BP^NÏAm STADSNIEUWS. V YL A AltDIN GEN. veldtocht, „ontbreekt ear aeai zeker drama tisch belang niet aan, wanneer men nagaat, dat, hoewel het garnizoen door middel van den Iwsliograaf bevel had ontvangen, de cere moniën wegens den dood der Koningin en de ■troonsbestijging van den Koning te> volbren gen, de kanonnen die bij deze gelegenheid af geschoten "werden, met scherp geladen wa ren, -en op de troepen vijanden werden ge richt." «Ccxucitgde üedcdccilngcn Te Rambouillet, het district waarvoor Marcel Habert zitting had, as tot lid der Fransche Kamer gekozen de heer Car am an, republikein met nationalistieohe neigingen, met 8095 tegen 5154 stemmen. In Engeland heeft men woar kans op een hernieuwing van de ritualistische beweging. Gisteren 'heeft er te Dover een groote en stormachtige vergadering plaats gehad tegen hot ritualisme van Rev. W, F. Jameson, den geestelijke van die plaats, die de biecht en de absolutie had ingesteld. De vergadering heeft naar aanleiding daarvan en van vragen, die men beweert dat aan jonge meisjes ge daan zijn, gevraagd om een openlijke enquête over „de mysteriën van den biechtstoel'. Een geestelijke, die voor het principe van de biecht sprak, word! uitgejouwd. Anderzijds heeft de heer Kensit, een goe de bakende int den strijd, besloten te protes teeren tegen de benoeming van Rev. dr. In gram tot hisschop van Konden, die ook ge neigd is tot invoering van den ritus der R.- K. Kerk. Het Italiaansche eskader, dat de feesten te Toulon bijwoonde, is Zaterdagavond door een hevigen storm verhinderd om te Vertrek ken. "Waarschijnlijk zou het nu den Zondag overblijven. Waldecb-Rousseau gaat over enkele dagen naar "Venetië. "Van daar uit. zal hij op een particulier jacht oen zeereis over do Adriati- sobe zee maken. Tegen het midden van Med denkt hij te Parijs terug te komen. Volgens de ..Gauloig" heeft keizer Wilhelm aan de Fransche regeermg doen weten dat O O het hem zeer aangenaam zou zijn, wanneer generaal Bonnal, commandant van de hooge- ne krijgsschool, word aangewezen, om de groo te manoeuvres van dit jaar in Dnitschland bij te wonen. Keizer Wilhelm II laat zijn standbeeld maken door professor Begas. Het beeld is be stemd voor de Ruhim'eshaU© to Bannen en stelt den Keizer voor, blootshoofds, leunen de op zijn sabel. Zijtn gelaat slaat ernstig en streng, alsof hij op het punt. staat een rede voering uit te spreken, zeggen de bladen. De Duitsche Keizerlijke familie wordt 17 Mei na de ontmoeting des Keizers met konin|: Eduard van Engeland, te Gronberg, bij keizerin Friedridh, op het slot Urville, in Dotharingen v-erwadit. De Duitsche kroonprins is Zaterdagavond om half zeven naar "Weenen afgereisd. Hij kwam gistermorgen te Weenen aan en word aan het station, ontvangen door zijn gastheer, keizer Franz Joseph met de geheele keizerlijke familie. Na de aankomst begaf de kroonprins riek naar den keizerlijken graf kelder, waar hij kransen neerlegde opx de graven van keizerin Elisabeth, aartshertog Rudolf, keizer Franz Joseph's zoon, en aarts hertog Aïbrechfc. Volgens de „Petit Bleu" voélt men zich te Berlijn niet op zijn gemak, nu Von Biilow Venetië hoeft verlaten zonder Zaaardelli te ontmoeten. Men rekende op een onderhoud, dat, al ware er ook geen sprake over het Drievoudig Verbond, toch een moreelen te genslag op de feeeten te Toulon zou ge weest zijn. Het bezoek van Délcassé aan Rueland's Keizer en premier