Transvaal en Oranje-Vrijstaat. V STADSNIEUWS. De u epla Bi lat i ei iche tare ;ezoi inge: !sog' leizo Bi ans tierh D< ;ave :iën De iilie lit Te iet iterl leije TLAARDINGEN. blad, gerechtigheid zal geschieden. De zaken zul!en zoo niet blijven. Men kan ons geloo- ven." Op bevel van het parket der Seine beeft de politic te Parijs gistermiddag twee per sonen gearresteerd, die ar zi-dh, naar het schijnt, sedert lang op todlegden om jongen meisjes betrekkingen aan te bieden, in hot buitenland. Zoodra die jonge meisjes 't aan bod badden aangenomen, werden zij naar de Eugolsohe kampen in Zuid-Afrika gebracht om to dienen voor genoegen en afwisse ling der soldaten van Z. >M. Op het oogonbliik, dat deze individuen ge arresteerd weiden, stonden zij juist op het punt 0111 met twee hunner slachtoffers te vertrokken. Mooie beschaving, die Engclsclie Dnltscliland. Da officiecle feestelijkheden ter -viering van 'het regeeringsjubileum van den Groot hertog van Baden begonnen gistermiddag melt do opening van de internationale kunst tentoonstelling door den Groothertog zelf, die in de openingsrede de ontwikkeling van bet kunstleven in Baden schetste. Tevens •bad de opening plaats van de tuinbouwten toonstelling. In den namiddag ontving de groothertog een deputatie uit den Bondsraad ondor aan voering van den rijkskanselier. Graaf Von Bülow zeide in zijn toespraak, als eerste ambtenaar van het Duitsohe Kijk en voorzitter van den Bondsraad don groot hertog hartelijk dank, uit naam van het va derland, voor zijn medewerking aan de stich ting van bet nieuwe Duitsche Rijk: ..De groothertog is tot den huldigen dag de tir.u- Wo, kö'WSill'Clör cl/S; vi jlïrcï/loA g'öl)] fi-VC!*» Mo ge bij' nog vele jaren in ons midden blijven als een levend getuige uit den grootstnn tijd van onze geschiedenis, als een olu end voor beeld van rijksvorstelijiken zin ?n ai beid, ge dragen door de liefde van zijn onderdanen en de dankbaarheid van de geheele natie. 'Do groothertog zeide den spralter dank en vervolgde: „Wat ik voor de natie en het rijk heb gedaan, was niet meer dan mijn plicht. Do eenheid van Duitse ilaud is te danken aan de overwinning van onze wa pens. Moge deze tracht voor ons bewaard blijvendaarop rust alles wat wij nog -,vt*n~ sohen, hopen en willen." Daarop ba-dacht de groothertog keizer Wilhelm I, die in zijn zelfverloochening de kracht vond de ihooge plaats in te nemen, welke in het Keizerschap is verwezenlijkt. Ka nogmaals dank te hebben gezegd,sprak de groothertog den wensdh uit, dat God .D'uitsdhiland dbe behouden wat onder zijn bescherming tot stand is gebracht. Op de receptie van den Bondsraad volgde de ontvangst van de buitengewone gezanten en do te Karlsruhe geaccrediteerde vreemde vertegenwoordigers. Gesaengde Sededecllngea, Engeland. Koning Edward wordt- na de kroningsfees ten te Mariënbad verwacht. In het Lagerhuis heeft Gibson Bowles de regeering gevraagd, of zij met andere regee- ringen dacht samen te werken tor baudha- vang van Perzië's onafhankelijkheid en tot waarborg der onzijdigheid van dat land, en of bet misschien in het voornemen van de regeering lag, te dien einde de Europeesche regesringen uit te noodigen tot een confe rentie. Ik geloof niet, antwoordde Balfour, dat daaruit eenig voordeel zou kunnen ontstaan. Er bestaat reeds een overeenkomst met Rus land voor de onschendbaarheid van Perzië's grondgebied-. B elgië. Het socialistisch congres, dat den 4en Mei plaats heeft, zal .gehouden worden met ge sloten deuren. Het is bestemd om den cen- tralen. Raad gelegenheid te geven zich over