BEURS VAK AMSTERDAM. SPOItT. .Gemengd Nieuws. ïïis-czDi'ïïen Hededeelingen. Laatste Nieuws. Ilandel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. I i he sal tie ijn en lat tie en en 1U, tie Zftl )m le en fte hy len ies len ie- eld ien ing en, ek ing ge ien elt, Ide m- •n& sad ich em mn liet als ad. in- jor en en. is ire, ich die aan tpel ood zijn be- ;en, ichi bun erd. ijkt pen nen oot* lite, i en bij X ia idat het loor nen lac- irgd beel leg' km* sterdam bereikt by de uitvoering van de ïGötterdiimmerung" door de Wagnerver- eeniging onder de eminente leiding van den lieer mr. Henri Viotta. Het orkest van het concertgebouw te Amsterdam handhaafde zijn tot ver over de grenzen bekende be roemdheid door een uitmuntende -wedergave van het zware muziekdrama. Hierna moet genoemd worden de heer Alois Burgstalier uit Fiankfort a/M die tooude een Siegfriep bij uitnemendheid te zijn, eri mej, Plaichinger uit Berlyn, die vooral in de tweede acte, waar zij den betooverden Siegfried wil herinneren van hun huwelijk een voortreffelijke Biunhilde was. Ook van mevr. Verhunk uit Breslau (Gertrude) ging een ongekende bekooring uit om haar zang en spel. Haar broeder Gunther (Weber uit Darmstadt) was ook zeer mooi ofschoon nu en dan de ontwikkeling van zijn stem wat weinig uitkwam. De heer Elmblad als Hagen, moge in zijn donkere stem iets hebben dat aan schorheid doet denkeo, zjjn dictie eu actie waren uitnemend mooi. Aan zijn slechts zeer kort optreden als Alberich, Hagen bezwerend te zorgen dat de uring" in hun macht komt, wist de heer Cail Nebe, uit Berlijn, een bizondere betee- kenis te geven door zijn prachtige dictie. Mevr. Gelier-Wolter uit Berlijn was evenals mevr. Leonie Viotta-Wilson uit 's Graven- hage, die op waardige wijze debuteerde, een zeer verdienstelijke Norn (nimphen die de levensdraden spinnen), terwjjl mej. Minnie Nasi uit Dresden beter als "Wogliude, een van de Rijndochters die wij in den Rijn zien zwemmen, dan als Norn voldeed. De andere twee Rijndochters mej. Sophia David uit Keulen en mevrouw Gelier voi no den als Wellgunde en Flosshilde met haar een machtig mooi trio. Doch nog eenmaal moet mevr. Geller- Wolter genoemd worden, als de walkure Waltraute, die zy prachtig gafde walkure die Brunhilde, die eens de eerste onder hen was, komt waarschuwen voor het bezit van den rring" en als deze weigert er afstand van te doen in wanhoop voor de goden door het luchtruim rijdt, terwijl wy den donder hooren rollen en den bliksem zien flitsen. Ten slotte nog een woord van hulde aan het mannenkoor gevormd uit heeren diletlan- tanten en aan den heer Molkenboer door wien de kleedjj en wapenen zijn ontworpen. Ook liet mooie decoratief en de uitstekende lichteffecten brachten de gewenschte vol maaktheid aan. Zooals gezegd alles werkte samen om het geheel volkomen te doen slagen en al is het volkomene nog niet bereikt, de veronder stelling is niet gewaagd als wy zeggen nooit zal een uitvoering het volkomene zoo nabij komen als deze»GöUer<)iimmerung"-opvoe!ing onder leiding van den vooral als