Vermeerdert de onrust. Het gadeukteeken voor Bismarck op het Koningsplein voor het gebouw van den Rijksdag, te Berlijn, zal 10 Mei, den herin nen ngsdag van den vrede van Frankfort, worden onthuld. De vestingwerken van Keulen zullen ver moedelijk weldra geslecht worden. Men ver zekert dat reeds keizer Wilhelm I en von Moltke overtuigd waren dat de werken bijna nutteloos zijn. In den loop van. dit jaar zal een militaire commissie een nader onderzoek instellen. Er ds reeds sprake van, dat de Staat aan het gemeentebestuur do vesting- terreinen tegen vergoeding der aanlegkosten steu willen afstaan. Prins Louis Napoleon, generaal iiw Russi- schen dienst, gaat naar de Riviera. Daar Grootvorstin "Wladimir met haar dochter He len© zich ook daarheen begeven, mompelt men in diplomatieke Kringen over verlovings plannen. Do Russisch© „Staatscourant" deelt mede, dat ter voorkoming van groot nadeel voor de toekomst van de studenten ten gevolge van de sluiting der 'hooge scholen, wtegens de jongste onlusten, de hoofden van de betrok ken inriehiingcTi op een vergadering, onder voorrititerschap van den minister van Onder wijs, hebben verklaard, dat het noodzakelijk is in den loop-van April de colleges te begin nen en die af te nemen overgangsexamens, zoo noodig, tot de zomervacantie nit te stel len. In de' inrichtingen van. iiooger onderwijs zullen dit jaar bij uitzondering! herfst- en her examens veroorloofd Zijn. Een telegram uit St. Peteisburg aan de „Daily Mail" mold*"', dat vier Russische werk lieden te Resth. in Peraiö ter dood gebracht zouden rijln omdat zij' geen paspoort hadden. De Russische regeering zal opheldering vragen. Da Pliilippijhen geven na de overrompe ling van Aguinaldo den strijd niet op. Blij kens een 'telegram aan de „Matin" hebben zij generaal San Diko benoemd tot opvolger van Aguinaldo en tot dictator. De correspondent, van de „Times" te New- York gelooft aan berichten, volgens welke de Amenkaamsdhe regeering, na do tegenstrib belende senatoren gehoord 'te hebben, een nieuw Engdsch-Ameiikiiauseh tractaat over hot Nkcaragua-kanaal voorbereidt, om dit voor te loggen aan de Etogelsohe regeering. Maar als het nieuwe kanaal-ontwerp, gelijk verlmdt, weer m hoofdzaak do dan© ©ischen bevat dio Engeland gewraakt heeft, is de kans klem dat Engeland hot zal aanvaarden. Mac Kinley ecliijnt tijd te willen winnen, in da hoop dat een nieuwe Senaat, van do Unie met meer republikeinen dan nu zich inscluk- kelijker zal toonen jegens Engeland. Eien Britsch-ïndisch blad meldt dat Ibin R-ascihid, die onlangs uit zijn koninkrijk in Centraal Airabië is verdreven, den overwel digd' hoeft verslagen in een hecten strijd, waarbij 5000 man zouden gedood rijn in oen kloof, waar ze waren ingesloten. Ibin Ra- schid heeft weder bezit genomen van zijn troon, Wat or van den overweldiger gewor den is, weet men niet. De voorloopig opgestelde door China, uit to keeren schadeloosstelling, waarin do vor deringen van particulieren, zendelingen enz. niet begrepen zijn, bedraagtvoor Engeland 90, voor Duitsdhland 230, voor Frankrijk 260 en voor Rusland 360 millioen mark. Hofbericht. Op den aanstaanden verjaardag van Prins Henldrik zullen eenige leden der Weerbaar heid te Apeldoorn een ossaut geven, iets wat daar nog noodt heeft plaats gehad'. De muriekvereeniging de Harmonie en het. fanfare-corps Crescendo zullen hun medewer king verleonen. Zaterdag