Kunst en Wetenschap. Rechtzaken. Rerïi en School. Ingezonden Mededeeiingen. Een nieuw eleetriscli geweer. Gemengd Nieuws. Handel en Bedrijf. benoemd, ingang 1 Juli 1902, H, L. Rolffs, tot kommies te water 4e kl, by de amb. rech. (2e aid.) thans tijdelijk. Tor. van gasfabrikanten. Herkozen werd tot voorzitter de heer Van Doesburgh en tot lid in de commissie voor het Ondersteuningsfonds de heer Van Oostrum Meyer. Besloten werd de volgende algemeene ver gadering te houden te Haarlem, en eindelijk werd de rekeuing en verantwoording van den penningmeester goedgekeurd, waarna de vergadering werd gesloten. Ned. Post- en Telegraafbond. Morgen zal te Utrecht de jaarlyksche bonds vergadering plaats hebben van den Neder- landscben Post- en telegraafbond (klerken en telegrafisten). Op de agenda komen de volgende punten vau behandeling voor lo. De vergadering spreke zich uit over het wenschelijke van liet hebben van onder- afdeelingen in den Nederiandschen Post- en Telegraafbond. 2o. Voorstel om de redacteuren van het vOrgaan" te honoreeren. 3o. Wraking van den zeer ongepasten toon waarop namens de klerken hunne wenschen in het nOrgaan" worden kenbaar gemaakt, 4o. Voorstel om niet verder aan te dringen op sollicitatie naar 7e-klasse-kantoren. In te leiden door den heer J. C. Beukers te Am sterdam. CUr. Verzorging van zenuwlijders. Te Zeist za! de eerstesteenlegging van het sanatorium der vereeniging totchrist. ver zorging van zenuwlijders in Nederland plaats hebben op Donderdag 10 Juli a. s. nam. 1 uur. De voorzitter der vereeniging za! daarbij eene rede houden. Xcd. Bond voor Ziekeuïorpleging. Het hoofdbestuur van den Nederiandschen Bond voor Ziekenverpleging heeft zich ge constitueerd. Tot voorzitter is benoemd prof. dr. B. J. Kouwer te Utrecht; tot onder voorzitter de heer H. J. Calkoen, burge meester van Edam, en vice-voorzitter van het hoofdbestuur van Het Witte Kruis; tot secretaris dr. A. Cou\de, directeur van het Isr. ziekenhuis en krankzinnigen gesticht, te Amsteidam, tot penningmeesteres mej, M. des Amorie van der Hoeven, directrice der vereeniging voor Wijkverpleging, te R'dam. Voorts zijn nog leden van het hoofdbestuur de heeren dr. J. van Deventer te Bloemen- daal, dr. P. H. van Eden te Leeuwarden, en de heer F. H. Schreve, directeur van het ziekenhui'- te Rotterdam. Volksbond. Opgericht is de afdeeling Maarssen en omstreken van den Volksbond, vereeniging tegen drankmisbruik. Zonder iets ran elkaar af te weten hebben Siegfried Wagner en Humperdink hetzelfde sprookje muzikaal dramatisch behandeld. Belangrijke Effectendiefstal. (Vervolg.) De aanklacht luidde dat beide beklaag den het aantal effecten en een partij gouden en zilveren voorwerpen en andere lijfsiera den zich wederrechtelijk hebben toegeëi gend. Subsidiair wordt ten laste gelegd als zou alleen de 2e bekl. den diefstal gepleegd heb ben. Subs, als zou de le bekl. bij het Crédit Lij'onnais te Parijs de bewuste effecten ver zilverd hebben en uit de opbrengst voordeel getrokken. Subs, als souden beiden, Nederlanders zijnde, te Parijs, Rotterdam of Amsterdam of elders in Nederland opzettelijk de bewus te effecten en bieraden gekocht of als ge schenk hebben aangenomen. Subs, als zou de 2a bekl. opzettelijk een gouden ring met diamant hebben beleend en de opbrengst zich hébben toegeëigend. Beide beklaagden ontkenden den