Wogneriaan niet genoeg te waardeeren landgenoot, den heer mr, Henri Viotta. Gistermiddag hadden op den Rijn bij 'sMolenaarsbrug de voorwedstrijden van sllollandia" plaats. Het weder liet niets te wenschen over. In eerste heat, sJonge Twee", te afdeel., startten Laga (Delft) Amstel en Nereus (Amsterdam). Laatgenoemde vereeni- ging won in 8 min. 51 sec.tweede was Amstel in 8 min 53 3/5 sec. Laga bleef ver achter. In de tweede afdeeling won Njotd in 8 min. 55 sec., gevolgd door Willem III in 8 min. 55 sec. De Hoop (Amsterdam) verliest den strijd door het breken van een sliding. ïOude Twee" le afd. gestart »Nautilus" (Rotterdam) en De Hoop. De wedstrijd werd gewonnen door Nautilus in 8 min. 391/2 sec., in mooïen stijl. De Hoop gaf den strijd op. De 2e afd. ging tusschen de iDuitsche Turn- und Ruder Verein" en »Njord" en werd gewonnen door de Duitschers in 8 min. 54 sec., met 8 a 10 lengten voor Njord, die in 9 min. 21 2/5 sec. over de baan ging, zoodat in de beslissing komen Nautilus, Duitsche T. It. V. en Njord. De Amstel won daarna de jonge vier van Njord in 8 min. 1/5 sec. Triton kwam niet uit. De tweede afdeeling won Nereus van Laga, terwijl Maas niet op kwam. Hiermede waren goed geregeld de voor- wedstrijden afgeloopen. De beslissing gaat dus als volgt sjonge Twee" tusschen Nereus en de Amstel; sOude Twee" tusschen Nautulius en der Deutscher Turn und Ruder Verein Jonge Vier tusschen de Amstel en Nereus Te water gelaten. Hedenmorgen is van de werf der firma Rjjkie en Co. te Charlois met goed gevolg te water gelaten het s.s. Export, het eerste stoomschip der RotterdamLondon Stoom vaartlijn, directeur de heer L. Geuken. Het te water laten werd bijgewoond door den directeur en de commissarissen met hunne dames. Onmiddellijk naafloop werd het stoomschip naar het etablissement ïFeyenoord" gesleept, alwaar de volledige machineriën en ketels gereed staan. Over een maand zal bet stoomschip reeds in de vaart kunnen gebracht worden, terwijl in November het ss. Import derzelfde Iyn spoedig zal volgen. De kiel werd heden ge legd. van in Bazar, De Bazar, deze maand ten voordeele de kas der Vereeniging Biindenstichting ,u den Doele te Rotterdam gehouden, bracht ruim 18000 op, benevens nog f2000 welke aan inschrijvingen werden ontvangen De moord te Haarlem. Zooals gisteren in het kort is medegedeeld is te Ilaaiiem een eenzelvige en zonderlinge dame vermoordfreule P. van Weenen Douglas, De vermoorde blijkt reeds byna 75 jaar oud te zijn. Nooit ontving zij iemand en sinds jaren staat haar boeltje in kisten op gepakt op een paar dingen na, die het arm zalig ameublement uitmaakten van de kamer waarin zij vermoord is gevonden. Zij was blijkbaar van een lastig, knorrig humeur, wie haar op straat in den weg liep kreeg een stoot of een serie vloeken, waarom ze spottend ïvloekende rozeknopje" geheeten werd, Tot voor eenige jaren nog schijnt op haar zedelijk leven ook heel wat aan te mer ken geweest te zijri, zooals het »Hdbl," mede deelt. Van olies wat officieel was wilde ze niets weten; ze vroeg niemands