T Transvaal en Oranje-Vrijstaat. h MSNENLANI). V' V V STADSNIEUWS. YLAAEDINOEN. gelost, agenten van politie en gendarmen zyn gedood. Wij hebben thans andere plichten te vervullen dan op interpellaties te antwoorden. De Regeering brengt een eeresaluut aan de heldhalflïge slachtoffers van hun plicht. Alle autoriteiten vervullen den plicht om te helpen een toestand weg te nemen, die in strijd is met den geest der beschaving." De oppositie protesteerde tegen de woor den van den minister. De voorloopige kredieten werden ten slotte goedgekeurd met 57 tegen G stemmen en 33 onthoudingen. Na de Kamerbeslissing heer# elite een zenuw achtige stemming, daar ieder zich afvroeg welke heden de beslissing zal wezen. Op de Boulevards verslond men de couranten. In de reusachtige feestzaal van het «Maison du Peuple" werd 's avonds een meeting ge houden. De zaal was geheel gevuld. De eeiste spreker, de heer Lafontaine, wees op het belangrijke van dit oogenblik nu de beslissing nadert. Waardig en kalm dient te worden gema nifesteerd. Na hem sprak dc heer Elberts in gelijken geest in de Vlaamsche taal. Toen trad de heer Vandervelde op. llij bracht allereerst hulde aan den leider der liberale democraten, den heer Janson, voor de woor den, door hem in de Kamer gesproken, en zeide dat deze 500 francs schonk voor de stakers spour que la classe ouvrière reste immobile" (opdat de werklieden zich kalm zouden houden.) Verder deelde Vandervelde mede, dat de Engelsche socialisten steun toezeggen en dat de Duitsche partij 10,000 mark zond. sin- dien", zoo besloot de spreker, «de Koning zich wd maken tot den gevangene der katho lieke partij, moet bij met haar verdwijnen". Onder het zingen der Marseillaise eindigde de betooging. Alles was rustig den geheelen avond. V* De staking in en om Brussel is nagenoeg geheel geëindigd. Uit de provincie wordt gemeld dat in het bekken van Charleroi 70,000 stakers zijn, 10,000 in Mechelen, 10000 in Basse en Sambre. De diamantwerkers te Antwerpen geven geen gevolg aan hun voornemen om te staken. Siemeugtic SScdedieclIngea. F r a n k r i j k. Naar de sFigaro" verneemt, heeft de ministerraad thans definitie! het programma vastgesteld voor de reis van president Loubet naar Rusland. Waarschijnlijk zal de president den 2In Mei in de bocht van Kroonstad aankomen en daar begroet worden door den czaar. Beiden begeven zich dan naar Zarskoje Selo, waar den volgenden dag groote parade gehouden zal worden. Den 23n komt het gezelschap in de hoofdstad, waar verschillende staatsge bouwen en gedenkteekenen ingewijd en ont huld zullen worden. 's Avonds is er gala-diner en gala-voorstel ling in den schouwburg. Den 24n biedt president Loubet aan boord van het pantserschip Montcalm een lunch aan en 's middags wordt dan weer de thuisreis uanvaard naar Duinkerken. President Loubet heeft beloofd van uit Brest naar Rusland te vertrekken. Spanje. Koning Franciscu3 van Assisie grootvader en schoonvader van Koning Alfons en de Koningin-Regentes is overleden. Fuitsclila n-d. Keizer Wilhelm heeft President Roosevelt verzocht drie Amerikaaasche hoofdofficieren tot bijwoning van Duitsche voorjaars-manoeuvres te zenden. De President heeft de generaals Corbin, Young en Wood daarvoor aange wezen. Denemarken. Ten gevolge van den voortdurenden strijd tusschen de vakvereeniging van de stokers en de reederyen legden gisteren de dokwer kers voor alle schepen beboorende aan de vereenigde stoomvaartmaatschappij het werk neder. De zeelieden