Transvaal en Oranje-Vrijstaat. il UIT PE PERS. mNNENLAND, '1 i V STADSNIEUWS. TX AARDENDEN. C 1 ten fen zullen echter aan het werk blyven in overeenstemming met het syndicaat. Luik. De stakingsbeweging hee(t-zich nog meer uitgebreid in de steengroeven aan de oevers der Amblène3000 er van staken andere industrieën, met name de wapenfabrieken staken gedeeltelijk. Talryke meetings en optochten worden in deze streek gehouden, maar alles is kalm. Bergen. De werkstaking wordt algemeen in de Borinage, waar het aantal stakers op meer dan 22,000 wordt geschat. Overal heerscht kalmte. La Louviëre. Het aantal stakers in deze streek is 25,000. Een soldaat, die te Houdeng beleedigende kreten slaakte, is veroordeeld tot zeven maan den militaire gevangenisstrafalles is rustig. Herstal. 1500 werklieden der Fabrique Nationale d'Armes zijn aan liet staken, maar zij houden zich rustig. Te Quenast, Rebeeq, Bierghes, Hennuyères, Virginal, Court Saint-Etienne, Fubize en Bra'me-ife-Comte hebben talrijke metaalwer kers, gieters, wevers, werklieden in de steen groeven en anderen den arbeid gestaakt. Allen houden zich rustig. De stakers in de steengroeven zijn ten getale van meer dan 4000. Gent. De algeir -.ene staking der wevers, zal naar men mee' c, pas Donderdag uitbreken. Antwerpen. De diamantbewerkers zullen heden het werk staken. Alle sigarenmakers en 1500 metaalwerkers zyn aan het staken; strenge ordemaatregelen zyn genomen. Gemengde SScdedecltngen. België. Koning Leopold 'lieeft een besluit getee- kend. waarbij een commissie benoemd wordt om een onderzoek in te stellen naar deti toe stand van de kleine burgerij. Cooreman, oud- minister. is voorzitter, Italië. ■Den 2en Juni (sterfdag van Guiseppo Ga ribaldi) wordt een grooto pelgrimstocht naar Caprera ondernomen. Nabij 't huis door Ga ribaldi bewoond, zal men in oen rots inet groota roode letters, die op verren afstand reeds in b oog vallenuithouwen: „Aan Ga ribaldi. Italië. Jiun 1902." Zwitserland. De .Times" verneemt nit Rome, dat er nog geen uitzicht bestaat, dat het Zwifc- sersdh -Italiaausch. diplomatieke incident spoedig tot een oplossing zal komen. Het Groenboek over deze quaesbie zal eerst he den gepubliceerd worden. Rusland. Gistermiddag om 1 uur is ecu aanslag ge pleegd op den minister van binnenlandsölie zaken in de vestibule van heb gebouw van den Keizerlijken Raad; de dader kwam bij na in lichamelijke aanraking met hem; de minister overleed om 2 uur. S e r t i In een gelicimo zitting van de Skoeptchi- na werd hot rapport gelezen van de commis sie, die belast was met het onderzoek naai de wijze waarop door enkele leden van het vroegere Kabinet Wladan Georgewitch van de gelden van het Dispositionsfonds was mis bruik gemaakt. Het rapport constateert, dat ergerlijk mis bruik is voorgekomen en concludeert tot gerechtelijke vervolging der schuldigen om dezen tot schadevergoeding te dwingen. Amerika. Er is sprake van, dat de gezant te Peking Conger binnenkort zijn ontslag zal indienen en vervangen worden door Rookehill, den bijzonderen zaakgelastigde in China. Majoor "Waller, die op .Manilla terecht stond wegens heb onmeosdhel'ijk mishande len van inboorlingen op de Philippijnen, is, naar men meldt, vrijgesproken. V en«iuela. Van Cura9&o wordt geseind dab generaal Monteregio, gouverneur van de provincie Cojedes, met 900 man naar de opstandelin gen is overgeloopen. Hij heeft zich gevoegd bij generaal Luciano Mendoza