V Kerk en School. Ingezonden Mededeelingen. Men moet het ijzer smeden als het heet is. Gemengd Nieuws. Mandel en Bedrijf. LOTEN CANTON FREIBURG 1861. Serie- trekking 15 Oct. Premietrekking 15 Nov 188 1176 2757 3472 4584 5580 6694 2092 2794 3599 4778 5775 6865 2159 2974 3851 4970 5884 6958 2343 2984 3956 5346 5926 7012 2357 3350 4166 5481 6260 7848 2722 3352 4190 5560 6541 7928 2738 3449 4496 5664 6693 25000 ton 's jaars. Voorzeker wordt een ge deelte van decen invoer opnieuw geëxpor teerd naar België en de Bijnprovinciën maar het grootste gedeelte wordt gebezigd voor de bmnenlandsche consumtie in Ne derland!, en indien de export-huizen in Grie kenland. cridh een weinig meer moeite gaven om ook dit artikel in de noordelijke provin ciën: Overijsel, Drente, Friesland en Gro ningen, in té voeren, zou de importatie nog veel belangrijker zijn. Volgens al de ingewonnen informatiën is de Nederlandsche scheepvaartbeweging in 1899 bevredigend geweest, in dien zin dat een grootera hoeveeJheM koopmansgoederen is vervoerd door de booten onder Neder! and- eahe vlag. Daar evenwel de Koninklijke Ne derlandsche Stoamlbootmaatsohappij geen voldoende vloot bezat en zij haar tarief van vraobtloonen zeer hoog houdt, is een zeer aanzienlijke hoeveelheid koopmansgoederen, •bestemd voor Nederland', getransporteerd per vreemde vlag en voornamelijk dtor de booten van de „Deutsche Levanteimie", dia groote eoncessiën aan de expediteurs doet. Vrlje-VroawenTereenlging. BesfuurderesBen van dte „Vrije-Vrouwen- vereeniging" hebben een adres aan de Twee de Kamer geridht, wijzende op de artt. 127 en 130 van de Wet op de Nat. Militie, daar bij vragende, dat zoo spoedig mogelijk wor de overgegaan, voor wat aangaat het eerste artikel, tot zoodanige uitbreiding van het daarin omschreven©, dat voor dien vervolge niet alleen vrijstelling worde verleend aan de daarbij aangewezen bedienaren van den godsdienst, maar ook »c.n diegenen, welks uit gemoedsbezwaren zich verzetten tegen het dragen van wapenen en het bewijs Leb- beu geleverd van den ernst hunner overtui ging door het vervullen van zekere, te bepa len voorwaarden en diensten En voor (wat betreft het tweede artikel dat dit worde gewijzigd m dien zin, dat daaruit duidelijk verstaanbaar zij, dat de miikeu-dienstweigeraar, nog met met vrijc-n ■wil gedragen hebbende do uniform, m geen geval en -onder geen. voorwendsel mag te recht etaan voor den 'krijgsraad, maar moet worden gehoord en gericht door het gewone Hof. Aan H. M. de Koningin is een adres ge richt, verzoekende gratie voor den diemtwe: geraar D. Fh. J. de Bruin, te Breda. Door de MS. tot Exploitatie van Staats spoorwegen zullen binnenkort jongelieden die in het bezit zijn van een getuigschrift van voldoend afgelegd examen der H. B. S. met vijfjarigen cnrsus of vau het eind-examen van een gymnasium, en die op 1 Juli van dit jaar den ouderdom van 21 jaren nog niet, hebben overschreden, tot een beperkt aantal als adspirant-adjunct-commies worden aan gesteld. De »Stct." (no. 244) bevat de volgende opgaaf van het aantal bezoekers der musea en monumenten, gedurende het 3e kwartaal van dit jaar:Mauntshuis 26.379 bezoekers; Museum Meermanna Westreeniaum, 41 het Penningkibanet 174; het Rijksmuseum te Amsterdam, 68.884; het Rijksmuseum vari Oudheden te Leiden, 3.022; het Rijks-Eth- nograpiseh Museum te Leiden, 665; het Rijks museum van Natuurliike Historie te Leiden. 