pest of een verdacht oevai wordt aangetroffen, voor het eventueel vervoer onmiddellijk te wenden tot den ge neesheer-directeur en met hem in overleg te treden, terwijl door hen ten allen tijde kan worden beschikt over de geneeskundigen van het ziekenhuis om hen bij het stellen van de diagnose behulpzaam te zijn. Wordt een meer uitgebreid bacteriologisch onderzoek, waartoe de gelegenheid aldaar ontbreekt, vereischl, dan zal de medewerking van prof. Sproock worden ingeroepen. Desverlangd zullen de bedoelde geneeskun digen zich ook belasten met het immunisee- ten van personen met behulp van pest-serum, waarvan thans eene zekere hoeveelheid in het Ziekenhuis aanwezig is. De commissie rekent op aller medewerking, om, wanneer eventueel een geval van pest '2 wordt aangetroffen, door spoedige en strenge afzondering uitbreiding der ziekte in deze bt°Ef gemeente zooveel mogelijk te vootkomen. e Ook bij twijfelachtige gevallen zullen de maatregelen tot afzondering onmiddellijk moe ten worden toegepast. De commissie ver trouwt echter dat, met het oog opdegroote gemeentebelangen, er door de geneeskundigen ernstig voor gewaakt zal worden, dat in dergelijke gevallen alles vermeden wordt wat tot onjuiste geiuchten aanleiding zou kunnen geven. 's-Her- Jmbast de zoo Vessels koster Steeds korter. De Deutschland heeft haar laatste reis van New-York naar Plymouth in 5 dagen 6 uur volbracht; biermede den kori sten tijd makend, welke ooit door een der transatlantische schepen werd gebruikt. De Kaiser Wilhelm der G rosse, welke gelijktijdig van New-Yoik vertrok naar Cher bourg, kwam eenige uren later aan. rer de ajuic Waar wendt nditie is bet rdooi in dt in wor- ncur- ver imei uit- ver trok lam; ■k 0! n ei rerde vaar- tmea eurt- 9 zal igïnj s ge- Idua een be- ezel- lietn niet ver- kof- i bij de hij 'ieJ de tast ier- het in log de De sin ten on- 'las g»- iui- vre de ras '-fie iên an iet De moord te Koniiz. De uitslag van heb proces-l'sraëlski is door ons gemeld. De beklaagde Israëlski, beschul digd vau medeplichtigheid aa-n d-en moord op den gymnasiast Winter, is vrijgesproken. Er waren sterke vermoedens tegen hem, doch aan bewijzen heeft liet ontbroken. Bij het getuigenverhoor rijn vreemde din gen aan 't licht gekomen. De vader van den vermoorden knaap vertelde o. a. dat hem een anonyme brief was gezonden, waarin stond, dat de instructie tegen den slager Hoffman was opgeheven, waarna de schrijver vervolg de: „Wij hebben nu reeds 200,000 mark weggegooid en bieden u thans 50,000 mark wanneer gij in de „G-raudenzer Gesellige" een advertentie plaatst van -den volgenden in houd „Winter zwijgt! Wij, Joden, hebben het gedaan. Wij hebben niet anders gekund. Dat ie onze troost." De getuige deelde mede dat hiji dien brief (waaraan luj natuurlijk geen gevolg had ge geven) door bemiddeling van een derde had bezorgd aan den heer Liebermann Von Son- nenberg, den bekenden anti-semietischen af gevaardigde. Deze zou den brief vóór de rit ting terugzenden maar de ge tui go i wachtte nog-steeds te vergeefs. Een ander zonderling feit kwam aan den dag. De romp en