F Ingezonden Mededeelingen. Bericht aan de ongeloovigen. Gemengd Sienws. Handel en Bedrijf. bÜ Trye Universiteit Do „Hollander" deelt een schrijven mode, door Minister Ivuypor in verband met do subsidiooriugv ande Vrijo Universiteit" door liet Rijk aau prof. Rutgers gezonden. Het luidt aldus Zeer tv aarde Vriend Voor particuliere correspondentie ont breekt mij in deze dagen van spanning en bezorgdheid alle tijdmaar toch dool ik n gaarne mede, dat ik gohc-ol van uw govoolen hen, dat, komt het tot regeling van do ver houding tussdhen de overheid cm de bijzon dere 'hoogescholen, de Godgeleerde facultei ten geheel buiten spel moeten blijven, zoo dat zo niets van het Rijk ontvangen, maar dan ook in geen enkel opzicht, noch wat be noemingen, noch wat onderwijsprogram of examina betreft, ook maar op ccnigerloi wij- zo aan eenigo controle van Rijkswege onder worpen zouden worden. Hier past de con trol© niet aan den Staat, maar uitsluitend aan de Kerken, en aan haar alleen, Desverlangd geef ik u vrijheid, dit korte schrijven aan anderen mede to doelen. Vale t.t. in Oliristo, KTJYPER. s-Gravenliage, 22 April 1902. Het Spinoza-huis. Te Amsterdam werd de jaarlijksche alge- meene vergadering gehouden der Vereeniging ïHet Spinoza-huis", welke zich ten doel stelt, het huis te Rijnsburg door den wijsgeer bewoond zooveel mogelijk in den ouden toe stand te behouden en daarin alles bijeen te brengen wat voor de kennis van Spinoza's leven en werken van belang kan worden geacht. Als voorzitter der Vereeniging is thans opgetreden prof. dr. jhr. v. d. Wijck. Medegedeeld werd, dat van baron Rosen thal wederom belangrijke boekwerken voor de bibliotheek ten geschenke zijn ontvangen. Het ledental is het afgeloopen jaar niet zeer vooruitgegaan. Het Spinoza-huis bezit reeds een rijke collectie en kan dagelijks worden bezocht tegen f 0.25. Des namiddags hield dr. I. D.jBierens de Haan een voordracht: de opbouwing van een levensbeeld van den rnensch, uit Spinoza's Ethica. Reisbelasting. Uit het jaarverslag over 1901 van de Vereeniging Reisbelasting blijkt, dat de in komsten belangrijk vermoei deren. Tegen f 10,893 in '1900, werd aan giften f '12 292 ontvangen, zoodat met andere inkomsten over 1 13,221 kon worden beschikt. Daarvan werd echter door het Amsterdamsche comité f 3800 bijeengebracht en op f 42 na door dit comité, dat meer zelfstandig werkt, voor zijn patiënten gebiuikt. De gezamenlijke uitgaven bedroegpn f 12,078, waaronder f 7692 aan verpleeggel- den, zoodat de rekening een batig saldo oplevert van f 1142. De opbi engst der bussen aan de verschil lende stations was f 447. Aan niet minder dan 324 personen kon de gelegenheid verschaft worden eenigen tijd buitenlucht te genieten. Tereen. van hoofden van scholen. Het hoofdbestuur der Vereeniging van hoofden van scholen in Nedeiland heeft een referendum onder de leden uitgeschreven over de vraag, of het wenschelijk is in de organi satie der vereeniging de bestaande Provinciale Vereeniging Groningen op te nemen en verder in elke provincie dergelijke provinciale ver- eenïgingen tot stand te brengen. By de stemming over dit voorstel van het hoofdbestuur in de jongste algemeene verga dering, zijn 42 stemmen vóór en 24 stemmen tegen uitgebracht, Christ. Verzorging van Zenuwlijders. Donderdag had te Utrecht de 2e algemeene vergadering plaats van bovengenoemde ver eeniging. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek o.a. dat het ledental klom tot 2020, de ver eeniging telt 55 correspondenten met 30 afdeelingen. Het bestuur bestaat thans uit Ze hadden den tijd niet om op elkaar te letten, do paarden liepen op elkaar in en de 'koetsiers tuimelden van den bok. Chambouraao stapte snel' uit, keek op zijn horloge en zonder op den ikoetsier letten die in een apotheek werd binnengedragen, sprong bijl op een tram die hem naar de Saint Philippe du Route bracht, waarna hij te voet zoo gauw mogelijk verder ging. Maar bet was tien minuten over vseien toen hij op de plaats van bestemming kwam. Er was iemand vóór geweest, de zaak was af gesloten met een concurrent. „Sapristiriep Pierre, ziek 'c voorhoofd afvegende, „dat is de schuld van dien ver vloekten Taffarin. 'Dat kost me meer dan vier duizend francs!" Wat kon hij anders doen dan weer naai de stad terug te keeren Plij nam een rijtuig, maar toevallig was de koetsier dien hij aanriep, bij het ongeluk geweest en een vriend van zijn eersten koetsier. „Hé," vroeg deze, „is u niet die beer van 't ongeluk in de rue Royale?" „Ja." „Zoo, zoo," zei de koetsier veelbeteök&- nen'd, „waar moet u heen?" „Rue Le Peletier 15." Het rijtuig rolde voort, totdat het stil hield voor een politiebureau. .De koetsier riep een agent en deze vroeg, op den ver moeiden Gli urn bourn ac toetredende „Waarom rijt u weggcloopen, toen uw koetsier in de Ruo Royale verwond geraak te?" „Maar ik liep niet weg, i'k had haast. „Ja, ja, dat kennen we; 't is een (kleine de heeren ds. Van Notten, ds. Van Andel en graaf C. W. van Limburg Stirum. Betreffende den aankoop van het sanatorium werd medegedeeld, dat een terrein is aange kocht, groot 62 H.A., gelegen in de gemeente Zeist, voor de som van f 35.000. Zoo mogelijk zal nog met den bouw dit jaar worden aan gevangen. Aangedrongen werd op financieelen steun, daar van de geldleening, groot f 250.000 nog f 100.000 moeten worden geteekend. Staande de vergadering werden telegrammen gezonden aan H. M. de Koningin, den wensch uitspre kend voor spoedig herstel en aan den minister van Koloniën voor een spoedig algeheel herstel van de ziekte, waaraan Z.Ex. heeft geleden. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heeren H. J. H. baron van Boetzelaer, van de Bilt, en rar. J. van Giffen, te Heeren veen. Na eenige besprekingen werd het volgende voorstel van de afd. Ueerenveen aangenomen »De algemeene vergadering wende zich tot de Vereeniging tot Chr. verz, van Krankzinnigen en Zenuwlijders io Nederland, met het drip- gende verzoek, om, nu de Vereeniging voor Zenuwlijders haar beslag heelt gekregen, haar oaam zóo te wijzigen, dat de woorden sen zenuwlijders" wegvallen." Daarop werd behandeld het volgende voor stel der afd. Loosduinen ïDe algemeene vergadering besluite tot oprichting van eene ondersteuningskas voor on- en minvermogende patiënten en drage het bestuur op het daarheen te leiden, dat ook een gedeelte van de contributiën der leden en begunstigers daarvoor bestemd worde. Besloten werd om dit voorstel niet te behandelen, doch aan het bestuur over te laten, opdat in de volgende vergadering rap port kan worden uitgebracht. Hierna hield dr. E, A. Keuchenius, arts te Scheveningen, een referaat over: »De gods dienstige grondslag van de verpleging van zenuwlijders." Verbetering; van