56'" Jaargang. No. 10868. I)( IcMer m ileii SuiMaar. 5>l Woensdag 4 Juni 1902. F. 'li* Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van S o H i e d a M, BEKENDMAKING. Kennisgeving. De durgeheester van Sciiieo am, brengt, op verzoek van den heer Commissaiis der Koningin in de provincie Zuid-Holland, het volgenda bericht ter kennis van belanghebbenden bij do scheepvaart BUITENLAND. r- ü- 0 O O O O O O 9 0.1 er 2Ï-I )C'i 3Cl de ht, iet ele ito rij de tis in- 3D. ids an tar )0- in- <cn ize )0, U' an ac- iVC idc ;ks SCHIEDAMSCHE COURANT Deze courant verschijnt dagelijks, met uitzondering van Zon: en Feestdagen. Prijs per kwartaal*. Voor Schiedam en Ylaardingen 1.25. Franco per post fl. 1.65. Prijs per weckVoor Schiedam en Ylaardingen 40 cent. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen. Advertentiën voor het eerstvolgend nummer moeten des middags vóór een uur aan het bureau bezorgd zijn. Bureau t Botcrstraat 66. Prijs der Advertentiën: Van 16 regels fl. 0.92iedere rege! meer 15 cents. Reclames 30 cents per regel. Groote letters naar de plaats die z'g innemen. Advertentiën bij abonnement op voordeelige voorwaarden. Tarieven hier van zijn gratis aan het Bureau te bekomen. In de nummers, die Dinsdag- en Zaterdagavond verschijnen, worJen zoogenaamde kleine mdeeetentiSn opgenomen tot den prijs van 40 cents per advertentie, bij vooruitbetaling aan het Bureau te voldoen. latere. üelefooia So. 123. 'brengen ter kennis van de ingezetenen, dat hot kohier no. 4 der plaatselijke directe belasting naar het inkomen, dienst 1901/2 door den gemeenteraad vastgesteld in zijn vergadering van den 20en Mei 1902 en den 2Gen Mei daaraanvolgende door heeren gedeputeerde staten dezer provincie goedgekeurd, aan den ontvanger der gemeente ter invordering is uitgereikt en in afschrift gedurende vijf maanden, te reke nen van heden, op de secretarie der gemeente voor een ieder1 ter lezing is nedorjelegd. Wordende voorts een ieder aangemaand zijnen aanslag op de bepaalde termijnen te voldoen, op straffe van vervolging volgons do wet. En is hiervan afkondiging geschied, waar iret behoort, den 3den Juin 1002. Burgemeester en Wethouders voornoemd VEttSTEEG. Dc Secretaris, WIJ TEM A. Regeling van het voorbereidend JHllitnlr Onderricht. <1- ol- rcr De Burgemeester van Schiedam, gezien de beschikking van den Hoer Minister van Oorlog, dd. 1 Juni 1898, VII afd. no. 10, brengt bij deze ter kennis dat bovenstaande regeling in hoofdzaak de navolgende bepalingen bevat Onder voorbereidend militair onderricht be grijpt deze regeling het elementair practisch en theoretisch onder-wijs in den dienst der Infanterie en dor Vesting-Artillerie, dat door olfrcieren en minder kader van het leger wordt gegeven aan jongelieden, buiten den troep, die zich tot het ontvangen van dat onderwijs vrijwillig aanmelden. Het voorbereidend militair onderricht beeft in het algemeen ten dool, door locale oefening, die zooveel mogelijk aansluiting zoekt bij het school onderwijs in de gymnastiek, de bekendheid te bevorderen met de eenvoudigste milituiro exer citién, terwijl het tevens leert kennen de alge- meene plichten van den soldaat. Dut onderricht strekt bovendien om hen, die de verbintenis wenschen aan te gaan als vrij williger voor het reservekader in de gelegen heid te stellen, zich do voor die verbintenis gevorderde bedrevenheid in de behandeling van het geweer eigen te maken on voorts tot opleiding van toekomstige militieplichtigen, die aanspraak wenschen te verkrijgen op plaatsing bij het korps en in lrot garnizoen hunner keuze, of die zich tijdens hun vei blijf onder de wapenen wenschen toe te leggen op liet erlangen van eonon giaad. Naar heb Franscli vaat ANATOLE LE BRAZ. 2) II. tien