de jongste gebeurtenissen te verantwoorden. Spanje. De hertog van Connaught zal op den 13en Mei den jongen Koning de insignia overhan digen van de „Most N-oble Order" van den Kousenband. Honni soit qui mal y pens© Italië. Na de discussie over de interpellatie van Pe.llerixi, betreffende de binnenlandsche po litiek, heeft de Senaat de eenvoudige orde van den dag, waarmede het Kabinet ver klaard bad. geen genoegen te nemen, verwor pen xriet 88 tegen 76 stemmen. Dezer dagen zal de Paus audiëntie verke nen aan de landgravin Anna van Hessen, zuster van wijden prins Carl Friedridh van. Pruisen. De prinses is verleden jaar tot het katholicisme overgegaan. Ook ex-koningin Nathalie van Servië wordt op het Vaticaarr ontvangen. Denemarken. In tweede lezing heeft het Landsbhing met 32 stemmen, bijt 28 onthoudingen heb voorstel der meerderheid der commissie over de West-Indische eilanden aangenomen. Het ontwerp gaat nu weer terug naar het Folikething, dat den 29en April een beslis sing zal nemen. Txtrkij Da regeering heeft oorlogsschepen gezon den naar, en garnizoenen geplaats te Bonbaz en Tobnik, steden aan do kust van Tripoli. Men is dus in Turkije nog niet erg geruft, na de verklaringen van Prinetti in de Italiaan- sche Kamer, V er. Stat en. De Engelscko gezant te Washington, lord Pauuccfote, is ornstiig ongesteld. Hij heeft jicht en zijn hart sehijiit aangedaan. Hoop op volledig herstel scliijht uitgesloten. Venezuela. De regeer in gstroepon hebben, onder be vel van generaal Ramon Castillo, en ten ge tale van 2200 man, Dinsdag de opstandelin gen tusschen San Antonio en Guana, dertig mijlen ongeveer van Cumana, aangevallen. De streek was bergachtig en bij do opstande lingen goed bekend. Generaal Castillo werd direct in hot be gin van het gevocht- reeds gewonddo nieu we recruten liepen spoedig weg Uit do gele deren en vluchtten naar San Antonio. De officieren doden vargeefsohe moeite om hun mannen weer bij elkander te bren gen, en liet gevcclit eindigde met een volsla gen nederlaag van do regeer ingstroepen. Ge neraal. Castillo is spoedig daarna aan cla be komen wonden overleden. Afrika. Nat al zal aan Engeland ten geschenke ge ven, ter gelegenheid van do kroning, eon eerste-klas kruiser. In welingelichte Boerenlkirhigen te 's-Giw vsnhage beschouwt men als vau allen grond ontbloot 't gomelit dab president Steijnvan flon Ouau jo-Vi-iisfcaat zitili o1"* sost zou. bovin** den op weg naar president Krugor om mot dezen raad te plegen. Niet wordt getwijfeld aan de geloofwaardigheid der berichten dat president Steijin zioh nu weder bij de com mando's bevindt. Evenmin is iets bekend' in die kringen van conig voornemen van Presi dent Kruger, om ale documenten te doen pu- blieeeren op do jongste vredesonderhandelin gen betrekking hebbend, welke stukken naar luid van een gerucht den. President te gen 15 Mei e. k, zouden worden overhandigd door een special en boodschapper. Het sub-comité der afd. 's-Gravenhage van de Ned. Zuid'.-Afrifcaansche Vereerd ging ontving van mevr. Blignaut uit Bloemfon tein namens alle kampbewoners een harte lijke dankbetuiging voor den -wissel groot f 1358. „Wij kunnen geen woorden vindon," aldus luidt de vertaalde brief, „om de trouwe vrienden in Holland te bedanken voor al, wat zij voor ons deden gedurende dezen lan gen, wreeden oorlog. Door hunne .goedheid was ik in staat vde arme on zieke menschen, ook oude vrouwen van 77 en 82 jaar nu en dan te voorzien van wat fcleedingstukken en eenige gemakken; ongeveer 200 'kindertjes voorzag ik van klee- ren.