het hoofd van den ougeluk- kigen Winter waren (afzonderlijk) m een eigenaardig soort bruin pakpapier gewikkeld gevonden. En nu bleek ter terechtzitting dat dit papier in de instructie was zoek geraakt1 Een gewichtig element om op liet spoor te komen van den werkelijken dader, is hier mede verloren gegaan. Nu Israëlski is vrijgesproken, zullen de an ti-semieten wel woédend zijn. Zooals men weet, beweerden zij dat er hier weer een „ri- Éueele" moord zou zijn geschied. Hoffmann, waarvan hierboven sprake- is, was -eveneens Israëliet-, Tot welken onzin de anti-semieten overi gens komen, blijkt uit het volgende. De „Deutsche Reform" heeft een nieuw bewijs gevonden dat de Joden den moord te Kö- nitz op him geweten hebben. En wel op grond de-r Kabbala, de „geheimleer der jood- scke orthodoxie". Bij de laatste zgn. ritneele moorden kwa men om: te Xanten Joh. Hegmann, te Pol- na Agues Hruza-, te Könitz Ernst Winter- Do" beginletters der vermoorden luiden dus: J. H., A. H- en E. W. De „Deutsche Reform" vervolgt nu: „Deze letters geven het woord Jahweh (Jehova)om uit Xanben en Polna een „Jahweh" te krijgen, moest er E. W. "bijkomen. Daarom was Ernst Winter reddeloos overgeleverd aan de Kabbalistische sectariërs. Is er nu ter wereld grooter onzin mogelijk' En toch rijn er die zulke dwaasheid geloo- ven! Spoorwegpanieh. Vrijdag is op den spoorweg tusschen Rome en Napefs een trein blijven stilstaan tenge- vo'ge van averij aan de locomotief. De reizigers, wetende dat er een tweede trein op komst was en gedachtig aan een ongel uit, kort te voren onder dergelijke om standigheden voorgevallen, "wilden allen te gelijk de wagens uit. Er ontstond een woest gedrang en gevecht, waarbij drie vrouwen het leven verloren en vijf-en-twintig andere personen gekwetst wer den, sommigen zeer ernstig. De orkaan in Texas. Omtrent den orkaan, die zulke verwoes tingen if. Texas aanrichtte, vallen nog pas eDkele bijzonderheden mede te deelen. De cycloon had Zaterdagavond plaats en trad het hevigst op boven Galveston, de voor naamste plaats van Texas, met 50,000 in woners. De gemeenschap met de stad is sedert den aanvang van den storm afgesneden en men is zonder berichten. De stad is gebouwd op een eiland, slechts enkele voeten boven het niveau der zee en alle bruggen met het vaste land moeten zijn weggeslagen. De stad Houston is ook van de buiten wereld afgesneden, wat de telegraphische verbinding betiefl, terwijl ook de treinenloop gestoord is. De stad moet bijna geheel ver nield zijn en dit bericht doel-vreezen, dat Galveston hetzelfde lot heeft ondergaan. Een nadere raming van het aantal slacht offers is er nog niet. De orkaan hield vijf tien uur aan. Kwakzalverij. Dr. "Wollerman (Hannover) beschrijft in de ïDeuteche med. Wochenschr." no. 35, een staaltje van kwakzalverij in het groot, die merkwaardig is, dooi dat een bankier, een arts eo een scheikundige tot haar welslagen hun verschillende talenten ten beste hebben gegeven. In Berlijn, Leipzigerstr. 