BEURS 7AH AMSTERDAM. YL AARDIN ÖEJf. Rechtzaken. Kerk en School. Ned. Herv. Kerk. Gemengd Nieuws. Laatste Nieuws. Telegrammen. Handel en Bedrijf. Burgerlijke Stand. Door de politie werd gisternacht aange houden J. H. v. S,, die in het »Aigemeen Politieblad" gesignaleerd stond tot betaling van fl.— boete subsidiair 1 dag hechtenis. De 70-jarige bedelaar, die Zaterdag werd aangehouden, is naar het Huis van Bewaring te Rotterdam overgebracht. Correspondentie. Dixi. Wij kunnen Uw stuk niet plaatsen. De heer G. C. Visser alhier legde Zaterdag met goed gevolg liet examen voor hoofd onderwijzer af. 'Door den hevigen wind is gisteren één der zjjwanden van de bad- en zweminrichting alhier voor een groot gedeelte omver ge waaid, De schade wordt heden hersteld. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan onderstaande adressen een cahier met plakplaatjes, bij G. Di op pert, Bleekstraat 19een zwart hoedje met groen lint, bij J. Vermaas. 2e Bierslootsteeg 16 een zakje met wilteu zakdoek en elastie ken bal, bij J. Verhagen, Waalstraat 24 een zilveren armband, bij J. Bravenboer, Jacob van Dijkstraat 4; een lederen geld- tasch, b(j M. Warmenhoven, Markt 9. Bij Kon. besluit is benoemd tot kanton rechter te Weert mr. F. J. Verscheure, thans griffier bij het Kantongerecht aldaar. Beroepen te Maastricht dr. P, H.Ro gaar te Zuidlaren te Eist (Utr.) de heer J. C. Haselager, cand. te Amsterdam; te Wissenkerke ds. G. van der Voort van Zijp te Vuren en Dalemte Peperga c.a. (toez.) de heer G. J. Horrëus de Haas, cand. te Winsum. Aangenomen het beroep te Frederiks- oord door den heer G. J. Mooi. cand, te Lullen; te Leeuwarden door dr. R. Vorenkamp te Hoorn. Bedankt voor het beroep te Vlaardingen door ds. G. B. Oorthuys alhier; te Ouden hoorn (toez.) door den heer G. P. A. Ruysch van Dugteren, cand. te Strijen. Em miniatuurspelletje. Het praatje ging dat op het strand onder het Wandelhoofd te Schevenirigen een berg plaats van wilde dieren van den Circus Schu mann komen zou. Dit was echter overdreven en onjuist. De zaak is deze In de loods onder het Wandelhoofd gebouwd zullen eenigen tijd, grootecdeels ten genoegen van de jeugd, worden tentoongesteld een verzameling kleine dieren, zeldzame exem plaren, o. a. kleine zeebra's en jack's (buf- felijes), kleine muilezels, herten, ponies, een miniatuur-olifant, enz. De ouders behoeven dus niet bevreesd te zijn. Het miniatuurspelletje komt er alleen als vermaak voor de jeugd. thans geroyeerd als lid van den Neutralen Katoenbewerkers Bond, waartoe hij onlangs toetrad na zijn uittreden nit den Christ. Nat. Werkmansbond. Dat deze leiders op genoemde wijze biji de stalling hebben gepro fiteerd, wordt hun dus en terdkt zeer kwalijk genomen." Overreden, Hedenmorgen werd tusscben Amsterdam en Haarlem, even voor het station Halfweg, gevonden het lijk van een onbekend man, geheel verminkt. Waarschijnlijk is hjj gis teravond door één der