3.697de historische zaal in het Prinsenhof te Delft, 3.462de Gevangenpoort, 12.318 het Muiderslot, 2044de ruïne van Bred erode 5441 en het monument te Heiligerlee 3.198 bezoekers. Ned. Herv. Kerk. De Ned. Her?, gemeente te Rilland-Bath is nu reeds twintig jaar vacant. Het kerk bestuur wil trachten een eind aan deze vaca ture te maken door het bouwen van een pastorie te Rilland, naast de kerk. Bedankt: voor Zevenhuizen (Z,-H.^ door den heer P. N. Pikaar Jr., cand. te Diereo; voor Gouderak (toez.) en Neerlangbroek (toez.) dcor ds. J. A. van Boven te Oud-Betjeriand voor Wierden door ds. J. H. Gunning E.Üz. te Numansdorp. „Uw zuster Line gaat trouwen met bak ker Sdhulze. Dat heeft zij1 u toch natuurlijk geschreven 1 Sohulze schreef mij, en vroeg of ik u ook sprak; uw oudera tobden er over, dat zij in. zoolang niets van u geh-oord had den." „Ik wist 't nitat van Line. Ik ik maak de brieven van huis niet graag open.'" „Erna!" „Ja, 't is zoo. Wat zal ik veel zeggen? 't Beste is, dat ik er maar in 't geheel niet aan denk." „En dat gelukt je werkelijk?" „Waarom niet? Ik heb genoeg andere din gen aan mijn hoofd- En in mijn vrijen tijSd wil ak ook wel eens een pretje hebben. De comedie, of 't paardenspel of zoo; en dan eens dansen." „En," Fröhne keek haar ernstig aan, „je zoudft tegen hen ook liegen, zooals je het tegen mij hebt gedaan. Erna, ik weet nu alles; sinds je uit het huis van je nichtje bent, heb je een lichtzinnig leven geleid. Dat je kellneriii bent, wil je voor je, ouders ver borgen houden?" „Ja." Zij Hemt (haar lippen cp^elkan- der. „Zou je niet weer naar tuis terug willen?" Ér komt een pijnlijke trek om haar mond. „Neen. Vader en moeder weer onder de oogen komen? Neen!" En plotseling barst ze uit: „Ze zouden me toch verstoeten. Ze kunnen me niet vergeven. Ik wil niet nJaar (huis! Ik kan niet! Zij zouden me vervloe ken; dat moeten ze wel, en dat dat Baar stem -smoort in een snik. "Vol mede lijden vat Frc&ne haar hand. „Brna, maar als je oudere nu eens naar jou toekwamen f' Geref. Kerken. Beroepen: te Brielle ds. D- Smalle- gange te Almelo. Hooger Onderwijs. By beschikking van den Min. van Binneul. Zaken is mr. S. R. Steinmetz, tot wederop zegging, toegelaten ais privaat-docent in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Leiden, om onderwys te geven in de sociologie. Amsterdam. Het propaedeutisch examen in de geneeskunde is afgelegd door de heeren J. M. van Dam, C. Ed. Marreshet aanvul- lings-exumen in dier- en delfstofkunde door de heeren H. J. Rootlieb, Martyn J. Polak, A. J. van Heemskerk Duker en R. Veenstra. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap, na het verdedigen van stellingen, de heer W. F. G. Mastenbroek, geboren te 's-GravenKage. Het candidastsexamen godgeleerdheid eerste gedeelte is afgelegd door den heer J. A. VUseher -en het theoretisch apothekers examen door den heer J. Hoogland. Utrecht, theor. geDeesk. 2. J. W. Le Nobel, J. B. Wolff en W. F. J. Mildtzdoet. rechtsw. D. A. E. Imnnink; cand. rechten C. L. Gra- tama. Bevorderd tot semiarts: G. W. Nieu- wenhuizen; bevorderd tot tandarts: J. F. Lybering. Voor het examen apothekersbediende zyn gisteren te Zwolle geëxamineerd 3 vrouwe lijke eandidaten. Geslaagd mej. J. G. M. Lïngton van Utrecht. 