bracht H. M. de Koningin-Moe dor een bezoek aan den koninklijken grafkel der 'te Delft. H. M. de Koningin-Moeder zal morgen des voormiddags 10 u. 4 m. per Staatsspoor naar Soestdijk vertrekken ter bezichtiging van de inrichting van Haar Paleis aldaar voor Haar aanstaand zomerverblijf. Des avonds om 6 u. 20 m. keert H. M. in Den Haag terug. V H. M. de Koningin-Moeder zal 20 April naar Potsdam vertrekken om een bezoek te brengen aan de Hertogin van Albany en zal vandaar voor eenigen tijd naar König gaan tot het bezoeken van de Erfgravin von Erbach. Daarna zal H.M. nog eenigen tijd in het buiteDlaud verblijven, om omstreeks Juni hier te lande terug te keeren en zich naar Soestdijk te begeven. Aan het galadiner ten Hove morgen op het Loo zijjo uitgenoodigd eenige leden van het Civiele en Militaire Huis der Koningin, de leden der bjjzondere Engelsche missie, de heeren van de Engelsche legatie, zoomede de Minister van Buitenlandsche Zaken, De ministers van buitenlandsche zaken en koloniën zijn gistermiddag te 5 uür te 's Gra- venhage uit het buitenland teruggekeerd. Het buitengewone Engelsche gezantschap komt tegen 7 ure hedenavond uit Duitsch- Innd in Den Haag en wordt daar ontvangen aan 't Staatsspoorstation door tlr. Ms. adjudant kapitein graaf Sehimmelpenninck, die aan de missie is toegevoegd. Aan den maaltjjd, welken de Engelsche gezant heden ter eeie van de missie geeft, zitten als genoodigden alleen aan de leden der legatie met den minister van buitenland sche zaken en Hr. Ms. adjudant graaf Sciiim- melpennink. De ministers De Beaufort en Kool vertrok ken heden naar het Loo. De secretarisgeneraal van don Raad van het Hof van Arbitrage, de heer "Van Lijnden, gaat eenigen tijd naar 't buitenland. De Duitsche gezant, graaf von Pourtaiès, wordt 27 dezer te 's-Gravenhage terugver wacht. Reuter seint uit Rome, d'ait volgens de „Patria" de gezant van Italië in Den Haag, baron Galvagna, benoemd is tot 'gezant iu Konsbantdnopel De heear J. L. Henriksen, ingevolge Kon. machtiging; benoemd tob rice-consul der Ne derlanden bo Hose en Soon, ia in die hoedar nigheüd door de Zweedsdh-Noorsdhe regeering erkend. De gewone audiëntie van den Minister van Oorlog zal op Donderdag 18 dezer niet plaats hebben. De aanstaande verkiezingen. De centrale antirev. kiesvereeniging in het district Hoogezand heeft candidaat gesteld ds. A. Talma te Arnhem, De liberale kiesvereeniging Algemeen Be lang te Barendrecht heeft tot voorloopig can didaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer D. de Klerk. De heer mr. H. P. Marchant te Deventer heeft de candidatuur voor de Tweede Kamer, hem aangeboden door de vrijzinnige kies vereeniging Waarheid en Recht, aangenomen. De anti-rev. kiesvereeniging Nederland en Oianje te Middelburg heeft mr. C. Lucasse, aftredend lid, voorloopig candidaat gesteld. De Volkskiesvereeniging te Nijeholtpade (district Weststelüngweif) heelt tot voorloopig candidaat gesteld den heer G L. v. d. Zsvaag te Gorredijk. De kiesvereeniging Eensgezindheid te Sur- huisteiveen heeft met algemeene stemmen voorloopig candidaat gesteld mr. E. Schaafsma. De libeiale kiesvereeniging Lekkerkeik heeft voorloopig als candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den lieer mr. C. E. E. graaf van Bylandt. De R.