die op Valen cia aanrukt. Generaal1 Obdulio Bello die tot de regeer ringspartij beboort, is den 13den te El Pali- te, nabij Puerto Caballo, verslagen. Haïti. Een officieus bericht uit San Domingo zegt dat de opstandelingen verslagen zijn; generaal' Baptiste is gevangen genomen en gefusilleerd. Marokko. De troepen van den Sultan hebben de Be- ni Messara-Kabylen verslagendeze laatste verloren 16 dood en, vele gewonden en 90 ge vangenen. Men zegt dat verschrikkelijke gruweldaden werden gepleegd. De lichting 4895. Behahe de reeds genoemde bladen hebben thans ook de »N. ft. Ct." en het z> Vaderland" zich over deze quaestie uitgelaten, terwijl de «Nieuwe Courant" een uitweg aan de hand doet. De «N. R. Ct." wyst er op, dat bij de wijziging van de wet van 4SCI, toen de dienst tijd van 5 op 7 jaar werd gebracht, uitdruk kelijk hepaald werd in art. 425»de muu- schappen der militie te land, die niet in werkelyke dienst zijn en hun 5e dienstjaar niet hebben volbracht, komen" enz. Van een beperking der lichtingen geljjk tot nu toe, is in liet tegenwoordige artikel t il van de wet 4901 geen spoor meer. Zou dit den wetgever ontgnan zyn vraagt de »N, R, Ct." Neen, gegolden heeft blijk baar deze overweging: waien vroeger by den overgang tot de schutterij met hare oefe ningen, herhalingsoefeningen in het Ge of 7e dienstjaar niet bepaald noodig, thans is het wegens het geringe aantal oefeningen dei- landweer ook in het laatste gedeelte van den 8-jarigen diensttyd noodzakelijk. De sN. R Ct," meent, dat bet wel degelijk de bedoeling is geweest, de vóór het in wer king treden der wet ingelijfJen, die ook tot 7-jarigen landweerdienst veiplicht zyn, bij die landweer bruikbaar te doen zijn en hen dus de oefeningen te doen hebben ook voor de later ingelijfden noodig. Men zegt wel, de lichting van 1S35 heeft niet 81/o maar 12 maanden eet sten oefentijd gehad, maar in het slot van art. 111 wordt niet gesproken van de vroeg er- lichtingen, dus dezen hpeft men geen speciaal voordeel willen geven (het slot van art. 111 zegt voor wie de duur en het aantal der herhalingsoefeningen vermin derd kunnen worden.) De vraag is nu( welk gebruik zal de re- geeiing in dit en de naast volgende jaren van die bevoegdheid bedoeld in het slot'van art. Ill in billijkheid dienen te maken? De sN. R. Ct." zou ten aanzien van de andere lichtingen wenschen, dat voor haar de duur der derde herhalingsoefeningen werd gesteld op 14 dagen, eenvoudigheidshalve voor de geheele lichting, en in ieder geval voor ieder, die reeds twee herhalingsoefeningen bywoonde en aan eerste oefening en blijvend gedeelte totaal 14l/a maand (nl. volgens de nieuwe wet 81/2 maand eerste oefening en 6 maanden blijvend gedeelte) onder de wape nen doorbracht. «Dien tijd van 11 dagen achten wij toch voldoende om alle oefeningen nog eens grondig met hen te doorloopendie tyd kan voor de betrokkenen geen overwegend bezwaar op leveren; de billijkheid zou betracht, de be langen van den dienst en der miliciens zouden 0. i. voldoende behartigd zijn." Het «Vaderland" meent, dat voor de rede neering van de «Arnh. Courant", (zie ons nummer van gisteren) naar den tekst dei- wet, veel te zeggen valt, doch dat de tekst van art. 411 der nieuwe wet in vierkanten strijd is met de bedoeling. «Art. 411 spreekt over de herhalingsoefe ningen van hen, die de eerste oefening reeds hebben doorgemaakt en verwijst daarom naar art. 107, waar die eerste