hulp, maar wei- geide ook steeds eenigen ambtenaar, wien ook, te woord te staan. Zoo kreeg o. a. een kaartenrondbrenger voor de' volkstelling van een vorig jaar van haar te hooren dat zeer niets mee te doen wilde hebben, ze nam geen kaart aan, en weigerde opgaven tooi de invulling door den ambtenaar, Zy was ook bekend onder den naam van sjuflïouw Triptrap", welken bynaam zy te danken had aan haar eigenaardig trippelenden gang, omdat rij een weinig mank liep. Hare woning aan den llaamvest no. 9 stond in een roep van geheimzinnigheid, voornamelijk doordat de vensters waren dicht gespijkerd slechts zelden liet zij iemand toe, terwijl bakker en kruidenier geholpen werden door een nauwe deurkier. Nu en dan ging zij uit en trok dat alge meen de aandacht door haar vies en onzinde lijk uiterlijk, en hare ouderwetsche kleeren. Toen gistermorgen omstreeks 71/2 uur de bakkersjongen en toevallig gelijkertijd ook de melkboer kwam om het vrouwtje van het noodige te voorzien, bemerkten zy tot hun groote bevreemding, dat de voordeur openstond, een feit, zóó buitengewoon, dat dit hun bijzondere opmerkzaamheid en ze kere ongerustheid opwekte. Men ging naar binnen en vond te midden van bergen papier in de achterkamer links van de gang het vrouwtje liggen, achter over, gedeeltelijk ontkleed, dicht by plekken bloed. Het vinden van twee soorten bloed wordt verklaard uit het feit, dat de vermoorde altyd een groot mes in bed by zich had, waarmee ze dan den aanvaller zou hebben verwond. Er is echter geen bloedspoor by de voordeur gevonden, tervvyl de dadei(s) toch langs dien weg heengegaan schynt te zyn. Volgens een ooggetuige moet bij de huis zoeking in het perceel aan de Raamvest een aenzienlyk bedrag aan geld gevonden zijn. Niettemin had de vermoorde nog den vori- gen dag aan den aannemer Romijn, die de schutting naast haar huis had opgetrokken, verklaard, dat zij zijn rekening k f250 niet kon voldoen, wyl zij geen geld in huis had. Zij bestelde hem toen tusschen 5 en 6 uur Vrydagvvond. In het huis werd gevonden, of is achter gebleven, de hark en de jas van den tuinman, die eenige malen per week kwam om haar tuintje in orde te houden. Deze werd gisteren reeds door de justitie uil Schalkwijk ontboden naar aanleiding van een mededeeling van de werkvrouw, dat deze tuinman haar gezegd zou hebben dat ze Vrijdag niet behoefde te komen, hoewel het slachtoffer haar had aan genomen. Verdronken. Donderdagmiddag geraakte een 5-jarig kind van A. Boukes te Wyckel (Fr.) in een on bewaakt oogenblik in een sloot, die om het huis loopt. Toen het werd gevonden waren de levensgeesten reeds geweken. 80 .-ent per regel, Aan list Bureau van da SOHIEDAM- SOHE COURANT worden AUVERTBN- TIEfN ter plaatsing aangenomen voor allo Binnen- en Buis-enlandscho Dag en Weekbladen. GEMAKYan een advertentie, welke men in verschillende Couranten wensdht ge plaatst to hebben, is slechts één afschrift noodig. Men heeft slechts étéoe rekening. De kos ten zijn niet hoog er dan bij eigen in zending. Vermist. Sedert Dondermiddag G uur wordt te Dor drecht waar het op het oogenblik kermis is, vermist een 6-jarig knaapje, F. V., woonachtig Riedyk no. 12. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen. Het signalement van het kind luidt: ge stalte kort, haar kort en donker blond, wenkbrauwen idem, oogen blauw, neus en mond gewoon, aangezicht en kin rond, kleur bleek, draagt een tand in de bovenkaak zichtbaar vooruit, gekleed met blauw fiu- weelen muts, gestreept katoenen pakje, korte broek, blauwe kousen en rijglaarzen met koperen knoopjes. Sedert Woensdag is te Groningen vermist de 14-jarige bakkersleerling G. P. Men ver moedt dat hy zelfmoord heeft gepleegd, waarschijnlijk door verdrinking. Zyn signalement luidt: blond haar, met lichtgi ijzen kiel, blauwfiuweelen pet, don kere broek en lage schoenen. De commissaris van politie aldaar verzoekt inlichtingen. Bij do acte-examens voor onderwijzers L. O. te Delft is geslaagd mej. C. C. Yersluijs, alhier. Ben koning ah schutter. Koning Victor Emanuel van Italië moest dezer dagen een schuttersfeest te Rome openen. De drie schoten, waarmede de koning de plechtigheid pleegt in te wyden, worden gewoonlyk als treffers aangegeven, zoo niet aile drie, dan toch minstens een paar. Victor Emmanuel toonde zich echter boven zulke conventioneele leugens verheven. Toen zijn eerste schot het beste punt, 3, kreeg, zeide hy lachend: Dit is hoogst waarschijnlijk niet van my." By het volgende schot werd op de sch'yf het cyfer 2 aange wezen. »Ook dat is niet van my", meende de koning maar toen bij het derde schot een poedel bericht werd, zeide de koning zeer tevreden nMyne heeren, dit schot is eindelyk van mij, want in langen tijd heb ik geen geweer in handen gehad." Kamers van Koophandel en Fabrieken. De aangekondigde vergadering van afge vaardigden van de kamers van koophandel ten Stadhuize van Amsterdam onder leiding vaa den heer August Hendricks werd byge- woond door 80 afgevaardigden van 45 ka mers. Door 5 kamers werd een betuiging van instemming met de circulaire van 2 dezer betuigd. De Voorzitter herinnerde eraan dat het schema 1898, waarin een reorganisatie der Kamers aan H. M. de Koningin werd aangeboden geen succes had, maar'tcomitó van voorbereiding meende toch niet te mogen rusten en stelde daarom een bespreking eener motie voor, waarin verklaard wordt dat de tegenwoordige regeling der kamets van koop handel niet voldoet aan de eischen eener van overheidswege ingestelde vertegenwoor diging van handel en ny verheid. Voorts wordt de wensch uitgesproken dat een regeling getroffen worde waarbij de ondoeltreffende regeling van het kiesrecht wordt herzien, aan de kamerbestuursbevoegd- heden worden verleend, de gelegenheid wordt geopend voor de Kamers dat zij ook door steun uit 's rijkskas de beschikking over voldoende middelen verkrijgen en regelen worden gesteld voor samenwerking der Kamers. De onderdeden en de consideranse der motte is gering gewjjzigd aangenomen. benoeming in beraad te moeten nemen. Aan de heeren Rink en Lely zal van hunne be noeming kennis worden gegeven. Het Bestuurslid