1 P e r z i Transvaal en Oranje-Vrijstaat. BONENLAND. Hofberichten. De toestand van HM. de Koningin flET LOO, 13 Mai. Het bulletin van he- rnorgen 91/2 uur luidt: De verbetering in den toestand van H M. de Koningin blijft aanhouden. w. g. Dr. Roessingh. L. Pot, Arts. V In het midden van de zaal is een prach tige bloemenkiosk geplaatst, waar men zijn liefde voor Flora kan betuigenvoorts een kiosk waar men correspondentie kan voeren en eindelijk een electrische visehkom, waar zij die eens een vischje gevangen zullen heb ben gewis herhaaldelijk zullen terug komen. Het podium vanwaar men een alleraardigst kijkje over de geheele zaal heeft is tevens ingericht om de dorstigen te laven. Men vindt er een koffie-, een thee- en tevens een champagne- en limonade-bar, alle voorzien van de fijnste qualiteiten. Interessant is zeker ook kennis le maken met de Braille-type-wriler, waarmede het schrift der blinden op papier wordt gebracht en waarmede zeker nog weinigen hebben kennis gemaakt. Dat even eenvoudige als ingenieuse toestel wordt verloot, zoodat ieder kans kan krygen er de gelukkige bezitter van te worden. Iets nieuws in dezen bazar teuminste voor ons land is, dat er ook portretten met hand- teekeningen en bijschriften te kc^p zullen zijn van beroemde letterkundigen, dichters, kunstenaars, geleerden, schilders, musici too- neelisten enz. enz. Het zou ons te ver voe ren wanneer wij de lange Ijjst van beroem de personen, welke door inzending van hun portret of handschrift de goede zaak steun den opnoemden, maar dit mogen wij wel zeggen dat het denkbeeld uitmuntend was. In het buitenland worden voor dergelijke zaken reusachtige sommen besteed en al ge voelt men er hier te lande nu wel niet zoo veel voor als elders, toch zal de proef ook hier zeker wel succes hebben en een niet onbelangrijke bate voor het goede doel op leveren. Een bezoek aan dezen bazar zy een ieder ten zeerste aanbevolen. Men ziet er veel pracht eu luister, vindt er eenvoudig van alles, zoodat men niet behoeft te vertrekken zonder iets van zijn gading gevonden te heb ben, terwyl de bediening waarmede zich een aantal allerliefste jonge dames belast heeft, reeds op zichzelf aanlokkend genoeg is om daar op het altaar der liefde voor onze onge lukkige natuurgenooton te gaan offeren. Finantleel Nieuws. De Minister van Financiën maakt bekend dat het saldo van "s rijks schatkist op 10 dezer bedroeg by de Nederl. Bank f 602,889.441/2 bij de betaalmeesters. - 2,270,883.40 Te zamen 2,873,772.841/2 STADSNIEUWS. Hedenmorgen werden aan de vischmarkl aangevoerd 3 manden schol. De prijzen waren van af f0.25 tot f0.60, alles per koop. Hedenavond 7 uur afslag van schol. Correspondentie. V. L. Wij kunnen uw stuk niet opnemen; de toon is voor de betrokkenen kwetsend en het geheel o. e. zeer eenzijdig. i i VLAARDINGEN. Kunst en Wetenselmp. Rechtzaken. milit; Yoor de rechtbank te Rotterdam ston^ heden terecht C. K., 29 jaar, smid to Seine dam, die den 8en Maart jl. te Schiedam zoU hebben weggenomen eeu eind koperen slang, toebehoorende aan den heer B. ,P. f-> In Over den uitslag van "hot gevecht verluidt niets naders. Y e r. S t a t en. President Roosevolb heeft aan het Con gres een boodschap gezonden, waarin hij de ramp die Martinique getroffen heeft, be schrijft, er bijvoegende dat volgens een mededeeling der Franschc aan de Affieri- kaanscho regeering. Fort do France en het gehecle eiland nog bedreigd worden, cn dus nan de Verccnigde Staten het verzoek ge licht wordt, zoo snel mogelijk vervoermidde len te zenden om de geheölo bevolking van het eiland to verwijderen. 