26, en een aantal andere steden worden »Heilinstitute" der Vitafergeselschaft opgericht, en aanplakbil jetten verkondigen aan het in onze dagen zoo ontwikkelde publiek, dat de scheikunde er in geslaagd is, een stof te bereiden, waarin de zoo onontbeerlijke zuurstof op onschadelijke wijze voor onze gezondheid werkzaam kan zijn, nl. magnesiumsuperoxyd. en dat door het gebruik van die stof alle ziekten, maar voornamelijk de zoogenaamde ongeneeslijke, zooals diabetes, tuberculose, lupus enz. kun- uen genezen. Brutale reclame. Vóór eenige jaren stond te Guelp, in On tario (V. S.), ecu heerboer in zijn koestal toe to zien bij heb werk zijner knechts, toen een nieuwsgierig jong kalf hem besnuffelde en onverhoeds een pand van rijn langen jas af beet, waarin hij een kostbaar horloge gesto ken had, welk horloge het kalf inslikte. De landman was zeer aan het kleinood gehecht en wachtte, wachtte met gespannen aan dacht, maar het kwam niet weer te voor schijn- Eindelijk kocht hij een ander uurwerk en vergat het geval. Intussclien werd heb kalf een koe, de koe kreeg op haar beurt kalve ren, werd oud, hield op melk te geven en werd geslacht. En zie nn vond men het lang vergeten horloge niet alleen terug, maar het liep! Hoe kan dit? Wel, zeer eenvou dig het was een remontoir en juist tusschen de twee longen terecht gekomen, wier regel matige beweging bij de ademhaling den knop deed draaien en zoo het werk al die jaren aan den gang had gehouden 1 Dit wonderbare verhaal (hier zeer verkort) stond onlangs met kleuren en geuren in de „Guelp Herald" en werd druk bepraat. Men begrijpt het overige. Ben paar dagen later verkondigden reusachtige advertenties, dat Joseph Sparkes in de zius- en zoostraat, nummer zóóveel, de maker en verkooper was van het weergaloos horloge. Dat hij ook de maker was van de onzinnige iïstorie zei hij er niet bijdit zouden de lezers zelf wel ra den, zal hij gedacht hebben. De aap-mensch- G-estound door den rijken Amerikaan Geor ge Vanderbilt is een jong Amerikaansck ge leerde, David J. Walters, professor aan de Yale-universiteit, naar Java vertrokken, om onderzoekingen te doen naar den pithecan- tropus ereetus, de „ontbrekende swhakel" tus schen dën mensch en de apen. Volgens do meening van George Vander- hilb zou prof. Walters, die Zaterdag van Newhaven naar Nederl.-Indië vertrokken is, op grond van zijn vooraf ingestelde onder zoekingen groote zekerheid hebben, nadere bijzonderheden te vinden over den pithecan- tropus, die reeds d'oor prof. Dubois ontdekt en op de Parijsche tentoonstelling geëxpo seerd is. De Duitsdie geleerde prof Haeckel, hoog- lceraar te Jena, heeft zich, volgens dei „New- York Herald" eveneens voorgesteld naar Ja va te vertrekken, om onderzoekingen naar den pitbecantropus in te stellen. Boomen en onweer. Bekend is dat het gevaar, om door den bliksem getroffen te worden, op 't vrjje veld grooter is dan in 't boschmaar ook hier is de mensch niet volkomen beschut, want ook de boomen staan, al naar hun geleidend ver- mogpn, in verbinding met de zich ontladende wolken. Reeds bij de ouden heette het, schrijft de Veldpost", dat de eiken en dennen geen veiligheid gaven, maar wel de beuken. Vele oude