Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BINNENLAND. YLAARPINGËN7 Eunst en Wetenschap. STADSNIEUWS. Kerk en Schooi landbouw en Yeeteelt. SPORT. ®eme n gd Ni e uw s. prins-regent den wensen te kennen gegeven hun ontslag te nemen. De Amerikaanscke regeering is voorne men staan het Congres de noodige kredieten te vragen voor den bouw van drie slagsche pen van 15,000 tons elk, twee gepantserde kruisers, ook van 15.000 tons, zes kanonneer- booten van 2000 tons, ses van 600 en tien van 200 tons. De groote processie te New-York, Zater dag gehouden ander leiding van de handels lui, de republikeinen en de Sound-Money vereenigmg, was een schitterend succes, on danks den motregen en de modderige stra ten. De geheele weg van 41 mijll was vroolijk versierd, en belijnd met een juichende me nigte. Aan de processie namen naar schat ting honderdduizend mensehen deel met tal- looze muziekkorpsen. (Naar de meest gematigde schattingen der republikeinsche managers zal Mo Kmley 266 Stemmen krijgen. Niettemin blijven de de mocratische aanvoerders hun vertrouwen uitspreken in de overwinning van Bryan. Het bericht van den dood van president Simon Sam, van Haiti, wordt met beves tigd. Hen telegram, van den minister van 'buitenlamdsche zaken aan den vertageniwoor diger van Haiti te Parijs meld't daarentegen dat de President een uitstekende gezondheid geniet. het in het gemeentehuis moet worden geslo ten) worden afgeweken, indien er een be hoorlijk bewezen wettig be/leiteel is om in ihet huis der gemeente heb huwelijk te slui ten. In een dergelijk geval kan de voltrek king plaate hebben in een bijzonder huis m dezelfde gemeente gekozen, mits in tegen woordigheid van zes getuigen. De zusters Schreuders, M F. en S G- Smit, die per stoomschip Herzoguit Afri ka terugkeerden, kwamen gisterechtend te 's Gravenhage aan en werden aan 't Holland- sChe Spoorwegstation begroet door den se cretaris van 't hoofdcomité van 't Ned. Roo- de Kruis. Mej. Beijnen, die te Napels aan wal was gegaan, had zich naar Rotterdam begeven, om aldaar bij de ontvangst namens 't hoofd- oomité door 't Rotterdarneche Mann-enconn- tee. tegenwoordig te zijn. M.ej. Schreuder is nog niet geheel hersteld van een op weg naar Nederland opgekomen ongesteldheid. De heer Matherfbe, thesaurier-generaal van de Zuid-Afrikaansche Republiek, is in het Hotel des Indes te 's-Grawenhage aange komen. De heer Grobier. onder-staatssecre- taris van Buitenlandsohe Zaken der Repu bliek, wordt oo-k daar verwacht. De lieer .Van Trotsenburg, hoofd van liet Telegraaf- departement, heeft zich metterwoon te Gou da g-vestigd. De Guelph is waarschijnlijk de laatste lboot geweest d'ie te Vlissingen. uit Transvaal verdreven, personen aan wal gezet heeft. In het. geheel zijn nu met de 7 booten ongeveer '4000 personen, vrouwen en kinderen zoowel als vreemdelingen medegerekend, aldaar ge land. Heb perakantoor te Dordrecht vraagt in lichtingen onntrent P. Schuil, vroeger on- derwijlzer te Rietvld, district Rustenburg, van 't begin van den oorlog op kommando. Zijn laatste bericht was gedagt-eekend van 24 April, waarin hij schreef, dat' hij voor de 3de maal naar Mafeking vertrok. Is hij daar gewond, gesneuveld of gevan gen genomen 1 Hofbericht. Hare Majesteiten zullen tegen 15 November in de residentie aankomen. Het huwelijjk van H. M. de Koningin met Z. H. Hertog Hendrik van Mecklenburg- Schwerin zalzooals wij Zaterdag reeds meldden, einde Januari of begin van Fe bruari worden voltrokken. Daarna