- 'De 16 kisten ontving ik gisteren pas. Mijn secretaris neemt heden 6 kisten melk (gecondenseerde) mee om die in het kamp aan do zorgzame Hollandsche zuster te over handigen, welke alles verdeelt volgens haar goedvinden. Ik mag zelve het kamp niet bezoeken, maar ik zend mijn secretaris alle. Zaterdagon met een wagen vol kleeren en bijzondere be- noodigdheden voor de zieke en oude men schen. Met vreugde kan ilk verklaren, dat de gezondheidstoestand in hot kamp veel veahe- te<rd is en het sterftecijfer verlaagd. Vele dames en vrouwen uit het ikamp ko men bij mijl aan huis en sahijuen alle oven dankbaar te zijn voor de kleine verbeterin gen in bot kamp. De voeding is wat beter, en het weer werkt ook mee, daar dit nu veel koeler is. De heer Blignaut is een paar andere kam pen in den (Vrij-) Staat gaan bezoeken; na zijne terugkomst kan ik u dienaangaande odk iets meededen." BCfNENLAm Hofberichten. De toestand van H. M. de Koningin HET L00, 20 April, 9 uur 's morgens Tengevolge van het minder lang aanhou den der temperatuursverhooging in den avond werd een deel van den nacht rustig door gebracht, hetgeen een gewenschten invloed uitoefent op den algetneenen toestand van de hooge Zieke, gedurende tijden, waarop de koorts het laagst is. w. g. Dr. Roessingh. L. Pot, Arts. HET L00, 26 April, 2 uur Ook hedenmiddag geeft het vei loop der ziekte van H. M. de Koningin geen aanlei ding tot bijzondere opmerking. w. g. Dr. Roessingh. L. Pot, Arts. Corps diplomatique. Heden vertrok de Fransche legatie-secre taris Graaf de Ségur d'Aguesseau, naar Parijs. Drandlooze telegraphic. De gemeenschap met de draadlooze tele graaf tusschen Scheveningen en het oorlogs schip Evertsen te Nieuwediep is sedert gistermiddag 2 uur volkomen tot stand ge komen. AJg. Ned. Yerbond. De algemeene vergadering van het Alge meen Nederlandseh Verbond zal dit^ jaar gehouden worden te Dordrecht op 24. Mei a.s., des namiddags te 121/2 uur, terwgl de groep A een uur later zal vergaderen. Handhaving van het Christelijk Historisch karakter Ia Nederland. Gisteren had te Utrecht een openbare ver gadering plaats ten einde te komen tot de stichting van een vereeniging tot haudhaving van het Christelijk Historisch kaïakter in Nederland. De heer Ph. J. Iloedemalter, die de ver gadering leidde, zette in een openingsrede het Christelijk Historisch karakter der natie uiteen. Daarna hield dr. P. J. Kromsigt een refe- taat over: a, Moet de eenheid der natie om het verschil in godsdienstige belgdeuis al of niet worden prijsgegeven b. Moet de eenheid worden gevonden in een christendom boven geloofsverdeeldheid of in eene positieve be- lijdenis Dit referaat werd levendig toege juicht. Ds. G. H. Wagenaer sprak vervolgens over Welke beginselen vallen op het standpunt vnn de belijdenis der Ilerv. Kerk voor de politieke aktie van Christelgk-IIistorische zijde af te leiden, en hoe moeten zij in de praktijk worden toegepast." Mr. J. Schokking sprak na de pauze over: a. Waar ligt het kenmerkend onderscheid tusschen de politieke partijen en fracties waarin ons christenvolk uiteengaat b Is samensmelting of samenwerking mo gelijk of gewenscht? Na de referaten werd er levendig gediscus sieerd, waarop een motie werd voorgesteld om de vereeniging voorluopig op de volgende grondslagen te constitueeren Er bestant eene Vereeniging tot haudhaving van het Christelgk-IIistorisch karakter der natie. Zij staat tegenover de revolutie in hare mis kenning 1. Vau de souvereiniteit Gods als bron van alle gezag, 2. Van de Heilige Schrift als richtsnoer eD toetssteen der waarheid. 