-K. kiesvereeniging »Recht en Orde" te Noordwjjkeihout (kiesdistrict Katwjjk) heeft tot ctindidaat voor de Tweede Knmei gesteld jhr. F. C. J. Dommer van Poldersveldt, burgemeester van die gemeente. De antirevolutionaire kiesveieeniging jNe- deiland en Oranje" te Haailemmerliede c.a. (district Beverwijk) stelde tot candidaat vooi de Tweede Kamer den heer N, Oosterbaan te Haarden. V* De liberale kiesvereeniging te Purmerland stelde tot candidaat voor het district Zaan dam, het aftredend lid den heer K. de Boer Cz. De Haastrechtsche kiesvereeniging heeft met algemeene stemmen tot candidaat voor de Tweede Kamer gesteld den heer A. Knijff Hz., aftredend lid. Tot voorloopig candidaat voor de Tweede Kamer in het district Gouda werd gekozen de lieer F. Mol te 's Gravenhage. Hedennacht overleed na een langdurige ziekte de heer H. C. Yan der Houven van Öordt, lid van gedeputeerde Staten van Gelderland, in den ouderdom van 64 jaar. De heer M. de Leao Laguna, predikant en voorlezer van de Ned. Herv. Isr. Gemeente op Curasao is benoemd tot commandeur van de orde van het Borstbeeld van den Bevrijder van Venezuela. Hier te lande wordt eerlang verwacht eene commissie uit België met de opdracht om te onderzoeken alle nieuwe stelsels van toe passing der electriciteit ter benuttiging bij de exploitatie van het toekomstig havenstation te Brussel. Yrijzinnlg Democratische partij. De kiesvoL'eeniging Vooruitgang te Krim pen a/d. Lak beeft besloten zich aan te slui ten bij den Bond van vrijzinnig-democraten. De commissie, te Arnhem benoemd, om dé oprichting voor te bereiden eener vereeni- ging, welke er naar streven zal, de examens en heb onderwijs te vereenvoudigen, zal op Donderdag 18 April aldaar in een openbare vergadering doel en middelen uiteenzetten. Protestmeeting. Men verneemt dat het plan bestaat zoo spoedig mogelijk een tweede, nog grootere protestvergadering in zake den Zuid-Afri- 'kaamsdhen oorlog te Amsterdam te houden, en wel ditmaal in 'het Paleis voor Volksvlijt aldaar, omdat gebleken is dat 'Frascati veel te klein was. De kosten voor die vergadering moeten reeds grootendeels zijn toegezegd. Ziekenfondsen. Do commissie, door het hoofdbestuur der Maatsdh. tot bev. der Geneeskunst benoemd, ten einde een onderzoek in te stellen naar do inrichting van ziekenfondsen en vast te stel len aan welke ebahen een ziekenfonds behoort 'te voldoen, heeft zich als volgt geconsti tueerddr. G F. Schreve, Arnsteldijk 37, Amsterdam, voorzitter; -dr. J. P. van der Brugh, Westmeuwfand 22, Rotterdamdr. L, F. Deiitz, Helmond; N'. \V. Ala as, Hen- genlo (O.), penningmeesterP. H, van Eden, Leeuwarden, secretaris-rapporteur. Kon, Ked. Aardrijkskundig genootschap. In de vergadering van Zaterdag hield prof. G. Scklegel uit Leiden -een rede over: De oorsprong van. dén vreemdénhaat der Chi- rxeszen. Spr. herinnerde eraan, dat zijn meening, tijdens den Oiiine-esch-J apanschen oorlog ge uit, bestrijding ondervond en «Jat deze ook thans van de algemeen geldende afwijkt. Vooreerst wees hij er op, dat het bezetten van Port Arthur een diepen wrok tegen de Westerlingen deed ontstaan. De christenhaat openbaarde rich al spoe dig door moord op zendelingen 'en de Mand- söhou-dynasbie liet die 6f oogluikend toe, bf strafte dé moordenaars op aandrang der mo gendheden, waardoor da bevolking, het denk beeld kreeg dat hét christendom, haar met geweld moest opgedrongen worden. Toen is gevolgd het plan om alle Europeanen in Chi na te vermoordenhet eerste slachtoffer was de Duitsche gezant en fcotn