BINNENLAND. V STADSNIEUWS. V V* Gemeenteraad. Bsa De „Giomaie d'Itrilia" weet mede te dea len, dat de Oostenrijk-Honga-arsche ambassa deur te St. Petersburg plotseling van daar is vertrokken, blijkbaar met bet oog op de komst van den Koning van Italië. Het cf- ficieuse blad „Capitan Fracassa" daarente gen beweert, dat de gezant zicb een levens gezellin beeft gekozen, en, ver van alle poli tiek gehaspel, mot baar eenige blijde weken doorbrengt. Wij achten het laatste bericht waarschijnlijker dan bet eerste. Oostenrijk- Hongarije toch beeft niet d'e minste rede de reis van Koning Victor Emanuel als oen be- leediging op te vatten. Uit particuliere bron wordt gemeld dat de Keizer aan prins Meschtsclxerski, den eigenaar van den ,,Grashdauin", heeft opge dragen de gouvernementen Charkoff, Jeka- terisuoslaff en Poltawa af te reizen om zicb te overtuigen of daar nog onlusten zijn, welke gronden daarvoor bestaan en welke klachten do bevolking heeft. Prins Meseht- schersky moet daarvan rechtstreeks aan den Keizer rapport uitbrengen. Hij zal nog he den vertrekken. Japan. Grootvorst Boris, de afgezant, van den Czaar, is to Tokio gearriveerd, alwaar bij de gast is van den Mikado. In Engelscbe politieke kringen, waar men de vriendschap van Japan natuurlijk voor zicb alleen wil annexeer en, is men over dit bezoek alles behalve gesticht. Hofberichten. Heb verblijf van H. M. de Koningin te Sehaumburg, dat tot 19 Juli a.s. zal duren, heeft op Harer Majesteits gezondheid een zeer gunstigen invloed gehad. De inachtname van de noodige voorzich tigheid blijft echter nog geweuscht. Z. K. H. de Prins der Nederlanden, Her tog van Mecklenburg, heeft aanvaard het buitengewoon Eerelidmaatschap der Maat schappij van de Neder! andsche Letterkund© te Leiden, en het Eere-lidmaatschap, tevens Eere-voorzitterschap van de Kon. Ncder- landsclie Harddraverij- en Renvereeniging. Corps diplomatique. Onze Portugeesche gezant kwam gister avond nit Londen in de residentie terug. Pakoe Al am. f Een telegrafisch bericht uit Batavia meldt ons heden het overlijden aan een keel ziekte van den Pakos Alanx VI to Djokjo- karta, een van den Sultan onafhankelijken Prins, die een eigen gebied1 bestuurt. ■Pakoe alanx beteekent „spil der wereld", en is de titel, waarmede de prinsen uit dit vorstenhuis iix den regel worden vermeld. De overledene was een zeer ontwikkeld man, de Holiandsche taal goed machtig en bij alle Europeanen in D'jokja om zijn be minnelijk karakter en gastvrijheid zeer ge zien. („Dagbl.") Gedelegeerden. Bij, Kon. besluit zijn. benoemd tot- gedele» geelden van Nederland bij de op 15 Juli 1902 te Parijs te openen internationale con ferentie tot het beramen van maatregelen ter bestrijding van den zgn. handel in blan ke slavinnen, jhr. mr. A. F. de Savorain Lohman, lid van de Tweede 'Kamer der Sta- ten-Generaal, te 's-Gravenhage, ds. H. Pier- son, te Zetten, en jhr. mr. A. JRethaan Mac are, advocaat-generaal bij den Hoogen Baad der Nederlanden. V Jhr. mr. Rethaan Macaré, heeft zich he denochtend uit 's-Gravenhage naar Parijs begeven. Nationale feestdag. Heden is uit de gebouwen van het Fian- ache gezantschap en van een der hotels te 's-Gravenhage waar vele Franscben vertoe ven, d'e Fransche viag ontplooid, -ei gele genheid van den nationalen feestdag in Frankrijk. In alle etablissementen vaix het zeebad Scheveningen en op het Wandel hoofd wor den heden ter gelegenheid van den nati-ona- /^leri feestdag van Frankrijk uitsluitend wer- ken van Fransche toonkunstenaars ten ge- hoore gebracht. Audiënties. De gewone audiëntie van den 'Minister van Oorlog zal op Donderdag 17 dezer niet plaats hebben. Kabelverbinding