V STADSNIEUWS. 44 Bi dat schej ontk dien: Ai 0l een oproi te re logst V( RAA te Ie landt verkl Rijks V< lid doen De VLAARDINGEN. Het is nog niet vastgesteld of H. M. bij de ontsmetting van Hare vertrekken een ander deel van 't Paleis zal betrekken of een korten tijd naar 't Paleis teSoestdjk zal gaan. liet eerste plan is 't meest waarschijnlijke. Men schrijft van het Loo: Dr. Roessingh zal ook na zijn vertrek nog geregeld H. M. de Koningin bezoeken en daarvoor dan s'avonds uit Den Haag naar het Loo komen om den volgenden morgen weèr naar do Residentie teiug te keeren. Het ligt echter niet in de bedoeling bij elk bezoek van den lijfarts een officieel bulletin uit te geven, vooral niet wanneer de tocstaud van de Koningin steeds gunstig blijft. De verpleegsters blijven vooiloopig nog ten Paleize. Hoewel de ziekte waaraan H. M. aanvan kelijk lijdende was, geweken is, zullen de officieele biljetten met de aanduiding der besmeltohjke ziekte eerst van de Paleismuren verwijderd worden nadat de ontsmetting der vertrekken heeft plaats gehad. Men seint ons uit Amsterdam B:j den aanvang van de raadsvergadering stelde de voorzitter onder applaus van den geheelen raad voor een telegram vang-duk- wenscliing t,e zenden aan Prins Hendrik en de Koningin-Moeder voor het aanvatikeljjk herstel van de Koningin. Corps diplomatique. Te 's-Gravenhage zijn aangekomen onze Minister-resident te Peking, de lieer Knobel, die met verlof is, en de heer mr. van Le-yden, zaakgelastigde, tevens consul-generaal van Nederland te Caracas voor Venezuela, Co lumbia en Ecuador. Ouzo oorlogsvloot. H. M. de Koningin heeft machtiging ver leend lot uitzending van liet pantserschip Koningin Regentes, commandant kapt, t, z. Van Woerden, van Curapao naar Martinique. St.Pieire is van uit Curasao iD drie dagen te bereiken. Het vertrek van het schip har.gt a( van den tijd, noodig voor het laden der levensmiddelen die het schip naar Martinique voor hulpverleening mee neemt. Gezondheidswet. Bij Kon. beduit van '12 Mei is de generaal- majoor J. T. T. C. van Dam van Isselt, van den grooten staf, inspecteur van het militair onderwijs, aangewezen om, met ingaug van het tijdstip, waai op de gezondheidswet in werking zal treden, nadat hij op zijn verzoek eervol uit drn militairen dienst ontslagen zal zijn, benoemd te worden tot lid en vooizitter van den Centralen Gezondheidsraad. Roodo Kruis. Zondag 25 dezer vertrekken de vertegen woordigers van onze Regeering op de Roode Kruis Conferentie naar Petersburg, waar de bijeenkomst wordt gehouden. Vredesbijeenkomst, Gelijk bekend, zal evenals het vorig jaar ook op 18 Mei a.s. onder eere-voorzitterschap van mr. W. H. de Beaufort eene openbare vredesbijeenkomst worden gehouden ter her denking van den openingsdag der Vredes conferentie. In deze bijeenkomst zal o.a. de heer rnr. S. van Houten als spreker optreden, terwijl opgevoerd zal worden een op de vredes beweging toepasselijk tooneelstuk van Pierre Loyson, getiteld «Het Evangelie desBloeds". Eerste Kamer. Militaire pensioen- en bevorde- ringsvetten. Blijikens het aïdeelingsverslag werden de indiening van deze wetsvoordraeht door 'het voorgaande en liet spoedig aan de orde stel len daarvan door het tegenwoordig Kabinet, van verschillen de zijden zeer gewaardeerd. Daarbij' werd hulde gebracht aan de minis ters van Oorlog en Marine, die de ontwer pen in de andere Kamer haddon verdedigd en in 'behouden haven gebracht. Vooral werd de regeling, welke ten op zichte van het pensioen in don toestand van de militairen beneden den rang van officier belangrijke verbetering brengt, door vele le den met ingenomenheid 'begroet. Met genoe gen werd daarbij' opgemerkt, dab