Vrouwenkleedlng. Onder voorzitterschap van mejuffrouw Mi'latz, waam. presidente, is Donderdag to 's-Gravcnhago een buitengewone algemee ne vergadering gehouden van de Vereeni ging tot verbetering van Vrouiweniklceding. Do presidente braclit in waardeerende woor den, onder applaus der vergadering, huldo aan do groote toewijding, wellke de afgetre den presidente, mevr. Bouman-d© Lange, steeds jegens de vereeniging had aan den dag gelegd. Tot leden van liet hoofdbestuur werden gekozen dr. Hermanides, te Apeldoorn; voor Arnhem mevr. Do WiMoFookema, penningmeesteres van do afdeeling Arn hem voor Haarlem mevr. Vogel', presidente van de afdeeling Haarlemvoor Rotterdam mevr. Bolt, geb. Roland Holst; voor Utrecht mevr. De Feijer, secretaresse van do afdeeling Utrecht. Tot president© der vereniging werd geko zen mavv. VogolMolenkamp, presidente der afdeeling Haarlem, die verklaarde do be noeming aan to nemen. Ka discussie werd men het «ens over eon voorstel van Haarlem, beoogende all'e goede ren to doen opzenden naar een centrale keu ringscommissie, door do besturen der ver schillende afdeelingen. 80 cent per regel. De Heer A. Versteeg te Doesburg is timns aan 't woord. Een ieder weet reeds wat men reeds sedert langen tijd omtient deze wonder volle Pink Pillen zegtDe een na den ander weet niet op welke wijze te zeggen hoe hij genezen is geworden van bloedarmoede, bleek zucht, neuiasthonie, iheumatiek of van alge meene zwakte veroorzaakt door eene ernstige ziekte, overdreven arbeid of andere oorzaken. En allen hebben recht, want de getuige nissen zijn niet te tellen en volkomen oprecht die eiken dag tot ons komeu en die de werkelijke sveldadigheid dezer pillen be moeit©, te informceren naar iemand die zijn ndk voor jo breekt." „Maar 'tis mijn schuld niet. Wat wilt u eigenlijk?" „Uw naam." „Een proces-verbaal V' riep Ohambouniae vol vertwijfeling. Pierre nam een kaartje uit ziju zak, gaf bet aau den rustbewaarder, deed het portier van het rijtuig opon, gaf don koetsier zijn vracht en zeide: „Ik wil niet langer bij een verklikker Hlij- ven." De koeteier stond op 't punt liem met do zweep in 't gezicht te slaan, maar do tegen woordigheid van den agent weerhield hem. Cliambournae zocht een ander rijtuig, maar zijn laatsbo koetsier volgde hem en riep „Zeg, dat is die heer die do koetsiers laat doodrijden on geen fooi geeft!" Door deze aanbeveling was het Pierre on mogelijk een rijtuig te krijgen. Hij barstte bijna van woede. Hij verwensclite de koetsiers en Taffarin, Ghardier voor rijn raad, zijn concurrent en zijn schoonmoeder-, dio op zijn invitatie was ingegaan. Om half zes wa's Oliamiboumac eerst weer thuis. Zijn eerste vraag was naar de biljetten. „Neen, mijnheer," antwoordde de congier ge, „er is niets voor n gekomen." Hij verbeeldde zich dat het niets was, da kruier was wat laat, misschien had hiji bij do komedie moeten wachten. Hij ging naar zijn 'kamer en kleedde zicher kwamen geen biljetten. Een vroeselijk© angst kwam bij hem op. vestigen. De reden is dood eenvoudig. Al deze ziekten komen voort uit da verarming van het bloed of uit de zwakte der zenuwen. Be Pink Pillen die de zuiverste hernieuwer van het bloed zijn en de krachtigste ver sterker der zenuwen handelen op wonder volle wyze in deze beide gevallen. De Heer A. Versteeg zegt, mijne moeder was sinds langen tyd lydende aan