met Nederlandjch-Indlë. Dezer dagen werd in een der bladen ge meld. en door andere bladen overgeno men dat in September in de Tweede Ka mer zal worden voorgesteld een Franschen kabel te subsidieeren. uit de Nederlandsche schatkist, waardoor over Saigon in Fransch- Indië, Pontianak op Borneo en Batavia eerx tweede verbinding zal' verkregen worden. Zijn onze inlichtingen juist, en wij hebben alle reden dit aan te nemen, dan is dit be richt zeer voorbarig. Wel zijn er onderhande lingen omtrent dit onderwerp gaande tus- schen de Nederlandsche en Fransche regee ringen en is cr alle uitzicht dat deze tot een goed i-esultaat zullen leiden, maar tot dusfer is tusschen de heide gouvernementen nog geen overeenkomst omtrent een eventueel® nieuwe kabelverbindxng gesloten. („Dagblad.") Gezondheidswet. Door den Miixistcr van Binnenlandsclxe Zaken zijn twee uitvoerige circulaires go- zonden, de eeno aan de Gedeputeerde Sta ten, de andex-e aan do commissarissen der Koningin xn de ondei-scheidone provinciën, waarbij verschiHondo voorschriften worden (.«-even betreffende de uitvoering van de O O met 1 Aug. a.s. in werking te tredeix gezoixd- lieidswet, meer in het bijzonder ten aanzien van de op te richten gezondheidscommissie en de op de gemeentcbegi-ooting daarvoor nit te trekken gelden. Aan de commissarissen der Koixiughx, die de benoemiixg van de leden der gezondheids commissie en van haai- secretarissen hebben te doen, scluijft de minister, dat voor de wijze, waarop in het vervolg de belangen dor volksgezondheid zullen woi-dexx belxai-- tigd, veel zal afhangen van het optreden de zer comnxissiën, zoodat haar samenstelling nauwgezet moet worden overwogen en wel' mag worden gezorgd, dat zij elementen be vat, die de aanwezigheid in haar midden waai'borgt niet alleen van de noodige tech nische kennis, maar ook van de noodige ge schiktheid tot verstandige waardeering van de belangen en de vei-plichtingen ten deze van de bevolking. Tweede Kamer. Wees- en momboirkamers. De Minister- van Financiën heeft aan de Tweede Kamex- doen toekomen het aan H. M. uitgebrachte verslag van het beheer en den toestand der bovergenoemde stichtingen over 1901. De verdeeling van de inkomsten der stich tingen die onder 's Ministers x-eohtstreeksch beheer staan, had volgens de vooi-schriften geregeld plaats. In het beheer der overige fondsen hadden geen mutation hij de besturen plaats. Blij kens de i-ekeniug over 1901 der fondsen, stichtingen en kapitalen is aan belangheb benden eon bedi-ag van f 41,957.89 j uitge keerd uit de stichtingen waarvan het i-eclit- streekscli beheer aan Min. is opgedragen en werd een bedrag van f 3550 aangewend tot verkoop van inschrijvingen in het 2i pCts. Grootboek. Ministerie tan financiën. Een plan is opgemaakt tot herstelling van het bouwvallig Ministerie van Finan ciën. Do linkervleugel naar de zijde van de Parkstraat zal moeten worden gesloolpt en door een nieuw gedeelte vervangen. Op de eerstvolgende staatsbegrooting zal de hiex-voor benoodigde sonx van ruim f 90,000 worden aangevraagd. Schadevergoeding Zuid-Afrika. Blijkens een aankondiging in de „Staats courant" van heden worden zij die in gebre ke zijn gebleven de vx-agenlijst, hun als be langhebbende door de staatssecretaris voor de Zuid-Afi-ikaausch© schadevergoeding ter beantwoording toegezonden, beantwoord: te rug te zenden, dringend uitgenoodigd zulks alsnog te doen aan den secretaris Jhr. mr, Beelaerts van Blokland, (wiens bureau Bin nenhof 3 te 's-Graveixhage zich bevindt) of wel een duplicaat-lijst aan te vragen. Op de aaixvragen om schadevergoeding van hen die op 1 Augustus e.k. hun ant woord niet