Kachelkolen, PRESIDENT KRUGE8 IN EBBOPA. Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Binnenland. STADSNIEUWS. VLAARDINGEN. Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. thuisgebracht it 48 ets., afge haald pakhuis, Mariastraat No. 11, 4t5 ets. per halve HL. Adres J. v. d. YLIES, Nieuwe Haven 57. TWIJFELT GIJ ER NOG AAN? Gemengd Nieuws. «r Qtineesdli© vrcdescoinmissa rissen de aan vaarding der nota op sdirift gesteld hébben. De gezanten hebben, volgens een bericht van de „Daily Mail", een samenkomst gehad met de Chinee sche vred eeo n derh a n d el aars, en hun geloofsbrieven erkend. Luitenant-goneraa 1 Lessel meldt naar bei bureau van Wolff verneemt uit Tien tsin, dat bij bet l-ossen van saluutschoten in bet Peitangfort met Nieuwjaar, 6 Duitsdh-e soldaten gedood en 15 gewond worden. Het „Journal'- publiceert hedenmorgen 't gerucht van den dood van graaf Waldersee, den opperbevelhebber der verbonden troepen in China. „Berichten" daaromtrent hebben ons be reikt zegt het blad doch vrij vermelden ze onder zeer groot voorbehoud. De veld maarschalk moet gedood zijn door een offi cier van een der verbonden troepen. Ondei welke omstandigheden, wordt, evenwel niet vermeld. Dit gerucht deed de ronde in Berlijn. Een aantal correspondenten van dagbladen infor meerden of er bevestiging in Parijs was ont- vangen, doch niets is hier bdkend." In Nederland. Hoewel President Kruger na de doorge stane ziekte over zeer natuurlijke zwakte klaagt, neemt de ongesteldheid haar gunstig verloop. De kunstschilder Rink portretteert het Z.-A. Driemanschap, Van eenige andereheeren uit de omgeving van den President maakt de heer Hidde Nijiand Jr, te Dordrecht, crayonteekeningen, die geplaatst zullenwordan in het Krugermuseutn aldaar. De heer Eloff, particulier secretaris van President Kruger, is gisteren naar Parijs vertrokken. De- voorzitter van het koofdoomité van het Roode Kruis heeft eenige brieven van dr. Iingbeek ontvangen, waaraan wij het vol gende ontleenen: Den 23en November 11. schreef dr. L., dat het duidelijk bleek, dat het Roode Kruis '•e Lorenjo Marquez een taak te vervullen had uit den toestand van de nieuwe patiënten, die er mager, geel, ellendig uitzien, gebogen als oude mannen, met glanslooze oogen, als ware toonbeelden van ellende, als om den meest verstokten „Boer-vreter"' het hart van weedom to vermurwen. Een groote satisfactie was het, na eenige dagen de verandering ten gunste waar te ne men. Onder het Rood© Kruis-personcel kwamen niet veel zieken voor, dank zij, de gezonde ligging van het huis, goede waterleiding enz. en nu en dan een dosis kinine. De zelfopoffering was grooter dan die in den oorlog, maar de satisafetie nam alle scru pules weg". Uit. een onderhoud met den Engelschen consul bleek, dat er nog geen antwoord op het verzoek van dr. L. om een paspoort uit Pretoria was gekomen. De twee nieuw aangevraagde zuster# dien den tot geruststelling, daar spoedig de 100 bedden niet voldoende zouden zijn. „Met de rémgiés-commissie heb ik het vol gende arrangement: Wij verplegende patiënten en -dragen daarvan de onkosten, zij zorgen voor onderdak, indien het nog noodig mocht blijken, dat wij er een hulp hospitaal op het open terrein, links bijbou wen. Ook voor bedsteden en matrassen zul len zij zorg dragen. De benoodigdo levensbe hoeften. bood de heer Po-tt aan te leveren tegen factuursprijzen, soodat wijl ook van Üieu kant tegemoetkoming ontvangen en al thans voor dem eersten tijid gered zijn. Voor later zullen we trouwens vele artikelen van Holland moeten laten komen. Blijven we dan later ook al zitten met wat voorraad, dan komt 't toch alleen den burgers ten goe