de regee ring zich tegen te groote opdrijving van 'uit gaven gekant had en zich krachtig getoond had in de weigering om toe te geven aan overdreven eischen. Enkele leden, die in liet algemeen zich sterk verklaarden tegen verhooging van de kosten van het D. v. O., meenden toch, dat, terwijl nu niets in beginsel. viel te beslissen omtrent inkrimping van die kosten, de spaarzaamheid niet mocht weerhouden rechtvaardigheid toe te passen in de beschik kingen omtrent het lot van velen, vooral minderen, ai moest dit ook leiden tob hooge- re uitgaven. De bepaling, dab officieren van het Ne- derl. leger, tijdelijk dienende in Nederl.-In- dië, ontslagen en op non-activiteit gesteld worden naar do regelen, geldende voor de landmacht in die gewesten, dus niet naar de regelen dezer wet, maar naar die van een Kon. besluit, was volgens sommige leden moeilijk in overeenstemming te brengen met art. 60 der Grondwet. Eenige leden meenden dat liet wenscke- lijk ware geweest, in de web heb voorschrift op te nemen, dat de beginselen der beoor deeling van bekwaamheid en geschiktheid tot bevordering bij algemeencn maatregel van bestuur zouden worden vastgesteld. Zij wezen op de algemeenheid en onbestemdheid der woorden „vercischte bekwaamheid en geschiktheid". Er werd tevens op aangedrongen, dat nooit zou worden afgeweken van den regel, om don betrokken officier to hooron op het geen hom wordt ten lasto gelogd. De bevordering bij keuze van eerstol ui te nants oordeeldon onderscheidene leden niet wenschelijk. Nota nomendo van 's Ministers verkla ring, dat het duel ongeoorloofd is, verklaar den zich verscheidene leden niet geheel ge rust, of weigering van een uitdaging tot een duel niet zoude beschouwd worden als een reden om promotie in den weg te staan. Vol gens deze leden zou het hoogst gewenscht zijn, dab een andero opvatting mocht post vatten omtrent do wijze, waarop geschonden eer gehandhaafd moet worden. Huns in ziens moet 'het tweegevecht onverbiddelijk verboden worden, als in strijd met de hoog ste wet. Gevraagd werd naar de hoegrootheid van do meerdere uitgaven ten gevolge van de nieuwe pensioenregeling bij de landmacht. Het capitulautcnstolsel vond bij vele le den aanhang. Directeuren der Posterijen en Telegrafie. Op Hemelvaai tsdag bad te Amsterdam plaats de algem. vergadering van de ver- eeniging van directeuren der posterijen eti telegrafie. Na oppning door den voorzitter werd be sloten lot het zenden van epu telegram van deelneming in de ziekte van Hare Majesteit aan Z K. 11. Prins Hendrik. Na de gewone werkzaamheden, als het uitbrengen van het verslag door den secre taris en de rekening en verantwoording van den penningmeester werd tot bestuurslid verkozen de heer W. Coens v. Senden. Als plaats voor de volgende algemeene vergadeiing werd wederom Amsterdam aan gewezen. Door den heer E. Rink werd liet onder wei p «Verloven" ingeleid en door den heer E. J. Raaijmakers het onderwerp «Ziekte- verzekeiing", terwjl de heer Raaymakers nog eenige mededeelingen deed betreffende de 2e wetenschappelijke balans van het pen sioenfonds voor weduwen en weezen van burgerlijke ambtenaren. Des morgens waren de directeuren toege laten tot het Rijkspostspaai bankgebouw om het onder leiding van den heer directeur Sassen en den heer onder-directeur Dubois zeUen in al zijne afdeelingen en onderaf- deelingen te bezichtigen. Nederlamlscli Zuid-Afrik. Vereeniging. rervolff.) Het verslag van de commissie van emigra tie en informatie-bureau biedt ook over 1901 weinig belangrijks aan. By de Ned. Ind. Spoorwegen werden eenige gerepatrieerden geplaatst, terwijl een 40 tal door bemiddeling van de Boer Aid Associa