diefstal gepleegd te hebben. In Juni 1900 huurde de oudste bekl. een huis te 'Parijs in de Rue St. Denis 153. Toen hij naar Parijs ging had hij f 9000 hij zich en'bij' zijn terugkeer na eenige maanden had hij nog f 6000 over. „Jij, jij moogt toekijken als ik eet." Na kort beraad werd het plan van den heer Guynée met geestdrift aangenomen als iets dat eenige variatie bracht. Men ging oogenblikkelijk naar het kas teel terug, daar nam men de kamenier van mevrouw de Rhinoret in den arm, die voor eenige goudstukken gaarne de oude kleeren gaf, welke haar meesteres niet meer gebruik te en die in stoffige koffers op den zolder bewaard werden. Verder verstond men zich met een der koetsiers; deze moest te Roulay-sur-Indre een oude koets zion te huren, en daarmee wachten tot op eenigen afstand van het kas teel, waar hij de beide vermomden bij het vallen van den avond zou opnemen en naar de hoofdpoort van het kasteel brengen. Al les deed hopen, dat de grap gelukken zou. Maar de kamenier die men in vertrouwen had genomen, vond het wel een beetje moei lijk om het zwijgen te bewaren, Zij was een babbelkous en het geheim brandde haar op de tong. En bovendien, als zij het iemand vertelde, aan haar meesteres bijv., dan ■bracht het haar nog wel een paar goudstuk ken op. De eerste dien zij ontmoette was een zeke re Sigard, ook gelogeerd op hot kasteel, die Blijkens een schrijven vau 'b Crédit Lyon- nais hcofb bekl. daar voor f 7000 Mexikaan- scho effecten gekocht. Do Vos gaf op dat do gestolen effecten hem to Parijs waren gegeven door iemand die zich Kramer noemde, weikon persoon hij in oen der cafés op een der boulevards had leoreu kennen. De president bracht bekl. onder het oog dat bedoelde Kramer nergens te vinden was en dat dat ook niet klopte, daar die commis sie toch niet voldoende was om do 'Mcxikaan- scho effecten te koopen. Het O. M. vordeide togen den vader, we gens heling, 3 jaren, tegen den zoon, wegens diefstal 4 jaren gevangenisstraf. Ned. Herv, Kerk. Beroepen te Melissant (Overflakkee) de heer Th. J. L. Ruys, cand. te Kampen. Geref. Kerken. Beroepen te Poortvliet ds. R. Loman te Geldermalsen. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te 's-Graveuhage ds. A. D„ Wenripe te Haarlem. Hooger onderwijs. Leiden, Bevorderd tot arts de heer J. M. E. Kunerttot doctor in de rechtsweten schap na het verdedigen van stellingen, de heer G. A. de Graag, geboren te Gorincheu tot doctor in de Geneeskunde, na het ver dedigen van een academisch proefschrift ge titeld Het beenmerg en zyne elementen bij experimenteele staphylococcen-infectie, de heer K. S. de Giaag geboren te Gorinchem. "Utrecht. Bevorderd tot doctor in de god geleerdheid op proefschriftCalvijn's beschou wing over kerk en staat, de heer S. Schoch geboren te Leidentot arts de heeren J. D. Leunis, P. W, C. M. Busch en L. M. E. L. Steijns. 