hebben ingezonden zal worden beschikt overeenkomstig de van elders ten dienste staande gegevens. Maatschappij tot beiordering van Nijverheid. In de Zaterdag gehouden zitting werd in behandeling genomen een voorstel van di recteuren, luidende„De departementen storten jaarlijks voor elk hunner leden een som van f2.25 in de kas der Maatschappij." Blijkens de toelichting heeft de meerder heid van directeuren dit voorstel gedaan, naar aaxxleiding van verschillende denkbeel den, geopperd om de geldmiddelen der de partementen te versterken. Met deze verlaging van de bijdragen gaan de directeuren niet tot de uiterste grens van de draagkracht der algemeene 'kas. Na kort d'eba-t wordt het voorstel aange nomen met 119 tegen 36 stemmen. Verschillende andere voorstellen van wets wijziging van minder aanbelang werden daax-op goedgekeurd. Met algemeene stemmen werden aangeno men de voorstellen van directeuren in vel band met het toetreden der Vereeniging tot bev. van Faibrieks- en HandW-erksnijverheid in Nederland tot de Mij. tot bev. van Nij verheid. Na de pauze werd op voorstel van direc teuren besloten een subsidie van f 500 jaar lijks te vc-rieerion aan het te stichten bu reau van handelsinrichtingen, voor den tijd van drie jaar. De begrooting voor 1903 werd daarop vastgesteld met een bedrag van f 9810.761 aan ontvangsten en uitgaven. De door de departementen Utrecht en Haarlem gekozen directeuren, de Jxeeren H, A. van Beuningen en J. A. Enschede, ter vervanging van de heeren J. F. W. Conrad, zittend voor Middedbxirg, en L. J. Kesper, zittend voor Arnhem, namen de benoeming aan, terwijl' in de plaats van den niet-her- kiesbaren directeur den heer II Figee als directeur gekozen werd dr. H. xssel da Schepper te Gouda. De plaats voor de volgende algemeene ver gadering werd aan het hoofdbestuur overge laten waarbij de iheer Van Beuningen ver zocht deze weer te Utrecht te doen plaats hebben, als geen ander departemexxt zich aanmeldt. Als voorzitter uit directexxren werd geko zen de heer Jhr. C. F. van de .Pol te Haar lem die de benoeming aannam. Leeraren aan Gymnasia. GLteren had de 72e algemeene vergadering van het genootschap te Haarlem plaats onder leiding van dr. Garrer. Tot lid van het hoofdbestuur werd gekozen de heer Th. Nolen uit Rotterdam. Aon het «Tydschnft voor Opvoeding en Ondet wijs" wordt opnieuw een subsidie van f 50 verleend. Aan de Tentoonstelling van Hulpmiddelen by het Aardrijkskundig Onder wijs wordt een subridie van f 25 toegekend. Aan de orde wus thans het voorstel van het bestuur: «Het genootschap trede toe tot den boud ter verkrijging van eene wettelijke regeling van den rechtstoestand der burgerlijke ambtenaren." Het voorstel werd aangenomen om jaarlijks een contributio van f jO te geven. Besproken werd vervolgens het voorstel om ter vei'kiyging van betere aansluiting tusschen lager en gymnasiaal onderwijs met het Nedeil. Onderwijzersgenootschap samen te wei ken, door over en weer een vertegen woordiger op de algem. vergadering te ont vangen. Dit vooistel werd met algemeene stemmen aangenomen. Als plaats voor de volgende vergadering wordt Nijmegen aangewezen en tot voorzit ter voor het volgend jaar wordt aangewezen de heer dr. Sormani, rector aan het gymna sium te Mymegen. Beslist weid vooits nog, dat door de hoofdbe sturen van de Ver. van leeraien M. O. en van het Genootschap van leeraren aan gym nasia aan die spooi wegnxaatschappijen, waar nag geen gunstige bepalingen bestaan, zal worden veizocht op de leeilingen van gym nasia en hoogere burgerscholen, eveneens als voor de leerlingen der lagere scholen, gunstige bepalingen voor schoolreizen toe te