tion" in Noord-Amerika werk vonden. Het aantal Zuid-Afrikaansche studenten vermeerderde met dén. Uit liet verslag van het bestuur van de Voorschotbank blijkt dat op 31 December 1901 door 34 voorschotnemers was ver schuldigd f10,229.56. liet bestuur van het «Taalfonds tot be houd en bevordering van het Bollandsch als volkstaal van de Bóeren-Republieken van Zuid-Afrika" brengt dit jaar geen verslag aan de Vereeniging uit, omdat door den oorlog de werkzaamheden van dit fonds bijna geheel stil stonden. In aansluiting op hetgeen in een vorig jaarverslag is medegedeeld omtrent de Neder!. Maatschapdij tot handhaving van Stamver wante belangen in Zuid-Afrika, bericht de directeur, de heer O. Ivamerlingh Onnes, dat liet aanhouden van den oorlog in Z.-Afrika de Mij. belette tot handhaving van stam verwante belangen in Zuid-Afrika volgens het besluit der algemeene vergaderingvans Juli 19C0 handelend op te treden. Echter werden wel pogingen aangewend om het lot standkomen te bevorderen eener hypotheek bank met 5,000,000 gld. kapitaal, welke bank volgens liet oordeel van de gezanten der twee Afr. Republieken zegenrjk zoude kunnen werken tot het voorkomen van ge- forceerden vei koop in Z.-Afrika. Bij slagen zouden de aandeelhouders der Mij. tot Handhaving van Stamverwante be langen in Zuid-Afrika zijn opgeroepen tot een buitengewone alg. vergadering, maar de gehoopte aanleiding daaitoe bleef, doordat deskundigen voor da noodzakelijkste beperking van risico tegenover het kapitaal vereiacht, geene de minste garantie konden stellen, ontbreken. Het Bureau van Informatie voor den Handel en de Industrie met Zuid-Afrika heeft in het afgeloopen jaar wegens den voortdurenden oorlogstoestand geen kans gezien nuttig werk zaam te zjn. Geresumeerd blijken de werkzaamheden van het hoofdbestuur tot leniging van den nood het duidelyk--t uit den hieronder afge- drukten staat van het fonds. Fond-, Ontvangsten tot 31 December 1900 (1,265,486. Uitgaven tot 31 December 1900 f333,930, blijft 1931,556. Ontvangsten. Giften f127,525, interest f 29,372, restitutie voorschot f 2218, restitutie vracht f750. Met het saldo van 1900 f931,556 samen f 1,091,422. Uitgaven. Bijstandsfonds voor Zuid-Afrika, wisseltrekking door en remisie naar Pretoria, f402,503, naar Kaapstad f4419, naar Bloem fontein f 39,568, Uitzending boeken krijgs gevangenen f416. Ondersteuning in Neder land, waaronder bijdragen aan Chr. Nat. Boeren Comité, Commissie van Onderstand en Transvaal Comité f 64,760. Voorschotten in Nederland f14,773. Vereeniging Helpt Elkaar f1365. Middelburgsch Comité voor vracht op goederenzendingen f 628. Reis kosten emigratie Duitsch West-Aft ika, enz. f 16,152. Onkosten f516. Piolongaties op 31 December 1901 f 538,500. Saldo in kas f7817, samen f1,091,422, Saldo in kas op 1 Januari 1902 f 7817. Prolongaties f538,500, totaal f546,317. To taal der uilgaven in 1901 f445,104. Uit het jaarverslag der Pretoria Commissie blijkt dat in 1901 de nood steeds hooger klom; in verband met de beschikbare geld middelen en in overleg met de Ned. Zuid- afrikaansche Vereeniging te Amsterdam werd zooveel mogelijk hulp verleend. Do oprichting eener Hypotheekbank, om na het eindigen van den krijg de Boeren in staat te stellen hunne hoeven weder op te bouwen, is door het hoofdbestuur verder voot- bereid. Het zal giootendeels afhangen van den toe stand in Zuid-Afrika nA afloop van den ooi log, aan welke der plannen het hoofdbestuu rde voorkeur zal geven. PretUkanten-Yereenlglng. Dinsdag 20 dezer zal in de bovenzaal van Ttvoli te Rotterdam de 60e vergadering ge houden worden van de Zuid-Hollandsche Predikanten-Vereeniging. Op de agenda van onderwerpen