30 cent per regel. Dit al oud bekende spreekwoord heeft zich nogmaals bewaarheid gezien toen onze ver slaggever een bezoek bracht bij den Heer A. van Gestel 2, Ridderstraat te Breda. De Heer van Gestel is n.l. Mr. Smid en was juist bezig een hout yzer te smeden toen onze verslaggever, zich bij hem aanmeldde. Een oogenblik zeide de Heer van Gestel, want ik moet het yzer smeden als het heet is. Dat is zoo, zeide onze verslaggever en ik zal op U wachten. Na eenige minuten wach- tens, was het ijzer gesmeed en verklaarde onze verslaggever het doel van zijn bezoek. Mej. v. Gestel volgens portret. Ha, Ha, zeide de Heer van Gestel U wensebt eenige verdere inlichtingen omtrent de uit werking der Pink Pillen van Dr. Williams op het gestel mijner echtgenoote, zij is zooals ik U geschreven heb. Sedert eenige jaren was zij lydende aan maagzwakte, geen eetlust en veel vermoeidheid, alle mogelijke middelen hebben wij te vergeefs aangewend en besloot zij toch ook eens de Pink Pillen van Dr. Williams te gebruiken en het resultaat is bg eene geregelde behandeling uiterst gunstig geweest, zij is thans hersteld en kan haar huishoudelijk weik verrichten. Dankbaar ben ik tot Uwe Pink Pillen mijn toevlucht ge nomen te hebben. Ik had U wel eerder geschreven, doch wilde eerst eens zien of die gunstige uitwerking van duur zoude zijn en tot heden is mijne echtgenoote nog goed gezond en haar slaap is rustig. Prijs 1.75 de doosf 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, eenig hoofddepolhouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toe zending tegen postwissel. Daar het doel dezer geneeswijze is de her nieuwing van het bloed en de versterking der spieren, stiekt haie werking zich op vele ziekten uit: bloedarmoede, rh»umatiek, heup- jieht, zenuwpijn, verlamming, ruggemergs ziekte, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwachtig- Zij springt op; die grootste ontsteltenis ligt in haar oogen „Wat zegt u? Hierheen?" „Hierheen, ja." „Heeft -u hen geschreven „Ja, Erna; (dat moest ik. Zij zij'n al hie1-, rij willen je „Halen Mij zien, mij vloeken Hij schudde het hoofd. „Dat heeft u kunnen doen," voegt zij hem woedend toe, „die arme in ensc'nen zoo onge lukkig te maken!" „Ettna, luister naar me; zij denken niets ernstigs. Wat weten die goede mensdhen van „Ja, ja," valt zij hem, in. de rede. „Dat zouden re niet eens kunnen begrijpen. En •daarom, daarom Haar stem is geheel schor. „Maar -wat gaat het u toch! eigenlijk aan?" „Niemand beeft misschien zooveel van je gehouden, Erna, en 't zoo eerlijk met je ge meend," antwoordt hij 'bijna fluisterend. Zij lét niet op zijn woorden. Radeloos ziet zij om zich heen. Wanhopig Hinkt het„Ik héb er niet aan willen denken.; met geweld niet! De brieven heb ik niet willen leasen, want anders, andere Met beidie handen omklemt zij zijn arm. „Ik wil alles wieten Wat heeft u naar buis geschreven5" „Dat het je niet goedi gaat, Erna. Dat het beter was, wanneer zij ham Hnd weer thuis Meten komen, vóór het misschien te laat was En nu zijn ze hier; hier in de buurt." „Jn de huurt?" Doodelijk ontsteld staart re naar de deur. „Ik wil hun niet onder de oogen komen, ik kan niet, ik kan nietbrengt zij hijgend' uit. heid, klieren, enz. De Pink Pillen hergeven de schoone kleuren aan de bleeke gezichten, handelen in alle gevallen van verzwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten veroorzaakt door lichamelyke en geestelijke overspanning en door buitensporig heden. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft U de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of by de depóthouders die onder de attesten in de couranten zijn aangegeven. Alle andere per sonen verkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pillen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nederland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig, met het gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink vvjCC» Pillen heeft nog nooit ffljgM VJW iemand genezen. Afbeelding der doos: Onrxat te Appeltern. Men meldt aan de „Gelderlander" uit de gemeente Appeltern Het alom beruchte blood feest" van Fe bruari, hoe afschuwelijk gemeen dan ook, be gon als zoolvele andere zaken ook hier lang zamerhand bij velen m 't vergeetboek te-ge raken en slechts bij enkele gelegenheden hoorde men over dit om zoovele punten niet te begrijpen feest enz. praten. Thans schijnt er opnieuw voor Appeltem's bewoners eenige vrees te bestaan, dat dit zaakje nog niet den kop ie ingedrukt, zoodat 't niet onmogelijk lijkt, dat er nog van vreemide dingen zou kunnen gehoord worden. Wat ten minste op 't laatst van de vorige week m Appeltern heeft plaats gehad, geeft stof tot denken en wij vm'dere 't volstrekt geen wond'er, dat de eenvoudige bewoners, die alles zoo haarfijn omtrent feest en perso nen enz. weten, weer opnieuw in angst zit ten. Het volgende moet namelijk plaats ge had hebben, zooals ten minste verteld wordtEen 35-jang ingezetene ui't Appel tern, een man, van wien niemand zal durven denken, dat hij aan opstootjes of ruitenibre- kerij heeft meegedaan, en waarvan misschien alleen is te denken-, dab hij-, precies als ieder net man, 't feest afschuwelijk 'heeft gevon den, werd in het midden wan het veld' (meer dan een half uur van 'bewoonde gebouwen) aangeroepen door een .paar sectieleden (Dib- bits en Scherff). Het ging tegen den avond en zonder te weten wie hem juist riep, stapte de man naar genoemde personen; doch hij was nog niet bij deze „heeren" of hij moot vooral door J. Drbbits onthaald zijn op: „Ik moest je doodslaanEn of 3e verschrikte man nu al vroeg waarom dat dan moeeb zijn, het eenige antwoord scheen te zijn: „Dood, kapot moest je!" Toen zijn woorden en ook geba ren steeds heftiger werden en de man de kans schoon zag, schoot hij ear door een ach terwaartsehe beweging door weilanden en over slooten tusschen uit, tot hij half dood van sdhrik hij de mensdhen aankwam- Zijn gevoelen moet dan ook niet andere geweest zijn, dan dat hij ear oögenblitlke]ijk „aan" moest. Dadelijk is er aangifte van gedaan, bij den burgemeester. Diibbits werd door de po litie daar gebracht enz. enz. Men tegenvaller. Voor de rechtbank te Amsterdam stond gisteren terecht Goose Roeland, verdacht van zakkenrollerij. Deze zaak iwas reeds uitge steld en moest ook nu <weer uitgesteld wore den wegens ernstige ongesteldheid' van een der getuigen. De verdediger, mr. Collard, vroeg invrij heidstelling van zijn cliënt. In raadkamer werd door de rechtbank be slaten, de© toe te staan. De ambtenaar van het O. M. vroeg echter de inhedhteniehou- ding van den beklaagde voor een ander door (hem bedreven feit. Dit geschiedde. Hij houdt haar vast, want zij wankelt. „Kijk, Erna, dat je bang bent hen te zien, is een goed teeken; dat is, omdat je nog om hun oordeel geeft. Ik wist wel, dat het nog niet te li at was." Zij etoot hem van rich af, vliegt die kamer door, rukt de deur open en is huiten. Froh- ne en de anderen springen ontsteld op en ijlen haar