V STADSNIEUWS. V VL AARDINGEN. Kerk en Seliool. 2o. het aantal dagen, bedoeld in het. eerste lid van art. 8 van de wet van 28 Maart 1877, bepaald op tien. De Evertsen. Het banket door het uitvoerend comiteit der Tentoonstelling van Aardiykskunde te Antwerpen den heeren gezagvoller en offi cieren van Harer Majesteits Evertsen aangeboden, heeft plaats Zaterdag 19 dezer, in de marmerzaal van het feestpaleis in den Dierentuin. Verkiezing Eerste Kamer. Noor d-H o 11 a n d. Uitgebracht 76 stemmen. Herkozen met 51 en 53 stemmen de heeren J. Breebaart en 91. de «Song. Voor mr. Rutgers van Rozenburg, die zich niet herkiesbaar had gesteld, weid bij derde stemming gekozen mr. Van beeawen, burgemeester van Amsterdam, met 46 st. De heer Hugo Muller had er 30. Zeeland. In de gisteravond door de Provinciale Staten gehouden zitting is als lid der Eerste Kamer herkozen jhr. mr. K. A. Godin de Baufort, anti-revolutionair. Mij. van Geneeskunst. In de algemeene vergadering dezer maat schappij sprak nog dr. Sikkel uit 's-Graven- hage over ïDiagnose en chirurgische behan deling van het hersen-abnes by ooreltering", waarop dr. Van Moorsel, dr. Van der Hagen en dr. Kramer in het ziekenhuis bespraken 1. de indicatie tot opereeren bij aandoe ningen der galwegen2. de verschillende operatiemethoden 3. de mortaliteit4. de recidieven na deze operaties, terwijl eenige patiënten werden gedemonstreerd. Na deze voordrachten vertrokken de con gressisten naar Tilburg, alwaar zij, ria door het Gemeentebestuur te zijn ontvangen en gecomplimenteerd, onder geleide van de feest commissie aldaar, bestaande uit de heeren dr. H. A. H. van der Heijden, voorzitter, dr. L. Eijgenraam, secretaris-penn., A. A. M. P. Kooien, en M. I. L. Proot, een bezoek brachten aan de ateliers der Staatsspoorwe gen, de wollenstoffenfabriek van F. Mutsaers Zn., de flanelfabriek van A. van Spaendonk en de muziekinstrumentenfabriek van Kessels. Na in de sociëteit *De Philharmonie" te hebben gedioeerd en in den tuin dier socië teit een concert te hebben bijgewoond, werd to ruim elf uur de terugreis naar 's-Hertcgen- bosch, eveneens per extra-trein, aanvaard, alwaar nog eenige uren aan het gezellig samenzijn werden gewijd in de sociëteit De Arend". Tot leden van het hoofdbestuur zijn be noemddr. J. 0. J. van der Hagen ('sBoccb), dr. S. 3. Halbertsma (Rotterdam), dr. A. C. IT. Moll (Arnhem), dr. E. E. van Leersum (Amsterdam). Een volgend jaar zal de alge meene vergadering te Zwolle worden ge houden. Fabrieks- en Hand werksnij verheid. De 5ie vergadering van de vereeniging tot Bevordering van Fabrieks- en Handwerks- njjverheid in Nederland werd gistermorgen te Middelburg geopend door den heer Fokker, voorzitter van het hoofdbestuur, die de ziekte van H. M. de Koningin, beschermvrouwe der vereeniging, herdacht en verder ook hulde brengt aan de andere beschermvrouwe, H. M. de Koningin-Moeder. Bij het openen der vergadering waren 6 afdeelingen tegenwoordig, nl. Middelburg, Dordrecht, Den Haag, Utrecht, Tiel en Am sterdam, uitbrengende 83 stemmen over personen en 37 over zaken. Na afdoening van verschillende punten van huishoudeljjken aard kwam aan de orde het voorstel van het Hoofdbestuur tot ontbinding der Vereeniging en tot aansluiting bij de Ned. Mij. ter bevordering van Nijverheid. Zonder debat werd tot die fusie besloten, eveneens tot ontbinding met 1 Jan. 1903. In afwachting vap het definitief tot stand komen van de fusie werd voorzien in be staande vacaturen in het hoofdbestuur. Ver kozen werden tot leden van het hoofdbestuur de heeren J. Boer Hzn., A. Dorsman en A. van Droogetot plaatsvervangers de heeren