staan. Na de pauze sprak dr. P. Leendertz, van Amsterdam, over de vraag: Is verandering in de reg ling van liet eindexamen wensclielijk Spr. betoogde, dat alleen bij eindonderwijs een eindexamen werkelijk aan y-ijn naam be antwoordde, doch bij het voorbereidend onder zoek eigenlijk niets dan een overgangsexamen is. Nu eene herziening der wet op bet Hooger Ondeiwijs aanstaande i=, is liet noodig, dat het Genootschap zich uitspreke, weiken weg het met de eindexamens op wil gaan. Alle stellingen van den inleider werden voorts aangenomen. Zij luiden lo, Hel eindexamen van het gymnasium behoort een schoolexamen te zijn 2o. Het is wenschelijk, dat bij een nieuwe regeling van het eindexamen niet alleen van de senaten der Universiteiten, maar ook van de leeraren der gymnasia het advies geviaagd •worde 3o. Het programma voor het eindexamen dient de richting aan te geven, waarin het examen geleid moet worden, om tot voldoende eenheid te geraken, met zooveel mogelijk eeibiediging van de individualiteit van den leeraar 4o. Een nauwlettend toezicht op het onder wijs en op de eindexamens is zeer gewenscht, maar dit mag nooit ontaarden in conti óie; 5o. Afdoende verbetering van het eind examen is slechts te verkrijgen door ver mindering van de eischen en door den leeraren meer vrjjheid te laten en meer vertrouwen te schenken Go. Het stebel der gecommitteerden dient behouden te blijven, maar er moet gezorgd worden voor eene degelijke, vertrouwelijke samenweiking tusschen hen en de examiriee- rende leeraren. Nadat de heer A. H. Meijer Jr. uit Rotter dam was aangewezen om het genootschap bij de eerstvolgende algemeene vergadering van het onderwijzersgenootschap te vertegen woordigen, werd de vergadering gesloten. Vrouwenarbeid. Het Nationaal Bureau van Vrouwenarbeid deelt mede, dat het tweede inlichtingsformu lier omtrent «beroep en beroepopleiding ge reed is en wel thans in volgorde der aan vragen over »Mu«sage en Heilgymnastiek", bevattende de opleidingsgelegenheden in ons land, met aanduiding van eischen, aard, leer geld, leermiddelen, vooruitzichten, bezoldigin gen, organisation enz dit beroep betreffende, gelijk in Her tijd op het tuinbouwformulier vermeld. De groote om vaDg maakt opnieuw drukken onrrogf-lijk, zoodat tegen het gewone tarief van 60 cis. gedurende 1 ft 2 wt-ken het foimulier in bruikleen wordt afgesiaan. Het Bui eau kan niet nalaten hier tevens zijn leedwezen uit te spreken dat de overheid dit voor het algemeen belanz zoo uiterst gewichtig beroep noz zoo geheel aan zich zelf overlaat en dat niet de Regeeiing ook hier, gelijk in den luinbxuw, opleiding eri waarborg voor goede uitoeleniig van het beroep m banden neemt, een leemte tiou- wens die nog immer ook voor zoo heel veel ar.dere vakken eo beroepen in onze samen leving moet worden betreurd. Bond van Gymnastiek-Onderwljzers Vcreeniglngen. De 5e algemeene vergadering van den Bond van Gymnastiek-Onderwijzers-Yereeni- gingen in Nederland zal te Rotterdam ge houden worden op Zondag 20 dezer, in het Zuid-Hollandsche Koffiehuis. Behalve de ge wone huishoudelijke zaken, zullen de Volgende onderwerpen behandeld wordenlo, rapport der afdeelingen in zake: a. het Bondsorgaan; b. het oprichten van een weerstnndskasc. het brengen van de resultaten der gymna stiek onder de oogen van het publiekd. de pogingen tot het verkrijgen van school- aitsen, en e. de bewegingsvormen der vrije oefeningen. 2o. De ontwikkeling der licha melijke opvoeding. 