3. Van a het wezen der Keik nis open baring van 't lichaam van Christus, plaatselijk, gewestelijk binnen de grenzen van een land en algemeen b. de roeping dier Kerk om de waaiheid te belgden, die Belydenis aan het woord van God te toetsen, dat Woord in het openbaai te bedienen, en het licht van dat Woord óók op het terrein van het openbare leven te laten schijnen. Mitsdien verwerpt zij de leer: 1. Van de Volkssouvereiniteit. 2. Van de algenoegzaamheid der rede, 3. Van de neutraliteit, ten aanzien van den godsdienst en de Kerk. Maar beperkt, tegelijkertijd, het terrein van de Overheid, het overheidsgezag en de overheidsbemoeiing tot het werk dat God haar heeft toevertrouwd en waarop hare dwingende macht zich als zoodanig kan laten gelden. Zij zoekt eene hervorming van onze Staats inrichting en onze Staatsinstellingen, in over eenstemming met de in art. 2 aangewezen beginselen. Verzet zich tegen alle principieele gelijk stelling van geloof en ongeloof, christendom en heidendom. Tracht het hervormd karakter van onze natie in stand te houden en aan te werken op eene grondwetsherziening in Nederland- schen zin waardoor het volk in onderscheiding van de Regeering in staat worde gesteld zgne onderscheidene belangen bij de Overheid te bepleiten, deze representatie zoo zuiver mogelijk te maken, waarborgen te zoeken voor de vrijheid van volk en oveiheid tegen over Rome en het geweld van de massa, en het beginsel toe te passen dat Israël het recht heeft op een eigen volksbestaan. Het comité dat zich belad heeft met de bijeenroepiog der vergadering, zal optreden als voorloopig bestuur met recht van assumptie, lot aan een eonstitueerende vergadering, welke 5 Juni zal plaats hebben. Ned. Yer. Tan boekhouders en accountants Ondor dezen naam heeft zich een voreeni- ging gevormd, staande naast liet Ned. Insti tuut van accountants en don Ned. Bond van Accountants, welker leden zullen gevonden worden onder die van de bestaande algemee ne vereenigingen van hand dis- en kantoor bedienden, welke, volgens de. meening van de oprichters dor nieuwo vereeniging, eeox to groot veld van arbeid .hebben om aiah met vrucht to wijden aan speciale doch even n-oo- dige zaken. Het comité heeft voorloopig iliet doel der op te richten vereeniging als volgt omschre ven: lo. het verkrijgen van een beteren maat- schappelijiken toestand; 2o. he.t streven naar wet'tslijlk-e .regeling va.n het beroep van boekhouder en dat van accountant 3o. het instellen van een bureel tot plaat sing, uitsluitend voor de leden; 4o. het opleiden tot het beroep van boek houder en accountant en uitreiking van di ploma's zoolang d'e staat niet in do .behoeft© van handelsdiploma's voorziet. Tot het lidmaatschap zullen, voor zoover de boekhouders 'betreft-, alleen worden toege laten zij, die lid zijn of worden een er alge meene valkvereeniging van handels- en kan toorbedienden en bewijzen kunnen boekhou der te zijn, naar de regelen van de vast te stellen, statuten. Zoolang d'e accountants nog lid cenea* algemeene vakvereeniging kunnen zijp, gelden voor hen dezelfde, eiechenin dien do algemeene vakvereenigingen hen niet meer tob het lidmaatschap 'toelaten, vervalt die eisch Voor 'hen. Het comité van oprichting bestaat tut de dieeren J. E. J. Baudet, boekhouder, hoofd bestuurslid van Mercurius, te Rotterdam; G. van Bleyswïjtk Sorobook, accountant, hoofdred. van „De Boekhouder", te Amster dam; M. Geverding Jr., boekhouder, hoofd bestuurslid van Merourius, te Rotterdam C. Hageman, boekhouder te Rotterdam en W. B. die Vries, accountant te Rotterdam. Ncd. Zuid-Afrik. Ver. De algemeene vergadering van de Neder landseh Zuid-Afriikaansclie Vereeniging zal te Amsterdam gehouden worden op Donder dag 22 Mei, 11 uur, in 'hot gebouw Eensge zindheid. 