m Transvaal en Oranje-Vrijstaat BINNENLAND. V" V- STADSNIEUWS. fc, iffel tenen Goluohowski evenals trouwens de Keizer in zijn rede op de aangename relaties met Rusland legde. Rit neemt niot weg, dat de Tsjechen even onverzoenlijk Wijven en even strijdlustig. Bij de receptie, dio de Keizer 's middags hield, sprak hij tot den gedelegeerde Pacak zijn tevredenheid uit over de houding van de Tsjeohenelub bijl de begrootingsdebatten iu den Rijksraad. Pacak antwoordde op dit keizerlijk compliment, dat de cerlijkhoid hem gebood te zeggen, dat de tegenwoordige houding der Tsjechen in de toekomst niet zoo kon blijven, wanneer het ourcclit hun in de taalquaestie aangedaan, niet werd her steld. Do Keizer merkte heol diplomatiek op, dat een vergelijk tussehen Duitschers en Tsjechen een dringende noodzakelijkheid was. Een meer ontwijkend antwoord ware zeker moeilijk te bedenken! Rusland. D'e moordenaar van den minister van bin- nenlandscho zaken heet, zooals men einde lijk ontdokt heeft, Balmaschoff, hij is zoon van een politiek misdadiger, die straf onder gaat. Het proces tegen Balmaschoff is nog niet begonuen, omdat hij ernstig onge steld is. Bulgarije. ■Men besdhoirwt do 'benoeming van den ouden patriot Dragan Zankof tot voorzitter van do Sobranja, met 99 van do 174 stem men, als een gunstig teeken voor een nu te vinden meerderheid voor Danef in de So branja voor zijn leeni ngson twerp. Kreta. Bij gelegenheid van den verjaardag van den koning van Griekenland, hebben al le 'burgemeesters hem adressen van geluk wn- sehen gezonden en tevens daarbij do ver wachting uitgesproken, dat binnen kort Kre ta bij Griekeland ingelijfd zou worden. A merika. De mijnwerkers van Pennsylvanië staken het werk. Zij zijn te zamen 447.000 man. De arbitrage der regeering heeft niet mogen helpen. Vele verbruikers hebben, het gevaar ziende aankomen, enorme quantiteiten steenkolen ingeslagen. De strijd belooft heet te zullen worden. Twee derden der stakers zijn niet-Engelsch sprekende vreemdelingen. De staking moet voornamelijk het werk zijn van socialistische agitators. Egypte. De „Pol. Corr." verneemt uit Alexaudrië dat de Khedive tegen het laatst van Juli naar Konstantinopel zal gaan om na een verblijf van enkele weken zijn reis over Weenen en Parijs naar Zwitserland voort te zetten. China. "Wolff's bureau verneemt uit Hongkong van 7 dezer betreffende de onlusten in Zuid- Chili, dat de berichten gunstiger luiden. Een algemeene opstand, gericht tegen de vreemdelingen in den geest van de Boxers- oproeren, valt niet waar te nemen. Slechts in enkele plaatsen kwamen gewelddadighe den voor tegen zendelingen. De berichten daarover waren echter niet vrijl van overdrijving. Er wordt niet aan ge twijfeld dat de Chineesclie troepen, niette genstaande de verliezen in gevechten gele den, tegen de beweging zijn opgewassen, te meer daar deze haar hoogtepunt reeds ach ter den rug heeft. Ook het oproer in de provincie Koeang wordt hier kalmer beoordeeld, dan in de Fransdhe 'kolonie te Canton. Een brief uit Woe-chan meldt dat de re bellen den 27en April drie uren achtereen Nanningfoe hebben gebombardeerd met mo dern veldgeschut. Drie tot vier honderd in woners werden gedood. Later trokken de re bellen naar do heuvels terug. Dit Canton wordt gemeld dab twee regi menten veteranen naar Nanningfoe zijn ge zonden. Op het landgoed den Alerdinck, gemeen te Hc-ino, is op Hemelvaartsdag de Afrika ner Bijmekaar gehouden. Versoheiden hier te lande vertoevende Transvalors en Oranje- Vrijstaters waren uit verschillende