op de schepen van deze maatschappij hebben aangekondigd dat ze op den dag van den terugkeer in deze haven eveneens zullen staken. Heden zal de werkstaking worden uitge breid tot andere stoomvaartreederijen. Noorwegen. In de Woensdag gehouden ministerraad te Christiania heeft de voorzitter, de lieer Steen, zijn portefeuille ter beschikking gesteld. Hierop dienden de overige ministers eveneens hun ontslag in. De prins-regent heeft de vorming van het nieuwe kabinet opgedragen aan den heerBer- ner, voorzitter van de Storting. Oostenrijk. De Duitsche volkspartij in den Rijksraad stelde Woensdag als teeken van het voorge nomen obstructionisme voor de verkiezing der delegaties uit te stellen, wat verworpen werd met 191 tegen 61 stemmen. Tusschen de Bohemers van Duitsche natio naliteit kwam het bij de bespreking over de verdeeling der mandaten voor de delegaties tot een heftige woordenwisseling tusschen Schalk van de pangermanisten en Wolff, die voor zijn groep een zetel wilde. Schalk riepKinderachtige aardigheid. "Wolff antwoorddeBrutaliteit. Schalk ver klaarde, dal Wolff persoonlijk eerloos was en niet meer voldoening kon geven (satisfactions- unfahig). Wolff riep Houd je kalm, want anders sla ik je kaltenkop in. Pangermanisten en Oost-Duitschers meng den zich in den strijd, welke echter tot scheld woorden en dreigementen beperkt bleef. Dergelijke voorvallen zijn in Oostenrijk schering en inslag geworden Naar aanleiding van een bericht van heden dat van betrouwbare zijde uit Den Haag wordt gemeld dat er grond bestaat te ge- looven dat de vredesonderhandelingen tusschen de Boeren-Republieken en Engeland zijn af gebroken wegens de onmogelijkheid om tot overeenstemming te geraken, kan worden medegedeeld dat de heer Wolmarans, lid der Zuidafrikaan^che deputatie, op de hem ge dane vraag of dit bericht kon bevestigd wor den, verklaarde niet de zegsman er van te zijn en overigens den inhoud van het bericht niet te kunnen bevestigen daar hij volslngert onbekend is met bijzonderheden omtrent den loop der vredesondei handelingen. (Zie ook buitenland.) Hofberichten, Toestand van II. M. d e Koningin. Uit liet Loo wordt gemeld, dat de toe stand van 11. M. de Koningin gisteiavond, na het bezoek om hall negen van de genees- heeren dr. Roessingh en Pot, onverandoid was. Uit zeer betrouwbare bron kunnen wij molden, dal op dit oogenblik de aard der ziekte van H. M. de Koningin nog niet met zekerheid is vastgesteld. In de bulletins wordt door de geneesheeren dan ook nog geen be paalde ziekte genoemd. («Tol.") Uit het Loo wordt het navolgende gemeld Het plotseling ter nederwerpen van onze geliefde Koningin op het ziekbed, nadat de jonge Vorstin blijkbaar gezond op het Loo was aangekomen en nog Zondag voor acht dagen op een tocht in een rijtuig aan de zijde van den Prins de welkomstgroeten van Apeidoorn's bevolking beantwoordde, wekt hier groote deelneming en diep leedwezen. Ook ten Paleize is iedereeu aangegrepen door de betreurenswaardige wending. De Prins moet diep gebukt gaan onder het plotselinge ziektegeval dat Zijne Gemalin aantastte en is schier geen oogenblik van de sponde, even min als H. M. de Koningin-Moeder, die met de liefde welke alleen een teedervolle moeder kan geven, Haar kianke dochter verpleegt. Wordt H. M. door den slaap een weldadige rust geschonken, dan beijvert Prins Hendrik zich om persoonlijk te beantwoorden de tal rijke telegrammen van buitenlandsche Regee- rende en andere Vorsten, welke als zoovele