na. Op 'b oogenibUk, dat zij buiten komen, zien zij het water in 't kanaal om hoog spatten. De menschen op straat blijven schreeuwend aan den (kant staan. „Er is iemand in 't kanaal gesprongen." „Eien meisje." „Een 'boot, een boot „Daar! Daar! Daar komt heb gezicht bo ven." •Er wordt een boot van den kant losge maakt maar Frohne is reeds gekleed en al in 't water gesprongen. Hij grijpt haar, •houdt haar vaet en weet haar naar den kant te trekken. Zij heeft haar (bewustzijn niet verloren en verweert ziöh. Een aantal handen worden uitgestoken, en de drenkelinge wordt op den kant getrok ken. Ook Frohne wordt naar boven gehol pen. De mensdhenmassa stuift uit elkaar, om niet in aanraking met de druipnatte klee- ren te komen. Nu de angst, en *t gevaar voor bij is, hoort men hier en daar grappen en aardigheden. „Hierheen, hierheenroept de eigenaar van 't café. Achter dé vier mannen, die het nu bijna bewusteloos® meisje dragen, dringen ver scheidene belangstellenden hét café binnen en zetten zich aan de tafeltjes- Men legt de drenikeiinge op de letteren ca- Tractüdhe drankbestrijding. In Noorwegen en Zweden, landen waar d'e drankbestrijding groote vorderingen heeft gemaakt, worden zelfs door slijters van ster ken drank pracrische maatregelen genomen, om het misbruik er van tegen te gaan. Zoo is in tapperijen te Göteborg een be kendmaking aangeplakt, waarin den gebrui kers van sterken drank wondt voorgerekend, hoeveel zij jaarlijks zouden kunnen sparen als rij eiken dag twee of drie borrels minder dronken. In Stockholm zelf bestaat in koffiehuizen da verordening, dat aan een bezoeker, die niet tegelijkertijd een portie eten van ze kere waarde bestelt, gedurende zeker tijds verloop niet meer dan één borrel wordt ge schonken. Deze maatregel zou vooral het „plakken" in heibergen aanzienlijk vermin derd hebben en ook moet de hoeveelheid ster ken drank die buitenshuis werd verkocht, er sterk door zijn afgenomen. Elders zal men in cafe's, die nieuw zullen worden, geopend, alleen sterken drank schen ken te gelijk met eetwaren, voor een vastge steld minimum van prijs. Een enorme uitvoer. In het eerste halfjaar van 1900 voerde Duitscbland, volgens een dezer dagen ver schenen statistiek, voor 3 mdlioen mark meer aan machinerieën uit, dan in het vori ge jaar! Dat is een eerbiedwaardig export cijfer en een bewijs van de enorme inspan ning, die de Duitsche industrie zich oplegt om vooruit te komen en Engeland voorbij te streven. In de laatste vij'f jaren is er dlan ook daar op machinegébiéd een vooruitgang waarneembaar, die geen weergade kent. Aan loco motieven, stoomketels, locomo bielen, werktuigmachines en ook naaimachi nes werd voor een bedrag uitgevoerd' van 91 imllioen in 1895, 115 millioen in 1896, 130 millioen in 1897, 147 millioen in il898, 189.4 millioen in 1899, 89.7 millioen in 1900 (eer ste helft). Gietwerk heeft een groot aandeel in deze cijfers gehad' en Rusland kreeg daarvan hef leeuwendeel, namelijk voor 36,8 millioen mark in 1899. In duizend mark uitgedrukt, werd' er voor 37174 duizend aan stoommachines, voor 5651 aan landbouwwerktuigen, voor 7370 aan eleetrische machines en voor 1954 aan weefmachines uitgevoerd in 1899. Machinedeel en.ventilators, drijfwerk, stoomhamers, enz., gingen er voor 9 mdlioen over de grenzen en wederom was Rusland hierin de grootste afnemer. Kinderverloop in Siberië. Op hef. gebied Jakoetók is, naar de Russi sche