zal het Vorstelijk echtpaar voor ongeveer 14 dagen naar Het Loo gaan en dan een bezoek aan Amsterdam brengen. De werkzaamheden in en aan het Paleis in het Lange Voorhout te 's-GravenDiage, dat bestemd ia door H. M. de Koningin- Moeder te worden bewoond, worden met spoed voortgezet. Men verwacht dat zij met 1 Maart a.s. zullen zijn afgeloopen en het Paleis alsdan gereed zal zijn om door de Vorstelijke bewoonster te worden betrok ken. Huwelijk der Koningin. Naar aanleiding- van het aanstaande hu- welijk van H. M. de Koningin, do-en zich allerlei vragen voor. Hieronder volgen er ■eemge, met de daarbij bohoorende antwoor den: lo. Ia voor het aangaan van het huwelijk de „toestemming" van de Sta ten-Ge n-°xaal noodig Neen; de Grondwet eischt voor een Ko ning (of Koningin) slechts gemeen overleg met de Sta ten-Generaal; dit overleg ge schiedt door aanneming van. een wetsont werp, waarin heb huwelijk wordt goedge keurd. t 2o. Moet da Koningin in AJmaterdam trouwen Neen; over do plaats van het te voltrok ken huwelijk bepaalt do Grondwet niets; Amsterdam is daarin slechts aangewezen als de plaats, waar de Koning (of de Koningin) beëedigd en ingehuldigd moet worden (d. i. zoodra mogelijk na het aanvaarden der re geering). 3o. Waar zal het huwelijk (voltrokken wor den, indien 't in Nederland wordt aange gaan? Artikel 131 van het Burgerlijk Wetboek zegt, dat het huwelijk in de woonplaats van een der beide partijen moet worden voltrok ken, d. i. in diit geval te 's-Gravenhage. 4o. Zal het koninklijk -echtpaar zich daar toe naar heb stadhuis moeten -begeven Volgens artikel 132 B. W. mag van. den algemeenc-n regel in art. 131 gegeven (nl dat Yerhooging en aanvulling van het lXe hoofdstuk der Staafsbegrooting roor 1900, Vele leden meenden blijkens het afde-e- lingsverslag, dat de kosten van zekere wer ken bij de brug te Maeseijdk op f 40,000 ge raamd, geheel ten koste van België moesten komen. Men vond het vreemd dat' de minister wederom een voorstel hieromtrent gedaan had. Ook vroeg men, welke de gevolgen en de schade zouden zijn bij nict-uitvoering voor zoover do Nederlandsche streek nabij die brug betreft. Uit de memorie van toelichting is af te leiden dat Belgie ongezind is, do „voorgeno men" werken uit te voeren, indien 't gevraag de subsidie wordt geweigerd; men wensahte de verzekering te ontvangen, dat de Minis ter dan van de Belgische regeenng zal vor deren dat zij dio werken uibvoere, welke noo dig zijn tor vervulling harer verplichting tot instandhouding der brug. Enkele andere leden, die zich met de ge opperde bezwaren met konden vereenigen, meenden dat huns inziens de Nederlandsche belangen iu genoegzame mate bij de voorge nomen voorzieningen waren betrokken om de voorgestelde bijdrage in de kosten to wet tigen. Waterstaatsbegrooting. Blijkens het voorloopig verslag der Twee de Kamer, vroegen enkele leden den minis ter naar zijn meenmg over splitsing van hot departement, In velband met leerplicht en. de daarin opgelegde verplichting tot berlialingsonder- wijs, werd gevraagd, of een wijziging der Arbeidswet bij den minister m uitzicht was. 's Ministers tooze-rg-ing dat eon nader kre- oo dieft zal worden gevraagd, indien het ont werp-Ongevallen wet vóór de behandeling der begroofcing door do Tweede Kaaner wordt aangenomen, werd door sommige leden een inconstitutioneelo wijze van handelen geacht en in strijd met de deferentie aan de Eersto Kamer verschuldigd!. Door anderen werd dit weereprokan. Geklaagd werd over de slechte verhou ding tussdhen de trac tem enten van ambte naren aan het Departement en die van amb tenaren van Post en Telegrafie. 