houtvesters en boschopzichters weten bij ervaring dat oude eiken, dennen, lariksen en sparren, als deze boomen een dorren top of een dorren, "naar boien ge- groeiden tak hebben, het gevaar om door den bliksem getroffen te worden verhoogen, en rnenig lezer zal wel zelf bijgewoond hebben, dat eiken, linden, populieren en lariksen door den bliksem getroffen waren. Om in dit opzicht iets te geven wat eenige zekerheid aanwijst, deelen we het vol gende mede uit een statistiek te Lippe op gemaakt, waar jaarlijks aanteekeniogen over het inslaan van den bliksen gehouden worden. 56 keer werden eiken getroffen, 2-4 keer den nen en sparren, daarentegen geen enkele beuk, hoewel '/ii van het bosch uit beuken bestond. Dat de beuk zoo te zeggen tegen den blik sem gewaarborgd is, schijnt veroorzaakt door de werking -der met fijne haren voorziene beukenbladeren, dit wordt althans alge meen aangenomen. Dat nu enkele vrijstaande beuken, omdat deze het hoogste punt vormen, toch getroffen worden, is wel te verklaren. Maar in elk geval is men in het bosch onder een beuk veiliger dau onder een anderen boom. Hooge boomen echter moet men steeds vermijden, wegens de groote kans door deo bliksem getroffen te worden. Wordt men door een onweersbui overvallen en wil men be schutting tegen de bui zoeken, dan kieze men daartoe lage boomgroepeu. vooral recht ruwe beuken. Aan den rand van het bo*ch moet men zoo min mogelijk gaan staanbeter is het wat dieper het bosch in te gaan. Overigens bedenke men dat men hij een onweer in 't bosch steeds veiliger is dan in 't open veld, want daar is men zelf het hoogste punt en de bliksem kiest bij vootkeur de hoogste punten. Z. K. H. de Groothertog van Saksen ver laat aanstaanden Zateidag per Staatsspoor- trein van 8 u. 55 min. voormiddags, de residentie, terugkeerende naar Weimar, Het hoofdcomité van het Ned. Roode Kt uis zendt couranten en goederen voor de krijgs gevangenen op Ceylon aan den Nederland- schen consul te Colombo. Het Centraal Comité van het Indische Roode Kruis heeft op het hoofdcomité van het Ned. Roode Kruis een beroep gedaan ter bevordeting der voorgenomen uitzending van 2 ziekenverpleegsters in het hospitaal te Kotaradja. BESLUITEN EN BENOEMINGEN. Civiel Departement. Benoemd t. notN tev. venJutn. te Buitenzorg, de not. tev. vendum. te Indramajoe L. B. Barkey bij den post- en tol.d. t. cbef v. li. kant. te Poerwokerto de comm. der 3e kl. A. A. Abell te Soerabaja t. tijd, comm. op het res.kant te Pekalongan, de comm. op liet res.kant. te Tegal, P. J. Munnich t, tijd. comm. op het ass.-res.- kant. te Tegal, de le klerk op het res.kant. aid., J. II. Al van Heeteren. Verleend een jaar ver), n. Eur. a. d. comm. v. d. stationsdienst bij de expl. d. staatssp.vv. op Java W. P. J. van Chijs id. a. d. opz, der werkpl. Ie kl. bij den dienst der expl. v. den staatssp.vv. ter Sum. Westk., C. M. v. Houtrijve. Ontslagen rerv. uit zijne betr, de contr. bij het B.B. op de bez. buiten Java en Madoera VY. J. Kroonde comm. op het res.kant. te Padang Sidempoean, Sum. W.k. J. Wijshyer ile hulpond. aan de kw.sch. v, int. onderw. te