de. "Volgens den heer Potc- zal de ambulance hier nog noodig zijn tot aan Juni of Juli." Den 25en November schreef dr. Ldat de 105 bedden geregeld bezet waren, doch dat deze niet voldoende waren, omdat non vele zieken naar het Portugeesehe hospitaal moesten, zoodat het plan bestond nog een honderdtal bedden in gebruik te nemen. ïWy verwachten allen dat B. de H. tegen 1 Dec. te Pretoria of Kaapstad komt opdagen, daar h-j met 1 Januari weer in Holland -wilde zijn. Misschien ziet hij, dat hij niet gemist kan worden, Janssen en Pameijer vertrouw ik, zullen wel zoo lang mogelijk blijven, en dan is 't mogelijk, dat vervanging (zooah door mij aan den opperbevelhebber aangevraagd) niet eens noodig is. Deze zou tiouwens ook groote bezwaren meebrengen". Telkens was de spoorlijn opgebroken, wel werd dit weer hersteld, maar daar het telkens terug kwam, zouden de krijgsvoorraden van de Engelschen niet vóór de ambulance gaan. Onder de Boeren werkten nog behalve dr. B. de H., J. en P., dr. Landsheere, dr. Tie- lemann en dr. Albrecht (allen verspreid) van de Belgisch Duitsche ambulance, terwijl de Boeren zelf allicht ook nog een paar medici hadden. Door de enorme verspreiding der Boeren —was die hulp natuurlijk onvoldoende; maar 't was de vraag of enkele veldambulances ze voldoende zouden maken. Vele gewonden zmdan de Boeren niet hebbm, maar evenals de vluchtelingen te Lorenpo Marquez zouden ze wel lol moeten betalen aan de ongunsti ge klimatische en tellurische invloeden van van het Boschveld en der lage velden. Van de 8 a 900 uitgewekenen hadden zich slechts een 60-tal opgegeven om naar een koloniale haven gevoerd te worden en de rest mest onveifaiddelgk door de handen der ambulance gaan tengevolge van het klimaat, zoodat vergrooting van het hospitaal zeer noodig was. De uitgaven stegen natuuriyk nogal en daarom was een spoedige zending van den voorraad levensmiddelen voor de periode MaartJuli zeer gewenscht. 3>Wel is het zeer te opprecieeren, dat de heer Pott ons deze zaken zoo goedkoop moge lijk wil overdoen en wat ons ontbreekt zul len we dan ook zoo vjy zijn, tot Maart van ZEd. te betrekken. Maar aangezien het Roode Kruis zekerlijk vele van de benoodigd- heden cadeau kan kiijgen als u 't goed adverteert, moet dat toch goedkooper uit komen, een zaak, die mij wel minder aan gaat, maar die toch m. i. niet uit het oog mag worden verloren, waar de oorlog, wie weet nog hoe lang, allerlei offers zal vragen van het Roode Kruis." Den 27en November zeide dr. Ldat de toestand dezelfde bleef en dat hij hoopte een dag of 14 later het 2e honderdtal bedden alle bezet te hebben. Op dit oogenblik waren er geen zieken, die veel verpleging noodig hadden en ook was niemand van liet personeel ziek. Dr. S. eindigt zijn schrijven met den wenscb, dat 't nieuwe jaar 1901 meer rust mocht geven dan 't oude, dat zooveel heeft severgd van het Ned. Roode Kiuis. sGroote voldoening moet het u trouwens zijn, dot uwe inspanning er zooveel toe bijdroeg om de nooden vau en na den oorlog te lenigen." De voornaam van den heer Bollia, die gisteren opnieuw een onderhoud had met den heer Van Boeschoten, is niet Grover of Gro wer. Hij heet Gideon Daniël Boiha en is een 40-jarige Kaapsche Hollander. Omirent liet doel zijner reis naar bier laat 'hij zich niet uit. Wel doet hij uitkomen, dat hij met alle kracht die in hem is ten gunste van de zaak vau de Hollanders in Kaapland weikzaam zal blijven. Hij bevestigde nog maals, dat hij geen berichten aan President Kruger heeft over te brengen. Hij kwam laatstelijk van Delagoabaai met de K n i g. Het Perskantoor van het Algemeen. Ne- derlandsch Verbond te Dordrecht vraagt in lichtingen