bewijzen van belangstelling van ganseh Europa in deze dagen naar Het Loo stroomen. De geneesheer dr. Roessingh is permanent ten Paleize om telkenmale als de dokter geroepen wordt, aan liet ziekbed te komen. Omtrent den aard der ziekte is niets be kend en tot dusver niets meer geopenbaard dan dat de koorts nog niet geweken is. Gisteren zou de lichaamstemperatuur de zorgwekkende hoogte van 40 graden hebben bereikt. Van liet oogenblik dat de ziekte zich openbaarde is Doch de Prins, noch de Ko ningin Moeder buiten bet paleis geweest. Niet temin beschouwt men het vertrek van Prof. Rosenstein als een hoopwekkend teeken dat het kritiekste oogenblik voorbij is. De openbare feesten der bevolking voor genomen voor 'sPrinsen verjaardag a.s. Za terdag gaan niet door, daar natuurlijk dit feestvertoon te veel zou strijden met de gedrukte stemming van het publiek. HET LOO, 18 April. Ochtendbulletin II. M. de Koningin bracht een matig rusti- gen nacht door; de koorts blijft aanhouden. w. g. Dr. Roessingh. L. Pot, Een extra «Staatscouiant" meldt liet vol gende HET LOO, 18 April, 9 uur voormiddags Hetgeen de genee.--heeren van II. M. de Koningin sinds het begin der ziekte ver moedden, is zekeilieid geworden, zoodat thans vaststaat, dat II. M. lijdende is aan febris Lyphoidea. Tot heden had de ziekte een normaal verloop. Dr. Roessingh. L. Pot, arts. I3ET LOO. 18 April. Bulletin van 2 uur: »Sec!ert hedenmorgen kwam er in den loestand van H. M. de Koningin geen ver andering. De ziekte blijft tot heden haar geregeld verloop behouden." II. M. de Koningin heelt f 250 en H. M de Koningin-Moeder f200 doen toekomen, met de belofte dit jaarlijks te herhalen, aan de Rijnsche Zending te Bannen voor haar arbeid op de Mentawei-eilanden. Naar wij vernemen, is, tengevolge van de ongesteldheid van H. M. de Koningin, de parade, die op den verjaardag van Z, K, H, Prins Hendrik zou worden gehouden, in alie garnizoensplaatsen afgelast. Als blijk van deelneming in de ziekte van H. M. de Koningin, wordt ten Koninklijken Paleize, door de gezanten van verschillende mogendheden, de leden der beide Kamers, benevens civiele en militaire hooge auoritei- ten, in een daartoe neergelegd boek geteekend. Corps diplomatique. De Weensche correspondent van de «N. R. Ct." schrijft: Het heet nu weer, dat de Oostenrijksche geznnt v. Okolicsanyi zijn post in Den Haag toch verlaten zal en door den voormaligen gezant te Teheran, den heer Eperjesy, zal worden opgevolgd. Men meldt ons hieromtrent uit's-Graven- hage Een nieuw gerucht dat de Oostenrijksche gezant bij ons Hof, de heer Okolicsanyi nu toch weer zijn post zou verlaten en worden vervangen door den voormaligen gezant te Teheran, mist allen grond. Den gezant is van een voornemen tot ver plaatsing niets bekend, Juist dezer dagen is last gegeven tot voltooiing van de inrichting zyner woning aan den L. Vijverberg. Eenige dagen geleden werd gemeld, dat Or. Ms. minister-resident jhr. mr. Testa, die binnenkort in Den Haag wordt verwacht, benoemd zou worden tot minister-resident te Lissabon. Nader verneemt de »N, C." dat de heer Testa benoemd zai worden tot gezant te Madrid. De Britsche gezant bij ons Ilof, sir Howard, is hedenochtend van zijne buitenlandsch ver lof te 's-Gi'avenhage teruggekeerd. Uit de woning van den Spaanschen gezant bij ons Ilof was heden de vlag van dat Rijk halfstok gelieschen wegens liet overlijden van Don Franciseus van Assisie, den grootvader des Konings van Spanje. De heer A. Depretis, le secretaris der Italiaansche Legatie, heeft zich gisteren voor eenigen tijd naar Milaan begeven. Leerling-Consul. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat in de maand October e. k. een examen zal worden gehouden ter verkrijging vau het getuigschrift van bekwaamheid voor de be trekking van leerling-consul, ten einde bij voorkomende gelegenheid voor een benoeming als zoodanig in aanmerking te kunnen komen. Om lot liet examen toegelaten te kunnen worden moet men den oudeidom van 18 jaar bereikt hebben. De dag waarop het examen een aanvang zal nemen en het tijdstip waarop men zich daarvoor moet aanmelden zullen nader wor den bekend gemaakt. Zie verder de «St.-Ct." no. 90. Geen vermakelijkheden. De «Staatscourant" bevat het navolgende «De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis dat Zijne Ko ninklijke Hoogheid de Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, den wensch heeft te kennen gegeven dat bij gelegenheid van den aanstaanden verjaardag van Zijne Ko ninklijke Hoogheid met het oog op de ziekte van Hare Majesteit de Konicgin de voorge nomen openbare vermakelijkheden ter viering van dien dag, geen voortgang mogen hebben, Kgyper." Aardbeving op de Molukkcn. De correspondent van het «Hbld." te Batavia seint, dat volgens berichten uit Ma- Kassar, op de eilanden Halmaheira en Batjan groote schade veroorzaakt is door aardbeving en springvloeden, waarschijnlijk veroorzaakt door een uitbarsting van een vulkaan op Makjau. Bijzonderheden zijn niet bekend. Het blad teekent hierbij aan: [Makjan is een eiland io de Moluksche zee, dat bestaat uit een enkelen vulkaan, waarvan uitbarstingen bekend zijn in 1760, 1861 en 1890, telkens gepaard gaande met verlies van vele menschenlevens en groote verwoestingen van kampongs en aanplantin gen. De bevolking bedraagt 8000 zielenj Halmaheira en Batjan zijn grootere eilanden in de Moluksche zee.] At jeh. De correspondent van het «Hbld" te Ba tavia seint Te Kiumala (Keumala is een Atjehsche troep ingesloten. De vijand liet 42 tlooden. Aan onze zijde werden gewond luitenant Dersjant en negen minderen. Het officierenboekje wijst uit dat hier sprake moet zijn van den 2en luitenant L. Dersjant, geboren in het jaar 1877. Onze oorlogsvloot. Blijkers bij het Departement van Marine ontvangen bericht is Hi". Ms. instructieschip Nautilus, onder bevel van den lsapt.-luit. Ier zee P. C. Swaao, 17 dezer van de reede van Ilellevoelriiiis vertrokken ter aanvaarding van den zomerkruisioclit in den Atlantbchen Oceaan. Brieven en andere stukken voor liet oor logsschip Nautilus zullen, met elke daartoe bestaande postgelegenheid uit Nedeilaml, van 18 dezer lot en met 11 Mei naar Santa Cruz de Teneriiïe, van 14 tot en met 26 Mei naar La Luz (Gran Canaria), van 3 Juni tot en met 3 Juli naar Cadix en van 4 tot en met 14 Juli naar La Luz (Gran Canaria) worden verzonden. Opdat die brieven en andere stukken bij de sorteering op de postkantoren dadelijk in het oog vallen, worden belanghebbenden uit- genoodigd om daarop over de geheele lengte twee elkander snijdende lijnen te trekken, (mStct.") Ditvoor naar Itio de Janeiro. In de jongste aflevering der Consulaire Verslagen komt de volgende mededeeling voor «De consul-generaal der Nederlanden te Rio de Janeiro vestigt er de aandacht van exporteurs op, dat alle eetwaren, die eeDige hoeveelheid salicyl- of boorzuur bevatten, door het «Laboratoria Nacional de Analyses" aldaar worden afgekeurd". Ilct nieuwe Kamerlid. Men schryft