80 cent per regel, Een Schots werktuigkundige heeft aan het Ministerie van oorlog het model van een geweer met magazijn geleverd, een nieuw systeem dat hij heelt uitgevonden. Het ma gazijn dat de patronen bevat, heeft deze bijzonderheid dat het om 2tjn as draait, en men aldus acht en twintig schoten in de minuut kan lossen. Het afschieten geschiedt door de electriciteit; het draagvermogen van dit nieuwe wapen zou drie duizend vijfhon derd yards zyn, dat is ongeveer drie duizeud honderd vijf en tachtig meter. Zooals rnen ziet zijn de hersenen steeds bezig om de volmaking te zoeken van vernietigingsvoor- werpen. Men zoekt steeds te vernietigen wat de natuur met zoo veel moeite geschapen heelt. De wetenschap leeut een werkdadig concours aan allerlei soort ziekten die onop houdelijk het menschelyk lichaam aanvallen. Gelukkigerwijze veor ons dat er andere ge leerden zyn die op tegenovergestelde wijze, ten dienste der menschheid, de vrucht hun ner lange werken en hunner afdoende onder vindingen ten dienste stellen. Onder de ont dekkingen die het meest hebben bijgedragen tot het onderhoud der gezondheid van den mensch kan men op den eersten rang de Pinkpiilen stellen. Honderden en honderden brieven komen dagelyks tot de uitvinders die gelijk de volgende geschreven zijn, tot dankzegging eener ongehoopte genezing. Gedurende maanden was myne dochter lijdende, zoo schreeft- de heer M. Timmer- mann te Gamonden Gestel. Zij had kou gevat en tengevolge daarvan den geheelen zomer koortsen, hoegenaamd geen eetlust en zij kwijnde weg; sedert zy met Uwe Pink piilen begonnen is, is zij terstond veel beter geworden, zij eet met smaak en de koortsen verdwenen. Zy verklaart dat zij nog nooit zoo welvarend is geweest. Zij heeft thans eene frissche kleur en kan hare werkzaam heden flink doen, een ieder waande haar voorheen verloren. De menschen staan ver stomd over de wonderdadige weikiog van Uw geneesmiddel. Wij zijn U zeer dankbaar en geven U gaarne het recht om deze ver klaring te publiceeren." Ziehier de letterlijke verklaring van haar vader en hoevele huisvaders en huismoeders zijn er niet, die hunne kinderen van de prilste jeugd met zooveel zorgen gekoesterd hebben en als hunne dochters op den leeftijd van 15 k 16 jaar gekomen zijn, met de handen in 't haar staan, niet wetende wat wel van een grapje hield, maar de nieuws gierigste man. ter wereld1 was. In het voor bijgaan groette hij haar. „Wat ziet u er van morgen vrooüjk uit, meneer," zeide zij. „Vindt je, kleine?" „Men kan wol aan u zien, dat mevrouw De Boulingrin vandaag komt." „Jawel, vandaag of morgen „Vandaag, wezenlijk „Hoe weet jo -dat?" „Jawel Dag meneer En zij deed alsof ze lachend wilde heen gaan. „Ei, zeg eens," riep Sigard haar na, „je weet iets." „Welneen, meneer „Ja, zeker, je wet iets zeg het mij maar „Maar ik weet niets, mijnheer „Ik zie san je gezicht dab je wat nieuws hekb, en ik ben heel nieuwsgierig. „Kijk eens," zei hij en haalde een goud stuk uit. zijn zak te voorschijn, „dat is om wat lintjes voor te koopen en voor je ge heim." De kamenier vertelde hem toen van het complot dat de heeren Guynée en Pastoureb hadden gesmeed, van de oude kleeren, die zij had moeten zoeken, van de ouderwetsche te doen om hun geliefd kind, dat zij dage lijks zien kwijnenop te beuren en te redden. Gy huisvaders en huismoeders geeft nauw keurig acht op de gezondheid Uwer dochters op dien kritieken leeftijd, neemt Uwe maat regelen voor het te laat is, stelt niet uit tot morgen wat ge nog heden verrichten kunt, volgt liet voorbeeld van den heer Tim mermans en de vreugde en opgeruimdheid zal Uw deel zyn en in Uw huishouden terug- keeren. Men zij echter op zijne hoede, want onge lukkigerwijze, worden deze Pinkpiilen op grove wyze nagemaakt. Bestelt ze slechts bij de depothouders die onder de attesten staan of by onzen hoofddepothouder, alsdan zyt gij zeker van Uwe zaak. Prys 1.75 de doosf 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij J. H. I. Snabii.