die be handeld zullen worden komen voorde grond slag waarop de Christelijke belijdenissen steunen is onbetrouwbaar de moderne theologie heeft slechts negatieve beteekenis gehad voor den godsdienst - het is waar schijnlijk dat aan polytheïsme en monotheïsme beide het henotheïsme ten grondslag ligt de uitdrukking »het eeuwige vuur" kan niet gebezigd worden als argument voor de leer der eeuwige verdoemenis het Protestant- sche confessionalisme is een uitvloeisel van het Katholiek kerkbegrip der Hervormers de zoogenaamde theosofie van onzen tijd is in den grond niets anders dan neo-Boeddhisme. Het bestuur bestaat uit de lieeren A. J. A. Vermeer, voorzitter; Th. H, Ph, van Papen- dreciit, secretaris; Jobs. Dyserinck, penning meester; en H. G. Oldeman. Confessloneelc Vereeniging. De acht-en-dcrtigste algemeene vergade ring der Confessioneel© Vereeniging zal op 4 Juni te Utrecht worden gehouden. De vol gende onderwerpen zullen worden behan deld 'Do hedendaagsche miskenning van uit wendige roeping. Inleider dr. B. van Meer, to Utrecht. Do opleiding tot den heiligen dienst. In leider dr. G. H. Wagenaar, te Leeuwarden. Do regeling van de financieel© verhouding van de dienaren dos woords. Inleider mr. J. M. Eens, te Dordrecht. Bespreking van do in het weekblad „Do Gereformeerde Kerk" gegeven beoordeeling van de synodale voorstellen. Finnnflcol Nieuws. Het bestuur der Vereeniging voor den Effectenhandel, te Amsterdam, bericht, dat in de officieele prijscourant der vereeniging zullen worden opgenomen 4o. f 1.500.000 6 pCt. cum. pref. aand. A, in de Perlak Petroleum-Maatschappj, te Am sterdam. 2o, Nog f 1.000.000 4 pCt. Pandbrieven, serie B, der Algemeene Friesche Hypotheek bank, te Leeuwarden. 3o. f 600.000 31/2 pCt. Obligatien, leen. 1902, der gemeente Schiedam. Het bestuur der Vereeniging van Effecten handelaren te Amsterdam heeft bepaald dat op Zaterdag 17 Mei Beursvacantie zal worden gehouden en mitsdien op dien dag de officieele beursnoteering niet zal wor den opgemaakt en op de kantoren niet zal worden geleverd noch ontvangen, OVERSCHIE, 14 Mei. De gemeenteraad zal een vergadering houden op Zaterdag 17 dezer des voormiddags te 10 uren. Te behandelen zijn de volgende onder werpen Ingekomen stukken aanbieding van het gemeente-verslag over 1901 verzoeken om afschrijving van de plaatse lijke belasting; wijziging van de begrooting voor 1902 vaststelling van de verordeningen op de begrafenisrechten en de schoolgelden politiezaken bespreking van het contract met Schiebroek betreffende de begraafplaats. Gemeenteraad, De gemeenteraad zal een vergadering houden op Dinsdag 20 dezer, des namiddags te 2 uur. Op de agenda komen de volgende punten voor: 1. Mededeelingen. 2 Ingekomen stukken. 3. Benoeming van onder wyzeressen in de nuttige handwerken aan de scholen C, D, E en F. Door B. en W, worden voorgedragen voor eene benoeming aan de school C de dames J. F. van Wamelen, W. H. Ris en A.Tim mermans aan de school D de dames J. F. van Wamelen, W. H. Ris, A. Timmermans en B. Pigeaud aan de school E mej. C. van den Tempel en aan de school F mej. B. Pigeaud. 4. Benoeming van twee leden der Com missie van toezicht op het lager onderwijs Door de commissie worden aanbevolen de heeren 1. W. D. van Damme Jalink; 2. D. L. Ingelse. i. W. A. van Dolder Dzn2. Jac. Engering. 5. Voorstel van B. en W, tot onbewoon baar verklaring van het pand aan deBteed- straat no. 41. 6. Voorstel van B. en W. tot afstand van de rechten der gemeente op het voormalig huis van bewaring. 7. Voorstel van B. en W. tót wijziging van het raadsbesluit van 26/27 Maart jl, tot verkoop van grond aan de Warande aan den heer A. C. A. Nolet. 