omtrent de volgende personen: Rakkert Hoekstra, onderwijzen- te Pobchef- stroomC. van der Goot, laatst adres was P. B. Swart, valdkomet, Krugerspost, Lij- denbnrg; P. S. Halier, koofdmacliiniet lijn Bhrlbort-on-KomabipoortLouis Girejvelinkf, was van 't begin af op kommandoJohs. de Mon, metselaar te Pretoria, is waarschijnlijk bij het Vrede-laagerFrank van Binnen dijk, onderwijizer te HartebeestfonteinNI W, Ligthelm, te De Jeugd, tussohen Middel burg en Lijdenburg; J. B. Biomont, onder wijzer te Vaalbank, district Yrijjheid; dr. Hein Ver Loren van Themaab, was 10 Jtuli onder kommando van TheronPi eter Ober- meijier Jr., ambtenaar Z. A. S. MS., wa-s tot October 1899 te Boksburgt; A. Goldstein, Johannesburg, postbox 3851, tolk aan. do crimineele rechtbank; J. P. van der Laan, architect en aannemer te Fouriesburg, distr. Ficksburg, op kommando; Jozef Pi-er, hor logemaker te Pretoria, .was op kommando onder generaal Schoeman; A. A. van der Weal, op kommando onder V. C. Eloff, Rus tenburger laager. De Groothertog van Saksen Weimar. Het bulletin van hedenmorgen 8 urn- zegt Nadat de dag van gisteren goed voor- bij ging, had de groothertog tegen 4 uur in den morgen opnieuw een zeer ernstigen aan val van hartverzwaMring, met bewusteloos heid, die totnogtoe niet is geweücen. Woningwet. Aan de Conferentie tmschen de Commissie van Voorbereiding der Tweede Kamer be treffende de woningwet, met de Regeering, namen ook de Ministers van Justitie en van Financiën deei. De hierbij gewisselde denkbeelden zullen thans door de Regeering worden overwogen Kcderlund en Portugal. Aan een schrijivc-n uit Lissabon aan de- „N. R. Ct.' is het volgende ontleend Het Pott-incident kan natuurlijk maar op twee wijfeen opgelost worden. Of de Neder- landsche regeering zal, na gehouden onder zoek, van oordeel zijn, dat het gouvernement te Lissabon, zoo al niet met behoorlijken takt, dan toch met volkomen technische c-n volkenrechtelijke correctheid heeft gehan deld; in dit geval is men in Den Haag ver standig genoeg, een spoedig herstel der vriendschappelijke betrekkingen uit te lok ken, Of en dit dunkt den meesten waarschijnlijker er zal kunnen worden aangetoond, dat de heer Pott, geheel daarge laten zijn persoonlijke beminnelijjkheid of eventueel® in sijn naam gepleegde aanstoo- telijke handelingen, het voorwerp van spe ciale onverdedigbare vervolging is geweest, welke van Portugeesehe zijde niet anders kan worden goedgemaakt, dan door het ge ven van zoodanige voldoening als onder de omstandigheden billijk zal geacht worden. Weigert men te Lissabon om ongelijk te erkennen, en in een of anderen vorm zijn ver ontschuldigingen aan te bieden, dan heeft de Nederlandsche regeering ongetwijfeld' in deze kwestie het langste eind vart den stok in handen. Zo kan in de eerste plaats haat- gezantschap te Lissabon opheffen en aan haar gezant te Madrid de waarneming der toch al niet talrijke diplomatieke aangele genheden met Portugal overlaten. Verschei den© staten worden bij het Portugeesahe Hof vertegenwoordigd door diplomaten, die bui ten Portugal woonachtig zijn. De intrekking dor Nederland'sche legatie alhier op flinke wijze door jhr. mr. Van Weed© gedurende de laatste maanden waar genomen zou ongetwijfeld ernstig worden gevoeld, in de plaatselijke regeeringskringen Maar er zijn nog anidere middelen, waardoor men in Den Haag zou kunnen reagec-ren te gen een -eventueel te bewijzen onhoffelijk heid jegens Nederland. Het handelstractaat met Portugal is namelijk opzegbaar met een termijn van zes maanden, en er bestaat geen twijfel, dat d« Portugeesehe producent het meeste zou lijden onder een mogelijk toekom stige opli