plaatsen opgekomen en uit 'Zwolle en naburige ge meenten waren vele belangstellenden op het schoone landgoed aanwezig. De bijeenkomst werd geopend door ds. Spoelstra. D'aarna werd het woord gevoerd door den heer G. C. du Plessis, vrederechter van Bechuanaland, mej. van Breugel, onder wijzeres aan de S taatsm eisj essch ooi te Preto ria, den heer O. J. Coetzee, oud-lid van den Volksraad der Z. A. Republiek, den heer J. H. Janson Jr. en Johannes Boersma, boofd- onderwijlzer te Belfast. Dbor ds. Van Hummel er te Langeslag werd een slotwoord gesproken. Het muziek korps „David" van Zwolle speelde eenige toepasselijke liederen. Een der sprekers, de theer P. J. Schutte, lid van den Eersten Volksraad der Z. A. R-, was door ziekte ver hinderd. Jammer dat het weder niet bijzon der gunstig was voor deze bijeenkomst in de open lucht. Het Middelburgsche Dames-Comité ver zoekt allen, die boeken of tijdschriften wen- gchen. af te staan voor de krijgsgevangen Boeren of voor de concentratiekampen, deze niet op te zenden dan na mededeeling aan het Comité met opgave van de titels. Het komt hot Comité venschelijfc voor niet het oog op de lioogo transportkosten a 1- 1 e o n van dio boeken do vracht op zich te nemen, dio door de krijgsgevangenen en de kampbewoners bepaald gevraagd zijn. 'Het Comité is ten allen tijde bereid op aanvrage mededeeling der gowensclite boe ken te doen. Hier zij slechts geméld, dat op dio lijst voorkomenstichtelijke loetuur, titels van moderne Hollandsclie literatuur, bepaald aangewezen studieboeken, goede schoolboe ken van den laatstcn tijd, benevens diction- n aires. Hofberichten. De toestand van H. M. de Koningin HET L00, 10 Mei. Oehtendbullelin II. M. de Koningin genoot een bijzonder rustigen nacht. De koorts blijft weg. Alles blijft naar wenscli gaan. w. g. Dr. Roessingh. L. Pot, Aits. IJ ET L00, 10 Mei. Middagbulletin De gunstige toestand van H. M. de Ko ningin blijft aanhouden. w, g. Dr. Roessingh. L. Pot, Arts. Men schrijft aan liet „Hbld." uit Apel doorn Do geneeslieeren op 't Paleis Het Loo heb ben de aandacht gevestigd op liet gebruik van melk ten Paleize in verband met Harer Majesteits jongste infectie-ziekte. Besprekin gen mot Prins Hendrik hebben geleid tot installatie van een eigen veestapel. De oude boerderij van Prinses Marianne in het Ko ninklijk Park zal daartoe worden ingericht. Een nieuwe Eriesche stal wordt reeds aan gebouwd. Het vee, voorloopig bestaande uit 7 stuks koeien, zal niet in de Nveide doch met koek eu hooi gevoederd worden. De con trole en installatie lieeft plaats onder toe zicht van den Rijiksveearts C. Schelperoorb te Apeldoorn. Voorloopig zal alleen melk en room van de boerderij worden betrokken ten dienste van het Paleis. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij het Dept. van Marine ont vangen bericht zijn Hr. M. pantserdekschip Utrecht, onder bevel van den kapt. ter zee B. Biutel de la Rivière, en Hr. Ms. fregat T r o in p, onder bevel van den kapt. ter zee J. E Sicken», 8 dezer van Algiers vertrokken, ter voortzetting van de reis, resp. naar Oost- indië en naar Nederland, De kapitein ter zee Ellis, die te Algiers als commandant van Hr. Ms. Utrecht, op reis naar Oost-Iudië, vervangen is door den kapitein ter zee Bratel de la Riviere, zal Nveldra te 's-Gravenbage terugkeeren en voorloopig bljjven in afwachting van zijne bevordering tot schout-bij-nacht, Brieven en andere stukken voor het oorlogs schip Utrecht zullen, tot nadere aankon diging, dagelijks met den trein van 12.42 a. van Amsterdam naar Antwerpen opgenomen in pakketten aan het adres van dat oorlogs schip, Nvorden verzonden naar Messina. Opdat de brieven en andere stukken voor genoemd oorlogsschip bij de sorteering op de postkantoren dadelijk in het oog vallen, worden belanghebbenden uitgenoodigd ze op het adres te voorzien van twee elkander^nijdende lijnen loopende van den eenen hoek naar den anderen. Eerstdaags wordt Hr. Ms. pantserdeksclup Sumatra buiten dienst gesteld. Audiënties. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal op Woensdag 14 dezer niet plaats hebben. Eerste Kamer. Heden vergaderde de Commissie van Rap porteurs van de Eerste Kamer voor het voorloopig verslag over de mijitaire bevorde- lings- en pensioenwetten. Een jubileum. Den 5en Juni zal heb 50 jaar geleden zijn, dat mr. C. Fodk, te Utrecht promoveerde op een dissertatie „De polizza adsecuratoria, quae Amstelodami in causis maritimis ad biberi solet ad codicis mercatorii hormam exacta." De 73-jarige is nog met de hem eigen op gewektheid en zeldzame werkkracht on toe- Nvijding werkzaam in twee betrekkingen, nl. als van president-curator der Rijlks-universi- teit te Leiden, en als president der commis sie van toezicht op het Kon. Conservato rium voor muziek te 's-Gravenhage. („Vad.") Export naar Zweden. De vereeniging tot bevordering van den Nederlandschen Export te 's-Gravenhage, die voornemens is in samenwerking met het Vice-Consulaat der Nederlanden te Geile aldaar eeue Nederlandsche agentuur te ves tigen, deelt mede, dat vooral de Volgende artikelen goeden afzet zouden vinden in Noord-Zweden Onbewerkte Tabak, Koffie (Rio, Santos, Centr.-Amerika, Liberia, Java), Graan, Rijst, Huiden (bereide en onbereide), Oliën (alle soorten), Oleïne, Amerikaansch Spek, Katoen, Veekoeken, Lood, Loodwit, Tin, Blik, Zink- Nvit, Pennen, Soda. Kina, Drogerijen, Indigo, Pek, Salpeter, Zwavel, Stroop, Talk, Super- phosphaat, enz. Nu de firma Vioege De Wijs te Rot terdam deze maand het stoomschip nAlblas- serdam" direct naar Geile zal expedieeren, welke afvaart door meerdere gevolgd zal worden, za! het handelsverkeer tussehen Nederland en Noord-Zweden ongetwijfeld belangrijk toenemen, daar het ontbreken van eene directe stoornvaartvei binding met dat gedeelte van Zweden voor den f jderlandscheu handel tot dusver de grootste belemmering was om met het buitenland te kunnen con- curreeren. Ver. van hoofden van scholen. Aan het referendum over de beide voor stellen van het hoofdbestuur der Vereeniging van hoofden van scholen in Nederland be treffende: a. het oprichten van provinciale vereenigingen en b. een gewijzigde samen stelling van het hoofdbestuur, is door 967 leden deelgenomen, d. i. ongeveer 70 pet. der leden. De uitslag is nis volgt Voorstel a: 784 vóór 181 tegen en 2 blanco. Voorstel b: 807 vóór 150 tegen en 4 blanco. Beide voorstellen zijn dus met groote moer- derheid aangenomen. (N. Sbl.) Assistenten der posterijen en telegraflo. Te Amsterdam heeft plaats gehad de alge meene vergadering van den Ned. Bond van bovengenoemde ambtenaren. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental van 138 tot 123 gedaald is. De rekening van den penningmeester sluit met een saldo ad f41.82%. Aan eene commissie werd opgedragen eeue federatie te bewerken van alle in het vak der postei ijen en telegrafie gevormde vereeni gingen. Onder de voorstellen, welke de ver gadering aannam, was er een der afdeeling Arnhem, tengevolge Nvaarvan aan den minis ter van waterstaat gevraagd zal worden eene permanente commissie in te stellen tot onderzoek der klachten van de lagere ambtena ren. De heeren C.Jansen te Haailem, J. Hol laar te 's-Gravonhage, G. J. v. d. Berg te Leiden en H. O. D'ngemans te Zalt Bommel, aftredende bestuursleden, werden allen her kozen. Unificatie ran sterkwerkendo geneesmiddelen. Den 15en September zal, op uitnoodiging der Belgische regeeiing, te Brussel samenko men een internationale conferentie ter be spreking van de mogelijkheid der unificatie van sterkwerkende geneesmiddelen. Ook ver tegenwoordigers der Nederlandsche regeering zullen aan deze conferentie deelnemen. Gymnastiek en do militiowet. Naar aanleiding van 't> Kon. Besluit van 1 April 1902, waarbijl dc eischen zijn vast gesteld waaraan den militie-plichtigen moe ten vo-ldoen om voor een eerste-oefenings- tijd van vier maanden in aanmerking to komen, vergaderden gisteren te Rotterdam de besturen van de daar ter stede gevestig de gymnastiek-vereenigiugen, Ten einde bevorderlijk te zijm aan een degelijke uitvoering van art. 104 der nieuwe militiewet werd "besloten door middel van een circulaire de dienstplichtigen tot aan sluiting bij de vereenigingen op te Nvek'ken. Congres Middenstand. Voor het internationaal congres voor den handeldrijvende!! middenstand, 3 en 4 Sep tember iu het Concertgebouw to Amsterdam te houden, kwamen reeds 300 inschrijvingen uit Nederland iu, texnviji 50 vereenigingen, tellende 40,000 leden, daai-aan zullen deel- nemen. Vele bekwame economisten, rechts geleerden en mannen uit den middenstand zullen debatten inleiden of rapporten uit brengen. Finanlicel Nieuws. Uit het veislag van de Eerste Rotterdam- sche Maatschappij van Verzekering op het leven, tegen ongelukken en invaliditeit blijkt dat aan het eind van het 5e boekjaar wat betreft de afd. Levensverzekering van kracht waren 1438 polissen van kapitaalsverzekering met een bedrag van f 5,899,264, 2 polissen van f20000, waarop tevens f2000 rente is verzeketd gekapitaliseerd f26,881 en 108 polissen van renteveivekering met een bedrag van f48,709 gekapitaliseerd f 542,740, totaal f 6,488,885. De maatschappij is dus in 1901 totaal vooiuitgpgaan f 1,000,978. Aan prennën werd geboekt f 265892 941/2, zijnde f 46792.63 meer dan in 1900. Aan koopsommen werd meer ontvar gen f43901.91 Aan herverzeker aars Nverd afgestaan f59188.32 Afd. II. Ongelukken Verzekering. Op 31 Dec. '1901 waron van kracht 1891 contracten tegen 1677 in 1900, alzoo ook een aanzien lijke vooruitgang. De premie-ontvangst steeg van f70144.34 tot f 80.772.381/2 Uit de balans blykt dat het bezii aan effecten, hypotheken, enz. op 1 Jan, bedroeg f 647,350,421/2, eon vooruitgang aantoonend van f 191,713,30. Het totaal bedrag der reserve is f784,472,30, waarvan voor eigen risico f 626,28890, tegen in 1900 f 439,609,50. In afd. II der reserve is gereserveerd een bedrag van f 29,171,41 tot dekking van het risico van den nog loo penden termijn in 1902. Uit de winst- en verliesrekening blijkt dat de uitkeeringen wegens overlijden bedroegen f 12768.46, aan lijfrenten f21357,28, aan afkoopwaarde van polissen 11457.23. De aigem. onkosten bedroegen f37475,01. Twaalf gevallen met doodelijken afloop hadden plaats. In afd. I werd een winst gemaakt van f 17332.79% en in afd. II van fl0693.23l/2. Na behoorlijke afschrijving kan het dividend worden bepaald op 14 pCt. over hunne ver plichte stortingen, OVBRSOHIE, 10 (Mei. In den laatsten tijd hebben hier weder herhaaldelijk dief stallen plaats van kippen die uit de hokken, op erven staande, worden weggehaald. De politie stelt een onderzoek in. Badon. Meermalen deden