laatste treinen over reden. Brand, Een hevige brand heeft in den afgeloopen nacht in de Wijker Rechtstraat te Maastricht gewoed. Drie personen zijn daarbij levensge vaarlijk, twee minder ernstig gewond. Alleo zijn naar het gasthuis vervoerd. Een kind wordt vermist. Ben brievenbus als vogelnest. Bij1 den heer D. Verduin te B e-emstor heb ben. eon paar roodborstjes een nest gebouwd, in de brievenbus aan do poort der boerde rij, niettegenstaande deze dagelijks wordt geopend, om de brieven en couranten, er uit to halen; 4 jongen worden er grootgebracht. Aanranding, Nabij den Amersfoortsciie-n weg te Apel doorn is Zaterdag een dame aangerand'. De dader, een -vreemdeling, die reeds vroeger met de justitie in aanraking kwam, was op zijn doorreis en ontstal zijla slachtoffer de portemonnaie. Hij is in hechtenis genomen. Verdronken. Zekere J. Daalder, een ongehuwd 20-jarig persoon, van „De Blijkmeer", in Waterland, is in de Zuiderzee uit zijn kubboot geval len en verdronken. Overvaren. Toen Zaterdagavond de zeelichter D o- n a ai bestemd voor Hamburg en gesleept door de zeoslecpboob Krautsand der HamburgAmerikalijsn, ter hoogte van. boei _25, Dolfshavon passeerde, stopte de K r a u t- sand plotseling en voor do D onau met kracht door, waardoor de stuurlieden het schip niet meer meester waren en de D! o- n a u met zulk een kracht op het met ijzer erts geladen Rijuschip Fröhlielier F r a n 7. invoer dat dit aan stuurboord een groot gat bekwam, deels boven deels onder de waterlijn waardoor het vod water maak te. Gelukkig bleef 't op do waterdichte schot ten hangen. De Fröhlicher Franz werd naar da Petrolehmhaven te Gharlois gesleept. Met zeilen werdi het gat zooveel mogelijk diohb gehaald, cn in allerijjl is met stoompompen aangevangen om hot Rijn schip boven water te houden. Den gched'en nacht werd doongepompt om zinken te voor komen. Een valscke cheque. Vrijdag werd aan de Ontvang- en Betaalkas door een bediende van een der handelskan toren te Amsterdam een chéque, groot f23,850.gepresenteerd, waarvan de hand- teekening was nagemaakt. De kashouder ontdekte echter, dat de hand- teekening vervalsclit was en weigerde de uitbetaling. Door de politie waren spoedig de schuldigen gevonden. Om der' taille van de smeer. Men meldt -aan do „Telegraaf" uit En schedé „Do vroegere stakers en uitgesloten en der firma Van Heok Co. zijn zeer ontscemd over hun vroegere leiders, ÏReudink, Bakker en "Van Lier, die, zooals bekend, de zgn. slachtoffers zijjn. Dr. Bor-gmau, de bekende bemiddelaar, beloofd© dezen drie, als zij zich terugtrokken, gedurende- een aantal weken een vaste welieïij!ksck0 nitkeering van. ƒ13. D'ib namen zij aan, gaven echter het orga nisatie-comité iucu-van geen kennis, zoodat zij' ook van deze zijde ondersteund worden. Dio opoffering was dus niet zoo groot als wel werdl voorgegeven, te minder omdat zij elk ook nog 500 uit de fondsen van het orga nisatie-comité