Landbouw en Yeetcelt, STADSNIEUWS. YL AARDINGEN. MAASSLUIS. SPORT. gelukkig vooruitgaand. Houdt deze aan dan zal H. M., om weer geheel op krachten te komen, een tjjdlang buitenslands vertoeven. Uit Diez a/d. Lahn wordt aao de sFift. Ztg." gemeld, dat Koningin Wslhelmina en de Koningin-Moeder tegen einde luni opliet kasteel Schaumburg verwacht worden om daar verder den zomer door te brengen. Prins Hendrik der Nederlanden heeft aan het Hoofdbestuur der Verteniging voor Volks sanatoria doen weten, dat Z. K. H. geen gebruik zal maken van de uitnoodiging tot bijwoning van de plechtige opening van het Volkssanatorium te Hellendoorn door H. M. de Koningin-Moeder op 30 Mei a.s. Buitengewone ambassade. De vertegenwoordigers van H. M. de Koningin by de kroning van den koning van Spanje zijo te 's-Gravenhage teruggekeeid. Arbitragehof. Ter afdoening van administratieve zaken vergadert a.s. Woensdag de vaste Raad van Beheer van het Arbitragehof. Corps diplomatique. De Perzische gezant bij ons Hof ging gisteren naar Brussel. Vandaar gaat hij naar Contrexéville, waar de Shah van Perziè ver blijf komt houden. Mgr. Tarnassi. f By den tydelyken zaakgelastigde van Z. H. den paus bij ons Hof zijn bezoeken van deel neming afgelegd door de hoofden en andere leden der legauën te 's-Gravenhage en den minister van buiteniandsche zaken wegens den dood van den pauselyken vertegenwoor diger mgr. Tarnassi. d'ere leden. Over de vraag welke qualiteit dit zevende lid als vakman zal moeten bezit ten, kan de Min. geen nadere mededeelingen doen, daar het de voorbereiding der benoe mingen zou belemmeren. Bond van Distillateurs. De «Bond van Distillateurs" heeft zijn jaarljjksche algemeene ledenvergadering ge houden te Rotterdam. Uit het jaarverslag bleek, dut de Bond zich in fhnkeu bloei mag verheugen en G3 leden telt. De heeren R. M. A. van Gent en C. van Lede werden als bestuursleden herkozen. In de plaats van den heer I. C.H.Kramers, die om gezondheidsredenen niet voor een herbenoeming in aanmetking wenschte te komen, werd gekozen de heer G. J. Wouter- lood, te Schiedam. Bespioken werden onderscheidene grieven en bezwaren legen de bestaande wet op het gedistilleerd en tegen de fiscale verordeningen, waarover een langdurige gedachtenwisseling gevoerd werd. Onze oorlogsvloot. Blijkens bij; het Dept. van Marine ont vangen bericht is Hr. Ms. instructieschip N a u t i 1< u s, onder bevel van den kapt.-luit. ter zee P. C. Swaan, 24 dezer van SauH Cruz de Teneriffo vertrokken. Audiënties. De audiëntie van den Minister van Oor log zal op Donderdag 29 dezer niet plaats hebben. De Panther. De heer M. von Loehr, consul van Duitsch- land te Rotterdam, bood Zaterdagmiddag een officieel diner aan aan den korvet-kapitein Eokarmann, commandant van de aldaar aan gekomen Duitsche kanonneerboot Panther en zijn officieren. De buitengewone gezant bij ons Hof en gevolmachtigd minister van het Duitsche Rgk, graaf von Pourtalès, zat mede aan. Des avonds was het feest in de Witte de Withstraat door de Duitsche kolonie aange boden aan de officieren van de Panther, waarop de gezant en de consul verschenen. Heden worden er contra feestelijkheden aan boord van de Panther gegeven, waartoe ook de dames en heeren van de Duitsche kolonie te Rotterdam zijo uitgenoo- digd. Woensdagochtend vertrekt de kanon neerboot naar Dusseldorf. De vorige week hebben de leden van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland, verge zeld van den griffier, een tocht