's Ministers plannen werden gevraagd om trent indijking der Lauwerzee, rijkssubsidie voor kanaliseering van de Wester.wokle en een stoornvaarb'veibinding van Schiermon nikoog en den vasten wal. Loon/verbetering voor verschillende be ambten werd gevraagd. Omtrent de rijksvtschhal te IJmuiden en de haven werden ver-schillende inlichtingen verzocht. Gevraagd werd, of er wel iets verricht ia ter verbetering van de ha.ven van Temeuzen. Eveneens werd gevraagd, hoeveel jaren on weer nog noodig waren voor restauratie van de Grafelijke zalen en hoeveel dat jaar lijks zou kosten. Geklaagd werd over de slechte exploitatie der spoorwegen en het niet op tijd aanko men en vertrekken der treinen. Wederom werd gewezen op de langdurige sluiting der spoorwegbruggen, met name van die bij Dordrecht en Zuidlbroek. Ten opzichte van den werktijd van het spoorwegpersoneel werd gewenscht, dat de mmïeter voor betere toepassing van de ge maakte bepalingen zou waken. Gevraagd, werd of van RegeeringSwege een verslag omtrent de Parijisehe tentoonstel ling zal worden gepubliceerd. Gevenacht werd een onderzoek naar den bodem van Overijsel, of dio al of niet steen kolen bevatte. Gevraagd werd regel mg van het aanmon steren van zeelieden en het verbieden of con trolc-eren van de bemiddelaars of aanbren gers Geklaagd werd door sommigen over het toezicht op fabrieken en werkplaatsen- Gevraagd werd, of de minister herziening van de wet op de Kamers wan Arbeid ook noodzakelijk achtte. Sommige leden vroegen verbetering voor post- en t-elegraa fbeambi en en van het maxi mum van telefonisten. Enkele leden drongen aan op verdere be perking van. Zondagsdienst bij post en tele grafie. Gevraagd werd verlaging van briefport voor het buitenland. De aandacht van den minister werd ge vestigd op het belang van «en van Engeland onafhankelijke telegrafische verbinding met Indië en men vroeg, of de regeering geneigd was hierover met andere mogendheden te onderhandelen. Indische Pasmunt. Blijkens de Memorie van Antwoord op het voorloopig verslag betreffende het wets ontwerp tot opheffing van wettelijik» maxi ma voor de uitgifte van pasmunt voor Ned.- Indië, merkt de minister van koloniën op, dat uit een circulaire van 13 Juli 1900 van den directeur van financiën blijkt, dab heb 't ernstig streven Van de Indische regeering ie om aan de dikwijls gegronde klachten over hot gebrek aan pasmunt te gemoet te komen en om afgesleten pasmunt door nieuwe te vervangen. Het is den Minister niet be kend, dat er ook afgesleten dribbeltjes zou den zijn, dia de Chineezen voor niet meer dan 8 centen aannamen. Het beginsel dab do zillveren pasrmunt al leen uit zilveren/ muntspeciën mag worden geslagen, ia in de laatste jaren ook bij aan munting voor Indië toegepast. De inwiseling der duiten op Java em Ma dura is op 16 Maart jl. afgeloopen en wordt als volkomen geslaagd beschouwd. De inwisseling in de Buitenbezittingen wordt voorbereid. Het voornemen bestaat om de hoeveel heid halve guldens voor 't vehkeervanNe- derlandsoh-Indië te vermeerderen. Van 't denkbeeld om bankbiljetten, ter waarde van ƒ2.50 te doen uitgeven/, is afge zien op grond o. a. dat namaak van papier niet minder te vreezen is dan van rijksdaal ders dat het papier door 't verkeer veel zou lijden, en uit voortdurende vernieuwing groote kosten souden voortvloeien. Kamers