volgden de be kende gebeurtenissen. Toch! zou heb geheele incident kalm verloop en rijm, bijlaÜJdieu de Duitsche Keizer niet te kwader ure tot een expeditie maar China besloten had, geheel vergetende dat het bevel was gegeven dood1- eenvoudig den eersten den besten blanke, dien men tegen kwam, dood bei slaan. Spi\ meende dat des Duitsche Keizer zich door de wij zo, waarop hij in deze quaewiié handelde, bepaald geblameerd hoéft, en de .geheelo wij ze waarop de Europeanen in China, zijn op getreden, strijdt, imsent spr., geheel tegen de begrippen van 19a oeuwsohe beschaving, Hat einde dor zaak is nieib twijfelachtig; do onderhandelingen zullen eindigen met. een geldelijke schadelooeabelliing cm afstand van eenigen grond, maai' do Cliimeesehe geschied schrijver zaïl boekstaven dat de barbaren rijn verslagen, doch do Keizer in zijn goedheid den bedelaars geld-en grond afstond. Derge lijke onderhandelingen acht spr. dan oolk ten eenenmaJe onjuist gezien. De Ghinetezen doen van hun kant feitelijk niets anders dan hun land tegen den vreem den vijand verdedigen. De vreemdeling die zich ergens vestigt, hoeft rich te onderwerpen aan da wetten dos lande, en de Joden, die dit begrepen hebben, oefenen dan ook in Ohiina vrijelijk hun godsdienst uit en worden nergens gemolesteerd'. De oorzaken van den haait tegen de Euro peanen nu zijn het opium on da zendelingen Het eerste is den Chineezem gewapenderhand door Engeland opgedrongen en wat de twee- dé oorzaak betreft, do Ohineczeu willen ge'an Christendom en zich beroepende op Handelingen 16 vs. 6 zeggen do Chineezem dat de apostel Faulus zelf verbood het chris tendom m Azië te prediken eoi China ligt m Azië; er zijn dan ook in öliina 25 millioen Mohtimedatien, begon II millioen Christe nen, Ziet do Chinees, dat men hem genegen is, dan toont hijl ook van rijn kant groote gene genheid en daarom moeiten dö Europeesche diplomaten dan ook alles vermijden dat don Chineozen heit denkbeeld kan géven dat men hun de christelijke teer wil opdringenwil len de zendelingen zich in China wagen, dan moeten zij' dit weten, doch niet met de wa pens die Zendelingen beschermen. De Bud- dhistieche zendelingen werkten jaren lang on gehinderd' in China, omd'a/t zij hun gods •dienst niet opdrongen. Liever dan in China tradtaatjas te verspreiden, moest enen daar wetenschappelijke weaken verspreiden waar do öhineezén veel meer voor gevoelen. Het Ohineesölie karakter wordt dn Europa geenszins begrepen; spr. had op zijn reizen in China nooit eenige m'oeilijikli'edd, maar hij krenkte dan ook niet den. godsdienst en stond de Ohineezen ter rijde op wetenschap pelijk gebied en hielp hen bijv. togen zee- roovera. Dé vrede zal nu wel spoedig gesloten wor den, doch de haat tegen de Europeanen zal blijven 'en den een of anderen, tijd weder tot uitbarsting komen. Een beschaafd rijk van 400 millioen inwoners kan den smaad niet verdragen zich do 'les to moeiten laten lezen door vreemdelingen. China zal' zich. gaan wa- wepen, zich oprichten en da.ni do vreemdelin gen voorgoed verdrijven. Ver. tot Bevordering vnn liet Onderwijs In Handenarbeid In Sedorland. Zaterdag had te Delft de 20ste algemeene vergadering plaats van de Ylereeniging tot bevordering van het Onderwijs in Handen arbeid in Nederland. De lieer G. Knuttel sprak een hartelijk woord van wolkom tot de aanwezigen, namens de directie der Ned. Gist- en Spiritusfabriek