'De President ver zocht het congres daartoe 500,000 dollars te willen toestaan. Het Huis van Afgevaardigden cn do Se naat hebben echter 200,000 dollars toege staan in plaats van do 500,000 dollars, door Roosevelt gevraagd. Het wetsontwerp is naar Roosevelt teruggezonden. Do kruiser Dixie vertrekt waarschijn lijk morgen met levensmiddelen naar Marti nique. De Shall wordt den 21en dezer to Rome verwacht, waar hij' de gast zal zijn van ko ning Yictor Emanuel. Van Rome gaat de Plm'' rechtstreeks naai- Berlijn en dan naar Contrexóvillo om er de "baden to gebruiken. Naar wij vernemen, heeft het hoofdcomi té van liet Nederlandsche Roode Kruis eerst den 9en dezer als beslist antwoord op zijn sedert 14 Maart jl. aangewende pogingen om doorlating te verkrijgen van medische hulp naar de Boerencommando's het offi cieel© bericht ontvangen, dat do Engolsche regeering niet heeft kunnen besluiten d© ge vraagde vergunning tot doorlating te verlee- nen. Do arts C. "W. Vinkhuyscn en de ser geant-verpleger jhr. I. Bowicr waren aange wezen en stonden gereed om op 't eerste ver zoek van bet hoofdcomité te vertrekken. Het gezantschap der K-A. Republiok te Brussel heeft door tusschenkomst van de .Locomotief" te Semarang uit Indië weer 833.93 fr. voor de Boerenvrouwen en -kin deren ontvangen. Uit Het Loo werd gisteren gemeld H. M. de Koningin-Moeder heeft heden middag voor het eerst na den gunstigen keer in de ziekte van de Koningin een "korten rijt- toer gemaakt. Van Het Loo wordt gemeld Naar wij vernemen zal, wanneer de voort durend vei beterende gezondheidstoestand der Koningin liet vertrek van IJ. M. de Koningin- Moeder van Het Loo toelaat, koningin Emma eerst nog naar de residentie terugkeeren om, na een kort verblijf aldaar, het lustslot te Soestdijk gedurende den zomer te betrekken. Buitengewone ambassade. Omtrent de buitengewone ambassade, die iheden te Madrid zal aankomen, om H. M. de Koningin bij' de 'kroningsplechtigheid van den Koning van Spanje te vertegen woordigen, valt nog bet volgende to mel den Aan het station te Madrid zal zij ontvan gen worden door den „introdurieur" der ambassadeurspnarkies de Zarco, die haar zal verwelkomen uit naam van de Spaansche re- gecring, cn door den heer Merry del Yal, eerste ambassadeur-secretaris, die ter be schikking is gesteld van onzen ambassadeur, gedurende den tijd van zijii verblijf in Ma drid, en die den ambassadeur, gezeten in een der rijtuigen van het Gouvernement, en zijn gevolg zal begeleiden naar do voor hen in ge'-cedheid gebrachte appartementen. Ibn 14en Mei zal de ambassadeur en zijn govoig door den 'Minister van Buitenland- sclie Zaken aan zijn Departement worden ontvangen. Den volgenden dag, 15 Mei, zal de bui tengewone ambassadeur op bet Paleis zijn geloofsbrieven overhandigen en daarua zijn gevolg aan Hunne Majesteiten den Koning en de Koningin voorstellen. Den 17n, 's namiddags ten 2 ure, zal de plechtigheid der proclamatie van Z. M. den Koning plaats hebben in de zaal van de Ka mer van Afgevaardigden in een vereenigde zitting met den Senaat, in tegenwoordigheid van de vorstelijke personen en de buitenge wone ambassades, die gezeten zullen zijn in de voor hen bestemde loges. De heer van Kol op reis. Volgens de laatst ontvangen berichten uit Ned.