ontvingen. "Van Lier, die een kaaswinkel heeft, zal) nu door de vroegere stakers en uitgesloteneni geboycot worden. Roudiuk, die een sigarenwinkel opent, zal wel hetzelfde lot ondergaan. Deze.wordt Ernstige mishandeling. Te Leui (Noord-Biabant) heeft de 33- jarige metselaar M. uit Prinsenhage, gehuwd en vader van vjjf kinderen, een ander werk man II. Haperen in een vechtpartij zoodanig met een eiken korteling, waarin de spijkers nog zaten, op het hoofd geslagen, dat de laatste in levensgevaar verkeert. De dader is gearresteerd. Be noodrem. De vorige week word in een trein naar Hamburg, dio dicht bij Osnabrück gekomen was, aan de lijn van de noodrem getrokken- Weldra stond de trein stil en gingen de con ducteurs de wagens langs om to zien waar onraad was. Nergens!... Niemand had aan do lijn getrokken. Toch was het gobeuxd. En terwijil men naai' do reden zocht, word weder aan de lijn getrokken. En tevens bleek wio -de dader was. TJit een opening van een goe derenwagen zag men een snuit stoken. De snuit van een -olifant, die op weg was naar eon circus te Hamburg en blijkbaar nieuws gierig geworden biji het zien van de lijn, er aan getrokken liad-. Een nieuw 'spelletje. Een nieuw gezelschapsspel schijnt te Parijs veel opgang te maken. Het heet »De brand kast van meneer Humbert" en wordt op de volgende wjjze gespeeldMen neemt drie doosjes, die de brandkast voorstellen. Het eene doosje is gevuld met koperen geldstukjes, ,het tweede bevat slechts een knoop en het derde is leeg. Nu wordt er gedobbeld. De gelukkige winner krijgt het met munten gevulden doosje en wordt sMeneer Humbert" genoemd. Hij heeft nu het recht om zich uit de medespelende dames eene echtgenoote te kiezen. De ongelukkige winner van het doosje met den knoop wordt schuideischer en moet alles afgeven wat hij in zijn zakken heeft. Om zgn eigendom nu weer te kunnen terugkrijgen moet hij de panden inlossen, zooals dat bij ieder ander pandspel gaat. (Brusselsch rondje; in den put; gelakte briefkaartjes knippen enz.-enz.) Hij die eindelijk het leege doosje te pakken kijjgt heet sMeneer de Commis saris van Politie" en deze wordt nu door allerhande heel ingewikkelde vraagstukken in 't nauw gedreven. Ieder medespeler heeft het recht hem een raadsel op te geven en als hij ze niet weet moet hij natuurlijk weer een pand geven en 't lieve leventje begint weer opnieuw. De sFroude" zegt dat 't spel zeer onderhoudend is. geschiedenis van Izaaks offerande verteld en hun op aanschouwelijke wijze geschilderd hoe Abraham uit steen een altaar bouwde, hoe hij er hout oplegde, dit aanstak en ten slotte ging offeren, 's Middags reeds bleek, dat dit verhaal goed begrepen en onthouden was. Een der jongens riep namelijk verscheidene van zijn kameraden bijeen en na gehouden beraadslagingen werd uit baksleenen, hout en ander materiaal een altaar gebouwd. Hierop werden takken gelegd en droog hout werd er om heen gestapeld. Tot