Bandoeng, Preanger Regentsch., Ch. IJekker. Militair Departement. Bevorderdbij den mil. gen. dienst t. dir. off. v. gez. Ie kl. J. Hagat. id. 2e kl.de off. v. gez. Ie kl. J. C. O. Gion. Ontslagen: eerv, uit Ilr. Ms, mil, d., de kol. hoofd-'nt. der Mil. Adm. J. II, C. Vermeer en de dir. off. v. gez. 2e kl. II. J. Hubert. N1HW-YORK, 11 Sept. De voorzitter van het republikemsclie sfcaatscomité in de staat Maine kan rékenen op een meerderheid van 30,000 stemmen bij do verkiezing van den gouverneur van dien etaat. UJNDEfN", 12 Sept. Roberts meldt bijzon derheden omtrent de operatiën van Büller. Zijin hoofdkwartier is overgebracht van Bel fast naar Pretoria. PRETORIA, 9 Sept. Generaal Baden-Po well is benoemd tot hoofd der politie in Transvaal. LONDEN, 11 Sept. De bladen bevatten het volgende bericht uit Pietermaritzburg van 9 dezer: Door het vernielen van een brug, ten zuiden van het station Kliprivier, slaagden de Boeren er hedennacht in een trein te bemachtigen. LONDEN, 11 Sept. De „Daily Telegraph" verneemt uit Lorenyo 'Marquez van 9 dezer, dat den volgenden dag nog een afdeeling Portugeeselie troepen naar de grenzen zou vertrekken. LONDEN, 10 Sept. De avondbladen heb ben een telegram uit Johannesburg, waarin melding wordt gemaakt gerucht dab de presidenten Kruger enrifiteya naar Dela- goa-baai zijn gevlucht. Aan een telegram van lord Roberts van 9 dezer, is het volgende ontleend French ontmoette tegenstand op rijn ge ileden marseh van Carolina in de richting van Barber to tl.; hij joeg den vijand uit drie achtereenvolgende stellingen. Buffer deed gisteren een aanval op een vij andelijke stelling, op een stoffen rand van 1500 voet hoogte, nabij den weg naar Spits- kop. De stelling werd door de infanterie ge nomen onder dekking van het artillerievuur; do vijand trok terug met geducht verlies. Onze verliezen waren 13 dooden en 25 ge wonden. LONDEN, 11 Sept. Uit Tokio wordt van 8 dezer aan de „Times" geseindJapan heeft op het voorstel om' Peking ie ontruimen, ge antwoord, dat het geen bezwaar heeft tegen Eet terugroepen van rijn gezant en het ne men van andere maatregelen die door de mo gendheden worden aanbevolen. En daar ver der de geografische ligging van Japan het in staat stelt spoedig militaire maatregelen toenemen, zal heb er gaarne in toestemmen een deel zijner troepen ,die overbodig wor den geacht, terug te roepen. TA-KU, 6 Sept. Een expeditie zal morgen vertrekken naar Pao-ting-fu. Zij zal aldus sar mengesteld zijn. Het Engelsche contingent levert twee regimenten cavalerie, een batte rij artillerie en 300 man infanterie; het Ita- liaansche 1000 man; het Japan6che 300 man; het Russische eveneens 300 man. Waarschijnlijk zullen ook 500 man van het Amerikaansche contingent deel uitmaken van de expeditie. LONDEN, 10 Sept. Renter's bureau ver neemt dat Li-Huug-Tschang aan de mogend heden geloofsbrieven heeft gezonden, waarbij gevolmachtigden werden benoemd om de vre desonderhandelingen te voeren. De geloofs brieven rijn afkomstig van het Keizerlijk huis en hun geldigheid zal waarschijnlijk niet betwist worden. WASHINGTON, 