H. A. Grondijk, C. G. J. Alkemade en A.J v. d. Veen. Overgaande tot de verdere behandeling der punten vao beschrijving werd allereerst aan de orde gesteld het punt: j>De ver gadering dringe bij de Regeerirg aan op het verkrijgen eener bedrijfslellïng." Na eenige discussie werd aangenomen een motie waarin de vergadering de wenschelijk- beid uitspreekt dat van Regeeringswege worde overgegaan tot het houden eener bedrijfs- telling. Het volgende punt luidde: De algemeene vergadering spreke de wenschelykheid uit, dat de besturen van groote gemeenten zullen overgaan tot het vestigen van inrichtingen van handelsonderwijs voor jonge lieden, die reeds op de kantoren werkzaam zijn. De afdeeling Middelburg stelde een wijzi ging voor en te lezen achter wenschelijkheïd sin afwachting eener wetlelyke regeling voor het handelsonderwijs in zyn geheel enz." Dit amendement werd aangenomen; enkel Den Haag en Utrecht waren er tegen, en daarna werd het geheele voorstel goedgekeurd. Vervolgens werd besproken: In welken geest behoort de wetgever in het ambachts- onderwijs te voorzien. Hierin werd geen beslissing genomen. De bespreking van het puntWelke voor name punten moet een concessie voor ge meentelijken tramaanleg en exploitatie be vatten, en welke regelen jomtrent elk van deze punten moet zij inhouden, werd tot heden aangehouden. Het volgende punt luiddeBehoort de wetgever bij de regeling der naamlooze ven nootschappen niet bovenal uit te zyn op verplichte openbaarmaking en toezicht, een en aüder met aanstelling van accountants van rijkswege. Besloten werd nog geen beslissing te nemen. Algemeen Israëlletlsch verbond. In de te's-Hertogenbosch gehouden jaarljjk- sche algemeene vergadering van de »Aliiance Israélite Unwerseile" hield dr. II. Pinkhof eene rede over de geschiedenis en de voor naamste voortbrengselen der Joodsch-Duitsclie letteren. In de daarop gevolgde huishoudelijke ver gadering werd het jaarverslag uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat ontvangen is f6061.38, waarvan Ir. 10.500 aan het Comité Central is over gemaakt. Bij de verkiezingen voor het Nederl. comité werden herkozen de periodiek aftredende leden voor Amsterdam de heeren S. Houthakker, J. D. Lioni, mr. B. J. Polenaar; Rotterdam S. van DantzigDen Haag mr. M. de Pinto Groningen mr, B. Coheu Arnhem L. Wage naar; Gelder's Oosten J. Elzas. In de vacatures, ontstaan door het over lijden resp. van de heeren A. J. Lob voor Amsterdam en mr. E. L. van Embden werd voorzipn door de benoeming in hunne plaats van de heeren L. A. Rozelaar en B. Blok terwijl voor een nieuwe plaats in de afd. Limburg werd gekozen de heer M. Hertz. Als plaats voor de volgende jaarvergade ring werd Arnhem aangewezen. JieerboscU. Gisteren hield de te Neetbosch gevestigde vereeniging tot opvoeding van verwaai loosde weezen hure 39e algemeene vergadering. De directeur, de heer Vau 't Liridenhout, bracht verslag uit over het laatste jaar, waarin hjj mededeelde, dat 78 weezen de inrichting hadden vei laten, van wie 22 meisjes als dienstbode werden geplaatst6 jongens en 5 meisjes waren overleden, onder wie éen van de 89 kinderen die door mazelen werden aangetast. Opgenomen werden 24 kinderen, die drin gend hulp noodig hadden 12 jongens en 12 meisjes. Door afneming van het aantal schoolkinderen, werd ook het aantal onder wijzers met twee verminderd. Behalve het gewone lager onderwjjs en het onderricht op de industriescholen der in richting, werd aan de oudere jongens geregeld les gegeven in zang en gymnastiek, hand-en rechtlijnig teekenen. In zijn verslag sprak de directeur ook over oud-weezen en hunne