ïÉ, Steiger 27, Rotterdam, hoofddepothouder voor Neder land en apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Lerwiok. Men schrijft ons De berichten uit Lerwick luiden gunstig. Zoowel ds. Goslinga als ds. van der Valk ge nieten door Gods goedheid een uitnemende gezondheid. Natuurlijk is de arbeid zeer druk. De eene broeder arbeidt te Lerwick, do andere te Baltasound, en in. beide plaat sen ontbreken de visschers niet. Ja het is zeer moeilijk te beslissen, waar de meeste werkzaamheid vcroischb wordt. Op één dag werden in de „hall" honderd en twintig brieven geschreven en de 60 a 70 schepen, die in de baai soms voor anker In- gen, leverden steeds een goed aantal hoor ders voor de godsdienstoefeningen. Het weer steekt er niet uit. Zelden is de home! er onbewolkt on de mist drukt op al les. Heb is niet aangenaam altijd' in die wa zige ruimte te staren, die tevens een zekere kilheid verschaft. Met de zioken gaat heb vrij wel. Een en kele kranke zal niet in< t, zijn schip, maar por boot huiswaarts mo .'tf 11 koeren. Ook heeft de dood een offer ge." aagd. Een jonge ling uit Viaardingen zal het Vaderlaudsche strand niet meer betreden. In den bloeitijd des levens werd hij weggenomen. Mocht hij de eonige onder onze visschers zijn, wien dat lot te beurt valt. Gelijk overal in Engeland, zoo zijn ook in Lerwick de Kroningsfeesten uitgesteld zeker niet tot spijt onzer broeders, die reeds de uitnoodiging hadden ontvangen om aan een lunch in de Tow uh all (stadhuis) te ge ven, mede aan te zitten. Spoedig zal nu de arbeid voor dit jaar weer in Lexwick en Baltasound geëindigd zijn, want a.s. Maandag D. V. hopen de broeders de terugreis naar het vaderland te ondernemen. Jxotterdainsche Diergaarde. Per stoomschip M a 1 a n g van de Rotter- damsche Lloyd werd gisteren aangebracht een jonge olifant, welk dier aan de Diergaarde werd aangeboden door denheer A. J. Stronek te Asahan, door vriendelijke bemiddeling van den heer K. W. Tuinzing te Rotterdam. De Olifant welke luistert naar den naam van sGemoq" d. w. z. dikkertje, werd toen hij nog zeer jong was gevangen in het Battak- landschap »Tanah Djawa", AfdeeliDg Batoe Bahra, Oostkust van Sumatra. Als reisgenoot en verzorger naar hier werd hem een jonge Javaan medegegeven, die ook gedurende den zomer in de Diergaarde met de oppassing zal belast blyven. Met denzelfden stoomer werd ook nog over gevoerd een zeer groote Orang-Oetan, welk fraai dier door aankoop werd verkregen en wel door de ijverige tusschenkomst van den heer Etnil Büttikofer te Bah Blua. DeOrang werd toen hij ongeveer twee jaar oud was gevangen en was gedurende meer dan zes jaren de gast van Dr. Rudel in Deli, die dan ook noode van hem scheidde, maar daartoe genoodzaakt was omdat hy zelf op reis moest. Oogenschijniyk is het dier volmaakt gezond zoodat er hoop bestaat dat hij gedurende den zomer een der groote aantrekkelijkheden der Diergaarde zijn zal. Werkstaking te Haarlem. In de gistermiddag gehouden) patroons vergadering werd besloten, dat de werklieden welke genegen zyn aan het werk te gaan, koets en zeide hem eindelijk heb nieuws dat de vermeende tante zou aankomen. Dfe heer Sigard' was verrukt. Dad-elijk ging hij' de Rhinoret» opzoeken, en vertelde hun alles wat hij vernomen had van de ka menier. En op hun beurt besloteu de Rhino- rets en Sigard om do anderen een poets fe bakken, en niet alleen de grap van Guynée in het water te doen vallen, maar hem ook een gevoelige les 'te geven. En zoo werden in het kasteel alle bezems, tangen, poken, plumeaux enz. 