maagziekte. Haar toestand is thans uitstekend. Reeds twee jaren was zij lydende, gepaaid gaande met zenuwaandoeningen. Er kwamen somtyds oogenbhkken, dat zy zulke vreeseljjke pijnen kreeg, dat zij zich gevoelde of de dood zoude intreden. Verschillende middelen werden door ons aangewend, doch alles scheen vruchteloos. Nu, nadat door ons Uwe Pink Pillgin werden aangewend is er steeds vooruitgang te bespeuren. Nu en dan heeft zy nog wel eens aanmaningen van hartkloppingen, doch wy hopen dat ook dit zal uitblijven, evenals de hevige maagkrampen die zy thans niet meer heeft, welk voor ons eene groote blijd schap is. Zij is U ten hoogste dankbaar en raadt dit middel een ieder aan. In een tweede schrijven verklaart ons de Heer Versteeg. Als bevestiging van myn laatste selnyven diene het volgende, 't "Was reeds lang myn plan geweest U eenige mededeelingen te doen, doch door eene korte ongesteldheid was ik hier toe vethinderd. Nu sinds eenige maanden is myne moeder van de bekende kwaal geheel en al vrij gebleven, een enkele maal eene kleine dreiging, doch die direct weer voorbij was. Haar dank is nu ook onbeschrijfelijk groot voor U, voor de heilzame uitwerking dezer Pink Pillen van Dr. Williams. Wij geven U van harte vergunning hare genezing te publiceeren. Zoo er nog ongeloovigen zijn, dat zij zich tot mjj wenden want onzen dank is zeer groot. Zie hier de oprechte bekentenis en ver klaring von den lieer Versteeg waarvan een ieder zich van de waarheid kan overtuigen. Trouwens wij achten dat eene nadere aan beveling overbodig zij, van mond tot mond worden de echte Pink Pillen aangeraden, wacht U voor de afschuwelijke namaaksels. Bestelt ze alleen bij de depothouders die onder de attesten worden aangegeven. Prijs ƒ1.75 de doos; f9.per Odoozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Neder land en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Kilometer-Boekjes. Ten gunste van de reizigeis met kilometer- boekjes heeft de maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen het volgende bepaald: 1. Wanneer een afgestempelde reis, door het missen van den trein, door vergissingen in de invulling van het kilometerboekje, door verandering van reisplan, als anderszins, niet kan worden gemaakt, en dit ten genoege van den dienstdoenden stationschef wordt aangetoond, is het station van afstempeling bevoegd de niet verbruikte afgestempelde kilometers, met het eerstvolgend vakje, in mindering te brengen. 2. Wanneer eene afgestempelde reis slechts ten deele wordt afgelegd en de houder van een kilometerboekje zulks voor den dienst doenden stationschef van het station, alwaar hij zijne reis afbreekt (eindigt) terstond na aankomst doet constateeren is deze bevoegd met 't eerstvolgend vakje hetafstandsverschil tusschen de afgestempelde en de afgelegde reis in mindering te brengen. Een ontslag. Men meldt uit Breda: In het naburige Prinsenhage is een onder wijzeres ontslagen, omdat zij gesolliciteerd had naar een vacature in een andere plaats. Vreemd. In de buurt van Planlage te Amstejdam zijn de gemoederen in spanning. Aan de Muidergracht is sedert eenige dagen een echt paar, dat daar getuimen tijd woonde en algemeen sympathie genoot spoorloos verdwe nen. Toen eergisterochtend de dienstbode Als Taffarin bom eens voor den gok hield En al dien tijd was mevrouw Séchopierre bezig zich aan ta Ideeden cn