offerlam werd het -ongeveer tweejarige zusje van een der jongens uitgekozen. Het kind werd op het altaar gelegd en het hout in brand ge stoken, Achter een schuur verscholen wacht ten de jongens het verdere af. Doch ook hier scheen evenals in de ge schiedenis een hoogere macht de beschermende hand boven het offer te houden. Het kind begon te schreeuwen en te trappen, het altaar wankelde en stortte ineen waardoor het meisje ongekwetst op den grond viel. Door het geschreeuw opmei kzaam gemaakt snelden eenige buurvrouwen toezij kwamen nog juist bijtjjds om de kleine in veiligheid te brengen en den brand, die reeds grootere af metingen dreigde aan te nemen, te blusscheu. SCHIEDAM, 28 Juli. Ter veemaikt waren heden aangevoerd: 55 runderen, kalveren, schapen of lam meren, 28 varkens, biggen, paarden, bokken of geiten. De prijzen waren Vette runderen Ie kwal. 70 ct., 2e kwal. 64 ct., 3e kwal. 54 ct,, ossen le kwal. 70 ct., 2o kwal. 04 ct3e kwal. 54 ct. per kilo. Handel matig. Handel in mager vee, vlug bij booge prijzen. Varkens 2324% ct. per V» kilo. Handel vlug; hoewel de aanvoer iets meer bedroeg dan de vorige week blijkt het nog altijd dat veel meer vraag dan aanbod is. Ook een trust, lil Amerika is een trust gevormd, met een kapitaal van 250,000 dollars, tussolien de voornaamste modemagazijnen van de Ver- eenigde Staten. Doel is de concurrentie aan te "binden, tegen de Europoesdlio huizen, cn de Amerikaansche modes ingang te doen vind'en in Europa. Magazijnen zullen voor- loopig gevestigd worden in Parijs, "Weenen en Berlijn Spaorioegbrand, Een zeer ernstig ongeluk is gebeurd op den1 Pennsylvanda-spoorweg. De sneltrein van New-York naar Chicago liep biji Treböi- no in Ohio op -een kolenwagen die van een v-origen trein was losgeraakt. Een tank met samengeperst lichtgas sprong, do wagon ho ven dezen tank werd geheel verbrijzeld en vatte vuur. Het bleek niet mogelijk te zijn de vlammen te dooven; drie uur later was de gelieele trein met uitzondering van tweo Pullman-wagens in de aseh gelogd.. Zeven reizigers kwamen in de vlammen om, velen werden gewond. Een wreed kinderspel. Hoe licht kinderlijke fantasie dwalen kan en welke onberekenbare gevolgen dit kan hebben, blijkt uit het volgende In een dorp nabij Wronke, in Posen, had de onderwijzer zjjn leerlingen voor het eerst" de Bijbelsche Waarschijnlijk gaat generaal Lucas Meijer van Southampton het eerst naar Dresden, waar zjjne echtgenoote vertoeft. Het zeer slechte weder was op het bezoek aan de Pro Boertentoonstelling gisteren van gunstigen invloed. Het aantal per dag ver kochte loten bereikte zelfs het hoogste cijfer. Uit tal van plaatsen komen thans aan vragen om loten ten verkoop te mogen ontvangen. Nu is ook het door den beeldhouwer Alexander vervaardigde medaillon-portret van dr. Cootes in de Hotl, afdeeling geplaatst. Broederschap eand.