'bijeen ge zocht. Bovendien had men al spoedig bij den hoofdingang eenige emmers en vaten met water gereed staan. En toen wachtte men geduldig. De werkelijke mevrouw De Bonlingrin had haar bezoek uitgesteld wegens een he vige verkoudheid. Zij dacht er echter niet aan, even een briefje te schrijven dat zij niet dadelijk kon komen, noch aan de Rhinorets te doen weten, wanneer zij zou verschijnen. Den avond voor het complot van Guynée en de anderen gevoelde! zij zich echter zoo goed, dat zij besloot naar Roulay-sur-Indre te vertrekken, en het was zes uur 's avonds dat zij! heb dak van het kasteel van haar neef in het oog kreeg 2ij Het aan het hek hellen, het werd ge- zich Maandag bij hun eigen patroons kunnen aanmelden om de bemiddelingsvoorvvaarden te onderteekenen. De uitsluiting blijft gehandhaafd tot dat gebleken is, dat het meerendeel der werk lieden genegen is om onder de bemiddelings voorstellen den arbeid te hervatten. Geslecht. Op last van het dagelijksch bestuur te Utrecht, word Donderdag in de Abel Tas manstraat aldaar zonder vorm van proces onder toezicht van de politie een vijftal niouwgebouwde, bijna gereed zijindo huizen afgebroken en met den grond gelijkgemaakt. Zelfs de fundamenten ontgingen onder zwa re hamer- en houweelslagen hot verwoos- tingswork niet. Yoor den aannemer, den heer v. L. alaoo oen geducht schadepostje. Maar zegt het „U. D." toch draagt hij zelf de schuld hiervan. Do heer v. L. blijkt nog al koppig en kibteloorig te zijn en wei gert bij voortduring, wanneer een of ander werk door hem is aangenomen, voor do con structie de toestemming van het gemeente bestuur te vragen. Tot zijn schade en schan de moest hij nog onlangs bij liet optrokken vau een huis iu de Nobelstraat, dab even eens geslecht weid', de nadeelige gevolgen hiervan ondervindon. Gruwelijk, Te Uithoorn heeft men een touwslagers- knecht, die half onnoozel was, met geweld zooveel jenever in de keel gegoten, dat de man bewusteloos raakte en nog dienzeifden avond is gestorven. De justitie is in de zaak gemoeid. Verschrikkelijk lot. Een vreeselijk lot heeft, zooals een tele gram uit Singapore aan do „Daily Express" meldt, een leger van inlandsehe soldaten in Sarawak getroffen, die waren uitgezonden tegen de koppensnellers in hot binnenland van Borneo. D'e expeditie, dio uit 10,000 man bestond, werd in 700 booten de Batang Loepar-rivier opgezonden, in het zuiden van Sarawak, In den eersten nacht werden de manschappen in een van do achterste booton door cholera aangetast, diet zich snel ver spreidde tot bijna alle manschappen waren aangetast. Heb lijdt geen twijfel dab zij] het. smerige rivierwater hadden gedi*onken, dat besmet was met cholera-kienien. Op de vloot ontstond vreeselijk© verwarring, maar dc aanvoerder besloot toch vorder de rivier op te gaan en niet terug te koeren. Den twee den dag was de ravage van de cholera nog erger. Honderden manschappen lagem dood of stervende in de booten. Yele booten kon den, omdat de bemanning ziek was, de vloot niet bijhouden en dreven