10 Sept. Do Chineesdie gezant Wu-Ting-Fang overhandigde aan het departement van buitenlandsche zaken eeu Keizerlijk edict van veertien dagen geleden, waarbij aan Li-Hung-Tschang de bevoegd heid wordt verleend een volkomen regeling van de moeilijkheden tot stand te brengen; tevens wordt hem volmacht gegeven om de voorwaarden, die hij verkiest te bedingen, zonder dat hij met den Keizer te rade be hoeft te gaan. Men verklaart dat de geloofsbrieven vol doende zijn om alle bezwaren tegen Li-Hung- Tschang's bevoegdheid om over don vrede te onderhandelen, te overwinnen. Senre van Schiedam. DINSDAG II SEPTEMBER. Officiecle noteertng van de Commissie uit de Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN f 10% per Hectoliter cont., zon der fust en zonder belasting. ROGGEzonder handel. GERST zonder handel. MAISzonder handel. Namens de Comm. voor de noteenng D. F. W. Prins. MOUTWIJNStemming vast. SDOFXING: H.— SPIRITDS: f 14 a f 14%. Notcering der Verceniging x> Bond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN flOi/ü per HL; JENEVER -141/2 x> v AMST.PROEF. -16 1 De Commissie voor de nolecring. ROTTERDAM, 41 September. Ter veemarkt waren aangevoerd 53 paarden, veulen, ezel, 1505 magere runderen, 670 vette runderen, 535 vette en graskalveren, 60 nuchtere dito, schapen of lammeren, var ken, 246 biggen, 2 bokken. Yette runderen 1e qual. 64 ct., 2e qual. 60 cl., 3e qual. 56 c. ossen ie qual. 66 c., 2e qual. 62 c., 3e qual. 58 c.stieren le qual. 55 c., 2e qual. 40 c, 3e qual. c.kalveien 1e qual. 85 c., 2e qual. 60 a 75 c. per kilo. Handel traag. Mager vee. Melkkoeien f160—212, kalf- koeie.i 1 170240, stieren f85220, pinken 65'.'5, graskalveren f 3265, vaarzen 180 130, btegen fpaarden f40130. Handel levendig en goed. Op de botermaikt werden heden aangevoerd 84/8 en 70/16 vaten en 530 stukken van kilo. Prijzen: 1e qual. f54.2e qual. f50. 3e qual. f46.Per '/s kilo werd 65 a70ct. betaald. ROTTERDAM, 11 September. Rogge op termijn: per Oct. f132, per Maart f 133, Koffie. Java 35 ets., Santos 25 cis Suiker prijshoudend. AMSTERDAM, 11 September. Koffie goed ord. Java 35, Santos 261/5. Suiker disponibel 13% gedaan. CL.t./Dec. on veranderd kalm zonder zaken 11% aangeboden. Tarwe op lev. zonder noteering. Rogge op lev. zonder noteoring. PARIJS, 11 September. - Spiritus. Sept frs. Oct, frs. Nov./Dec. fr. vier eerste maanden fr. BERLIJN, 11 September. Spiritus per loco fr. 51. HAMBURG, 11 September. Koffie. Decern. 40%, Maart 41%, Mei 42, Juli 42Vi. HAVRE, 11 September. Koffie. Sept. 401/a, Dec. 49%. Maart 50%, Mei 51 W. Ontvangs'ten 9/10 September teRio 51,000 b. en te Santos 73,000 b. HAMBORG, 11 September. Suiker. Biet- prijsh.Sept. 11.30, Oct. 10.05, Dec. 9.85, Maart 9,97i/s. SCHIEDAM, 11 September. Vertrokken.naar zee ter hanngvisscherij de logger SDM 15 de Maas, schipper J. Bal, voor de derde reis. Binnengekomen de logger SCH 250 L. R. Koolemans Beijnen, schipper J. Rouleveld, met 19i/g last haring, van de tweede reis. KRALINGSCHE VEER, 11 Sept. Heden werden ter markt alhier aangevoerd 25 zalmen, fl.45 a 1 75, kleine zalmen fa 18 St. Jacobszalmen fl.40 a 1.50 per Vs KG. «TOOMVAAKTLIJNE!». Bog or van Java naar Rotterdam vertrok 9 September van Perim. La woe van Rotterdam naar Batavia arriv. 