wij onder onze weke- lijkmhe opgaven van het aantal in het Volks badhuis genomen baden een beroep op kindervrienden, ten einde hen op te wekken om de eenmaal begonuen zoo hoogst nuttige zaak, nl. het verstrekken van een veifrisschend en gezond bad aan kinderen, door hunnen onmisbaren steun te helpen instandhouden. Steeds waren wij in slaat kort na zulk een beroep te melden, dat wederom voor eenigen tijd een aantal kaarten verstrekt was. Wij behoeven niet te zeggen, Nvelk een vreugde ons een dergelijke mededeeling ver schatte, omdat het ons een bewjjs was, dat met ons ook vele anderen overtuigd waren van het heilzame in dergelijke geregelde baden gelegen. Dat door de kinderen van deze gelegen heid gretig gebruik wordt gemaakt, toonden en toonen nog steeds bovenbedoelde opgaven aan. En geen wonder 1 Een geregeld bad toch bevordert niet slechts ten zeerste de rein heid, doch het sterkt ook in hoogo mate liet lichaam en draagt er toe bjj dat de verschillende organen goed wet ken. Niet hoog genoeg is dan ook het belang hiervan te schatten en wij zouden ieder wel willen toeioepen: grijp de gelegenheid, die u in het Volksbadhuis geboden wordt, toch aan en maak zooveel mogelijk van deze uitste kende inrichting gebruik. Gold ons bovenbedoeld beroep op de kin dervrienden speciaal de jeugd, thans wen- schen wij in ruimer kring bekend te maken, wat wellicht velen nog onbekend was en oud en jong beiden betreft. In onze gemeente beslaat sedert een vijf- en-veertigtal jaren een vereeniging die zich ten doel stelt aan minvermogenden een goede woning te verschaffen, welke vereeniging meer bekend is onder den naam van uNieuw- sticht". Zooals wij zeiden, is haar doel verbetering te brengen in den toestand van minder goede woningen en zij heeft met haar streven be reikt, dat thans circa 500 personen een ge schikte woning hebben. Terecht heeft zij echter ingezien, dat zij met het verstrekken van goede woningen alleen niet kon volstaan en dat zij nog verder moest gaan, wilde zij aan haar doel be antwoorden. Zich de groote steden in bet buitenland ten voorbeeld stellende, heeft zij begrepen, dat behalve op goede huisvesting ook op rein heid gelet moet worden, overtuigd als ook zij was van den hoogst gunstigen invloed, dien het geregeld rein houden van het lichaam op de gezondheid en bijgevolg ook op de werkkracht, den werklust en den levenslust heeft. Waar nu in het buitenland tegenwoordig steeds een dergelijk complex van arbeiders woningen van badkamers voorzien wordt, tracht zij op een andere wjjze dit hoogst nuttige doel, de reinheid, te bevorderen. Zij heeft n.l besloten wekelijks 100 kaarten van toegang iot het Volksbadhuis voor de be woners van INieuwsticht kasteloos beschikbaar te stellen Een dergelijk besluit kan s'echts teu zeerste toegejuicht Nvordendegenen, die zich aan een geregeld bad gewend hebben, zullen liet bij ondervinding weten en het zonder twijfel gaarne etkennen, welk een gunstigen invloed dit op hun heele zijn heeft, want nogmaals, wij kunnen het niet genoeg herhalen, de voordeelen zijn werkelijk zeer groot. Voor zoover ons bekend is, is deze vereeni ging in onze gemeente eenig in haar soott, maar daarom begroeten wij een dergelijk voorgaan ook op het gebied vao leinheidmet des te meer vreugde en moeten w"y de ver eeniging openlijk een woord van hulde bi engen. Niet het minst voor den arbeider, ja wij mogen wel zeggen vooral voor hem, die door zijn dngeüjkschen arbeid zooveel slof opdoft, kan een geregelde reiniging slechts een aller- gunstigsten invloed