-Indië is de heer Van Kol voornemens ook eenigen tijd op Bali en Lombok een on derzoek naar de daar bestaande toestanden in te stellen. Van daar gaat de reis naar de Molukken en andere plaatsen, waaronder de Minahas- ta, om vervolgens naar Soerabaja terug te keeren en zich alsdan weder te begeven naar Batavia. Het einddoel van de reis is Djam- bi, waarna de terugreis naar Nederland aan vaard zal worden over Singapore, Japan, Amerika en West-Indio. Waarschijnlijk zal do heer Van Kol geen gelegenheid hebben om het voorgenomen be zoek aan Suriname en Curasao te brengen. Vermoedelijk zal de heer Van Kol in Oc tober in liet vaderland terug zijn en zal hij dus de gelegenheid hebben om bij de schrif telijke en mondelinge behandeling dor Indi sche Bogrooting voor 1903 van het resul taat zijner bevindingen te doen blijken. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij het Dep. van Marine ontvan gen bericht is Hr. Ms. H o 11 a n d, onder bevel van den kapitein ter zoo J. Wentliolt, 11 dezer Sagres gepasseerd en is Hr. Ms. pantserdekschip Utrecht, onder bevel van den kap. ter zee B. Brutel do '1a Eivière, denzel'fdcn dag te Messina aangekomen. Blijkens hij het Dep. van Marine ingeko men boriclit is'Hr.Ms. instructieschip N an ti 1 u S, onder bevel van den 'kap.-luit. tor zee P. C. Svaan, 10 dezer te Santa Cruz de Teneriffe aangekomen. Audiënties. De gewone audiëntie van de Ministers van Justitie en Marino zullen deze week niet plaats hebben. Tweede Kamer. Militair Strafrecht. D'e Regeering lieeft een Nota van Wijzi gingen ingediend op het ontwerp-Wotbook van Mil. Strafrecht, hoofdzakelijk strekken- do om aan de artt. 78, 79 en 81 een duide lijker en eenvoudiger redactie te geven dan de oorspronkelijke. Buitendien bevat zij een meer wenschelij- ke regeling der ongeoorloofde afwezigheid en dor desertie door, voor afwezigheid, langer dan 30 dagen durende in tijd van vrede, en langer dan 4 dagen in tij,d van oorlog, geen verschil to maken tusschen dolus en culpa. Begi'ooting voor Curajao van 1897. Do ontvangst bedraagt f 581,303, de uit gaaf f 701,2S9, en het nadeelig slot der re kening van de koloniale uitgaven en ont vangsten over 1S97 bedraagt alzoo f 119,985. De bijdrago aan do koloniale geldmiddelen bedroeg f 118,595, zoodat de bijdrage als nog met f 1390 zal moeten worden aange vuld. Een wetsontwerp is ingediend tot vaststel ling van bet slot van boven omschreven re kening. Rijkstelephonisten. Onder leiding van mej. H. C. G. Hoek werd Zondag te Utrecht de jaarlijksohe al- gemeeno vergadering gehouden van den Bond van Rijkstelephonisten. De rekening en verantwoording van de peimingmeeste- resse deed zien, dat er een batig saldo is van f 280 281. Na eenige 'bespreking werd beslo ten tob oprichting van een fonds om de leden in staat te stellen spreeklessen te nemen. Verder werd aangenomen oen voorstel om aan de Rijkstelephonisten,niet-leden van den Bond, een circulaire te zenden, houdende eeu uitnoodiging om alsnog tot het lidmaat schap van don Bond toe te treden. Bij de bestuursverkiezing werden alle af tredenden herkozen, met uitzondering van de 2e secretaresse, die niet voor een herbe noeming in aanmerking wenschtc te komen. Ook in deze vacature werd voorzien. Tecbulsche Yakvereenlglng. De Donderdag te Haarlem gehouden al- gemeeno vergadering van de Technische Vakvereeniging, waarop alle afdeeliiigen, be halve Groningen, vertegenwoordigd waren, was in hoofdzaak gewijd aan het wijzigen van het huishoudelijk reglement der Veree- niging in verhand met de reorganisatie, waarbij de naam „Technische Yalcvereeni- ging" is veranderd in „Bond van Technici". Het aantal leden bedroeg op 1 Jan. 1901 472, op 1 Jan. 1902 was het 425, terwijl de verwachting wordt gekoesterd, dat na het in werking treden der nieuwe statuten, het ledental aanmerkelijk zal stijgen. Hot informatie-bureau blijkt in een be paalde 'behoefte te voorzienongeveer 25 van het aantal betrekking zoekenden, die zich hadden aangemeld, werd door bemidde ling van het bureau geplaatst, terwijl ook zeer vele aanvragen van patroons konden worden beantwoord. Met algemeene stemmen werd een motie aangenomen, waarbij het bestuur gemach tigd werd aan te blijven tot volgens de nieu we statuten en reglementen een nieuw be stuur zou zijn samengesteld. NederlantHch Zuid-Afrik. Vereeniging. Donderdag 22 Mei, 's middags te half twee, wordt in Eensgezindheid" te Amsterdam de algemeene veigadering gehouden der Ned. Z.