'Do agenda vermeldt o. a. jaarverslag van heb hoofdbestuurbenoeming van 2 corc- lodcn d'cr vereeniging en benoeming van 7 leden van het lioodfbcstuur, ter voorziening in do vacatures ontstaan door het overlijden van mi*. A. van Naamen van Eemnes, het bedanken van prof. D. Simons en hot perio diek aftreden van 5 bestuursleden. 'D'o volgende dubbeltallen worden aanbe volen G. A. A. Mid del berg, Baarn, en O. W, graaf van Limburg Stirum, Arnhem Jhr. nn*. F. Bcclaerts van Blokland, 's-Ha- go, en ds. O. Sdhriecke, Enschedé; K. F. van den Berg, Amsterdam, en D. W. Stork, Hengelo; Gharlcs Boissevain, Naaiden, en ds. F .W. iDHjivar, N maaiden; P. R. Mees, Rotterdam, en H'. J. E. Wenckebach, Heer lendr. W- II. Nolens, Rolduc en p*of. dr. C. H. Th. Bussemaikar, Groningen; Paul den Tox, Amsterdam, en II. J. Emous, Am sterdam. Adsplrunl-lngenleur. De minister van waterstaat brengt ter ken nis van belanghebbenden, dat in het laatst der maand Augustus of begin der mnand September a.s. voor de vervulling der be trekking van ndspirant-ingenieur van den waterstaat een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben. Tot dit onderzoek worden toegelaten Neder landers die een voldoend exnmen als civiel- ingenipnr hebhen afgelegd aan de Polytech nische School te Delft, mits zij op I Januari e.k. niet ouder zijn dan 28 jaar. Voor verdere bijzonderheden zie men de ïStaalsct." no. 97, Blijkens vorenstaande aankondiging zal door B. en W. dezer gemeente in het open baar worden aanbesteed liet maken en stellen van den ijzeren bovenbouw van een bascule- brug over de Bcurssluis. Van af 29 April zijn bestekken te vei krijgen ter gemeentesecre tarie. Met verwijzing naar de in dit nummer opgenomen kennisgeving herinneren wij eraan, dat de beschrijving voor de belasting op be- drijfs- en andere inkomsten van het dienstjaar 1902/1903 in deze provincie zal aanvangen op Donderdag 1 Mei e. k. terwijl de be schrijvingsbiljetten vanwege den ontvanger der directe belastingen 20 dagen na de uit reiking zullen worden opgehaald. Men zie verder de bedoelde kennisgeving. De heer II. Moes, hoofdcommies 2e cat. bij de rijks dir. bel., invoerrechten en accijn zen, is met ingang van 1 Mei e. k. benoemd tot hoofdcommies le categoiie. Met gelijken datum zijn verplaatst naar liter de heerea L. A. Buitenhuis, comm. 3e kl. te Alphen en S. Brouwer, id. te Wouw. Tot lid der jury van de van primo Mei af te Dordrecht te houden Vaktentoonstelling is benoemd de heer W. H. Kam lid der firma Kam Van Iihijn alhier. Generaal Booili. De b ij een komsten. Ziowel de middag- als de avonduren, die de stichter van het Leger des Heils in onze gemeente doorbracht werden gebruikt om bijeenkomsten te leiden die geheel een ker kelijk karakter droegen en waarin de generaal die door zyn geloof een weldoener der mensch- heid is geworden, zijn gebed o. a. voor deze gemeente, het land en de Koningin uitsprak en een preek hield, toespraak is misschien beier gezegd, des 'smiddags naar aanleiding van Marcus IX vers 23 En Jezus zeide tot hem Zoo gij kunt gelooven, aile dingen zijn mogelijk dengenen die gelooften des 's avonds nnar aanleiding van de vraag van Elia in Koningen 1, hoofdst. XVIII vers 21: Hoe lang hinkt gij op twee gedachten De samenkomst werd geopend door een nummer muziek en daarop kwam de generaal binnen, ontvangen met een lui I en blij ge juich, dat