maakte Hen- riétto zioli zoo mooi mogelijk." Zij bloven op Chaimboumac wachten. Om halfaclit (gingen zij aan een eenvoudig maal, dab na twintig minuten gebruikt was; en als zij terugkwamen zouden zij1 soupeoron. Het was vijf minuten voor zessen. In alil'e onrust liep Piorre naar do (komedie. Er was niemand da.n da co-ncierge, die 'hem vertelde dat een uur geleden de biljetten waren afge geven aan een kruier, „O ja, dat is waar ook," zei Oliambouruao, ziclh wetg s-poodeude. „Ik zal dien vent zijn voorbijlgoloopon," bromde 'bij, in zicli zelf. „Ze ziijh natuurlijk thuis." Zoo snol' liij kon, liep bij naar de Ruo Le Peletier, en vreemd genoeg, 'hiji dacht or niet over een rijtuig te nemen. Thuis was er nie mand „V* t 1 'Jcrc nummer." Hij ging naai no. 50 en vroeg of er soms bij tocvail' oen brief was gebracht voor mijn heer Ohambo-uniac. 't Antwoord was ontkennend. „Wat is er da,n meo gebeurd V' bromde hij in zich zefl'. 't Was twintig minuten voor zevenen. „Wadhb, da vent zal naar- zijin standplaats zijn teruggegaanhij' zal me zeggen waar ze zijin gebleven." En weer 'ging Oliambonmac op weg. Ein delijk kwam hiji er, maar een krantenver koopster wist hem alleen te vertellen, dat opstond en haar gewoon werk wilde ver richten, vond zij niemand in huis. Door de familie werd de politie gewaar schuwd en ook zijn maatregelen genomen dat in den omtrek van de woning is ge dregd, daar de mogelijkheid niet is uitge sloten dat hun een ongeluk is overkomen. Om het weer ie voorspellen. Eenige eenvoudige middelen om te voor spellen wat voor weer wy krijgen, deelt in het tijdschrift van de Biarritz Association de heer Henry Léon mede. Het zyn de volgende Doe een klontje suiker in warme koffie, dan komen er aan de oppervlakte blaasjes, die zich vereenigen voor zij verdwijnen. Als de blaasjes in 't midden van het kopje blijven dan krijgen we mooi weer, als ze naar den kant gaanregen. Een vlam van een lamp die flikkert en in een pit brandt voorspelt regen. Dit doen ook ijzer, zout en marmer als ze vochtig worden. Roet, dat loslaat en in den schoorsteen valt, duidt ook op regen. De herfstdraden, die zich uitspreiden over de voren, als men het land heeft bewerkt, duiden op mooi weer. Wanneer de rook uit den schoorsteen niet recht naar boven gaat, dan krijgen we ver andering van weer en regen. Blijft het lemmet van de zeis in den vroe gen morgen droog, mooi weerwordt het vochtig en blauw of rose, dan komen er regenbuitjes. Is de bijl van den houthakker schoon en blinkend, dan geeft 't een mooien dag. Is zjj dof en glijdt het heft niet in de hand, dan komt er storm. Als de vlam in deu haard recht en rustig naar boven gaat, dan voorspelt dit mooi weer. Men neme de proef; of de aangegeven middelen onfeilbaar zijn staat ongelukkiger wijze niet in liet stukje. Een Parijsch verkiezingsliljet. E"d socialistisch candidaat in 't 4e arron dissement te Parjjs, waar vele Israëlieten wonen, heeft het ongetwijfeld origineele denk beeld gehad een biljet te laten aanplakken, dat in het Hebreeuwch is opgesteld en waarin hij zijn progiamma uiteenzet voor de Isiaë- lieten, wien hij vraagt hun stem te geven aan het Fransche proletariaat. EalVs voorspelling. Tot 30 April houdt het droge weer aan in het einde van April wordt de temperatuur iets lager en is er neiging tot regen. 