effing der bestaande douaue-regv- ling met Nederland. De wijnprodluctie hier te lande is grooter dan het huidige verbruikmen weet hier geen raad hoe de wijuvoorrad-en aan den man te brengen en uit het land te ücrijlgen. Was de export van wijn in 1899 nog ter waadde van 2,167,618 milreis, gedurende -1900 verminderde detso tak van uitvoer bo vendien tot een waarde van 1,850,357 mil reis. De laatste wijnprijzen rijin: In Algar- vië 600 reis per 20 liter en in Midden-Po rtti- gal 525 reis per 17 liter, d'. w. z. slechts zes centen per liter 1 Een eventueel© verhooging d'oor Neder land van de invoerrechten op Portugecsdhen wijn zou aan de regeering l© Lifesalxm enorm kwaad doen; want do Hollanders zijn vrij goede afnemers van de Portugeesehe wijn bouwers; deze wijnbouwers zouden aan hun •gouvernement d-e Pott-affaire ongenadig in peperen, als een storing in den wijnuitvoer naar Nederland er liet gevolg van zou wor den. Gelukkig is het nog zoo ver niet. Eerder mag verwacht worden, dat, indien werkelijk mocht blijken, dat er tegen den Nederland- schen consul to Lorenjo Marquciz te voorba rig was opgetreden, de regeering te Lissabon zich niet zal moeten schamen om de gepleeg de fout te herstellen. Br wees db ovent-u-eele ropressaille-maatregelon, welke aan hot'Haag- sehe Gouvernement ten dienste staan, enkel maar aan, om te bowijben. dat liet Pott-inci dent vèr-reikende naweeën kan bezorgen aan degenen, die het in 't leven riepen. Centraal Bnrean voor de Statist lek. Het plan is de voorgestelde uitbreiding tan het Centrale Bureau voor de Statistiek met 1 April a. s. in werking le doen treden. Van het ambtenaarspersoneel van Binnen- landsche Zaken, belast met de bewerking der statistiek, zal dan een gedeelte bjj het ge organiseerd Bureau overgaan. Jicd, Comité voor algemeen kiesrecht. Naar aanleiding van den inhoud van een motie in de algemeene vergadering van 24 October j.l, aangenomen en waarin de meeriing werd uitgesproken, (jat het wtuschelyk is, dat de plaatselijke corporaties en de zelfstandige vereenigingen bij de a. s. algemeene ver kiezingen actief zuilen optreden, is door boven genoemd comité een circulaire verspreid, waarin het volgende in overweging wordt gegeven: lo. Inwendige organisatie. a. 't Richten van uitnoodigingen aan andere Plaatselijke Vereenigingen tot snmenwerking, met vermelding dat het comité gaarne bereid is op hun vergadering de meening omtieot de a.s. beweging voor Algemeen Kiesrecht uiteen te zetten b. De plaatselijke- of districts-comité's oefe nen zooveel mogelijk invloed uit tot v?rgroo- ting van het kiezerskorps. c. Het houden van zooveel mogelijke open bare vergaderingen ter bespreking van Grond wetsherziening. d. Het bijeenbrengen van gelden voor de Propaganda, 2o. Het uitgeven van geschriften. 3o. Wanneer er in een plaats of district candidaten gesteld zijn, worden dezen direct opgegeven aan den secretaris van het N. C waarna het comité dan in overleg met de plaatselijke- of districts-comité's zal bepalen, welke candidaten zullen worden gesteund. 4o. Indien de plaatselijke- of districts-co mité's alleen bestaan uit vereenigingen, die geen bezwaar hebben aan de verkiezingen, hetzij direct of indirect deel te nemen, geeft het algemeen comité aan deze comité's in overweging, zoo bjj die comité's wel vereenigingen zijn aangesloten, die bezwaar hebben tegen het meedoen aan de verkiezingen, geeft hel aan de bij die comité's aangesloten Vereenigingen, die dat bezwaar niet hebben, in overweging zich tijdig te wenden tot de Kiesvereni gingen in het district, met verzoek, dat deze bij het stellen van candidaten vooral er op zuilen letten, dat de te stellen