oefening geregeld staat, maar men heeft er niet aan gedacht, dat het amend.Van Gilse den tyd dier eerste oefening heeft verkort, in overeenstem ming met de onder minister Eland in zwang gekomen practjjkwaarvan intusschen de lichting '95 in haar tijd nog niets heeft ge merkt. Nu zal de Minister zich hebben te beroe pen op de bedoeling van den wetgever, maar wij vreezen, dat hij daarvan niet veel pieizier beleven zal, want wetsuitlegging op grond der historie, indruischend tegen een gaarne geaccepteerden wetstekst is misschien ten onrechte tegenwoordig niet in de mode." De vraag is: «Wat wil de militiewet" en niet swat wil de minister van oorlog," en de militiewetgever wilde iets anders dan de militiewet zegt. Zooals wij boven reeds met een enkel woord aanstipten geeft de «Nieuwe Courant" een uitweg volgens haar meaning. Zij wil eenige Kamerleden gezamenlijk een wets voorstel doen indienen, om de derde herha lingsoefening der lichting 4895 tot den kortst mogelijken duur te beperken. Hierbij zou de regeering zich kunnen nederleggen. Hetzelfde zoo moeten geschieden voor de lichting 1896. Voor die van 4897 geldt het minder omdat haar 2de oefening eerst in 1901 heeft plaats gehad, dus zij door het gebeurde voldoende gewaarschuwd is. Werd deze regeling goedgekeurd, dan zou in dit jaar alleen de lichting infanterie 1899 tot herhalingsoefeningen worden opgeroepen in 1903 de lichtingen 4898 en 1900; in 1904 de lichtingen 4897, 1899 (voor de tweede) en 1904 (voor de eerste maal) en dan voorts elk jaar drie lichtingen. Is er bezwaar om d't jaar slechts één lichting op te roepen, dan zou alsnog de lichting 1897 reeds ths.ns kunnen worden opgeroepenin 1903 de lichtingen 4893 en 1900; in 1904 de lichtingen 1899 en 1901 en zou in 1905 alles normaal zijn (drie lichtingen)." Dit middel is volstrekt niet naar den zin der Arnhemsche bladen. De «Arnh. Ct.", het orgaan van het oud- Kamerlid mr. Van Gilse, zegt: «Naar 't ons voorkomt, zou de grootst mogelijke inkrimping van den duur der her halingsoefening de zaak eerder nog erger dan beter maken, omdat waar zij Toor een viertal weken nog door militaire overwegingen ge rechtvaardigd worden kan, zrj voor slechts weinige dagen geheel het karakter zou krijgen van een ODnoodige plagery. En ook is 't ons niet duidelijk, hoe het prestige der Regeering meer schade zou lyden bij eene ruiterlijke erkenning, dat zij door nadere overweging tot een beter inzicht is gekomen, dan als zij het hoofd buigt voor een wetsvoorstel, voort gekomen uit het parlementair initiatief en rechtstreeks gericht tegen een maatregel krachtens haar uitvoerend gezag." Ook de «Nieuwe Arnh. Crt." (hoofdredac teur het oud-Kamerlid Pyttersen) twyfelt aan de deugdelijkheid van het middel. «Naar het ons voorkomt «zegt zij" behoort, waar twijfel bestaat aan de rechtmatigheid van een door de Regeering voor to stelten maatregel, de juistheid der officieele wets uitlegging allereerst als een paal boven water te staan. Zoolang dit niet het geval is, zou het even onverstandig als onbillijk zyn den maatregel toe te passen. «Eischt de wet evenwel deze toepassing, dan mag zy niet langs eeo omweg buiten werking gesteld wordendoch alsdan vindt de Regeering in de wet zelve het middel om de nadeelige gevolgen te keeren, door een zoo ruim mogelijk gebruik te maken van de bepalingen omtrent do vrijstelling en de vergoeding." Ten behoeve van het Hulpfonds is by het gezantschap der Zuid-Afrikaansche Republiek gedurende de maand Maart ontvangenUit Nederlandsch-Indië, door bemiddeling van den heer Th. B. Pleyte, Semarang, frs. 217: uit Nederland door de Ned. Z.