mr. Ph. de Kanter sprak hierna over j>Ai menzorg". Sprekers doel was om de afgevaardigden wat warmer le maken voor da wenscheiijkheid en noodza kelijkheid van wettelijke regeling van armen zorg en daarvoor propaganda te maken. Hij wilde trachten dit doel te bereiken door een beeld te geven tan den bestaanden toe stand, door aan te toonen hoe wij onze armenzorg plegen, om daarna te wyzen op het ideale van armenzorg hoe dit ideale beieikt zou kunnen worden. Naar aanleiding van het voorstelmr. De Cantor werd het debat gevoerd door mr. Goeman Borgesius, Dr. Ruysch en mr. Dolk, allen uit Den Haag. Deze gedachtenwisseling zijn geen monde linge bestrijding maar een wederkeerige aanvulling en onderlinge opwekking tot het inleiden eener campagne in de kiesveree- nigingen ten gunste eener herziening van armenzorg. Dr. Ruysch zal einde des jaars het pre- sidum der vereeniging nederleggen. ZlTERDAG 31 MEI. $taatslecntngen, pCt. Nederl. N. W. Sch. Gert. 2% 30 Mei. 31 Mei. midden tauucttetk lito Obi. iito Cert. 83 V, 90% 05 84'/, 953/4 8411/!, 101 S/g -''Via 43 97 Va Liberale Unie. Nagels en besmetting. Twee geneeskundige van het kinderzieken huis te Budapest hebben een onderzoek inge steld omtrent het nagel vuil. In de 14 van de 66 onderzochte gevallen vonden zy in dat vuil bacillen van longziekte en nog meer be- smettingskiemen, waaraan zy 0. a. de veel vuldige ontstekingen by kinderen toeschry ven. Zij zoeken de bron van die kiemen in het stof der kamers. Bears van Mcliledatn. ZATERDAG 31 MEf. 01 (ideële noteering van de Commissie uit d< Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJNf 7.25 per Hectoliter cont., zon dar fust en zonder belasting. ROGGE: zonder handel. GERSTzonder bandek MAISzonder handel. Namens de Comm. voor de notcenny, D. F. W. Prins. In de te Amsterdam gehouden vergade ring van de L. U., onder leiding van dr. W. P. Ruysch, werd' op diens voorstel een tele gram van geluk wensch aan H. M. de Ko ningin gezonden met Haai- aanvankelijk her stel. Do vergadering werd geopend met een redo van den voorzitter, waarin hij' er op wees, dat reeds in do vergadering van do kiesvereenigingen op 30 Maari, 1901 do vrees bestond, dat vole conscrvatief-liberalen de gelederen der tegenpartij zouden versterken, omdat zijl weinig ingenomen waren met het hervormingswerk van het vorige ministerie, werkzaam in den geest der L. U. De verdeeldheid in eigen boezem gaf ech ter mede den doorslag bij de Juiii-verkiezin- gen ton nadcele van de linkerzijde. Spr. herinnerde er nog eens aan, dat de af scheiding der vrijz.-dcmoeraten hierin gele gen was, dat de meerderheid op de algern. vergadering niet wilde medegaan om hij do aanstaande verkiezingen het algem, kies recht vóór alles tot verkiezingsleus van do L. U. te maken, en geen candidaten te steu nen dan die zich verklaarden voor de onmid dellijke aan do orde stolling van dit vraag stuk. Spr. blijift erbij, dat do L. U. op die vergadering geen ander standpunt had' kun nen in nemen, dan zij. gedaan heeft. Het is niet voldoende te zeggen, dat men