van Arbeid. Naar aanleiding van de bemoeieltjking, het dreigen met ontslag of het ontslaan van werk lieden te Almeloo en te Amsterdam ter zake van hun optreden ais lid van een Kamer van Arbeid, vroegen meerdere leden in de afdee- lingen der Tweede Kamer den minister naar zijn opinie hieromtrent. Sommigen wenschten een wettelijk verbod van elke belemmering in de uitoefening van eenig staat-burgerlrjk recht. Gewezen werd op de volgende punten a. men drong aan op bezoldiging van de secretarissen der Kamers van Arbeid b. op opneming van bepalingen betreffende de vervulling van tusi-chentijdsche vacature- en 't verleenen van schadeloosstelling voor het verrichten van andere werkzaamheden dan die, waarvoor de wet reeds vergoeding toe kent. Ook personen, die bezoldigden arbeid ver richten voo" werkgevers die niet zijn patroons in den zin der wet, (b. v. naaisters, die voor particulieren werken) wilde men var kiesbaar stellen tot lid voor de Kamers van Arbeid. Geklaagd werd, dat sommige patroons hun wei klieden niet opgaven voor de kiezerslijst, zoodat men eigen aangifte verlangde. Verder verlangde men de verkiezingen bij het oprichten van Kamers van Arbeid vroeger te doen uitschrijven. Bij Kon. besluit is aan den heer C. W. Freese, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend uit zijn betrekking van consul der Nederlanden te Bombay. De voorloopige waarneming van het con sulaat is opgedragen aan den heer P. Diazy Cassio. Blijkens mededeeling van den zaakgelas tigde en consul-generaal der Nederlanden te Athene is het recht van 10 francs, hetwelk tot nu toe verschuldigd was aan de Griek- che consulaire ambtenaren voor het viseeren of de afgifte van gezondheidspassen, voor Nederlandsche schepen verminderd tot francs 5.25. In een brief van 19 September aan het ïBat. Nieuwsblad" uit Shaog-haï over de gebeurtenissen te Peking, staat het volgende: »Men toonde mij ook een photographie van het Nederlandsche legatiegebouw, dat buiten de verdedigingslinie lag, genomen na het ontzet. Wel is waar stonden de muren nog overeind, maar verder was alles weg. De gezant heeft het archief en twee kofiers met kteeren kunnen redden maar verder niets." Het examen voor de betrekking van vice- consul is met goed gevolg afgelegd door de heeren J. Barendrecht en L. von Zeppeling Obermiiller, beiden te 's Gravenhage, thans leerlingen-consul. De heer Conrad, die een. vergadering van de technische commissie van het Suezkanaai bijwoonde te Parijs, is te 's-Grarvenhage te ruggekeerd. In de vergadering van 'b Kon. Instituut van Ingenieurs, 13 dezer te 's-Gravenhage te houden, spreekt d« heer A. Nolen over „de nieuwe bemaling dei* Rotte". politie het noodig oordeelde de rustverstoor ders in arrest te brengen. Onder hevig ver zet werd de eerstgenoemde naar het bureau gebracht, waarbij de andere trachtte hem te ontzetten. Hoewel deze pogingen mislukten, wist de tweede toch zijn arrestatie te ont beiden wordt proces-vet baal opge komen. Tegen maakt. Geveilde en verkochte onroerende goederen. Verkocht3 November, NotarisW. A. Van Dolber Dz. Een woning en erve aan de Breedstraat ar. 6, groot 29 centiaren, in veiling f575, verkocht voor f575. NotarisW. A. van Doi.der Dz. en Makelaar: J. F. W. Meier. Een pakhuis met zolders, open plaatsen en erven aan den Dam no. 40, en aan de Oude Sluis no. 2, in veiling f1800. Uit de hand verkocht. Twee pakhuizen met zolders en erven, aan de Oude Sluis nrs. 3, 5 en 7, in veiling f800. Een paardenstal