l". jl'n. rtett- iis» rats. iy« ■ntrtc que. i ure- 4.37. Ruim een week verliep, die ik doorbracht 'mot hot inrichten mijner woning, met mij zelf in aanraking te brengen met mijn man schappen en met do kuststreken te inspoctee- ren waarover zij' verdeeld waren. Ze hadden een uitgestrektheid van niet minder dan zes mijlen, met ten westen als grenspunb, do kreek van den Treztel, ten oosten de mond van do rivier Treguier. De kreek van den Treztcl 'behoordo toenmaals tot do gemeen te Treguignec en bevond zich slechts op vijf kilometers afstand van den burg. Ik bewaar de haar voor het laatst van mijn tocht, dan kon ik tegelijk den burgemeester een bezoek brongen, wien ik deze beleefdheid schul dig was en die dien kant uit woonde. Op het laatst der maand begaf ik mij dus daarheen, brigadier Quémémer vergezelde mij- Een oudo slimmei*t, die Quémémer. Daar hij sedert vele jaren in deze landstreek woonde, kende hij haar beter dan iemand aar- dors, Personen en zaken, alles was hem be kend. Hiji wist den naam van iedere rots CR do geschiedenis van olie huis. Onderweg ondervroeg ik hem naar don burgemeester. .,0 maar, luitenant, bet is maar niet zoo de eerste de beste, die Gonéry Lézangar. Of schoon hij maar een eenvoudig landbouwer 13> heeft Qiij zuiver adellijk bloed in de adle- ron. De Lézangar's zijn van adel, zooals men zcgt, van het hoofd tot do voeten. Vroeger waren ze heel rijk,van Trélèvern af tot Plon- grescanb toe behoorde al hot bouwland hun toe, evenals do goliealo grooto zandige oover, waarvan zo in 't geheel geen voordeed trok- ion, want tot de revolutie toe oefenden zij BA** Het voorbereidend militair onderricht vormt eenen cursus, die loopt over twee achtereenvol gende wintertijdperken, telkens van ongeveer half October tot ultimo Februari en gedurende ten minste 3 uren per week. Het voorbereidend militair onderricht is kos teloos voor de deelnemers en kan worden ge volgd door jongelingen van 10 tot 24-jarigen leeftijd. Het wordt zoo de daarvoor benoo- digde localiteit beschikbaar of tegen billijke voorwaarden te verkrijgen is gegeven a. in plaatsen, waar Infanterie of Vesting- Artillerie in garnizoen ligt en in die, waar ten behoeve van de oefeningen van het reservekader instructeurs van het leger beschikbaar worden gesteld, indien daar ten minste 5 adspiranten voor het reservekader of in het geheel ten minste 10 deelnemers de lessen volgen; b. in andere plaatsen, dan die sub a bedoeld, indien daar ten minste 5 adspiranten voor het reservekader of in het geheel ten minste 20 deelnemots de lessen volgen. De aanmelding tot deelneming aan het voor bereidend militair onderricht geschiedt, ook voor hen die aan hut eerste gedeelte van den cursus hebben deelgenomen en nog niet in bet bezit zijn van het getuigschrift W, jaarlijks vóór 1 Juli, in de zooeven bedoelde garnizoensplaatsen bij den coramandeeienden officier der Infanterie of der Vesting-Artillerie, in da overige plaatsen bij don burgemeester. De evengenoemde Hoofdofficier doet jaailijks in de maand Februari een onderzoek instellen naar de vorderingen der jongelieden, die aan het vooiberoidend militair onderricht deelnemen. Aan hen, die voor de militie hebben geloot en den hoogei vermolden 2 jarigen cursus in zijn geheel en, blijkens het ondetzoek, met vrucht hebben doorloopen, wordt uitgereikt een getuig schrift model W. Lotelingen, die op het tijdstip hunner inlij ving bij de militia in het bezit zijn van het getuigschrift model W komen, behalve dat zij aanspraak kunnen maken op plaatsing bij hel korps en in het garnizoen hunner keuze, vóór andere lotelingen hunner lichting in aanmerking voor de opleiding tot eenen graad, indien het korps, waarbij zij zijn ingelijfd, een onderdeel is van het wapen, voor weiks dienst zij voor bereidend onderricht genoten en zij ook in andere opzichten voor die opleiding de noodige ge schiktheid bezitten. SCHIEDAM, 3 Juni 1902. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. Verllclitlngsproeven. Beproeving van verlichtlugsinlddelen. Hoek van Holland, 4e District. Volgens mededeeling van den Minister van er heb strandrecht op uit. Maar na de revo lutie keerde do fortuin bun den rug toe. De toenmalige Lézangar stond aan liet boo ld van don Vcndecsclren opstand, en toen de keizer aan de regeering kwam, was bij ge noodzaakt 't land te verlaten, om zijn leven te redden. Hiji vluchtte naar Engeland, waar bij -bleef totdat de koningen aan bet bewind kwamen. Hij was een hardvochtig, monster achtig r.icnseh. Men beweert, dat hij' te Lon den, om in zijn onderhoud te voorzien, in de dokkon workte om schepen te lossen, als een kruier. Toen lii} terugkwam, was hiji verge zeld van oen vrouw, niet veel bijzonders, die hij bad leeren kennen in do achterbuurten bij de Theems. Zijn eigendommen waren in dien tusschentijd verbeurd verklaard, tn daarna voor oen spotprijs verkocht. Een no taris te Launiou .bad zo gekocht, trotsch zich den eigenaar te kunnen noemen van de heer lijkheid Troztol. Om zijn goed wettig weder in bezit te kunnen nemen, had Lézangar niets anders te doen gehad, dan zich tot den koning te wenden, maar dit lag geenszins m zijn plannen. De oudjes van deze streek zui len liet u nog kunnen vertellen, hos eens, op zekoren dag, oen kruiskotter de baai kwam binnenloopen. In het bolle van den nacht word een sloep daarvan uitgezonden, bemand met twaalf Engelsclie matrozen, van top tob teen gewapend. Hun hoofdman was niemand and'ors dan Lézangar. Ecnigo oogeriblik'ken daarna werd do notaris, die in een vasten slaap gedompeld was, van zijn bed gelicht, geboeid', on op den kotter inge scheept, met het plan om hem naar Enge land over te 'brengen. „Go meet mijt mijn eigendommen terugge ven; ik zal u do mijne daarvoor in ruil af staan," bad Lézangar hem bij wijze van vaarwel nageroepen. „DrommelsEn is de tegenwoordige bur gemeester van Treguignec do zoon van dio Engelsche vrouw en van dien vrijbuiter vroeg ik. Oorlog zullen aan den Hook van Holland proeven worden genomen toet verlichtingsmid- ïklen als volgt a. Van 2 tot en met G Juni 1902 op het fort, met Well's licht en liclrtfakkels, tusschen 8 uur des avonds en zonsopgang van den vol genden dag. b. Op 4 en 5 Juni 1902 op een stoomschip in den Nieuwen Rotterdamse hen Wo terweg, met electriek licht, tusschen 8 uur des avonds en zonsopgang van den vol genden dag. Schiedam, 3 Juni 1902. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. ALGEMEEN OVERZICHT. SCHIEDAM, 3 Juni 1902. Zuid-Afrik a. De vredesvoorwaarden. Do voorwaarden, waarop men in Zuid-Afri- ka is overeengekomen de vijandelijkheden te staken, zijn nu bekend geworden. Wel is waar hangt het gewicht dier voorwaarden voomamelijlk af van de wijze waarop zij zul len worden uitgevoerd, en blijkt nog niet duidelijk voor welko concessies de onafhan kelijkheid der dapperen is gekocht, maar toch bewijzen zij dat de overgave niet en voorwaardelijk is. In een stampvol Lagerhuis las Balfour de vredesvoorwaarden voor. De voornaamste artikelen, van de overeenkomst zijn de vol gend© 1. Db burgers to velde leggen aanstonds dö wapenen neer en leveren alle geweren en munitie in hun bezit in. Zij1 zien af van alle verzet tegen heb gezag des konings, dien zij' erkennen als hun wettigen vorst. (Toejui ching.) 