-notarlssen. In de heden te 's-Gravenhago gehouden jaarlijksche al'gemcene vergadering van do Broederschap van Candidaat Notarissen was aan de ord'o de behandeling der vraag„op welk© wijze bekooren do voorschriften van het Wetb. v. Kooph. betreffende samenstel ling en behoud' van 'hot kapitaal der Naaml. Venn, te -worden herzien. Vooraf deelde de voorzitter mede dat do Minister van Justitie 'heeft toegezegd, dat binnen niet al te langen tijdi een wijlziging der Notaris-wet zou worden ingediend. Ook werd een onderzoek toegezegd' op het dooi de Broederschap gedaan verzoek om het maximum der notarieelo standplaatsen in ieder arrondissement behalve in dab vaal 's-Gravenhage in overeenstemming te brengen met de uitkomsten der jongste volkstelling. "Wat heb te behandelen onderwerp betreft, bij do discussie werden verschillende beden kingen gemaakt togen de in de preadviezen van do hecren Mrs. J. A. Levy en L. E. Visser vervatte voorstellen. (De vergadering duurt voort.) LONDEN, 28 Juli. De koning gaat steeds vooruit. De woDden genezen snel en de koning wordt op een rolstoel overgebracht. LONDEN, 28 Juli. Do „Times" verneemt uit Shang-hai van 26 dezer, dab do onder handelingen -over het handelsverdrag tus scben Engeland en 'China feitelijk tot stand zijn gekomen. De artikelen der overeen komst, dio door de Chineosohe regeeiing zijn aangenomen, worden ook door de Engelsche zaakgelastigden goedgekeurd. -PARIJS, 27 Juli. Tegen 5 uur begaven de 'katholieken, een duizendtal sterk, zich in verspreide orde Van do Place do la Con corde naar do Champs lysóes, de agenten doen do botoogers uiteengaan, die voor het meerendeeli nib vrouwen bestaan. Een vrij ernstige Vechtpartiji volgt en stokslagen wor den gewi=seld-, waardoor eenige personen liedib gewond wo-rdon. Een andere vechtpar tij heeft plaats op den hoek der Avenue GabrieUo, het regent slagen en eenige jonge lieden worden gewond. Een nieuwe vechtpar tiji ontstaat in do B/u© Royale, waar de socia listen een priesterhoed rond dragen. Bar trouililes van de garde municipalo blijven voortdurend' de betoogers uiteendrijven. Graaf Muy en deheeren Lerollo en Arnould deelden, nadat zij Lépino hadden ontdekt, dezen mede, dat een talrijke groep vrouwen achter de afzetting wachtten en vroegen, of aan drie dames, waaronder barones Iteillc- an mevrouw 'Piou, vergezeld van twee vrou wen uit het volk, toegestaan mocht worden, zich van het ministerie naar het Elysée te begeven. De prefect van politie antwoordde, dat hiji geen gevolg aan dit verzoek kon ge- Bears van ichtedim. MAANDAG 28 JULI. Officiecle noteennq van de Commissi uit d< Kamer van Koophandel aan de Beurs. MOUTWIJN*. 17.75 per Hectoliter com zee- dar fust en zonder belasting. ROGGE: zonder handel. GERSTzonder handel. MAIS: zonder handel. Namens de Comm. vnor tie nuteenoc. D. F. W. Prins Noteering der Vereentging Hond van Distil lateurs"gevestigd te Rotterdam. MOUTWIJN f 8.25 per HL; JENEVER -1225 t s AMST. PROEF. -13 75 De Commissie voor de mteerinq MOUTWIJN meaiaunn vast. SPOELING: f0.80, 26 Juli fl.