Het nieuw gekozen Tweede Kamerlid voor het district Maastricht, mr. F. I. J.Janssen, geboren te Bingelrade, is wel het jongste lid van dit college, Hij telt pas 31 jaar. In 1893 als doctor in de beide rechten gepromoveerd, vestigde hij zich in dit jaar als advocaat procureur te Maastricht, waar hij in 1890 tot lid van den gemeenteraad werd gekozen. In dien raad deed hij zich als onafhankelijk lid kennen. Noch in een der jongste zittingen was liij het, die het beleid van B. en W. aan een strenge critiek onderwierp. Mr. Janssen behoort tot de vooruitstrevende katholieke partij. Fost-Unio. Uit Kleef wordt aan de «Köln. Zeilung" gemeld, dat ter beiaadslagiug over liet voor stel van de Kamer van Koophandel te Miilheim (Ruhr) en te Utrecht tot invoering eener Post-unie tusschen Duilschland en Neder land, de Rynsch-Westplmalsche en Holland- sche Kamers van Koophandel het voornemen hebben tegen het einde van April of begin Mei te Kleef of te Arnhem een bijeenkomst te houden. Tot dusver hebben de Kamers van Essen, Bochum; Dortmund, Osnabriick, Ruhrort, Miilheim (Ruhr) en Dusseldorp het zenden van afgevaardigden toegezegd. Volgens »Ons Noorden" zal dr. Schaepmau tot einde Mei te Rome verblijven. Mij. tot Nut van 't Algemeen. In een schrijven aan de departementen heeft het hoofdbestuur der Mij. te kennen gegeven, dat het zich niet kon vereenigen met liet voorstel van Buren en Nieuweschans om over te gaan tot de uitgave van een wekeiijksch of veert iendaagsch blad, als or gaan van de Mij., omdat het bestuur het geeu doelmatig propagandamiddel acht en omdat het het wenschehjk vindt de officieele verslagen van hoofdbestuur en algemeene vergadering en andere bescheiden ter raad pleging voor de besturen der departementen in een handig boekje bijeengevoegd te laten blijven. Toch wenscht de Mij. een proef te nemen met de uitgave niet van een op gezette lijden verschijnend orgaan in eigenlijken zin, maar van «Mededeelwgen" in afleveringen van 68 blz. druks, in den vorm der «Pun ten" of van de «Mededeelingen der Vereeni- ging voor Armenzorg" te Rotterdam, tot een maximum van 6 afleveringen per jaar, nu en dan wellicht in den vorm van dubbele afteveringen, kosteloos te vei zenden aan de departementen, ter uiideeling aan hunne leden. Daarin zuilen worden geplaatst o. a. de circulaires van het hoofdbestuur betreffende de voordrachten en de voordrachten met lichtbeelden, met byiioorende lijsten van onder werpen en sprekers, alsmede die betreffende andere onderwerpen welke door het hoofd bestuur geacht worden, voor alle leden der departementen belangryk te zyn. Uit de jaailijksche verslagen der departementen zal daarin worden opgenomen wat voor alle departementen wetenswaardig is. De gewich tigste voorstellen voor de algemeene verga dering zullen daarin kunnen besproken wor den, terwijl alle voorstellen, gelijk tot heden, onder den naam van «Punten ter beschrijving" alle leden zullen bereiken. De door de secretarissen der departementen ingezonden beschrijvingen van vastgestelde plannen, in het leven geroepen instellingen, voorgenomen reorganisation, ook van voor anderen leerzame vergaderingen of geopen baarde wenschen kunnen daarin een plaats vinden. Daarnevens zou het hoofdbestuur het jaar boekje, in den bestaanden vorm, wenscbeo te behouden als legger voor de geschiedenis der Maatschappij en om geraadpleegd te kun nen worden voor de officieele stukken, daarin opgenomen. Dit jaarboekje zou dan in 5 exemplaren moeten gezonden