bladen melden, d'e verkoop van kinde ren een algemeene gewoonte en oen zoo te zeggen een taüa van bedrijf geworden. De prijs van. een kind schommelt tnisstiben 10 en 50 roebels. De koopere -der levende waar zijn meestal Russen, en de verkoopers inlan ders. De oorzaak van dit treurig verschijnsel is hoogstwaarschijnlijk de nood. In het noor delijk gedeelte van het gebied duurt de win ter volle negen maanden, en de bewoners kunnen geen landbouw verrichten, niet op verdienste uitgaan en winnen buiten de kuststreek ook niets met de vischvangst. De eenige bron van inkomsten is dus de wei nig opbrengende jacht. Ook onder elkander drijven de inlanders deren kinderhandel. Men koopt een Hnd', om later een kosteloore arbeidskracht te hébben. Tot hun meerder jarigheid toch moeten de kinderen onvoor waardelijk bij de koopere in dienst blijven. LEEUWARDEN, 19 Oct. Boter, le soort f47,50. Aanvoer 74 i/4, 28 i/fc e" 6 %g vaten. Fabrieksboter f36.A f50.Aanvoel 24 en 37 vaten. T. v. d. Weerdt en anderen, lekeur-inbrengerc, f47.— tot f— Landb ie beur f47 50 tot f48 - genomen. 2e -46.-47.'A 3e - 45.50 - i/4 4e - 45.- V« nap© achter in 't vertrek; haar oogen zijn gesloten, haar lippen stijf op elkaar geklemd. „Een dokter?" „Neen, een flinke grog.' De lange, magere vrouw van den eigenaar ie ook toegeschoten. „Ochi, mijd hemel, hoe is *t mogelijk! Zoo meteen was ze nog zoo vroolijk1 Hoe is dat nu gekomenBreng haar todh naar boven en leg haai- in mijn bed Kart Frohne is in rijn natte Heeren aan de deur Mij ven staan. Op de plaats, waar hij en Erna straks gezeten hebben, zitten nu een man en een vrouw, dorpelingen, dat kan men hun dadelijk aanzien. De vrouw heeft haar beide handen op een lederen taschje gelegd, dat rij op haar schoot heeft; naast den man staat ©en valies; hij heeft rijn overjas uitge trokken en houdt- die op zijn knieën. Zij kij ken half verbaasd, half ontsteld naar de dichte gToep rondom de canapé, en, begrij pen niet precies wat er éigenlijk gebeurd is. Door de omstanders wordt de drenkelinge aan htm oog onttrokken. Plotseling roept dé vrouw uit: „Kijik eens, daar aan de deur, is dat Karl Frohnö niet? Lieve hemel, wat ziet die er uit!" „Neen maar!" „Er is zeker een- ongeluk gebeurd!" De eigenaar van 't café heeft dé nieuws gierigen op zijde gedrongen; geleund op dén awn van rijn vrouw, doet Erna, die zich op gericht heeft, een paar schreden naar voren. Daar 'klinkt een doordringende kreet en ter wijl riji bedde armen afwerend uitstrekt, roept re: „Vader, moeder!" Op 't zelfde oogferibïïk is rij bij hen; het •taschje glijdt van dén schoot der vrouw; heb l/$ vat: le keur £47.tot f48.2ekeur f 45.tot f 46.—, 3e keur f 4.5tot f 4e keur f 44. HAMBURG, 19 October Petroleum loco 6.85, brief, dito -. Spiritus per October 17%, Nov./Dec. 17%* Stemming kalm. BUDAPEST. 19 October. Tarwe per voorjaar 7.88. NEW-YOKK, 19 October, Oct, Nov. Dec. Jan. Tarwe 77% 79% Oct. Nov. Dec. Mate 45%42% Mei 82 Jan. Met 41% Fallllnementeii, Vit de Slaate-Comrant. Uitgesproken: Lncretia Johanna Themmen, weduwe Augmt Antunins Tböne, koopvrouw, te Nieuw-Buinen gemeente Borger. Rechter-commissaris mr. C. Tetrodecurator mr. G. M. Doornbos. Wijnand Nimmo, procuratiehouder, te Am sterdam. Rechter-commissaris mr, P. Coninck Westenberg; curator mr. J H. Worst, Wed. C. de Jong, gob. van Stuyvenberg, winkelierster, te Arnhem. Rechter commissaris mr. LI, J. van der Poe! Hiddingh; curator mr. H. E. van Hees. Geëindigd: Joseph SaesBiermans, winkelier te Roermond. Cltloil n g re it. iCI er •VI VI. 542 703 871 891 902 1040 Hoogwater te Schiedam. Oct. 21 v.m. 2.42 nam. 3, 2 s 22; s 3.18 3.36 233 49 4. 