8. Voorstel van B. en W. tot bepaling van den pensioen-grondslag van den directeur der gasfabriek, 9. Onlwerp-besluiten (model C) tot wijzi ging van de begrootiag van inkomsten en uitgaven der gemeente, dienst 1902. 10. Ontwerp-besluit tot af- en overschrij ving van posten op de begroeting van inkom- sttn en uitgaven der gemerne, dienst 1901. 11. Ontwerp-besluiten tot wijziging van de begrootingeo van inkomsten eri uitgaven der gasfabriek en drinkwaterleiding, dienstl901. 12. Vaststelling van de rekening van het Algemeen Handelsentrepót over 1901. 13. Staat van oninvorderbare posten op de pi. dir. inkomstenbelasting dienst 1900/01. 14. Voorstel van de raadsleden de heeren A, Gouka en M. L. Honnerlage Grete tot wjjziging van art. 2 der Instructie voor de hoofden der openbare lagere scholen te Schie dam met advies van B. en W. 15. Verzoek van den heer M. C. M. de Groot om eene vraag tot B. en W. te mogen richten naar aanleiding van de verstrating van de Lange Nieuwstraat. 16. Ontwerp besluit tot wijziging der be grooting van inkomsten en uitgaven van de Hofjes van Belois, dienst 1902met advies van B. en W. De heeren Gouka en Honnerlage Grete hebben voorgesteld art. 2 in de instructie voor de hoofdeu der openbare lagere scholen aldus te lezen: «Zj zien nauwkeurig toe op het gedrag en »den ai beid van hun personeel en stellen «zich by herhaling door persoonlijk onderzoek «op de hoogte van het gedrag en de vorde ringen van alle leerlingen der school. Zij moeten in elke klas geregeld zelf «onderwijs geven gedurende minstens Óen «uur per week, of, indien de school méér «dan acht klassen telt, minstens één uur sper 14 dagen. «Door voorbeeld, op- en aanmeikiugen, «streven zij aanhoudend naar verbetering »van het gehalte van hun personeel." In hun toelichting zeggen de voorstellers dit de gevolgen van hun voorstel zullen zijn: a. Dat het hoofd alle leerlingen beter zal leeren kennen, en dat de band tusschen hoofd en leerlingen woidt versterkt; b. Dat aan de klasse-onderwijzers eenige meerdere tijd zal worden gegeven voor cor rectiewerk, etc. c. Dat het hoofd, buiten die enkele lesureD, toch nog genoeg tijd en gelegenheid zal hebben om de school inderdaad te besturen il. Dat het voorbeeld van het hoofd ten goede zal kunnen weiken op den klasse- ondeiwijzer en deze ook nut zal kunnen trekken uit de lessen van het hoofd. De commissie van toezicht op het lager onderwijs gaat in principe met het boven bedoelde voorstel mede, maar zou het voor stel toch ontladen; een verplichtig in bet algemeen voor te schrijven acht zij veel beier, waardoor bijv. de gang van zaken aan de meisjesschool bestendigd kan worden. Voorts mag het hoofi niet te veel worden gebonden. Om echter te voorkomen, dat een algemeen voorschrift in de practjk zijn beteekenis verliest, zou men bijv. de redactie v&d het nieuwe 2de lid van art. 2 aldus kunnen doen luiden: «Zj moeten iedere week minstens vier uren persoonlijk onderwijs geven." De meerderheid van B. en W. kan met geen van beide voorstellen medegaan. Tegen het voorstel der commissie geld het bezwaar, dat bij aanneming het doel der voorstellers niet bereikt zou worden, daar, indien aan het hoofd de beoordeeling werd overgelaten in welke klasse lij onderwijs zal geven, de mogelijkheid niet uitgesloten is, dat het hoofd in sommige klassen zeer dikwijls, in andere zeer zelden, onderwijs geeft. Ook het voorstel der raadsleden wordt ont raden, omdat dan de gang van zaken aan de meisjesschool niet bestendigd zou kunnen worden. Ook wordt gewezen op de niet volkomen overeenstemming in de toelichtingen wal betreft de punten b en d, daar wanneer de onderwijzer moet profheeren van de meerdere