positie in de maat- schapjj, over 18 hunner, die in Zuid-Afrika medestreden aan de zijde der Boereneen van hen, de onderwijzer Varhmeijd, werd gefusileerd. Ditmaal werd door den directeur geen mededeeling gedaan omtrent de ontvangsten en uitgaven van de weesinrichting. KIliu-. steiger- en bouwmaterialen. De heeren M. J. G. Avontuur, voor zitter en H. Lasonder, secretaris van het Landelijk: Comité ter verkrijging van beter toezicht op steiger-, klim- en bouwmateria len, vertegenwoordigende een aantal bouw vakbonden en organisaties van bouwvakar beiders, gevestigd te Amsterdam, hebben zich tot H. M. de Koningin gewend met het dringend' verzoek een aanvulling t© willen brengen in de Veiligheidswet ter verzeke ring van de veiligheid' der arbeiders in de bouwbedrijVea en in het bijzonder van hen die op de bouwwerken werkzaam zijn. Ouder de allereerst noodige verbeteringen ter voorkoming van ongelukken komen de volgende hun voor de aandacht to verdienen. lo. Op iederen steiger moet ©en balie wor den aangebracht van voldoend weerstands vermogen. Dte arbeider die struikelt, vindt daaraan een houvast. 2o. Bij, eiken bouw moet worden aange bracht een goed diehtgelogde schrikstedger. 3o. Het is verboden tijdens den bouw de steigers te onttakelen en van zwiepingen en schoten te ontdoen. 4o. Onder de schakels moeten voldoende klossen worden aangebracht en sterk beves tigd, evenzoo door touwen van voldoende lengte. 5o. De bovenwerkende balkaag moet wor den beteugeld (beraggeld). 6o. Kunstlicht moet beschikbaar zijn op alle verdiepingen, ook daar waar niet des avonds wordt gewerkt. 7o. Trapgaten moeten worden omgeven door een stevig staketsel. 8o. Elke aannemer, speciaal van metsel werken met bijlevering van materialen, moet bij het verplaatsen van ladders naar een an deren bouw, de laddersporten vernieuwen. 9o. Maatregelen worden voorgeschreven om het te zwaar belasten van steigers te voorkomen. 10o. Ter voorkoming van ongelukken door het afvallen van steenen worden gronddoe len langs eiken steiger geplaatst. Ho. Ladders en ander klimmateriaal in gebruik Lij schilders, glazemvasscb ers en an dere werklieden, mogen niet worden geverfd, doch geolied. Dit zelfde materiaal wordt jaarlijks door de bevoegde macht gekeurd en van een ijik- merk voorzien, zonder welk merk het niet mag worden gebruikt. Nu de tegenwoordige directeur van ge meente-werken, de heer J. M. A. Zoetmulder, tengevolge van zijn benoeming tot inspecteur van de volksgezondheid eervol ontslag heeft gevraagd en eerlang een nieuwe titularis zal moeten worden benoemd, komt het B. en W. wenschelijk voor het salaris van dien ambte naar niet meer te regelen by afzonderlijke raadsbesluiten, zooals tot dusverre, doch dit vast te leggen in een verordening. Hiertoe bieden zij den raad een ontwerp verordening aan van den volgenden inhoud: Art. 1. Aan het hoofd der gemeentelijke publieke werken staat een ambtenaar met den titel Directeur der Gemeentewerken, Art. 2, De Directeur der Gemeentewerken wordt benoemd door den Raad, die daartoe van B. en W. eene aanbeveling ontvangt. Art. 3. Hy geniet eene aanvangsjaarwedde van f 2500. Deze jaarwedde kan worden verhoogd met twee vyfjaarljjksche verhoo gingen van f 250. Bovendien geniet hij vrije woning, alsmede een bedrag van 160 per jaar als tegemoet koming in de personeele belasting en in de kosten van vuur en licht voor zijn kantoor in die woning. Art. 4. De verhoogingen der jaarwedde, in art. 3 bedoeld, worden toegekend bij be sluit van den raad, op voorstel van of gehoord B. en W. De Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs heeft medegedeeld, dat