en do afdeoling Dolft der vereeniging. Uit het jaarverslag bl'eek, dat' hot leden tal stationair was gebleven en thans bedroeg 207 en 7 donateurs. Tot leden der commissie tot heb nazien dor rekening werden benoemd de heeren S. K. Hazelhorst en W, v. Poe teren, te Delft, on J. Korengeval, alhier. De concept-begrooting voor het volgend jaar werd vastgesteld in ontvang tob 730 en in uitgaaf tot ƒ835. Tot redacteur van het tijdsührifb werd herbenoemd da heer K. de Vri'es Szn, te En schedé. Besloten werd, zoo van d© Regeering een subsidie werd verkregen tob heb 'houden van 'een cursus voor 50 onden-wijZers of on- dterwijzeressen te Haarlem, aldaar in Augus tus van heit volgend jaar de algemeen© ver gadering te houd'enin het tegenovergesteld geval to Etaedbedé. Tot bestuurslid werd herkozen de secreta ris A. van Waart, alhier, em in de plaats van den heer D. Been, dr. J. H. Gunning Wzn,, te De Bild't. Hierna werd door den heer L. K. Hazel horst een woord van boelichting gegeven over de ten toonstelling der. afdeeïing Delft, waar na dezo met vetel belangstelling werd bericte tigd. Na do pauze werd besprokenwelke be- teekenis hebben voor ons streven, de gehou den besprekingen op de jongste vergadering van de Vereeniging van Paedagogiek, inge leid door dén hc-er K. de Vaies Sz. te En schedé. Blykens aankondiging aan het hoofd van dit blad gaan heden de termijn van 6 weken in binnen welken reclames kunnen worden ingezonden tegen den aanslag in de personeels belasting dienst 1901. Teekenschool-N. R. K. Y. In hét gebouw van den N. R. K. V*. had gistermiddag de expositie plaats dér teeke- ningen die op de teekenechool van den bond waren vervaardigd. Van alle 'leerlingen was hier werk neer gelegd, zoodat men naast net-afgeWerkte toe- 'keningen ©r ook zag die bepaald met het woord „slecht" konden worden bestempeld. Achterlijken rijn er natuurlijk in elke school doch hét is jammer dat hum werk eon ten- toonsteili'ng moet komen ontsieren. Voor een overzicht van do respDtaten van liet onderwijs zou het bovendien aangenamer zijn wanneer slochts enkele teeikeaiingen. van de goede lcerlinjpen. werden gegeven. Dit jaar bezochten de school' s!edits tim merlieden en smids, in de bouwkundige vak ken, eu ververs dn de kunstvakken. Het onderwijs op deze 'teekeuschool is zód ingericht dat de jongste leerlingen <ja{, zijn zij, die nog niet -op een vak zijn slechte ondei'wijs in, liet handteekenen ont vangen. Na 1 of 2 jaren gaan zij naar oen vak en igaan dan over naar hét rechtlijnig tecfceneik waar hot teokenondetrwijs dail wordt gebracht in verband met hun vak. Sdiilders blijven du da handt«eiken]dass©. Wij meenen te mogen, zeggen dat het on derwijs op deze school, dia natuurlijk niet aan de hoogste edsdien. kan beantwoorden omdat Zij! daarvoor niet is ingericht, toch, naar haar vermogen Zeor goede resultaten af. werpt. Die resultaten kunnen misschien voor het volgende jaar nog verhoogd' worden om- dat de gddmiddeten, door dé gemeentesubsi- dié gesteund, het bestuur der school wel in staat zullen stellen da noodige ondei-tvijsbe- hoefbèn aan te schaffen en uit to breiden. Bij de in de gereformeerdekerk gehouden collecte is o. m. ontvangen een gift van f25. en een van 120. Bovendif-n was er een gift van f7.50, te vei deelen als volgtf 2.50 voor de armen, f 2.50 voor de keik eu f2,50 voor de wezen. Naar wij vernemen zullen morgen een drietal dames