9 September te Southampton. Teviotdale, van Newport News naar Amsterdam, is 9 Sept. Lizard gepasseerd. Reichstag (thuisreis) pass. 10 Sept. Suez. Admiral (uitreis) pass. 8 Sept. Gibraltar. C y c I o p s van Amsterdam naar Batavia vertrok ff Sept. van Liverpool. A I ting van Amsteidam naar Batavia via Deli en Sambas, passeerde 10 Sept. Gibraltar. Drumelzior (HollandAmerika-üjn) ver trok 8 Sept. van Newpoit News n. Amsterdam. Herzog (uitr.) atr. 10 Sept te Mozambique. Kanzier (uitreis) arriv. 10 Sept. te Aden. Kronprinz (thuisreis) vertrok 10 Sept. van Zanzibar. Priam vertr. 7 Sept. v. B.aavia n. Amsterd. Prinses Sophie v. Batavia n. Amster dam, arriveerde 11 Sept. te Suez. Rotterdam, v. New-York n. Rotterdam, veitrok 11 Sept. vm. 1 30 van Boulogne-sur-Mer. Geboren: 8 Sept. Arij, zoon van J. Yoogt en J. Bak ker, llijkestraat. 9 Sept. Diua, dochter van F. M. Vogler en M, v. d. Lee, 5o Bierslootsteeg. Hen- drikus Bernardus, zoon van B. H. Schapers en Ch, R. v. d. Pijl, 8e Bierslootsteeg. 10 Sept. Andries, zoon van A. Moerman en M. Vermeer, Markgraaf laan. O v er l'e de n: 11 Sept. Elizabeth Maria Catharina van der Knaap, oud 4 weken, Smallehavemtraat DINSDAG 11 SEPTEMBER. Staatsleenlngen. pCt. Nederl. N. W. Sch. Cert. 2% lito Obl3 dito Cert3 Hong ar ijl. apw.-l. '89 1. zilv. 4% Italië. Inschrijving 1862-81 5 Oostenrijk. Ob! i. 7 lan./lh. 5 'ito ui Gaud 1S7ü/<)c5. 4 PORTl'G. C. '53/84 m. t. X' 1 "0 3 dito fr. 25-5000 met ticket 4% fabaksmoii. dito I.eeuing. 4Vs Rusland. Obl. Bumf. teci. '94 4 dito '80 gee, G R. 025 4 dito Hope Co. '89/90 G.R. 623 4 dito '94/6e Em. R. 625 4 Obiig. i een, *67/09 (£20) 4 dito Transc. L. '89 G.K.125 3 dito in Goud '345 Spanje. Oblig. Buit. (Perp.) 4 Turkije. Gepnv. oblig. 4 Oblig. Geconv. Schuld ser. D Egypte. Oblig. Leemng '76 4 China. Goudl. 1893 6 Zilvei leening 18947 Mexico. ZilverL Burnt, sch. all. Obiig. (£100/1000). 5 Brazil. Fund L. '98 £20/100 5 Columb. Gee. Bt. S. 100/5001'/, Venezuela Obl. 1881 100 4 10 tept midden k. 77% 901/4 90 83% 891/ie 80%, '■>7% - 1 Vis 33if/js 95% GÜU,]a 94 9415/io 03% 99s/4 751,5 100% 08% 917/16 23 %6 103i/s 100% 977/ls 37k/16 8011/26 14 27 Stedelijke Lecnlngtc. Amsteidam 1895 3 88% Rotterdam 1894/973 89% Schiedam 1895 3 Industr. en Fin. Ondcrnem. 11 Sept. hoogste k 78 90% 903,8 S3 887/é 8013,16 23 %8 94% 607/a 94% 9ós/s 1001/26 09 2213/16 377/8 80% 14 271/a Nederl. en Kol. Amst. Bnk a Ned. Bank-Aand 's-Grav. Ilyp.-bnk. I'an ibr. 4 Ned. Hypb. Yeendam PisdK 4 dito Pandbrieven0I/3 N.-W. Pac. Hyp.bnk aand. (f100 of 50)31/5 West!. Hyp.-b3nK Pandbr. 4 Cult.-Mij. Vorstl. aand. Ned. Hand.-Mij. a. op d. resc, 5 Amst. Deli-Mij. aand Deh-Maatschappij aand. Senembah tabak.-mij aand. Kon Paketv.maatsclnj, aand. Ned. Amerik. Stoomv. aand. Stoomv.-MijNederl. aand. Dord. Petr. Ind. Mij. aand. Java Petrol.-Maatscli. aand. Kon. M. t E. v, Petrbr.aand, Moeara Enim Petr.-M. aand. Sum. Palemb. Pret.