-A. Ver., Amster dam, fr. 1230.70ten kantore van den Staats president te Utrecht uit Nederland door den hear S. Beinsma, Christelijke Harmonie- en Fanfare-Corpsen te Borlikum fr. 207.50; N. N. Utrecht fr. 11.52; uit Nederi.-Indië door ds. Boelman, Magelang, fr. 207.50. Hofberichten, Hel officieele bericht "omtrent den gezond heidstoestand van H. M, de Koningin, opge nomen in de «Staatscouraut" van gisteren luidt als volgt H, M. de Koningin is sedert eenige dagen ongesteld en houdt ter wille van een alge meen gevoel van ziek zyn en temperatuurs- verhooging liet bed. D r. Roessïngh. L. Pot. De hedenochtend te 's-Gravenhage ont vangen berichten omtrent den ziekte-toestand van 11. M. de Koningin luiden gunstig. H. M. de Koningin-Moeder is gisteravond op Het Loo aangekomen. De heer jhr. Van den Bosch, kamerheer van H. M. de Koningin, zal in stede van graaf Schimmelpenninck, adjudant van II. M. de Koningin, deel uitmaken van de missie naar Madrid. Residenten. De correspondent te Batavia van de »N. Ct." seint De residenten Hogenraad en Ament zyn gepensionneerd en- de resident Heckler is benoemd tot resident van Timor. Het blad teekent hierbij aan Volgens den Nederlandschen Staatsalmanak van Pyttersen is de heer G. Hoogenraad assistent-resident voor de politie te Samarang en de heer J. A. Ament resident te Djokja karta, terwijl de heer F. A. Heckler thans assistent-resident is in Groot-Atjeh. Consuls. Naar wij vernemen, zal de consul der Ver- eenigde Staten van Noord-Amerika hier ter stede, de heer Soren Listoe, benoemd wór den tot consul-generaal. (»N. R, C.") Onze oorlogsvloot. Het opleidingsschip Nautilus, comm. de knp.-luit. ter zee P. C. Swaan, vertrekt waarschijnlijk morgen van Hellevoetsluis naar Santa Cruz. Eerst gaat het nog een paar dagen binnengaats manoeuvreeren en wel tusschen Hellevoetsluis en Middelharnis. Blijkens by het Dept. van Marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. pantserdekschip Utrecht, onder bevel van den kapt. ter zee A. G, Ellis, 14 dezer van Willemstad (Curasao) vertrokken, met bestemming naai Oost-lodië. Gesloten. Ter gelegenheid van den vei jaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden zullen de bureau's van de Depai lementen van Algemeen Bestuur op Zaterdag 19 April e.k., na 1 uur des namiddags, gesloten zyn. De audiëntiën komen daardoor op dien dag te vervallen. (»St. Ct Minister Ynn Asch Tan Wljck. De minister van koloniën ri gisteravond te 's-Gravenhage teiuggekeerd, begroet door den oud-minister Havelaar, wieri hij vei zekerde zich vrij wel te gevoelen. Z.Exc. kwam met een lateren trein dau men gedacht had, vandaar dat dr. Kuyper en de ministers van oorlog, buïtenlancDclie zaken en financiën, die ter begroeting aan den vorigen trein waren, onverrichter zake moesten heengaan. L. II. A. Hngnée. -f De heer L. HA. Magnée, lid van de Eerste Kamer, is Maandag in den ouderdom van ruim 62 jaar te Horn (L.) overleden. Tweede Kamer. Bij de herstemming voor een lid der Tweede Kamer in het district Maastricht is gisteren gekozen de heer T. Janssen met 2090 stemmen. De heer mr. E, Sassen had 1784 stemmen. Geneeskundig Staatstoezicht. Aan de Tweede Kamer is aangeboden het verslag van de bevindingen en handelingen van het Geneeskundig Staatstoezicht in 1900, Yrljzlnnlg-Democrat. Hond. De vryzinnige kiesvereeniging te Beverwijk heeft zich aangesloten bij den Vryzinnig- Democratischen Bond. A.