candidaat zij vóór de invoering van aigemeen kiesrecht. Expediteursrereenlglng. Den len dezer is de in hot vorige jaar tot stand gekomen expediteursvereeruging te Rotterdam in werking getreden. De vereeniging telt thans 40 leden en haar doel is„de bevordering van belangen van het expediteurs-bedrijf te Rotterdam in het algemeen en van de leden der vereeniging in het bijzonder", welk doel men zal trach ten te beioikon „door het houden van verga deringen der leden, door optreden in gemeen schappelijke belang bij werkstakingen, door overleg met beheerders van vervoermiddelen, of door alle andere wettige middelen, die aan het doel bevorderlijk kunnen zijn." Iedere persoon of vennootschap, zich. ge heel of géde-eltelijk met expeditie of opslag en behandeling van goederen bezig houden de, kan als lid tot de vereeniging toetreden. Voorts zijn in druk gegeven een aantal be palingen waarin de rechten en plichten van de expediteurs jegens hun lastgevers om schreven rijn. Hoofdzaak daarvan is dat de expeditie geheel \f>or risico en rekening van den lastgever bomt. De gewone audiëntie van den minister van justitie zal Woensdag niet plaats hebben. De Eerste Kamer zal a.s. Maandagmiddag in de afdeelingen onderzoeken de huwelijks wetten. Zoo mogelijk zullen deze wetten Woensdag in openbare behandeling komen. Dinsdagvoormiddag begint het sectieonder- zoek van de staatsbegrooting voor 1901 tot afdoening waarvan de Kamer tegen 28 Januari zal worden bijeengeroepen terwijl alsdan ook de wetten op de ouderlijke macht behandeld zouden worden. Gisteravond hield de Commissie van Rap porteurs uit de Tweede Kamer over het wets ontwerp op de paardenfokkerij een langdurige bijeenkomst voor haar voorloopig verslag. Te 's-Gravenhage is aangekomen de heer Peirce, eerste secretaris van de ambassade der Ver. Staten van Noord-Amerika te St. Petersburg. De Italiaansche gezant by ons Hof is uit 't buitenland te 'sGiavenhage teruggekeerd. De Consul der Nederlanden te Peking, die hier te lande vertoefde, keert heden terug naar zyn post. Door B, en W. dezer gemeente zal worden aanbesteed op 10 JimuRri a.s. de levering van bouwmaterialen. Voor nadere inlichtingen verwyzen wij naai de aankondiging aan het hoofd van dit blad Zooals wy enkele dagen geledon al voor loopig konden aankondigen, zal de heer Willem van Zuylen Woensdag a.s., 9 dezer, een voordrachtavond houden in Musis Sacrum. Zonder twijfel zal het den spreker niet aan auditorium ontbreken. Geheimzinnig. In den laatsten tijd werd door de zich 's nachts op straat bevindende personen als klopsteis e.ci. mpermaleo ontmoet een persoon die met een zwarten doek of masker voor het gelaat uit de Boterstraat kwam en zich dan langs Broei svest, Kreupelstraat of Broers» veld en Baan verwijderde. Een gioote angst had zich daardoor meester gemaakt vooral van die vrouwen en er waren er zelfs, zooals wij in de laatste dagen hoor den, die niet meer durfde gaan kloppen, uit ang<t voor dezen geheinizirmigen persoon. De politie werd met die verschijning in kennis gesteld en deze is er hedennacht in geslaagd den man te snappen. Hy had een zwarten doek onder de oogen voor het gelaat en3 flet-chjes gevuld met mout wij li in zijn goed. Zooals hij zelf mededeelde had hy dien drank ontvreemd uit de brandei ij der firma Hodes Co. in de Boterstraat. Hij is in arrest gesteld, terwijl de politie de zaak onderzocht heeft. Springtij Maandag 7 dezer. 'By de op heden gehouden aanbesteding voor de levering tan 15 kachels en 14 kachel- sciiermeu ten dienste van* de nieuwe open- bate school waren ingekomen 5 biljetten: van J. G i i ffij n voor f 98813 P. de Zeeuw Az. - 985.