2. Alle burgers te velde buiten de grenzen van Transvaal en van den Vrijstaat en de krijgsgevangenen buiten Zuid-Affika, die burgers zijn, worden, bijaldien ziji verklaren bun positie als onderdaan van den koning to aanvaarden, naar bun woonplaats terug gebracht zoo spoedig er vervoermiddelen verschaft kunnen worden en hun middel van bostaau verzekerd is. 3. Do burgers die aldus zich onderwerpen en lerugkeeren worden niet beroofd van hun persoonlijke vrijheid en eigendom. (Toejui ching.) 4. Geen burger- of strafrechtelijke vervol ging wordt ingesteld tegen burgers die zich aldus onderwerpen of aldus tcrugkceren voor eenige daad, die in verband staat met het voortzetten van den oorlog. Deze bepaling strekt zioh eolitor niet uit tot zdkere dalen in strijd met bet oorlogsgebruils, welke da- „Zooals u zegt, hun oudste zoon, Hiji lieeft twee broers gehad, die zeker slecht zijn be recht gekomen, want gedurende de twintig jaar sedert zij bet land bobben verlaten, heeft men. niets meer van bon gehoord, en burgemeester Tronery fronst zijn wenkbrau wen zoodra men hem naar hen vraagt. Be gin er niet over, luitenant, want hij zou in staat zijn, om u voor altijd zijn huis to ont zeggen. En zonder u in ecnig opzicht met raad to willen dienen, het is beter hem tot vriend dan tot vijand te hebben." „Het is dus een zeer geducht heerschap V' „Hij maakt niet veel leven of gebaren. En wie hem don verschuldigden eerbied niet bewijbt, laat hij eenvoudig links liggen. In deze streek vreest men hem evenzeer als men hem vereert, en al zijn onderhoorigen ge hoorzamen hem op zijn wenken. Wat ons, douane-beambten, betreft, bij beeft ons ons werk zeer veel vergemakkelijkt. Nadat hij het burgemeesterschap heeft aanvaard, heb ben we geen enkelen smokkelaar meer kun nen snappen." „Hij bescliennb toch de smokkelaars niet?" antwoordde ik op oen half ernstigen, ■ha.lf spottenden toon. Indien ik den loyalen Quémémer zelf van verraad beschuldigd had, dan zou hij, geloof ik, niet meer verontwaardigd zijn geweest. Van louter verbazing bleef bij eensklaps stil staan op hot steile voetpad dat we afliepen, en ik hoor nog het vlijmend stemgeluid, waarmee hij uitriop „Hij? Lézangar? De smokkelaars bescher men? Maar luitenant! Om hom weer aan hot praten te krijgen, vervolgde ik „Heeft een uwer mij onlangs niet verteld, dat hun hun heilige oen wijkplaats had ver schaft, indien ik mij' niet vergis?" „Ja, om haar weg te stoppen achter hot hooi, op den zolder van oen zijner stallen - n nadat liij de smokkelaars, indien er nog over gebleven waren, gewaarschuwd had, dat ze den na liet einde van de vijandelijkheden voor den krijgsraad 'komen. 5. Do Nederlandscbe taal wordt op de openbare scholen in Transvaal en Vrijstaat onderwezen, waar de ouders der kinderen het verlangen, en wordt bij de rechtbanken toegelaten, waar liet noodig is. 6. Het bezit van geweren wordt toegela ten aan wie er om vragen tot zelfverdedi ging en verlof er toe krijgen. 7. Het militaire bewind wordt zoo spoe dig mogelijk vervangen door burgerlijk be stuur en zoo spoedig als do omstandigheden, bet bepalen worden vertegenwoordigende in stellingen als inleiding tot eigen bewind (seJfgovemment) ingevoerd. 8. Er wordt een commissie in ieder dis trict benoemd ten einde hulp te verleenen om do mcnschen naar hun woonplaats terug te brengen en ben van middelen te voorzien voor heb herstel van hun hoeve. D'e rogee- i'ing stelt 3,000,000 tor beschikking van de commissies en behalve deze vi*ijo gift is de regooring bereid Voor hetzelfde doel gold te leenen, gedurende twee jaar vrij van in trest en terug to betalen over een tijdperk van jaren tegen 3 intrest. Geen vreemde lingen of opstandelingen kunnen van deze bepaling voordeel trekken. Wat do behandeling van de opstandelin gen betreft, heeft Lord Milncr aan de Boe ren afgevaardigden een verklaring voorgele zen, waarvan de hoofdzaak het volgende is Dé