hebben. Bezwaren zijn er niet aan vei bondenieder heeft eenmaal per week wel eens een half uurtje viij en waar hier de gelegenheid kosteloos geboden wordt, kunnen ook gelde lijke bezwaren niet gelden. Zonder twijfel zullen velen tan deze heer lijke gelegenheid gebiuik maken en zullen wij spoedig kunnen melden, dat het aantal beschikbare kaarten veel te klein is; in ieder geval wenschen wij der vei eeniging van harte toe, dat dit het geval is of zeer spoedig moge zijn, opdat zij ten volle succes hebbe van haar uitnemende proef terwijl het den be trokkenen proefondervindelijk van het groote, ja het onschatbare nut van een dergelijke reiniging zal overtuigen. „Schiedam Vooruit." Gisteravond liad in Musis dc aangekon digde 1 edenvergadering van de vereeniging „Schiedam Vooruit" plaats. Zooals tnerx Nveeb, was deze vergadering be legd ter verkiezing van een hestuui-slid in de plaats van den heer M. C. CM, de Gx-oot, die als zoodanig bedankt had. Nadat de notulen on gewijzigd waren goed gekeurd, deed do -waarnemend-voorzit,ter de heer L. van Eiribden, mededeeling van hot inkomen van een schrijven van den heer W. A. Beukers, waarin deze te kennen gaf dat hij niet als bestuurslid in aanmerking wenschte te komen. Alvorens tot stemming over te gaan zeide de voorzitter heb te betreuren, dat do heer de Groot niet was over te halen alsnog als bestuurslid aan te 'blijven, doch betuigde zijn dank voor hetgeen de heer de Groot ge- daan had ■Dc vereeniging had in 'hem een grooto lu-aelil bezeten en spr. bracht hem dan ook openlijk hulde voor al wat hij voor de ver eeniging gedaan heeft. Vervolgens herinnerde spr. er aan, dat de candidateu voor bestuurslid waren do hee ren W. A. Beukers, mr. D. Lodder en p. Loopuyt, (in alpbalbebische volgorde.) Uitgebracht werden 39 stemmen. Hievan verkreeg do lieer W. A. Beukers 2, mr. D'. Lodder 7 en de heer F. Loopuyt 30 stemmen, zoodat gekozen is de heer P. Loopuyt. Bij de rondvraag vroeg do heer Verthoevo Nvab 'het bestuur besloten had betreffende ■het plaatsen van hot. békende reclamebord op do tentoonstelling te Dusseldorf en of de geldelijke bezwaren uit den weg geruimd waren. De directeur zeide te Dhsseldorf getracht te hebben op het tentoonstellingsterrein zelf een plaats to krijgen voor bedoeld hord, docli dat dit niet ging. Wel Nvas cr een verminde ring van kosten van 25% gekregen, zoodat deze reclame nu 300 mark zou kosten. De heer Ver hoeve vroeg nog ef niet iemand op do tentoonstelling op Schiedam attent kon maken, welke vraag zooals hij al vermoed had door den voorzitter wegens do kosten ontkennend beantwoord moest worden. Daar er niets meer aan de orde was en niemand vorder het woord verlangde, sloot de voorzitter hierna met een woord van dank aan de aanwezigen voor hun opkomst, de vergaderins. Mc rsgg jer i litge Schal :ier De olge ege eelt ijjg' en c jeïoe phec let e Met inpang van 1 Mei 1.1. beeft de bode der d. d. Schutterij alhier, II. A. van Leeu wen eervol ontslag gekregen, en is in diens plaats benoemd M. C. Plooy. In een samenkomst van bierbottelaars, gisteravond gehouden, is hot definitief be stuur van de onlangs al'hicr opgerichte ver eeniging als volgt samengesteld voorzitter de heer F. J. C. van der Schalk, secretaiis de heer A. J. v. d. Ven, penningmeester de 'heer J. H. C. v. Waart en commissarissen de heeren W. Nesse en J. Voogd. „Het Zangersfeest." Zooals bekend is zullen eenige dames- en heei'endileltanten Dinsdag a.s., 13 dezer, in de groote zaal der Officieren-Vereeniging een blijspel van G. von Moser »Het Zangers