-R, P. C. Naar de «Nederlandet" meldt zyn grond slag en doel \«n den bond der A.-R. P. G. aldus geformuleerd: 1. De Bond der A.-R. P. C. in Nederland stelt zich ten doel a. door onderlingen steun de actie der A.-R. P. C. in Nederland te versterken; b. de a.r. beginselen over het geheele land te verbreiden. 2. Daar de Bond zich slechts ten doel stelt verbreiding der antirev. beginselen, bemoeit zij zich niet met verkiezingen. De plaatselijke clubs hebben echter vrijheid, indien zy zulks willen, bij verkiezingen hare diensten aan de kiesvereeniging aan te bieden. Het concept-reglement zal eerstdaags den clubs worden toegezonden. Ter. van Vergunninghouders Da vereeniging van vergunninghouders «Onderling Belang" hield gistermiddag een vrij druk bezochte openbare vergadering in het Café de Leeuw te 's-Gravenhage. De vergadering werd 0. a. bygewoond door afgevaardigden van den bond «Vergunning", uit Amsterdam, Rotterdam, Schiedam, Delft en Breda, Leden van de Tweede Kamer, die ook waren uitgenoodigd, waren niet aanwezig. De vergadering was belegd hoofdzakelijk ter bespreking vaa een adres aan de regee ring, in verband met de nieuw te verwachten drankwet en naar aanleiding van de audiëntie door den minister van binnenlandsche zaken verleend aan vier bestuursleden van ^Onder ling Belang". Over het adres had eenig debat plaats. Voorgesteld werd om een rnonster-meeting te beleggen, waarop alle vergunninghouders zullen worden uitgenoódigd, om vei volgens tot inzending van het adres aan de Tweede Kamer over te gaan. Door den voorzitter werd toegezegd, dat hy deze zaak in overweging zal geven in de eerste vergadering van het bestuur. Ten slotte werd een voorgestelde motie door de vergadering aangenomen, waarin d-» verwachting uitgesproken wordt, dat de Re geering een billijke en rechtvaardige drank wet in het leven roepe, met het verzoek aan het bestuur dezen wensch aan de regeering kenbanr te maken. Algein. Ned. Tlmmerllcdcnbond Onder voorzittei schap van den heer G- Goedhard werd te Zutphen de jaarvergade ring van den Alg. Ned. Timmerliedenbond gehouden. De volgende beduiten werden genomen 1. Aan het hoofdbestuur büjve telken jare overgelaten, om te bepalen, waar de jaarvergadering zal plaats hebben. Zeer waar schijnlijk zal die van 1903 te Amersfooit plaats hebben. 2. wegens Qnancieele redenen bestaat er geen gelegenheid om van het vakblad een weekblad te maken 3. in het volgende jaarboekje zal naast een lijst van vreemde woorden ook een «lijst van eerste hulp bij ongelukken" verschijnen. De begrooling voor het volgende jaar met een ontvangst vao f 3900 en een uitgave van f1300 werd op twee punten na vastgesteld. De boeken van den penningmeester werden accoord bevonden, terwijl de vergadering een gratificatie van f 100 toekende aan de redactie van het vakblad, en een van f 25 aan de commissie voor het jaarboekje. In zake de werkeloosheid werd besloten liet hoofdbestuur op te dragen, zoo spoedig mogelyk de verschillende vakbonden en alge- meene vereenigingen bijeen te brengen tot een landeljjk comité, ten einde van Regee- riogswege een statistiek te krijgen omtrent den omvang van de werkloosheid in ons iand, waardoor by de wet het beginsel van verplichte opgave bij werkloos komen op den voorgrond worde