behandeling van de Kaapsche en Natal- scbe opstandelingen, die zioh onderwerpen, zal, als zij naar hun kolonie terugkeeren, be paald worden door de koloniale regeeringen in overeenstemming met de wetten dier ko lonies. Do Kaapsche, regeering is van oordeel dat het gros d_er opstandelingen levenslang van het kiesrecht verstoken moet zijn en dat de voldkometten en alle opstandelingen die bij de vijandelijke legermacht een voorname plaats hebben ingenomen, wegens hoogver raad terecht moeten staan, maar iu geen geval zal do doodstraf worden toegepast. D'e overeenkomst is geteekond door Kit chener en Milner voor do Engelsche regee ring en door Steiju, De Wet, Olivier en rech ter Hertzog Voor de regeering van don Vrij staat en door Schalk Burger, Reitz, Louis Botha en Do la Rey voor de regeering van de Z.-A. Republiek. Dab bovenstaande voorwaarden nog heel veel verzwijgen, omdat het voor Engeland minder mooi klinkt, daar kan men van ver zekerd zij'n, want enkel op deze voorwaarden kan geen vrede zijn. aangenomen. In het verdrag vinden wij niets van am nestie. Het gros der rebellen komt er met verbeurdverklaring van het kiesrecht af hot is wel nooit de bedoeling geweest om de voortaan bij hem konden komoti Ik beloof u dat ze dit niet zoo gauw zullen wagen." „Men aanbad haar dus werkelijk vroeg ik eenigszins ongeloovig. Hij strekte zijn armen uit in de richting van Tomé, waarvan bot ontzaglijk groote steeneu bolwerk met rosachtig gras begroeid, zicli nu in de nabijheid verhief, den horizon afsluitend. „Ziet u dat soort van verwoesten oven, daar ginds,bij do Noorderpunt? Dat was ten tijde der Engelsclie strooperijeu een wacht huis met alleen maar een deur en een dak venster, van waar een schildwacht, die dooi de inwoners van Treguignec betaald werd, dag en nacht bet oog moest houden op de volle zoo. Toen dit gebruik eenmaal in ver val was geraakt, word het alleen nog maar bezocht door de zeevogels, die het als een schuilplaats beschouwden en heb bevuilden met hun mest. Maar eensklaps verspreiddo zich op 't laatst der vorige eeuw een vreemd gerucht door het dorp. Tweo visschers die bij het krieken van den morgen de baai bin nen waren geloopcn, hadden licht gezien in 'b verlaten wachthuis. Hierdoor ten hoogste verbaasd, waren ze de zaak gaan onderzoe ken, en hoo groot was huti verwondering, toen ze daar tegen den binnenmuur een vrouwenbeeld zagen staan, mot een bran dende kaars er voorZij was afgebeeld met hangende haren, een roeiriem in de rechter hand geklemd. Het was, denk ik, een van dio beelden, die men gewoonlijk gebeeld houwd ziet aan den voorsteven van 'n schip. Waarschijnlijk was liet afkomstig van een of ander vaartuig, dat schipbreuk had gele den, en bad liet lang op don bodem van het water verwijld, waut liet was geheel bedekt mot schelpen en met zeewier. Daarom zeiden de lieden to Treguignec dat bet een madon na van de zee was. Daar men nooit te we ten is gekomen, wie bet in het wachthuis had geplaatst, zeido men dat het er van zelf was gekomen. Een legende werd gesticht kleine 20,000 (of zijn 't er meer?) die in re bellie zijn göwcest, anders te straffen maar al wat officier is geweest of landdrost of in eonigen anderen werkkring boven liet gros is uitgetredeu, wordt wegens hoogver raad vervolgd. Alleen geen doodstraf zal worden toegepast. Dat is do hoofdzaak van wat lord Milner aan de Boeren heeft voorge lezen. Maar behalve die hoofdzaak is or nog een andere hoofdzaak, uil, deze dat de Boeren op do een of andore manier de zekerheid hebben verkregen, dat dc rebellen niet ge straft zullen wordengeen hunner. Welnu, zooals er ons op dit punt ongetwij feld iets verzwegen wordt, zoo is bet hoogst waarschijnlijk ook op meerdere punten. Op