— SPIRITUS; fl2.% a f 13.— AMSTERDAM, 28 Juli. Koffie goed ord Java 34, Santos 18%, Suiker flauwAug. 7s/s aangeboden. Tarwe zonder noteering. Rogge op levering traag; Oct. f121. MAANDAG 28 JULI. fttaatsleenlngen. pCt. Nederl. N. W. Sch. Cert. 21/, iito Obl. .3 dito Gert. 3 Hongarije. Spw.-l. '89 i. zilv. 4% Italië. Inschrijving 1862-81 5 Oostenrijk. Obl i. 1 Jan./Jli. 5 dito in Goud 1876/93. 4 PoRTt'O. O. '53/84 in. t. 100 3 dito fr. 25-5000 met ticket 4% 4V, ROTTERDAM, 28 Juli. Koffie. Java 34, Santos 18t/4 ets. Suiker kalm, onveranderd. ROTTERDAM, 28 Juli. Binnanlandache Granen. Tarwe per HL. f6.75 a 7.80, per 100 KG. f 9.a 9.60, Canada per HL fa Rogge per HL. 5.60 a C. Wintergerst per 100 KG fa Zomergerst per HL f a per 100 KG fa Chevaliergerst per 100 KG. f-.a Haver per HL fa per 400 KG. f9.30 a f9.50. Witte boonen per HL. fa Bruine boonen per HL f a Blauwe erwten per HL fa Kanariozaad per HL f 6,50 a 8.25. Koolzaad (nieuwe) fa ROTTERDAM, 28 Juli. Buitenlandsche granen. Stemming vast. Rogge per 2100 kilo: Novoroszick 72/73 ko. f141142, Dnjepper uit zeeboot 9 pud f141, Taganrog stoomend 9 pud 10/15 f142144, Nieuwe Helena geladen 75/70 ko. f146, id. prompt 74/75 ko. f135136, Donau stoomend 70/71 ko, f i 30, Petersburger stoomend 117 118 pond f142. Geist per 2000 kilo Odessa uit zeeboot 60/61 ko. f140, Taganrog stoomend 00/61 ko. f135136, Odessa Nicoiajel afl. Juli of stoo mend 60/61 ko. f121. Mais per 2000 kilo: Grove Donau f120, id. stoomend f 117'/cLa Plata uit zeeboot gestort fllö—117. ROTTERDAM, 28 Juli. Ter veemaikt waren aangevoerd paarden, veulens, ezel, magere rundoren, 216 vette runderen, 388 vette en graskalveren, nuchtere dito, 2170 schapen of lammeren, 331 varkens, biggen, bakken of geiten. Runderen prima le qual. le qual. 68, 2e qual. 64, 3e qual. 58 ct.ossen le qual. 66, 2e qual. 60, 3e qual. 56 ct.stieren le qual. 2e qual. 3e qual.ct.kalveren le qual. 85, 2e qual. 75, 3e qual. 60 ct.schapen lo qual. 56, 2e qual. 50 ct.; varkens 1 e qual. 50 tot 2e qual. 49, 3e qual. 48 a ct. Licht soort a 40 A 44 ct. Alles per kilo. Handel in runderen, ossen en kalveren traag, in schapen flauw, in varkens redelijk met kleinen aanvoer. Aardappelen. Geldersche kralen f2.80 a 2 90, Westlandsche klei f 1.75 a 2.zand f2.25 a 2.per HL. Tamelijke aanvoer en vraag in Geld. kralen. Weinig aanvoer en veel vraag in Westl. klei en Westl. zand. Zeeuwsche eieren f3 60 a 3.80, Overmaasche eieren f3.80 a 4.per 100 stuks. Kaas. Aangevoerd 3 partijen. Men betaalde f24.— a 26.— per 50 KG. HAVRE, 28 Juli. Koffie. Juli 34Vs, Sept. 35% K., Dec. 35K, Maart 36% W. BERLIJN, 28 Juli. Spiritus per loco. ms. PARUS, 28 Juli. Spiritus. Juli fr. 31.25, Aug. fr. 31.50, 4 laatste maanden fr. 32 4 eerste maanden fr. 33.