wenscht grondwetsherziening ten einde al gemeen kiesrecht mogelijk te maken, en wil do L. U. met goed gevolg den strijd aan vaarden, d'an moet zij. zich ook vooraf ern stig do vraag hebben gestold,hoe hot kies recht behoort te worden omschreven, met andere woorden, welke uitzonderingen op 't algem. kiesrecht boliooren to worden toege laten. Enkele maanden geleden is cr een com missie aangewezen om verschillende vraag punten te onderzooken en daarover rapport uit to breugeu, welk rapport, zoodra het in het bestuur is onderzocht, aan de algemeene vergadering, zoo mogelijk nog in dit jaar te houden, zal worden onderworpen. „D'e tegenwoordige regeering heeft go- sproken van een neutrale zone, waai' de par tijen elkaar kunnen ontmoeten, welnu waar zij komt met maatregelen die ook op onzo lijn liggen, zal het haar aan onzo steun niet ontbreken. Maar dit verhindert ons niet, om in de eerste plaats nu aan te sturen op uit voering van 1 van ons program, en dus spreken wij' de hoop uit, dat de aangesloten kiesvereenigiugon zich met dit denkbeeld zullen vcreenigen." Na het uitspreken dezer rede deelde de heer Ruysch mede dat wel een aanvang ge maakt was met de propaganda, doch dat al- voreus die krachtig ter hand te nemen ligt Bestuur het wenschelyk achtte de L. U. zich duidelijker zou uitspreken over art. 1 van Het Program. Het jaarverslag van den secretaris, de heer Roodhu'yzen wegens ziekte afwezig, geeft een uitvoerig overzicht van hetgeen het hoofdbest. in 1901 deed, waarin als eenige lichtpunt bij de verkiezingscampagne, de over winning te 'Zutphen wordt genoemd. De Unie telt thans 8000 leden over 49 kiesvereenigen met 300 Beschermers en Buitengewone leden. Er werden 2 algemeene en 14 bestuursvergaderingen gehouden. Tot leden van het Bestuur werden be noemd mr. H, Goeman Borgesius en C. Lely te 's-Gravenhage en mr. P. Rink, De eerste ter vergadering aanwezig, verklaarde de Notccring dor Vereeniging Hond van Distil lateurs", gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 8,— per HL; JENEVER - 12.— 1 s AMST. PROEF. -13.50 Dr Commissi/! voor dr noteer mg. MOUTWIJN Stemming vast. SrOELING f 1. SPIRITUS: (12.— 11 t 12 25. Hongarije. Spw.-l.'89 i. zilv. 4% Italië. Inschrijving 1862-81 5 Oostenrijk. Obl i. Z Jan./Jli. 6 lito in Goud 1876/93. .4 Port co. O. "53/84 tn. t. 100 3 dito fr. 25-5000 met ticket 4'/* Tabaksmon. dito Leening. 41/i Rusland. Iwang Dombr. G.R. 625 O. 4>/j 100'A Obi. Binnl. leen. '94 4 dito '80 gee. G R. 625 4 dito Hope Co."89/90G.R.625 4 dito "94/6e Em. R. 625 4 Oblig. Leen. '67/69 (£20) 4 Gr. Sp.w. M. '88 04 dito '80 ZR. 6253 Mosk. ltursk. O. 4 Obl. Transc. L. '89 G.R.125 3 dito in Goud '845 Zuid-W. Sp.w. Z.R. 125. 3 dito Z.U. 625 3 Spanje. Oblig. Buit. (Perp.) 4 Turkije. Gepiiv, oblig. 4 Oblig. Geconv. Schuld ser. D Egypte, Oblig. Leening '76 4 China. Goudl. 1895 6 Zilverleening 1894. 7 Mexico. ZilverL Binnl. sch. alL Oblig. (£100/1000). 5 Brazil,Fund, L,'P8 ±20/100 5 Columd. Gee. Bt. S. ±'100/500 1'/, Dohinico Rep. m.t.o. 2% Venezuela. 