gedaan langs de Gouwe, ter bezichtiging der werken aan dat vaarwater. Tweede Kamer. Invoering der "Woning- en Gezond heidswetten. In zijln antwoord op het afdelingsverslag betreffende dit wetsontwerp betoogt de Mi nister van B i nneul andsch e Zaken dat hij toegeeft dat het op zichzelf gewenscht zou zijn in den gezondheidsraad de uitnemendsle talenten, die ons volk op hygiënisch, me disch, pharmaceutisch, chemisch, bacteriolo gisch, technisch en juridisch gebied bezit," plaats te doen nemen, maar dat hij van oor deal' is, dab men, om dit doel te bereiken, met jaarwedden van f 5'f0 meer, dab is van f 4500, toch op verre na niet zou uitkomen. Waar de leden van den Raad van State en van den Hoogen Raad een jaarwedde van f 5000 genieten, de leden van de Algemeene Rekenkamer, en alzoo van een hoog college van Staat, geen hooger jaarwedde dan f4000 ontvangen, scheen op zichzelf een jaarwedde van f4500 en f 4000 voor den voorzitter en de leden van den gezondheidsraad geen te lage bezoldiging. Waar in den laatsten tijd de vraag opkwam, om allereerst de jaarwed den aan de lagere betrekkingen verbonden, iets hooger op te voeren, kan niet tegelijker tijd gedacht aan het op hooger peil zetten van. de jaarwedden der hoogce betrekkin gen- Van persoonlijke toelagen is de Minister in bet algemeen geen voorstander. Slechts dan acht hij ze gerechtvaardigd, indien de gewenschte persoon, in zïjta. tegenwoordige betrekking een iets hoogere jaarwedde genie tende, doch de aanvaarding van het lidmaat schap van den raad of van de betrekking van inspecteur in jaarlijksch inkomen zou achteruit gaan. Geleidelijke klimming van jaarwedden is tot dusver bij geen enkel col lege van Staat-ten onzent ingevoerd en de Min. zou niet gaarne een eersten stap zetten op een weg, die heb budget voor zijn depar tement ten slotte aanmerkelijk zon bezwa ren. Verder betoogt de Minister dat de leden van den raad, wat den grondslag der bezol diging betreft, op voet van gelijkheid moe ten 3taan en dat uit dien hoofde alle aanlei ding ontbreekt om bet zevende lid, dat noch voorzitter, noch secretaris, noch hoofdinspec teur zal zijn, lager te bezoldigen dan de an- A1 ge meen Nedorl. Verbond. Zaterdag had te Dordrecht een vergade ring plaats van heb Algem. Ned. Verbond, geleid door prof. H. Kern. Uit het verslag van mr. W. de Ridder bleek, dat inkomsten en uitgaven elkaar dekken, als 'het nog verschuldigde inkomt. De begrooting over 1902 gaf als saldo ruim f 1000, welk bedrag echter voor de afdeelin- gen is. Do penningmeester gaf het denk- beold van het benoemen eener commissie in overweging, die bijdragen int, waarmede mo gelijke tekorten gedekt worden of een kas gevormd wordt voor buitengewone uitgaven. Op voorstel* van den heer De Kanter van D'ordreckt weid het hoofdbestuur opgedra gen die financieele commissie samen te stel len. Middelen om nieuwe leden te winnen, werden eveneens besproken. De secretaris, de heer Kiewit de Jonge, deelde mede dat ruim 400 leden dit jaar be dankt hadden, wat bij wijt aan onverschil ligheid. Toch zijn er meerderen bijgekomen, die de verhoogde contributie betalen, ter wijl in het buitenland de sympathie voor 't Verbond' toeneemt, wat bleek uit brieven uit verschillend© oorden o. a. uit Amerika van Edward Hale. Na bovengemelde vergadering had groep A een vergadering. Do secretaris mr. H, J. M. Tijssens gaf verslag over hot afgeloopen jaar, waaruit -bleek, dat de groep thans 1833 gewone, 196 beschermend© leden en 17 