gebracht. Voorts werd nog besloten, dat de bond er bij de Regeering op aandringe om het Rijk, de provinciën en de gemeenten en zoo moge lijk ook de polderbesturen en waterschappen bij de wet te verplichten om in de bestekken van aanbesteding bepalingen te doen opnemen tot het vaststellen van maximum-arbeidstijd en minimum-loon. Het reglement der weerstand^kas werd in zijn geheel aangenomen. Als zetel van het hoofdbestuur werd Amsterdam aangewezen terwyl als leden van de redactie van het vak blad werden beuoemd de heeren J. Amers- doifer, L. Verheul en J. Baneveld, Vereeniging Tan Weesvaders in Nederland. Wij ontvingen bel jaarboekje voor 1902 van de vereeniging van weesvaders in Neder land. Voor in liet boekje vinden vvy een tweetal fotografieën, voorstellende het weeshuis «Cat el van Walree-slichting" te Dieren en het wees huis «Lindelaan" voor onverzorgde weezen te Maarssen. In een overzicht van de jaren 18791902 (de tijd gedurende welken de vereeniging bestaat) wordt er op gewezen, dat, was oor spronkelijk het doel der vereeniging beharti ging van de belangen der weesvaders, al spoedig de noodzakelijkheid van uitbreiding van den wetkkring bleek, omdat er vele kinderen waren, die geen aanspraak konden maken om in een der bestaande inrichtingen opgenomen te kunnen worden. Daarom stel den de leden zich ten doel een weeshuis op te richten met het devies «voor onverzorgde weezen." In 1885 werd een 5-tal kinderen in be scherming genomen en in 4888 werd het wees huis «Lindelaan" te Maarssen geopend. Al spoedig was het maximum aantal kinderen (40) hierin opgenomen en men moest tal van aanvragen afwijzen. De heer "Van Walree bood toen de ver eeniging een huis aan om tot een tweede weeshuis ingericht te worden, waartoe de vereeniging door milde giften in staat werd gesteld. Ook deze tweede inrichting is thans weder volhet bestuur komt nu met de vraag wie helpt ons aan een derde weeshuis? OP 31 Dec. j.l. waren er in het weeshuis Lindelaan te Maarssen 32 en in de stichting te Dieren 38 kinderen. In 1901 werden er 13 opgenomen, 6 jongens en 7 meisjes. T«|« jongens zyn op de normaalschool geplast 1 een is op de ambachtsschool, 2 worden me? belmaker, 2 tuinman, 1 timmerman;2mei jes gaan naar de normaalschool, eeïi mei< wordt pleegzuster en de andere gaan L huishouden. In plaats van den heer mr. U. J puv Noodt, die der vereeniging door den do ontviel, werd gekozen de heer Muller K„ leuthal Sr, Er zyn 37 leden aangesloten. Het bestuur bestaat uit de heeren: G Duif, Maarssen, presidentA. J. Kiek, I terdam, vice-ptes.; W. v. d. Bosch, Roti, dam, penningmeester; G. Kingma, Tu secretaris; L. Bjjlsmn, vice-secr,j'. g,j mons, Amsterdam, controleur der financi De rekening sluit met een bedrag 5 112794.041/2, terwijl er een kassaldo t f G25.81 aanwezig is. den zal fabi Rlmal t, bed De lichting 1895. Mr. P. J. Troelstra spreekt Dinsdagavo 29 April in «Concordia" te's-Gravenhage een openbare vergadering van de afdeeli Den Haag der S. A. P. over: het lego wet,schandaal en de lichtingen 1895-'96.'; ran ran „hedi h^brai heei '1 bosi 7 e ong I Zati pon een hoe 1 kws Financieel Nieuws. Overzicht van de opbrengst der middel (hoofdsom en opcenten) over de maand Mo 4902, in vergelijking gebracht met de brengst over hetzelfde tijdvak van 190 door het departement van financiën openba gemaakt. 1902 1901 2,423.867,32 f 2,617.7915 951.119,01 - 976.877',! 