1—8 Mei. De regen is overvloedig, in 't bijzonder in den kritieken, nog door een zonsverduisie- ring verscherpten, tijd van den 7den (le nrda). Hier en daar zijn hevige onweders. Het blijft vry warm. LEEUWARDEN, 25 April. Botor. Boereboier f46.a fAanvoer 56 1/4, 23 i/(, en 8 i/kj vaten. Fabrieksboter f 36.50 a f 45.50. Aanvoer 20 '/si 35 'ji en Vu vaten. Noteering van de Commissie. iekwal.Fabrieks boter f45. Landb. 1/4 vat: le keur f46.tot f 2e keur f4i50 tot f3e keur f44. tot f4e keur f43.tot f Va vat: le keur f46.— tot f2e keur f44.tot f3e keur 143.tot f 4e keur f Aanvoer 11 1/4. 14 Vs on 6 Via vaten. Fabrieksboter f42—. k f45.50. Aanvoer 15 V* on 20 'lt vaten. HAMBURG, 25 April. Petroleum loco 6.70, brief, dito geld. Spiritus kalm, per April 12, Mei/Juni 12. BUDAPEST, 25 April Tarwe per najaar kr., per voorjaar 9.06. Mais per Mei 4.89. arwe Maïs. NEW-YOKK, 25 April. April. Mei. Juli. Sept. 80% 807/g 80% Aptil. Mei. Juli. Sept. Dec. 63% 08% 671It Dec. 81% de kruier had gezegd dab heit zijn tijd werd on dat hiji naar huis was gegaan. „Nu nog mooier!" riep Cliambournae. E11 weer 'keerde 'bijl terug naar dc Rue Lo Pele tier, in de hoop er zijn biljetten te vinden. Lnitussdlien was bet 'kwart over zeven ge worden. En do toekomstig© schoonmoeder zalt vol ongoduid op hern to wachten. Voor do derdei of vierde maal was Cliam bournae waar thuis. Niets! Half igdk, daoht hij eraan, dat oen ander in zijn loge zou zit ten en besloot da controle van do komedie te gaan waarschuwen. Woedend ihaastte hiji rich voor de laatste maal daailbeon. Hij' was buiten zichzelf. Hij zwaaide zij'n stok tegen do onzichtbare vijan den. Tot overmaat van ramp gloed hij' uit en viel, 011 bijl zijn pogingen om zijn evenwicht to behouden, botste hij tegen een ander aan, die daardoor ooik viel. De woorden schaapskop, vlegel en meer dergeldjlke worden gewisseld «1 toen hij op stond gaf de ander hem een ikilap melt rijp stok, terwijjl' dc ongelukkige Pierre den zijp© bij 't vallen veailoren had. Dat voortkwam eon strijjd, maar de ander wildd voldoening heb ben en dc kaartjes werden gewisseld. „Ik zal morgen mijn getuigen zenden." „Best!" En Pierre, niet in staat te Weten wat hij deed, keerde zich driftig om, om zijn weg te vervolgen. Daar botste hij) weer teigon een ander. „Hij is dronken," riep men. Pang, daar gaf Cliambomraiiac er een een klap. Doch nu had hij niet met ©en hoor te doen en zijn nieuwe tegenstander stompte hem de vuist in 't oog. Een kloppartij1; de Falllisementen Uit de Staatt-Gourant. G. J. Bqo, zonder beroep, en zijne echtge- noote J. M. Gebing, onderwijzeres, beiden wonende te 's-Gravenbage. Rechter-cornmis- saris jhr. mr. R. O. van Ilollhe tot Echten curator mr. Tj. Sleeswijk. Joh. Doornekamp, vroeger winkelier te Amsterdam. Rechter-commissaris mr. T Henny, curator: mr. H. N. Xluyver. A. Dik, koopman en handelaar in chemische meststoffen, voederartikelen enz., te Anner- veensche Kanaal, gem. Anlo, Rechter-commis saris mr, H. J. Westra, curator rar. F, A, Ebbinge Wubben. Geëindigd: H. J. Huigens, wed. van G. Heymen bakkerij en winkel uitgeoefend hebbende! wonende te Duiven. Opgeheven: H. Blankestyn, te Weesp. §3oog water te Mchiedam. April 27 v.m. 6.36 nam. 7. 28: 7.11 1 7.37 29s 7.49 8.16 Hoogte van het water op de Rivieren, Berichten van 25 April. LOB1TH, 2 uur's midd. 11.49 Gov. 0.01 M. KOBLENZ, 6 uur 's morg. 2.79 Gew. 0.03 M, TRIER, 12 uur's midd. 0.95 Gev. 0.01 M, KEULEN, 11 uur 's morg. 2.95 Gew. 0.05 M, RUHRORT, 8 uur 's morg. 3.38 Gew 0.02 M Zon en Blaam. Zonsopg. Apr. 27 4.40 v.m. onderg. 