be gunstigers telt, iets minder dan het vorige jaar. Tot leden van het groepsbestuur werden gekozen prof- dr. H. Kern, C. van Son, P. J. de Kanter, prof. di*. H. J. Galles, prof. dr. J. Woltjer en prof. dr. J, W. Muller. De heer Kiewiet de Jonge gaf nog eenige mededeelingen over het optreden van het Verbond. O. a. werd' hierin het volgende gemeld Een Duitscher, dr. Valentin, heeft in een tot twee maal toe zeer verspreid boek de on juiste en partijdige meening verkondigd, dat het Hollandsche element in Zuid-Afrika weinig vertegenwoordigers lieeft en het Duit sche veel meer Zulk wanbegrip moet be streden worden. In no. 9 van d'e Vlug schriften van het Verbond zal dr. Colen brander met geslachtslijsten aantoonen, dat de Holl. families tot voor de komst der En- gelscken aan de 'Kaap, 'Zuid-Afrika bevolk ten en dat dientengevolge het Holl. element het grootste is't D'Uitsche juist in do laat ste plaats komt. Medegedeeld wordt nog door den secreta ris, dat er een propaganda-geschriftje zal verschijnen, waarin het doel van het Ver bond zal worden uiteengezet. Een dergolijfco vennootschap zal dan ech ter moeten voldoen aan dezelfde voorwaar den als door de Borgtoclitenwet zijn gesteld ten aanzien van de borgstelling van naam- looze vennootschappen voor het beheer van rijksambtenaren. Dientengevolge zal zij, alvorens als borg te worden toegelaten op den voet der artt. 8 en 9 van de Borgtoclitenwet, een waar borgkapitaal' moeten verpanden tot een be drag van ten minste één vijfde van de totale som waarvoor zijl borg wonsclit te stellen en van vijftig duizend gulden als minimum. („St.-Ct.") Drankbestrijding. Op uitnoodiging van het hoofdbestuur van den Volksbond, Vereeniging tegen drankmisbruik, zullen de heeren mr. E. W. J. G. Snijder van Wissenkerke, te Wasse naar en A. van der Voort Az., te Haarlem, in de maand Augustus een reis ondernemen naar Zweden en Noorwegen, ten einde de al daar toegepaste, bij de wet geregelde stelsels van drankbestrijding te bestudeeren. Ned. Nat. Ver. van werklieden. Blijkens het jrarverslog in de gewone zomervergadering van de Nederlandsche Na tionale Vereeniging van Werklieden doos den voorzitter JhF. Mr. W. Six uitgebracht, is het ledental tot 280 gestegen. De voor zitter gaf namens de leden in gevoelvolle woorden zjjn vreugde te kennen over het hei stel van H. M. de Koningin. Finantlcel Nieuws. De Zaterdag te 's-Hortogenbosch gehou den algemeene jaarvergadering der Noord- Brabanbsche Bank heeft de aanneming van de balans aangehouden. Do opengevallen pl-aats van commissaris Den Bosch is niet aangevuld. De betaling aan de crediteuren is gestaakt, hangende do procedure. Het personeel' is zooveel mogelijk afgedankt. Algemeen Kiesrecht. Naar „Het Volk" meldt, is in d'e Woens dag gehouden vergadering van liet uitvoe rend comité van het Ned. comité voor alge meen kiesrecht omtrent de aanstaande actie het volgende besloten a. Vergaderingen zullen achtereenvolgens worden georganiseerd in Friesland, Gronin gen, Drente, Overijsel, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Limburg. Het uitvoerend comité vertrouwt in begin Juli met de voorbereidende werkzaamheden gereed te zijn. b. Den personen, die in de bovengenoemde plaatsen zich beschikbaar hebben gesteld, zal verzocht worden, de noodige gegevens omtrent zaal huur, publiciteit enz. in de ver schillende provinciën te verzamelen. c. Aan da verschillende sprekers zal ver zocht worden op te geven op welke Zonda gen in Juli en