feest" opvoeren. Moge dit op zich zelf al voldoende reden zijn om velen, zeer velen naar wij kunnen verwachten, naar de Officieren-Vereeniging te trekken, hoeveel te eerder zal dit niet het geval zijn, waar men door zijn bezoek tevens een zeer goed doel helpt bevorderen. In de in ons blad opgenomen annonce werd reeds vei meld, dat deze voorstelling zal zijn ten voordeele van de Schiedamscha vacantiekolonie. Dat een dergelijk sympathiek doel ieders steun ten volle waard is behoelt zeker geen betoog. Iloe veel te gemakkelijker is het bovendien een goed doel te helpen bevor deren door middel van een vrooiijken, pret- tigen avond voor ons zelf. Eerst kan men zelf genieten en onder het genieten heeft men de zekeiheid anderen, en dat nog wel kinderen later een tijd van luchthappen, van gezondheid opdoen, van sterk worden te bezorgen. De resultaten van het streven van de vacantiekolonie zijn, gelijk bekend is, heerlyk. Ditmaal zal het een echte kolonie worden, daar het bestuur een woning zal huren in het Udenhoutsche bosch, waar alle Sciiie- damsche kinderen, van alle geziudlen zullen worden geplaatst. Het spreekt echter van zelf, dat daarvoor zeer veel geld noodig is en daarom wekken wij al onze lezers op om Dinsdag naar de Officieren-Yereeniging te gaan. Het is zaliger te geven dan te krijgen, maar hoe moet dit dan wel zijn, waar men geeft en krijgt door éénzelfden gang. Mogo dan de zaal van de Officieren-Yer eeniging Dinsdag veel te klein z(jn om allee te bevatten, dan hebben de dames en heeren dilettant-actrices, acteurs en musici succes van hun werken en kunnen vele kinderen geruimen tijd in gezonde lucht gezondheid en kiacht gaan opdoen en na een heerlijk verblijf buiten terugkomen als levende be wijzen van de weldaad bun bewezen Leger des fleils. Verleden week kondigden wij reeds aan, dat van wege het Leger des Heiis een inzame ling van gelden zou gehouden worden. Geen gewone collecte is dit; het Leger heeft be paald dat de week van zelfverloochening van 11 —17 Mei benut zal worden om zooveel mogelijk gelden in te zamelen. "VVaai-ons verzocht wordt deze inzamelingi onder leiding van den Ensign (een titel tussehen kapitein en majoor) den heer A. Frqling, die sedert eenige dagen commandant is in deze gemeente, aan te bevelen, gelooven wij niet beter te kunnen doen dan te wijze" op de onlangs door ons gepubliceerde cijfers omtrent het maatschappelijk werk van bet Leger des Heils. In de komende week dragen bijna alle heilsoldaten een lijst bij zich waarop men kan teekenen voor welk bedrag men wil, groot of klein, alles is welkom engoei besteed. Ook Nvordt beschikbaar gesteld en verzon den een couvert aan den commandant M Amsterdam geadresseerd, bevattende een circulaire ter opwekking en" een kleinere inteekenlijst. Mocht er iemand zijn, die of een algemeen6 inteekenlijst of een couvert met circulaire Nvenscht te hebben en deze niet ontving ot verlangt men er op te teekenen, dan ver men zich tot den heer A. Frjjfing aan ne! bureau van het Leger des Heils alhier. De ee Irani iomei Per iet zi He ,Nc ■an J iverij De Gis laÜ sak iroek En f g j ee at ian e De: va oi ngest Saaroi 'He nevr. W reg s kei 'elen san 'Op iele !e 'oe! Het rnze s et do 'De 'De Hed 'echt fellin rake reker ende IdftU Bij iep I ing itiae fundi Irave ïsarii ïootsc !e b aats Iragex Dez end lissie eren J.: bi S ■cade Sch Var en 2f allen it de 3 sch n Oe, eer ft at e flikt Dat oonsti uime estaa ITog («1, Hedr tak' G, Ndsrl L l trblo. mg arif tüa

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2