-A. Vereeniging. Aan het verslag, door het hoofdbestuur uit te brengen, is het volgende ontleend lu de eerste dagen van Maart 1902 over leed mr. A. van Naamen van Eemnes, die, 42 Mei 1881 gekozen, gedurende ruim 20 jaren deel van het bestuur uitmaakte en zijne krachtige medewerking verleende aan alles, wat in het belang onzer stamverwanten in Zuid-Afrika in dien tijd tot stand gebracht werd. Naar aanleiding eeneropmerking dooreen der aanwezigen ter algem. jaarl. vergadering gemaakt, er op wijzende dat de Vereeniging, bij voorbeeld in Limburg, slechts een tweetal leden heeft, en een groote stad als Haarlem slechts een tachtigtal leden telde, benoemde het hoofdbestuur eene commissie uit haar middenbestaande uit de heeren J. A. Wormser, Evert J. van Gorkom en Paul den Tex, om te trachten het ledental der Vereeniging belangrijk uit te breiden. Deze commissie stelde een propaganda-circulaire met biljet tot aangifte voor het lidmaatschap op en verkreeg toezegging van den heer Paul Schutte, lid van den Eersten Volksraad der Zuidafrikaansche Republiek, tijdelijk hier te lande, dat n ij eenige lezingen zou houden, daarbij trachtende leden te werven en zoo mogelijk afdeeiingen tot stand te brengen. De bestaande afdeeiingen werden per circu laire van deze stappen op de hoogte gesteld en in overleg met liet'hoofdbestuurslid dr. W. H. Nolens te Rolduc werd de hulp van velschillende heeren in Limburg ingeroepen om lezingen van den heer Schutte voor te bereiden. Al spoedig bleek dat voor deze soort pro paganda niet veel animo bestondop de meeste plaatsen waren reeds lezingen over Zuidafrikaansche aangelegenheden gehouden en ook de afdeelingsbesturen, met wie over de uitbreiding van het ledental in cor respondentie getreden was, gaven ons wei nig hoop op deze wyze het doel te bereiken. De ledenlijst telt ditmaal 6632 namen tegen 6398 in het vorige jaar. Evenals in het vorige jaar kan ditmaal slechts op een kleine vermeerdering van het aantal afdeeiingen gewezen worden. Te Win terswijk en te Groenlo kwamen afdeeiingen tot stand, zoodat het aantal thans 37 bedraagt. Door het naar Europa terugkeeren van het lid der vereeniging dat te Batavia pogingen iu het werk stelde eene afdeeling »Ned.- Indië" tot stand te brengen is de oprichting niet onbelangrijk vertraagd, maar het hoofd- b"stuur heeft de hoop op een goedresultaat nog niet laton varen. Het meerendeel der besturen van de af deeiingen heeft zich moeten bepalen tot uitbreiding van bet ledental, steun aan de noodlijdenden en het organiseeren van lezingen énz. Het hoofdbestuur is overtuigd dal de afdeeiingen na het eindigen van den oorlog, het krachtig ter zyde zullen staan bij de pogingen het verdrukte Hollandsche element in Zuid-Afrika hulp te bieden en dan zal de lezing der verslagen ongetwijfeld meer be langrijks bieden dan nu het geval kan zijn. Daar waarschijnlijk van de Vereeniging ook in financieel opzicht gedurende de eerst volgende jaren, wanneer in Zuid-Afrika de vredestoestand zal zjjn hersteld, nog heel wat za! worden gevergd, is het aangenaam