de uitvoering van do vermelde voor waarden zal het aan komen, zeiden wij. Voornamelijk hebben deze woorden betrek king op 2, 3, 4, 5 en 6. Wat 3 betreft, spe ciaal do woorden„zoo spoedig er vervoer middelen verschaft kunnen worden en bun middel van bestaan verzekerd is". Dat do Engolschen zich zoo spoedig mogelijk van hun gevangenen, die hun eiken dag schat ten golds kosten, willen ontdoen, ligt voor de hand, maar kan van mcnschen, die in hun vaderland, dat verwoest is, na jaren terug keoren, verwacht worden, dat zij een middeL van bestaan kunnen opgeven Is hot van een land als Engeland, waarvan alles te wachten is, niet te denken dat dit als oen voorwend sel zal worden genomen om de dappci-e strij ders den toegang tot hun vaderland te ont zeggen of, als zijl hen goedgunstig toelaten, hun nog nijpender hoeien aan te leggen Deze bepaling strekt zich niet uit tot ze kere daden „in strijd met het oori'ogsgo- bruik" heet het verder. Wie is er die na de allcrbnitaalste schendingen van het oorlogs- gebruik (niet alleen van hot recht, maar ook van het ooriogsgebruik) door Engeland be dreven, vertrouwt dat dit „zekere" bepaald zal blijven binnen de grenzen van recht en billijkheid Heb oog der volkeren, dat bloedige tranen weende bij liet zien van de Engelsclie onge rechtigheden, terwijl de mond de diepste af schuw uitsprak, moot open blijven, open blijven om te waken over bet dappere volk in Zuid-Afrika. Eu als bet nieuwe bloed plassen ziet vormen door de onmenscbolijke daden van hot Britsche rijk, moet de mond roepen, luid en schril: wraak, w:aak, nog steeds wordt recht en billijkheid vertrapt door de mannen dio het woord „gentleman" tob een scheldwoord hebben gemaakt. En dan de kwestie van de Ncdcrlandsclie taal. VooraL bierbij zal alles liggen aan do uitvoering. Gelukkig s'taat er „waar do ouders zulks wenschen", want wij vertrou wen dat d'ie ouders pal zullen staan voor dit en pelgrimstochten werden georganiseerd. Vooral'de smokkelaars werkten het ijverigst daartoe mede. Hun gild bad geen patrones zij kozen nu deze en hieven een tiend op liun verdiensten om heb wachthuis te hervormen in een werkelijke kapel. Zij wilden deze zelfs laten wijden en daar dit geweigerd word, hebben zc aldus wordt althans verteld 's nachts de pastorie vonncesterd en den priester met geweld medegenomen naar bet eiland, waar zo hem'met het mes op de keel dwongen, om volgons keikelijk gebruik dit eenigszins hoidensch bedeliuisje in to zege nen. Sedert dien tijd bad onze lieve Vrouw van de smokkelaars haar eigen cerediensfc; men kendo haar zelfs een zegenende kracht toe. Ik heb heb in mijn kinderjaren eens bij gewoond. Men droeg het beeld in optocht naar do zee en dompelde bot driemaal onder, zeggende: „Dood aan de smokkelarij 1" Eens was men niet tevreden hiermede; men vond een douane-beambte vennoord in zijn hut, met een prop gedroogde varens tusschen zijn blauwe lippen. Ten gevolge van deze mis daad liet de overheid! de ka pol afbreken. Zc hadden liet beeld ook moeten stukslaan maar omdat het gewijd was, durfden zo net niet, en om het bestuur verwikkelingen to bespareu, bood Gonéry Lézangar aan, bet in 'bewaring to nemen. Had hij dat niet ge daan, dan zou men het nu nog in 'b geheim aanbidden in een of andere rotsspleet, wees daarvan verzekerd. Bij ons rooit men bet bij geloof niet uit, al slecht men een muur, en de burgemeester zou u kunnen vertellen dat hij dikwijls zoogenaamde armen moot verja gen, die, onder voorwendsel van te bedelen, zich te lang ophouden in dc buurt van zijn stallen,-waar het beeld geborgen is." „Die Gonéry Lézangar is bepaald c en kostbare bondgenoot," verklaarde ik. (Wordt vervolgd.)

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 1