volgens opgave van den Directeur der Bur geravondschool, het aantal leerlingen voor den cursus 1902/3 vermoedelijk 122 zal be dragen, waarvan 57 voor de le en 40 voor de 2e klasse. Daarom komt B. en W. evenals de Com missie splitsing noodzakelijk voor. Samenvoeging van leerlingen voor dezelfde vakken der verschillende klassen, ter voor koming van splitsing, is niet mogelijk, daar liet nauial leerlingen-timmerlieden te zamen 31 bedraagt, dus een te groot aantal om in één klas te worden samengevoegd. Bovendien zouden dan leerlingen van ver schillende ontwikkeling worden samenge voegd, hetgeen aan het onderwijs niet ten goede zou komen. Bij splitsing van de 2e klasse zullen 14 lesuren meer gegeven worden, n.l. 7 uur vak- teekenen, 2 uren Nederlandsch, 3 uren wis kunde en 2 uren handteekenen, zijnde een meerdere uitgave van f 700. B. en W. stellen den Raad voor om tot splitsing van de le en 2e klasse dezer inrich ting te besluiten. Na ernstige overweging of een wijziging van het Havenreglement in dien zin, dat het verbod van sleepen zou worden opgeheven, noodig is, blijven B. en W. bij hun oordeel, dat het gemeentebelang daardoor geschaad zou worden. Meent de Raad, dat opheffing van het verbod van sleepen gewensebt is, dan zou dat kunnen woiden bereikt door van art. 13 van het Havenreglement te doen vervallen in al. 1 de woorden »ot schepen te sleepen" en aiin. 2. Een dergeljjk voorstel is echter van B. en W. niet te verwachten. Het bestuur van het Volkshuis had zich den 6n Juni 1.1. met een adres tot den ge meenteraad gewend met het verzoek aan deze stichting, die een algemeen belang dient, doch jaarlijks een aanzienlijk tekort heett, waardoor noodzakelijke verbeteringen en uitbreidingen niet kunnen worden aan gebracht, ja zelfs de ondergang dreigt, een jaarlijksche subsidie te verleenen van zoo mogelijk f300. In zjjn toelichting op dit verzoek brengt het bestuur het doel in herinnering en wijst het er op, dat de tekorten op de gewone uitgaven bedragen hebben - in 1898 f 210,18i/2. 1899 - 366,851/2. 1900 - 255,38 1901 - 92,28j of gemiddeld - 231,171/2- Wel is het tekort in 1901 sterk vermin derd, maar dit is voornamelijk door toeval lige omstandigheden, zoodat de begrooting over het loopende jaar sluit met een tekort van f 195. Ook wordt er op gewezen dat het Volks huis de gemeente geen mededinging aandoet het zet baar onderwijs voort of vult het aan. By besluit van 18 Juni j.l. werd dit adres in handen van B. en W, gesteld om bericht en raad. Hoewel B. en W, nu graag aan het streven van het Volkshuis hun sympathie willen be tuigen, vooral waar op den voorgrond wordt gesteld de onpartijdigheid, achten zij het echter de vraag, of het subsidieeren van dergelijke stichtingen op den weg ligt van het openbaar gezag, dan we! of niet in deze aan het parti culier initiatief alles moet worden overgelaten. B. en W. herinneren eraan dat door den raad nooit een bepaalde richting is aange geven. Waar toch een subsidie aan de be waarschool w. rd geweigerd, werd aan de teekenschool van den R.-K. Volksbond een jaarlijksche subsidie verleend. Gaat men den weg op van het subsidieeren van vereeni- gingen als het Volkshuis, dan kan dit voor de gemeente-financiën ver strekkende gevol gen hebben, vooral indien bij het beheeren der gemeentelijke financiën het beirachlen van de grootst mogelijke zuinigheid gewenscht is, gelijk blykeDS de debatten bij de begrooting voor het loopende jaar hier het geval is. Op grond van dit alles meenen B. en W. dat een subsidie ait de gemeentekas aan het Volkshuis niet behoort te worden ver leend, zoodat zij vooorstellen afwijzend