-M.aand. Nieuwe Afrik. II.-Y. aand. V. S. v. N.-AmëR, Maxw. L. Gr. Prior. Cert dito Prior Cert. v. Incoin.b, Peru. Per. corp. first M. B. 0 dito Per. corp. c. v. pref. a. 4973/, 195 991/2 99 Vs 94ys IOI1/3 993/4 53 1481/4 620 384% 374 134 103 146 121 491/4 245 1561/a 70 %0 IÜOI/3 2018/16 0% 557/is lO'/a Spoorweglcenlngen. Nederl. II.IJ. Sp. Mij. aand. 109 Mij t. Ex. v. St. Sp. aand. 111 Ned. Ind. Sprw. aand. 2123% Ned. Zuid.-Afr. Spw. aand. 6 163 Noord.-Br. Box. '75/89 gest. 8815/ifi Italië. Spw. '87/89 Obl. A-K 3 53h/iB Zuid-Ital. dito. Obiig. A-II 3 56% Polen. Wrs-Ween-'Z.R.IOO) a. 1061/3 Poutug. Kon. Port. spw. Obl. 3 02v/15 Rusland, Gr. Spw,-Mij.'88 O. 4 95% dito '80 dito Z.R. 625 3 "9% Mosk.-Kursk Obiigat4 92J/a Mosk.-Wind.-Ryb. o4 94s/^ Rjasan Uralsk G. R 625 O. 4 94% Transcausas. Spoorvv. Oblig. 3 79 '/H Wiadikawk, Z, R. 625 Obiig. 4 93%a Zuid-W.Spw. Z. R. 625 Obl 4 917/s V. S. v N -Am. Atch. Top. c. v. a, 28 i/i6 dito cert van pref. aand. C915/i0 dito Alg. hypotheek Ob 98 l/;o Denver Rio Grando C. v. a. 19% Erie spoorwepmij. aand.11% Florida cert. v. gew. aand.12 St. Louis Southw. Obi. 4 891/3 Louisv. Nashv. C. v. a. 7ts;/4 St. Louis Fr. C. v. gew. a. 10% dito dito v. 2e pref. aand. 34% dito dito Gec. Ifyp. Oblig. 4 80'/s Miss. Kans. Tex. C. v. a.105/ja idem le hypotheek Oblig. 4 90 idem 2e 9 9 4 66 N.Y.Ont en West. Sp. Com. be w. 207/s Norf. en West. Crt. v. gew. a. 35 idem C. 4 pet Adj. pr. st. 77 Oregon Calif, le II. O. 5 973/4 South. Pac Comp. gew. aand. 341/16 dito Goud Oblig. 4 77S/ia Union Pac, Railr. Cert. v. a. 59 s/1B idem pref. aandeelen "57/g idem Goud Oblig. 4 103% Wabasli afg. Cert. v. p. a. 19 W. N. Y. Pns. afg. Cert.v. a. idem Gen. Moitg. bonds. 5 3!Via Canada. Canadian Pac. C. v. a. 89S/g Tramwcgmaatsehappijcn. Bat Electr. Trammij. aand. 70 Rotterd. Tramw.mij. aand. Semarang Cher. Stmtr. aand. 134% Prcmlelecnlngen. Nederl. Amsterdam f 100 3 107% Rotterdam3 102% Gemeente Crediet3 100i%8 N.-Holi. Ver. Witte Kruis 09 M Paleis v. Volksvlijt 1867 16! 1/4 idem idem 1869 f 1.85 België. Antw. 188721/2 99i/s Brussel 18862i/2 091/5 Hongarije Staatsl. 1870. 133V3 Theiss. Regul. Loten 4 117 Oostenr. Staatsl. 1854, 4 145_ idem 18005 ll!7/g Rusl. Staats!. 1S64 Z.R. 100 5 201 Va dito 1806 Z.R 100 5 172 Spanje. Madrid 1808 3 3.» Turkije. Spoorwegleening' 3 27% Prolongatie3l/s a Prijzen van Coupon*. Amsterdam, 11 September. Oost.Pap.p. 11,21 20.87% Diversen i.K.m. Zilv. Jan. 21 20.871/2 Russen in G. R. Eng. met affid. 11.93 Idem in Z. R. Frausehe 47.60 Amor. Doll. Gond Belgische 47.50 194% 99 148% 625 102% 49 244 1601/2 70 IO1/2 2118/4 171 S(5%6 1071/2 80 94Vl« 981/g 95 281/5 71 1913/10 HVlO 12 IOV5 34% 10% 661/2 207/g 35% 973/4 341/ie 773/g GOi/io 751/4 1031/5 1009/ifi 160 117% 170 35 27% 4 pCt 58.70 1.90 1 25 2.47 Overzicht van do Beurs van deu dag. De markt te Amsterdam was in aanslui ting met Londen in Amerikaansche sporen taraeljjk vast alhoewel de koersen uit New- York flauwer waren. Nationale Staatsfondsen beter. Buitenland sche Staatsfondsen prijshoudend.

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 3