—5 J. W. Kuchler - 828.50. 7> F. G. van Schie s - 1142. P. Brouwer s - 814 97 De levering is oen den laagsten inschryver gegund. 'Op 1 Januari 1900 bedroeg het aantal inwoners 16662, op 1 Januari 1901 17262, gevende een vooruitgang van 599 personen, v» 'Dinsdag 8 Januari a.s. zal de Ylaarding- sche Gymnastiek- en Scherm-vereeuiging ïLeonidas" een soirée geven, des avonds te 8 uur, in de zaal Harmonie". Gisteravond had in de zaal d Harmonie" de 2e volkslezing in dit seizoen plaats, waarbij als spreker optrad de heer G. W. Heesen van Leeuwarden met liet onderwerp: »De goede, oude tijd". Spreker zette in eene keurige rede uiteen, het huisgezin, de school, de kerk en het maatschappelyk leven in die dagen, en deed daarbij uitkomen dat in dien goeden ouden tyd de zucht naar pracht en praal nog veel meer bestond dan nu. Met een opwekkend woord om van.het heden ten dage voorkoménde -zooveel moge lijk te profiteeren, sloot de voorzitter de bijeenkomst na den spreker een woord van hartelijken dank gebracht te hebben. De zaal was goed bezet. 'Woensdag 16 Januari zal in het logement sDe Hollandsche Tuin" alhier, de verkooping plaats hebben van een Fransch loggerscbip genoemd sJeanne". 'Wanneer de vorst aanhoudt zal op mor gen de ijsbaan aan den Schiedamschendijk berijdbaar zijn. Zondag 21 October stond de agent vau politie J. van Slooten voor iiet Protestantsehe kerkje in de Gouverne«traat le Rotterdam op post, toen G. R., grosntenjorigen, uit een bierhuis daartegenover kwam en op eene hiutale wijze tegen den agent sprak en dronkemanstaal uitte. De agent maande aan tot doorloopen, waarop bekl. eene beweging maakte alsof hy ece mes trok. Hoewel de agent geen mes zag trek hij de sabel en bracht in zijne zenuwachtigheid den bekl., die in kennelijken staat verkeeide, een slag to», die een vrij belangrijke hoofdwond veroorzaakte. Bekl. verwoed gewoiden, snelde naar huis op een hofje in de Gouvemeslrnat, haalde twee bijlen en sloeg naar den agent die hem met getrokken sabel nageloopen was. Bekl, sloeg met een der bijlen en deze vloog van het handvat af over de schoudets van den agent, terwijl de andere bijl ont rukt werd door zekeren Kanse. Bekl, wierp daarop met eenige litermaten uit zyngroen- tenwinkel naar den agent. Een der getuigen had bekl. uit eene inrich ting zien komen, waar zooals hij zeide geen water en geen karnemelk verkocht werd rnaar vergif. Bekl. was woedend en gek van dronkenschap en was volgens bedoelden getuige buiten kennis en den dood nabij van drift toen hy in de woning was teruggekeerd. Het O. M. achte bewezen dat bekl. zoowel door zyne bedreigingen als daden, het oog. merk had den agent zwaar te mishandelen en requireerde 6 weken gevangenisstraf De verdediger mr. Vincent van Peski voorop zettende dat verzet tegen de politie z. i. een ernstig feit is, plaatste daartegenover dat oordeelkundig en laktvol optreden der politie noodig is. De oppervlakkige liuidverwonding aan den binnenkant der linkerhand kon volgens den verdediger onmogelijk, zoo als ten laste is gelegd, door de bijl zijn toegebracht, doch wellicht door eigen onhandigheid van den agent. Het verzet tegeu de politie acht de ver dediger bewezen, doch de omstandigheden waaronder het verzet plaats heeft zeer ver zachtend, daar bekl. door het sabeltrekken dol van drift was geworden. Ook information van den verdediger over bekl, en zyn huis gezin waren gunstig. 