op het adres te beschikken. B. en W. stellen voor den heer IJ. Dub- beld toe te staan, in den zjjmuur van zjjn pand gelegen aan de Hoogstraat 198, waar tegen de binnenplaats van het politiebureau aan de Markt onmiddellijk aanligt, een licht raam le maken onder voorwaarde, dat de vergunning tot wederopzegging wordt ver leend, dat het raam ondoordringbaar zal zijn en dat jaarlijks aan recognitie ten be drage van 10 centen wordt betaald ter er kenning van het recht der gemeente. De doodgraver heeft zich per adres tot B. en W. gewend met verzoek het daarheen te leiden, dat uit zijn instructie het verbod om fooien aan te nemeD verwijderd wordt. Hoewel B. en W. bjj de vaststelling van deze instructie het strenge verbod krachtig hebben verdedigd, is hun toch gebleken, dat de plaatselijke omstandigheden van dien aard zjjn, dat handhaving van bedoeld voorschrift in al zyn gestrengheid niet altijd mogelijk is. Zy raeeaen dan ook dat er geen bezwaar is het aannemen van fooien toe te laten, mits deze nimmer worden gevraagd of aan genomen tjjdens de begrafenissen. Door curatoren van het Gymnasium zyn op de aanbeveling ter benoeming van een leeiaar in de Fransche taal- en letterkunde aan het Gymnasium geplaatst de heerenJ. Bitter alhier, J. v. d. Werfl te Bolsward, G. F. Nierstrasz te Amsterdam. De Kermis. In den Officietrenfcuin. Gisteren was de namiddag in den tuin der Officieren-Vereeniging wederom in beslag ge nomen door de wedstiijden. Afgewisseld door het optreden van een Varieteiten-gezelschap werd er achtereenvolgens gestreden door de meisjes van 10—13 jaar, die met een bal op een plankje het strijdperk moesten afioopen, daarna moesten jongens van 1013 jaar stokspringen, wat hierin bestond dat zij onder hun knieën een stok kregen vast te houden zoodat zjj als kikkers voortsprongen, waarbij natuurlijk wel eens een tuimeling werd gemaakt. Vervolgens werd er door meisjes boven de 13 jaar geblinddoekt naar de schijf ge stoken, terw'yl ten slottejongens van 13—16 jaar zakliepen, waarby enkelen een bijzon dere vlugheid aan den dag legden. Inlusschen werd op de kegelbaan prjjs- gekegeld door jongelui van 16—18 jaar en door eenige leden. De heeren bestuursleden der S. O. V. hebben zeker recht op dankbaarheid voor al hun zorgen, die tot zooveel genoegen hebben aanleiding gegeven. Het weer hield zich de drie feestdagen uitstekend, hetgeen ook veel tot het slagen van de kinderfeesten heeft meegewerkt, De uitslag van de gisteren in de Officieren- Vereeniging gehouden wedstrijden is als volgt: Wedslryd voor meisjes van 10—13 jaar, balanceerspel. Pry zen werden behaald door Cato Nolet, Dora van Deventer, Maria Vredenbregt, Betje Bonani, Anna Kooyman, Cato Rysselenburg, Cor Leender®, Jo Veth, O. Bubberman, Marie Groenendaal, H. Tijl, Maria Reterink, Lena Kooyman, Marie Land heer, Jo Gunneweg, Jo Jansen, Marie Dirk zwager, Cato van der Vlies, Cor Buwalda, Louise Poortman. Jongens van 10 13 jaar, stokspringen, PrijzenC. H. Huldy, P. Dortland, Ko Schoon, M. Lindeman, W. v. d. Schouw, H. Leenders, M. Smits, Lamb. Plujjm, P. Kimmjjser, Corn. Kemp. Meisjes boven 13 jaar, schijfsteken, le prjjzenJo v. Waas, M. Heyligers, M. Vre denbregt 2e prijsCor. Houtman, B. v. d. Schouw, L. Rammers3e en 4e prijsNet van Luyk, Jo Houtman, Nel v. Mervenée, B. v. d. Vlies, Jo Zoetmulder, Jo Timmerhans, B. Breukelman, B. Kamphujjs, M. Bokhorst. Jongens van 13—16 jaar. Zakloopen, PrijzenB. Engering, I. van Rhjjn, Joost Ris, D, Steenhuis, H. Reterink. Jongens van 1618 jaar. Kegelen. G. v. d. Schouw, J. Tuijl, J. Ris. Heeren leden. Kegelen. G. J. Vincent, Ingelse. Morgen, Donderdag