3o. Vakbelangen. Deurwaarders, Door den heer AW. A. Goudart, Vaartsche straat 12, te Utrecht, worden pogingen aan gewend tot stichting van een vereeniging, die o. m. door het uitgeven van een weekblad, het oprichten van een plaatsingbureau, het organiseeren van examens, de ontwikkeling in het deurwaardersvak wil bevorderen en de positie der a.s. deurwaarders verheffen. Zulk een vereeniging zou meent h'j dan by de regeering er op kunnen aandringpn het examen van candidaat-deurwaauler van staatswege te doen afnemen, wat z. i. met 't oog op de vele diensten die een deurwaarder aan het publiek belixng heeft te presteel en, niet meer dan billijk zou zjjn. Hjj verzoekt allen procureurs- en deur waarders-bedienden, die voor zjjn denkbeeld iets gevoelen, hem daarvan mededeeling te doen. Zafcerdagvoxxd is door de besturen van de Maatschappij Zeebad Scheveningen cix het wandel hoofd Koningin Wi lbo! mi na in heb Kurhaus-restauraxxb een gastmaal aangrim den aan deix architect don heer W. B. v, Licflaxxd, als blijlk van waardeeving voor rijn arbeid bij het oxxtwc-rpeix on uitvoeren van de gx-ooto werken aan den boulevard het wand'elilioofd, exx laatstelijk heb sierlijke res taurant. Plnantieel Nieuws. Naar ons medegedeeld wox-dt, zijn hedexx de bezittingen der Rotterdamsche Omnibus- Maatschappij' (in liquidatie) overgedaan voor f 85,000, met het doel de onderneming voort to zetten. („N. R. Gt.' Door liet Rjjkspensioenfonds is met de gemeente Alfen een leening gesloten van f 100.000 ii 31/2 percent, tegen den koers van 94l/n. liet bestuur der YVei kliedenvereeniging in dienst der gemeente, had tot de commissie voor gemeentewerken liet verzoek gericht om ook aan de weiklieden 11 vasten dienst der gemeente jaarlijks eenige dagen verlof te willen verleenen met behoud van dagloon. Door de commissie is hierop gunstig be schikt en wel dat zjj drie dagen verlof kunnen krjjgen met behoud van dagloon, doch dat de overuren niet in rekening komen, terwijl het verlof 3 dagen te voren bij den directeur moet worden aangevraagd, aan wien de be paling van het verlof is overgelaten, terwijl het vei lof aan R. K. arbeiders op een hunner feestdagen moet vallen. De Kermis In den Officie re 11 tuin. Zaterdagavond ving de leestvreugde al vroeg aan. In den tuin begon, begunstigd door uit stekend weer om zeven uur een concert van de stafmuziek van het 3de regim. Huzaren, kapelmeester de heer A. de Goede, die op zeer verdienstelijke wijze een zevental num mers uitvoerde. Onderwijl had m°n n! in de zoal plaats genomen om verzekerd te zijn van een goed zitje voor de vooistellirig van hel specialiteiten-gezelschap, directie Van Os. Om halfoegen begon de voorstelling voor een bijna voile zaal en traden verschillende arlisten eersten rang op. Het dames-ensemble Exelsior zong in hee- rencostuum verschillende aardige liedjes, waarna de Gladenbecks, met hunne fursehe acrobatische en gymnastische toeren een wel verdiend succes hadden. Twee YVeener duetlisten (een dame en een heer) gaven daarna comische voordrachten op alleilei bekende vvjjsjes, terwijl de buiten gewone actobaten Labakon en Omar even zeer een groot succes hadden, met hun toeren en grappen. Dat Solser en Hesse met hun lie leren, ee.st als dienstmeisjes, daarna met sJe hebt geen idde van Amsterdam" en «Net als kleine kindei en" wisten te «pakken" behoeft geen betoog. De daarna opgevoerde pantomime waarbij slaan en springen hoofd zaak waren, verwekte telkenmale een alge meen gelach. Na dit eei-ste deel van het programma, werd een vuurwerk ontstoken, vervaardigd in de fabriek van den lieer R. Bu-kens, te Rotterdam. De verschillen ie stukken, afge wisseld met bengaabche verlichting en vuur pijlen, slaagden uitstekend. De slotdecoralie was gewijd aan den bloei van Schiedam, voorgesteld door het stoomschip «Schiedam Vootuit" gevat