uit Haarlem een bezoek komen brengen aan hel Volkshuis alhier, om zich op de hoogte te stellen van doel, werking samenstelling, beheer, enz. van deze inrichting. Het plan is om ook te Haarlem een dergelyke inrichting in het leven te roepen. De 8-jarige A. Mak viel hedenmorgen te 10% uur achter de visschery in de Buitenhaven en werd gered door W, Kruithof, waarna de drenkeling naar de ouderlijke woning aan de Hoofdstraat werd gebracht. De G-jarige J. Bitter viel van morgen in de Lange Haven en werd gered door den blokmaker Putters. In de Westeihaveu waren twee knaapjes gevallen die in een roeiboot hadden gespeeld. Een molenwagen kwam gelukkig daar voorbjj waarvan de bestuurder een der knapen zag diyven, waarna G. J. Blok en A. v. d. Knaap dadelijk van den wagen sprongen en het knaapje omhoog haalden. Toen bleek het dat er nog een tweede te water lag, want deze had zich aan zjjn collega vastgeklemd. Beide waren spoedig op het droge. Heerlijke vacantietyd voor de ouders 1 Uit een huisje staande aan den Rotterdam- schen dyk en toebehuorende aan Schieland is door middel vau inbraak in deu afgeloopen nacht eenig gereedchap gestolen. Door de politie alhier werd heden morgen aangehouden vrouw N. S. die nog bij de justitie in schuld stond. Zy betaalde de boete en voorkwam daardoor de hechtenis. vea. Geveilde en verkochte onroerende goederen Vei kocht: 43 April. NotarisW. A. van Doldub. Een winkel- en woonhuis met broodbak kerij, vrtje bovenwoning, erve en open grond, aan de Hoofdstraat nr. 187, groot 301 cen tiaren, in veiling f 2880. Een pakhuis en erve achter perceel I, in vei ling f 460, Een woning en erve, nevens perceel II, gend. 1852, groot 27 centiaren, in veiling f 320 Een winkel- en woning, met vrye boven woning, loods, oveibouwde gang, erve en open grom), aan de Hoofdstraat no. 183, gioot 91 centiaren, in veiling f 3100, Een gebouw en erve, waarin koperslagers- werkplaats, achter perceel IV, gend. 185», groot 47 centiaren, m veiling f 400. Zes woningen en erven, nevens perceel Y gend. 1853, 1, 11 en te zameu groot 178 centiaren, in veiling 1 f290, 2 1335, 3 f 350, 4 f 250, 5 f 350, 6 f 420. Gecombineerd afgemijnd op f 10200 doch niet gegund. i ■■■uw Zaterdag van da volgende woede zal op het Raadhuis alhier worden, aanbesteed het. ma- lcen van 5il motor beschoeiing! en. (het opstel len eenetr houten ophaalbrug mat alle daar bij belioorende grond- en an-dora werken. Ge noom dé brug zal worden gelegd over de ha ven van do geaneenteiredniging van de Hof- laaru n'aar dien Schiedam sdion diijik, waardoor de th'ans bestaand© vlotbrug' zal bunnen ver vallen. Miejuffrouw Kikkert alhief slaagde Za- teadag voor de akte voor onderwijzeres L. O. Naar wijl vernemen, bestaat bij da Scbiet- vereeniging „Diana" alhier het voornomen, binnenkort een schietwedstrijd uit te schrij- *Als veaikeerendet in een zieür slechten toe stand, kwam igiötern amidd'ag 6 uur een schoorsteen voor ©en gedeelte naar beneden gerold, waarvan de steénea terecht kwamen d'oor een glazen, dalk (lantaarn) van den kas telein Th', v. d. Vis en in db Timmersteeg, dio druk beloopen wordt. De schoorsteen is, ter voorkoming van on gelukken, Verder afgebroken. Gisteren, ia alhier door de politie proces verbaal opgemaakt tegen een biorhuiishouder, die in rijn lokaal muziek m'aalksto zonder daar voor de noodig© vergunning! te hebben.

Schiedamsche Courant | 1901 | | pagina 2