wordt gegeven in de Officieren-Vereeniging sEen bruigom met 2 bruiden", blyspel in 3 bedrijven, gevolgd door »Ik heb iets vergeten" blijspel in 1 bedrjjf. Op het kermisterrein. sEn op de kermis daar ziet men rare zakenenz." Dit kan zeker wel gelden van de kermis die zich van het jaar weder als een slang kronkelt over de Broersvest van de Koemarkt tot aan het Overscbiesche Plein, De spelingen van de natuur in al haar grilligheden worden ons van het jaar ten toongesteld. Reeds bij de Koemarkt maakt men er kennis mede bij de stweelingen," die, al is 't ook op andere wijze aaneengegroeid zijn als de bekende Radica en de overleden Do- dica. Verder op vindt men een wondei koe en eenigszins achteraf bet wonderpaard, een goed gevormd dier, behalve dat Ja dat vertelt het aanplakbord u w«ls 'i is een eigenaardig verschijnsel. Maar nog meer bizonderhedenin een van de tenten zit een dikzak, een jonge man nog die u een paar armen en beenen laat zien \an zulk een omvang dat zij in dikte met een kind kunnen wedijveren. Interessant is het bezoek aan den grooten neger en aan »den versteenden man". De eerste heeft de kolossale lengte van 2.36 M. en is zeer goed gevormd, doch het is vooral de versteende man die verwonder lijk is. Armen* en beenen misten het vleesch, terwijl handen en voeten normaal zijn. Het is een Amerikaan, die gewoon of groeide, doch later de onverklaarbare afwijking in de ontwikkeling van zijn ledematen kreeg. Werkelijk iets zeer bijzonders. Te midden van die spelingen der natuur vinden wjj de meer of minder geheimzin nige en wetenschappelijke voorstellingen met de geestentafel van E! Karma en de niet minder interessante verandering van een man in een vrouw, en deze weer in een boom, In deze tent van Daphne ziet men de ver andering geleidelyk voor zjjn oogen, en even onbegrijpelijk is de verandering in om gekeerde volgorde. Wat ook zeer zeker een bezoek waard is, is het Palais illumineux. Men wordt met een gezelschap in een kamer met spiegels gelaten, waar op de hoeken pilaren zijn aangebracht. Door een niet te tellen aantal electriscbe lichtjes in verschillende kleuren te doen branden worden de prachtigste lichteffecten verkregen. Zoo ziet men een lange galerjj in den spiegel vol lampjes die het geheel als bloemen opsieren. Het drukst is het zeker wel bij Wolf den stoomcarousel, die zich verheugt in een goede plaats, in tegenstelling met zyn collega die een beter bezoek in zijn nette tent ver diende. En tusrehen al deze bezienswaardigheden staan de schiet- en werptenten, de kracht meters, de poffertjeskramen en de vette olie bollenhuisjes. Buiten het directe kermisterrein is ook nog iets dat een bezoek waard is, n.l. het Verkooplokaal aan de Lange Haven, want daar is een fluitist en goochelaar waar men verbaasd van staat. Het is niet omdat wjj de poffertjes van den heer Koolsbergen niet lekker vinden, dat wij eerst den artist hebben geuoemd, verre van dien, ze zyn best, maar 'tis omdat w'y bijzonder de aandacht willen vestigen op den heer B. Schreurs, die fluit op een gewoon fluitje en tegelijkertijd piano speelt, balanceert enz. om ten slotte eenige verbazend handige goocheltoeren te verrichten Tereeniglngslokaal. Wy maken onzen lezers en lezeressen altent op de in dit blad voorkomende annonce der le Amsterdamsche Chr. Bioscope en Sciopticon-Combinatie onder directie van den heer F. Kejjzer, welke alhier op Donderdag en Vrjjdag, 10 en 11 Juli. in 't Verenigings gebouw Bioersvest, met zijn welbekende en thans nog veel verbeterde en geheel ver nieuwde Bioscope-Seiopticon eenige uitvoe ringen wenscht te geven. De by val welke deze