Augustus zij zich disponibel kunnen stellen en zoo noodig welke andere dagen. d. Een manifest zal opgesteld; worden en half Juni worden verspreid. e. Alle Kamerleden, van wie men 'weet, dat zij vóór algemeen kiesrecht zijn, zullen uitgenoodigd worden op de te beleggen mee tings als sprekers op te treden. fIn de bladen zal een oproep verschijnen, vanwege het uitvoerend comité, waarin ver zocht zal worden aan allen, die de beweging willen steunen, daarvoor bijdragen toe te zenden. Borgstelling door naamlooze vennoot schappen. Do Min. van Kin. maakt békend, met het oog op de gevallen, waarin de bepalingen der Algemeene Wet van 26 Augustus 1822 („Stbl." no. 38), ten aanzion van borgstel ling voor belastingschuldigen, aanleiding ge ven om zijn beslissing in te roepen, dab hij in beginsel bereid is ook naamlooze vennoot schappen als borg toe te laten. Een hulde. In de „Medische Kroniek" in het „Han delsblad" kwam Zaterdag j.l. een artikel voor van de hand van dr. M. W. Pijuappe., waarin deze nog eens herdenkt het feest den 17n dezer ter eere van dr. Vaillant gevierd. Wij nemen er het volgende nit over „Het was een goed, een opwekkend feest dat op den 17en 'te Schiedam gevierd werd," zoo vangt de schrijver aan. „Ik had er de gansche geneeskundige we reld wel bij willen hebben. Want er gaat kracht uit van zulk een plechtigheid. Wie daar den jubilaris zag staan, gezond en flink, vol frischheid nog na zestig jaren praktijk, wie hem daar zag.geeërd door zijn stadgenoo- ten en sijm ambtsbroeders, van heinde en ver, moest vertrouwen krijgen in het leven, lust en opgewektheid om den strijd te blij ven strijden, met zulle een prijs in het ver schiet. Welk een zogen, zoo zijn leven te mogen besluiten." „Ik heb zelden, misschien nooit, bij een feest als dit, waar het gold een ambtsbroe der te huldigen, eoo volmaakt juist den toon hooren treffen, als ik het thans hoorde van dr, Halbertsma, die namens vrienden en ver eerders heb huldeblijk aanbood. Geen ijdele verheffing, alsof de aarde nooit een ander van deze waarde had aanschouwd, maar ook geen familiariteit, als sprak men op een hui selijk feestje tot zijn gelijke. Een vol besef van den ernst en do koogo beteekenis van dit feest, een hartelijk, eenvoudig vrienden woord van den jongere die, al .jaren lang, den grijsaard als een vrend had' leer on lief hebben, maar die nooit vergeten heeft dat de man, die door zij'n warm© belangstelling in wat, naar den geest der tijden, het hart van dien jongere bewoog en door zijn frisscke opgewektheid' der jaren, die hij torste, niet liet merken, toch zijn meerdere bleef. Har telijk, maar eerbiedig tevens was het woord dat Halbertsma sprak. „Wij bewonderen en voreeren u, en wij' bluffen op als den waren medicus van vroegeren tijd". Dat is het wij zijn trotsch op dezen man. Op hem en op de enkelen van zijn tijd, die ons nog gebleven zijn, op Homoet en De Man en Blom Coster. Maar op Vaillant nog het meest misschien. Want wij kennen lxem zoo goed. Hij is waar wij zijn en hij doet mee in alles dat ons warm maakt. Geen algemeene vergadering van onze Maatschap pij van Geneeskunst is denkbaar zonder hem. En als hij daar zit in ons midden, niet als iemand die nog met geweld mee wil doen en alles beproeft om zijn ouderdom te doen vergeten, maar als de man, die wel wil' weten dat hij oud is, maar die toch mee is blijven leven, een vader onder zijn kinderen, dan wijist men elkaar de sympathieke figuur en verheugt zich en is er trotsch op