texug, sbroomaf- kaarts. In den nacht van d'en derden dag wa ren er 300 dooden en dreven 50 booten on beheerd weg. Toen besloot de aanvoerder te rug te keeren, maar voor de terugtocht was volbracht, waren er 2000 man van de expe ditie omgekomen. De oevers van de Batang Loepar-rivier waren bezaaid met doode cn stervende soldaten. De Dajaks Icwamen on derwijl' uit hun schuilplaatsen en wiorpen zich op de hulpetlooze slachtoffers. De heele rivier is besmet en de ziekte verbreidt zich stroomafwaarts. Vergiftigd. Te Bordeaux werden in de laatste dagen een dozijn menschen ziek na het eten van roomhoorns. Bij onderzoek is gebleken, dat die ten gevolge Van het omveder bedorven waren en dientengevolge lichte vergifti gingsverschijnselen veroorzaakten. Eoovera. In de tweede helft der vorige maand over rompelde een bende van twintig Bulgaren het dorp Tohernare enmaakte zich daar van een hoeveelheid' levensmiddelen mees ter. Yoor hun vertrek legden de movers den 'bewoners een strikt stilzwijgen op over hun bezoek. Maar do bevolking, bevreesd voor de nakoming dezer afgedwongen belofte, deel de overheid de zaak mede en het gevolg was dat Turksohe troepen de roovers wéldra op de hielen zaten, hoewel' zonder succes, Twe© dagen na hun eerste bezoek kwamen de bandieten terug en, uit wraakzucht over de mededeelLng door de bevolking aan de regeering verstrekt, hebben ziji drie der voor naamste inwoners vermoord'. opend door den tuinman en het rijtuig ro'do over het kiezelzand naar den hoofdingang 'Niemand was daar Mevrouw De Boulin grin is zeer ontevreden. Geholpen door haar kamermeisje klimt zij het rijltuig uit, gaat moeilijk den stoep op en treedt de vestibule binnen. O, verschrikkelijkTien of twaalf vn rse- lijke grijnzende wezons werpen zich op haar en voordat zij een woord kan zeggen, ont vangt zij van alle kanten slagen met bezems en tangen, men werpt haar zand in d© oogen en haar kamenier, die insgelijks haar deel krijgt van de slagen, moet haar arm wel los laten Zij kan geen woord zeggen; de vrees, de schrik, do pijn. verlammen haar Eensklaps heeft zij een gevoel) alsof zij on der water bedolven wordt, zij hoort stem men, die lachend en spottend schreeuwen „Dat is voor jou, oude leélijke tang „Oudmodische juf „Leve de erftante -hoera 1" „De lachende erfgenamen wachten je met stokslagen „Kom nog een emmer water En opnieuw voelt zij' een kouden water straal op zich neerdalen dio haar doet ril len, terwijl het geheel© 'kasteel vol vxeeselij- ke, vreemde geluiden is. Een kwartiertje later lag de oude vrouw Een vreemde manier. In een gehucht onder St. Aquilindu Pas, Bretaguo, heeft een hoorenmeid van 35' jaar, Mario Morvan, die een jaar gel-eden haar ge huwde zuster aan haar sterfbed had moeten beloven met den weduwnaar te zullen trou wen, maar dio hierin weinig lust had, een deel aarde van 't graf barer zuster weggei- gravon en zooveel aarde als ziji kon op zich geladen, hoofd en armen vrij houdende, om de zerk met een van te voren daaraan be vestigd touw op zich te doen neervallen. Een andere zuster, een slip van haar kleed onder den steen uit ziendo komen, riep hulp, maar Marie bleek reeds gestikt. HET WESTLAND, 3 Juli. Op de veilingen van hedenavond zijn de volgende prijzen besteed: aardbeziën f0.12 a 0.24 per kilo witte asperges a c., blauwe dito c. per bos jaaidappelen f 1.55 a 1,75 per kin, dito (hoornijes) fl.57 a 1.66 en dito (ronde) fl.20 a 1,35 per 26 kilo; kruisbessen f4.80 a f per 50 kilo snijboonen f 3.25 a 4. en prinsesseboonen fl,50 a 1.80 per 1000. Aanvoer 11000 kin aardappelen en 2300 kilo kiuisbessen, LEEUWARDEN, 4 Juli. Boter. Boereboler f 42.50 a f Aanvoer 84 t/4, 24 l/s en 9 vaten, Fabrieksboter f34a f43.50. Aanvoer 30 !