er op te kunnen wijzen, dat het kapitaal dit jaar niet behoefde te worden aangesproken. Dit is vooral te danken aan de groote toe name der ontvangen contributies, waarvan het bedrag, vergeleken met dat over 1900, bijna verdubbelde. Ook in dit opzicht blijkt dus de reorganisatie der Vereeniging zeer gunstig te werken. De rekening over 1901 is intusschen feite lijk iets minder gunstig dan zy schijnt. Ten behoeve van de Oost-Einde School te Pretoria werd eene subsidie van f2500 ontvangen. Nu dit bedrag nog niet ten volle is uitge keerd, komt op de rekening een actief voor dat niet het eigendom der Vereeniging is. Het effectenbezit is hetzelfde als het vorige jaar; de fondsen worden bij Libouchere Oyens Co, bewaard. Wordt vervolgd). Groot-ambtenaars-exainen, De heer mr. J. C. H. Nederburgh, oud-lid van den Raad van Nederl. Indië en de heer dr. J. Spanjaard, oud hoogleeraar-directeur der voormalige Indische instelling te Delft, zijn benoemd respectievelijk tot lid en voor zitter en tot lid en secretaris der commissie, welke in dit jaar hier te lande zal afnemen het grool-ambtenaars-examen voor den Indi- schen dienst, hoeede gedeelte. Voor de Blinden. Men schrijft oos Gisteravond werd in de Groote Doelezaal te Rotterdam een bazaar geopend ten voor- deele van de Blindenstichting. Deze plechtigheid werd ook bijgewoond door den burgemeester. Mejuffiouw Clazina Cokart, presidente van den bazar heette de genoodigden w elkom met eene korte rede waarin zij het doel van dezen bazar uiteenzette. Daaruit bleek dat de Blindenstichting ten behoeve van welke de bazar gehouden wordt in 1899 werd opgericht en gevestigd is te 's-Gtavenliage. Haar doel is steun te ver- leenen aan hulpbehoevende blinden boven de 50 jaar in geheel Nederland onverschillig van welke godsdienstige gezindte, teiwy! de uitkeeiingen geschieden uit de rente van eeri kapitaal, genaamd »Fo-;ds Blindenstichting." Daar du kapitaal echter nog gering is en het op de algemeene vergadering van den Ned Blindenbond bleek dat nog slechts 19 blinden een uitkeering kunnen ontvangen, kwamen eenige dames op het denkbeeld of niet iets gedaan kon woiden om deze kas te steunen en zoo werd in uverleg.rnet den lieer Schild, president van den Ned. Blinden bond besloten een comité Blindenstichting afd. Rotterdam te stichten", en een bazar te organiseeren. Bij de drie dames die den eersten stap deden sloten zich spoedig 3 andere aan en mevr. s'Jacob da echtgenoote van den bur gemeester verklaarde zich bereid het eere presidentschap te aanvaarden. Dank den steun van velen was men in staat dezen bazar te organiseeren, die naar zij hoopte een schitterend financieel succes mocht hebben om aan vele arme oude blinden een zorgvrijen ouden dag te bezorgen. Alsnu noodigde zij mevr, s' Jacob uit den bazar te openen. Deze wensente het comité geluk met het voor het schoons doel bereikte succes, hoopte dat de bazar ook schoone resultaten mocht opleveren en verklaarde dezen daarmede geopend. Onder de toonen der muziek, uitgevoerd door een corps dillettanten welke zich daartoe welwillend hadden bereid verklaard, werd nu een rondgang door den bazar gemaakt. De zaal maakte een alleraangenaamsten indruk. Een grcot aantal tentjes, waaraan verschillende bouwkundigen hunne beste krachten wijdden om ze een even artistiek als aangenaam voorkomen te geven, zyn aan weerszijden van de zaal geplaatst, terwyl de dames welke zich met den verkoop der ge schonken artikelen belast hebben, het bewjjs leverden van hare keurigen smaak vooreta- leeren. In de verschillende tenten vindt m°n een ruime keus in allerlei