4.450.153,645 - 4.411,456/ 29.665,24' - 4.787.036.441 - 523.943,92s - 922.086,35s - 177.310,— - 9.055,- - 128,- - 174,493,72s - 27.9471, van por I 1.608.786. 445.790/ 876.204/1. die 193.029 9.535 133, 186.441/ Directe belast.f Rechten op d. inv. - Accijnzen.- Waarb. en bel. d. goud. en zilv. w. - Indir. belast.- Domeinon- Posterijen- Rijkstelegrafen- Staatsloterij- Akt. jacht en viss. - Loodsgelden Totaalf 11.454,858,67 f 11.355.010, De opbrengst over de eerste drie mai den van 1902 bedroeg f 28.139.981,88! t f28,227.039.87 over hetzelfde tijdvak 1 1901. In de «St.-Ct." wordt bekendgemaakt op 1 April '1902 aan de Nederlandsclie Bi wegens te verstrekken voorschotten in oné pand was gegeven een bedrog van f 6,000,0 in schatkistbiljetten en dat voorts op datum in omloop waren schatkislprómesi tot een bedrag van f5,000,000. De minister van Financiën maakt beke dat ten behoeve van 's Rijks schatkist 1 ontvangen: uit Utrecht f 50 en uit Berlici f 4,14, beide bedragen ter voldoening 1 te weinig betaalde rechten van successie overgang. («St.-Üt." han I den E ken inr (pk Not prei gezi brie tot jaai (Scl I dim C5i I Mm 1 ont diei bou t is wat vasi ïn de Maandagnamiddag in bet Notar huis te Rotterdam gehouden vergadering aandeelhouders der Rotterdamsche Bi werd het jaarverslag, balans, winst en 1 liesrekening goedgekeurd en het dividi bepaald op 7 pOt. Conform het voorstel directie werd besloten f5000 te storten het pensioenfonds van hel personeel Bank, De commissaris, de heer F. Koch, tri herkozen, terwyl tot nlgcmeen procure1* houder met den titel van secretaris benoemd de heer W. Westerman, tb werkzaam bij de Incassobonk te Amsteri in plaats van den heer W. R. Esserdie noemd is tot directeur der Ned. Indis Escompto Mij. te Amsterdam. Daarna werd behandeld een voorste! commissarissen tot statutenwijziging K gezien de reserverekening thaDS de door statuten bepaalde 20 pet. van het gest kapitaal heelt bereiktom ook in de toekoi de mogelijkheid te laten bestaan deze rt nirig nog verder te versterken", stellen a missarissen voor in ait. 41 te laten verval de alinea: «Dit fonds zal echter nimmer pet. van liet gestorte kapitaal te boven mts gaan." Dienovereenkomstig werd door de ver dering besloten. Naar men verneemt zal de Naaml nootschap tot bereiding van melkprodur «Koninklijke Confederatie" te Rotterdam dividend uitkeeren van 7 pet. I Aar mid le den gest I te Riii I woi tite Blykens mededeeling gisteren aan den R' heeft de burgemeester, de heer H. J. Verste de gemeente voor eenigen tyd met vei verluien, In zijn plaats zal nu, overeenkomstig bepaling van de Gemeentewet als loco-c gemeester optreden de heer mr. W, II. JanS oudste wethouder. Er zyn tegen de op 22 Maart jl. vast stelde kiezerslijst geene bezwaren ingedse zoodat het aantal kiezers bljjll zoom5 reeds vroeger mededeelden, nl. 2833 voo 2e Kamer2828 voor de Prov. Staten 2495 voor den Gemeenteraad. Hedenmiddag te 4 uur had de timmert D. Kamman, werkzaam aan de in annb zjjnde villa van den heer J. Hoek aan Rotterdamschen dijk, het ongeluk om var stelling te vallen. Onmiddellijk werd geneeskundige ingeroepen. De man is, na verbonden te' per rijtuig naar zyn woning aan de Hoogst gebracht. 'Hedenmorgen werd in het hotel sde I landschetuin"het sloepschip Eerstelt in publieken verkoop verkocht voor u®- 3 I 3 i H. J C I J M„ boe i 3 I V. me me var 19( Vla der dat ger stal V0]| 1 eig' te

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2