met zolder, open plaats en erve, achter perceel 2, en door de poort van perceel 2 toegang hebbende naar de Oude Sluis, in veiling f 530. Gecombineerd verkocht voor f1450 Z»*s huizen en erven- met tuin, aan de Warande nrs. 7, 11, 13, 15, 17 te zamen groot 665 centiaren, in 1 f2460, 2 f2440, 3 f2460, 4 5 f2420, 6 f2440. Niet verkocht. Een pakhuis met bovenwoning en open grond, aan de Kethelstiaat no. 25, giuot 80 centiaren, in veiling f1020. Niet verkocht. Een pand, erve en daarachtergetegen open plaats, aan de Kethelstiaat no. 26, in veiling 11020. Niet vei kocht lekeurige seinen geeft. Op het onW tior krijgt men alleen de berichten, dte wenschte over te seinen, zonder last, va&! andere toestel te hebben, daar de electr- golven, daarvan uitgezonden, niet zoof gaan. Tracht mem echter tusschea fet- zendstation en het ontvangstation iet I richt op te vangen, dan geeft dat niet.' seinen van 'beide toestellen, worden daar gelijkertijd opgevangen, raken dus doo, kaar en vormen eem onbegrijpelijk M Wil men nog secuurder Ie werk gaan laat men nog andere toestellen W>]k tijd werken. en 23, veiling f2440, en ei ve Correspondentie. F. V. Voor de uillotingen van Tuiksehe loten 1870 trekking 1 October j.l, zie onze nummers van 4 en van 7 en 8 October j.l. 'Door dan geer C. van Toor, kuiper en reeder alhier is aangekoekt een Engelsche kotter, die voor de haringvisschery zal wor den ingericht. 'Door schipper W. v. d. Vaart van het ss. Koningin W i 1 h e 1 m n a werd be richt medegebracht dat door een val de zeeman G. v. VI. van het loggerschip D e Toekomst zich ernstig aan de lendenen bezeerd had. 'Toen hedenmorgen de veerman der haven pont by zijn vaat tuig aan de Oosttrstraat kwam, bleek hem dat dit gezonken wa«, vermoedelijk tengevolge van den lagen water stand, waardoor het onder de trap geraakte en zoodoende bij oploopend water is volge- raakt. Hedenmorgen zijn maatregelen nomen om het vaartuig te lichten. De „Reidhs-Anzeiger" bevat een nieuwe verordening op de verleeninig van den, graad van medicina o doctor in Dhitsdhlaiid, waar over de verbonden regeeringen. het eens zijn geworden. De voornaamste bepalingen, zijn de volgendedo promotio in absentia, wondt afgeschaft; geen Duitecher zal in den regel den doctorshoed krijgen, voor hij als arts in het gebied van het rijk is toegelaten, een we tenschappelijke verhandeling geschreven en in. druk openbaar gemaakt en een nader om schreven mondeling examen heeft afgjlegJ. Op de keerzijde van het titelblad van de dis sertatie moet de uaam staan van den hoog- loeraar, op wiens advies dé faculteit ba«r goedkeuring aan het werk heeft verleend. De provinciale hoefsmidscursus, opgericht op initiatief der afdeeling 's-Gravenhage van de Holl. Maatschappij: van Landbouw, zal morgen in Den Haag aanvangen met 12 leerlingen. Leermeester is de paardenarts le ld, van de landmacht kapt. J. Laméris. Wegens de bepeikte geldmiddelen en de ge ringe ruimte waarover men de beschikking heeft, kon een tiental leerlingen niet ge plaatst worden. Bs. J. J. L. Duivendak, predikant by de Evangelisch-Luthersche gemeente te Weesp, heeft het beroep naar deze gemeente aan genomen. Gisteren werd hiervan mededeeling gedaan tijdens de godsdienstoefening der Evnng.