worden naar elk der depar tementen, voor hunne respectieve archieven en besturen. Het aantal benoodigde exemplaren zal dan 1500 zijn. Het jaarboekje zal in 1500 exemplaren f 300.kosten en 6 mededeeiingen als bovenbedoeld met kosten van vei zending pl. in. f 1000, zoodat voor deze beide uitgaven de som vau f 1400.voor het jaarboekje uitgetrokken, voldoende zal zijn. Het hoofdbestuur stelt daarom voor de voorstellen van Buren en Nieuwe«chnns te verwerpen en te besluiten a. «voor het doen drukken van het jaar sboekje" en b. «voor het uitgeven en kosteloos ver- «zenden aan de departementen, ten behoeve «van hunne leden van «Mededeebngen", tol «een aantal van niet minder dan 6 per jaar, «op de begrooting voor 1902—'03 uit te «trekken een beding van f 1400. Wordt dit voorstel aangenomen, dan ver valt daardoor het voorstel van het hoofd bestuur sub lila der Punten. en Tot controleur by do dit jaar nog in wer king tredende Schiedamsche Iram is benen de heer II. Duller, thans waarnemend con troleur bij de Hollandsche spoor alhier. Naar wij vernemen zal hij met 1 jL- dienst tredeo. zal en ter tei Neil. Ver. tot Bosclicrm. van Dieren. Do Noderlandsche Vereeniging tot bescher ming van Dieren, gevestigd te 's-Graverihage, beschermvrouw II. M. de Koningin, heeft zich bij uitvoerig request tot den minister van waterstaat gewend, vragende toetreding ook door Nederland tot de conventie van 1895 ter internationale bescherming van nuttige vogels. Klerken bij de Reglstralio. De Nederlandsche bond van klerken bij de registratie en domeinen houdt dit jaar de jaarvergadering te Nijmegen, op 8 Mei (Hemel vaartsdag). Evenals te Delft en te Rotterdam is ook hier besloten, morgen, den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik, van gemeentewege niet te vlaggen. Ook den gemeentenaren wordt verzocht, zich van een dergelijk huldebetoon te ont houden. Ook zal met het oog op de ziekte van II. M, de Koningin de muziekuitvoering in de Plantage niet doorgaan. De le luitenant der Infanterie, H. De Bourbon, te Delft, instructeur bij' schuttery-winteroefeningen alhier, is durende de zomer-schietoefeningen voor de tijd van vijf maanden gedetacheerd in legerplaats «de Harskamp." Gisteren vergaderde alhier de kortelin opgerichte vereeniging van bierbottelaars'i inineraalwaterfabrikanten tot vaststelling d statuten en het huishoudelijk reglement,!) nevens het reglement tot beperking ftesschenverlies. Yrervolgens werd een dei nitiet bestuur gekozen, waarin werden kt noemd de firma'sW. Nesse, J. M. v. Schalk Co., J, Voogd, A. J. v. d, Ven i J. II. C. v. Waart. De vereeniging zal zoo spoedig mogelij de koninklijke goedkeuring op hare statute vragen en zich by den algemeenen bon aansluiten. Over de blindon. Gisteravond sprak de heer N. M. Schik uit 's Gravenhage, president van den Ned hlindenbond, en zelf ook blind, voor een zee klein gezelschap in het Volkshuis over it blindenwereld. Spr. noemde het gezegde da voor de blinden geen levensvreugd meerzoi bestaan verkeerd; hij zelf en tal van ander* blinden, die ook niet tegelijk door brood zorgen worden gekweld zijn altijd opgewekt de blindheid veiandert den menschniet. D andere organen van den blinden ontwikkf len zich door oefeningde bewering di men kleuren kan voelen is onjuist, wan kleur is een gevolg van straalbreking. Als u met blinden in aanraking komt beklaag hen dan niet, dat maakt hen schuw als ge ze iets wilt aangeven, zet dit dai liever neer en wijs hun de plaats, ander slaan