vooral in liet gebouw der Officieren- vereeniging 's avonds, warm door een groot deel van de talijjke toehooiders werd onder steund. De oveijas was afgeiegd, de hoed afgezet en het uniform die de Generaal draagt was daardoor zichtbaar. Een lange jas met tressen van zwart band en op den kraag de onderscheidingsteekenen in goud, terwijl de op instaande jas het bekende roode vest laat zien. In de handen klappende ontving de grijsaard den welkomstgroet om daarna in een armslo»l plaats te nemen. Achtereenvolgens werd nu gezongen, door een der officieren gebeden, door de vrouwelijke majoor Van Dam een solo gezongen, daai na gebeden door den Generaal zelf, die even later zyne rede aanving, waarna weer gezongen en gebeden werd om personen op de zondaarsbank te brengen. Kunnen we uit den aard der zaak niet stilstaan bij de preeken van den grijsaard, wel mogen we dit wat zijn inleiding betreft, die, volkomen overeenstemmende met den opgewekten geest, den heilsoldaat eigen, vol humor was. In Musis n.l. klaagde de generaal quasi dat hg maar altijd voort moest en moest spreken, dat hem nu wel eens een vacantie toekwam en dat de dames die hem gastvrijheid verleenden hern dan zeker hier een aangename vacantie zouden hebben be zorgd. In den Officierenluin deed de stichter mede- deeling van de uitgestrektheid van hel Leger des Heilsde daarbij genoemde getallen komen neer op den volgenden staat: 7616 korpsen en buitenposten; 15226 officieren en employ é's, die al hun tijd wijd"! aan den arbeid van het Leger; 41865p|aat, selijke officieren, die hun vrijen tgd aan dien dienst geven. In 46 landen en koloniën ia het Leger werkzanm in 35 talen en geefiBQ verschillende week- en maandbladen uit. Het leger telt 609 maatschappelijke inrich- tingen, waarin 33Q0Ü personen opname vim den, 2274 officieren en employé's, werkzaam in de maatschappelijke inrichtingen, in de 420 Reddingshuizen zgn 6 A 7 duizend ge. vallen vrouwen geplaatst, in de gezamenlijke' tehuizen voor ontslagen gevangenen is plaats 4500 personen. In 1901 weiden in de toevluchten 3946533 nachtverblijven verstrekt (103223 in Neder- land) en 6136732 mailtijden (496449 in Nederland), terwgl het plan bestaat ook een doorgangsstichting voor ontslagen gevan. genen in Nederland te openen. Een prachti» onderdeel van het groote -werk van hel Leger, en gaarne wekken wg bg deze ieder op zijn steunpmning voor dit edele, prak tische doel te sturen aan commandant II, Cosandiy, Damstraat 20, Amsterdam. Voor hen die nimmer kennis maakten mei een bijeenkomst van het Leger, moge het volgende een denkbeeld geven hoe alles toe ging, afgescheiden van het spreken van den genei aai. Op het podium de generral met zijn staf officieren, mannelgk en vrouwelijk, en dé muziek. Io de zaal veel publiek en overal tusschen de bezoekers in soldaten en officieren. Wordt er gebeden dat er zondaren mogen komen, dan wordt door hem die op dat oogeubhk de leiding heeft de naam genoemd van den een of anderen soldaat of" officier. Waar deze op dat oogenblik is, spreekt hij dan zijn gebed uit. Gaat iemand naar de zondaarsbank en knielt hij daar neer, dan knielt onmiddellijk een officier van het Leger van dezelfde kunne naast hem of haar, era dezen even later weg te voeren. 