dat hij bij ons hoort. Op het diner van den eersten dag, een toonbeeld van rumoerigheid, als alle eti quette verboden is, en een toost niet wordt geduld voor iemand die werkelijk wat oud is, en niet veel velen kan een maaltijd om or te Vluchten zit doctor Vaillant steeds aan tafel, als een model van behage- lijke mistigheid, even genoeglijk als thuis aan zijn middagdisch en wordt hij al jaren lang een intieme aardigheid, die ik hier wel verklappen mag onveranderlijk ze ventig jaar. „Mijne Heeren, ieven onder ons een lijntje op mijnheer Vaillant, die vandaag toevallig weer jarig is. Net zeventig." Nu weet men het wel, maar een. tijd geleden waren er altijd die er inliepen, „Dat is kras, dat had iik toch niet gedacht!" "Want het scheen indexdaad niet onmogelijk. De meer dan tachtigjarige is nog dezelfde, al lange jaren her." Vorder gaat schrijVor voort: „Maar daar staat hij!, Vaillant, heerlijk exempel van den geneesheer van lang ge leden Een man van invloed en beteekenis in de stad zijner inwoning, een van de eersten, tegen wien men opzag. Beminne lijk en 'hartelijk voor ieder, en geen die hem vreesde. Maai- iemand toch, die boven zijn patiënten stond. Kinderen en convoudi- gen van harte begroeten hem waar hij gaat, zeker van oen vriendelijk woord terug, en die bezwaai-d is, mot meer dan lichamelijk lijden soms, vindt zijn deur voor zich ge opend. Zijn woord en zij'n raad weegt, want hij heeft meer geleerd en gezien dan een an der en in wat hij zegt wordt berust, omdat men dat hoofd en dat hart vertrouwen kan. Kan, maar ook wil' vertrouwen. Geen enkele dio er ook maar aan denkt of er behoefte aan heeft zijn oordeel in modisclio zaken te doen gelden tegenover dat van een man, die zijn gansche leven lieeft gewerkt en nage dacht om het recht te hebben vertrouwen te eisclien in de kennis, die hij bezit, maar die de ander niet bezitten kan." Een Van do jongere drukte bij het af scheid den grijsaard do hand en zeide dat liij niet hopen durfde zoo lang te leven als hij en zooveel te kunnen bereiken. „Och jon gen", was het beminnelijk antwoord, „ik heb mijn best gedaan en gedaan wat ik kon, dat moet .jo ook doen. Leef deugdzaam en goed en werk hard, dat is heb beste middel' om het lang vol te houden en zeker om tevreden en dankbaar te kun nou zijn, als het eind ge komen is". „Laat hij dab gezegd liebhen tot ons allen," zoo eindigt dr. Pijnappel zijn artikel, „de waardige oude nian, wiens naam een heer lijk symbool' was voor zijn arbeid en zijn sbroven, zijtn lieelo lange leven door! Maal laat hij ook blijven in ons midden, zoo lang hem do kracht gegeven is, en nog vele jaren zijn zeventigsten verjaardig komen vieren op den eersten dag van de algemeene vergade ring." It.-K. Volksbond. Gisteravond was de zaal van de Officieren- Vereeniging stampvol met leden en genoo- digden van den R.-K. Volksbond. Eerst bracht het muziekkoips eenige num mers ten gehoore, waarna de voorzitter het woord nam en mededeelde dat de afdeeling het jaarfeest van de encycliek met bijzondere voldoening vierde omdat het Mei-feest der Katholieken vooruitgaat, terwijl dat der so cialisten achteruitgaat, maar voorts ook omdat het het jubeljaar van Leo XIII is en de Koningin, die wij beschouwen als onze we reldlijke moeder, hersteld is. Spr. deelde mede dat het bestuur namens de afdeeling Schiedam van den R. k. Volks bond, in feestelijke vergadering bijeen ter herdenking der encycliek, H. M. met Haar herstel heeft gelukgewenscht, waarop een