061,1881 100 4 Amsteidam 1895 3 Rotterdam 1894/973 Schiedam 1895 3 Industr. en Pin. (ladcracm. 831/9 9G»/W 95% 84% 27% 43% 97 100% 619/16 61% 97 97 97% 97% 96% 100V» 101% 97 %6 £0% 961/4 77 99 s/i6 96% 97 97% 741/g 94% 943/4 251/4 1081/9 1053/4 98% 98% 39% 39% 98% 90% 157/s 15% 28 28 ngcu. 91% 91% AMSTERDAM, 31 Mei. Kolfie goef ord. Java 32, Santos i8i/s Suiker kalm. Tarwe zonder noteer ing. Rogge op leveling zonder noteering. ROTTERDAM, 31 Mei Koffie. Java 32 ets., Santos 19 ets. Suiker iets vaster met weinig aanbod. DELFT, 31 Mei. Kaas. Aangevoerd 68 stapels, wegende 22268 KG. Prijs f25.a 31.50 per 100 KG. HAMBURG, 31 Mei Kolfie. Juli 301/4, September 30 Dec. 3! Vs Maait 32%. HAVRE, 31 Mei. Roll e. Met 36Vs, Juli 37, September 37%, Dec. 38 Vs K. HAMBURG, 31 Mei. bniker. Biet- piijsli.Aug, 6.42%, Oct. 6.77%, Dec. 6 00, Maait 7,12%. 3 V» 196 167 100 100% 94% Nederl. en Kol. Arnst. Buk a Ned. Bank-Aand 's-Grav, Hyp.-bnk. Pandbr. 4 Ned. llypb. Veendara Pndb. 4 dito Pandbrieven N.-W. Pac. Hyp.bnk aand (f100 of 50) Westl. Hyp.-bank Pandbr. 4 Cult.-Mij. Vorstl. aand. Ned. Hand.-Mij, a. op d. resc. 5 Atnst, Deli-Mij. aand Deli-Maatschappij aand. Senerabah tabak.-mij aand. Kon Paketv.mantschij. aaud. Ned, Atnerik. Stoomv, aand, Stoomv.-Mij Neder), aand. Oord. Petr. Ind. Mij, aand. Java Petrol.-Maatsch. aand. Kon. M. t E. v. Petrbr.aand. Moeara Emm Petr.-M. aand. Sum. Palemb. Prct.-M.aand. Nieuwe Afrik. H.-V. arud. V. S. v. N.-Aher. Maxw L. Gr. Prior. Cert dito Prior Cert. v. lncom.b, Peru. Per. corp. first M. B. 6 dito Per. corp. c. v. pref. a. ftpoorweglceulngcn, 31/» 108 100% 41 1497/,o 577 449 420 154 98% 139 123 28 U2% 109% 72% 93 69y4 12% 731/4 1C% 997/g 1073/4 IOO1/4 1407/g 97% 140 25 421 111 74 70% 73% 10 7)4 1031/9 117 2271/9 BERLIJN, 31 Mei. Spiritus per loco 34.20 ais. PARIJS, 31 Mei Spiritus, April fr. 20 25, Mei fr. 29 50, 4 iinlander, va Mei ir. 30.4 laatste in.iiun'on ir. 30 50. KRALINGSCllE VEER, 31 Mei. Heden wer den alhier ter maikt aangevoerd: 71 winterzal- tuert f 1.35 al.45 43 zomorzalmon fl.20al.30 per 1/9 KG., her-evens 146 elften van t0.70 a 1. en 1 steur a f76. Deze maand wat en aangevoerd 2040 wintor- zalmen, 563 zoniet zalmen, 12613 elI ten en 2 steuien. Totaal dit seizoen aangevoeld 37170 elften tegen 43243 in 1901. SCHIEDAM, 31 Mei. Gedurende de maand Mei arriveerden alhier 2 stoomschepon en 1 zeilschip, legen verleden jaar 9 stoomschepen en 1 zeilschip. NEWCASTLE, 31 Mei Aangekomen: s.s. Holmside, van Schiedam. 8 C li I K E» A W, Geboren: 28 Mei, Johanna Jacoba, dochter H.Beze- mer en J. Sluijters, Dwarsstraat. 30 Mei. Elisabeth, dochter vau P. Wape- nanr en N. Winkelman, Breedstraat. Ary, zoon van J. vau der Meer en E, W, van der E-Vk, Visschersslraat. Wilhei- mina, dochter van C. Koorengevel en N. van Schrevendijk, Spinhuispad. 31 Mei. Krijna Cornelia, dochter van J. Koene en S. Leeflang, Hoofdstraat. VLAARKIKGISül. Geboren: 30 Mei. Mctje Maaike, dochter van J. J. A. van" Blokhuijsen en B. Helhnga, WilkeS- minastraat. Maria Johanna, dochter van P. Hoogaveen en A. de Nie, Dwarsbleek- straat. 