—. VLAARDINGEN, 26 Juli. Binnen van de haringvisscherij stm. C. Breggeman met 350 en stm. A. v. d. Krans met 192 ton pekelharing. Prijzen waren heden voor: volle haring f 18 a f 18.25, maatjesharing f 14 per ton eerste kosten. MAASSLUIS, 26 Juli. Binnen van de haring visscherij MA 150 met 196 ton. KRALÏNGSCHE VEER, 28 Juli. Heden wer den alhier ter markt aangevoerd6 groote zalmen f 1.25 a 1.30, 180 kleine zalmen f0.90 a 1.10, 210 St. Jaeobszalmen f 0.75 a 0,85 per i/s KG. benevens steur. 4% 4 4 4 4 4 4 3 4 3 5 3 3 4 4 4 6 7 5 5 25 Juli. midden k* 821/4 971/4 951/8 838/4 97% 851/j 102 Vis 293/g 4ti/g 97 IOU/4 613/4 97V« 97% 977/g 101% 981/3 811/, 95 79 981/3 97 971/3 761/4 95% 281/4 1093/4 105 931/4 38% 99 U/ig '9 Vis 16Vs 30 28 Juli. hoogitc k 821/j 97% 95i/j 29 613/4 971/u 101 811/4 797/js 941/j 23% 38 Vis 99%s 30 Tabaksmon. dito Leening. Rusland. Iwang Dombr. G.R. 625 O Obl. Binnl. leen. '94 dito '80 gee. G R. 625 dito Hope Co. '89/90 G.R. 625 dito '94/6e Em. R, 625 Oblig. Leen. '67/69 (£20) Gr. Sp.w. M. '88 O. dito '80 Z.R. 625. Mosk. Kursk, O. Obl. Transc. L. *89 G.R.125 dito in Goud '84 Zuid-"W. Sp.w. Z.R. 125 dito Z.R. 625 Spanje. Oblig. Buit. (Perp.) Turkije. Gepiiv. oblig. Oblig. Geconv. Schuld ser. D Egypte. Oblig. Leening '76 China. Goudl. 1895 Zilverleening 1894. Mexico. ZilverL Binnl. sch. afl. Oblig. (£100/1000). Brazil.Fund. L.'98 £20/100 Columb. Gee, Bt. S. £100/500 l'/j Dominico Rep. m.t.o. 23/4 Venezuela. OW. 1881 100 4 Stedeiykc ILeeningen. Amsterdam 1895 3 911/, Rotterdam 1894/973 91% 911/4 Schiedam 1895 3 Indaslr. en ETn. Oatloraem. Nederl. en Kol. Amst. Bnk a. 1871/, Ned. Bank-Aand170 's-Grav, liyp.-bnk. Pandbr. 4 1001/g Ned. Hypb. Veendam Pndb. 4 100 dito Pandbrieven N.-W. Pao. Hyp.bnk aand (f100 of 50) Westl. Hyp.-bank Pandbr. - Cult.-Mij. Vorstl. aand. Ned. Hand.-Mij. a. op d. resc. Amst. Deli-Mij. aand Deli-Maatschappij aand. Senembah tabak.-mij aand. Kon. Paketv.maatschij. aand. Ned. Amerik. Stoomv. aand. Stoomv.-Mij. Nederl. aand. Dord. Petr. Ind, Mij. aand. Java Petrol.-Maatsch. aand. Kon. M. t. E. v. Potrbr. aand. Moeara Enim Petr.-M. aand. Sum. Palemb. Pret.-M.aand. Nieuwe Afrik. il.-V. aand. V. S. v. N.-Amer. Maxw L. Gr. Prior. Cert711/, dito Prior Cert. v. Incom.b, 42>&/j6 Peru. Per. corp. first M. B. 6 741/g dito Per. corp. c, v. pref. a. 17% gpooracglcsniogea. SCHIEDAM. Geboren: 25 Juli. Anna Maria, dochter van B. Maltha en A. M. Stolk, Hoogstraat. Gerrit, zoon van E. Robberegt en P. Onverwagt, Ereupel- slraat. 26 Juli. "Wilhelmus Beruardus, zoon van J. van der Spek en A. M. Bergman, Groote Markt. 27 Juli. Teunis, zoon van G. Tromp en G. Bool, Hoofdstraat. VLAA&DISeBN. Geboren: 26 Juü. Neeitje, d. v. A. N. Birsboomen van T. Droppert, Eendrachtstraat. 27 Juli. Helena, d. v. D. van Dorp en van M. v. d. Windt, Maasstraat. Maria, d. v. P. A. v. d. Spek en van A. Both, Een drachtstraat. Anna Christina, d. v. I. A. Smit en van F. Punt, Bleekstraat. Wi'.lem Anthonie, z. v. J. Elen en van J. A. van Asperen, Bleekstraat. 