telegram van dankbetuiging was ontvangen. Vervolgens wees spr. er op dat het geen wonder was dat de zaal zoo bezet was nu pastoor Lans zou spreken. Daarna werd weer een nummer muziek gegeven, gevolgd door de uitvoering van de liederen waarmede de prjjs was behaald door St. Cecilia. Wederom nam de voorzitter het woord om hulde te brengen aan het zangkoor en den directeur, den heer Den Draak een krans over te rijken, waarop in geestige bewoor dingen door deze werd bedankt terwijl hij het koor opwekte zyn best te blijven doen. Nu betrad de heer M. J. A. Lans, prest dent van het seminarium te Warmond, in costuum en dragende de twee pauselijke ordeteekenen, het spreekgestoelte en las een welklinkende, kernachtige rede voor, waarin hij ook zijn verblijf alhier herdacht en sprak over de «wonderbare grootheid van Leo XIII, waarvan, als van Paulus, kon gc-zegd worden hjj is in zijn zwakheid steik. Om dit nader daidelyk te maken schilderde spr, den tijd toen aan den paus, Pius IX, liet weteldlijk gezag werd ontnomen, waardoor hjj en zijn navolgers gebonden werdeu aan «het Vat! caan en den tuin". Spr. wijst er op dat Pius IX aller hart naar den Heiligen Stoel had getrokken, dat Leo XIII aller geest er heen trok en deze alleen reeds door zijn laakte encyclieken «Rerum novaium" en «graves de commani zei" zich een onsteifelijken roem had ver worven. Bij de viering van zijn 25-jarig pausschap hadden alle vorsten, behalve Italië, hunne afgpzariten gezonden om hem eer te bewtjZ' n Later zal men kunnen zeggenLeo XIII heeft door zedelijke macht de Katholieken en niet-Katholieken kunnen overwinnen. Met een woord van opwekking voor 'de Keik sloot spr. zijn herhaaldelijk door applaus onderbtoken rede. De heer Van den Berg, kapelaan, dankte spr. voor zijne woorden en zeide dat «mon seigneur Lans", hoe hoog hjj ook zou gesteld worden, voor de Schiedammers zou blijven «pastoor Lans", die hem met dien titel alhier hebben ieeren liefhebben en waardeeren. Hij bood hem aan het eere-lidmaafmhap van den bond en verzocht hem het teeken hiervan naast zjjn ridderkruisen te willen diagen. Na een woord tot afscheid van den voor zitter ging de vergadering uiteen, terwijl velen nog even van de gelegenheid gebruik maakten pastoor Lans als ouden bekende te begroeten. een jongen die uit een door hem gevonden portemonnaie het geld had weggenomen en de ledige portemonnaie aan den eigenaar teruggegeven met de mededeeling dat hij hem zonder het geld er in had gevonden. liet bleek op het politie-bureau echter dat hjj het geld nan zjjn moeder had gegeven, die het nu op aanmaning der politie naar het bureau bracht. Zondagmorgen zijn aangehouden F. S, J. J. G. en J. K., die het personeel der branderjj van den heer Ris aan de Korte Haven hadden mishandeld, omdat hen daar geen jenever werd gegeven. Na vei hoor zjjn zjj weder op vrije voeten gesteld. Tusschen J. v. D. en E. v. D. ontstond gisteravond laat in de Plantage een gevecht dat tengevolge had dat hun beider kleeren werden geschemd en beiden wonden bekwa men, terwijl zij ten slotte nog een bloemperk beschadigden. Wevellde en Yorkoclite onroerende goederen. Verkocht 24 Mei, Notaiissen II. B. E. Blaisse te Schiedam en W. J. Drooqleever Fortuijn te RoUoidam. Een woonhuis, verdeeld in beneden- en bovenwoning en open plaats, nan de Lange Haven no. 96, groot 1 are en 6 centiare. Een woonhuis, verdeeld ia beneden- en bovenwoning, naast voorgaand perceel, Lange Haven no. 94, groot 93 centiare. Beide