zaken aKkinder- kleeding, glaswetk, speelgoed, comestibles, delicatessen, kunst, handweiken, linnengoede ren enz. enz. Ook een tombola is niet ver gelen. Kamer vau Koophandel en Fabrieken. Gisteravond hield bovengenoemde Kamer onder voorzitterschap van den heer Mr. IV. H. Jansen vergadering. Do notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en vastgesteld. Er wR3 o. a. ingekomen een verzoek van eenigo lieeren graanfactors om hun voor spraak te willen zijjn bij de Graanvereeniging tlhier, teneinde door deze ernstige maatre gelen zouden worden 'beraamd om aan den onhoudbaren toestand, voortkomende uit 't gebrek aan scheepvaart op Schiedam, speci aal van graanschepen, een einde te maken. De Kamer besloot aan dit verzoek te vol doen en een daaraan beantwoordende missi ve aan de Graanvereeniging te zeilden. Naar aanleiding van een verzoek van den Minister van W. II, en N. om advies op heb door de Kamer van Koophandel en Fabrie ken en de Kamer van Arbeid voor het han- dols-crediet- en verzekeringswezen te Am sterdam tot de regeering gerichte verzoek om ten aanzien van de toepassing der artikelen 154, 179 en 228 van het Wetboek van koop handel betreffende het betaalbaar zijn en deen protcsteeren van wissels en ander han delspapier sommige andere dagen met den Zondag gelijk te stellen, besloot de Kamer Zijn Excellentie mede te doelen, dab ook zij de bedoelde gelijkstelling voor sommige da- gen als wenschelijk beschouwde, en dab daar voor naar haie meening (gedeeltelijk in af wijking van wat door de bovengenoemde Kamers verlangd word) in aanmerking be boeren te komen de Nieuwsjaarsdag, de Goede Vrijdag, de 2de Paaschdag, Hemel vaartsdag, de 2de Pinksterdag, de 15de Augustus (R.-K. feestdag van Maria He melvaart), de 1ste November (R.-K. feest dag van Allerheiligen), de le en 2de Kerst dag en de verjaardag van. do Regeerenden Koning of Koningin. Van de Commissie tot de reorganisatie van koophandel en fabrieken, had de Kamer een uitnoodiging ontvangen om zich te doen vertegewoordigenop een vergadering dier Kamers, te houden te Amsterdam op 31 Mei a. s. in welke vergadering zal worden beraadslaagd over do maatregelen, die ter bevordering van heb verkrijgen eener deug delijke organisatie van de vertegenwoordi ging van handel en nijverheid kunnen wor den getroffen. De Kamer .beslist aan deze uitnoodiging gevolg te geven en benoemde twee harer le den om haar ter bedoelde vergadering te ver tegenwoordigen. Van 'B. en W. van Schiedam was bericht ingekomen dat de Gemeenteraad in zijn. ver gadering van 15 April' j.L zij'n goedkeuring had gehecht aan hot gewijzigde en aangevul de Reglement van orde der Kamer. Voor het publiek is in d'it Reglement van belang de (nieuwe) bepaling vervat in art. 27, dat 5* luidt: „Behalve dn de gevallen, waarin 1 overeenkomstig het bepaalde in artikel 2 van het Kon. 'Besluit van 4 Mei lgcP („Sfcbl." no. 76) tot vaststelling van een al gemeen regiement voor de Kamers va Koophandel en Fabrieken, door het aio" meen bestuur of door het bestuur der pf vincio of dér gemeente, binnen welker 1 ■bied zij' gevestigd is, van haar verlang wordt, wordt door de Kamer ten verzoeko van belanghebbenden geen handteekenim gelegaliseerd dan tegen betaling van f 0,2; en geen ander© werkzaamheid verricht tegen betaling van het .bedrag dat zijl zelf "0| in de gevallen, bedoeld in art, 21 (3p, eiscliondc of weinig belangrijko zaken), haat voorzitter zal meenen daarvoor te moet® bepalen." De heer D. F. W. Prins wees erop, dat di treinen, welke te 4.8, 4.34 en 4.42 uit Kot terdam ,in de richting naar Den Ha-v