'Zulke ver. lossingen deden zich in Musis en in den Officierentuin voor. Ook de Generaal wekte telkens in zijn woorden hier toe op. De taal van den grijsaard is aangenaam, ofschoon de scherpte van accent hem die niet begrijpt wat er gezegd wordt, een vinnigen, berispenden inhoud kan doen vermoeden, Er is echter een tolk die de meestal korte uitdrukkingen zoo weergeeft dat voor ieder de gezpgden duidelgk zijn. Eigenaardig in de spreekwijze van Booth is, dal hij dikwijls een reeks uitdrukkingen achter elkaar bezigt met hetzelfde weikwoord, hetgeen voor een groot deel is de sleutel van zgn bemachtigen stgl. Nu wij nog onder den indruk van al hel gehoorde, ja ook van al het aanschouwde, deze regels zitten te schrijven is het krachtige figuur, dat we gisteren in onze gemeente herbergden, reeds op zee. Hg heeft ons vader land gisteravond vei laten om spoedig weer andere grootere reizen te ondernemen. Dat generaal Booth in ons land geen pleizier- reisje heeft gemaakt (anders dan zooals h'yp 'tondeugend uitdrukte: ik heb overal me'tf) pleizier het talrijk publiek gezien en ik geloof dat ze mg ook met pleizier hebben gezien) blijkt wel iiieruit dat hg gedurende zijn 14 daagsch verblijf in ons land 21 meetings heeft gehouden, terwijl ook op andere plaat sen wel even als hier tóói* de avondmeeting nogjgron conferenties met de officieren zullen gehouden zijn. Niettegenstaande de vermoeiende weit- zaamheden ging de grijsaard nog denzelfdea avond op reis en stoomde hij, alleen vergezeld van zijn secretaris, met den trein van 10.4G naar den Hoek van Holland. Een schaar van officieren en eenige belangstellenden deden hem uitgeleide W jam e'uls ?aai Rê .an jndi 190 g end sekte ielps joch Ti a Iche D( an cht| bere D< eer oef, El :oovi nke edei nale Tl /laa les n Als I Me 'G sved. d akte egd '001* tulp n sl Vanmorgen om 81/2 uur liep de 9-jarigeB, v. d. Kamp, wonende in de Noordmolenslraat, naar buiten doch liep daarbij tegen het 40- jarig dochtertje aan vau Mulder dal daar juis! passeerde met een emmer heet water. Het gevolg was dat de knaap den inhoud over beide beenen kreeg en daardoor aan liet eene been ernstige, aan het andere minder ernstige brandwonden bekwam. Ilij werd naar binnen gedragen waar hem de vereischte hulp werd verleend. Gevonden voorwerpen. flvU j a. Aanwezig aan het commissariaat vaïgrav politie; Krui Di ie best' dien van gast II e M E. I bel., Tien le R gepl: N 'cho. bitgt laar, 2 stal on ringen met sleuteltjes; divers (,am sleutels; een wit boezelaar; een gouden oor- bellcjto; een schoemklompje. b. Terug te bekomen aan da volgende^ug adressenpan Ecu R.-K. comrminicboekj0 bij. J. Bel, Nieuwsticht Midden 6; trokkingilijstein van de Staats!oterij ibij. C. Noordijlk, Rotterdam- sdhem. Dijk 103©en elastieken bal bij A, Sdhot, Iloflannsfcraat 6; een. gait biji 0. J. Vrauwdeunt, Breodslraat 5. H us exan D in naas van bet Io ons verslag van de gemeenteraads zitting meldden wij gisteren, dat de ver schillende punten van de agenda zonder discussie werden afgehamerd. Hieronder be hoort ook de benoeming van een directeur der gabfabriek. Om mogelgk misverstand te vooi komen deelen wg thans met zoovele woorden mede, dat tot directeur der gas fabriek alhier benoemd is No. 1 van voordracht, de heer M. van der Horst le Amsterdam. Aan de ingezetenen wordt herinnerd dat met de beschrijving voor de belasting op bedrgfs- en andere inkomsten over het dienst jaar 4902/1903 een aanvang zal worden ge* maakt op Donderdag den 4en Mei a.s. Bg publicatie wordt bekend gemaakt, dat, het kohier no. 2 van de Personeele belasting, dienst 4902, aan den Ontvanger ter dering is ter hand gesteld en dat een ieder verplicht is zjjne aanslag op de; bjj de wei bepaalde wgze te voldoen. Ii lol :en ien tore gest bep: 'sla ven ikin 2 te ij schi eer sits A3 D sen men ling 1

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2