in blinkende fonteinen van schitterende sterren, eind'gend in een bom bardement. Intu-schen speelde de m litaire muziek tal van opgewekte marschen. Toen ©Schiedam vooruil" kwam ging een groot deel der in den tuin samengepakte menigte Schiedammers langzaan rhand achter uit om te zorgen tijdig in de zaal te zitten voor het tweede deel van liet progiamma van het specialiteiten-gezelschap. De meeste artisten die voor de pauze waien opgetreden, zag men nu weer, soms onder andere namen. Het eerste nummer, goocheltoeren van een Japanee1-, wekte aller veibazing o.a. toen hij uit een opgerold stuk papier, waar hij niets dan zijn waaier indeed, een drietal duifjes liet vliegen. Te gerekt was het programma niet, doch opmeikel'yk was liet'dat liet begin van het piogramma vee! mooier v\a=, althans veel beter in den smaak viel dan bet tweede gedeelte. Precies den uur was alles afgeioopen. Op het kermisterrein. Hier was liet den geheelen avond druk, doch niet het minst na het middernachtelijk uur. Wel was het merkbaar dat door deze en gene wel wat te diep oftewel te veel in het glaasje was gekeken, doch de feestvreugde werd niet gestoord. Hossende en zingende troepjes schoven door de talrijke kermisbe zoekers door om dan een of andere tent binnen te gaan, waarbij de carousseis het minst werden vergeten. Tot bij vieren hield de drukte aan. De nakerm!s. De door den Zondagmorgen en -middag onderbroken kermis werd gisteravond her opend. Ook deze nakermis was druk bezocht, vooral weer wat de carousseis betreft. Ook werd door velen de gelegenheid te baat ge nomen nog even een bezoek aan het Palais lumineux te brengen, in welke bezondere inrichting ook na hel middernachtelijk uur een kijkje werd genomen dooi den versteen- den man in zjjn wagentje en door den 1 Ametikaanschen reus, die natuutlijk door i tal van menschen werd bewonderd en op zijn i hoofd, ver boven ieder uit een witten slappen hoed dragend, een aardig contrast vormde met een stadgenoot, die veel drukte van de kermis h'eeft, en toevallig naast hem stond. Tot diep in den nacht trokken vrooiijke troepjes over het kermisterrein, terwij! de cafe's nog langen tijd bezoekers hielden, vooral die waar voordrachten werden ten beste gegeven. Ter herinnering. Hedenavond te 8 uur woidt in de Officie ren Veremxiging opgevoerd«Suikeroompje", blijspel iri 3 bedrijven van Gustaaf von Mo- ser en Philip von Tiotow. Hedenmorgen te 53/^ uur had de 17-jarige B. Loh-troh, werkzaam in de brandei ij van den heet C. II. Windhorst nan de Konljne- buurt, liet ongeluk om met een kit te vallen van een trapje. Daarby is hy zoo ongelukkig met den voorsten vinger der rechterhand bekneld geiaakt dat daarvan bet voorste gedeelte tusschen de eerste en tweede bui ging is moeten worden afgezet. De nacht van Zaterdag op Zondag is zonder groote incidenten voorbijgegaan. Kleine schermutselingen die plaats hadden, werden door rle politie en de kermisbezoekers be ëindigd. Enkele arrestatiën hadden plaats. Gistermiddag is door een politieagent een biandje gehluscht by do Vaikenssluis, door eenige jongens aangestoken. Noemenswaardige schade werd niet veroor zaakt. Corresponded tie. A. W. Daar uw stuk van to particulier belang is, kunnen wy bet niet plaatsen. Vergadering op Maandag 14 Juli 1902, des namiddags ie 2 uw. Voorzitter de burgemeester, do heer n. J. Ver steeg. Tegenwoordig 18 ledenafwezig de heeren Visser, P. Jansen en Blaisse met kennisgeving. De notulen van de vergaderingen gehouden op 17 on 30 Juni j.l. worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukkon. Mededeeling van Burgemeester en Wothouders dat bij hen is ingekomen Van Gedep. Stalen dezer provincie, Missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raads besluit van 17 Juni j.l. tot het verhuren vaneen gedeelte gemeentegrond aan de Rotterdamsche Tramwegmaatschappij. Kennisgeving. Idem, van de directie der stearine-kaarsenfabriek „Apollo", Missive waarbij zij bericht dat zij niet geneigd is flO.