- Luth. gemeente alhier. Bij het te Rotterdam gehouden examen in de vrye- en ordeoefeningen der gymnastiek slaagde o.a. mejuffrouw A. H. de Kok alhier. Het muziekavondje in het Volkshuis werd gisteravond druk bezocht. Het programma, dat muziek, zang en voordrachten aangaf, werd goed afgewerkt. Vooral de zang van mej. J, Nauman en het piano-, fluit- en vioolspel van mej. en den heer feltzer vonden een dankbaar gehoor. De voordrachten gaven een aangename afwisseling. Aan 'tslot werd meegedeeld, dat Zondag 48 Nov. een voordracht met lichtbeelden gehouden zal worden over Java. Naar alle waarschijnlijkheid zal de zang- vereeniging Mnarteo Luther" in het begin vau December a.s. haar jaarlgksche uitvoering geven. Daar zullen o.a. de nummers tengehoore worden gebracht, waarmee deze vereeniging ry het Concours-festival te Heenvliet, in Juni 4899, den derden prys behaalde. Zonder twijfel zullen zich wederom velen, evenals in vorige jaren, opmaken om iels goeds te genieten. Gisterenmiddag werd door H. F. C. W. en W. O. in dronkenschap de orde op den Vlaardingschen dyk verstoord, waarom de Kóniger heeft opnieuw onderzoekingen ge daan ten opzichte van de verspreiding van iufecti ©kiemen door microscopische druppel tjes, die bij spreken en vooral bij hoestoni eti niezen van ons uitgaan. Hij vond de kiemen tot op zeven meter afstand en een! paar n e- ter in, de hoogte, tot zelfs achter zijm proef persoon. De verspreiding is minder ver naar mate men minder luid spreekt, maar bij fluisteren kam. zo zeer groot zijn. Do druppel tjes kunnen vrij lang, soma meer dan een uur, zwevende blijven, maar in een get'otei kamer zinken ze tooh meest na een tien mi nuten naar den bodem. Vooral klein© bacteriën kuil non, op die wijze worden verbreid. Daaronder bijv. dio van de influenza, de pest, do kinkhoest en de longontsteking. De voorzorgen, waartoe de zeer interessante proeven ons aanleiding gaven, liggen voor de hand. Evenals zs veel bij kunnen dragen, tot een beter inzicht :n de wijze waarop wij besmet worden. Een groot nadeel van het telegraafsteleel zonder draad is, dat het moge/lij- is berich ten, die van het ee-ne station naar Ihet an dere worden geseind, op te vangen, wanneer men maar een ontvangtoestel tiussdhen de beide stations plaatst. Het telegram geheim kan dus gemakkelijk geschonden worden. Tommassi hoeft een. inrichting bedacht, om dat inconvenient op te heffen. Proefonder vindelijk ie namelijk aangetoond, dat de af stand, waarop do electrise he golven kunnen worden, opgevangen, verandert, als men de lengte der elecfcrische vonk, waardoor de elec- trische golven worden opgewekt, grooter of kleiner maakt, 't Is dhs mogelijk om de ruimte, waarbinnen men met de telegraaf zonderd draad seinen kan overbrengen, te beperken. Op dit beginsel berust de uitvin ding van Tommassi. Op elk station wordt, behalve het eigen lijke sein toestel, nog een tweede geplaatet, zóó ingieridht, dat de beridhten, hiermede af gezonden, minder ver gaan dan van het' toe stel, dat 'dienen moet om naar een bepaalde plaats te telegrafeeren. Wanneer nu een telegram/ afgezonden wordt, stelt men tegelijkertijd- het -tweede toestel in werking', waarmede men dam wil- Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Moerdijk de heer J Duy venboden, cand. te Katwijk a/d 7» Hedel ds. J. C. Klomp, te SUjk-Ewijk. Ev. Luth. Kerk. Beroepen: te Zierikzee, de heer J T. Junot, cand, te Arnhem. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Montfoort door ds. A. L. Rugs te Ooltgeosplaat. Hooger onderwijs. Professor dr. J. M. van Bemmelen, hoi ieeraar aan de universiteit te Leiden vie Zaterdag zijn 70en verjaardag. Hoewel .lag door velen herdacht werd, had er verlangen van den jubilaris geen offie huldebetoon plaats. Amsterdam. Bevorderd tot arts den hee -Peet, geboren te Hilversum. Bij den minister van binnenlandsde ken moet het plan bestaan, om van de school voor zuivelbereiding te Bolsward rijksinrichting te maken en die to vest, te Leeuwarden. Naar aanleiding van do laatste gerut makende processen, irn Engeland gwoi dio geëindigd zijn met de veroordeelin| ■de importeurs van Nederlandsche bo: vestigt de heer Th', van Wekleren ba Rangers te Oerikeik, in hot „Frieach '\V< Iblad" de aandacht op het plan van de I sche Maatschappij van Landbouw om controle-station op te richlten. Dit pk Diet volgende De Friesche Maatschappij richt het Itdon op. Zij benoemt den directeur, scheikunó -ge en de controleurs. Ieder b product in Friesland kan rich aanmel om onder controle geplaatst te worden moet, hij toelating, tegenover do Fr. ii schappij zich verbindenrijn fabriek® werkplaatsen of pakhuizen steeds voor beambten der controle beschikbaar te Jen en ten behoeve van heb control es ta' ■dat een aparte kas krijgt, een zeer boete betalen bij geconstateerde vsi selling. De vervalsdhing wordt zooveel gelijk bekend gemaakt. De onder conl 'Staande boterprodrioten bekostigen het 'tion naarmate van de hoeveelheid boter izij produoeeren. Het beheer is bij den di beur en 'b bestuur der Fr. Maatbdh,, ter uit de ge/controleerden een commissie advies wordt benoemd. De beer Rengers wijst er op, dat he sultaat-, dat men met hat contrólestatioi 'het oog heeft, alleen bereikt zal wor tvanneer alle eerlijke boterbereiders één man boetreden. Daartoe wekt hij het Do inschrijvingen voor de Nationale toonstelling der Nederlandsche Ckrysan m.uim-Club, in Natura Arbis Magistra tei sterdam van 8 tot 12 dezer, zijn Z&teu gesloten. Op de vergadering van het tot dor OluJb met de regelingseommissie, d« da voorzitter, de heer C. A A. Dudok Wit mede, dat de tentoonstelling veel looft, want niet minder dan. 71 inzondir. zijim opgegove-n, als: van vakmannen bloemwerken 18, van liefhebbers 16 en iefhcbbers-zelflkweekers 5 inzendingen. I derdag 8 dezer wondt de tentoonstelling 2 uur geopend. Door den inspecteur-generaal van den lonialën Landbouw te Nogent-sur-iMs (Frankrijk) is aan de Rijkslandfcouwsé te Wagon ingen ten geschenke .mngeboj aan kostbare verzameling levende colt planten, ben dienste van het onderwijs ii Indisdhe cultures aan die inrichting. Aan den schenker is daarvoor de dank Regeerin» betuigd. Zaterdag is do Sb. Huhorlusjacht der 1 nittklijfk» Veluwsahe Jachtvereeniging Arnhem gehouden, waaribijl ook een aa da/mes en Duitseh© officieren, uit Wese! gasten waren. Men verzamelde ridli te o' veer 12 uur op het landgoed SonSbeek het hotel, waar de etafmuziefc van hot s ste regiment was opgesteld. De vossenj. had plaats op de heide achter den. Gal berg. -Op het landgoed en ibij den tof stonden zeer veel jacht/koe teem en a® equipages en het prachtige weer had een rijk publiek uitgelokt om van het schil' achtig schouwspel te genieten, dat dek' rijk© jagersstoet bood'. „De Maastriohtsóhe Kettinggangerf'. dit jaar reeds zoo dikwij/ls van rich/ Daten hooren, <x a. door burn groote inte- tionale wielerwedstrijden, inhaling van rie Meyere ebb. etc., heeft thans wete 'hot plan) opgevat, Harie Meyers een; h® fhLijfc aan te bieden ter herinnering racers-carrière en het daarbij: behaalde cea Er moet reeds voor een «beduidend drag ingeschreven zijjn. Casino. Het Casino aan eten Cool singel werd, I

Schiedamsche Courant | 1900 | | pagina 2