woonhuizen in 1 perceel geveild voor f3850. Opgehouden op f 7800. Notarissen: Mrs. de Kuijper en Minderop te Rotterdam. Een pand, bestaande in werkplaatsen, bovenhuis, kantoor, open plaats en erve, aan de Lange Haven no. 68, ter grootte van 1 are 96 centiare, in veiling f3500, daarvoor verkocht. Op Zaterdag 7 Juni 's namiddags to half twee zal door B. en W. alhier ten Raadhuize worden aanbesteed liet bouwen van zes leer- lokalen tot uitbreiding der en verbouwing van do school 'aan den Brookweg. Bestek, ©koning enz. liggen ter kennisnoming op het bureau van gemeentewerken en zijn a 2 verkrijgbaar gesteld. Aanwijzing Vrijdag 30 Mei en Dinsdag 3 Juni voorn, half elf en elf uur. De Directie van het Postkantoor alhier maakt bekend, dat voortaan gelegenheid zal bestaan om des avonds ten 6.30 uur, laatste buslichting aan het Postkantoor, correspon dentie te verzenden naar Rotterdam. De collecte aan de huizen voor de Diaconie- armen heeft opgebracht de som van f 378.48, 'Met het oog op het spoedig in zee gaan der visschersvloot zal Zondagmorgen a. s. een bidstond gehouden worden in de Ned. Herv. Kerk alhier. 'Heden morgen te 0 ure hadden twee buurvrouwen in het West-Nieuwland een hoog loopende twist, tengevolge waarvan m van beiden met een stoffer een groote raft insloeg en zich daarbij een ernstige verwon ding aan de hand toebracht. 'Een bewoonster van de 3e Nieuwland- steeg heeft bjj de politie aangifte gedaan, dat er Zaterdagavond uit hare woningeenig goud en zilver ter waarde van f 300,is ontvreemd. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan ondeistaandë adressen: Een zakje, inhoudende f 0.22, bij T. Brand, 6 e Achtersteegeen kindersehort, bij D'. v. d. Windt, Ged. Bi'ersloot 102; een gouden oorbelletje bijl A. Vogol, Schiedam- sche weg 9een koralen ketting met gouden sluiting bij C. van E verdingen, 6e Achter- steeg; een paar zwarte .kousen bij J. de Ligt, Wilhelminastraat 54; een vrouwen zak, inhoudende een zakdoek en een porte monnaie, bijl J. v. d. Heul, Ecndrachtsfcraat 58een lap sckortenbont, bij, K. van Min nen, Krugerstraat 48. Wij vernemen van de Directeur van «Schie dam Vooruit" dat de firma S. M. de Hoop Zoon een fabriek van essencen zal vestigen in het pand Noordvestsingei 91. Het personeel der gasfabriek heeft zich Zaterdagavond om 7 uur bij den directeur der fabriek aangemeld en hem bij monde van den machinist P. Groenendaal dank ge bracht voor de door hem begonnen proef tot invoering van Zondagsrust van het personeel. Met ingang van 1 dezer is de heer K. K Buscliman alhier, klerk der post. en tel- klasse bevorderd tot klerk 1© klasse. b ui i n i I'll Men deelt ons mede 'De Fransche ©n Belgische grenzen, word» binnenkort geopend voor jong Nederland"3 fokvee. (,,Vad. Door de politie is Zaterdag aangehouden Universiteits-roenuedstrijden. Reeds vroeg in den morgen was er gisF ren een buitengewone levendigheid aan Zwet" en geen wonder, dien middag zoudf° or de univexsiteits roeiwedstrijden word» gehouden. Tegen heb uur dat zij een aanvang zoud» nemen was 't er dan ook stampvol van ri tuigen en wandelaars, die zich uit versCJ, lende steden, doch voornamelijk uit De 1 Schiedam pn Rotterdam, naar hot kamp -r rein hadden begeven, In de nabijheid van het eindpunt, hij Zwet" jwas do drukte van het verkeer, "0° overzetveeren en sloepen, zeer gioöt, vroolijke deuntjes klonken over het wa tervvijll er een menigte plelzierjacktcn f-

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2