zij het voorwerp u allicht uit de hand Om de blinden te helpen moet unietgevr aan den bedelaar maar aan de voreenigini Verder gaf spr, een korte aanwijzing oio het Brailleschrift, een prik stelsel bestaark uit 63 teekens, -waarin de boeken van i blinden-bibliotlieek, die nu een zes duizet deelen beslaat, geschreven zijn. Men iep die boeken voor een leesgeld van f 3,- gratis. Van de 4000 blinden, zjjn er 3600 ar en de helft hiervan bepaald behoeftig. Daar® is de ïBlindensticbling" opgericht, die i reeds een kapitaal van f20.000 heeft, ra het doel de rente daarvan onder behoeftig blinden te verdeelen, Spr. vraagt steun vo: dit fonds, verder dat men de blinde wei geve of zijn werk koopt en waarschuwt tegs de vereenigingen voor blinden, halfblinde en andere ongelukkigen die 25 ct. «aandeelea of «lootjes" verkoopen. Daarmede wordt gee%, enkele blinde geholpen. Gaarne zag hij dat ook van Schiedam u hulp aau de blinden werd verleend. Bioscope. Het Verkooplokaal aan de Lange Hav® waar gisteren met de Bioscope de bekent Passiespelen te Ober-Ammergau «Het leve en lijden van Christus" zou voorgesteld wor den, was slechts matig bezet. Voor de voorstellingen was dit waarlijk! betreuren; de verschillende tafereelen uit n< Passiespel werden zeer goed voorgesteld, Geen applaus werd gehoord, doch me hoorde nu en dan uitroepen van basvonJ ring, hetgeen wel bewees dat men de voo stelling met ernst volgde. Daarna kreeg men het Jurkje, een dram tiscbe schets met 6 afbeeldingen, waarbij nu te zien kreeg, hoe een man door een ong lukkig leven op het punt van zijne vrouw scheiden, door een jurkje van een reeds la: gestorven kindje, zich de gelukkige dage van weleer herinneren!, beterschap en trouq belooft. Tot slot werd de maskeradeoptocht de studenten te Utrecht in Juni 1901, ïfi toond, een optocht waaraan geen einde scliet te zullen komen. liet verzoek door de directie aan het einc der voorstelling gedaan om recommandatie gelooven wij niet tevergeefs gedaan, en fc zou ons wezenlijk niet verwonderen, als 1 de voorstellingen van hedenavond, de za; van liet Verkooplokaal te klein zal zijn, het aantal bezoekers te bevatten. Wij herinneren er aan, dat de voorstellin; voor kinderen 7 uur, die voor volwassene! 81/2 uur aanvangt. de dei eei da va' gei var om voi dei dei tor pri de cn vo( vai vo< De vol Ka Ma vai scli var r Lei I P. D. A. vai scl i sell scl Bo! Ko ove het 1 var ver spy van aan ges Ne I wei wo W, lot 1 f8: vol ten we (A, Bla Lel dei VOO sch te in hei jon dez Dp timmerman D. Kamman is gisleravon 1 aan de gevolgen van zijn val overleden De ongelukkige, die 53 jaren oud is, een vrouw met 2 kinderen achter. Gisteravond omstreeks 71/2 uur liep schip Johanna Maria, kapiteinL.Mui klem met de motorpakschuit van de firn A. Blansert; de schipper had gedacht® hij voldoende ruimte zou hebben om te pa seeren. Door den sterken stroom was het bovenal' onmogelyk om het schip achteruit te hak zoodat het 8 uur was alvorens de vaart der vrij was. Hedenmorgen werden aan de vischman aangevoerd 4 manden schol en een man voorn. De prijzen waren voor schol van; f0 30 tot f 0,55, voorn vanaf f 0.10 tot f U.ii alles per koop. boi Zei Tui Zen vor I ver hee *Do hegr W. A. Boerkamp, R. C. pnstor| Zoi 'Door Ged. Staten van Zuid-Holland is voo den militairen dienst afgekeurd de milie®1 Wapenaar, zoodat mitsdien nu aan do oe is no. 48 A. Storm. Ho ds. sch var de tol «Di adr off. bor j be\ de P.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2