28 Juli. Quirina Elizabeth, d. v. K. Odgk en van Q, E. v. d. Kooy, Oranjestraat. O.erleden: 28 Juli. Hadew-j Neeitje Smit, oud 2 mnd., Oranjestraat. 3iIs 94% 31/, 118 4 IOOI/4 36 5 141% 639 454 4043/4 160 96 HOI/4 120 25 4471/4 1033/4 04 87 IOOI/4 100 100% 36 400 160 951/4 464 1061/3 SlEsd. 12% 74% 17 102 110 224% 108% 130 89 631% 621% 113% O8V3 «8% 96% 97% 91 Vl« 104 102 44% 37'Vis 15% 356/8 357/g 593/4 60% 71% 98V, 140% 70 743/4 94% 306% 98% 83% 33% 607/j, 88% 1026/a 6711/is 913/4 1081/xs 91 1033/4 46% 19 39 138 Tramwegmaatschappyen. Bat. Electr. Trammijaand. 20 Rotterd. Tramw.mij. aand. 1921/, Semarang Cher. Stmtr. aand. 140% PremleEeentngen. Nederl. Amsterdam 100 3 1681/4 Rotterdam Gemeente Crediet N.-Holl. Ver. Witte Kruis Paleis v. Volksvlijt 1867. idem idem 1869 Nederl. H. IJ. Sp. Mij. aand. Mij t. Ex. v. St. Sp. aand. Ned. Ind. Sprw. aand. Ned. Zuid.-Afr. Spw. aand. 6 dito Certf. v. dito dito 41/, pet Cert v. dito N-p id.-Br. Box. '75/80 gest. Italië. Spw. '87/89 Obl. A-li 3 Zuid-Ital. dito. Oblig. A-ll 3 Polen. Wrs-Ween.(Z.R,100) a. Portuo. Kon. Port. spw. Obl. 3 ftusLAND.Mosk.-Wmd.-Ryb.U 4 Rjasan Uraisk G. R 625 0. 4 Wladikawk. Z. R. 625 Oblig. 4 V. S. v. N.-Am. Atch. Top. c. v. a. .hto cert. van pref. aand. dito Alg. hypotheek Ob, Denver Kio Grando C. v. a. Erie spoorwegmij. aand.. Florida cert. v. gew. aand.. Kansas City S.R.A dito Cert. v. do dito prof. do dito Cert. do. dito le Hyp. O St. Louis Southw. ObL 4 Louisv. Nashv. O. v. a. St. Louis Fr. C. v. gew. a. dito dito v. 2e pref. aand. dito dito Gee. Hyp. Oblig. 4 Miss. Kans. Tex. C. v. a.. idem le hypotheek Oblig. 4 idem 2e u 4 N.Y.Ont. enWest.Sp.Com.bew. Norf. en West. Crt. v. gew. a. idem C. 4 pet. Adj, pr. st. Oregon Cahf. le H. 0. 5 South. Pac. Comp. gew. aand. dito Goud Oblig4 Union l'ac. Raiir. Cert. v. a. idem pret. aauleelen idem Goud ün.ig4 Wabash afg. Cert. v. p. a. W. N. Y. Pns. afg. Cert.v. a. idem Gen. Mortg. bonds. 5 Canada. Canadian Pac.C.v.a. 104 1031/4 78 li IO51/3 2.20 België. Antw. 18872% 1Q4% f 6313/16 02% 113% 988/4 963/4 933/8 104 IOI3/4 45% 38U/-J5 351% 59% 71% 801/, 80 31% 99% 62»% 1021/4 69% 913/4 109 92 463/j, 19% 140% 78% 2.25 Brussel 1886. Honbarije Staatsl. 1870. Theiss. Regul. Loten4 Oostenr. Staatsl. 1854. 4 idem 1860.5 Rusl. Staatsl. 1864 Z.R. 100 5 dito 1866 Z.R 100 5 Spanje. Madrid 1868 3 Turkije. Spoorwegleening' 3 Prolongatie4a 41/4 pCt. Frezen van Coupons. Amsterdam, 28 Juli. Oost.Par.p.il.21 2!.12% Diversen i.R.m. 58.70 Zilv.Jan.21 21.15 Russen in G.R. 1.90% 21/s 104% 175% 136%, 161 131 i/a 292 228 423/4 28% 1363/4 42% 283/8 Eng. met aflid. 11.90 Fransohe 47.65 Belgische 47.60 Idem in Z. R. 1.25'/, Amer. Doll. Goud 2.46% Overzicht van de Bears van den dag. Voor de meeste soorten was heden de Amerik. spoorwegmarkt zeer vast. Nationale Staatsfondsen goed prijshoudend. Buitenlandsche Staatsfondsen varieerden weinig.

Schiedamsche Courant | 1902 | | pagina 3