ver. trekken, geen van alle te Schiedam stoppen en stelde voor, dat de Kamer tob H. IJ, g iM. het verzoek zou richten om hierin ten opzichte van oen dier treinen (liefst dien van 4.34) verandering te brengen. Overeenkom stig dit voorstel werd besloten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. De afdeeling Schiedam van het Algemeen Nederlandsch Verbond zal Donderdag a.s, des avonds te 8 uur in nMusis" een leden vergadering houden. Op de agenda komen de volgende onderwerpen vooralgem. ver gadering, jaarverslag en verkiezing van een bestuurslid. Yoiksbailhnis. In de week van 511 Mei 1902 wer den genomen 290 baden. 1ste klasse 2de klasse kuipbaden 22 kuipbaden 32 regenbaden 10 regenbaden 103 schoolbaden 40 3 ets. kinderbaden 83 Heden morgen is een hit gespannen voor een wagen van 0. Schefïers door achternii te loopen in den Vellevestsingel geraakt Door het lossnijden van de strengen, werd eerst de hit en daarna de wagen op hel droge gebracht. Gisteravond is door de politie te 's-Graven- hage alhier gebracht een minderjarige, thuis- behoorende te Maassluis naar weike gemeente hy hedenmorgen door de politie werd over gebracht. Sc scl sk scl po g'1 iu sla til aa he he gei scl lol V0( zaa 1 Fe ga? we gen I gev Grt J dei- li liti bol aan pol wie Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan onderstaande adressen: Een zilveren sigarenpijpje, bij P. Zeven bergen, Steinstraat 38; een gestreepte "blau we manskiel, biji Elizabeth Odijk, Lijastraal 14; een portemonnaio, inhoudende f 0 20, bij F. Stam, Schiedamsdhe steeg 2een pa- rapluie bij Arie v. d. Ster, 5e Alrolsteeg; een roode dames-ceintuur, bij, Teunis Poot, Kortedijik 126; een portemonnaie, inhou dende if 0.22, 'bij' M. Hofman, "VVilhelmina- straat 23 een duimstok, te bevragen aan de Tijdingzaal, Smalle Havenstraat. In de gisteren gehouden vergadering der taal- en letterk. afd, der Kon. Academie van Wetenschappen, 'heeft prof. J. de Louter een levensbericht gegeven van wijlen het lid P. A. van der Lith, en hem geschetst als hoogleeraar aan de Ind. Instelling, later te Leiden en als auteur van een evervloed van tijdschrift- en andere artikelen, alsmede bio graphic, betreffende 'koloniaal Mohamme- daansoli recht, Nederl'. en Britsc'he koloniale instellingen, verhouding tusschen wetgeving Moederland en koloniaal bestuur. Eenige fa milieleden woonden do lezing bij. Yerloofd: Bart Yerlsallen en Marie Mul der, 'De rechtbank te Rotterdam veroordeelde lieden J. Sb., 22 jaar, reiziger, wegens oplich ting te Schiedam, tot 6 maanden gevange nisstraf J. M. N., 38 jaar, gisbkneöht en tappet en J. L. R., brandersknocht, beiden Schiedam, wegens diefstal' van moutwijn, ieder tot 3 maanden gevangenisstraf; P. A. v. O., 19 jaar, los werkman te 's Gra- venzande, wegens mishandeling tot 14 dagen gevangenisstraf F. A., 46 jaar, koopman, wegens diofstri van 24 ansichtkaarten te Schiedam tot een maand gevangenisstraf; L. v. d. B., 29 jaar, stoker te Ylaardingeu, wegens mishandeling, tot 3 maanden gevan genisstraf. Yrij'geaproken we-d J. D-, 26 jaar, zeevis scher te Vlaardingvn, 'beklaagd van desert» van een Ned. zeevisschersvaartuig. B de 1 sche geil de i wen gew zeke Eila D zyds deel verb iKo Gou' Mart D( aan jiieri (e zj grool overt üe betn ljdei verkl Reg? geve trofii Vi filagi well E bere uitdi lofga ontti dien' opzei (na REG de b gewa lof, bracl milit ffiilit den opkw 8 ja? ven Dc amer iw... I nn i kalle perkc Na Eet 3 bet a ding 12-4 He feimj uoodi rin i led ei ke vi tan i fan taar kiwi Sen", Bed b d egen 3o,

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2