8 Hoogte vau het water op de Rivieren. Berichten van 19 October. LOBITH, 2 uur 's tnidd. 9.43 Gew. 0.03 M. KOBLENZ, 6 uur 's merg, 1.35 Gev. 0.05 M. TRIER, 12 uur 's midd. 0.18 Gew. 0.01 M. KEULEN, 11 uur's onorg. 0.98 Gev. 0.06 M. RUHRORT, 8 uur 's morg. 0 51 Gew. 0.00 M, Kon en Slaan. Zoi-sopg. Oct. 216.37 v.m. onderg. 4.52 n.m a 22: 6.39 4 50 t 23: 6 40 4.48 Nieuwe Maan 23 Oct. Eeiste kwartier 31 Oct. Familieberichten, (Uit eenige couranten). Getrouwd: M. Buyze en C. T.Stork, Amsterdam; J. Cramer en J. M. Horsman. Baain. T. G. Buysman en J. H. Ketting, Amsterdam; G. Monshouwer en H.J.Swart Visser, Amsterdam Chr A. Haak en A. Abberoa, Ameiongen; C. Barneveld en F. C. M. Tack, AaltenJ, F. H. Schokkingen M. Hofland, Amsteidam; G. Th. C. Gallen- fels en L. J. Seelig, AmsterdamS. Aronsnu en S. Korper, AmsterdamJ. de Biuin en J. G. van der Leeuw, Den Haag. Bevallen: B. de Jong-Leuvenberg, d., Amsterdam M. A. Selie-Bökc, d., Amster dam S. Koolen-Rudolphi, z., Amsterdam Westerman Holstyn-Talma, z., Herwynen; L. Bawly-Meyersohn, d., Amsterdam. Overleden: H. J. Pelser, 2 j., Amstei- dam; M. W. A. Thüring-Hamers,37j.,Am sterdam B. P. Aarens, 75 j., Amsterdam; wed. C. O. Meyersan-Rietveid, Amsterdam; W. P. M. van Dam, 64 j., Den Haagwed. A. Pleysier-Blom, Parijswed. D. M. A. van Everdingen-Van Rossum, 85 j., Buren. UI! IX A E Jï O A. 21 Ocl. Volkshuis, 7 uur. Lichtbeelden. 21 Gr. Schouwb. Rotterdam, Nederl. Opera, Carmen, 8 uur. 23 Toonkunst. Utrechtsche Stedelijke orkest in de groote zaal Offic. Ver, 23 Gemeenteraad, Schiedam, 2 uur. 23 Gr. Schouwburg Rotterdam, 8 uur, Oude Vrijers. 24 I Noodkerk Overschie. Transvaallezing door C. Plakkooy. Te Rotterdameiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur. A ie vem B Bi in d tot i ferli geno le w en a iniic! Df Schii 36 cir Nov beide de 2 Ei 'tiraa groo A B B dag van uren Ni kant ttraa meisje omklemt, wanhopig snikkend, haar knieën. „Moeder, moeder, ik wou weg van. de we reld, alleen, omdan ik u nuest onder -de oogen wou komen Nu staat Karl Frohne ibiji hen. „Kind, Mnd!" zegt de oude vrouw be vend, en strijkt over het natte haar van h«t snikkende meisje; „heb je dat wallen doen! „Je wist itodh, wat er ook met je gebeurd was, dab je je ouders nog hadt," zegt haar rader en. de tranen rollen hem over dé wan gen. Vast houdt de moeder haar kind tegen zich aangedrukt. „U verstoot me niet?" Erna slaat haai groote angstige oogen naar hen op. „En ik héb u voorgelogen, ik 'ben slecht geweest, Kart Frohne, die weet het allemaal. Di0 heeft het u geschreven." „In den bijlbel staat, diat -de vader da» verloren zoon odk weer opgenomen heeft reide haar vader. _,,Eea dochter mag hetim- meote ook wed' rijh line trouwt. iNki moet jij weer naar huis komen Etna snikt het uit; irij is Weer op haar knieën naast haar moedér neergegleden. heb dikwijls zoo'n verlangen naar thuis gehad en ik schaamde me voor mezelf. Wilt u me werkelijk vergeven „Wij zijn toch. je ouders!" antwoordde de oude man eenvoudag. Df resid als 1 Vr« voori op 2 volgf beidi \aan open Ef legei mer sme voon gcrl ger groot He grom ƒ1?, As ning, Tf van ten matii Vend ten I de T

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 6