7.18 ii.ro 28: 4.39 7.18 t t> 294.37 7.19 30 April L. kwartier. 7 Mei. N. Maan. familieberichten. (Uit eenige couranten.) Getrouwd: 21 AprilE. Konter en A. v. d. Mey, Leeuwarden. 22 April: J, Posch Jzn. en A. Bregman, Berkhout. 23 April: H. Eerdbeek Sr. en J. VV. M. Becht, Den Haag. W. J. Pont en E. P. M. Bon, Assendelft. 24 AprilC. J. A. Bredius en jkvr. S. R. Rutgers van Rozenburg, Am sterdam. W. N. Dinger Jr. en A. M. Lous, Amsterdam. J. H. "Wijnman Jr. en M. Sijbrands, Amsterdam. F. M. van der Kruyf en M. H, F. Pot, Amsterdam L, Scheefhals en J. Dolmans, Amsterdam. - R. Korft en M. Brig, Amsterdam. D, A, M. Scholten en K. G. Köler, Bussum. W. J. Landzaat en M. M. E, Schouten, Am sterdam. H. de Leeuw en P. M. S. Hauét, Amsterdam. Bevallen: 23 AprilE. M. van Somera GróvenLugt, Z., Soerabaya. B. van dei EschStoel, D., Den Haag. S. Hofhuis- Kern, D,, Amsterdam. Overleden: 19 April: Wed. J. M Rolff—Lammen, 80 j., Amsterd. 20 April A. van Herwaarden, 77 j., Soest.21 April A. Schmidt, 10 j., Amsterdam. Wed, V Cauveren Monnikendam, 74 j., Amsterdam A. O. Griffioen, 65 j., Amsterdam. T, D. van Gelder, Leeuward»n. 22 April Jkhr. G. Aibeida van Menkema en Dijkster huis, 72 j., Groningen. Wed. J. de Groot— Rpeloefs Spoelstra, 67 j., Amsterdam. - C. B. Welsch, 65 j., Amsterdam. E, Stranders, Amsterdam. P. van Dijk Blok, 50 j,, Amsterdam, 23 April: Kind van L. S. G. de Hartog, 4 mml., Amsterdam. A e E M A. 20 April. Verkooplokaal 8 u. Metaalbewerkers- vakver, St. Eloy. Spr. deheerJ.C, H. van Duyl. 26 Gr. Schouwburg, 8 uur, Ned. Opera, Fidelio. 27 Gr. Schouwburg, 8 uur, Myn ofö- cieele "Vrouw. 28 Gr. Schouwb. 8 uur, Zwarte Griet (Volksvoorstelling.) 29 Gr. Schouwburg, 8 uur, Toupinel Zaliger. (Eere-avond Fritz Tartaud), 30 Gr. Schouwburg, 8 uur, Ned. Opera, Floris V. 1 Mei. Oipheus, Musis Sacrum, 8 uur. Te Rotterdam eiken avond Circus Variété, Stationsplein, 8 uur. arme vriend van Clhardier ziet niets meer, hij schreeuwt en slaat en maar op los. Daar komen twee agon ten en Oliambour- nac, anders eon kahm burger, ontvangt hen met slagen. Dö agenten kwaadde beide vechtersbazen naar 't bureau. Mevrouw Sédhepi'erre wachtte nog Lang en natuurlijk mopper-do zijl, evenals Hen- riëbte. Om tien uur werd1 dö arme Ohambouniae pas losgelatenuitgeput ging hij naar bed. Don volgenden morgen duelleerde hij' met deu man d'i'en .hiji omv-er had geloopen, hij torcog versaheiden degenstok-en. Toen hij halfdood was thuisgebracht, word hem e® couvert overgereikt 't waren do biljetten. Taffarin had hem niet bedrogen, zijl waren voor do avan't-sccn©. De kruier had zo te® op no. 50 gebracht, en gezegd dat 't voof „meneer Samberlac" was. Vijftien dagen lang zweefde do ongelukki ge Pierro tusschen teven en. dood; toen hJJ beter was, waren er twee maanden verloo- pen. Mejuffrouw Henriëtta Sécfhopi-eave was intussdhen met oen ander verloofd en dj rechter veroordeeld© Pierre tot hond© franca boete ©n eem maand! hechtenis, wo- gons verzot tegen do politie. „Jo ziet wel," zei] Ghardier, „j© uioot ft plaatsen betalen, 'dat is niet zoo duur. Ill pe 9 en ge he Li CP de lin de va Mi da VOi da: Ifl 5 SC II! pe da 1( ge Ni

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6