00 cent por regol. Zeer zeker, al hoewel nu reeds sedert een paar jaren, men dagelijks in de dagbladen de wondervolle genezingen leest zelfs van de hopeloosste gevallen door het regelmatig gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams, zijn er toch nog personen die Iwyfelen. Zoo gij nog twyfelt, waarom U dan niet recht streeks gewend, aan de personen waarvan de genezingen ia de dagbladen vermeld worden, zy zullen met genoegen U ant woorden en U de zelfde verklaring geven als die zy aan onzen verslaggever gaven die zich persoonlijk tot hen gewend heeft om uit hun eigen mond de bevestiging van hun schrijven te vernemen. Mej. de Wed. v. Zwesdcn volgens portret. Mej. de Wed. M, van Zweeden, Walstraat te Vlissingen, had ons ook geschreven, voor been, was ik erg lijdende aan hoofdpijn, do bezigheden die mijn hotel en koffiehuis my dagelijks geven, waren mij te veel en thans na 't gebruik van 4 doosjes ben ik geheel opgeknapt. Honderdmaal dauk voor Uwe genezing. Prys 1.75 de doos; f9.per ödoozen. Verkrijgbaar bij J. II. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Nederland en alle apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Daar liet doel dezer geneeswijze is de hernieuwing van het bloed en de versterking der spieren, strekt hare wei king zich op vele ziekten uit: bloedarmoede, rheutnaliek, heup- jicht, zenuwpijn, verlamming, ruggemeigs- zickte, St. Vitusdans, hoofdpijn, zenuwachtig heid, klieren, eDZ. De Pink Pdlen hergeven de schoone kleuren ann do bleeke gezichten, handelen in allp gevallen van' veizwakking en hebben eene werkdadige handeling op alle ziekten veroorzaakt door lichamelijke en geeslelyke overspanning en door buitensporig heden. Wacht U evenwel voor de namaaksels, verschaft U de echte Pink Pillen alleen bij den Heer Snabilié te Rotterdam of bij de depóthouders die onder de attesten in de couranten zyn aangegeven. Alle andere per sonen vetkoopen goedkoopere zoogenaamde Pink Pdlen, zulks is slechts om het publiek te bedriegen. Onze verslaggever vernam op verschillende plaatsen in Nedeiland hoe de personen er ingeloopen zijn, en hoegenaamd niet de minste uitwerking dezer nagemaakte Pink Pillen ondervonden hadden, onnoodig te zeggen dat deze personen spoedig, met liet gebruik der echte Pink Pillen weder zijn begonnen. Het namaaksel der Pink Pillen heeft nog nooit U&K* tt! iemand genezen. fiEm Afbeelding der doos: De aanvaring van de Gelderland. Aan een particulier sclirijven van een der opvarenden van de Gelderland ontleent de „Niieunvo Courant" liet volgende „Eten groot ongohïk, dat goed is afgeloo- pen, is ons overkomen, dicht bij Port-Said en wil ifc oenigszins gedetailleerd beeclirij'- ven. Dinsdag woei liet hard! en naderden wij met groote snelheid Port-Said; een reeks van lichten, witte, roode en groene, vertoo- nende, Lag heb voor ons. We seinden om den loods, waarop de loodsiboot uitkwam, doch wegens de hooge zee kon de lcods niet aan boord komen. Daarom ging nu de lodde- boot voor ons uit en moesten wijl volgen. Aan den linkerkant van ons lagen er gas- boeien met een groen licht, aan den andteren kant boeion met een rood' licht on moesten •wij daar tusschendoor. Commandant, le of ficier, drie officieren en eenige adelborsten stonden op de bovenibruJg. Opeens werd er geroepen „Schip in 't zicht, «lakibij" en zien wij een groen licht (d'at voor een boei was aangezien) en een zwarte romp, die rich zeer vaag afteékende in den stikdonkoren avond, verscheen plots als een groot monster op rij van ons. „Volle kracht vooruit", comman deerde de kolonel, maar 't was to laat, een vreeselijjk gekraak volgde; db stoot werd toegebracht juist bij de brug, aan den linker kant van het schip. "Vlak na den eersten stoot slingerden we door de hooge zee weer van de andere boot af en firegen terugvallende een tweeden stoot iets verder in onze rijfde, waarop het

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2