kennis en ervaring van het hoofd, hj zich niet met correctie zal kunnen bezighouden. De meerderheid is van oordeel, dat de voorgestelde maatregel onnoodig is, omdat bijna alle hoofden reeds les geven. Een verplichting in dien zin in de ver ordening opgenomen, zou dan niet anders dan grievend kunnen zijn. De minderheid in het college is van oordeel, dat nu de meeste hoofden reeds in den geest van het voorstel Gouka-Honneilage Giete handelen, geen bezwaar tegen de aanneming van het voorstel bestaat. B. en W, stellen voor om aan den Staat in eigendom over te dragen het aandeel, dat de gemeente heeft in het voormalig Huis van bewaring, voor de som van f 1635.63. Door B, en W. wordt voorgesteld om in het raadsbesluit waai bij aan den heer A. C. A. Nolet grond aan de Warande veikocht is, in ovetleg met den kooper, het bepaalde sub 2 aldus te lezen: «Zoowel aan de voor- als aan de achterzijde moet het terrein worden afgeheind door een ijzeren hek op steenen voet, waarvan de bovenkant niet lager ligt dan 1,20 M. boven Nieuw Amsterdamsch Peil". Door B. en W. wordt voorgesteld het pand aan de Breedstraat alhier, kadastraal bekend in sectie A no. 299, in eigendom behoorend aan A. van de Water en bewoond door A. Goemans als nadeelig voor de openbare ge zondheid lot verdere bewoning ongeschikt to verklaren, en te verbieden het gebouw te bewonen, te verhuren of ter bewoning af te staan. Den eigenaar is 23 Jan. jl. aangezegd verbetering aan te brengen, maar hij heeft zulks niet gedaan. Op de voordracht voor leeraar in de Fran- sche taal en letterkunde aan de 3e H.B. S. met 5-jarigen cursus voor jongens te Am sterdam, komt voor de heer C. W. B. In- genhoes, alhier. bet "pert heb - B 'kuij te dooi zijn van B win pacl een H schi tot ondi zich Ju 1 iiitg boot ken hem N de Roei ciati zeile jhet De vern J, S Door de Commissie van gemeentewerk^ is tot verver bij de gemeente benoemd J Muis. Naar wij vernemen zal M. C. Pl00y ^e- danken voor de betrekking van bode hii L Schutterij. Hot Zangersfeest. Al moge het «Zangersfeest" gisteravond mislukt zjn, al moge de onderlinge ruzie's een einde gemaakt hebben aan de zoo zeer geroemde «harmonie", wat ten volle geslaafd moge heeten, is de opvoering van shetZan- gersfeest" gisteravond in de Officieren-Yer" eeniging, «vertoond" door eenigo dames- en heeren-dilettanten. Op de vrooljke tonen van een marscli (evenals de overige muzieknummers door heeren-dilettanten verdienstelijk uitgevoerd] terwijl allerlei vrooljke toiletjes van jonge dames ons tegenlachten, traden wij de niet vrooljk verlichie zaal binnen. De verlichting bewjst hier dat alle verandering geen ver betering is. Doch w j moeten spreken over het blijspel, Een echt blijspel uit de Duitsche school van 20 of 21 jaar geleden, vergissen wij ons niet, dan beeft Albrecht, onze groote acteur het reeds gespeeld. Doch dat doet aan hel stuk niets af, het is onderhoudend en houdt de aandacht gaande, is met leuke typen, Paacetiuan en Biimborius voorzien, terwijl de dialoog vlot en dikwjls zeer aardig is. 't Spreekt vanzelf, dat een stuk als het Zangersfeest goed gespeeld moet worden, ora het tot zijn recht te doen komen, en kun- nen wj meer lof geven aan de vertooners dan door te zeggen, dat het Zangersfeest tot zijn recht kwam, d. w. z. het stuk, niet het Zangersfeest zelf. Namen noemen willen wij niet, maar toch zij ons een opmerking veroorloofd Waarom wijdt Praatman, die verleden jaar ook de koetsiersrol in Dr. Klaus vervulde, zich niet geheel en al aan het Tooneel? De plaats, door Willem van Zuylen opengelaten, ia nog steeds niet vervuld I Een afzondei Ijk woord van lof mag ook niet onthouden worden aan de