uitvoeringen overal ten deel viel belooft een genotvollen avond. De Sciopticon of nevelbeelden zyn bijzonder fraai en de Bioscope welke door hare levende beelden een serie geheel volgens de natuur zich bewegende tafereelen te zien geeft, o. a. de nieuwste Transvaal-tooneelen, de huwelijks feesten der Koningin, aankomende treinen, de betooverde Prinses, Maskeradefeesten, Toovertafereelen enz. enz. munten uit door scherpte en weinige beweging. Ter herinnering. Hedenavond 8 uur in sMusis Sacrum", Grand Spectacle Concert Varié, Slroober. Officieren-Ver., 8 uur, Tivoli-Schouwburg, »Jean Darlot" gevolgd door jNou". Thans is men ook begonnen met prepara tieven om de .Koemarklbrug voor de tram gereed te kunnen maken. Er worden name lijk trappen aan den havenkant gemaakt voor een tijdelijke gemeenschap door middel van een pontje. In dien tyd wordt de brug buiten gebruik gesteld en zal die worden voorzien van nieuwe houtbedekking en rails. Deze laatste werkzaamheden zullen de volgende week aanvangen. Onder ons sLaatste Nieuws" namen wij gisteren op het bericht dat een vrouw op het kermisterre n door een omvallend jis- wagentje ernstig zou zyn verwond. Wy kon den, wegens het late uur, zooals wij mede deelden, die zaak niet onderzoeken. Thans kunnen wij mededeelen, dat het geheele ver haal schromelijk overdreven is. Het wagentje dat van voren met een poot op den grond steunde, dompte naar de ach terzijde, waardoor de vrouw de leggers tegen den mg kreeg, waarvan zij schrikte. Om weer tot kalmte te komen ging zy de tim mermanswinkel van Wouters binnen. Sedert Zondagochtend is een 14 jarige knaap, werkzaam als volontair by een der groote manulactuurfirma's te Amsterdam spoorloos verdwenen. De jongen, genaamd Petrus Exler, is Zon dagochtend te 8 uur naar de kerk gegaan en niet teruggekeerd in de woning, waar hij thuis was, aan de Prinsengracht. Door zijn chef werd de politie Maandagavond in kennis gesteld en een te Amsterdam wonend familie lid gewaarschuwd, alsook de moeder van den knaap, die alhier woont. De jongen was in zijne omgeving zeer goed aangeschreven. Men vermoedt dat hem een ongeluk is overkomen, daar hij noch by familie noch bij een vriendje wonende in het Sarphalipark te Amsterdam is geweest. Door den commissaris Van der Wiele te Amsterdam is een onderzoek ingesteld. De knaap was bij zyn vertrek naar de kerk gekleed met stroohoed en in grjjs kostuum. 'Bij de op Maandag 7 Juli -1. gehouden aanneming van leerlingen op de gemeente- bewaarschool, hebben zich 73 kinderen aan gemeld. 'Dinsdagavond gaf het oud-muziekkorps der d.d. schutterij een concert op eene boot liggende in de haven, hetwelk vele toehoor ders lokte. Heden avond ten 8 uur geeft hetzelfde muziekkorps een concert in den tuin der zaal Harmonie. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Leeuwarden dr. R. Voren kamp, van Hoornte Vollenhove ds, D. van Krevelen te Beekbergen. Aangenomen het beroep te Gendt door ds, H. A. Gerretseo te Kolderveen, Bedankt voor het beroep te Warffum door ds. H. J. AndréDouwes Jz. te Winters wijk; te Schoonoord (Dr.), toez., door den heer J. D. de Stoppelaar, cand. te Leiden. R.-K. Kers. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Rotterdam den heer Th. Kwakman, deservitor te Heilo. Hooger onderwijs. Leiden. Bevorderd tot doctor in de rechts wetenschap na het verdedigen van Stellingen, de heeren J. Th. Goossens, geboren te Amers foort, W. H. Kohier, geboren te Ravenswaay, K. K. Douw van der Krap, geboren te Dordrecht, en L. Th. Verscheure, geboren te Roermond; tot doctor in de geneeskunde

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2