— per c.A. voor den aangevraag den grond te gevenwel is zij bereid het bod van f4 te herhalen. Kennisgeving. Van B. en W., Missive houdende voorstel tot ruiling van grond togen het terrein waarop de voor malige molen „de Hoop" is gevestigd. Tor visio gelegd, tor behandeling in eene vol gende vergadering. Idem, Missive houdende hun prac-adviea op het adres van J. Batenburg, baggerman in dienst van de gemeentereiniging, om hem na zijn ontslag op l Januari a.s., eenige ondersteuning te schenken. Ter visie gelegd, ter behandeling in eene vol gende vergadering. Idem, Afschrift van hun besluit dd. 26 Juni jl. xvaarbij aan J. de Jager, eervol ontslagen aard- werker in dienst der gemeente, met ingang van 1 Juli 11. een pensioen is verleend van f243 per jaar. Kennisgeving. Van den heer J. H. van Westendorp J.Dz,, Missivo ten geleide van een voorstel tot reorga nisatie van het onderwijs aan de scholen A. en B, In handen van B. en W. gesteld om advies. Van de Commissie van toezicht op het Middel baar Onderwijs, Missivo ten geleide van het beredeneerd verslag omtrent den toestand van dal onderwijs in dezo gemeente over het jaar 1901. Kennisgevingzullende het verslag worden opgenomen in het verslag omtrent den toestand der gemeente over dat jaar. Van de Directie van het Algemeen Handels- Entrepot, Missive houdende verzoek om te voor zien in meerdere opslagruitnto voor buitenlands gedistilleerd in het Algemeen Handels-Entrepot. In handen gesteld van B. en W. om advies. Van denheer J. M. A. Zoetmulder, adres houdende verzoek hem met ingang van 1 Augustus e.k. eervol ontslag to verleepen als Directeur van gemeentewerken. Het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van 1 Augustus o.k., onder dankbetuiging voor de vele diensten in deze betrekking bowezen. Van don heer D. J. Hallink, adres houdende verzoek hem met iugang van 15 Augustus o.k. eervol ontslag to willen verleenen als hoofdop zichter bij do gomeente-roiniging. Het gevraagde ontslag eervol verleend mot in gang van 1 Augustus e.k., onder dankbetuiging voor de vele diensten in deze betrekking bevvezeu. Van den heer W. D. van Damuie Jalink, go- meente-ontvanger, adres houdende verzoek hein verlof to willen verleenen van 2 Augustus tot en met 2 September e.k. Het gevraagde verlof toegestaan; terwijl ra do waarneming zal worden voorzien overeenkomstig art. 4 der instructie van den gemeente-ontvanger. Van B. van der Mark en 8 andoren, allen graanmeters-wegers, adres houdende verzoek eeno commissie to willen benoemen tot onderzoek der administratie van hunno corporatie. In banden gesteld van B. en W. om advies. Van W. A. Hoek, adres houdende verzoek hem een strook gemeentegrond ter lengte van 60 en ter breedte van 20 Meter van het perceel sectio L no. 1341 aan den Btxitcnbavcnwcg in eigendom af te staan voor het oprichten van een metaal- warenfabriek. In handen van B. en W. om advies. Aan do orde is: Ontsla g-aanvragon. Adres van den heer C. W. B. IngenhoeB om eervol ontslag als leeraar in het Fransch aan hot gymnasium en de hoogero burgerschool, met advies van B. en W. Overeenkomstig dat advies werd besloten doB heer O. W. B. Ingenhoos eervol ontslag te ver leenen met ingang van 1 September o.k. Adres van den heer A, A. Beekman om eervol

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 2