grimeeririg, die was inderdaad uitstekend, by dilettanten zal men zoo iets niet dikwjls zien. Wj zeiden reeds, dat het spel uitstekend was, en het publiek, dat in niet zoogronten getale was opgekomen als wij gehoopt en verwacht hadden, wist dat dan ook op prjjs te stellen en gaf door een luid handgeklap na ieder der bedrijven uiting aan zjn ge voelen. En zoo behoort liet Zangersfeest weer tot het verleden, maar waarvoor deze op voering gegeven is, dat moet dezen zomer nog geschieden. De kleinen, die naar buiten zullen gezonden worden, zullen zeker in bosch of op heida hun „zangersfeest" niet door tweedracht doen in duigen vallen. Zij zullen luiden juichen, hun longen openzetten, die door de gezonde lucht versterkt zullen worden en wj zïjn overtuigd, dat bij dat gezang nietten vergeten zulien worden zij, die den kinderen leder een. genotvollen en versterkenden zomer, ons «roe een aaDgenamen avond bezorgd hebben. voor De Door de politie is aangehouden de 41 jarige '''er schippersknecht A. v. d, B. uit Delft, die in het «Algemeen Politieblad" gesignaleerd stond wegens een vonnis ter zake van openbare dronkenschap. De man betaalde de boete en werd daarop weder in vrijheid gesteld. Van de afdeeling Vlaardingen van den Bond van Neder 1. Oriderwjzers en van het Hoofdbestuur van dezen Bond is een adres ingekomen om tnej. Kok, onderwijzeres ana school A, tjdelijk werkzaam tegen een be zoldiging van f25 per maand, een salariste geven geljk aan dat van het onderwjzend personeel hier ter stede, welks aanvangs salaris gesteld is op f600 'sjaars. B. en W. merken op, dat de minima der jaarwedde slechts gelden voor de vaste onder wijzers van een schoolde toestand is dus volkomen wettig en het college stelt voor de adressen te deponeeren. Naar aanleiding van adressen vao de afd. Vlaardingen van den B. van N. O. en van het hoofdbestuur van dezen bond om het voor stel van B. en W. om H. M. de Koningin vrijstelling te vragen voor het geven van herhaiingsonderwijs aan meisjes niet toteen besluit te maken en over te gaan tot het nemen van een proef aan meisjes herhalings- onderwjs te geven, zeggen B. en W-, dat het geenszins in hunne bedoeling ligt ont heffing te vragen van de verplichting om aan meisjes gelegenheid te geven om her- halingsondei wjs te ontvangen, hetgeen boven dien de wet niet zou toelaten. B. en W. zullen een ontwerp-regelingaan bieden voor het herhalingsonderwjs zoowel voor meisjes als voor jongens, maar om die regeling vruchtdragend te maken is het naaf hun oordeel gewenscht dat op grond van het door hun gemelde ontheffiing worde verleend van de verplichting tot het geven van gele* genheid voor meisjes om dat onderwjs buiten de avonduren te genieten. oproe den tens slrall itanc M. D verb Mini te ri voor schoi aan dat diens Da ontw wel eenig hetzj hetzi het stoor van taan sonei fe st De en V Ee ment sloor oorlo B. en W. stellen voor den heer W. Posf die in de vergadoring van 24 April jl. eervol ontslag verkreeg nis havenmeester, met ingang van 1 Juli e. k. een pensioen uit de go* meentekas toe te kennen van f 300 'sjaars- B. en W. stellen voor goed te keuren, dat door J. Brouwer Az. wordt aangelegd een straat als oostelijke verlenging van 6e BierHootsteeg, ter lengte van 32.25 ki en ter breedte van 3.50 M., en voorts om van genoemden J. B,, voor de geroeeM® voor de som van fl.aan te koopen een zuidelyke strook grond van het perceel ka daster sectie A, no. 4400 ter breedte vao 3.50 M. en ter lengte van het oosten naar he( westen, om te dienen als straat, waarop Tv 1 Tink: 0o werk selaai getog geen Er v 425 toors De frijvt Het ;daarl leors

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2