31 Mei. Rookje Cornelia, dochter van J- de Ligt eu N. Louter, JVrugerstraat. O V E It C II I E. O n d er tr o uw d: 29 Mei. J. Schefler, j. m., 26 j. en L. van der Tooien, j. d., 21 j. J, Dorreman, j.m., 26 j. en N. van Dijk, j. d., 23 j. C. A. Knock, j. m., 31 j. en D. Meurs, j. d., 25 j. Geboren: 24 MeiJ Jantje, d. van L. Toepoel en M, van Bladel. 27 Mei. Adrianus, zoon van A. J. Bakker en A. vut) Dyk. O verleden: 23 Mei. A. Wensveen, 77 j. 27 Mei. J. Boogaards, 2 j. C. Jt. G. "Vleeming^ 8 mnd. Nederl. H.1J. Sp. Mij. aand. Mij. t. Ex. v. St. Sp. aattd. Ned, lnd. Sprw. aand. Ned. Zutd.-Afr. Spw. aand. 6 dito Ceitf. v. dito dito 4% pet Cert. v dito No.Jid.-Br. Box. '75/80 gest. Italië. Spw. '87/89 Obl. A-E 3 Zuid-Ital. dito. Oblig. A-H 3 Polen. Wrs-Ween.'Z.R.100) a. Portug. Kon. Port. spw. Obl. 3 RusLANü.Mosk.-Wind.-Ryb.O 4 Rjasan Uralsk G. R 625 O, 4 Wladikawk. Z. R, 625 Oblig. 4 V. S. v. N.-Am, Atch. Top. c. v. a. dito cert. van pref. atmd. dito Alg. hypotheek Ob. Denver Rio Grando 0. v. a. Erie spoorwegmij. aand.. Florida cert. v, gew. aand.. Kansas City S.R.A dito Cert. v. do dito pief. do dito Cert. do dito te Hyp. O St. Louis Southw, Obl. 4 I.ouisv. Nasliv. C. v. a. St Louis Fr.C. v. gew. a. dito dito v. 2e pref. aand. dito dito Gee. Hyp. Oblig. 4 Miss. Kant Tex. C. v. a.. idem le hypotheek Oblig. 4 idem 2e 4 N.Y.Ont enWe8t.Sp,Com,bew. Norf. en West. Crt. v. gew, a. idem C. 4 pet Adj. pr. st. Oregon Calif, le II. 0. 5 South. Pac. Comp. gew. aand. dito Goud Oblig4 Union Pac. Railr. Cert. v, liam pref. aandeeten idem Goud Oblig4 Wabash afg. Cert. v. p. a. W. N. Y. Pne. afg. Cert.v. a. idem Gen. Mortg. bonds5 Canada. Canadian Pac.C.v.a. Tromvegmaafachapptjen. Electr. Trammij. aand. 29 X 1097/a 117 106 /j 1l7s/t 89% 641/4 6213ht 1*141/8 68 (8 957/a 90% 827/18 981/4 101% 42!%6 371/4 15 336/8 32% 61% 71 97 135 67% 72% 957/s 263/,, 983/4 869/18 33 37% 86 1023/4 04 923/18 1041/9 86% 103% 437/s 211/8 40 130 Vs 89% 04% 62r% 114% 68 93 43 38 54 617/g 71% 26t% 98 83 573/4 102 051/4 92>/g 105 1363% Bat. Rotterd. Tratnw.mij. aand. Semarnng Cher. Stmtr. aand. PremlelecRinijCn 19-2 141 109% IO0I/3 1023/4 77 167% f 2.15 2% 1031/4 •2i/s 103 74 170 4 136i/8 4 160% b 128% 300% 2273/4 413/4 26% 108% 104% 77% Nfderl. Amsterdam 100 3 Rotterdam 3 Gemeente Crediet3 N.-Holl. Ver. Witte Kruis Palcis v. Volksvlijt 1867 idem idem 1862 België. Antw. 1887. Brussel 1886 Hongarije Staats!. 1870. Theiss, Regul. Loten4 Oostenr. Staatsl. 18544 idetn 1860b Rusl. Staatsl. 1864 Z.R. 100 5 dito 1866 Z.R 100 5 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorweg1,eer.ing' 3 Piolongatie Ifrfiien van Coupanu. Amsterdam, 31 Mei. OostJPttv. p. 3 21 21.10 Diversen i.R.m. 58.70 128 42% pCt Zilv. Jan. 21 21.10 Eng. metaffid. 11.90 Fransche 47.70 Belgische 47.65 Russen in G. R. 1.00% Idem in Z. R. 1.25% Amer. Doll. Goud 2.47 üioraleht raa vis ito ara vau don dag. Amer. sporen waren beden zeer stil. Nationale Staatsfondsen hooger. Buitenlandsche Staatsfondsen vast,

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 3