/ji 25 en Vis vaten. Noteering van de Commissie, leksval. Fabrieks boter 143. Landb. i/i vatle keur f 42.50 tot f 2e keur f41.tot f3e keur f40. tot f 4e keur f tot f i/s vat: le keur f41.tot f422e keur f40.tot f41.3e keur 139,—-tot f 4e keur f Aanvoer 15 </4, 20 Vs en 7 Via vaten. Fabrieksboter f 34,a f 43 50. Aanvoer 21 en 15 vaten. HAMBURG, 4 Juli. Petroleum loco 6.70, brief, dito -.geld. Spiritus kaltn, per Juli 111/3, Aug./Sept. H'/s- BUDAPEST, 4 Juli. Tarwe per Oct. 7.45 kr., per najaar Mais per Juli 5.02. FalllltDeaienten. Uit de Staatt-Oourani. Uitgesproken; J, Honcoop, koopman, te Haarsteegre :h- ier-commitjsaris mr. F. X, Verheyeo, ci ra- tor mr. G" Kolfschoten, Geëindigd: H, Cobelens sr., timmerman, te Monniken dam. Opgeheven: J, Kommejan, koopman te Borssele. Hoog water te ftchledam. Juli 6v.tn. 4.03 nam. 4.39 7:» 4.55 5.30 8: s 5.41 6.13 Hoogte van het water op de Rivieren. Berichten van 4 Juli. bOBlTH, 2 nur 's midd. 10.96 Gev. 0.07 M. KOBLENZ, 6 uur 's morg. 2.49 Gev. 0.00 M. TRIER, 12 uur 'a midd. 0.15 Gev. 0.04 M. KEULEN, 11 nur's morg. 2.50 Gev. 0.04 M. R.UHRORT, 8 uur's morg. 1.81 Gev. 0.17 M Kon en Maan» Zonsopg. Juli 6 3.46 v.tn. onderg. 8.21 n.m. j> t 73.46 8.21 j 83.47 8.20 5 Juli N. Maan. 12 Juli E. kwartier. A «J K W A. 6 Juli. Offic.-Ver. Stafmuziek Schied. Schut terij, t uur, oplaten v. luchtballons. 6 Musis Sacrum. Grand Spectacle Con cert Varié, Stroober, Na afloop bal. 8 uur. 6 i Rott. Dierg., 4e reg. Infanterie, 21/a u. 7 en 8 Juli. Offic.-Ver. Kinderfeesten 41/2 uur n.m. 7, 8 en 9 Juli. Musis Sacrum. Grand Spec tacle Concert Varié, Stroober, 8 uur. 8 Juli. Gezellige samenkomst C. G, O. V. Vereenigingslokaal Broersvest, 8 uur, 8 Rott. DiergRotterd, Schutterig, 8 u, 11 2> S d 8 15 Dn» s 8 18 p s »8» Te Rotterdameiken tfvand Circus Variété, Stationsplein, 8 uur. op den grond, onbewegelijk, net alsof zij dood -was. Men moest licht halen om eens te zien, hoe het met dien. armen meneer Guynée ging. „O wee Maar hij is het niet!" zoo riep verschrikt de heer Rhinoret uit. Allen keken elkaar aan, angstig verbaasd. De kamenier der oude vrouw, weer wat •bijgekomen, deelde mee, dat dit werkelijk de oude mevr. Do Boulingrin was en geen, an der, err zijl verklaarde aan de Rhinoret en zijn vrienden dat zij moordenaars waren Toen kwamen do valsehe mevrouw Bou lingrin en haar kamenier aan. Maar men dacht nu niet meer aan een. grap. De bewus- tcloozo oude vrouw werdi haastig in huis ge dragen, ontkleed' en op een bed' gelegd'. Men deed alles wat mon kon, maar ziji werd ern stig ziek, en zweefde dagen lang tusschen leven en dood. Men was hang dat zij zou sterven. Gelukkig niet, zij herstelde. Maar nooit wilde zij iets hooren van de minste veront schuldiging en zoodra zij kon, vluchtte zij weg, overtuigd) dat zij' het slachtoffer was geweost van een moordaanslag. Eiji kwa/m nooit terug bij de Rhinorets on onterfde ze. De gi'ap kostte dezen dus een paar millioen.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 6